Zalai Hírlap, 1968. szeptember (24. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-24 / 224. szám

4 N. Bányász—Dorogi Bányász 2:1 (2:1) Nagykanizsa, Bányász pálya, 1500 néző. Jv.: Gere. N. Bányász: Hajdú — Ulrich, Bolla, Németh, Hegedűs, Tálosi, Baranyai (Boda), Bokán, Meszes, Szőke, Szigeti. Edző: Bán Nándor. Dorog: Ilku — Fellegi, Takács, Duralla, Reich, Horváth, Virágh, Juhász, Muha, Lakics, Bartalos. Edző: Varga János. A csúszós talajon heves dorogi támadások vezették be a mérkő­zést, s a vendégek a 10. percben­­megszerezték a vezetést. Juhász az őt támadó Bolla mellett kiug­rott és a kifutó Hajdú mellett 14 méterről a kapu közepébe lőtt. 0:1. Negyedóra elteltével alább­hagyott a listavezető lendülete, s a hazai csapat vette át az irányí­tást. Baranyai beadását, majd Bokán távoli lövését hárította biz­tosan Ilku. A 22. percben Szigeti beadása után viszont már verve volt a kapus, Meszes fejesét azon­ban Duralla a gólvonalról ki­vágta. A 39. percben nagyszerű egyéni alakítással egyenlítettek a hazaiak Szigeti a jobbösszekötő helyén vezette fel a labdát és 10 mé­terről laposan védhetetlen gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 1:1. Alig telt el 3 perc, s a nézők újabb szép gólnak tapsolhattak: Baranyai Szigeti elé gurított, s a csatár beívelése után Bokán ugrott a legmagasabbra, s fe­jéről a háló jobboldalába vá­gódott a labda. 2:1. Fordulás után Baranyai „kever­te” meg a dorogi védelmet, ki­ugratta Meszest, akinek lövése a vetődő Hkuról pattant vissza, majd ismét a Dorog percei kö­vetkeztek. Muha lesgólja után Ulrich mentett nehéz helyzetben. A hajrában 3 eredménytelen do­rogi szöglet jelentett eseményt. A jól kezdő dorogiak ellen fo­kozatosan­­ lendült támadásba a hazai csapat és nagy iramot dik­tálva még szünet előtt megérde­melten jutott vezetéshez. A 3. félidőben pedig jól szervezett vé­dekezéssel­­tették meddővé a ven­dégek mezőnyfölényét. A győztes csapatban Hajdúnak kevés dolga akadt. A védelemben Bolla és Ulrich játszott jól. Né­­methet többször is átjátszottak. A mezőny legjobbja Hegedűs volt. Tálosi szünet után lendült bele. A sokat p­ozgó támadósor vala­mennyi tagja átlagon felülit nyúj­tott, különösen Szigeti, Szőke és Bokán. A vendégcsapatból Ilku, Fellegi, Takács, Reich és Horváth játéka dicsérhető. Gere jól vezette a mérkőzést. T. I. ZALAI HÍRLAP ]p> O gg T ^ SPORT H § PO R T g§ S IF* O JR. T m SRORT Százszázalékos vasárnap az NB II-ben Zalaegerszegi TE—Mosoni Vasas 3:0 (2:0) Mosonmagyaróvár, 1500 néző. Jv.: Balla B. ZTE: Tóth — Prokisch, Igazi, Czotter, Fehér. Magyar, Lang I­., Kocsis, Németh, Madár I., Rita. Edző: Szőcs János. M. Vasas: Bod­ó — Brunner, Nadler, Kaiser, Németh, Adrigán, Malek (Kohl), Mészáros, Papp, Szalai, Tóth. Edző: Winkler Ist­ván. A ZTE támadásokkal kezdődött a játék. Az első negyedórában szinte kapujához szegezték a zöld­­fehérek a hazai együttest. Az első percekben Madár I. kétszer is jó helyzetből lőtt fölé, majd Lang II. elől tisztázott a védelem. Az első gól a 28. percben esett: Bita három védőt is kicselez­ve elhúzott a jobbszélen és a 11 -esen, üresen álló Lang II- höz továbbított, aki védhetet­­lenül lőtt a jobb sarokba. 