Vörös Zászló, 1963. október (15. évfolyam, 230-256. szám)

1963-10-01 / 230. szám

sr______ Győzelemmel felérő döntetlen Lupényban Minerul—Muresul 2 :2 (2 : 0) — 17 perc alatt: 2 tizenegyes, 3 kapufa, 1 gól és 5 szögletfújás — A B-osztályos mérkőzéseket ez évben is a heves küzdelmek, vá­ratlan, meglepetésszerű eredmé­nyek jellemzik. Mindez azonban csak fokozza a közönség érdeklő­dését. Nagy érdeklődés mellett ke­rült sor Lupényben is a Minerul és Muresul találkozóra. A zsúfolá­sig megtelt lelátókról a lupényiek nagy hangerővel bíztatták csapa­tukat. Kétségtelen, a mérkőzés esélye­se a tavaly még A-osztályos Mine­rul volt, amelynek olyan kiváló já­tékosai vannak, mint Ion C. Ion, Michalache, Staud, Dragoi, Balasin stb. Mindezeket figyelembe véve, a vásárhelyi csapat által elért döntetlen felér egy győzelemmel. Minek köszönheti a döntetlen eredményt a Muresul? Véleményünk szerint a lelkes játéknak, küzdelemnek, a védelem helytállásának, a tervszerű véde­kezésnek, a gyors ellentámadás­nak. Mindez azonban csak a II. félidőben nyújtott teljesítményről mondható el. Az első 45 percben Bálint II. mint hátravont össze­kötő, valamint Tuzson és Fazekas fedezetek főleg a védekezésre he­lyeztek hangsúlyt, s így bizonyos űr támadt a csatársor és a véde­lem között. Éppen ezért a Mure­sul az első félidőben nem sokat veszélyeztette a lupényiek kapuját, amíg Bálint II. át nem vette a támadások előkészítőjének és meg­szervezőjének szerepkörét. Stefanescu (Viso) általában el­fogadhatóan vezette a mérkőzést, volt azonban néhány téves ítélete a Muresul rovására. A két csapat a következő össze­állításban játszott: Minerul: Miha­­lache — Sima N­., Dan N­., Stanciu *— Stand, Mihai — Nicolau, Dra­­goi, Balutiu, Carare, Ion C. Ion. Muresul: Boros — Kiss, Balázs, Szabó — Fazekas, Tuzson — Sikó, Bálint I., Véteb, Bálint II., Györfi. Alig telik el 17 perc, s a „mér­leg“ a következő: Boros háromszor lábravetődéssel tisztáz: két köny­­nyelműen megítélt 11 -es büntető­­rúgás, (a 14. percben Balutin lö­vését Boros bravúros védéssel há­rítja, a 17. percben Drágoi a léc mellé lövi a büntetőt), 5 szöglet­­rúgást ívelnek be a lupényiek, 3 lövés a lécről pattan ki, míg a 15. percben megszületik a Mine­rul első gólja: Mihai szabadrú­gást ível be mintegy 25 méterről, Balutiu a felső lécre továbbítja a ’"’"dát, ahonnan Staud elé pattan, aki a hálóba lő. 1:0. A gól után a vásárhelyiek azon­ban nem vesztik el a fejüket, igyekeznek lelassítani a játékot, s fokozatosan átvenni a kezdemé­nyezést. Néhány ellentámadással próbálkoznak, Végh és Bálint 1. teszik próbára a lupényi kapuvé­­dőt. A vásárhelyi támadások azon­ban szórványosak és erőtlenek. A vásárhelyi védők nehezen birkóz­nak meg a Minerul balszárnyával. A 30. percben Carare lövése súrol­ja a kapufát s a 33. percben Kiss csak szögletre tud menteni Ion C. Ion elől. Carare íveli be a szögle­tet, s a jól eltalált labda a háló­ban köt ki: 2:0. Igaz, Borost meg­lökték a Minerul csatárai, de a bíró... „nem lát, nem hall“, öt perccel később Boros, Drágoi nagyerejű lövését öklözi. A befejezés előtt