Világosság, 1950. január-március (6. évfolyam, 1-75. szám)

1950-03-28 / 73. szám

|| A KÉT csapat Ef EREDMÉNY ffff NÉZŐK SZÁMA GÓLLÖVŐK ffpf A MÉRKŐZÉS ÉRTÉKELÉSE A JÁTÉK SZÍNVONALA gr KRITIKA A CSAPATOKRÓL p A MEZŐNY LEGJOBBJA! A JÁTÉKOSOK MAGATARTÁSA fff A KÖZÖNSÉG VISELKEDÉSe ff A BÍRÁSKODÁS SZÍNVONALA F Érdekes eredményeket hozott a futballbajnokság hatodik fordulója. Szombaton az Üllői­ úti pályán gól­szüret volt, mert az ÉDOSZ—Deb­receni Lokomotív és a Teherfuvar— Olajmunkás mérkőzésen összesen 13 gól esett. Vasárnap a hat mér­kőzés közül négy, köztük a két rang­adó végződött döntetlennel. Meg­lepetés, hogy az utolsó előtti helyen álló Soroksár nehéz perceket okozott a Honvédnek és az Előre lendületes, szép játékkal kétvállra fektette a meglepően gyengén játszó Salgótar­jáni Tornát." A hétvége labdarúgó műsoráról az alábbiakban számo­lunk be: ÚJPEST—CSEPEL 2:2 (1:2). Újpesti stadion, 28.000 néző. Gólö­­vők: Várnai, Szusza, illetve Keszthelyi, Lovász. Változatos, lendületes, igazi rang­adó játékot hozott a­ két csapat talál­kozása. Az eredmény megfelel a muta­tott játék képének. Mindkét csapat csatársora formás, szép támadásokat vezetett és nemcsak a kapu előtti, ha­nem a mezőnyjáték is érdekes volt. Az Újpest kezdett frissebben és az első félidő első része a lilák állandó rohamaival telt el. A második félidő is újpesti támadásokat hozott, de ekkor a fölényt nem sikerült gólokra váltani. A Csepel fedezetei kitűnő játékának köszönheti, hogy az újpesti rohamokra az első félidő második részében ered­ményes csepeli támadásokkal tudott vá­laszolni. Legjobbak Nagymarosi, Ki­­rádi, illetve Nagy I­., Preiner, Keszt­helyi. — Teljesen sportszerű, durva­ságmentes játék. — A közönség fe­gyelmezetten viselkedett. —Palásti já­tékvezető jól oldotta meg feladatát. VASAS-TEXTILES 1:1 (1:1). Újpesti stadion, 32.000 néző. Gólövők: Illovszky, Szolnok. Az eredmény igazságosnak mond­ható, bár a második félidőben a Texti­les kitűnő gólhelyzetei révén közelebb állt a győzelemhez. Váratlanul gyen­ge színvonalú mérkőzést hozott a két stílusos csapat találkozása.­­ A Vasas, különösen az első félidőben játszott lendületesen. Ebben a játékrészben, ha jobb a csatársora, biztosíthatta volna győzelmét. A Textiles védelme kitűnően rombolt, a csatársor azonban sokat tolo­gatott és a támadásokat a szerencse sem kisérte.­­ Túrás szerencsésen és jól vé­dett, Lóránt és Lőrincz oszlopa volt a védelemnek. A Textilesben Gellér ismét kitűnő volt, Börzsei jól fogta Szilágyi I.-et, jó volt Kovács II. és Lantos is. A csatársorból Sándor játéka emelke­dett ki. — Ez a rangadó is sportszerű játékot hozott és erre a mérkőzésre Lóránt és Sándor is teljesen „kibékül­tek”. — A pályán is, de a nézőtéren is „csend" volt. — Harangozó kitűnően vezette a mérkőzést. ÉDOSZ—DEBRECENI LÓK, 7:1 (2:1). Üllői­ út, 15.000 néző. Gólövők: Ko­csis (4), Horváth, Mészáros, Czibor, illetve Komlósi. A mutatott játék alapján a nagy gól­arányos ÉDOSZ-győzelemrt reálisnak mondható. Nagyon meglepő volt, hogy a debreceniek a mérkőzés első gólja után teljesen visszaestek. Jó iramú mér­kőzés