1:0. Tovább tartott a ZTE mezőnyfö­lénye, s­ a hazaiak csak szórvá­nyos ellentámadásokkal kísérle­teztek. A 41. percben a jobbszélen Fehér tört át a védőkön, majd az üresen álló Madár I. elé továbbított, aki egy csel után a kifutó kapus fölött a hálóba emelt. 2:0. A II. félidőben erősítettek a ha­zaiak, s mindjárt a kezdet után veszélyes támadást vezettek a ZTE kapujára. Kobl 16 méterről a ka­pufát találta el, s a visszapattanó labdára Papp rajtolt, de Magyrar önfeláldozóan felszabadított. Né­hány perccel később ugyancsak Kohl elől tisztázott veszélyes hely­zetben a zöld-fehér védelem. A félidő közepén ismét a ZTE vette át a játék irányítását. Bita jobb­ról beívelt szögletét Fehér csúsz­tatta kapura, de Bod­ó bravúrral mentett. A 85. percben Kocsist csak a szabálytalanság árán tudták feltartóztatni a hazai védők. A megítélt szabadrúgást Pro­kisch Bitához továbbította, aki a kapust is kicselezve szerez­te meg a 3. gólt 3:0. Jó és lelkes játékkal, a taktikai utasításokat betartva szerezte meg győzelmét a ZTE a helyenként­­durván játszó mosoniak ellen. A ZTE-ből a középhátvéd poszt­ján játszó Igazi ismét jelesre vizsgázott, a fedeletek közül Ma­gyar nem keltett csalódást, a vé­dekezésből és támadásindításból­­egyaránt kivette a részét. Madár I. sallangmentesen, jól játszott. A­­csatársor legjobbja Bita volt, aki­vel nem bírtak a hazai védők. A Mosonból Bod­ó, Adrigán és Tóth ny­újtott átlagon felülit. Bálla játékvezető megengedte a kemény játékot, lényeges hibát nem vétett. K. F. Bendes, Ugfalvi, Kovács, Boro­­­vácz, Csőre, Görgényi, Zoller, Vincze, Tóth, Lieber (Kisutzky). Edző: Dara János. A mérkőzés kezdetére elállt az eső, de a pálya talaja rendkívül­­ vizes, csúszós volt. Már az első támadás végén jó helyzetbe ke­rült Pávlicz, de fölé lőtt, az 5. percben azonban már megszerezte a vezetést a Dózsa: Pávlicz jó labdát adott Ko­vácsnak, aki egy lövőcsellel lerázta védőjét és lövése a ki­futó Zengői mellett a kapufá­ról vágódott a hálóba. 1:0. Szép csatárteljesítmény volt! Dó­zsa fölény alakult ki ezután, bíz­tató helyzetekkel. A 23. percben váratlanul egyenlített a vendég­csapat: a labda elcsúszott a vé­dők és a kifutó Blaskovics előtt és Görgényi lövése a belső kapu­fáról pattant a hálóba. 1:1. Ez­után kiegyenlítettebb lett a já­ték, de néhány Dózsa-helyzet ek­kor is akadt, a legnagyobb köz­vetlenül a félidő befejezése előtt, amikor is Kovács távoli lövését a pécsi kapus kiejtette, s az ott termő Pávlicz egészen közelről a kapu mellé lőtte a labdát. A második félidő bevezetése­ként ismét Pávlicz hagyott ki két nagy helyzetet, először Podpácz jó beadása után „luftot” rúgott, majd egyedül tört ki, de a lab­dát a kapusba lőtte. Azután a Dózsa kapuja került kétszer is veszélybe, a 73. percben Tóth az ötösön Blaskovicsot is kicselezve­­ mellé gurított. A 78. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. A Páv­­licztól szorongatott Agfalvi rövi­den­­ adott haza, Pávlicz felismerte a helyzetet, s a kapus mellett elhúzta a labdát és a­ hálóba gurított. 2:1. A vizes, csúszós talajon nagy küzdelem folyt, lelkesedése, erőnléte és helyzetei alapján­ a Dózsa rászolgált a győzelemre. Blaskovics a kapusok számára különösen nehéz körülmények közt jól megállta a helyét, Farkas néha bizonytalan­ volt, Varga­ is­mét szilárd oszlopa volt a véde­lemnek, Végh is megbízhatóan játszott. Várakozáson felül szere­pelt Podpácz és Fuchs is, a táma­dósorban elsősorban Kovácsot il­leti dicséret lendületes játékáért, nagy vállalkozó kedvéért és szép góljáért. Dervalics a támadás épí­tésekben jeleskedett, lendületesen és nagy kedvvel játszott Minár­­csik és Pávlicz is, Braun a szá­mára szokatlan szerepkörben — és nyilván sérülése miatt is — nem találta fel magát. A vendégeknél Zengői, Boro­­vácz és Görgényi játéka emel­kedett ki. Két játékvezetőnek volt né­hány tévedése és fordított ítélete. G. B. Z. Dózsa—Pécsi Ércbányász 2:1 (1:1) Zalaegerszeg, 1000 néző. .Játék­vezető: Köő. Z. Dózsa: Blaskovics — Farkas, Varga, Végh, Podpácz, Fuchs, Mi­nárcsik, Kovács, Pávlicz, Derva­­lies, Braun. (Takács). Edző: Gás­pár László. Pécsi ércbányász: Zengő! — INNEN-ONNAN Nagy meglepetést keltett a nem­zetközi atléta körökben az­ NDK-s Margitta Gummel 18,87-es új női súlylökő világrekordja. Ez az eredmény azért is érdekes, mivel ebben a számban 1948 óta a szov­jet nők tartották a világrekordot, közéjük senki sem tudott .»be­tömni”, Olympiakos Athén—Fram Reyk­javik 2:0 (1:0), WK visszavágó mérkőzés. Az első találkozót is az Olympiakos nyerte 2:0-ra így to­vább került a második fordulóba. A WK-visszavágón az Aris szalo­nna együttese 2:0-ra nyert a mál­tai Hibernians ellen. Az első talál­kozón a szaloniki együttes 1 :0-ra győzött, a második fordulóba ju­tott. * Bernben Svájc labdarúgó válo­gatottja barátságos mérkőzésen 1:0 (1:0) arányban győzött Auszt­ria ellen. 20 000 néző előtt heves küzdelmet­­ vívott a két­ együttes, az egyetlen gólt az 5. percben Quentin szerezte. *. Jármű Apróhirdetések díja szavanként lakos­ságtól hétköznap 1,— Ft, vasárnap 2,— Ft. Közületi és egyéb üzleti hirdetések díja hétköznap 2,— Ft, vasárnap 4,— Ft. Soros közlemények díja lakosságtól hét­köznap 6,—, vasárnap 12,— Ft, közületi és egyéb üzleti hirdetések hétköznap 12,— Ft, vasárnap 24,—­ Ft* hasáb sor. Kishirdetések­­díja hétköznap 2,— Ft, vasárnap 3,— Ft hasáb/mm. Szöveg­­oldali hirdetések­ díja hétköznap 3,— Ft. Trabant 600-as (CM- es) eladó. Zalaeger­szeg, Bíró Márton u. 14.