mintegy 8 perccel Bálint II. és Tuzson mind aktívabban vesznek részt a táma­dások­­ építésében, s ezzel jelentő­sen megkönnyítik a közvetlen vé­delem dolgát. A szünet utáni első percekben szemmel láthatóan mind idegeseb­bek a lupényi játékosok. Ezt észre­veszik a vásárhelyi fiúk is. Több támadást vezetnek s a csatárok egymás után veszélyeztetik a Mi­nerul kapuját. Az 53. percben Bálint II. egy ellentámadás során Tuzsonhoz továbbítja a labdát, aki ezúttal nem keresi a jobb helyzetben lévő csatárokat, hanem mintegy­ 25 méterről, ballábbal a hálóba bombáz. 2:1. A Minerul játékosai mind töb­bet hibáznak s a közönség is fo­kozatosan elhalkul. Elkezdődnek a durvaságok. Ion C. Ion csúnyán felvágja Síkot. A Minerul veszé­lyesen támad. Három perc alatt Ion C. Ion, Dragoi és Sima há­romszor találják el a kapufát. A Muresul néhány ellentámadását a védők biztosan hárítják. A 88. percben Györfi elmegy a baloldalon, az alapvonalról kapu kllé ível s a berohanó Végh belerO­HSan a labdába, amely a hálóban köt ki. 2:2! Végh meg­sérül s elhagyja a játékteret. Bár a játékvezető mintegy más­fél perccel meghosszabbítja a já­ték időtartamát, a Minerulnak nem sikerül gólt szereznie, s így a mérkőzés döntetlenül ér véget. ATANASIE POPA A marosvásárhelyi Vointa a tartományi labdarúgó bajnokság új éllovasa A tartományi labdarúgó bajnok­ság ötödik fordulóján a vendég­látó csapatok kettő kivételével, minden mérkőzésen­­ győztek. A gyergyói Viitorul saját pályán ve­reséget szenvedett a marosvásár­helyi Vointától. A forduló legna­gyobb gólarányú vereségét a Re­­colta csapata szenvedte a maros­vásárhelyi Otelultól, amely Sár­máson 7:1-re győzött. Régenben a Progresul csapata legyőzte az ed­digi éllovas gyulakutai Energiát, amely első vereségét szenvedte a mostani bajnokságban. A maros­vásárhelyi Voinfa győzelme és az Energia veresége változást idézett elő a táblázat élén. Az eddig ve­zető Energia kénytelen volt át­adni helyét a marosvásárhelyi szö­vetkeze­­teknek. A forduló eredményei: Recolta Sármás- Otelul 1:7, Lemnarul— Voinfa Dicső 2:0, Viitorul Gyer­­gyó—Vointa Marosvásárhely 1:2, Udvarhelyi MTER-Stáromnfa Ke­resztúr 1:0, Ciocanul—Muresul Toplica 1:0, Gloria—Stiinta Ma­rosvásárhely 0:1, Progresul Régen­t—Energia Gyulakuta 3:1, LEMNARUL—VOINJA DICSŐ 2:0 (0:0). A marosvásárhelyi csa­pat végre magára talált, az eddi­gi fordulókban mutatott játéknál sokkal jobbat nyújtott, és így meg­érdemelten nyerte meg a találko­zót. A gólokat Szövérfi és Sólyom szerezték. A dicsőiek jól játszot­tak, de csatársoruk gólképtelen volt. STIINTA MAROSVASARHELY -GLORIA 1:0 (1:0). Jó iramú mérkőzés volt, sok kapu előtti hely­zettel. Az egyetemisták nagy iram­ban kezdték a mérkőzést és a 4. percben Vasics góljával megszer­ezték a vezetést, amely egyben a győzelmet is jelentette. CIOCANUL.