Napló, 2013. augusztus (69. évfolyam, 178-203. szám)

2013-08-26 / 198. szám

A NAPLÓ TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL • 2013. AUGUSZTUS 26. Öngóllal dőlt el a meccs LABDARÚGÁS A hajrában győztek a vendégek a Perutz stadionban Pápa (na)­­ Az NB I 5. for­dulójában elveszítette ve­retlenségét a bajnokság­ban a Lombard Pápa él­vonalbeli labdarúgócsa­pata. Tóth Bálint tanítvá­nyai egy öngóllal kaptak ki a Diósgyőrtől a Perutz stadionban. Lombard Pápa-Diósgyőr 0:1 (0:0) Perutz stadion, 2000 né­ző. V: Erdős (Bozó, Király). Lombard: Szűcs - Tóth G., Supic, Struhár, Szabó O. - Quintero, Maksimovic, Kene­sei, Rodenbücher, Orosz - Griffiths. Edző: Tóth Bálint. Diósgyőr: Rados - Vági, Va­dász, Kádár, Husic - Kostic, Takács, Elek, Nikházi - Ti­sza, Barczi. Edző: Tomiszlav Szivics. Csere: Quintero helyett Tóth B. 54., Kenesei h. Eszlá­­tyi 67., Supic h. Nagy T. 68., ill. Nikházi h. Bacsa 61., Kos­tic h. Abdouraman 78., Tisza h. Gohér 91. perc. Gólszerző: Nagy T. (öngól) 88. percben. Sárga lap: Maksimovic 1., ill. Kádár 26., Kostic 45., Ta­kács 83., Tisza 91. perc. A Lo'&bMíl 1'Pifoa ,hármas „ ina Jmra'll':Dá/.lzr‘ ) : győzelmi szériában, kedvező előjelekkel várta a 2013/ 2014-es kiírásban még nye­retlen Diósgyőr elleni bajno­kit. Ennek ellenére a vendé­gek bátor játékáról szóltak a mérkőzés első percei, és a DVTK a 3. percben akár a vezetést is megszerezhette volna: egy szöglet után Ká­dár lőtt félfordulattal kapura, azonban Szűcs bravúros vé­déssel megmentette kapuját a góltól. A 10. percben Tóth Gábor nagyszerűen centere­zett az alapvonalról, de Ke­nesei ígéretes lövésébe Vági önfeláldozóan belevetődött. A félidő derekán egy-két per­cen belül kétszer is a Lom­bard hálójába juttatták a lab­dát a miskolciak - „apró” szépséghiba, hogy les miatt mindkét találatot érvénytele­nítette a játékvezető. A 33. minutumban Maksimovic tá­voli bombáját középre ütötte ki Rados, majd a játékszert a lesen álló Griffiths fölévág­­ta. Öt perccel később a nagy kedvvel játszó Kenesei cen­tikkel a diósgyőri kapu bal felső sarka mellé tüzelt, így a változatos, jó iramú össze­csapás első félidejében nem született gól. A fordulást követően előbb Takács 10 méterről eleresztett próbálkozása, aztán Tisza ti­zenhatoson kívülről érkező lökete teremtett veszélyt a pá­pai kapu előtt. A 65. percben Kenesei passzából Maksimo­vic könnyen gólt szerezhetett volna, ám a szerb középpá­lyás 12 méterről, a balössze­kötő helyéről nem sokkal a jobb alsó sarok mellé lőtt. A pápai edző keményen kritizálta sajátjait A folytatásban már egyre in­kább leült az eddig kifejezet­ten élvezetes mérkőzés, de a levegőben továbbra is benne volt a gól. A 79. percben Orosz veszélyes kísérletét Ra­dos szögletre mentette, majd amikor talán már mindenki elkönyvelte a pontosztozko­dást, egy ártalmatlannak tűnő játékhelyzet után Fortuna a borsodiak javára fordította a döntetlenszagú összecsa­pást. Három perccel a rendes játékidő vége előtt egy ve­szélytelen beadás érkezett a jobb oldalról a sárga-feke­ték kapuja elé, a labdára pe­dig Szűcs és Nagy Tamás is rástartolt. A csereként beállt védő találkozott hamarabb a játékszerrel, amely a lábáról a hálóba pattogott a tehetet­len kapus mellett, 0:1. A szerencsétlen öngól után elkeseredetten rohamozott az egyenlítésért a hazai csapat, de az eredmény már nem vál­tozott, ezáltal pedig Tóth Bá­lint legénysége, elszenvedte el­ső vereségét az idei