Zalai Hírlap, 1964. október (20. évfolyam, 230-255. szám)

1964-10-27 / 252. szám

1964. október 27. három­ pontra nőtt az SBTC és az ízd­ints az é­dén Dunaújvárosi Kohász—Szombat­helyi Haladás 3 :1 (211). Oroszlányi Bányász—Nyíregyhá­zi Spartacus 2:1 (ötl). Láng SK-Ganz-MÁVAC 3:1 (lij)). StVBC—Győri MÁV DAC 3:1 (2:1). Borsodi Bányász—VM Egyetértés •:o. Miskolci VSC—Székesfehérvári VT Vasas 310 (0:0). SBTC—Szállítók 1:0 (0:0). Ózdi Kohász—Budafoki MTE Ki­nizsi 3:0 (0:0). A tabella élén az SBTC áll, mö­götte az Ózd következik 36—36 ponttal, a harmadik a Szombat­helyi Haladás 33 ponttal. NB II. Nyugati csoport 18. K. Lom­bik 32 7 5 20 28:51 39 Eredmények: VCS Traktorgyár-Pécsi VSK 2:1 (2:1), Fővárosi Autó­busz—Kőbányai Lombik 1:0 (0:0), III. ker. TTVE—Budai Spartacus 2:1 (2:0), Székesfehérvári MÁV Elő­re—Kaposvári Honvéd 0:0, Moson­magyaróvári TE 1 1-Veszprémi Hala­dás Petőfi 2:1 (0:1), Pápai Textiles —Esztergomi Vasas 3:1­­(210). Erzsé­beti VTK—Győri Dózsa 4:2 (1:0). 1. m­. ker. 32 21 4 7 71:41 46 2. Pécsi B. 32 18 9 5 60:31 4­1 3. Kaposvári H. 32 13 14 5 48:33 40 4. Pécsi VTK 32 10 7 9 59:34 39 5. Budai Sp. 32 IS 5 11 46:36 37 6. Pápa 32 10 3 13 43:41 38 7. Pécsi BTC 38 15 5 12 38:44 35 8. Győri Dózsa 32 13 8 11 44:34 34 9. 7. Dózsa 32 10 11 11 39:46 31 10. SZfv. MÁV 32 11 8 13 37:46 30 11. Veszprém 32 12 5 15 48:45 29 12. ZTE 32 11 6 15 55:65 28 13. Mosonm­­TE 32 10 8 14 46:55 28 14. Autóbusz 32 10 7 15 31:56 27 15. Esztergom 32­­9 8 15 46:52 26 16. EVTK 38 9 7 16 31:43 25 17. Traktorgyár 32 9 4 19 51:65 22 NB III. Délnyugati csoport Eredmények: Kaposvári Kinizsi-Kalocsai Kinizsi 2:1 (2:0), Nagymá­­nyoki Brikett SE—Szekszárdi Pe­tőfi 4:0 (0:0), Pécsszabolcsi Bá­nyász—Pécsi EAC 2:3 (2:1), Mohá­csi TE—Taszári Honvéd 2:2 (1:0), Szekszárdi Dózsa—Bajai MTE 4:1 (1:0).____________________________ 1. Kaposvár 26 21 2 3 75:23­ 44 2. Pécsi EAC 26 15 2 9 42:27 32 3. Dombóvár 26 14 2 10 51:42 30 4. Bajai MTE 26 12 6 8 30:31 30 5. N. Bányász 26 12 5 9 42:31 29 6. Kalocsai K. 26 13 3 10 42:47 29 7. Szeksz. D. 26 11 6 9 43:35 28 8. M­TE 26 12 4 10 39:33 23 9. N. Dózsa 26 9 6 11 26:33 24 10. Kalocsai H. 26 9 5 12 45:50 23 11. Mohács 26 9 5 12 29:34 23 12. Nagymányok 25 7 8 10 30:33 23 13. Pécsszabolcs 26 7 6 13 35:52 20 14. M.­Szászvár 25 7 4 14 28:45 18 15. Tasz. 26 5 7 14 36:52 17 16. Szeksz. P. 26 5 7 14 28:52 17 Ökölvívás Győri Vasas ETO—Nagykanizsai Bányász 12:8. Győr, 200 néző, mérkőzésvezető: Kovács. NB II. o. bajnoki mérkő­zés. A Baranyai ú­t, Gyöngyösit és Sólyomot nélkülöző, tartalékos ka­nizsai együttes balszerencsés mér­kőzést vívott. Néhány versenyző­jénél erőnléti hiányosságok ütköz­tek ki, Kappelt és Senk­ót viszont lepontozták. A döntetlen valósabb lett volna. Eredmények (elől a győriek, lég­­súlytól felfelé): Nagy IV. ellen Pa­taki a 2. menetben feladta. 2:0. Szekeres pontozással győzött Kan­­pel ellen. 4:0. Nagy II. ellen Mé­száros a 3. menetben feladta. 6:0. Nagy i­. pontozással győzött He­gyeshalmi ellen. 