______________66 750 Eladó 250-es nagy­­kerekű Jawa, gene­­rálozott, műszaki vizsgával. Virág, Zalacséb. _____2538 850-es Fiat Limou­sine eladó. Ágoston, Keszthely, Béke u. 2. * 104 427 Munkavállalás Azonnali belépésre felveszünk külszíni munkára 18. évet be­töltött dolgozókat. Fúrósegédmunkáso­kat, segédmunkáso­kat. Jó kereseti le­hetőség. Vidéki la­kóknak szállást és étkezést, vidéken dolgozóknak kül­szolgálatot biztosí­tunk fizetésen felül. Jelentkezni lehet a MÉV Kutatók Mély­fúró Üzemében, a munkaügyi osztá­lyon, Kővágószőllős, Pécs mellett. 2554 Petrikeresztúri italboltunkhoz szalpzet ilik­óttel keresünk azon­nali belépéssel. Jelentkezés ÁFÉSZ, Zala­egerszeg, Vörös­hadsereg u. 13. 2046 Vállalunk rövid határidőre • Inter Itssszig­e­tcés­köszörülést Göngyölegellátó Zalaszentgrót. A lazsnaki Szociá­lis Otthon pályáza­tot hirdet érettségi­zett részére,­ szak­képzetlen ápolónői állásra. A munka melletti tanfolyam elvégzése kötelező. 45 246 Nagykanizsa, Rá­kóczi 68. szám alatti kétszobás, k­onyhás, kamrás ház azon­nal beköltözhetően, sürgősen eladó. Ér­deklődni bármikor. 45 249 Eladó Nagykani­zsa Sánc 500 négy­szögöl telek épület­anyaggal. Érdeklőd­ni Nagykanizsa, Ka­posvári út 12. 45 253 Jó állapotban levő , kétszobás családi házat vennék Zala­egerszegen. „Beköl­tözhető 66 753” jel­igére Kossuth utcai hirdetőbe. 66 753 Vegyes Festő szakmunká­sokat festő-mázoló munkára, nagy gya­korlattal rendelkező bútor­­laderozásban is jártas fiatal mun­kaerőt azonnali be­lépéssel felveszünk. Jó kereseti lehető­ség. Nagykanizsai Alt. Szolgáltató Ktsz. Deák tér 1. telefon: •­ti—030. 45 257 Jó állapotban levő cserépkályhát ven­nék. Cím a kiadó­ban:________ 2551 Figyelem! Szőlő­oltványok és lugas­­gyűjtemények kifo­gástalan minőség­ben, garanciálisan, őszi szállításra kap­hatók. Cím: Valiskó László, Abasár, Új szőlőtelep 775. 2508 Elcserélném két­szobás, konyhás, kamrás belvárosi la­kásomat kétszobás összkomfortosra, megegyezés szerint. Nagykanizsa, Béke­i út 15. Eder. 45 256 Kétszemélyes fran­cia heverő, ágyne­műtartós, eladó. Za­laegerszeg, Gaspa­­rich u. 17. B. 1/5. Elcserélném nagy­­­­kanizsai új lakótele­pi egy és fél szobás,­­komfortos, gázos la­kásomat zalaeger­szegi hasonlóval. „Sürgős 66 747” jel­igére Zalaegerszeg, Kossuth utcai hirde­tőbb_______________66 747 Jó állapotban levő hordozható cserép­kályha költözés miatt eladói Zala­egerszeg, Berzsenyi u. 86. Ugyanott vas­utas köpeny és bun­da eladó. 66 741 Rózsaújdonságok stb., kérje árjegyzé­kemet, Székely ró­zsakertészet, Buda­pest, in., Vörösvári út 18. 1536 Értesítjük az utazó és szállító közönsé­get, hogy a rédics— Zalaegerszeg—ukki vonalon fekvő Zala­­szentiván-Kisfalud­­puszta állomást és Alibánfa megállóhe­lyet 1968. szeptember hó 26-án­­ kezdődő hatállyal megszün­tetjük és ugyanezen időpontban Zala­szentiván jelenlegi állomásról az új Za­­laszentiván állomás­ra tereljük át a for­galmat. A fenti idő­ponttól kezdve ré­dics—Zalaegerszeg— ukki vonal nem Za­­lasze­ntiván—Kisfa­­ludpuszta, hanem közvetlenül az új Zalaszentiván állo­máson át vezet Ukk felé. A menetrendi változással kapcso­latban bővebb felvi­lágosítást az állomá­sok adnak. MÁV Igazgatóság, Szom­bathely,________ 2554 Kisméretű kony­habútor új állapot­ban eladó. Zala­egerszeg, Mártírok U. 30. _______66 739 Eladó kombinált: szobabútor, könyv­­szekrény csiszolt üvegajtóval és egy príma Jawa Ideál kismotor.