Napló, 2002. április (Veszprém, 58. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

14 NAPLÓ A NAGYVILÁGBAN TÖRTÉNT Budapest végig versenyben volt Nairobi (mti)­­ Csak öt forduló után dőlt el az IAAF taná­csának szavazásán, hogy Helsinki rendezi a 2005-ös szabadté­ri világbajnokságot. Budapest az utolsó körig versenyben volt a finn fővárossal és Berlinnel. Az első fordulóban Moszkva, a másodikban a titkos favoritnak tartott Róma, a harmadikban Brüsszel esett ki. A végső körben Helsinkire 15, Berlinre 7, Budapestre 5 tanácstag szavazott. - A magyar küldöttség emelt fővel távozhat Nairobiból, mert mindent megtett a pályázat sikeréért - mondta Szalay Pé­ter, a pályázati bizottság főtitkára, a MASZ alelnöke. - Ezt bi­zonyítja, hogy az utolsó fordulóig versenyben voltunk a ren­dezésért. Több szakember szerint is olimpiai szintű prezentá­ciót mutattunk be. Magyarok a sportvilágban (mti)­­ A finnországi Seinajokiban a 120 kilogramos Deák Bárdos Mihály a kötöttfogású birkózó Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett, miután a döntőben kikapott ellenfelétől.­­ Nem tudott előnyt szerezni a visszavágóra a Ferencváros női kézilabda-csapata, miután a jugoszláv Podgorica ellen ott­honában csak 32:32 arányú döntetlent ért el a Bajnokok Ligája elődöntőben, pedig már többször is négy góllal vezetett ellen­felével szemben. A visszavágó egy hét múlva lesz.­­ Háromgólos előnyéből (hosszabbítás után) kettőt megőr­zött a Vasas-Plakett férfi vízilabdacsapata a Mladost elleni zágrábi visszavágón, s ezzel ebben az évben ők nyerték a Ku­pagyőztesek Európa-kupáját.­­ A pretoriai (Dél-Afrikai Köztársaság) nemzetközi atlétikai versenyen a veszprémi Kiss Balázs harmadik, a szombathelyi Gécsek Tibor negyedik lett kalapácsvetésben. Nagy ferraris diadalmenet San Marino (mti)—A négy­szeres világbajnok Michael Schu­­macher különösebb megerőltetés nélkül nyerte a Forma-1-es San Marino-i Nagydíjat a brazil Rubens Barrichello, valamint testvére, Ralf Schumacher előtt. A Ferrari német csillaga 56. futamgyőzelmét aratta, Imolában immár negyedszer bizo­nyult a legjobbnak. A pontverseny állása: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 34 pont, 2. R. Schumacher (német, BMW-Williams) 20,3. Mon­toya (kolumbiai, BMW-Williams) 17. Konstruktőrök: 1. Ferrari 40 pont, 2. BMW-Williams 37, 3. McLaren-Mercedes 9. , Púpos Z., Antal E., Farkas O., Kerecsényi Z. Csorna-Tapolca 1:1 (0:0) Csorna, 300 néző. V.: Mol­nár. Csorna SE: Lőre - Horváth, Pap, Csík, Nagy, Jandó, Jakab (Csonka), Kovács, Fenyő, Pálla, Szeder (Bóna). Edző: Hemicz Sándor. TIAC-Honvéd VSE: Simon - Takács, Tóth B., Panghy, Németh, Kozma, Nagy, Tóth Sz., Rosta, Bárdosi, Csáki. Edző: Szabó Imre. A labdarúgó NB III 19. fordu­lója mérkőzésének 8. percében parázs helyzet alakult ki a hazai kapu előtt, Tóth Sz. középre passzolt, Csáki a védőbe bom­bázott. A 15. percben Panghy le­rántotta Szedert, Pálla büntető­jét Simon lábbal mentette. Az 54. és a 62. percben Simon bra­vúrral védett. A 65. percben Kozma beadását Panghy a ka­pu bal felső sarkába fejelte, 0:1. A 77. percben egy szöglet után Pálla a bal alsó sarokba bólin­tott, 1:1. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen győzelmet érdemelt volna a tapolcai csapat. Jó: Lőre, Pálla, Jandó, Hor­váth, ill. Simon, Bárdosi, Koz­ma. SPORT 2002. április 15., HÉTFŐ Kiütéses veszprémi diadal Tízgólos idegenbeli győzelmével a bajnok nagyot lépett a címvédés felé . Darcsi István Dunaferr-Fotex KC 17:27 (11:12) Dunaújváros, 1800 néző. V.: Herczeg, Südi. Dunaferr SE: Szathmári - Kertész 1, Mocsai 1, Marcinke­­vicius, Rosta 2, Mohácsi 2 (1), Bene 5. Csere: STOCHL (ka­pus), Kemény, Décsi 2, Tóth E. 1, Törő, Tombor 3 (2). Edző: Imre Vilmos. Fotex: STERBIK - DZOM­­BA 1, GÁL, CSOKNYAI, Ha­­buczki 1,Tóth J.,Pásztor 3. Cse­re: PEREZ 6, Saracevic 6 (3), ZSIGMOND 3, Iváncsik, Éles 1. Edző: Zdravko Zovko. Kiállítások: 14-14 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3. Az eredmény alakulása. 