—MUREȘUL TOP­LICA 1:0 (00). A toplicai együt­tes a játék képe alapján megérde­melte volna a győzelmet. A Cio­­canul a 37. percben Fülöp révén gólt ért el, ezután a kezdeménye­zést teljesen átvették a toplicaiak, akik sokat támadtak, sőt gólt is rúgtak, amelyet azonban Szecsey játékvezető a kapus ellen elköve­tett szabálytalanság címén nem adott meg. A Muresul még egy kapufát is lőtt. A toplicai játéko­sok a mérkőzés vége felé durvás­­kodni kezdtek, és emiatt Vajdát a játékvezető kiállította. A kiállítás sorsára jutott Korpos toplicai já­tékos is, aki a játékvezetővel szemben tanúsított sportszerűtlen magatartásáért kapta ezt a bünte­tést. VIITORUL GYERGYO—VOINTA MAROSVASARHELY 1:2 (0:2). A vendégcsapat főleg az első 15 percben játszott nagyon jól, és ebben a játékrészben Balázs és Nagy révén két gólt is elért. A második félidőben a gyergyói csa­pat szépített az eredményen, de a mérkőzés kimenetelét már nem tudta megváltoztatni. PROGRESUL RÉGEN-ENER­­GIA GYULAKUTA 3:1 (2:1). A csúszós pálya ellenére a találkozó jó színvonalon mozgott. A ven-ven­dégegyüttes védekezésre állt be és csak szórványosan kísérletezett el­lentámadásokkal. Egy ilyen ellen­­támadásnál Musca hálóba juttatta a labdát, 0:1. A gól nem törte le a régenseket és a 25. percben Vass révén egyenlítettek, majd Buta góljával a vezetést is megszerez­ték. A második félidőben csökkent a mérkőzés irama. Ebben a játék­részben egy gól esett. Szerzője Vass, 11 méteres büntetőből. UDVARHELYI MNTE— STRA­­DUIITA KERESZTÚR 1:0 (1:0). A közel 2500 főnyi néző szép, technikás játékot láthatott az ud­varhelyi együttestől. A keresztúri­ak keményen és minden rendszer nélkül, csap­kodóan játszottak. Az első félidőben az UMTE játékosai uralták a mezőnyt és a 35. perc­ben Csavar révén gólt értek el. A második félidő elején a keresztú­riak több veszélyes támadást ve­zettek. A 20. perctől újból az ud­varhelyiek kezdeményeztek többet, de csatáraik a legjobb helyzeteket is sorra kihagyták. 3. Vointa Marosvásárhely 5 4 10 10:4 9 2. Energia Gyulakuta 5 4 0 1 17:7 8 3. Progresul Régen 5 3 11 12:4 7 4. Udvarhelyi MTE 5 3 11 7:5 7 5. Vonifa Dicső 5 3 0 2 10:5 6 6. Lemnarul Marosvásárhely 5 3 0 2 7:4 6 7. Stiinta Marosvásárhely 4 1 2 1 1:1 4 8. Muresul Toplita 5 1 2 2 6:8 4 9. Gloria Marosvásárhely 5 1 2 2 4:9 4 50. Ciocanul Maro­vásárhely 5 1 2 2 5:13 4 11. Viitorul Gyergyó 4 1 1 2 6:7 3 12. Straduvita Keresztúr 5 10 4 10:10 2 13. Otelul Marosvásárhely 5 1 0 4 8:11 2 14. Recolta Sármás 5 0 2 3 6:21 2 R­ÖVIDEN i1 A B osztályos bajnokság II. , csoportjának eredményei: Arienul Torda—CFR Temesvár 0:0; Fla­mura Rosie Varad—Jiul Petrila 2:2; ASMD Szamár—AS Cugir 5:1; CSM Kolozsvár—CSM Re­­sica 2:1; Gaz Metán Medgyes— Minerul Nagybánya 1:1; CSM Szeben—Industria Sirmei 1:0.­­ A C osztály Északi csoport­jának eredményeiből: Falanța Se­gesvár—Metrom Brassó 2:1, Mi­nerul Baia Sprie—Gloria Besz­terce 2:0. • Vasárnap az Európa Kupa labdarúgó torna nyolcaddöntőjé­­ben a Bolgár NK csapata 1:0-ra­ győzte le Franciaország váloga­tottját. • A női sakk csapat világbaj­nokság vasárnapi fordulójában népköztársaságunk csapata 1,5— 0,5­ arányban győzött a Magyar NK csapata ellen. A világbajnok­ságban a Szovjetunió csapata vezet 11 ponttal, csapatunk az 5—6. helyen áll Hollandiával együtt, 7,5 ponttal. TEKE VOINTA MAROSVASARHELY — VOINTA BUKAREST 