­ Zalaeger­szeg, Bottfy u. 4. ____________ 2563 Kifogástalan két­normás Munkácsy televízió kétezerért eladó. Zalaegerszeg, Kosztolányi u. 13. __________________2562 Gázfűtéses albér­leti szoba férfi vagy nő részére kiadó. Zalaegerszeg, Lan­­dorhegyi út 14/A. B. lépcsőház IV/16. Eladó kerek kis asztal. Zalaegerszeg Landorhegyi út 3. A lépcsőház, II/3. Balos 65-ös ajtó eladó. Zalaegerszeg, Balassi Bálint 53. (Szabó.­) Délután fél 5-től. 2559 Rövid, fekete zon­gora alkalmi áron eladó. Nagykanizsa, Lenin út 1. II. eme­let. Gáspár. 45 247 Külön bejáratú bútorozott, gázos szoba férfi részére kiadó. Nagykanizsa, Petőfi 90. 45 248 Vállalatok, kezü­­letek, figyelem. Za­laegerszegen .3 szoba, 61 négyzetméter alapterületű, mun­kásszállásnak, eset­leg raktárnak is ki­adó. *Cím a kiadó­ban. 2542 Eladó két cserép­kályha. Zalaeger­szeg, Eötvös u. 22. KPM Autóközleke­dési Tanintézet. 66 745 Bécsi, rövid, feke­te, fatőkés zongora eladó. Zalaegerszeg, Petőfi u. 45. 2523 Sima szoba ajtó eladó. Zalaegerszeg, Olajmunkás u. 29. 2550 Eladó háromajtós szekrény. Zalaeger­szeg, Lenin út 22. 1/2. 2549 A továbbtanulni szándékozó mező­­gazdasági dolgozó­kat tájékoztatjuk, hogy az 1969. ja­nuárban kezdődő II. évfolyam kertészeti szakára különbözeti vizsgával felveszünk a szakmának meg­felelő szakmunkás­bizonyítvánnyal rendelkezőket. Bő­vebb felvilágosítást a keszthelyi közép­fokú mezőgazdasági technikum levelező tagozata ad. 2375 • Balatonfenyve­sen újonnan épülő, 1970 nya­rára beköltöz­hető üdülőtele­pen társasüdülő lakrészek előjegyezheti­k Cím: Pécsi 2. sz. Ügyvédi Munkaközösség, Pécs, Kossuth u. 22. Telefon: 23—13. 52 688 AZ NB I NYUGATI CSOPORTJÁNAK . Állása Eredmények: Veszprémi Ve­gyész-Kaposvári Kinizsi 1:0 (0:0). Siófoki Bányász—Kaposvári Tán­csics SE 2:2 (1:1). Pécsi VSK— Máza-Szászvári Bányász 2:0 (1:0). MÁV DAC (Győr)—Pápai Texti­les 3:0 (1:0). 1. Dorog 21 12 5 4 48:17 28 2. ZTE 21­­ 7 3 44:19 29 3. MÁV DAC 21 13 3 3 41:26 29 4. P. Érch. 21 10 6 10 36:21 26 5. Táncsics . 21 8 7 6 27:23 23 6. Pápa 21 8 6 7 20:20 22 7. M.­Szdszv. 21 8 6 7 31:32 22 8. Siófok 21 8 6 7 31:34 22 9. Sz. Cipő 21 8 5 8 31:30 21 10. N. Bányász 21 9 3 9 30:33 21 11. Veszprém 21 7 6 8 27:28 20 12. PVSK 21­­ 9 1 11 28:32 19 13. K. Kinizsi 21 5 6 10 23:33 16 14. .Moson 21 5 4 12 18:46 14 15. Z. Dózsa 21 5 3 13 29:46 13 16. NVTE 21 2 6 13 16:40 10 A TOTÓ 38. HETI EREDMÉNYE 1. Ózd—MVSC x 2:2 14. Papp J.—Székesf. MÁV 1­­tt 2. Győri D.—Kecskemét x 1:1 3. Oroszlány—Pécsi B. 1 2:0 4. Nagybárcony—Bp. Sport. 