Napló, 2013. október (69. évfolyam, 229-254. szám)

2013-10-30 / 253. szám

Évet záró dobók Veszprém (fp)­­ Remek eredményeket hozott a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VE­­DAC) évadzáró dobóver­senye a közelmúltban. A VEDAC évadzáró viada­lán igen sokan voltak, az idei évben még ilyen népes dobó­versenyt nem rendezett egyik klub sem. Összesen 197 nevezés fu­tott be a szervezőkhöz. Nyolc korcsoportban három férfi és három női versenyszám­ban - súlylökés, diszkoszve­tés és kalapácsvetés - hirdet­tek győztest. A megméretés annak da­cára remek eredményeket ho­zott, hogy a szezon utolsó komolyabb erőpróbája volt. A hazaiak közül Orbán Éva magyar bajnok kalapácsve­tő nem állt rajthoz, meg­kezdte rövid pihenését, így inkább a szervezésben segéd­kezett. A hagyományokhoz hűen a rendezők megválasztották az idei évi eredményeket is fi­gyelembe véve a legeredmé­nyesebb férfi és női verseny­zőt is. A férfiaknál a VEDAC ki­tűnősége, Pásztor Bence érde­melte ki az elismerést, míg a nőknél a szombathelyiek ifi világbajnoka, Gyurátz Réka kapta az emlékplakettet. Eredmények, megyei leg­jobbak. Férfiak. Kalapácsve­tés. Felnőtt (7,26 kg): 1. Nagy Gergely (Pápa) 67,31. Juniorok (6 kg): 1. Pásztor Bence 76,14. Ifjúságiak (5 kg): 1. Toki Adrián (Pápa) 59,88. Serdülő (14 évesek, 4 kg): 1. Budavári Dávid (Pápa) 60,76. Súlylökés. Felnőtt (7,26 kg): 1. Páli Viktor 15,65. Ifik (5 kg): 1. Mádi Péter 14,37. Gyerek (2 kg): 1. Temesi Márton 11,29. Gyermek (2 kg): 1. Zentai Tibor 9,00. Nők. Kalapácsvetés. Fel­nőtt (4 kg): 1. Fertig Fruzsina 64,62. Serdülő (14 évesek, 3 kg): 1. Csébi Fruzsina (Pápa) 46,22. Diszkoszvetés. Ifi (1 kg): 1. Bácskay Zsófia (Continent Company) 43,08. Serdülő (15 évesek, 1 kg): 1. Kálmán Ale­xandra 37,85. Súlylökés. Junior ( 4 kg): 1. Molnár Boglárka 12,01. Serdülő (13 évesek, 2 kg): 1. Torma Krisztina 11,26. A külön nem jelölt ver­senyzők mindannyian a VE­DAC sportolói. Páli Viktor (VEDAC) jól sze­repelt az évzáró versenyen SPORT A NAPLÓ TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL • 2013. OKTÓBER 30. Továbbjutott a Pápa KUPA Az FC Ajkának nem volt esélye a Kaposvárral szemben Ajka, Kisvárda (bj, hg, szgy) - Küzdelmes mérkőzé­sen nyert és jutott to­vább a Magyar Kupában a Lombard Pápa NB I-es labdarúgócsapata. Az aj­kaiak alulmaradtak első osztályú vetélytársukkal szemben és búcsúztak a sorozattól. Kisvárda-Lombard 3:4 (1:1) Kisvárda, 300 néző. V: Berger. Kisvárda: Petranics - Farkas (Nagy 85.), Hegedűs, Soós, Molnár, Horváth (Oláh 77.), Kapanica, Ramos, Üve­ges, Komutyak (Pálvölgyi 85.), Miskolczi. Edző: Rogán Sándor. Lombard Pápa: Szűcs - Tóth, Mecinovic, Struhar, Németh, Szabó (Tajthy 67.), Dóczi (Sekour 46.), Arsic, Quintero, Király, Kenesei Waltner Róbert már a negyedik percben gólt lőtt Ajkán, végül háromig jutott (Orosz 46.). Edző: Tóth Bá­lint. Gólszerző: Király a 21., Hegedűs a 40., Struhar az 58., Kapacina a 61., Üveges a 70., Quintero a 72. és Orosz a 76. percben