Napló, 2002. február (Veszprém, 58. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-09 / 34. szám

2002. február 9., SZOMBAT SPORT Négy technikai hiba döntött H.­vásárhely-Pápatel 115:89 (30:25,27:29,33:18,25:21) Hódmezővásárhely, 100 né­ző. V.: Hegedűs, Gergely. Vá­sárhely: Parádi 36/24, Kovács 12, Borbát 24/12, Búzás 2, Sza­bó 12/3. Csere: Madaras 2, Utasi 7/3, Dani 2, Böszörményi 18. Edző: Valaczkai Győző. Pápa­tel: Naményi 14/12, Kolonics 21,Hencsey 19/6, Nagy 19, Ács 8. Csere: Tahin 6, Sebesi 2, Meskó, Hernádi, Pánczél. Edző: Vajda József. Kipontozódott: Ács a 40. percben. Az NB I/B-s férfi kosárlabda­bajnokság rájátszásának első mérkőzésén a kezdést követően fej fej mellett haladtak a csapa­tok. A 6. percben 15:16-nál még a vendégeknél volt az előny, de a hazaiaknál Parádi szinte min­den helyzetből betalált, így a he­lyiek a negyed végére átvették a vezetést. A második játékrész­ben rákapcsolt a Pápatól - Na­ményi és Hencsey volt elsősor­ban ekkor eredményes­­, a 17. percben 46:44-nél majdnem utolérte ellenfelét. A házigaz­dák ekkor az emberfogásból te­rületvédekezésre váltottak, amit a vendégek nem tudtak távol­ról „kidobni”, így a félidőben 57:50-et mutatott az eredmény­­jelző. A hosszabb szünetet kö­vetően a vásárhelyiek megtar­tották a zónavédekezést, ezt azonban Nagy kosaraival még sikerült a pápaiaknak feltörni, és lelkes játékkal még csökkentet­ték is a különbséget (25. perc 67:62). Ám ettől kezdve a játék­vezetők vették át a főszerepet. Tahin, Ács és Vajda edző (utób­bi pillantok alatt kettőt is „be­gyűjtött”, így el kellett hagynia a kispadot) gyors egymásután­ban kapott technikai tubákat, és az ezért megítélt büntetőkkel 90:68-ra húztak el a vendéglá­tók, ami eldöntötte a mérkőzés sorsát. Az utolsó tíz percben Pa­rádi tovább folytatta ragyogó dobósorozatát, és a végére szét­esett Pápatel ellen a hódmező­vásárhelyiek teljesen megérde­melten nyertek. Tipikus „hazai” bíráskodás mellett a vendégek, amíg fejben bírták a megterhelést, addig tartották a lépést ellenfelükkel, de ezt követően elfáradtak, já­tékuk szétesett, és jogosan nyer­tek ilyen különbséggel is a ha­zaiak. Vajda József: - Bíztam ben­ne, hogy meg tudjuk nyerni ezt a meccset, de úgy érzem, hogy a csapat is és én is hibáztunk, amit közösen kell a folytatásban helyrehoznunk. Hiába gyógyult meg Tahin (fehérben), a pápaiak kiválósága sem tudott segíteni csapatán, a Pápától kikapott Archív fotó: 7. T. Hétközi előkészületi labdarúgó-mérkőzések VSC-Gyulafirátót 7:2 (4:1). Veszprém, 100 néző. V.: Cse­­szárik. Az NB II-es együttes mindkét félidőben eredménye­sen és lendületesen játszott a megyében szereplő gárdával szemben. G.: Szegletes, Kozma 2-2, Horváth DL, Vékony, Bo­gó, ill. Gergely, Weingartner. BFC-Herend 5:0 (2:0). Ba­­latonfüred, 50 néző. V.: Mező. Az NB I-es fürediek helyen­ként jól és gólratörően játszot­tak, az egy osztállyal lejjebb ját­szó vendégek csak a mezőnyben szorgoskodnak. G.: Németh 2, Dömötör, Pavelka, Vas.