1 1:0 5. Eger—Bp. Előre i 1:0 6. Szállítók—SZMTE 1 4:1 7. BVSC-Várpalota x 1:1 8. Gázművek—Pénzügyőr x 2:2 9. SZVSE—DVSC x 0:0 10. Debr. Elekt.—MGM 2 0:i 11. Mosoni V.—ZTE 2 0:3 12. 7. Dózsa—Pécsi Ercb. 1 2:1 13. N. Bányász—Dorog 1 2:1 3-r­­a • A nyergesújfalui Magyar Viscosagyár FELVÉTELRE KERES férfi betanított és segédmunkásokat különböző munkakö­rökben, valamint laka­tosokat és villanyszere­lőket. A munkaidő heti 40, illetve 42 óra. Munkásszállást biztosítunk. " Munkabér a kollektív szerződés és megálla­podás szerint.* Napi egyszeri kedvez­ményes étkezést bizto­sítunk. Jelentkezés a vállalat mun­kaügyi főosztályán, munka­erőgazdálkodási csoportnál, hétfőtől péntekig, 9 órától 12 óráig. 3973 1968. szeptember 24. Csak a Letegye szerzett pontot az NB I­I-asok ki­ztil .Bauxitbányász SE— N. Sáska-Petőfi 1:0 (0:0) Nyirád, 200 néző. Jv.: Unger­n. Bauxitbányász SE: Kovács — Gombás, Dálnoki, Albrecht, Gyi­­móti, Púpos, Borbély, Tulok, Kraszner. (Horváth), Budai, Pálfi. Edző: Zámbó Emil. N. Sáska-Petőfi, Péter — Hor­váth Gy., Bokán, Vlasics, Németh A., Flumbort, Gyimesi, Bátor, Horváth J, Alexandrov, Lervencz. •Edző: Hegedűs József. * A játékidő első felében a ha­zaiak kezdeményeztek többet. A 8. percben Budai nagy helyzetben közelről Péterbe lőtte a­ labdát. A Sáska ellentámadásai mindig ve­szélyesek voltak: a 20. percben Bátor 16 méterről­­nagy kapufát lőtt, majd 2 perc múlva­­Lervencz találta el a lécet. Az 57. percben Alexandrov a fél pályáról tört ka­pura, s­ az egyik védő a 16-oson belül mezénél fogva rántotta visz­­sza. A játékvezető a 16-osról ítélt szabadrúgást, amelyet Lervencz fölé lőtt. A mérkőzés sorsa indo­kolatlan hosszabbításban dőlt el: a 91. percben egy kapu előtti tömö­rülés során a játékvezető, nagy meglepetésre, a 11-es pontra mu­tatott, s a büntetőt Tulok lőtte a hálóba. 1:0. A nagy iramú mérkőzésen a jól játszó kiskanizsaiak ellen csak já­tékvezetői segédlettel tudta meg­szerezni a két bajnoki pontot a hazai csapat. Jók: Dálnoki, Gyimóti,­ Tulok, Budai, illetve Péter, Bokán, Né­meth A., Horváth J. Unger H. gyengén, részrehajlóan bíráskodott. Letenyei MEDOSZ— Marcali VM 3:1 (1:1) Letenye, 200 néző. Jv.: Szabó . Letenye: Nikolics — Emszt I.. ■ Mirkó, Török, Tánczos, Németh, Tóth (Varga), Bicsák, Adorján, Emszt II, Dávodi. Edző: Mihalecz Boldizsár. Marcali VM: Szántó I. (Bogdán), — Dunkler, Pék, Bolgár, Molnár I., Kosi, Lőrincz (Virágh) Molnár H., Szántó NI., Lázár, Horváth. Edző: Bősz Ádám. Esős időben, felázott, nehéz ta­lajon zajlott le a mérkőzés, a ha­zaiak fölénye jegyében. A veze­tést a 2. percben a vendégek sze­rezték meg. Lázár jobbról beadott labdája Nikolics hasa alatt elcsú­szott, s a közelben álló Szántó I. a hálóba pofozta. 0:1. A letenyei együttes a 31. percben egyenlített: Ernszt II.—Adorján volt a labda útja, majd Bicsák 7 méterről lőtt gólt. 1:1. Ezután a hazaiak a hely­zetek sorát hagyták ki. A 77. perc­ben Adorján labdáját Pék a bün­tetőn belül kézzel húzta le,é­s a 11-est Adorján értékesítette. 