Napló, 2002. április (Veszprém, 58. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

2002. április 15., HÉTFŐ Három meccsen négy pont ■ Burka T., Bedő J., Kis D. BFC-P.-háza 1:1 (0:0) Balatonfüred, 200 néző. V.: Böröczi. BFC: Németi - Lu­kács, Karsai T., Zugor - Karsai P. (Koppány), Szalai II, Pap, Szűcs (Dömötör), Pavelka - Majer (Szőke), Vas. Edző: Steierlein István. Petőháza: Ta­kács - Németh, Tompos, Cson­ka- Körmendi, Preiner, Bánfal­vi A., Steiner, Bánfalvi Zs. - Ábrahám, Fekete (Hollósi). Edző: Horváth György. 34. perc: Takács kapus a 16- os bal oldali vonalánál letaglóz­ta Szűcsöt. A játékvezető be­dobást ítélt, Szűcsöt le kellett cserélni. 48. perc: Vas ment el a bal ol­dalon, éles szögből leadott lövé­sét Takács előrevetődve védte. 52. perc: Dömötör remek labdával ugratta ki Vast, aki a kifutó kapus mellett 15 méterről laposan lőtt a hálóba, 1:0. 60. perc: Gyors füredi táma­dás végén Dömötör 40 méteres keresztlabdáját Pap kapásból lőtte kapura, de Takács védett. 62. perc: Bánfalvi A. beíve­lését Steiner 7 méterről a kapu bal oldalába fejelte, 1:1. 87. perc: Vas ugrott ki a bal oldalon, 15 méteres lövését Ta­kács a levegőben úszva ütötte ki. Közepes iramú, küzdelmes NB II-es labdarúgó-mérkőzésen egy órán át a BFC játszott job­ban, de 1:0 után visszavett a tempóból, és a vendégek egy kontrából egyenlítettek. Jó: Lukács, Zugor, Szalai II, Vas, ill. Takács, Csonka, Bán­falvi A., Steiner. Motim-Ajka 3:1 (2:1) Mosonmagyaróvár, 200 né­ző. V.: Arany. Motim: Kovács — Dán, Tiba (Kocsis), Nagy T., Rácz, Németh, Kertész (Smo­­lics), Hegyi, Sipos, Farkas (Ku­­rucz), Ruskó. Edző: Turány I. Ajka: Gröber - Radics, Szabó, Császár, Márton, Giron (Do­­nát), Dómján (Kasler), Cserna, Maros­völgyi (Csertán), Csör­­nyei, Nagy Zs. Edző: Kovács A. 1. perc: Dómján szabadrúgá­sa a kapufa tövéről pattant ki. 25. perc: Németh átadását Ruskó mellel átvette, és félfor­dulattal 16 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1:0. 40. perc: Marosvölgyi be­adását Csörnyei tiszta helyzet­ből, mintegy tíz méterről fölé fe­jelte. 43. perc: Legurított szabad­rúgást Nagy T. 25 méterről a ka­pu bal oldalába lőtte, 2:0. 44. perc: Nagy Zs. 22 méte­res lövése a jobb oldali kapufá­ról pattant ki. 45. perc: Csera jobb oldali szögletét Nagy Zs. 8 méterről fejelte a léc alá, 2:1. 70. perc: Bal oldali Motim­­szögletet követően Tiba 8 mé­terről a léc alá fejelt, 3:1. 75. perc: Tiba közeli fejesét védte Gröber. 90. perc: Kocsis 14 méteres lövését hárította Gröber. Az első félidőben végig az FC Ajka játszott fölényben, szünet után azonban a hazaiak megér­demelten győztek. Jó: Tiba, Nagy T., Németh, Ruskó, ill. Szabó, Császár. VSC-PVSK 2:1 (1:0) Veszprém, 200 néző. V.: Horváth. VSC: Varga - Latyák, Foki, Ürményi - Bognár, Koz­ma (Gersics), Sz. Tóth (Balogh I.), Finta- Bényi, Szegletes, Ba­logh Zs. (Szöllőskei). Edző: Ba­ki László. PVSK: Horváth Gy. - Éles, Tallósi (Vessző), Horváth Z., Csikvár, Tamás (Hegedűs), Angelovszky (Németh), Revan­­co, Szabó, Petrók, Mayer. Edző: Petrák Viktor. 30. perc: Szögletes kénysze­rítőzött Bényivel, aki középen kilépett a védők közül, elgurí­totta a labdát a vetődő kapus alatt, majd közelről az üres ka­puba helyezett, 1:0. 62. perc: Balogh Zs. a félpá­lyáról egyedül tört kapura, de a 18 méterről leadott gyatra lövé­sét a kifutó Horváth Gy. lábbal hárította. 64. perc: Jobb oldali szöglet után ide-oda pattogott a labda a veszprémiek 16-osán, a szemfü­les Csikvár kapásból nagy erő­vel a kapu bal oldalába bombá­zott, 1:1. 