Zalai Hírlap, 1971. szeptember (27. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-28 / 228. szám

6 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Labdarúgó tabellák NB I B 1. Dunaújváros S S 3 1 11- 4 10 2. ZTE 8 4 2 1 19- 4 12 3. Debrecen 8 4 4 1 11- 4 11 Dorog S 4 3 1 12- 5 11 5. MÁV DAC * 4 3 1 14- 8 11 6. SZEOL 8 5 12 17-12 11 7. Békéscsaba 8 4 2 2 12- 6 10 8. Bp. Sport. 8 3 3 2 9-11 9 9. Kecskemét 8 3 2 3 10-13 8 19. Oroszlány 8 3 14 17-15 7 11. Várpalota 8 3 1 4 5- 9 7 12. MA­VAG 8 2 2 4 8-11 5 13. FOSPED 8 2 2 4 10-16 6 14. Ózd 8 1 3 4 9-14 5 15. SZMTE 8 2 1 5 8-15 5 13. Pénzügyőr 8 1 4 4 4-12 4 Volán 8 1 2 5 7-15 4 13. Pécsi B. 8 1 2 5 8-21 4 nb n További eredmények: Táncsics SE—Bakony vegyész 1:0 (0:0); NIKE Fűzfői AK—KOMÉP (Tata­bánya) 2:0 (1:0); Savaria Cipőgyár (Szombathely)—Pécsi Ércbányász 2:1 (2:0); Győri Dózsa—Székesfe­hérvári MÁV Előre 13­ (0:0); Al­másfüzitői Timföld—Bauxitbá­nyász SE 2:1 (0:0); Ajkai Bányász SE 2:1 (0:1). NYUGATI CSOPORT 1. Pápa 7 5 2 — IS- 3 12 2. Szekszárdi 7 5 2 — 11- 3 12 3. Fűzfő 7 4 1 2 10- 6 9 4. Savaria 7 4 1 2 11- 9 9 5. PVSK 7 4 — 3 12- 7 8 6. Győri D. 7 3 1 3 12- 9 7 7. Bakony V. 7 3 1 3 9- 7 7 8. I. Olajbány. 7 3 1 3 10-10 7 KOMÉP 7 3 1 3 5- 5 7 10. Ajka 7 2 3 2 7- 9 7 11. Pécsi Ered. 7 2 2 3 8- 6 6 12. Táncsics 7 2 2 3 8- 9 6 13. Szív. MÁV 7 1 3 3 5- 9 5 14. Z. Dózsa 7 1 3 3 5-14 5 15. Almásfüzitő 7 2 — 5 6-15 4 16. Bauxitbánya 7—16 3-14 1 NB III További eredmények: Vasvár-Pápa 1:2 (1:0); Szombathelyi Dó­zsa—Sárvár 2:1 (1:0); Kőszeg-Keszthelyi Haladás 1:1 (1:1); Szombathelyi AFIT—Ajkai Alumí­nium 3:1 (2:0). NYUGATI CSOPORT 1. Pét 7 5 2 1 15- 3 12 2. Pápa 7 6 — 1 11- 4 12 3. Katona SE 7 4 2 1 13- 8 10 4. Sz. Dózsa 7 4 2 1 8- 5 10 5. MÁV NTE 7 4 1 2 6- 2 9 6. Sz­ AFIT 7 4 1 2 10- 8 9 7. Körmend 7 3 2 2 11- 7 8 8. SZSE 7 3 2 2 11- 8 8 9. Thury SE 7 3 2 2 7- 7 8 10. N. Sáska­ P. 7 1 4 2 10- 9 6 11. Keszthely 7 1 3 3 5-11 5 12. Zszentgrót 7 1 2 4 1-4 4 13. Ajkai Alum. 7 1 2 4 6-10 4 14. Vasvár 7 — 3 4 5-13 3 15. Kőszeg 7 1 1 5 5-20 3 16. Sárvár 7—16 7-14 1 MEGYEI BAJNOKSÁG I/A OSZTÁLY II. Olajb. H. 7 6 1 — 17- 1 13 ZTE II. 7 4—3 17-13 8 7. Dózsa H. 7 3 1 3 22-24 7 •A Tótszerda­hely—7. Vasút mér­kőzés félbeszakadt. L Zalaszentban 7 3 2 2 11-11 8 2. Z. Építők 4 3 1­9-27 3. Lovászi 4 3 1­9-37 4. Becsehely 7 2 3 2 11- 9 7 5. Bak 5 2 2 1­6- 4­7 6. N. Dózsa 6 2 2 2 6- 5 6 7. Tótszerdah.* 5 2 12 11- 8 5 8. 7. Vasút* 4 2 115-35 9. Bottyán SE 7 2 14 10-13 5 10. ZVMTE 4 2­­ 2 8- 6 4 11. Gellénháza 4 112 4-63 12. Letenye 4 112 4-73 13. Lenti VM 7 116 4-21 2 MEGYEI BAJNOKSÁG I/B OSZTÁLY 1. Szepetnek 7 5 — 2 13- 5 10 2. Tófej 7 4 1 2 20-15 9 3. Z. V. Lob.