­­ A Balatonfüred-Balatonal­­mádi előkészületi labdarúgó­mérkőzés ma délután 14 órakor kezdődik. Vár-kupa teremfociban szenior labdarúgóknak Veszprém (fe) - Egyre nép­szerűbb a teremlabdarúgás az idősebb korosztályok kö­rében is, akik azonban legin­kább maguk között szeret­nének játszani. - Ez adta az ötletet, hogy a 35 éven felülieknek szép díjakért szintén biztosítsunk vetélkedési lehetőséget - jegyezte meg Ká­­lóczi Zsolt, a szeniorok részére szervezett Vár-kupa szervezője. A tervek szerint február 23- án két helyszínen - Vetési gim­názium és Március 15-e úti csar­nok - zajlik majd a a mérkőzés­sorozat, amelyre február 14-éig lehet jelentkezni a 06/30-277- 7060-as telefonon vagy a Már­cius 15. úti csarnok büféjében. A győztes és helyezett csapa­tok, valamint a legjobb játéko­sok az ünnepélyes eredményhir­detés alkalmával értékes díjakat vehetnek át. Csak jó játékkal lehet nyerni Ma 18 órakor a férfi kézilabda NB I-ben: Every Day Orosháza-Fotex KC ■ Darcsi István A 2001-2002. évi NB I-es férfi kézilabda-bajnokság ta­vaszi idényének első hivata­los fordulójában Orosházán lép pályára a Fotex KC Veszprém együttese. A bakonyiak hétfőn este a Március 15. utcai sportcsarnok­ban a 16. fordulóból előrehozott Komlói Bányász elleni mérkő­zéssel kezdték az évet. Élesék magabiztos, 33:17 arányú győ­zelmet arattak a bajnoki tabella alsó régiójában tanyázó Ba­ranya megyei gárda ellen, ám Zdravko Zovko vezetőedző mégsem volt elégedett a találko­zó után. - Sok technikai hibát vétet­tünk, bár a fiúk mentségére szól­jon, hogy még a meccs előtti na­pon is erőnléti munkát végez­tünk, mert a formánkat az Ade­­mar Leon elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntőre időzítjük - kommentálta a történteket a kiváló horvát szakember.­­ Ugyanakkor nem lehet panasz a társaság futóteljesítményére. Ma 18 órai kezdettel a kis oroszlánbarlangnak számító Every Day Orosháza otthoná­ban kell begyűjteni az újabb kö­telező két pontot.­­ A közelgő nemzetközi erő­próbára való felkészülés szem­pontjából rendkívül fontos, hogy nehéz meccseket ját­szunk idegenben, hiszen az első BL-derbin is kemény hatvan perc vár majd ránk Spanyol­­országban - vélekedett Zovko mester. - Az orosházi meccs al­kalmas lesz erre, ugyanis a kis csarnokban rendkívüli hangula­tot képesek varázsolni a hazai drukkerek. Emellett az őszi könnyű veszprémi győzelmünk ellenére sem becsülhetjük le az ellenfelet, hiszen jelenleg ne­gyedik a tabellán, otthon pedig rendre jól kézilabdáznak a szá­mos rutinos játékossal megerő­sített Békés megyeiek. Meggyő­ződésem, hogy csak jó játékkal lehet őket legyőzni. - Szombaton este milyen ösz­­szetételben küldi pályára csa­patát? - Az összeállítást illetően akad néhány kérdőjel. Csoknyai továbbra is sérült, ő semmikép­pen sem játszhat. Gál játéka is bizonytalan, a beállónak ugyan­is fáj a keze. - Kit hagy ki a légiósok közül? - Mivel a sérülések miatt védekezésben meggyengül­tünk, ezért Jovicnak minden­képpen pályára kell lépnie. El­képzelhető, hogy a Komló elleni meccshez hasonlóan újra Sara­­cevic játszik, és Dzomba pihen, bár ezt még nem döntöttem el végérvényesen. - Sterbik visszaáll a kapuba? - Ezen a poszton nincsenek gondjaink, mert szerencsére két kiváló kapussal rendelkezünk. Árpi is visszatért az Európa­­bajnokságról, és az időszaknak megfelelő formában van. Remé­lem, a Svédországban járt mind­három játékosunk mielőbb el­felejti az ottani kellemetlen él­ményeket, és most már csak az egyesületi feladatokra tudnak koncentrálni.