8:0. Nagy i. az 1. menetben feladta Bódi ellen. 6:2. Kovacsics pontozással győ­zött Lenkó ellen. 10:2. Hazafi el­len Csomós a 2. menetben feladta. 12:2. Káli a 3. menetben feladta Németh ellen. 12:4. Varga a 3. me­netben a leléptetés sorsára jutott Udvardyval szemben 12:6. Szalai ugyanígy járt Benczik elleni mér­kőzésén. 12:8. S. I. Zalaegerszegi Honvéd—Bajai Va­sas 11:9. Zalaegerszeg, 500 néző, mérkő­zésvezető: Németh Z. Területi CSB, eredmények (elől a zalaegersze­­giek): Kurucz pontozással győzött Andó ellen. 2:0. Rákos ellen Sze­­recsen feladta. 4:0. Szabó B. ellen­fél nélkül győzött. 6:0. Kustánczi pontozással vesztett Árvai ellen. 5:2. Magyar pontozással vesztett Szilaskival szemben. 6:4. Szabó II. pontozásos vereséget szenvedett Nagytól. 6:6. Benyák ellenfél nél­kül győzött. 8:6. Süle pontozással győzött Klemm­eben. 10:6. Derdák —-Gozsics döntetlen 11:7. Horváth pontozással vesztett Bíró ellen. 11:9. F. Gy. Egyetlen pont az NB II-ben... Z. Dózsa-Pécsi Bányász 1:1 (1:1) Zalaegerszeg, ZTE-edzőpálya, 500 néző, játékvezető: Bircsák. Z. Dózsa: Hamp — Szántai, Var­ga, Reidl — Gáspár, Dervalics — Szekeres, Koltai, Keul, Miller, Bar­kas. Edző: Marancsics Imre. Pécsi Bányászt Bogyai — Bá­rány , Farkas I., Tamás — Kohl­­mann, Kása — Györkő II., Koch, Opova, Molnár, Benedsics. Edző: Molnár László. A rossz idő és a szokatlan kez­dési időpont miatt kis számú kö­zönség előtt, szél ellen kezdte a játékot a Dózsa a bal­nok jelölt pécsiek ellen. Az első tíz percben változatos játék folyt, egy alka­lommal Szekeres kedvező helyzeté­ből fölé lőtt. A 10. percben veze­téshez jutott a vendégcsapat, Györkő II. a félpályáról hozta fel a labdát, Molnárhoz gurí­tott. A két késlekedő védő kö­zött nyugodtan adhatta be a labdát Opovát­ak, aki azt a há­lóba fejelte. 1:0. A gól nem törte le a lila-fehére­ket, és egyre hevesebb támadá­sokat vezettek. A 20. percben Sze­keres szépen elfutott, a hálóba is lőtt, de a játékvezető már­ ko­rábban lesállást ítélt. A 24. perc­ben azonban már érényes gól­nak örülhetett a közönség: Keul nehéz szögből lőtt kapu­­­ ra, a visszapattanó labdát újra rálőtte, és a kétségbeesetten menteni akaró Bárány lábáról a hálóba vágódott a labda. Ön­gól! 1:1. Még erő­sebben rohamozott a Dó­zsa, és a gól után néhány perccel Miller jobboldalról jövő beadásá­ból Farkas hatalmas kapufát lőtt. Nem sokkal később Keul lövése az old­alh­ájéban kötött ki. A pécsi védelem többször megzavarodott, ellentámadásra alig-alig tért a csapat erejéből. Az egyik ilyen alkalommal Hamp merész vető­déssel mentett. SZÜNET UTÁN az első táma­dásnál a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki Szekeres, áld már a kapust is kicselezte, de ol­dalra sodródott, és a kapu mellé gurította a labdát. Később Miller szép fejesét csak másodszorra tud­ta megkaparintani a pécsi kapu­védő Az utolsó félórában megszűnt a nagy Dózsa-nyomás, feljöttek a Pécsiek, többször is a hálóba jut­tatták a labdát, de — mindig