2.251:1.987 Az UCECOM serleg zónadöntő­­je keretében lebonyolított mérkő­zést a marosvásárhelyi Vointa női csapata biztosan nyerte, és így jo­got szerzett az UCECOM serleg döntőjében való rész-v­étel­re. A ma­rosvásárhelyi csapat legeredmé­nyesebb játékosai: Damó Katalin I. 422, Schenker Regina 420, Da­mó Katalin II. 400 ütött tekével. ION PAUL levelező BIRKÓZÁS J A­­-osztályban A Rapid megszerezte első győzelmét — Rapid — Lcna Nures 5:3 (2:3) — Nem bánta meg az a néhány ezer szurkoló, aki a borús, hideg idő ellenére is kiment vasárnap az Augusztus 23 stadionba. A Rapid, különösen a második félidőben mutatott lelkes, jó játékával meg­érdemelt győzelmet aratott. A tel­jesítménye alapján a mérkőzés gólaránya jobb is lehetett volna, ha Losonczi kapuvédő két esetben is nem vét elemi hibát. A mérkőzés színvonala időnként köz­epes, de legtöbb esetben ala­csony volt. Különösen az első fél­időben a Rapid elképzelés, takti­kai elgondolás nélkül játszott, az átadások zöme pontatlan volt, va­lamennyi játékos sokat hibázott. Az újrakezdés után fokozatosan feljött a Rapid, több látványos tá­madást vezetett és három gólt si­került szereznie. A vásárhelyi együttes küzdőké­­pességből jelesre vizsgázott, ami­ért valamennyi játékos elismerést érdemel. A győzelem fő részesei kétségtelenül a csatárok, akiknek a 90 perc alatt ötször sikerült be­venniük az­­ ellenfél kapuját. A vasárnapi siker minden bi­zonnyal önbizalmat ad a Rapid­nak, s hozzájárul ahhoz, hogy az elkövetkező mérkőzéseken a csapat jobb teljesítményt nyújtson. A vendégek mezőnyben elég jól játszottak, azonban a kapu előtt nem voltak veszélyesek. Góljaikat is Rosonczi (2), illetve Nagy Ár­pád (öngól) közreműködésével ér­ték el. E. Bucsa (Szeben) jól vezette a mérkőzést. Gólszerzők: Csented, Anderson (2), Kibe­ki, Mikó, illetve Nistor, Nagy A. (öngól). Chinvca Dicső— Textila Sepsiszentgyörgy 2­ (2:0) A dicsőiek győzelme megérde­melt, mert az első félidőiben jól játszottak, veszélyes akciókat építettek és a játékosok bátran lőttek kapura. Máskülönben eb­ben a játékrészben esett a di­csőiek mindkét gólja. Szerzői Marina­ és Lázár. A második félidőben a Chimica védekezésre rendezkedett be és így lehetőséget nyújtott a texti­leseknek a kezdeményezés átvé­telére. A sepsiszentgyörgyiek csa­társora azonban teljesen gólkép­telen volt, a legjobb helyzeteket is kihagyta. A sepsiszentgyör­gyiek egyetlen gólját is dicsői játékos szerezte, éspedig Stok­e, aki közelről olyan erővel küldte saját kapujára a labdát, hogy azzal szemben a kapus tehetetlen volt. I. HA$A$IU levelező Jelenet a Rapid—Ocna Mare? mérkőzésről. VÖRÖS ZÁSZLÓ Továbbra is a Steaua vezet az A osztályos bajnokságban Az A osztályos labdarúgó baj­nokság vasárnapi fordulóján több érdekes mérkőzés került lejátszás­ra, így a fővárosban labdarúgó sportunk két legjobb együttese, a Steaua és a Dinamo, két újonc csapatot, a Crrcult és a galaci Siderurgistult látta vendégül. A mérkőzéseken a fővárosi együtte­sek nagy gólarányú győzelmet arattak. A Steaua 7:2-re győzött a Crreul ellen, míg a Dinamo 5:1-re a Siderurgistul