­­ Az élvonalban első alkalom­mal tavaly október 5-én Veszp­rémben mérte össze tudását a két csapat. A Fotex KC 20:5-ös félidő után kiütéses, 37:18 ará­nyú győzelmet aratott az újonc orosháziak ellen. (Diaz vezérle­tével a 14. percben 9:0, az 53.­­ban 34:11 volt az állás a hazaiak javára!) Vezetőedzőjük, Buday Ferenc - aki egyébként pálya­edzőként segíti Skaliczki László szövetségi kapitány munkáját - a mérkőzés után azt mondta, hogy ízelítőt kaptak a veszprémi kézilabda-iskolából. A két pont begyűjtése mellett a fotexesek­­nek ma többek között az is a fel­adatuk, hogy ne hagyják meg­változtatni a róluk kialakult ked­vező képet... . # Tegnap este Dunaújvárosban játszották a tavaszi idény első rangadóját. Dunaferr SE-Pick- Szeged 30:29(15:12). Az Orosháza ellen ősszel lejátszott veszprémi meccsen 8 góllal Ivo Diaz volt a legeredményesebb Fotó: Penovác Károly Teremtornák futószalagon sok együttes részvételével Alsóörs (di) - Két teremtor­nát rendez a hétvégén a Veszprém Megyei Labdarú­gó Szövetség. Szombaton 8 órától hét csa­pat csatázik az alsóörsi sport­csarnokban a Megye-kupáért. A résztvevőket két csoportba sor­solták, és körmérkőzéses rend­szerben döntik el a sorrendet. Az A csoportban Gyulafirátót, Vár­palota, Öskü és Balatonfűzfő, a B-ben Ugod, Csabrendek és Ba­dacsonytomaj szerepel. Ezt kö­vetően 11.45-től a csoportok el­ső és második helyezettjei - ugyancsak körmérkőzésekkel - alakítják ki a végeredményt. Vasárnap szintén 8 órától a Balaton-kupáért csap össze nyolc együttes. Az A csoport­ban Hajmáskér, Papkeszi, Bala­tonalmádi és Alsóörs, a B-ben Szentantalfa-Zánka, Felsőörs és Litér játszik egymás ellen a to­vábbjutást jelentő első két hely megszerzéséért. Az elődöntő­ben a csoportgyőztesek a máso­dikakkal küzdenek, majd a vesztesek a harmadik, a győzte­sek az első helyért mérkőznek.­­ Ajkán a téli kispályás terem­labdarúgó-bajnokság döntőjét rendezik február 9-én 15 órai kezdettel a városi sportcsarnok­ban. A fináléba jutott négy gárda (Kan-Ászok, Viktória, Ajkai Foci, SK Ajka) körmérkőzéses formában dönti el a végső sor­rendet. Győztek a veszprémi fiatalok Székesfehérvár (komlósi) -A Veszprémi Egyetem SC és a Pápatel fiú kadét­­csapata egy középdöntő­s csoportban szerepel. A hét­végi fordulóban a két gárda négy találkozóból hármat megnyert. A dunaújvárosiakat mindkét Veszprém megyei csapat maga­biztosan megverte, miközben a Fehérvár KC-t csak veszpré­miek tudták legyőzni. A két megnyert találkozón a bakonyi­ak legeredményesebb játékosai Szaló (36 pont), Dömjén (34) és Végh (26) voltak. A Pápatel el­len a selejtezőből hozott két győzelemmel a Veszprém hi­bátlan teljesítménnyel vezeti csoportjának­ tabelláját. A kö­vetkező fordulót február 10-én játsszák Veszprémben, az egye­temi csarnokban. Amennyiben az egyetemi utánpótláscsapat a visszavágó­kat is sikerrel veszi, úgy decem­ber 17-én ismét hazai körülmé­nyek között fogadhatják a Buda­fok és a Csepel csapatát hely­osztó mérkőzésen. Eredmények: Pápatel-Du­­naújváros 54:53, Fehérvár-Pá­pa 