84. perc: Szögletes cselezge­tett az ellenfél 16-osán belül, ahol a védők hátulról lerántot­ták. A büntetőt a sértett értékesí­tette, 2:1. Küzdelmes, sok hibával tarkí­tott összecsapáson a valamivel több helyzetet kidolgozó haza­iak némileg szerencsés győzel­met arattak. Jók: Foki, Bényi, Szegletes, ill. Horváth Z., Mayer, Ange­lovszky, Danubiusbefotf Szöglet utáni jelenet a pécsi kapu elő­tt. Ebből a helyzetből sem született gól Zwicker Tamás felvétele SPORT NAPLÓ 15 Bravúros győzelem Bükön Eseménydús NB I/B-s labdarúgó-mérkőzésen „kemény” volt a játékvezető . Benkő Dezső BTK-Pápai ESC 1:2 (1:1) Bükfürdő, 300 néző. V.: Áb­rahám (Varga II., Gergely). BTK: Varga - Gombos, Pusz­tai, Seper, Lengyel - Tebeli (Szabó a 46. percben), Zöld, Zsebe (Kecskés, a 46. percben) - Mihalecz, Dani, Bencze (Sá­tori az 55. percben). Edző: Mi­­halcz István. PESC: Baji - Oro­­vecz, Lantai, Radics, Csomar­­kovics - Kvasz, Forrai (Király a 35. percben), Vörös, Herold (Polhammer a 80. percben) - Takács, Sütöri (Csertői a 86. percben). Edző: Csertői Aurél. (Előre álló idő, sáros, mély talajú pálya és igen sok lelkes pápai szurkoló fogadta a pályá­ra lépő együtteseket.) 9. perc: Herolddal szemben szabálytalankodtak a bal olda­lon. Vörös beívelt labdáját biz­tosan húzta le a kapus. 10. perc: A középpályán elvesztett labdából a hazaiak támadása végén Dani került helyzetbe, de 18 méterről fölé lőtt. 15. perc: ígéretes pápai akció végén Sütöri Kvaszt indította a jobb szélen, akinek a beadását Takács rosszul találta el, s oda­lett a helyzet. 32. perc: Seper 22 méteres szabadrúgását Baji óriási bra­vúrral­­ a kapufa segítségével - ütötte ki a bal felső sarokból. 36. perc: Király remekül vet­te észre Heroldot a bal oldalon, pontosan játszott eléje, akinek a remek beadására Takács jó ütemben érkezett, és hét méter­ről magasra felugorva fejelt a jobb alsó sarokba, 0:1. 40. perc: Lengyel bal oldali beadását többen is elvétették, Mihalecz érkezett a legjobban, és a hosszú saroknál öt méterről lőtt a kapuba, 1:1. 44. perc: Dani 16 méteres lö­vése mindkét kaput érintve lett Baji kapus zsákmánya. (A szünetben a hazaiak edző­je, Mihalecz István kettős cseré­vel frissítette csapatát.) 52. perc: Lantai ötméteres fejesét Gombos a gólvonalról kézzel ütötte ki, és kiállították. A megítélt büntetőt Vörös a jobb alsó sarok irányába lőtte, de Varga szép vetődéssel hárí­tott! 53. perc: Vörös a kihagyott 11-es után fél perccel a bal ol­dalról befelé vezette a labdát, két embert is kicselezett, majd 24 méterről látványos gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1:2. 59. perc: Herold bal oldali pontos beadását Sátori hat mé­terről a saját felső lécére fejelte! 62. perc: Vörös lépett ki a vé­dők között, már a kapus mellett is elhúzta a labdát, kapura gurí­­tását Varga lábbal hárította. 80. perc: Herold buktatta a 16-os sarkánál a büntető terüle­ten belül Sátorit. 11-es! A Szabó által a jobb sarok felé irányított lövést Baji bravúrosan hárította! 86. perc: Orovecz a félpálya környékén lerántotta ellenfelét, őt is kiállították! 89. perc: Király kapott re­mek labdát Vöröstől a balössze­kötő helyén, a 14 méteres, lapos lövést Varga hárította. ### Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a több helyzetet ki­dolgozó pápaiak teljesen meg­érdemelten nyertek. Az amúgy sportszerű összecsapáson a já­tékvezető érthetetlenül sok (két piros és nyolc sárga) lapot osz­tott ki. Jók: Varga, Pusztai, Seper, Mihalecz, ill. Baji, Lantai, Vö­rös, Király. Mihalecz István: - Ezt a játékot fej nélkül nem lehet játszani! Mégis lőttünk három kapufát és kihagytunk egy tizen­egyest. Csertői Aurél: - A szeren­csésebb csapat nyert. Baji Tamás nagy védések mel­lett büntetőt is hárított Takács Szilárd ismét rendkí­vül fontos gólt szerzett Vörös Péter kihagyott egy büntetőt, de lőtt egy nagy gólt A Ferencváros otthon bukott Dunaferr-Győri ETO 2:1 (1:0) Dunaújváros, ezer néző. V.: Világi. G.: Tököli a 41. és a 78., ill. Nicsenko az 59. percben. