Napló, 2018. június (Veszprém, 74. évfolyam, 125-150. szám)

2018-06-27 / 147. szám

VÁLTOZNAK A LABDÁK A NAPLÓ TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2018. JÚNIUS 27., SZERDA A fekete-szürke-fehér labdákat vörös-piros színt is tartalmazó játék­szerek váltják a foci-vb kieséses szakaszában. Argentína legyőzte a nigériaiakat A dél-amerikaiak óriási küzdelemben vívták ki a legjobb tizenhat közé jutást a vb-n VESZPRÉM Hatalmas csa­tában, a hajrában szerzett góllal vívta ki a továbbju­tást Argentína az oroszor­szági labdarúgó-világbaj­nokság D csoportjában kedden. Argentína, Nigéria és Izland is komoly téttel lépett pályára kedden, a D csoportban egye­dül Horvátország figyelhette nyugodtan az eseményeket. Az eddig komoly csalódást keltő argentinoknak, valamint a vb-újonc izlandiaknak csak a győzelem volt megfelelő ered­mény, előbbiek az ikszel is továbbjutó Nigériát, utóbbiak a csoportelső horvátokat pró­bálták két vállra fektetni. Az este első találata Lionel Messihez fűződött, az argentin sztár remek indítást kapott, amelyet nem kevésbé tökélete­sen vett át és zúdított a kapuba. A folytatásban is a dél-ameri­kaiak játszottak fölényben és kezdeményezőbben, Nigéria nem tudta felvenni a ritmust, Messi szabadrúgásból a kapu­fát találta el. Az afrikai együt­tes a félidő végén jutott el el­lenfele kapujának előteréig, de nagyobb helyzetet nem tudott kialakítani. A másik mérkőzé­sen, bár az izlandiak becsület­tel próbálkoztak, nem született találat az első játékrészben. A második félidő elején Nigéria büntetőhöz jutott, Maschera­no szabálytalansága nem volt egyértelmű, de a videobíró is szentesítette az ítéletet. Moses nem hibázott, ismét Nigéria állt továbbjutásra. Közben a horvátok is megszerezték a vezetést, az 53. percben Badelj volt eredményes, Izland bajba került. Nigéria kapuja elé hú­zódott, az argentinok pedig Horvátország tartalékos csapattal is két vállra fektette az izlandi válogatottat igyekeztek nyomás alá helyez­ni vetélytársukat, így voltak ezzel az izlan­diak is, ám sikertelenül roha­mozták Horvátország kapuját. A 71. percben Nigéria majd­nem megszerezte a vezetést, egy távoli lövés alig kerülte el a felső lécet. A másik találkozó 75. per­cében Izland büntetőhöz jutott Lovren kezezése miatt, Gyl­­fi Sigurdsson értékesítette a büntetőt, kiegyenlítve a csata állását. Közben Nigéria tizen­egyest reklamált, Cakir játék­vezető meg is nézte az esetet videón (Rojo kezére pattant a labda), ám végül nem ítélt újabb büntetőt az afrikaiak­nak. A 80. percben Higuain bombázott az égbe ígéretes helyzetben. Miközben Argen­tína nyomott, veszélyesek vol­tak a nigériai kontrák. A 86. percben egy szép tá­madás végén, jobboldali be­adás után Rojo középen kapás­ból a kapuba vágta a labdát, ismét a dél-amerikaiaknál volt az előny. Szintén az argentinok malmára hajtott­a vizet, hogy a horvátok vezetést szereztek. Horvátország mellett Ar­gentína jutott tovább! Eredmények: Nigéria-Argentína 1-2 (0-1). Szent­pétervár. V.: Cakir (török). G.: Moses (51., tizenegyesből), illetve Messi (14.), Rojo (86.). Izland-Horvátország 1-2 (0-0). Rostov­ na-Donu, V: Lahoz (spanyol). G.: Badell (53.), Perisic (90.), ill. Gylfi Si­gurdsson (76., 11-esből). HC Az argentinok (jobbra Ever Banega) végül megugrották a feladatot