les­­helyzetből, jó iramú, helyenként színvona­las mérkőzést vívott egymással a két csapat. Mind a két fél nyílt sisakkal játszott, hiszen a Pécsi Bányász részére létfontosságú lett volna mindkét pont megszerzése, a Dózsa pedig — nyilván eddigi szép sorozatát folytatni akarván -­ teljes erőbedobással és nagy­­os­vággyal küzdött. Hampnak nem volt sok dolga, de néhány nagyon szép védése volt így is. A gólnál a védőkkel együtt talán kissé késlekedett. A hátvédhármas kitűnően tartotta a jó erőkből álló pécsi támadásort, egyetlen komoly kihagyásuk csak a gólnál volt. Különösen Szántai játéka tűnt ki. Igen jól játszott a fedezetpár is: Dervalics mind a támadásokból, mind a védekezés­ből alaposan kivette részét, és a­­ mezőny egyik­ legjobb játékosa volt, Gáspár is okosan, haszno­­­­san játszott. A támadósor lendü­­­­letesen, gyorsan szőtte támadá­­­­sait, és sokszor zavarba hozta a pécsi védelmet. Szekerest sokszor csak szabálytalanság árán tudták tartani, néha azonban most is túl­zásba vitte az egyéni játékot. Kot­táit is csak nehezen tudta vé­dője tartani. Kent szintén ki­emel­­ked­ően játszott. Dicséret illeti Miklést is: jó labdákat adott, és nemcsak kapura volt veszélyes, hanem a védekezésből is kivette részét, ha arra szükség volt. Far­kas ezúttal már bátrabban ját­szott,­­ kapura­ lövése gólt érdemel volna. A Pécsi Bányászban nagyon jól­­ védett Bogyai, kiemelkedően ját­­­­szott Köh­­mann, és mindig ve­­­­szélyt jelentett Opova. Bircsák játékvezető határozottan­­ bíráskodott. Gondi Béla ! A totó 43. heti eredménye 1. Magyarorsz.—Jugoszlávia 1 2:1 .14: 25. Dózsa—Pécsi Bányász. x 1:1 2. Dunaújváros—Szombatik 1 3:1 3. Szállítók—SBTC 2 Otl 4. Borsod—Egyetértés x OtO 5. Ganz-MAVAG—Láng 2 Oil 6. Nyíregyháza—Oroszlán 2 1:2 7. SZITE—SZMAV X 1:1 8. Budai Spartacus—m­. ker. ?, 1 :2 9. Székesfehérvár—Kaposv. 1 0:0 10. BVTK—Gy. Dózsa 1 4*2 11. Genoa—Juventus 2 0:1 12. Cagliari—Intemacionale 2 0:2 13. Varese—Sampdoria 1 2:0 + 1 tal. Pécsi BTC—ZTE2:1 (0:0) Pécs, 200 néző, játékvezető. AT­PBTC: Seres — Szekeres, Vámo­si, Magyar — Varga, Kővári — Görgényi, Tóth, Kincses, Hauschl, Oskó. Edző: Dara János. ZTE: Tóth II. — Budlmacz, Czotter, Valics — Kovács, Madár II. — Magyar, Lang, Prokisch, Tóth I., Andris. Edző: Göncz Ist­ván. Jó időben, kitűnő talajú pályán került­­sor a mérkőzésre. A pé­csiek léptek fel támadólag, de a csatárok körülményesen szőtték támadásaikat, és a ZTE-védelem tisztázni tudott. Mindkét kapu né­hányszor veszélybe került, de a kapusok hárítani tudták Magyar és Kovács, illetve Kincses, Oskó és Hauschl próbálkozásait. A II. félidő első percében gólt ért el a ZTE: Andris keresztbe adott labdá­jára jól indult Prokisch, és a kifutó kapus felett a hálóba emelte a labdát. 0:1. A gól után a pécsiek támadtak, de a ZTE-védők jól álltak lábuk­­­kon. A 63. percben Görgényi— Hauschl—Oszkó volt a labda ütj­a, a balszélső leadását Gör­gényi közelről a kapu közepé­be fejelt­e a rosszul helyezkedő védők között. 