ellen. Konstancán a Farul csapata foly­tatta győzelmi sorozatát és 3:1-­ re győzte le a bukaresti Rapidot, Ploestín a Petrolul együttese, a­­mely az elmúlt vasárnap 6 gólt lőtt a Rapidnak, mindössze egy góllal tudta megterhelni a bras­sói Steagul Roșu hálóját. Igaz, ez a gól is két pontot jelentett a p­oiesti együttesnek. lakiban a CSMS csapata gyenge színvona­lú mérkőzésen 2:1-re győzte le a pitééi Dinamót. Temesváron, a két egyetemi csapat rangadóján, a temesvári diákok győztek 3:1- re, és így a kolozsvári Stiinta továbbra is a bajnoki táblázat utolsó helyén maradt. A kolozs­vári csapat mindössze két pon­tot szerzett az őszi fordulókon. Aradon az UTA csapata 1:1-es döntetlent ért el a bukaresti Progresuslal. Női kézilabda Muresul — Constructorul Temesvár 10:6 (5:2) A Muresul csapat tagjai ismét értékes bajnoki pontot szereztek vasárnap este a Vointa sport­pályán megtartott A-osztályos kézilabda mérkőzésen. Ellenfelük, a temesvári Constructor, nem tudta kétségessé tenni a mérkő­zés kimenetelét. A jól játszó vá­sárhelyiek mindvégig kezükben tartották és irányították a mér­kőzést. Már az első percekben eredményes a Műre? csapata s nemsokára három gól előnyre tesz szert. Lányaink egyre szebb és élvezetesebb játékkal közelítik meg és veszik be a temesváriak kapuját. Az első félidő végén csökken az iram, s így a temes­váriak is szépítenek az eredmé­nyen. A második félidőben újból a vásárhelyiek kezdeményeznek s egymás után szerzik a gólokat. A temesváriak csak hét méteres büntetőkkel tudnak szépíteni. Végeredmény 10:6, a vásárhelyi csapat javára. A Műres góljait Baczó (4), Soós, Préda, Incze, a Construtorét pedig Talpai és Götz szerezték. A temesváriak hat gólból négyet hétméteres büntetőből szereztek. A maros­vásárhelyi Vointa birkózói győztek az országos bajnokság első részének utolsó fordulóján Szombaton és vasárnap Maros- ,­gásban azonban jól helytálltak, vásárhelyen a Vointa, a temesván és ez hozta meg számukra az r­ CFR, a galaci ICOR és a bu­ f első helyet, karesti Métáiul csapatainak rész- . Eredmények­ vételével bonyolították le az or­szágos csapatbajnokság első ré­szének utolsó fordulóját. A ma­rosvásárhelyi együttes ezen a mérkőzéssorozaton jobban szere­pelt, mint az előző fordulókon és az összetett pontozásban az első helyen végzett, így sokat javí­tott helyzetén a táblázaton. A kötöttfogásban most is gyengén szerepeltek a Voinfa birkózói, két vereséget szenvedtek és egy döntetlent értek el, a szabadfv­ 12:4), ICOR—Métaius 20:12 (8:8, 12:4). Voinfa—CFR Temesvár 16:14 (8:8 kötöttfogásban, 8:6 szabad­fogásban), Voinfa—Métáiul Bukarest 16:10 (2:10, 14:0), Voinfa—ICOR Galac 16:10 (4:8, 12:?). CFR Temesvár—ICOR 18:12 (6:8, 12:4). CFR—Métáiul 14:14 (2:10. Az összetett verseny: 1. Voinfa 3 3 0 0 48:34 9 2. CFR 3 1 1 1 36:42 6 3. ICOR 3 1 0 2 42:46 5 4. Métáiul 3 0 1 2 36:50 4 Ezen a találkozón a Voinfa a súlycsoportok sorrendjében az alábbi együttest szerepeltette: Kötöttfogás: Fiola, Caba, Faza­­kas, Székely, Eichlinger, Gagyi, Codreanu, Kuhn, Szabadfogás: Budai, Nagy, Görgényi, Pintea, Hatházi, Szőcs, Balázs, Szőcs (Vointa) tussal mez ----□□---­Vízilabda Muzeșul—Stiinfa Kolozsvár 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) Az A osztályos bajnokság ke­retében lejátszott találkozó gyen­ge színvonalú volt. A játékosok sokat szabálytalankodtak­, és e­­miatt sok kiállítás volt, úgy már az első negyedben a játékvezető véglegesen kiállította Sttr­ion Fe­rencet (Muresul) és Danc­iu Ce- I­zart ($tiinfa). A játékosok na­gyon idegesen játszottak és en­nek tulajdonítható, hogy s a mér­kőzésen nem kevesebb, mint a négy 4 méteres büntetőt hagytak ki, hármat a Muresul, egyet pedig a $tiinfa. A győztes csapat­ gól­jait Danciu és Daróczi (2) sze­rezték, míg a marosvásárhelyi együttes részéről Soós volt ered­ményes. Iacobini (Bukarest) ki­elégítően vezette a találkozót - A hét Október ,9419-ben kikiáltották a Kínai Népköztársaságot, .............1. ............... -** Szerda 5 éve kiáltották ki a Guineai Köztársaságot 1922. októberében Ploiestin tartották meg a* ** RKP II. Kongresszusát. Csütörtökr 1945-ben megalakult a Szakszervezeti Világszö­vetség. 4­90 évvel ezelőtt (1873) született Dimitrie Pon* Péntek pesti ismert román tudós, matematikus.­­ 250 éve született (1713) Denis Diderot francia Szombat író és filozófus, az Enciklopédia megalapítója ___________ és szerkesztője.____________________ 6 .. A kőolajipari munkások napja. Vasárnap ___________________________­100 évvel ezelőtt (1863) született Pietro Mas­ ' O­cagni olasz zeneszerző. Kétfő 1949 ben kikiáltották a Német Demokratikus Köztársaságot. SUCEAVA TARTOMÁNY fa-­­ AZ IRANI—IRAKI HATÁR ipari vállalatai készülnek a tél­ (KÖZELÉBEN néhány falusban re. Falticeni rajonban például a több hastífuszos és kiütéses tífu-meglévő 24 barakk mellé 4 új épült, 100 férőhellyel. E barak­kokba bevezették a vizet és a villanyt, konyhát rendeztek be Mindegyik barakknak rádiója és könyvtára van. SZOVJET GEOLÓGUSOK, aranyra bukkantak az üzbekisz­táni Kizil-Kum pusztában. Más középázsiai szovjet köztársaságok területén is találtak aranylelőhe­­lyeket. BRASSÓ TARTOMÁNY­BAN az idén 22 új kereskedelmi egy­séget nyitottak és 29-et átalkí­­tottak. A tartományban jelenleg 2100 kereskedelmi egység ürkö­­dik. A DÉL-AFRIKAI ROBERT­ON városában sziámi leány ikrek szü­lettek. A két csecsemőnek egy szíve van, s a mellük egybe van nőve. SOMKÚT RAJONBAN az idén 088.OOO lej értékű hazafias mun­kát végeztek. 46 kilom­éter utat javítottak meg, 145 hidat építet­tek újra, stb. AZ ORSZÁGOS GYERMEK­­VÉDELMI INTÉZET adási sze­rint Mejíjstó lakosságaira 66,96 százaléka éhínségben szeret. A magas gyem­ekh­alandóság oka az elégtelen táplálkozás. Csupán 1967 ben 111.906 egy évn aluli gyermek halt meg Mexikóbn. A RESICA1 KOHSZAT1 KOMBINÁTBAN üzembehelyez­tek egy salakszemcsés- állo­mást. Az új berendezés lehetővé teszi, hogy értékesítsék a fémol­vasztás melléktermékét,­­ salakot. A finom szemcsés salak­ az or­szág cementgyárai szálára ké­szítik. Eddig már 16­0­ tonnát szállítottak Le,­sz és megbetegedés történt. Az iráni egészségügyi minisztérium képviselője kijelentette, hogy a