* 6 4 11 18-14 9 4. Kemendollár 7 4 12 16-15 9 Pacsa 7 3 3 1 13-12 9 6. Bázakerettye 7 4 — 4 21-11 8 7. Felsőrajk 7 4—3 17-12 8 8. Becsvölgye 7 3 2 2 7- 6 8 9. Hahót 7 4—3 13-13 8 10. Zalalövő* 6 3 2 1 14-12 6 11. Zalakomár 7 2 2 3 12-12 6 12. Pakod 7 3—4 10-18 6 13. Kustánszeg* 6 2 — 4 7-13 4 14. Söjtör 7 2 — 5 15-24 4 15. Miklósfa* 6 — 2 4 4-10 2 16. Tűrje 7 1—6 12-20 2 * A Miklósfa—Z. V. Lobogó és a Zalalövő—Kustánszeg mérkőzések elmaradtak. A TOTÓ 39. HETI EREDMÉNYE A totó 39. sz., szeptember 26-i fogadási hetén 28 fogadó ért el 13 találatot. Ezek szelvényenkénti nyereménye 21 598 forint. 13 plusz egy találata 21 fogadó­nak volt, ezek szelvényenkénti nyereménye a jutalommal együtt 51 348 forint. A 12 találatosok 725, a 31 talála­­tosok 76, a tíz találatosok 20 fo­rintot nyertek.­­MTI 1. DVSC—SZEOL 1 2:0 2. Kecskemét—Dunaújváros 2 2:3 3. FCSPED—Oroszlány 1 2:0 4. Bp. Sport.—Pénzügyőr 1 1:0 5. Békéscsaba—Dorog 2 0:1 6. MÁV DAC—Várpalota 1 3:0 7. ZTE—SZITE 1 2:0 8. Kazincb.—Nyíregyháza 1 1:0 9. Gyöngyös—Leninváros 1 2:0 10. BKV Előre—Közép­ 1 1:0 11. Sz. MÁV—KTSTEXT 2 1:4 12. Lehel—Budafok 1 3:1 13. Táncsics—Bakony 1 1:0 ■f* 1 14. Ajka—PVSK 1 2:1 * Az RB All-bam Bravúros győzelmet aratott a Thury SE Szombathelyen Péti MTE— Katona SE 2:1 (0:0) Pét, 1000 néző. Jv.: Szabó III. PÉT: Daróczi — Óvári, Tolnai, Hornyacsek (Szandi II.), Steigler, Szandi L, Zsebe, Tóth, Simai, Szabó, Puskás. Edző: Kerekes Imre. KATONA SE: Béres — Patyi, Koródi, Müller, Németh, Kapitány, Szőke, Harangozó, Viola, Janács­­ky, Hauzer (Papp). Edző: Gáspár Géza. Nagy iramban kezdődött a já­­ték. Az 5. percben Szandi I. 20 mé­teres lövését Béres a kapufa se­gítségével hárította. Két perccel később Szőkét a 16-oson belül buktatták, a játékvezetői síp azon­ban néma maradt. Nem sokkal később Harangozó nagy erejű sza­badrúgása zúgott el a kapufa fö­lött. A 11. percben Koródi a sze­mén megsérült, és ápolásra szo­rult. A hazaiak időnként túl ke­ményen játszottak, s ennek kö­vetkeztében Szőke is csak ápolás után tudta kézbe venni a játékot. A MÁSODIK FÉLIDŐ hazai gól­lal kezdődött. A 47. percben Simai jobbról középre adott, a labda Béres melléről kipattant,­­ a ré­sen levő Tóth a kapuba helyezte, 1:0. Kiegyenlített játék folyt, a 63. percben Szőke jobb oldali szög­lete után Papp a kapufát találta el. A 70. percben Szőkét kiállította a játékvezető. A 10 főre olvadt vendégek nagy lelkesedéssel har­coltak, s a 78. percben egyenlítet­tek. Müller beadását Janácsky értékesítette, 1:1. A hajrában a hazaiak rohamoztak. A 64. perc­ben Zsebe beadása után nagy ka­varodás keletkezett a Katona SE kapuja előtt, s a labda Simai lá­báról végül is a hálóba került. 