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen Tököli két nagyszerű meg­mozdulása három pontot ered­ményezett a hazaiaknak a labda­rúgó Borsodi Ligában. Matáv-Zalaegerszeg 2:0 (2:0) Sopron, 3500 néző. V.: Kas­sai. G.: Sira a 12., Tóth M. a 19 percben. A gyorsan kétgólos előnyt szerző helyiek lelkes já­tékuknak köszönhetően megér­demelten nyertek az enervált za­laiak ellen. FTC-Debrecen 0:1 (0:0) Üllői út, 5 ezer néző. V.: Ábrahám. G.: Balogh (öngól) a 88. percben. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a kiesés ellen küzdő hajdúságiak megérde­melten nyertek a feltűnően mér­sékelt teljesítményt nyújtó Fe­rencváros ellen. Újpest-Kispest 4:0 (2:0) Megyeri út, 6 ezer néző. V.: Megyebíró. G.: Lőw az 5., Tulio a 24., Piroska a 66., Móri a 87. percben. Az első félidőben kitű­nően játszott az Újpest, és fölé­nyes győzelméhez pillanatig sem férhetett kétség. Videoton-MTK 2:3 (0:3) Székesfehérvár, 1500 néző. V.: Bede. G.: Gajic a 47., a 85­, ill. Némedi (öngól) a 23., Illés a 30., Zavadszky a 39. percben. Szünet előtt remekül használta ki helyzeteit az MTK, utána a Videoton volt jobb. Haladás-Vasas 2:2 (2:2) Szombathely, 5 ezer néző. V.: Kiss B. G., Alex a 23., Fili­povic a 31., ill. Gyánó a 7., Vá­­czi a 29. percben. A sáros, mély talajú pályán küzdelmes és gól­dús első félidőt produkált a két csapat. A Haladás utána is töb­bet támadott a lelkes vendégek­kel szemben, de a döntetlen igazságos. A 15. heti totó A világos mezes Filipovic egy gólja kevés volt a vasiaknak a Va­sas elleni győzelemhez 1. Ferencváros-Debrecen 0:­ 2 2. Sopron-Zalaegerszeg 2:0 1 3. Videoton-MTK 2:3 2 4. Bremen-Schalke 04 3:0 1 5. Hamburg-Leverkusen 1:1 x 6. Nümberg-Bayem M. 1:2 2 7. Mönchengl.-Wolfburg 0:2 2 8. Kaiserslaut.-Dortmund 1:0 1 9. Atalanta-Torino 1:1 x 10. Lecce-Chievo 2:3 2 11. Fiorentina-Lazio 0:1 2 12. Roma-Parma 3:1 1 13. Verona-Udinese 1:0 1 14. Juventus-Milan 1:0 I --------NAPLÓ------­ Főszerkesztő: Kovácsi Miklós Felelős szerkesztő: Bartók Péter Rovatvezetők: Bartuc Gabriella, Horváth Éva, Keller György, Kis Dezső Szerkesztőség: 8200 Veszprém, Szók­a u. 2/A. Levélcím: 8201 Veszprém, Pf. 161. Telefax: (88)579-432. Központ: (88)579-420, Titkárság: 579-421. Városi szerkesztőségek és ügyfélszolgálati irodák: 8400 Ajka, Szabadság tér 11. Tel.: (88)215-105. 8500 Pápa, Kossuth u. 22. Tel.: (89)313-214. 8300 Tapolca, Deák Ferenc u. 7. Tel.: (87)510-470, 510-573. 8100 Várpalota, Szent István u. 3. Tel.: (88)371-317. Telefonos hirdetésfelvétel: (40)949-459. Kiadja: Közép-dunántúli Napló Kiadói Kft., 8200 Veszprém, Házgyári út 12., a Pannon Lapok Társasága tagja. Kiadásért felel: Kázmér Judit, Gyerák András ügyvezető igazgatók. Értékesítési vezető: Domonkos Attila Megyei hirdetési vezető: Hegedűs Magdolna Tel.: (88)541 -673. Technikai hirdetési vezető: Vida András Budapesti Médiaképviselet: 1117, Budafoki út 111. Tel.: (1)464-7400. Központi oldalak szerkesztői: Balogh Attila Zoltán, Varga Domokos Péter Tel.: (88) 541-677 Megrendelhető, a Pannon Lapok Társaságánál, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati iro­dáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 925 Ft, negyedévre 2775 Ft, fél évre (3%-os kedvezménnyel) 5384 Ft, fél évre, folyószámláról utalva (5%-os kedvezménnyel) 5273 Ft, egy évre (8%-os kedvez­ménnyel) 10 212 Ft, egy évre, folyószámláról utalva (10%-os kedvezménnyel) 9990 Ft. Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa Megyei terjesztési vezető: Lukács Tibor. Előfizetéssel kapcsola­tos ügyintézés: 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)541 -681. Az előfizetés esetleges lemondá­sát csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Nyomtatás: West Hungary Nyomdai Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)541 -631. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 0133-2104. Index: 25-061 Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! 41 n ír n­­ex ír a „ 1084 Budapest, Aurora u. 11. ^ *** ** ” .K Tel : 303-4738, Fax: 303-4744 Sl Ml I3IAI ,OVI I O K, I ^|