5. perc: 0:4,12.: 3:7,14.: 6:7,21.: 6:11,26.: 10:11,53.: 12:13,55.: 12:17,49.: 13:23,54.: 17:23. A férfi kézilabda NB I ráját­szásának rangadóját játszották szombaton délután. Könnyedén kiszámítható volt, hogy az ér­mek későbbi elosztása szem­pontjából mindkét gárdára rend­kívül fontos 60 perc vár. Ezért is meglepő, hogy a szurkolók nem töltötték meg zsúfolásig a Duna­­ferr-csarnokot, pedig a derbit csak a helyi televíziók vetítették­­ felvételről. Szűk egy hónappal ezelőtt az alapszakasz utolsó fordulójában a két ősi rivális ugyanitt mérte össze tudását, és akkor a Fotex KC számára tét nélküli összecsapást az újváro­siak nyerték 21:19-re. Részben ez az eredmény táplálta a haza­iak optimizmusát, valamint az, hogy ebben a pontvadászatban még nem vesztettek pontot ott­honukban. Egyik gárda sem a legjobb összeállításában léphe­tett pályára. A veszprémieknél Diaz és Jovic hiányzott sérülés miatt, a Dunaferrnél melegített ugyan a szegedi rangadón lo­­vaglóizom-zúzódást szenvedett Kuzmicsov, de ahogy később az orosz származású irányító elmondta, csupán azért, hogy megtévessze a bakonyiakat. Az újvárosiak kezdték a já­tékot, és már a 25. másodperc­ben megszerezhették volna a ve­zetést, ám Mohácsi hetesét láb­bal védte Sterbik. Egy perccel később a túloldalon Saracevic értékesítette a büntetőt, majd Perez „fű alatti” lövéssel, Ha­­buczki pedig kontra végén nö­velte a vendégek előnyét. Imre Vilmos azonnal időt kért, de nem tudta rendezni a sorokat. Dzomba gólja után már néggyel vezettek a bakonyiak, s csak a 7. percben esett az első hazai talá­lat, az is hétméteresből. A játék­rész derekához közeledve egy gólra felzárkózott a Dunaferr, ekkor újra felpörgött a Fotex, és öttel elhúzott. Úgy tűnt, sima lesz a folytatás, ám ezután a já­tékvezetők vették át a főszere­pet, és érthetetlen ítéleteikkel felhozták a gödörből a hazaia­kat. Egymás után szórták ki a veszprémieket, volt egy idő­szak, amikor csak három(!) me­zőnyjátékossal küzdöttek a ven­dégek. Mindent elárul, hogy az egyébként sportszerűnek nevez­hető első félidő végén 4:12 perc volt a kiállítások aránya... Szünet után nyolc perc alatt ismét ötre növelte a különbséget a Fotex. A bakonyiak hermeti­kusan védekeztek - Sterbiknek ziccerből sem lehetett gólt lőni - az indítás utáni kontrákat pedig többnyire könyörtelenül belőt­ték. A Dunaferr 19 perc alatt mindössze két(!) gólt lőtt. Bő 10 perccel a vége előtt már 10 góllal vezettek a veszprémiek, majd kicsit lazítottak a gyeplőn, ezért hatra feljöttek az újvárosi­ak. Viszont a hajrá ismét a ven­dégeké volt, akik a játék minden elemében felülmúlva ellenfelü­ket megérdemelten arattak ki­ütéses győzelmet. Imre Vilmos: - A második félidőben csak hat gólt dobtunk, és ez önmagáért beszél... Zdravko Zovko:­­ Szünet után BL-formában kézilabdáz­tunk. Ezt a játékot kell folytatni a Magdeburg elleni döntőben, majd a bajnokságban. A mérkőzés után a Fotex KC Veszprém kézilabdázói - immár hagyományosan - körtánccal ün­nepelték az újabb remek győzelmet Fotó: Orosz Péter Újabb szenzációs csapatteljesítmény A Fotex újvárosi diadala a remek csapatmunka eredménye. A kapuban Sterbik a Chambery elleni hazai BL-meccshez