2:1. A 86. percben Ernszt H. átadását Bi­­csák 8 méterről védhetetlenül lőtte a hálóba. 3:1. A hazai csapat meg­érdemelten nyerte a találkozót, helyzetei alapján akár nagyobb arányú is lehetett volna a győzel­mük. Jók: Tánczos Ernszt I., Bicsák, illetve Szántó N­., Lázár. Pék. Sárvári Kinizsi— N. Dózsa 3:1 (2:0) ■­ Nagykanizsa, Dózsa pálya, 20 néző. Jv.: Szanyi. Sárvár: Finta — Szöllősi, Vörös, Kovács, Hábeller, Barkovics, Né­meth II., Németh I. Rozmán (Horváth). Németh Jv., Németh I. Edző: Szijjártó Antal. N. Dózsa: Lázár — Bencs. Kai­róvi, Kocsis Brada. Oszkai, Ba­logh, Baranyi, Erdélyi Salamon (Tóth), Balázs. Edző: Kátai József. Húszperces­­késéssel, zuhogó eső­ben kezdődött a mérkőzés. A 2. perc már gólt hozott, Kocsis rövid hazaadását Németh n. elcsípte, és a kifutó Lázár mellett lőtt a­ háló­ba. 1:0. A 3. percben Kocsis és Kozmán harcolt a 16-oson belül a­­labdáért,­ a sárvári középcsatár el­csúszott, s a játékvezető nagy meglepetésre, 11-est ítélt, amelyet Vörös értékesített. 2:0. A második félidőben rákapcsolt a hazai­­gárda de előbb Balázs, majd Baranyi hibázott a kapu tor­kában. A 73. percben i1l .méterről Balogh talált a vendégek kapujá­ba, 2:1. A hajrában a vendégek erősítettek, és a 89. percben Né­meth a .távoli lövéssel állította be a végeredményt. (3:1). A harcosan küzdő listavezető vendégek némi játékvezető segéd­lettel győztek a Druzsint Babrá­­nyit, és Hegedűst nélkülöző szét­­esően játszó Dózsa ellen.. Jók: Vörös, Kovács, Barkovics, Németh­­, illetve Bencs Brada, Oszkai, Balázs. Szanyi játékvezetőnek ered­ményt befolyásoló tévedései vol­tak Egyéb NB I-as eredményeit: Ajka—Szombathelyi SE 83­ (SS)) Szombathelyi Dózsa—Tapolca S50 (2:0). Körmend—Szombathelyi I 3a (1:1). Kőszeg—Szom-Vasas 3:4­ (1:0). k­ . Ez történt az HB I­ B-ben Szállítók SE—Szolnoki MTE 4:1 (2:0). Miskolci VSC—Ózdi Kohász 2:2 (2:1). Komlói Bányász—Nyíregyházi Spartacus 2:1 (2:1). Várpalotai Bányász—BSVC 1:1 (0:0). Kecskeméti Dózsa—Győri Dózsa 1:1 (1:1). Nagybátonyi Bányász—Bp. Spar­tacus 1:6 (1:0). Egri Dózsa—Bp. Előre 1:6 (1:0). Oroszlányi Bányász—Pécsi Bá­nyász 2:6 (1:0). A bajnoki tabellán első a Komló 36. 2. Kecskemét 33. 3. Eger 31 ponttal ...és az Olimpiai Kupában Újpesti Dózsa—Videoton 2:1 (0:1). Bp. Honvéd—Szombathely 4:2 (2:1). Egyetértés—Tatabánya 4:2 (2:1). Egyéb H8-s eredmények Három aranyérem az országos ifjúsági atlétikai bajnokságon — Mindkét kosárlabda csapatunk győzött — Újabb pályacsúcs Lovásziban A Magyar Atlétikai Szövetség szombaton és vasárnap bonyolítot­ta le az országos ifjúsági atléti­kai bajnokságot. * A zalai, atléták alaposan kitettek magukért, há­­­rom bajnokságot szereztek, ezen kívül két második­ és egy negye­dik helyezést értek el. Szombaton Kandúr Tibor,­ a Nagykanizsai Bányász versenyzője megnyerte a távolugrást 691­ cm-es teljesítménnyel, Balogh Katalin (ZTE) pedig