2:1. Nagy iramú, igen kemény mér­kőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Jók: Tolnai, Steigler, Szandi I., Tóth, Simai, illetve Koródi, Patyi, Viola, Kapitány, Janácsky. MÁV NTE—Zalaszent­­gróti Spartacus 1:0 (0:0) Nagykanizsa, MÁV NTE pálya, 400 néző, játékvezető: Gera. MÁV NTE: Vlaszák — Németh J., Szentgyörgyvölgyi, Karádi, Né­meth L., Molnár (Gyimesi), Józsi (Király), Horváth, Pernecz, Bú­­zási, Szélig. Edző: Mózsi Imre. ZALASZENTGRÓT: Németh — Török, Kádár, Erdősi, Zab, Simon, Kovács n., Hujder (Máté), Maz­­zag, Dervalics, Kiss. Edző: dr. Gyuranecz Károly. Néhány veszélyes szentgróti ak­ció után Pernecz, majd Molnár tá­voli lapos lövését védte jól Né­meth. Hosszas mezőnyjáték kö­vetkezett, amely közben a vendé­gek néhány túl kemény belemenése borzolta fel a kedélyeket. (Molnár súlyos sérülést is szenvedett!) Si­mon beadásszerű lövését csak ne­hezen kaparintotta meg Vlaszák, a másik oldalon kapura törő Hor­váth elől pedig Erdősi becsúszva mentett. A 35. percben hazai szög­let után Szélig közeli lövését véd­te Németh. SZÜNET UTÁN Gyimesi ha­gyott ki nagy helyzetet. Az 50. percben Józsi szöglete után Szent­györgyvölgyi fejesét Hujder rö­viden mentette, s Pernecz 15 mé­teres félmagas lövése a bal sarok­ban kötött ki. 1:0. A vendégek ez­után kitámadtak. Simon két ha­talmas szabadrúgását Vlaszák ök­­lözéssel hárította. Horváth lesgól­ja után Török tört előre, jobbra sodródva azonban az oldalhálóba lőtt. A befejezés előtt Pernecz la­pos lövése és Horváth csukafe­jese jelentett eseményt. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzésen, nehezen született meg a hazai győzelem. Jók: Vlaszák, Szentgyörgyvöl­gyi, Németh L., Pernecz, illetve Németh, Kádár, Zab. N. Thury SE— Szombathelyi SE 1:0 (1:0) Szombathely, 200 néző, játékve­zető: Major. N. THURY SE: Golovitzer — Schmidt, Szander, Lukács, Lan­­csa, Dvorák, Martonfalvi, Varga (Kun), Baranyi, Kurcsics, Gyenes. Edző: Tóth György. SZSE: Horváth — Palotai I., Ho­­molya, Janzsó, Héra, Palotai II., Schweitzer, Francsics, Boznár, Ko­vács, Balaton (Sági). Edző: Len­gyel Antal. Az első negyedórában a két 16-os között mezőnyjáték folyt. A 20. percben Gyenes középre cse­lezte magát, bal sarok felé kül­dött lövését azonban Horváth re­mekül védte, öt perc múlva Ba­ranyi szabadrúgása a sorfalról Gyenes elé perdült, aki kapu fölé lőtt. A 27. percben Martonfalvi jó labdát adott B­aranyinak, aki mintegy 25 méterről a bal sarokba lőtt. 1:0. Ezután enyhe fölénybe kerültek a hazaiak, támadásaik azonban nem jelentettek különö­sebb veszélyt. FORDULÁS UTÁN a hosszas mezőnyjátékot eseménydús hajrá követte. A 70. percben Baranyi 20 méterről a felső lécet találta el! A másik oldalon Kovács beadását Roznár fejelte mellé. Szander, il­letve Francsics léc fölé küldött szabadrúgása után a 85. percben Baranyi 20 méteres szabadrúgása a bal kapufa belső éléről a me­zőnybe pattant! A befejezés előtt Francsics elől Golovitzer bátor ki­vetődéssel tisztázott, Kurcsics lö­vését pedig Horváth védte