69:20, VESC-Dunaújváros 80:43, VESC-Fehérvár 64:45. NAPLÓ 23 Folytatódik a téli teremkupa Veszprém (di)­­ A városi kispályás labdarúgó-bajnok­ságban szereplő csapatok téli teremkupájának negye­dik és ötödik játéknapját ren­dezik a hétvégén. A kispályás bizottság össze­sen 96 együttesnek szervezte a tornát. Egy-egy versenynapon 16 gárda mérte össze a tudását. A résztvevők először a csopor­tokon belül mérkőztek, majd az elsők az elődöntőkön és a hely­osztókon alakították ki a vég­eredményt. Az eddigi győzte­sek: Légrádi Gold, SNS, Kaszi Toyota. A szombati csoportbeosztás. A csoport: Atom Anti, SZTK, Szuperinfó, Peugeot WRC. B csoport: FC Egyetem Presszó, Pannonterv, Ház-Tek, Endrődi. C csoport: Ács Tech, Fregatt, Hakni Boys Skorpió, FC Stock. D csoport: Copy Center, Ba­kony H., 0 Pont, Sík-Víz. A vasárnapi csoportbeosztás. A csoport: Casino Sport, Vámos FC, Csihi Puhi, Dinamó Mink. B csoport: Korona Astrobau, Ki­­rályszentistván, Link, Adidas. C csoport: Dózsa, Mini, Power­­boys, Nyomda. D csoport: Ca­mel, SH Hooligan, Hungaro­­pharma, Jutás. ----------NAPLÓ--------­Főszerkesztő: Kovácsi Miklós Felelős szerkesztő: Bartók Péter Rovatvezetők: Bartuc Gabriella, Horváth Éva, Keller György, Kis Dezső Szerkesztőség: 8200 Veszprém, Szófia u. 2/A. Levélcím: 8201 Veszprém, Pf. 161. Telefax: (88)579-432.Központ: (88)579-420. Titkárság: 579-421. Városi szerkesztőségek és ügyfélszolgálati irodák: 8400 Ajka, Szabadság tér 11. Tel.: (88)215-105. 8500 Pápa, Kossuth u. 22. Tel.: (89)313-214. 8300 Tapolca, Deák Ferenc u. 7. Tel.: (87)510-470, 510-573. 8100 Várpalota, Szent István u. 3. Tel.: (88)371-317. 8200 Veszprém, Szabadság tér 15. Tel.: (88)444-844. Fax: (88)406-420. Telefonos hirdetésfelvétel: (88)541-655. Kiadja: Közép-dunántúli Napló Kiadói Kft., 8200 Veszprém, Házgyári út 12., a Pannon Lapok Társasága tagja. Kiadásért felel: Kázmér Judit, Gyerák András ügyvezető igazgatók. Értékesítési vezető: Domonkos Attila Megyei hirdetési vezető: Hegedűs Magdolna Tel.: (88)541-673. Budapesti Médiaképviselet: 1117, Budafoki út 111. Tel.: (1 )464-7400. Központi oldalak szerkesztői: Balogh Attila Zoltán, Varga Domokos Péter Tel.: (88) 541-677 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társaságánál, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati iro­dáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 925 Ft, negyedévre 2775 Ft, fél évre (3%-os kedvezménnyel) 5384 Ft, fél évre, folyószámláról utalva (5%-os kedvezménnyel) 5273 Ft, egy évre (8%-os kedvez­ménnyel) 10 212 Ft, egy évre, folyószámláról utalva (10%-os kedvezménnyel) 9990 Ft. Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa Megyei terjesztési vezető: Lukács Tibor. Előfizetéssel kapcsola­tos ügyintézés: 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)541 -681. Az előfizetés esetleges lemondá­sát csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Nyomtatás: West Hungary Nyomdai Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)541-631. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 0133-2104. Index: 25-061 Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! \m»OBSERVER« S, Mi PIAI IOV, I O K! ,