Gyenge minőségű játéktér fogadta a csapatokat az NB II-es Kisvárda otthonában. Az esélyesebb vendégek szerez­ték meg a vezetést, ám ezt kö­vetően kiegyenlítődött a já­ték. A lelkes hazai csapat két­szer is egalizált, majd egy nagy hiba után - Szűcs és Struhar nem értette meg egy­mást - a vezetést is átvette. A Lombard ezt követően ma­gasabb sebességi fokozatra kapcsolt és ennek meg is lett az eredménye. Egy szöglet után Quintero lőtt csodaszép gólt, aztán Orosz helyezett a hosszú fel­sőbe. A hajrában ziccert hibá­zott a Pápa, és egy kakasko­dás után (ami Quintero lekö­­nyöklésével indult) két játé­kos, Pálvölgyi és Quintero is a kiállítás sorsára jutott. Nehéz mérkőzésen és kö­rülmények között vívta ki a to­vábbjutást a Lombard együt­tese. FC Ajka-Kaposvár 0:6 (0:4) Ajka, 200 néző. V.: Berke. FC Ajka: Tulipán - Demján, Köles, Fodor, Péter (Gunther 33.), Horváth, Sipos, Kanta, Skriba (Varga 75.), Sowun­­mi (Meiczinger 72.), Major. Edző: Mihalecz István. Ka­posvár: Posza - Földes, Pet­­rache, Kovács, Zámbó, Pav­lovic (Albert 46.), Coroian, Thian (Böjte 60.), Balázs, Waltner (Luka 67.), Haruna. Edző: Prukner László. Gólszerző: Waltner a 4., Balázs a 36., Waltner a 4. és 45., Thian az 55. és Haruna a 65. percben. Már rögtön a mérkőzés elején vezetést szerzett a ven­dégcsapat. Az ajkaiak a gyor­san bekapott gól után nem tudtak felpörögni. Az első ka­pura tartó lövést a csereként beálló Gunther eresztette meg a 38. percben. A szünet után a hazaiak már többször is el­jutottak a kaposvári 16-osig, ám betalálni még 11-esből (Major büntetőjét Posza védte lábbal) sem sikerült. A Kaposvár továbbjutása teljesen megérdemelt, további képek, információk reolty Napló Online Az ajkaiak (jobbra Demján Roland) képtelenek voltak megállítani az NB I-es kaposvári együttest Tíz gólt szerzett a Fradi Szekszárdon A Magyar Kupa negyedik fordulójának keddi játék­napján összesen négy mérkőzést rendeztek. A pápaiak és az ajkaiak találkozója mellett a Fe­rencváros Szekszárdon vendégszerepelt, az MTK pedig Szegeden. Eredmé­nyek: Szekszárd-Ferenc­város 0:10, Szeged-MTK 0:2. Korábban: Puskás Akadémia-Kecskemét 0:0, büntetőkkel 3:4. Ma folytatódik a negyedik kör, az első ligás együt­tesek alacsonyabb osztá­lyú csapatokkal mérkőz­nek, így esélyesként vár­ják a párharcokat. Lengyel futsalsiker a veszprémi kupán Veszprém (hg)­­ Kétna­pos nemzetközi futsal­­tornának adott otthont a Március 15. úti sport­­csarnok. Lengyel győze­lem született. Hat csapat részvételével rendezték meg az Aditus Fu­­tsal Cup elnevezésű tornát. Az esemény - amely a futsal mellett egyéb szórakoztató programokat is kínált a fiata­loknak - hagyományteremtő szándékkal lett lebonyolítva, mostantól minden évben ta­lálkozhatnak az egyesületek. A csapatok körmérkőzéses formában döntötték el a he­lyezések sorsát. A legjobban a lengyel Tamów szerepelt, a második helyen Sepsiszent­­györgy, a harmadikon Nyitra végzett. A házigazda épp csak le­szorult a dobogóról. A