bravú­rosan. A kitűnő játékvezetés mellett sorra került mérkőzésen a gólra­­törőbben játszó Thury SE rászol­gált a nem várt győzelemre. Jók: Golovitzer, Szander, Lu­kács, Martonfalvi, illetve Horváth, Palotai I., Homolya. N. Sáska-Petőfi— Körmendi MTE 1:1 (1:0) Körmend, 500 néző, játékvezető: Mészáros. N. SASKA-PETŐFI: Szokol — Horváth I., Bokán, Szertics, Flum­­bort, Tálosi, Szerdahelyi, Vörös, Lervencz I., Rodek, Horváth II. (Szendrődi). Edző: Kovács Kál­mán. KÖRMEND: Békés — Orbán, Szűcs, Somogyi, Lakner, Kereki, Hegedűs, Galántai, Gombos (Sza­­kály), Vincze, őri (Pécsek). Élénk iramban indult a mérkő­zés. A 2. percben Szerdahelyi 16 méteres lövését védte Békés. A 15. percben Rodek jó átadását Szerdahelyi nagy helyzetben elhi­bázta. A 20. percben Őri lövése szállt kapu fölé. Két perc múlva Galántai bombáját védte remekül Szokol. Mezőnyjáték után, a 40. percben Vörös Szerdahelyi elé adott, aki 12 méterről a kifutó kapus mellett a hálóba helyezte a labdát. 1:0. A II. FÉLIDŐBEN is változatos volt a küzdelem. Az 55. percben Szakály 20 méteres lövését pom­pásan védte a fiatal kiskanizsai kapus. A másik oldalon Lervencz I. és Szerdahelyi hagyott ki gól­szerzési lehetőséget. A 72. percben Pécsek 14 méteres bombáját óriási bravúrral védte Szokol. A 82. perc egyenlítést hozott, a vendég vé­dők röviden szabadítottak fel, s Pócsek 8 méteres lövése utat ta­lált a hálóba. 1:1. A végig nagy iramú, kemény mérkőzésen a lelkesen küzdő Sás­ka rászolgált az egyik pontra. Jók: Szokol, Bokán, Flumbort, Rodek, illetve Szűcs, Lakner, Vincze, Pécsek. ZALAI HÍRLAP Szekszárdi Dózsa — Z. Dózsa 3:1 (2:1) 7. DÓZSA: Déri — Egri, Miha­lecz, Braun, Földvári (Bolya), Orosz, Lang (Topor), Sipos, Mi­­nárcsik, Rácz, Pető. Edző: Varga Miklós. A második percben a cselezgető hazai védőktől Lang elvette a lab­dát, kiugrott, de végülis szerelték. Nem sokkal később Sipos beadá­sát bravúrral húzta le Lipovszky, majd Rácz lövését ütötte fölé ,a szekszárdi kapus. A 17. percben egy előre vágott labdát Török két méteres lesen kapott, s a kifutó Déri fölött a hálóba emelt, 1:0. Nyolc perccel később egyenlített a Z. Dózsa: a hazai védők Minár­­csikba vágták a labdát, amelyre Pető rácsapott, kicselezte a kapust és közelről a jobb sarokba lőtt. 1:1. Játékvezetői tévedések borzol­ták fel ezután a kedélyeket, majd Zielbauer lőtt közelről mellé. A 38. percben egy szabadrúgás után Kalászhoz került a labda, a közép­pályás Hegedűs elé gurított, s a balfedezet mintegy 23 méterről úgy lőtt a bal felső sarokba, hogy a labda Braunt és Dérit is érin­tette. 