volt, különösen az első félidőben láthattunk szép játékot. A második félidőben mutatkozott meg az ÉDOSZ csatársorának fölénye, melyből azonban hiányzott Deák gólképes játéka. A debreceniek magas labdákkal próbálkoz­tak, de támadásaikat a zöld-fehér hát­véd-hármas lestaktikája jól hárította. A mezőnyből Kocsis katúrnő játéka emelkedett ki, a két fedezet, Dekám­ és Lakat is jó munkát végzett. A játé­kosok tartózkodtak a kemény bel­e­­menésektől. A közönségnek a máso­dik félidőben jött meg igazán a hangja, amikor az ÉDOSZ-csatárok va­lságos gólözönnel árasztották el a Lokomi­v kapuját. Hajdú játékvezető komoly hiba nélkül vezette a mérkőzést. TEHERFUVAR—OLA­JMUNKAS 5:0 (3:0). UBői­ út, 11.000 néző. Góllövők: Szuh, Bártfai (2), Virág, Zsolnai. A Teherfuvar csatársora jó napot fogott ki. Nagy gólarányú győzelme teljesen megérdemelt. Az első félidő­ben volt csak komoly küzdelem, a má­sodik negyvenöt percben már teljesen visszaesett a nagykanizsai együttes. A Teherfuvar fedezetei szép lapos lab­dákkal küldték támadásba a csatársort és úgy a jobbszélt, mint a balszár­nyat jól ellátták labdákkal. Az Olajmunkás sokszor hátrafelé játszott 6 Világosság . A szombati gólsaüres uitán vasárnap a danten­dnek napja volt a labdarúgó­bajnokság hatodik fordulójában és alig tudta felhozni a labdát ellen­felének tizenhatosáig. A mezőny leg­jobbjai Bártfai és Virág voltak. A közönség sokat tapsolt a Teherfuvar­­csatárok szép góljainak. — Sipos já­tékvezető különösen a mérkőzés máso­dik félidejében vezette korszerűen a mérkőzést. ELŐRE-SALGÓTARJÁNI TÁRNA 3:1 (2:1). Sport-utca. 600 néző. Gólövők: Krajcs (2), Jéger, illetve Salamon. Az eredmény megfelel a mutatott já­ték képének, az első félidő egyenlő erők küzdelme volt, de a második félidőben a lelkesen játszó Előre felülkerekedett. A játék alacsony színvonalú volt, Iram csak néha-néha alakult ki. Az Előre vé­delme jól rombolt, a fedezetek, különö­sem a második félidőben jól támogat­ták a csatársort. A Salgótarjáni Torna kissé elbizakodottan kezdett és a csa­pat a közvetlen védelemtől eltekintve, nagyon gyengén játszott. Kiemelkedett Horváth és a szemfüles Krajcs játéka, a Tornából Kis és Bablena érdemel di­cséretet. Sportszerű volt a játék. A kis­számú nézőközönség nem zavarta a mérkőzést. Bánkuti játékvezetőnek nem volt nehéz dolga, feladatát jól látta el. HONVÉD SE—SOROKSÁR 4:2 (1:1) Kispest, 10.000 néző. Gólövők: Budai, Puskás (2), Gyulai, illetve Softi, Hontvári. Majdnem meglepetést okozott a ki­eső zónában lévő Soroksár, amely több szép támadást intézett a Honvéd SE kapuja ellen. — A mérkőzés nem hozott szép futballt, de helyenként jó küzdelem alakult ki. — A Honvéd SE csatársorában Horváth helyettesítette Babolcsait, a támadólánc nem muta­tott megszokott jó formát. A védelem kitűnően játszott. A soroksáriak nagy lendülettel és nagy akarással küzdöt­tek. A csapat az 1:1-es félidő után kö­zelállt ahhoz, hogy megszerezze a ve­zető gólt. — Kiemelkedett Rákóczi, Patyi és Bozsik játéka, jó volt a so­roksári Junász és Konta. — Szándé­kos durvaságok a mérkőzésen nem es­tek. — A közönség inkább