181. az egyenlítő gól után Andris Sán­cot ugratta ki, aki 5 méterről, szorongatott helyzetben a kifutó kapusba­ lőtt. Igen nagy gólhelyzet volt. . .. ■ . . , A 75. percben Kincses jó át­adásával Hauschl kiugrott, és közelről a jobb sarokba lőtt. 2:1. A gól után még egy lepattanó labdát Görgényi közelről a kapu­fára lőtt, utána azonban a ZTE támadott végig. Andrist szögletre szerelték, majd Tóth I. késett le egy pillanattal Lang kitűnő át­adásáról. A 89. percben az előre­húzódó Kovács lőtt kapura, a lab­da a kapufáról lepattant, de a befutó Prokisch 2 métáról a ka­pu mellé lőtte a labdát. Egyenlí­­tési alkalom volt! Balszerencsés mérkőzést vívott a ZTE a pécsiek ellen. Minden játékosa nagy akarással és lelke­sen játszott, de a szerencse el­pártolt a csapattól, a döntetlent feltétlenül megérdemelte volna a ervin-ok. S ott a II. fél­idő helyzetei alapján a győzel­met is megszerezhette volna. Egyénileg Tóth II. jól védett. A védelemben Budimácz, Czotter, sokat volt játékban, de leadásaik­ba sok hiba csúszott. A csatár- Válics a sorrend. A két fedezet sorban minden játékos nagyon akart, de helyzeteiket sorra el­­idegeskedték. A pécsiek közül Szekeres, Kin­cses, Görgényi és Oskó játszott át­lagon felül. Antal játékvezető kitűnően ve­zette a kemény mérkőzést, és eb­ben partjelzői is jól segítették. ZALAI HÍRLAP 3­. Dózsa -Máza-Szászvári Bányász 1:0 (2:0) Nagykanizsa, M­TK-edzőpálya, SCO néző, játékvezető: Szilvási. N. Dózsa: Plachti — Cseh, Tóth, Vízhányó — Endrei, Maurics — Teleki, Szi­vat­vári, Dobsi, Egervári, Németh. Edző: Grádics Gyula, Máza-Szászvár: Süveges — Gyur­­k­ó, Kanizsai, Széles — Varga, Ká­dár — Góth, Rózsa, Palatínus,­­ Róth, Jónás. Edző: Bodony János. A gólok története: 1. perc: Gőbel—Egervári—Né­meth volt a­­labda útja, s­ a bal­­szélső nehéz szögből, 6 méterről leadott lapos lövése a bal alsó sarokban kötött ki. 10. 23. perc: Teleki 8 méteres feje­sét Süveges kiejtette, és a be­futó jobbszélső másodszorra kö­tésről lőtt a háló jobb oldalába. 2:0. 7­9. perc: A jobbszélen Sziget­vári vezetett támadást, és beadá­sát Németh 9 méterről, a kifutó kapus fölött a kapu jobb oldalába emelte. 3:0. 89. perc: Gőbel vezette fel jobb­oldalon a labdát, az alapvonal kö­zeléből élesen adott középre, és a jó ütemben érkező Egervári lá­báról Gy­ürkút is érintve jutott a labda a hálóba. 4:0. A hűvös, szeles időben lejátszott találkozó első percében elért gyors gól 1 1 nagy önbizalmat adott a ha­zaiaknak. Az N. Dózsa végig jobb, lendületesebb volt a kapu előtt sokat pepecselő ellenfelénél, és fö­lényes győzelméhez nem férhetett kétség. Jók: Matti, Tóth, Endrei, Gőbel, Németh, illetve Kanizsai. ..Széles, Palatínus. Szilvási játékvezető nem vétett különösebb hibát. ..... Az NB III-ban: 1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség Dombóvári VSEHVTE 2:1 (1:0) Nagykanizsa, M­TE edzőpálya, 3006 néző, játékvezető: Sutyor. Dombóvár: Kovács — László, Egyed, G. Kis® — Potó, Varga — Gelencsér, Kőműves, Tapaszti, Horváth, Sonkoly. Edző: Galam­bos István. M­TK: Németh I. — Jakabfi, Bolla, Kovács N­. — Nádasi, Ku­­decz — Szentes, Mihácsi, Mózsi, Németh II., Matyók. Edző: Schweitzer Sándor. A gólok története. 