bajnok­ságban. további képek, információk Napló Online Támadás! - adták ki a jelszót a csapatok, emiatt élvezetes volt a pápai találkozó, persze a vereség okán a hazaiak nem örülhettek Túlságosan elbizakodott házigazdák Tóth Bálint: - A zsinórban megnyert három meccs túlságosan is elbizako­­dottá tette a csapatomat, rossz mentalitással, mo­tiválatlanul játszottunk. Ezzel a vereséggel búcsút inthetünk a szerencseszé­riánknak, és a labdarúgó­im most a saját bőrükön fogják megtapasztalni, hogy mennyit kell majd dolgozni a szerencse visszaszerzéséért. Tomisz­lav Szivics: - A jelenlegi szezon során most ját­szottunk a legjobban, fő­leg az első játékrészben. Egy nagyon jó Pápát si­került megérdemelten le­győznünk egy kiváló ira­mú, remek mérkőzésen. RÖVIDEN Ötödik forduló az első­ ligában Körkép (no)­­ Az NB I-es labdarúgó-bajnokságban az újonc mezőkövesdiek nagy verést kaptak Újpesten. A ha­zaiak hatszor találtak be a ka­puba, míg a vendégeknek csak a becsületgólja futotta. Ugyanakkor a másik újonc, a felcsúti alakulat némi sze­rencsivel, de megszerezte el­ső győzelmét. A Puskás Aka­démia az utolsó percben rú­gott góllal győzte le a Kapos­várt. A debreceni derbi re­mek focit, nagy iramot ho­zott. A Ferencváros egyszer még egyenlíteni tudott, de a következő három találatra nem volt válasza, így végül súlyos vereséggel utazhatott haza. Eredmények: Kecske­­mét-Szombathely 1:1 (1:0). Gólszerző­: Forró 26., ill. Fe­hér 49. perc. Puskás Akadé­­mia-Kaposvár 1:0 (0:0). G.: Tischler 90. perc. MTK-Pécs 0:1 (0:0). G.: Pölöskei 46. perc. Újpest-Mezőkövesd 6:1 (2:1). G.: Simon 31., 50., Ah­­jupera 45., 64., Tshibuabua 82., Kabát 90. perc. Debre­­cen-Ferencváros 4:1 (1:1). G.:Bódi 9., Volas 48., (1 Les­ből) 61., Szakály 90., ill. Bö­de 36. perc. A Paks-Honvéd, Győ­r-Videoton meccset lap­zárta után játszották. 1. B. Münch-Nürnberg______2:0 1 2. Leverkusen-Mönchenglad. 4:2 1 5. Hannover-Schalke_____2:1 1 4. Hertha-Hamburg_____1:0 1 5. Braunschweig—Frankfurt x:x X 6. Augsburg-Stuttgart_____2:1 1 7. Verona-Milan________2:1 1 8.Sampdoria-Juventus 0:1 2 9. Inter-Genoa_________2:0 1 10. Livorno-Roma _____I. után 11. Lazio-Udinese_______I. után 12. Napoli-Bologna______I. után 13. Debrecen-Ferencváros 4:1 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Győr-Videoton_______I. után Harminchárom gólnak tapsolhattak a megyei focidrukkerek Megyei körkép (pj, si, hj, ba, pcs, hz, fi, jg, no­­­­ Gólgaz­dag volt a megyei első osztályú focibajnokság harmadik fordulója. Ajka K.-Ugod 2:1 (1:0) Ajka, 100 néző. V.: Pillér. Kristály: Baracskai - Móger, Gottfried, Kiskovács, Törő, Ménes, Mong (Janka 85.), Üveges (Horváth 70.), Kar­dos, Simon, Gubicza (Boldi­zsár 85.). Edző: Schönberger Roland. Ugod: Szíjártó - Gödri, Páli (Kun Szabó 70.), Vesztergom (Zsirai 55.), Ba­kos, Csombó, Horváth D., Hegedűs (Hipság 55.), Hegyi, Kiszlinger, Horváth M. (Bara­nov 46.). Edző: Baranov Jev­­genyij. Gólszerző Üveges 4., Mong 61., ill. Kiszlinger 66. perc. A lelkesedésnek kö­szönhető a győzelem. Jók, Aj­ka, ill., Mong. Öskü-Urkút 2:3 (0:0) Öskü, 150 néző. V.: Ko­vács. OFC: Bálint - Szabó Zs. (Török 80.), Hulka La Su­ba (Sándor 87.), Hulka B., Szabó G, Talián, Vaczula (Orbán 57.), Tóth, Lukács, Óvári (Horváth 90.). Edző: Fekete I. Úrkút: Zsigmond - Eichinger, Czaka, Maries, Bujtor, Imre (Homlok 66.), Pávlicz, Tróbert, Korpos (Klespicz 78.), Molnár, Ma­gyar (Pfaff 46.). E.: Fördős J. Gól: Sándor 53., Hulka 65., ill. Pávlicz 56., Korpos 68., Klespicz 93. perc. Kriti­kán aluli játékvezetés, szeren­csés győzelem. Jók Hulka La Talián, Lukács, Tóth, ill. Ma­rics, Molnár, Zsigmond, Kles­picz. GySE-Alsóörs 0:1 (0:0) Gyulafirátót, 200 néző. V.: Pillók. GySE: Varga - Tí­már, Szűcs, Fodor, Bodó, Zombik (Jelinkó 80.), Balta G., Balta N., Wéninger (Ko­vács 55.), Gulyás (Zágor 76.), Varga. Edző: Hertelendy Je­nő. ASE: Sárdi - Bakay, Pál­­fi, Huber, Benkő, Stohl, Ko­vács (Nemes 70.), Vajai (Szász 88.), Finta, Márki (Tar 62.), Vas (Hideghéti 67.). Edző: Zsebe Gábor Gól: Finta 48. perc. Kiál­lítva: Stohl 75. perc. Színvo­nalas meccsen jól eltalált lö­vés döntött. Jók: Tímár, Fo­dor, ill. Finta. Fűzfő-Sümeg 5:1 (1:0) Balatonfűzfő, 150 néző. V.: Nedvesi. FÁK: Radnai - Gál, Nyári, Vati, Humli (Stein 84.), Szabó, Varga (Hardy 46.), Szántó, Czipp (Csar­­masz 83.), Pál, Magyari (Wei­bel 58.). Edző: Horváth Fe­renc. SVSE: Cser - Tóth, Ba­kos (Csík 79.), Markó, Reme­te, Csik, Ivanics (Orbán 83.), Benkő, Csala, Kiss, Németh. Edző: Koller Tamás. Gól Szántó 39., Weibel 71., Szabó 78., Remete (ön­gól) 80., Humli 81., ill. Né­meth 87. perc. Megérdemelt siker. Jók: Vati, Szántó, Wei­ber, Magyari, ill. senki. Kiál­lítva Tóth 38. perc. Pét-Csetény 1:4 (0:2) Pétfürdő, 150 néző. V: Görgics. Pét: Gáti - Varga, Dunavölgyi, Új, Horváth, Kallós (Józan 46.), Wellesz (Kiss 73.), Bálint, Kustán, Szabó, Kaufmann. Edző: Pin­tér Csaba. CsSE: Jelenics - Vei­perl, Gallai, Jakab M., Jakab T, Kovács, Kottyán, Nagy, Csertán (Barabás 68.), Ganzler, Rummel. Edző: Nagy László. Gól: Wellesz 58., ill. Ko­vács 43., Nagy 45., 83., 91. perc. Megérdemelt siker. Jók: Gáti, ill. Nagy, Rummel. Herend-VBSE 1:3 (1:3) Herend, 100 néző. V: Sztupák. Herend: Károlyi, Si­monyi, (Molnár T. 46.), Ma­­rozsi, Izsák, Meleg, Farkas, Árki (Bognár P. 46.), Gábriel, Magasházi, Sipos, Molnár L. (Bognár D. 46.). Edző: Alb­recht László. Várpalota: Kala­pács Á. - Híró (Balogh 88.), Uj, Dudás, Papp, Kalapács R., Gáspár (Flórián 65.), Ko­csis (Ferencz 85.), Borbély (Borbás 65.), Miskei (Bíró 86.), Bogdán I. Edző: Szabó László.­­ Gól: Molnár 25., ill. Bog­dán I. 15., 36., Miskei 31., perc. Az első félidőben eldőlt a meccs. Jók, Izsák, Gábriel, ill. Miskei. TIAC-Devecser 1:1 (0:1) Tapolca, 200 néző. V.: Ba­bos. TIAC: Szűcs D. - Tüske D., Bárány, Lukácsa, Sinkó, Puspos, Major, Szűcs A., Tüs­ke M., Szűcs T. (Szabó 46.), Hatala. Edző: Viski László. DSE: Csepregi - Rizmus, Il­lés N., Lang, Király, Hauser, Tisonyai (Kiss 70.), Zsidó (Kulman B. 46.), Kulman Gy., Orbán (Illés M. 60.), Ká­dár (Traista 60.). Edző: Cser­­na Róbert. Gól: Hatala 89., ill. Király 14. perc. Igazságos döntetlen. Jók: Lukácsa, Púpos, Hatala, ill. Illés N., Király, Hauzer. BSE-PLCR 4:3 (3:0) Balatonalmádi, 100 néző. V.: Baranyai. BSE: Varga - Zsemberi, Blaski I., , Klauz, Hencz, Blaski N­. (Boromisza G. 58.), Rusvai, Szőnyi, Bo­romisza D. (Lendvai 58.), Marton (Békési 64.), Frizólia (Bugovics 53.). E.: Korcsmár István. Peremarton: Laki - Vlasz, Primusz, Szabó Z., Nagy. (Mocsár 23.), Auer­bach, Karáth (Vadas 75.), Szabó B. (Tóth 81.), Dusek, Kovács, Molnár. E., Markó B. Gól Frizófia 5., Boromisza D. 10., 40., Lendvai 83., ill. Auerbach 63., Vadas 80., Ko­vács 87. perc. Első félidei jó játékuk után kiengedtek a ha­zaiak. Jók Varga, Blaski N­., Rusvai, ill. Laki, Auerbach. A csetényiek (csíkosban) simán nyertek a pétiek otthonában Ill II