torna gólkirálya a győztest erősítő Orlik Patrykh­ Xt, a legjobb ka­pusnak Lukácik Radot (Nyit­ra) választották. Egyébként mindegyik együttes kapott serleget, és a résztvevők legjobbjait is dí­jazták. A végeredmény: 1. Tar­­nów, 2. Sepsiszentgyörgy, 3. Nyitra, 4. Veszprém, 5. Pas­­sau, 6. Pápa. A veszprémi futsalosokkal kapcsolatos hír, hogy a bako­nyiak NB I-es alakulata nem lép pályára héten. A Berettyóújfalu elleni idegenbeli összecsapást, ame­lyet csütörtökön rendeztek volna meg, későbbre (az új időpont valószínűleg novem­ber 21.) halasztották. RÖVIDEN Az ukránok sokkal jobbak voltak Veszprém (wo)­­ Az arénában rendezték meg a kosárlabda Európa-kupa (ez a második számú kontinenstorna) har­madik fordulóját. A székes­­hérvári Alba Fehérvár bajno­ki címvédő együttese az első körben kikapott Oroszország­ban, majd Veszprémben egyetlen ponttal maradt alul a görög Szalonikivel szem­ben. Az F csoport harmadik fordulójában a fehérváriak a hibátlan, vagyis előtte mind­két meccsét megnyerő ukrán Himik Juzsnij ellen játszot­tak, és a vendégek 88:75 arányban diadalmaskodtak. Területi továbbjutók Tapolca (hg) - A Pécs és a Zalaegerszeg lépett tovább a labdarúgó-utánpótlás Nike­­kupa tapolcai selejtezőjéből. A kétnapos torna eredményei, 1. nap: 1. Zalaegerszegi TE, 2. Siófok, 3. Kaposvár, 4. Ta­polca. 2. nap: 1. Pécs, 2. Illés akadémia, 3. Dunaújváros, 4. Szekszárd. Csak egy csapat tudott győzni Megyei körkép (hg) - A me­gyei csapatok közül csak a veszprémiek tudtak nyerni hétvégén az NB II-es kézi­labda-pontvadászatban. Az északnyugati csoport hatodik fordulójában a pápai csapat - a listavezető ellen - idegen­ben, a tapolcai hazai pályán maradt alul. A Veszprémi Egyetemi SC harmadik győ­zelmét ünnepelhette, s ezzel stabil tagja a középmezőny­nek. A tabellát a Pápa és a Tapolca zárja jelenleg. Ered­mények, férfiak: Tatabánya II-Bakonyerdő Pápa 55:30, Tapolca VSE-Tarján 22:30, Treff 07-Veszprémi Egyetemi SC 22:27. Az állás: 1. Tatabá­nya II 10 pont, 2. Szentgott­­hárd 9, ...6. Veszprémi Egye­temi SC 6, ...11. Pápa 2, 12. Tapolca 0. Izgalmas teniszviadal Különösen az egyéni számban volt emlékezetes a finálé Balatonfüred(wo) - A For­rás park volt a helyszíne a megyei amatőr tenisz­­bajnokság döntőjének a tóparti városban. A hagyományosan kemény és izgalmas vetélkedő ezúttal is nagyszerű mérkőzéseket hozott. Különösen egyéniben volt emlékezetes a finálé, hiszen döntő játszmára volt szükség, hogy Király Zsolt begyűjtse a megyebajnoki címet. Érdekesség, hogy Király duplázott, a párosok vetélke­dőjében a balatonfüredi Wa­­cha Antallal közösen szerez­ték meg az aranyérmet. Végeredmény: 1. Király (Ajka), 2. Doma (Veszprém), 3. Soós és Dobosi (mindket­ten veszprémiek). A párosok versenyében: 1. Király-Wacha (Ajka, és Ba­­latonfüred), 2. Czvetkó-Khó­rusz (Veszprém), 3. Vö­rös-Varga (Ajka, és Veszp­rém). Az amatőr teniszezők megyei döntőjében, Füreden izgalmas csatában Király Zsolt (balra) nyert Doma András ellen