a Honvéd­csatárok gyenge játéka miatt elége­detlenkedett. — Dorogi jól kézben tar­totta a mérkőzést. POSTÁS-SZOMBATHELYI LOKO­MOTÍV 1:1 (1:0) Szombathely, 3.500 néző. Góllövők: Magyar, illetve Pap. Az eredmény megfelel a mutatott játék képének. — A játék színvonala gyenge volt, az első félidőben a Pos­tás támadott többet, szünet után a Lo­komotív játszott lendületesebben. — A Postás a játék első felében nagyon szépen küzdött, de — különösen a csatársor — hamar kifulladt. A Loko­motív a második félidőben talált ma­gára, de csatárai nagyon rosszul lőt­tek kapura. — Kiemelkedett Villányi, illetve Farsang játéka. — A mérkőzés sportszerű játékot hozott. — A közön­ség lelkesen buzdította a szombathe­lyieket. — Szigeti a mérkőzést jól ve­zette. GYŐRI VASAS—DOROGI TÁRNA 2:2 (1:1). Dorog, 3500 néző. Góllövők: Kapitány, Hegedűs, illetve Molnár, Aspirány. A győri csapat jobb volt ellenfelénél, de az eredmény így is igazságos. — A két csapat találkozása izgalmas, jó játékot hozott. — A győriek, különösen a játék első részében játszottak nagyon jól és sok jó gólhelyzetet teremtettek. A dorogiak a szünet után, bár Pozsonyi megsérült, lelkesen és szépen, egyenlő ellenfélként játszottak. — Kiemelkedett Kovács I., Turner, illetve Pfluger és Krausz játéka. — A két vidéki csapat találkozása sportszerű küzdelmet ho­zott. — A dorogi közönség teljesen tár­gyilagos volt. — Kristóf jól vezette a mérkőzést. Szép küzdelmek a Vasas atlétikai emlékversenyén, salakmotoros verseny Csepelen, 272 induló az országúti kerékpárbajnokságon Legjobb atlétáink álltak rajthoz va­sárnap délelőtt a „Pataky, Kreutz, Pesti" vándordíjért rendezett Vasas em­lékversenyen az új lóversenytéri pá­lyán. A lóversenypálya üdezöld füvén különösen azok az atléták mutattak nagyszerű formát, akik részt vettek a múlt vasárnap Párizsban rendezett l'Humanité mezei versenyen. A férfiak 5700 méteres versenyében Pénzes, a CSMTK versenyzője, nagyszerű, lendü­letes futással hagyta maga mögött a mezőnyt. Második Izsóf (Vasas), har­madik Szilágyi (Vasas). A férfi ifjú­ságiak versenyét ugyancsak csepeli versenyző nyerte. 1. Tölgyesi (CSMTK), 2. Suhajda (Telefongyár), 3. Dehény (Vasas. A női felnőttek 1000 méteres versenyét Rőder (Vasas) nyerte. A „Pataky, Kreutz, Pesti“ ván­dordíját a Vasas atlétái nyerték. A csepeli Stadionban mintegy 700 néző szurkolta végig legjobb salak­motorosaink első idei versenyét. Min­den kategóriában hatalmas küzdelem alakult ki. Eredmények: 100 kcm: 1. Fejér (CSMTK), 125 kcm: 1. Vig (CSMTK) 250 kem: 1. Ferenczy (Sze­gedi Lak.), 350 kem: 1. Zamecsnik (PSE), 500 kem: 1. Kesjár (ÉDOSZ). Az oldalkocsik versenyét Bauer (PSE) nyerte. Hat női tőrcsapat indult a női tőr­csapatbajnokságért folyó küzdelemben. A verseny nagyarányú Bp. Lokomotív győzelmet hozott. Végeredményben: 1. Bp. Lokomotív (Elek I., Elek M, Kiss, Csákovics), 2. CSMTK (Tolnai, Mr­­tesné, Császár, Morvai), 3. Postás (Kocsis, Takács,­ Vargáné, Horváth). Igen sok vidéki versenyző vívott az Elektromos junior kizárásos kardverse­nyén, melynek hatvanhét részvevője volt.. A versenyen a következő sorrend