Fotó: MTI/EPA/Tolga Bozoglu Meglepetés nélkül A dánok és a franciák nem estek egymásnak VESZPRÉM Nem történt meglepetés az oroszorszá­gi labdarúgó-világbajnok­ság C jelű csoportjában, amelyből a két esélyes eu­rópai válogatott jutott to­vább a nyolcaddöntőbe. Dánia-Franciaország- és Ausztrália-Peru-mérkőzése­­ket rendeztek a C csoport zá­rókörében kedden a világbaj­nokságon. Perunak már nem volt esé­lye továbbjutnia, míg az auszt­rálok saját sikerük és dán vereség esetén még remény­kedhettek. Arra számítani lehetett, hogy Franciaország és Dánia nem esik majd egymásnak, s így is lett, a két európai csapat egy kényelmes (és unalmas) gól nélküli döntetlennel kéz a kéz­ben továbblépett a csoportból. A másik találkozó izgalmasabb volt, az ausztrálok nagyot küz­döttek, ám Peru játszott jobban, és megérdemelten nyert, becsü­letsikerrel zárva a tornát. Eredmények: Ausztrá­lia-Peru 0-2 (0-1). Szocsi. Vezette: Karaszjov (orosz). Ausztrália: Ryan - Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich - Jedinak, Mooy - Leckie, Ro­­gic (Irvine, 72.), Kruse (Ar­­zani, 58.) - Juric (Cahill, 53.). Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk. Peru: Gallese - Ad­­víncula, C. Ramos, Santama-Az ausztrálok nagyot küzdöttek, hiába fía, Trauco - Tapia (Hurtado, 63.), Yotún (Aquino, a szünet­ben) - Carrillo (Cartagena, 79.), Cueva, Flores - Guerre­ro. Szövetségi kapitány: Ricar­do Gareca. Gólszerző: Carrillo (18.), Guerrero (50.). Dánia-F­ranciaország 0-0. Moszkva. Vezette: Ric­ci (brazil). Dánia: Schmeichel - Dalsgaard, Kjaer, Jörgensen, Stryger Larsen - Christen­sen - Braithwaite, C. Eriksen, Delaney (Lerager, 92.), Sisto (Fischer, 60.) - Cornelius (Dol­berg, 75.). Szövetségi kapitány: Age Hareide. Franciaország: Mandanda - Sidibé, Varane, Kimpembe, Hernández (Men­­dy, 50.) - Kanté, N’Zonzi - O. Dembélé (Mbappé, 78.), Griezmann (Fekir, 68.), Lemar - Giroud. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps. HG Az ausztrál Tomi Juric (balra) és a perui Christian Ramos Fotó: MTI/AP/Gregorio Borgia A továbbjutásnak és a csoportelsőség­nek örült, a csoportszakaszban beka­pott öt gólt viszont sokallta a spanyol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Fernando Hierro a marokkóiak elleni világbajnoki mérkőzés utáni értékelésében. Látogasson el weboldalunkra!­­­i a Veszprém megyei V C­olm hírportál HIRDETÉS Szurkoljon velünk és tippelje meg, kik jutnak a legjobb 4 közé! Nyeremények fordulónként: 1. díj 4 tálca pécsi dobozos sör 2. díj 3 tálca pécsi dobozos sör 3. díj 2 tálca pécsi dobozos sör Fedig: 1 db 20 000 Ft értékű pécsi sör ajándékcsomag (Az összes helyesen tippelők között sorsoljuk ki) Szavazószelvény Az Ön által választott 4 ország csapatát kérjük írja be. Része szórakozásnak! A játékszabályzatot megtekintheti a Szervező hivatalos weboldalám www.veol.hu/vbtipp Aláírásommal elfogadom a Mediaworks Hungary Zrt. Adatvédelmi Tájékoztatóját,­­mely megtalálható a www.mediaworks.hu/hu/content/adatkezelesi-tajekoztato oldalon) és hozzájárulok ahhoz / nem járulok hozzá* ahhoz, hogy a Mediaworks Hungary Zrt. személyes adataimat marketing céljaira (tájékoztatás, közvélemény- vagy piackutatás, illetve egyéb tájékoztatás - sorsolás, tájékoztatók, kereskedelmi ajánlatok küldése­­) felhasználja. Dátum: Aláírás