2:1. Közvetlenül a gól után Egri szerelte Törököt, a játék­vezető nagy meglepetésre kiállí­totta a zalaegerszegi hátvédet. A 41. percben Mihalecz hatalmas szabadrúgását Lipovszky bravúr­ral hárította. VÁLTOZATOS JÁTÉKKAL kez­dődött a második félidő. Sipos 20 méteres lövését védte Lipovszky, míg a másik oldalon Micskó lab­dája Déri zsákmánya lett. A 68. percben szép akció végén Bus kö­zelről lőhetett, de Déri remekül hárított, öt perccel később Sipos sokat íg­érően futott el a jobbolda­lon, de aztán elhamarkodottan mellé lőtt. A 77. percben Bus be­adását Freppán lefejelte Vábró elé, aki óriási erővel a léc alá bombázott. 3:1. A hajrában Mi­­nárcsikot szerelték jó helyzetben szögletre, majd a remekül kiugró Ráczot állította meg tévesen, les címén, a játékvezető. A zalaegerszegi együttes az őszi szezonban ezúttal mutatta a leg­jobb teljesítményt, de helyzeteit nem tudta kihasználni. Természe­tesen döntő volt a mérkőzés ki­menetelére Egri indokolatlan ki­állítása is. Jók: Lipovszky, Simon, Hege­dűs, Török, illetve Déri, Mihalecz, Rácz. Szekszárd, 1600 néző. Jv.: Tur­csányi, SZ. DÓZSA: Lipovszky — Szán­tó, Simon, Kornél, Karász, Hege­dűs, Bus, Freppán, Micskó (Váb­­ró), Zielbauer (Lizák), Török. Edző: Nagy János. Pályaavatás Lentiben Vasárnap kettős ünnepség szín­helye volt Lenti: a fegyveres erők napjára történt megemlékezéssel egybekötve felavatták a helyi sportkör, a Vörös Meteor sport­telepét. Az új, mintegy 1 millió forint értékű, nagyrészt társadalmi munkában készült létesítményt dr. Mezőfi Lajos, az MTL Zala megyei Tanácsának elnöke adta át jel­képesen a klub elnökének, Lukács Sándornak. A közel kétezer nézőt változatos program szórakoztatta. Előbb ka­tonai technikai bemutatónak, az­után pedig az MHSZ zalaegerszegi repülő modellezőinek tapsolt a szépszámú nézősereg. Ezt köve­tően a Lenti VM—Lovászi Bányász megyei I/A osztályú labdarúgó mérkőzését bonyolították le, majd a pályaavató ünnepség fénypont­jaként a ZTE Öregfiúk—Lenti VM öregfiúk találkozóra került sor, amelyet a megyeszékhelyiek nyer­tek — tetszetős játékkal — 4:2 arányban- ZTE—Szolnoki MTE 2:0 (1:0) (Folytatás az 1. oldalról.) minden labdát megszereztek, jó támadásokat indítottak, néhány szögletet is elértek, két alkalommal pedig Bolemányi­­nak kellett merész kivetődé­sekkel tisztáznia. Eléggé za­vartan játszott ebben a játék­részben a ZTE, különösen a két középpályás követett el sok hibát Az utolsó percek­ben Garics futott el jól, de lö­vése szögletre vágódott. SZÜNET UTÁN két új kö­zéppályással, Fehérrel és Ko­csissal kezdett a ZTE. Úgy tűnt, hogy a csere használt. Mindjárt az első percekben Kocsis pergette a labdát Sza­bó elé, de a lövés gyengére sikerült, aztán Vörös, majd Filó lőtt távolról messze ka­pu mellé. Egy ellentámadás­nál Sebők pattogós lövését ve­tődve tolta szögletre Bolemá­nyi. Újabb ZTE-rohamok kö­vetkeztek, s ezek befejezése­ként Vörös lőtt ismét messze kapu mellé, majd Filó lövése kerülte el alig valamivel a felső sarkot. A 60. percben Kocsis vitte jobb oldalon az alapvonalig a labdát, jól ívelt középre, kavarodás keletke­zett, Bita elcsípte a labdát, kö­zépre cselezte magát, jó lövé­sét vetődve ütötte ki Nagy P., a labda Szabó elé került és ő közelről a hálóba gurított. 