akkuit ki: 1. Dömölki (MEFESZ) 7 gy., 2. Demeter (Elektromos) 6 gy., 3. Magai (Szegedi TSE) 6 gy. Nyolcszáz versenyző részvételével bonyolították le a győri Vörös Fonal asztalitenisz versenyét. A férfi egyes döntőjében a nagyszerű formában játszó Kóczián 3:0 arányban legyőzte Várkonyit. A női egyes döntőjében Farkas Gizi 3:0-ás győzelmet aratott Kárpáti felett. A vegyes­ párosban a Farkas Gizi—Farkas József-pár megle­petésre 3:0-ra legyőzte a Kóczián— Kárpáti párost. A másodosztályú férfi egyéni versenyt Német, a Vörös Fonal asztaliteniszezője nyerte. 272 versenyző vett részt vasárnap a CSMTK tízosztályfutamos országúti kerékpárversenyén. Ezúttal első ízben bonyolítottak le női futamot országúti versenyen. A versenykerekesek 150 ki­lométeres futamát Csikós (TFMS),­ nyerte, 2. Nyakas (CSMTK), 3. Ho­­lényi (Vasas-Kühne). A versenykerekes ifjúságiak versenyét Kiss, a szegedi Postás fiatalja jó átlagidővel nyerte meg. A nők tízkilométeres futamában Fülöp Ica, a szegedi Lokomotív ver­senyzője lett az első, 2. Gyenes Ilona (CSMTK). Kilenc telitalálat a totón A vasárnapi totó forduló ismét a döntetlenek fordulója volt. De a totó­sok erre is számítottak, mert kilenc telitalálat így is akadt. Telitalálatot ér­tek el: Terma Lajos Győr; Szabadság­­harcos jelige; Mágnás-totó; Román La­jos Békéscsaba; Tari Dezső Miskolc; Tóth Lajos Győr, Hungária jeligére Győr, Hazánk Károly Kispest és Kádár András Vecsés. Ezek egyenként 15.270 for­intot kapnak. Tizenegy találatot 147-en, tíz találatot 1753-an értek el. Az előbbiek 935, az utóbbiak 75 forintot nyertek. így kellett volna tipelni: 1 Honvéd—Soroksár 4:2 1 ÉDOSZ—Debreceni Lököm. 7:1 1 Teherfuvar—Olajmunkás 5:0 x Textiles—Vasas 1:1 x Újpest—Csepel 2:2 x Szombathelyi Lököm.—Postás 1:1 1 Perutz—PETC 2:1 2 Orosháza—Cegléd 1:2 x Szeg. SZMTE—Szem­. Lököm. 2:2 x Pereces—Miskolci MM­TE 1:1 1 Diósgyőr—Miskolci Lököm. 3:0 2 Salg. Vasas—Kistext 1:2 Archimédes, 250 köbcentis, üzem­biztos farmotor eladó. XIV. ker., Gyar­­mat­ u. 45/a, II. 4. GALOPP -eredmények I. futam. 1. Lady Immort. (6),* 2. Pomme d‘or (4). Tot: 15. Bef: 66. Nf: 1. 5. — II. futam. 1. Pajor (16), 2. Sybill (10), 3. Juckó (5). Tot: 13. 11, 11, 11. Bef: 22 és 92. Nf: 3, 12, 19, 20. — III. futam. 1. Harmatos (4), 2. Óság IV. (5), 3. Ejnye (3). Tot: 92. 15, 12, 11. Bef: 302 és 110. — IV. futam. 1. Cilia (3), 2. Cyklon (14), 3. Barokk (1). Tot: 356, 70, 21. 51. Bef: 762 és 1212. — V. fu­tam: 1. Naiade (8), 2. Southern R. (6), 3. Chitralekhn (2). Tot: 36, 15, 15, 48. Bef: 78 és 323. — VI. futam: 1. Lidérc (9), 2. Cserebere (3), 3. Futótűz (10). Tot: 38, 15, 15, 32. Bef: 59 és 146.­­ VII. futam: 1. Cukorka (6), 2. Bolero (9), 3. Média (5). Tot: 45, 20, 30, 44. Bef: 209 és 255. — VIII. futam: 1. Veda (11), 2. Gálád (5), 3. Charmes (7). Tot: 26, 15, 123, 37. Bef: 93 és 285. Nf: 1. - IX. futam: 1. Cinkos (7), 2. Tündér (2), 3. Viola T. (10). Tot: 30, 15, 23, 30. Bef: 128 és 139. I X. futam: 1. Ducsi T. (1), 2. Gombház (9), 3. Turul (3). Tol: 141, 39, 13, 31 Bef: 265 és 746. Szőlőoltványok, lugasgyüjtemények a termelőtől. Árlapot küld: Dér Ignác, Gyöngyös, Postafiók 166. 