tífuszjárványt Irakból hurcolták be az országba. Leküzdésére gyógyszereket küldenek az érin­tett vidékekre. PÁRIZSBAN szeptember 27-én a Modern Művészeti , Nemzeti Múzeumban megnyílt a fiatal művészek III. bienáléja. A kiál­lításon román képzőművészek is részt vesznek. A szakemberek el­ismeréssel nyilatkoznak Ion Gheorghiu Csendélet és Ioana Casergian Leányfej című képei­ről. A PITESTI AGRONÓMUSOK HÁZÁBAN tíznapos felkészítő kezdődött a tartomány méhészei számára. A hetven méhésznek előadást tartanak a méhek ana­tómiájáról és fiziológiájáról, a méhcsaládok tartásáról stb.A KARLOVY-V­ARY­BAN megtar­tották a Dvorak-fesztivált. Az idei fesztivált a Dvorak, Csaj­kovszkij és Brahms közötti ba­rátságnak szentelték és az em­­­lékverseny műsorában a három zeneszerző művei szerepeltek. BETTE DAVIS első európai filmjének forgatására Olaszor­szágba érkezett. A film Alberto Moravia Unalom című, legutóbbi regénye nyomán készül. A re­gény a római vagyonos osztá­­­lyok tespedését érzékelteti. ONESTI-EN KÉT ÚJ HO KÖZ­PONT 800 Lakás fűtését biztosít­ja majd. Az egyik központot már át is adták rendeltetésének. 1 1903 ’ Kedd 2 A Művelődési Palota nagytér- j­énében október 1-én, idden este­­ 20 órakor. AZ ÖRDŐ CIMBO­RÁJA. Az Állami Színíz magyar tagozatának előadása. *“ Arta szélesvásznú flmszínház: ’ Erődítmény a Rajnán is Progresul filmszinsz: Csak a­­szobrok hallgatnak. ’ Vörös Lobogó lib­ruínház: Cső­­f­dálatos vagy. £ Ifjúsági filmszínhí: Kros vi- £ szontagságai. Válás olasz módra. T Munkás filmszínhí: Az utolsó csata. L Piacára filmszínhí: Münchhau- * sen báró kalandjai. ) Szakszervezetek árvelődési Ha­­js­za: Halál a cukorigeten.­­* Kedd és szrjára szép na­pos, de éjszak és reggel hű­vös idő várhat Délutánonként kisebb felhősös. A hőmérsék­let továbbra is alacsony, éjsza­ka 0—10, nasal 11—20 fok. Enyhe északnygati szél. Reg­gel köd. —ao- 1. Figyelem ! ■ M A fogyasztási szövet-­­ kezetek vásárolnak ■ gyógynövényeket s bármilyen mennyiségben , előnyös fizetési feltételek mellett­­ — csipkebogyó — csalánlevél — nadragulyalevél — áfonyalevél­­ — gyermekláncfű-gyökér­­ — köménymag­­ — vérrehulló fecskefü­r — kutyabengekéreg, stb. f Az átvételt a falusi szövet­­e­kezetek végzik, és felvilágo­­r sítást ugyancsak ők nyújta- (­ nak. r Értasítés Szerdán, 1963. október 2-án 17 órakor, a marosvásárhelyi Művelő­dési Palota nagytermé­ben tartják a Marxista-leninista esti pártegyetem megnyitását. A megnyitón az esti pártegye­tem hallgatóival együtt részt vesznek az egyéni tanulásra, valamint a Tartományi pártka­binet mellett működő körökbe beiratkozottak is. ' V ■ * vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv 5 s ~ s 5 A székelyudvarhelyi |­­ 35-ös Útépítő Vállalat [ i Széklyudvarhely, Rákóczi út 36 telefon 144 ‡ › S | ‡ › ‡ | tiédmaakísokst alkalmaz | ‡ ^ 1 ^ 1­­ ~ ~ | | a* Uvarhely-Szovára és Segesvár-Nádas | ~ útszakaszra ‡ •~ £ ‹ % | Az érékeltek a Parajdi és Hetium­ munkatelepen & 5 jelentkezhetnek. | 5 ‡ 5 ‡ A. A ,\­A VA & JL&A.aVAAA a. IAJLA A A AA­ A.AJIAA.A A A « AA AJLU ›UU, 8 A A A A A MM. » A A » » A * aAA