28. perc: Egy jobboldali domb­óvári támadásnál Kovács II. és Bolla nem értették meg egymást, Tapaszti ott termett, kapura tört, és a kifutó Németh I. mellett la­posan, 10 méterről a kapu köze­pébe lőtt. 1:0. 51. perc: Formás vendég­ akció végén a jobbösszekötő helyén Hor­váth kapta a labdát, és még mi­előtt Bolla közbeavatkozhatott vol­na, 12 méterről, laposan a bal sa­rokba vágta a labdát. 2:0. 74. perc: Matyók beadásszerű lö­vése a kaputól 2 méterre álló László lábáról a bal alsó sarokba vágódott, öngól! 2:1. A két vasutas csapat alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzést vívott egymással. A nyolc héten át veretlen kanizsai együttes vá­ratlanul nagyon gyengén játszott, a csapatmunkába rengeteg hiba csúszott, különösen a csatárok mozogtak kiábrándítóan. A gyor­sabb, taktikailag is érettebb ven­dégek kitűnő védőjátékuk mellett jól használták ki helyzeteiket, és rászolgáltak a győzelemre. Jók, Kovács, Egyed (a mezőny legjobbja), G. Kiss, Kő­műves, Ta­paszti, illetve Jakabfi. Sutyor játékvezető gyakran té­vedett. Tihanyi István Nagyot lépett előre az NB II. felé a Z. Dózsa férfi kézilabda csapata Az NB II-ért folyó kézilabda osz­tályozókon igen jól szerepelt ezen a héten is a Z. Dózsa­ együttese: mind a fővárosban, mind saját otthoná­ban legyőzte a Budapesti MMG csapatát, s ezzel a négy résztvevő közül csoportjában 2 pont előny­nyel áll az élen. Utolsó ellenfele — először Szombathelyen, majd másnap Zalaegerszegen — az Sz. Pamut együttese lesz, amely jelenleg a harmadik helyen áll. A jelek szerint a Z. Dózsának egy újabb győzelem elég lehet az NB II-be való visszajutáshoz. A megyénket képviselő női csa­pat, a Zalaegerszegi Vörös Lobogó együttese viszont továbbra is gyen­gén szerepel, s minden esélyét el­vesztette a feljutásra. EREDMÉNYEK: Férfi mérkőzések: Z. Dózsa—Bp. MMG 22:17 (9:9). Budapest. Góllö­­vők: Nagy (7), Kuzma és Musitz (5-6), Oros és Pelikán (2—2), Új­helyi (1), illetve Bárdos (6), Köntös és Horinka (4—4), Csővári, Mayer, Vinkovics Cs—U. Z. Dózsa—Bp. MMG 17:12 (9:6). Zalaegerszeg. Góllövők: Nagy (10), Kuzma és Musitz (2—2), Baku, Oros, Újhelyi (1—1), illetve Bárdos (4), Csővári (3), Kovács I. és Kön­tös (2—2), Semmelweissiz (1). Női mérkőzések: Bp. Vasas El­­zett—7. Vörös Lobogó 9:5 (3:3). Góllövők a zalaegerszegiek részé­ről: Dóczi (2), Toplak, Németh T. és Németh M. (1—1). Budapesti Vasas Elzett—Z. Vö­rös Lobogó 10:3 (5:2). Zalaegerszeg. A ZVL góllövői: Dóczi, Németh M., Toplak. N. Bányász—Kalocsai H Honvéd 1:1 (0:0) Kalocsa, 200 néző, játékvezető: Ver­t­yési. N. Bányász: Bazsó — Strassz, Dénes, Zöldvári — Tizedes, Hege­dűs — Meszes, Kiss, Tálosfi, Lu­kács, Németh. Edző: Mihalecz Bol­dizsár. K. Honvéd: Bencsik — Okner, Matos, Kiss — Balogh, Kohut — Eszenyi, Csala, Pozsonyi, Kam­rás, Prockl. Edző: Malomszegi Ottó. A gólok története: 63. perc: Meszes szögletrúgása a jól helyezkedő Kiss fejéről fél­ma­gasan vágódott a bal sarokba. 