3269 Szőlőoltványok, hazai gyökeresek, sima vesszők, lugasgyű­jtemények le­szállított termelői áron, garancia mel­lett tavaszi szállításra. Árjegyzéket küld Dér Ignác, Abasár, Fő­ út 120. 3291 J­UBILEUM A szabad nép hálával és szeretettel köszönti az ötéves Szabad Népet. Az egyszerű amerikai családok millióinak élete: munkanélküliség, nyomor, hajléktalanság Hivatalos amerikai statisztikai ad­a­tok szerint 1949-ben minden ötödik amerikai család heti jövedelme húsz dollár alatt maradt, minden negyedik család jövedelme kevesebb volt, mint heti negyven dollár és az egész amerikai lakosság felének heti jövedelme nem érte el ,a hat­van dollárt. A szövetségi munkaügyi hivatal n­é­­hány évvel ezelőtt kiadott statiszti­kája a létminimumot heti hatvan dollár­ban állapítja meg. Ezt az adatot azonban akkor tettek közé, amikor az USA-ban még ér­vényben volt az árak és a lakbérek ellenőrzése. Azóta az ellenőrzés meg­szűnt és az árak és a lakbérek ter­mészetesen jelentékenyen emelkedtek. A Daily Worker megemlíti Perrez chikagói húsipari munkás nevét, akinek heti keresete 40 dollár. Chikago az Egyesült Államok húsiparának fő­városa. A chicagói húsfeldolgozó üze­m­ek munkásainak kezén megy, keresz­tül jóformán az egész ország híj£­­szükséglete, de e munkások számára a hús mégis fényűzést jelent. Mint a Daily Worker írja, a legjobb esetben hetente egyszer-kétszer jutnak hulladékhúshoz. Perez gyermekei ócska, agyonfolto­zott ruhában járnak. A családfő már hat éve nem tudott magának új ruhát venni. Az élelmiszert hitelre vásárolják a fűszerüzletben és adósságuk ro­hamosan növekszik. A legnagyobb baj azonban, ha valaki megbetegszik a „demokrácia paradi­csomában”. „Orvoshoz kellene men­nem — mondja Perez felesége —, de nincs rá pénzem." Egy másik chicagói munkás, Had­del, munkanélkülivé vált. Amikor már négy hónapja nem tudott lakbért fizetni, családjával együtt egyszerűen az utcára tet­ték. A Haddel-család most egy félig ösz­­szedőtt tehergépkocsiban lakik. Nemcsak a Perez- és a Heddel-csa­­ládnak van ilyen szomorú sorsa Ame­rikában, hanem sokmillió egyszerű embernek. Ilyen a „dollár másik ol­dala”, ilyen az amerikai munkások igazi élete. Színházak és Mozik Műsora Operaház: Nincs előadás. — Nemzeti: Nyári zápor (fél 8).­­— Városi: Fővá­rosi Zenekar nagyzenekari estje (Dario, 8). — Magyar: Platón Krecsit (Vizsga­előadás, 7). — Madách: Villa a mellék­utcában (Ruzicska-bérlet, 7). — Belvá­rosi: Mélyszántás (Budarovits-bérlet, 7). — Vidám: Vadnyugat (Törzs-bérlet, flfel 8). —­ Ifjúsági: Legény a talpán (7). f- Úttörő: Tamás bátya kunyhója (fél 8). — Fővárosi Operett: Gerolsteini nagy­­hercegnő (7). — Kamara Varieté: Tótágas (8). — Fővárosi Varieté: Békehajó (8). t- Optimisták: Tavaszi tarka barka (9). BRIGÁD (V. Adria, XVIII. ker. Pestszerttlőrinc): Úri muri (m­agyar film) fél 6, fél 8, vas. fél 4. — CORVIN: Úr­i muri 4, 6 és 8-kor. J— DÓZSA (XIII. ker.): Párttagsági könyv (dráma) 4, 6, 8, vas. 2. -­— DUNA (v. Lloyd : A­ran­y ku­­­csocska ,bábfilm) 5, 7, 9, v. 3. — FÁKLYA: Párttagsági könyv fél 5, fél 7, fél 6, v. fél 3. — FORUM: Úri muri (ma­gyar film) 4, negyed 7, fél 9, v. 2. — KORZO (IV. kesz. Újpest): Úri muri (magyar film) 5, 6 és 8 óra­kor. — KÖRÚTI HÍRADÓ: 1. Ma­gyar Filmhíradó. 