2:0. Papp kezezése miatt szabad­rúgáshoz jutottak ezután a vendégek, de Heidrich kapu fölé lőtt. Egy szép Kocsis— Rita akció után jól védte a lövést a kapus. Ezután egy negyedórás szolnoki fölény következett. A 65. percben a ZTE kapuja előtt adogattak a csatárok, a védők nem tudtak közbeavatkozni, s Mile nagy lövését bravúrral tolta szög­letre Bolemányi. Két perccel később Garics éles lövése csú­szott kapu mellé. Ezt köve­tően egy beívelést Bolemányi csak kiütni tudott, a berob­banó Sebők azonban messze kapu fölé bombázott. A 70 percben Nagy F. éles lövése suhant el a kapufa mellett. A hajrában ismét a ZTE kere­kedett felül és több helyzete is akadt. Először Szabó jó cse­lek után Tóth­hoz gurított, de az ötösön közbe tudtak a vé­dők avatkozni, majd Bita tá­lalt Tóth elé, a lövés is sike­rült, de a kapus szépen vé­dett. A 81. percben a cse­lezgető Szabót buktatták. A szabadrúgás lepattant a sor­falról, Vörös újbóli rálövése nyomán a labda a kapufáról vágódott vissza, Pávlicz ismét lőtt, s megint a kapufa men­tett! A befejezés előtt Filó lö­vését kiejtette a vetődő ka­pus, Szabó sarokkal pöccin­tette meg a labdát, amely a kapusba akadt. Küzdelmes, nehéz mérkőzé­sen szerezte meg a ZTE a jó sorozat folytatását jelentő győzelmet. A játék meg sem közelítette a legutóbbi mérkő­zések színvonalát, de ez mit sem von le a teljesítmény ér­tékéből, hiszen a küzdeniaka­rással nem volt semmi hiba és figyelembe kell venni azt is, hogy egy fiatal erőkből álló, okosan játszó csapat volt az ellenfél. Bolemányi több esetben re­mekül tisztázott. A közvetlen védelemből Papp játéka volt a legjobb, a többiek néha za­varba jöttek. Madár és Gáspár jó kezdés után hamarosan visszaesett, lecserélésük indo­kolt és hasznos volt. A he­lyükre beállt Fehér és Kocsis új lendületet adott a csapat­nak. A támadósorban Rita volt a legharcosabb, s .3-szor kitű­nően futott el, jól adott be, rengeteget dolgozott. Tóth fő­leg az első félidőben mutatott harcos játékáért dicsérhető. Szabó cselsorozatai nem sike­rültek mindig, de mindkét gól­ban részes volt. Pávlicz né­hányszor hibázott a leadások­nál, de lendülete, akarása di­csérendő. A vendégeknél Heidrich, Nagy F. és Garics játéka volt átlagon felüli. Hévízi játékvezető jól bí­ráskodott Gondi Béla Az NB II-ben: Mindkét csapatunk alulmaradt idegenben Pápai Textiles — N. Olajbányász SE 4:0 (3:0) Pápa, 1200 néző, játékvezető: Molnár P. PÁPA: Szilágyi — Nyári, Áldo­zó, Horváth B., Zsenák, Tihanyi, Vörös, Keresztes, Krasnyánszky, Horváth K., Szűcs. Edző: Besche­­ner