1:0. 75. perc: Csala három nagyka­nizsai védőt kicselezett, s közvet­­len közelről, laposan lőtt a jobb sarokba. 1:1. Közepes iramú mérkőzést vívott a két csapat. Nagyrészt mezőny­­fölyt, két gyenge formában lévő csatársor harcolt a jól rom­boló védelmekkel. A döntetlen err..? ' ny igazságos. Jók: Bazsó, Dénes, Zöldvári, Hegedűs, Lukács, illetve Matos, Kiss, Kohut, Csala. Völ­g­y­esi j­á­tékvezető, kif­o­g­ás­tal­anul működött közre. Németh István Fölényes kanizsai győzelem asztaliteniszben II. MEDOSZ -Dombóvári VSE 14:4 Nagykanizsa, Zrínyi-terem, NB II. o. női mérkőzés. A sereghajtó vendégcsapat ellen a fiatalokkal megtűzdelt kanizsai együttes fölényes győzelmet ara­tott. Győztesek: Ledimscsuk és Falcio­­ne (4—4), Szabados és Baranyai (2—2), a Ledinscsuk—Szabados és a Fillér—Falcione pár, illetve Szi­geti és Papp (2—2), B. L. litiinn * wn/ütni a illisziái ellen A négypontos n...gyar—ju­goszláv labdarúgó találkozók mérlege kedvezően alakult,szá­munkra: a és B-válogatottunk győzött, ifjúsági válogatottunk döntetlenül mérkőzött, s csu­pán utánpótlás csapatunk szenvedett vereséget. Magyarország—Jugoszlávia 2:1 (2:0). Népstadion, 30 000 néző, já­tékvezető: Stoll (osztrák). • Góllövők: Albert (2), illetve Skoblar. Magyarország­­—Jugoszlá­via­­ 1:0 (1:0). Eszék, 15 000 néző, játékve­zető: Reiter. Góllövő: Kuti. Jugoszláv utánpótlás váloga­tott—Slftgyap utánpótlás válo­gatott 8:1 (1:0). Szabadka, 100 000 néző, játék­, vezető: Bajics. Góllövők: Bora, Lazarevics, illetve Szuromi. Magyar ifjúsági válogatott— Jugoszláv ifjúsági­­ válogatott K­l (1:1). Népstadion, 30 000 néző, já­tékvezető: Soós G. Góllövők: Lakits, illetve Klenkovszki. 5 Akik a 177 pontot szerezték A XVIII. Nyári Olimpiai Játékok nem hivatalos pont­­versenyében Magyarország a hatodik helyet foglalta el: 10 arany-, 7 ezüst-, 6 bronz­érmet szereztek sportolóink, s emel­lett 7 negyedik, 15 ötödik és 7 hatodik helyhez jutottak. ARANYÉRMESEINK: Volyák Imre (kötöttfogású bir­kózás, pehelysúly), Kozma István (kötöttfogású birkózás, ne­hézsúly), Bene Ferenc, Csernai Tibor, Farkas János, Gélei József, Ihász Kálmán, Katona Sándor, Komora Imre, Nóg­rádi Ferenc, Novák Dezső, Orbán Árpád, Palotai Károly, Szentmihályi Antal, Szepesi Gusztáv, Varga Zoltán (labda­rúgás), Török Ferenc dr. (öttusa egyéni), Hammerl László sportlövészet, kisöblű sportpliska, fekvő helyzet), Újlakiné Fejtő Ildikó (női tőr egyéni és csapat), Juhász Katalin, Ma­­ry St Paula, dr. Mendelényiné Ágoston Judit, Iekovicsné D­i­­telky Lídia (női tőr csapat), Ciárány Árpád, Gábor Tamás, Rausz István dr., Kulcsár Győző, Nemere Zoltán (párbajtőr csapat), Dézsa Tibor (kard egyéni), Ambrus Miklós, Bodnár András, Boros Ottó, Dömötör Zoltán, Felkai László, Gyar­mati Dezső, Kanizsa Tivadar Kárpáti György dr., Konr­a János, Mayer