kö­zeli eredményességgel védett. Ehhez persze az is kellett, hogy előtte úgy „ takarítsanak" társai, ahogy azt Gál, Csoknyai, Habuczki ,Tóth tette. Támadásban Dzomba világszínvonalú játékkal rukkolt ki. Élmény­számba mentek Zsigmond befordu­­lásai, egyik látványos gólja után a hazai publikum is elismerő­en tapsolt. Perez játékán nem látszott a sérülés miatti kiha­gyás, a kiváló átlövő fontos pillanatokban talált a kapuba. Sa­racevic rosszul kezdett, de a második félidőben ő is a gárda egyik vezéregyéniségévé vált. Pásztor leradírozta a pályáról mindenkori nagy riválisát, Kertészt. Átlövésből is eredményes volt, ám akadtak hibái is. Iváncsik és Éles kevesebb időt töltött a pályán, de mindketten az együttes hasznára játszottak. NB III: csak a Herend nyert Sümeg-Répcelak 1:1 (1:0) Sümeg, 300 néző. V.: Ba­bos. Légrádi: Jánossy - Tresó, Hegedűs, Kiss, Neményi, Rit­ter, Dénes, Bors (Pintér), Ben­­czes, Németh (Füzesi), Fischer (Hierwalter). Edző: Fördős Jó­zsef. Répcelak: Simon - Kiss, Lakner, Monostori, Hegyesi, Szabó (Szele), Pintér, Németh, Pokmecz, Pungor, Róni. Edző: Varga József. A 25. percben Fischer beadá­sát Németh értékesítette, 1:0. A 34. percben Pokmecz került nagy helyzetbe, de fölé lőtt. A 72. percben Németh lefordult védőjéről, lövését Simon ki­ütötte, Benczes 100 százalékos helyzetben mellé gurított. A 84. percben jobb oldali támadás vé­gén Pokmecz lövése becsorgott a kapuba, 1:1. A hazai csapat keresi az őszi önmagát, széteső játékának kö­szönhető az újabb hazai dön­tetlen. Kiállítva: Pokmecz. Jó: Já­nossá, Tresó, Hegedűs, ill. Lak­ner, Hegyesi, Róni. Herend-Csepreg 1:0 (0:0) Herend, 200 néző. V.: Fe­­rencz. Porcelán: Sörös - Bíró (Sipp), Németh, Huber, Pri­­mász, Sipos, Rabi, Nagy, Giron, Molnár (Bachstetter), Horváth (Krén). Edző: Nyitrai Ferenc. Csepreg: Berki - Bakos, Né­meth, Petenhofer, Kölkedi (Ko­pácsi), Komjáty, Desits, Varga, Gyurácz, Káldi, Takács. Edző: ifj. Molnár Károly. A 18. percben Horváth Z. cselezte be magát az ötösre, de a kapus mentett előle. Szünetig a csapatok tördelték a játékot, így helyzet nem alakulhatott ki. Az 53. perben Varga egyedül lépett ki, de Sörös bravúrral védett. A 69. percben Lipp egyedül tört be a tizenhatosra, de lövésébe bele­léptek. A 84. percben Molnár ívelését Lipp Rabi elé fejelte, amit az értékesített, 1:0. A nagyszerűen küzdő hazaiak megérdemelten nyertek a máso­dik helyezett ellen. Jó, az egész hazai csapat (Sö­rös a mezőny legjobbja), ill. Ba­kos, Desits, Varga. A kék mezes herendiek végig nagyszerűen küzdöttek, és végül megérdemelten nyertek Soproni VSE-Elmax 4:2 (1:1) Sopron, 150 néző. V.: Szabó. Soproni VSE: Gosztum - Rei­­neck, Varga, Geeb, Fehér, Bo­ros (Molnár), Reicz (Mogyoró­si), Farkas, Horváth, Baranyai, Mozsolits (Honti). Edző: Varga Alfréd. Elexthermax Pápa: Si­mon - Sass (Schmidt, Győri), Süle, Porpáczy, Fábián, Csá­szár, Horváth I., Nagy, Makai, Kiss (Bakos), Stall. Edző: Amb­rus Zoltán. A 28. percben Stall lecsorgó lövése a kapust becsapva gumit a kapuba, 0:1. A 42. percben Fábián buktatta Rozsost, a bün­tetőt Farkas értékesítette, 1:1. A 46. percben a Sass kezezéséért megítélt 11-est ismét Farkas váltotta gólra, 2:1. A 64. perc­ben Stall estében 22 méterről lőtt, a labda Geeben megpattan­va gumit a hálóba, 2:2. A 84. percben egy szögletet Mogyo­rósi a kapuba csúsztatott, 3:2. A 92. percben Molnár emelése a felső kapfáról lecsorgott, Mo­gyorósi a kapuba passzolt, 4:2. A lelkesen küzdő Sopron sze­rencsés gólokkal megérdemel­ten nyert. Kiállítva: Nagy. Jó: Reineck, Farkas, Mozsolits, Mogyorósi, ül. Stall.