Alajos. N. OLAJBÁNYÁSZ SE: Tóth — Takács, Simon, Söjtör (Harcz I.), Harcz II., Németh II., Papp, Bo­kán (Varga), Major, Soós, Hull­­mann. Edző: Németh Lajos. Kanizsai támadások vezették be a találkozót. Hullmann 18 méteres szabadrúgása alig kerülte el a ka­put, majd Németh II. 20 méteres lövése szállt el a léc felett. A 10. percben a hazaiak vezetést sze­reztek: Szűcs a jobb oldalon ve­zetett támadást, az alapvonalról középre adott, s a labda a kapu­fánál álló Tóth lába mellett a jobb sarokba gurult. 1:0. A 15. percben Hullmann éles beadása után Major elől az utolsó pillanatban mentet­tek szögletre a védők. A másik oldalon Söjtör könnyelmű csel­ez­­getése után Krasnyánszky alig lőtt fölé. A 21. percben Szűcs 10 mé­terről az oldalhálóba bombázott. A vendégek a mezőnyben ekkor még egyenrangúak voltak. A 25. percben Major tiszta helyzetben kapott egy labdát, a 16-osról azon­ban gyengén mellé lőtt. öt perc múlva Soós szép cselek után gól­helyzetbe került, a 11-es pont táján azonban lövés helyett a leadást választotta, s oda lett az egyenlí­tési alkalom. Ezután hazai roha­mok következtek. A 34. percben Tihanyi átadását Keresztes 5 mé­terről a jobb alsó sarokba helyez­te. 2:0. Két perc múlva Söjtör lyukat rúgott, Vörös beadását azonban Keresztes 12 méterről ez­úttal fölé vágta. A 41. percben Vörös előreívelésére Harcz II. és Krasnyánszky rajtolt és a labda a pápai csatár fejéről a jobb alsó sarokba vágódott. 3:0. Szünet előtt Papp beadását tisztázták a hazai védők. FORDULÁS UTÁN folytatódott a pápai csapat fölénye. Bár az első lövést Varga eresztette meg (16 méterről alig lőtt mellé), szinte percenként záporoztak a csatárok lövései Tóth kapujára — az irány­­zékkal azonban — szerencsére — baj volt. Az ötödik negyedórában engedett a hazaiak nyomása. A 60. percben Major hagyott ki jó helyzetet, három perc múlva pedig Soós 20 méteres lövését védte Szi­lágyi. Hullmann sikertelen szabad­rúgása után a 75. percben Vörös „kisszögletét” Krasnyánszky ível­te középre és Keresztes a tétovázó védők között 8 méterről a jobb sarokba bombázott. 4:0. A hajrá­ban Papp nagy kapáslövése je­lentett eseményt, Szilágyi azonban a léc fölé öklözte a labdát. A tartalékosan kiálló, rossz na­pot kifogó kanizsai együttes ellen a listavezető szinte végig irányí­totta a játékot és ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. Jók: Aldorzó, Zsenák, Keresztes, Krasnyánszky, Szűcs, illetve Si­mon, Soós. Az NB I B eredményei ózdi Kohász—Pécsi Bányász 4:0 (1:0). Ózd, 2000 néző. Góllövők: Ko­vács, Tóth, Csuhány, Fükő. Bp. Spartacus—Pénzügyőr SE 1:0 (0:0). Kőér u. 1100 néző. Góllövő: Idei (11-esből). Ganz-MA­VAG—Volán SC 3:­0 (0:0). Kőbányai út, 3200 néző. Gól­lövők: Végh, Fenyvesi, Ananiádisz. FOSPED Szállítók—Oroszlányi Bányász 2:0 (1:0). Czabán Samu tér, 