2. Az elefánt és a bogárka (színes szovjet rajzfilm). 3. Uráli bányászújítók (szovjet do­kumentfilm). 4. Tavasz ünnepe (csi­­port a francia ifjúmunkás mozga­lomról). 5. Szovjet Híradó. 6. Cseh­szlovák népi táncok (végig színes művészi kultúrfilm). — MÁJUS 1. (v. Átrium); Úri muri (magyar film) %5, 27, i/29, v. %3. — MUN­KÁS (v. Alfa) Úri muri (magyar film) 6, 8, v. 4. — PEST (volt Corso): Aranykulcsocska (bábfilm) 4, 6, 8. — RÁKÓCZI (volt Omnia): Úri muri (magyar film )él 5. fél­­7, fél 9, va£iámap fél 3. — ROYAL (XIX. ker. Kispest : Úri muri (ma­gyar film) 6, 8, v. 4. — SZIKRA (v. Scála): Obrazcov bábszínháza játszik. — TÁNCSICS (XXI. ke­r. Csepel): Úri muri (magyar film) fél 6, fél 8, v. fél 4. — TÁTRA (XX. ker. Pesterzsébet): Úri muri (magyar film) 6, 8, v. 4. — URA­NIA: Párttagsági könyv, drárd­a (2. hétre prof.) fél 5, fél 7, fél 9. 4— ÚTTÖRŐ (volt City): Aranykul­csocska (bábfilm) 4. 6, v. fél lb 2. 4. 6. — VÖRÖS CSILLAG (volt Royal Apollo): Úri muri (magyar film) fél 5, 7, 9.15, vas. fél 3. — WEKERLE (XIX. ker. Kispest)! Úri muri (magyar film) fél 6, fél 8, vas. fél 4. ADY: Ludas Matyi (színes film) 4, 6, 8, v. 2. — ASTORIA: Nagy család (kínai film) 3/46,­­8, v. V.4.­­ BÉKE: Elsőosztályosok (vígjáték) 4, 6, 8. — BETHLEN: Ludas Matyi (színes film) fél 5, fél 7, fél 9. v. fél 3. — BODO­GRÁF: Néma barikád (partizán) fél 4. 3/ffl. 8. — CAPITOL: Építkezés miatt zárva. — ELDORADO: Express szere­lem (színes vígj.) 4, 6, 8, vas. 2.­­— ELIT: Világ ifjúsága fél 5, fél 7, fél 9, vasárnap fél 3. — ÉVA: Este 6 kor­háború után (zenés vígjáték) 4, 6, 8. Varieté. — FLÓRIAN: Ludas Matyi (színes film) %5, %7, V.9, vas. %3. — HOMEROS: Cirkusz (zenés vígj.­ fél 9, fél 7, fél 9. Varieté. — JÓZSEF ATTILA: Sztálingrádi csata, dráma (II. rész) 4, 6, 8. — HAZAM: Talpalatnyi föld (drá­­ma) fél 5, fél 7, fél 9, vas. fél 3. — HUNNIA: Farkasverem (partizán) 4, 147, fél 9. — KAMARA- Nagy család (kínai) 5, 7. 9. — KOSSUTH: Ludas Matyi (színes film) fél 5, fél 7, fél 9. — KULTÚR: Mágnás Miska (operett) fél 5, fél 7, fél 9. — ÓBUDA: Ludas Matyi (színes) fél 5, fél 7, fél 9, vas. fél 3. — OLYMPIA: Csók a stadionban (viel.) fél 5. fél 7. fél 9. vas. fél 3. — PARTIZÁN: Hét színes mese (rajzfilm­sorozat! 4. háromnegyed 6. 8. Varieté. — PATRIA: Pásztor csókja (vígjáték:) 4. 6, 8. vas. 2. Varieté. — PETŐFI: Támadás 6.25-kor (drámai fél 5. fél 7. fél 9. V. fél 3. — SAVOY: Nagy család (kínai film) fél 5. fél 7, fél 9. — STÚDIÓ: Világ ifjúsága (színes) 4. 6. 8, vas. 2. — SZABADSÁG: Ludas Matyi (színes) fél 5, fél 7, fél 9, vas. fél 3. — TINÓDI: Világ Ifjúsága (színes) fél 5 fél 7, fél 9, V. fél 3. — ÚJLAKI: Ludas Matyi (színes) 4. 6. 8. v. 2. — VESTA Táncosnő (baretfil­m) 10, 12, 2. 4.6.8. — ZUGLÓI: Hurrá tavasz (zenés vb­j.) fél 5, fél 7, fél 9, v. fél 3. Varieté. Érdemes meghallgatni ! Kedden 21 órakor a Kossuth-rádión: // TŰZ MOSZKVA ALATT Rádiójáték ILLÉS BÉLA regényéből.