a 80 méteres gátfu­tásban lett második 12,1 mp-es idővel. Régi ellenfele Hornyák Anikó, a Bp. Építők versenyzője előzte meg csupán. Vasárnap szakadó esőben folyta­tódott a verseny, amely még több zalai sikert hozott. Dóczi Ferenc (II. Bányász) 195 cm-es ugrásával a magasugrás bajnoki címét nyer­te el, Vasvári Mária (ZTE) a súly­lökésben lett első 11,88 méteres dobásával. • Első ízben bonyolították le Ma­gyarországon a női ifjúsági 100 méteres gátfutást, amelyben meg­ismétlődött a 80 méteres gátfutás eredménye. Hornyák mögött Ba­logh Katalin második lett mé­zon­es idővel. Elismerésre méltó még Karile Tibor (ZTE) eredménye is, aki az erős mezőnyben a 400 méteres gát­futásban negyedik lett. ideje: 59,2 mp. Kézilabda: Pécsi Porcelán Sz. Kőolaj vB 1 (5:3). NB II. női: Pécs. Játékvezető: Körösztös. Szoros küzdelmet, jó játékot ho­zott a mérkőzés. A vereség ellené­re a Kőolaj valamennyi játékosát,­ Horváthot, a Pirbus-testvéreket, Győrt, Lákovicsot Csiszárt, Bánó­­czit és Boezföldit dicséret illeti. Góllövők: Lákovics 5, Csiszár, Firbus, Győr. Kosárlabda: M­TK—Esztergomi Vasas 67:30 (27 :26). Esztergom, NB II-es női mérkőzés. Jv.: Bürger, Balázs. M­TK: Magyar (7), Hágner (3), Hocz (12), Széki (7), Gábor .(30). Cs.: I­író (2), Fraknói (2), Csaba (4), Bartal, Bugár, Gregor. Edző: Kaczor Jenő. Ismét a II. félidőben játszottak kitűnően a sereghajtó otthonában, a listavezető kanizsai lányok. A hazaiak legjobb dobói: Bayer (27), Dorogi (10). Jók: Ma­gyar, Hocz, Gábor, illetve Bayer. Z. Dózsa—VM Közért 61:43 (30:25). NB II. női: Zalaegerszeg, 50 né­ző. Játékvezetők: Szittya Tarcsa­­falvi. Jó játékkal, végig vezetve, biz­tosan győzött a Dózsa Ed.: Sza­­kony 34, Simon 18, illetve Kocsor 12, Dolezsál 8. Jók: Szakony, Si­mon, Szalainé, illetve Kocsor Ta­­pa, Bondár. Teke: N. Kinizsi—Zirci Petőfi 6:2 (2257: 1961). Zirc. NB II-es női mérkőzés. Az újonc zirciek ellen közepes tel­jesítmény is elegendő volt a ka­nizsaiak győzelméhez. Ld.: Né­meth­né 434 (pályacsúcs!) Nagyné 403, illetve König 390 Hocs 360. Lovászi Bányász—Győri Richards 7:1 (2743,2141). Lovászi NB II-es férfi mérkőzés. Ismét remekül dobtak otthonukban a lovásziak. Ld.: Bocskor 512 (pályacsúcs!)* Makaró 466, illetve Kovács 420, Mo­hai 411. Pécsi Építők—II. Bányász 53 (2479,2459). Nagykanizsa Bányász pálya. NB II-es férfi mérkőzés A jobb összfateljesítmény döntött a vendégek javára. Ld.: Sudár 440, Ruzsinszky 436, illetve Dóra 445, Miller 424. Metallochemia vegyészeti, kohászati nagyvállalat FELVÉTELRE KERES férfi betanított és segédmunkásokat jó kereset­­lehetőséggel, heti 42 órás munka­idővel. Modern, munkásszállás lehetőségét, valamint üzemi étkeztetést biztosítunk. Kéthónapi folya­matos munkaviszony után a vasúti felutazási költséget visszatérítjük. JELENTKEZNI LEHET: Budapest, XXII., Nagytétény, Harangozó u. 2. személyzeti osztály. Megközelíthető 3-as autóbusszal, 43-as villamossal. 4181