Mihály, Tócsik Dénes, Vusorán Péter (vízi­labda). EZÜSTÉRMESEINK: Kulcsár Gergely (gerelyhajítás), Rudasné Antal Márta (gerelyhajítás), Zsivótzky Gyula (kala­pácsvetés), Hesz Mihály (kajak egyes), Földi Imre (Súlyeme­lés, léstsúly), Tóth Géza (súlyemelés, középsúly), Makray Ka­talin (torna, felemás korlát). BRONZÉRMESEINK: Varjú Vilmos (súlylökés), Nagy Imre, Török Ottó dr. K öttusa Csapat), Veres Győző (súlyeme­lés, középsúly), Jánosiné Ducza Anikó (talajtorna). Siker és balsiker a kosárlabdában A két zalaegerszegi NB II-es ko­sárlabda csapat­ — miután az NB I-be jutásért­ folyó küzdelemből kiesett — folytatta mérkőzéssoro­zatát, az NB II. összevont bajnok­ságában elérendő jó helyezésért. Mikor Desoa­reot, mint­ a SZTI3 férfi csapata sikerrel szerepelt: a döntőbe jutott hat csapat mögött a hetedik helyen végzett. EREDMÉNYEK: Z. Dózsa—szi­getvári Vörös Meteor 68:64, Z. Dó­zsa— BVSC 47:46. Az NB I-be a Bp. Spartacus, a Bp. Egyesült Gyógy­szer- és Tápszergyár és a Bp. Pe­dagógus csapata került (Női mér­kőzések:) ZTE­ -3P. Közgazdasági Egyetem 59:55, ZTE—Egri HSC 08:65, ZTE— Soproni Textilen 61:51. Az NB I-be jutott a Diósgyőri VTK, a Soproni MAFC és a Kecskeméti­­ Petőfi. (Férfi mérkőzések.) Az NB II-ért folyó osztályozó­kon a nagykanizsai csapatok négy vereséget szenvedtek pécsi ellen­­feleiktől, s így már csak az N. Bányász-férfiaknak van minimális esélyük a ’ felju­tásra. •• • 1pértsi Tan­árkép-Zp. Fpis kplap-4*1. iBányás­z.. .80:03, Pécs. . Pécsi Tanárképző Főiskola . —II. bányász 84:64, Nagykanizsa. Férfi mérkőzések. A pécsi mérkő­zésen a Bányász legjobb dobói Ra­dius I. (24), Varga (12) és Szántó (10) voltak, kiemelkedő teljesít­ményt Radics I. és Szántó nyúj­tott. A kanizsai találkozó legjobb dobói: Szántó (16), Varga (13) és Vas (10), a legjobb teljesítményt Szántó és Vass nyújtotta. Az M­TK női csapata mind a bécsi, mind­ a nagykanizsai, mér­kőzésen vereséget szenvedett a PEAC együttesétől. A vezetők nehéz napja a megyei labdarúgó bajnokságban A megyei labdarúgó bajnokság e heti fordulójában nehéz napjuk volt a vezető csapatoknak. Bása Kerettyén gól nélküli döntetlennel végződött az „olajos rangadó”, a Lenti VM pedig keserves győzel­met aratott a sereghajtó zálaapá­nak otthonában: a hazaiak már 2:1-re vezettek, amikor a bajnokjelölt meg tudta fordítani a mér­kőzés sorsát. (Érdekes, hogy az apátiak vezető gólja előtt a lenti kapus 11-est hárított szögletre, s ebből szereztek aztán gólt a he­lyiek..) A tabella alsó régióiban helyet foglaló csapatok közül csak az NTE tudott győzni. A Lenti Honvéd—II. Bányász II. ta­lálkozó elmaradt. bázakerettyei bank­ász­­lovászi bányász 0:0, Bázake­­rettye. Játékvezető: Horváth J. Bázakerettye: Szőke II. — Varga, Göncz, Szőke X. — Marton, Mu­­czer — Kancsal, Kovács, Horváth, Balassa, Lovrek. Edző: Kalmár János. Lovászi: Nagy II. — Tóth, Szent­györgyvölgyi. Iványi — Koz­ma, Völgyi — Hóbor, Kománovics, Molnár II., Molnár I., Pusztai. Ed­ző: Kelemen látván. Jók: Szőke 11., Göncz, Muczer, Kovács. Ba­lassa, illetve Nagy II., Szent­­györgy­­ . Völgyi, Molnár II. Nagylengyel­ Bányász—Zalaeger­szegi VSE 2:1 (0:0). Zalaegerszeg, Kőolaj-pálya. Játékvezető: Laho­­csiczky. Góllövők: Papp (2).,illet­ve Némethy. Jók: Nagy, Papp, Horváth I., illetve Simon I., Gom­bás, Némethy. Zalaegerszegi Honvéd—Letenyei MEDOSZ 6:1 (2:1). Zalaegerszeg, Petőfi-laktanya, 300 néző, játék­vezető: Polay. Góllövők: Farkas (2), Mazaga, Stier, Csák, Pethő, illetve Győrök. Jók, Gulyás, Pe­­thő, Mazán, illetve Biliege, Győ­rök. LENTI VÖRÖS METEOR—ZA­LA A­PÁTI TSZ SK 3:2 (1:1) Zala­­apáti, 100 néző. Játékvezető: Si­­monyi. Lenti VM: Bakucz — Xreisz, Gáspár, Filó I. — Ferincz, Kiss — Balogh, Horváth II., L­a­­katos, Csond­or, Gaál. Edző: Her­mán József. Zalaapáti: Dormán — Török I., Török II., Tóth — Héber, Tápler — Szűcs, Rezes, Török III., Tarsoly, Tivok. Gólövők: Lakatos (2), Gaál, illetve Török III. (2). Jók: Gáspár, Ferincz, Lakatos, il­letve Török II., Héber. Török III. Zalaszentgróti MEDOSZ—Zala­egerszegi Építők 2:1 (1:0). Zala­­szentgrót, 3­00 néző. Játékvezető: Lékai. Góllövők: Kovács II., So­mogyi, illetve Prófusz. Jók: Ko­vács II. (a mezőny legjobbja), Sza­bói, illetve Birinyi, Priusz. Nagykanizsai TE—Zalaegerszegi Előre 3:1 (2:1). Nagykanizsa, NTF- pálya. Játékvezető: Schlarb. Gól­lövők: Göntér, Popovics, Matyók . 11., illetve Pete. Jók: Moldovan,­­ Göntér, Pliha, Szamosi, illetve Horváth II., Németh, Pete. Zalaegerszegi TE II.—Nagykani­zsai Honvéd 3:1 (1:1). Nagykani­­zsa, M­TE,edzőpálya. Játékveze­tő: Miller. Góllövők: Balogh II. (2), Sim­on, illetve Vincze. Jók: Egyed, Bölcsföldi, Simon, Balogh II., il­letve Takács I., Maczkó, Puskás. Zalaegerszegi Dózsa II.—András­­hidai MEDOSZ 3:1 (2:1). András­­hida, játékvezető: Petrám. Góllö­vők: Haász, Fehér, Ihász, illetve Borsos. A megyei ifjúsági bajnokság eredményei: Bázakerettye—Lovászi 3:2 (2:1). Z. Gépipari T.—Nagylen­gyel 1:1 (0:0). Lenti VM—Zalaapáti 6:4 (4:2). Z. Dózsa—Andráshida 2:1 (2:0). Zalaszentgrót—Z. Építők 4:2 (2:1). NTE—Z. Előre 1:0 (0:0). M­TE—ZTE 3:1 (2:1). Tudósítók: Dénes Jenő, Gyuranecz Károly, Horváth György, Kozma Kálmán, Németh János, Szabó Ár­pád, Tihanyi István, Török István. A megyei labdarúgó bajnokság állása: A Lenti VM—II. Honvéd, a Zala­­zentgrót—Z. Dózsa II. és a Lenti Honvéd—II. Bányász II. mérkő­zést későbbi időpontra halasztot­­ák. 1. Lovászi 25 16 6 3 72:20 38 2. Lenti VM 24 17 4 3 58:27 38 3. Z. Honvéd 25 16 2 7 72:27 34 4. N. Honvéd 23 16 2 5 61:26 ?4 5. Andráshida 24 11 7 6 45:24 29 6. Zalaszentgrót 25 11 5 9 41:32 27 7. L. Honvéd 25 12 3 10 50:47 27 8. ZVSE 26 10 4 12 29:49 24 9. Bázakerettye 25 6 11 8 40:42 23 10. Nagylengyel 24 10 2 12 38:45 22 11. . 7. Előre 24 5 7 12 29:42 17 12 NTE 26 7 3 16 38:65 17 13. Letenye 24 6 3 15 25:54 1­ 5 .4. 7. Építők 23 5 4 14 30:60 14 . Zalaapáti 25 1 7 17 22:90 3­9 ZTE II. 30 90 5 5 74:25 45 Z. Dózsa II. 29 18 3 8 95:49 39 Bányász II. 29 12 3 14 54:67 27