2000 néző. Gól­lövő: Bakk (2). Debreceni VSC—Szegedi EOL 2:0 (0:0). Debrecen, 10 000 néző. Góllövők: Herzse, Szabó III. Dunaújvárosi Kohász—Kecske­méti Dózsa 3:2 (2:0). Kecskemét, 3500 néző. Góllövők: Csörgő (2), Mártha, illetve Kiss N­., Tatár. Dörögd Bányász—Békéscsabai Előre Spartacus 1:0 (0:0). Békéscsaba, 7000 néző. Góllövő: Horváth P. MÁV DAC—Várpalotai Bányász 3:0 (0:0). Győr, 2800 néző. Góllövők: Hor­váth, Pálos, Gyomoroi. ANDRZEJ ZBYCH i Kloss Kapitány (LENGYELBŐL FORDÍTOTTA: VARSÁNYI ISTVÁN) (38.) Négy napon át semmi ér­demleges nem történt. Kloss össze-összeszaladt von Vor­­mann-nal napközben. Főleg az irodában, ahol semminek jelét nem adva, önmagát el nem árulva, hűvös tartózko­dással számolt be Klossnak az Angliába átdobandó ügy­nökök felkészítésének napi helyzetéről. Délutánonként rendszerint rexeztek, de Vor­­mann egyetlen egyszer sem tért vissza ominózus beszél­getésükre, ha nem számítjuk a mellékesen, egy alkalom­mal, krétázás közben elhang­zott mondatot: — Tíz nap, Hans. Ez maxi­mális határidő. Ha ezt a mondatot nem szá­mítjuk, akkor Leutnant von Vormann és Oberleutnant Kloss között a legszokványo­sabban alakultak az ügyek. A mondatból fakadó fenyegetés­re szüntelenül figyelmeztetett az üveg,fiola, amelytől Kloss most már egy percre sem vált meg. A tudat, hogy elegendő egy erélyesebb mozdulat a nyelvével, hogy leszakítsa Ínyéről, hihetetlenül fontos volt Klossnak. Bár parado­xonnak hangzik, de csak a fiola segítette őt abban, hogy ne veszítse el hidegvérét, hogy nyugodtan elemezgesse ellenfele minden lépését Es­téit természetesen a „Le Trou” panzióban töltötte. Semmiféle gyanút sem ébresz­tett ez, mert Jeanne Mole sza­lonjában tizenöt-húsz tiszt is megfordult napjában, s a tény, hogy két alkalommal éjszaká­ra is ottmaradt, csak a többi ivótárs irigységét keltette fel, semmi egyéb következmény­nyel nem járt. Az ötödik napon — a meg­beszéléshez híven — kisurrant az irodából és elment a meg­jelölt,a közeli bisztróba. Henri akit Kloss a beszélgetés óta sem látott, a sarokban ült egy pohárka aperitif mellett úgy tett, mintha elmerülten olvasná a párizsi kormányla­pot. — Amit kértél, Jeanne-nál van — mondta fel sem nézve — És mi a helyzet a Le Havreval? — kérdezte. — Én máris távozom — vá­laszolt Henri. — Az asztal­kán hagyom szalvétába csa­varva Fräulein Benita von Vormann lakásának kulcsát a címmel együtt. Este kilenctől tizenegyig fellépése van min­den este a német kaszinóban. Ennél többet nem is szólt, a német tisztet még tekinteté­re sem méltatva felállt, a pulthoz ment, amely mögött egy negyven-egynéhány éve­ szépség pompázott. Kloss ki­használta a pillanatot, amíg amaz fizetett és takarta a tu­lajdonosnőt, s elvette a szal­vétába csavart kulcsot. Véget ért a tétlenkedés, az 1971. szeptember 28.