Zalai Hírlap, 1977. szeptember (33. évfolyam, 206-230. szám)

1977-09-27 / 227. szám

o sport— sport— EsSilSial sport­^Md^i^i^g SPORTLÖVÉSZET Ceglédre került a Volán Kupa Négy egerszegi aranyérem A Volán Tröszt és a 16. Vol­­­lán Vállalat MHSZ szerveze-­­­tének közös rendezésében Za­­­­laegerszegen bonyolították le a fegyveres erők napja tiszte­letére a VII. Volán Kupa lö­vészversenyt. A kétnapos, nagyszabású viadalon 27 csa­pat 250 versenyzője vett részt. Az egyes számokban a követ­kezők szerezték meg a dobo­gós hel­yezéseket. SPORTPISZTOLY. Egyéni: 1. Gaál László (Zalaegerszeg) 163, 2. Major Ferenc (Kaposvár) 160, 3. Nagy Araonyi György (Cegléd) 159 kör. Csapat: 1. Zalaegerszeg 411, 2. Cegléd 391,3. Szeged 386 kör. I.ÉGPISZTOLY. Egyéni: 1. Németh Andrea (Zalaegerszeg) 157, 2. Tauber Márta (Cegléd) 150, 3. Porwekinger Ilona (Tatabánya) 140 kör. Csapat: 1. Zalaegerszeg 381, 2. Cegléd 367 , 3. Tatabánya 345 kör. KISPUSKA. Nők. Egyéni: 1. Siklósi Györgyi (Pécs) 177, 2. Kasza Lajosné (Szegged) 177, 3. Doboczi Gizella (Cegléd) 175 kör. Csapat: 1. Pécs 511, 2. Szeged 508 3. Szombathely 498 kör. Férfi. Egyéni: 1. Radics Béla (Salgótar­ján) 186, 2. Asztalos Ferenc (Kecs­kemét) 185, 3. Juhász Mihály (Sze­ged) 179 kör. Csapat: 1. Kecske­mét 517, 2. Pécs 514, 3. Székes­­fehérvár 513 kör. Az összesített csapatver­senyt, s ezzel a Volán Kupát a ceglédiek nyerték 1737 kör­egységgel. A 2. helyen a tata­­bányaiak (1711 kör), a harma­dikon pedig az egerszegi volá­­nosok (1695 kör) végeztek. Alekszejev továbbra is legyőzhetetlen Hírek , innen-onnan Stuttgartban vasárnap véget ért­­ a súlyemelő VB és EB. Az utolsó­­ versenynapon a legnehezebbek, az ólomsúlyúak vetélkedtek. A vára­kozásnak megfelelően, a többszö­rös olimpiai, világ- és Európa-baj­­nok Vaszilij Alekszejev magabiz­tosan szerezte meg az elsőséget. Óromsúlyban világ- és Európa­­bajnok: Vaszilij Alekszejev (Szov­jetunió) 430 (185, 245), 2. Jenatgyi­­jev (Szovjetunió) 422,5 (182,5, 240), S. Hauser (NDK) 420 (182,5, 237,5). A világbajnokság pontversenyét nagy fölénnyel a 328 pontos Szov­jetunió nyerte az NDK (193 p.) és Magyarország (165 p.) előtt. * Finnországban megkezdődött a férfi és női röplabda EB. A mieink bemutatkozása félsikerű volt. Női együttesünk ugyanis biztosan, 3:0 (8, 12, 13) arányban legyőzte a hol­landokat, a férfiak viszont 3:1 (13, —11, 4, 11) arányban alulmaradtak a vendéglátó finnekkel szemben. Tegnap mindkét gárdánk a ju­­goszlávokkal csapott össze. A Kupitaa sportcsarnokban a magyar női válogatott majdnem mindvégig remek játékot produ­kált, és 50 perc alatt könnyedén verte meg azt az ellenfelét, ame­lyik az előző napon ugyancsak megizzasztotta a román válogatot­tat. Magyarország—Jugoszlávia 3:1 (9, 4, 8) FÉRFIAK: Magyarország—Jugoszlávia 3:1 (7* 14, 6) A magyar győzelem után újra nyílt a küzdelem a csoportban. * Befejeződött az idei országos te­niszbajnokság, a férfi egyesben Benyik 6:3, 6:4, 6:3 arányban győ­zött Varga ellen. A női párost já­ték nélkül a Gráczol A., Faggyas kettős nyerte, mivel az ellenfél visszalépett.* Hétfőn reggel a MALÉV menet­­i rend szerinti járatával Koppenhá­gába repült a magyar felnőtt és junior öttusa-válogatott, ahonnan útján New York érintésével foly­tatja a Texas állambeli San Anto­­­­nióba, az idei világbajnokság szín­helyére. Helyi idő szerint este 9:45­ órakor landolt az amerikai város repülőterén a magyar sportolókat szállító gép. A világbajnokság ok­tóber 1-én kezdődik. A San Antonióba utazott kül­­­döttséget Gál Ferenc, a szövetség­­ főtitkára vezeti, amelynek tagjai:­­ dr. Török Ferenc, Földi László,­­ Szakácsi István és Kovács Endre edzők, dr. Prónai László orvos, és a versenyzők: Horváth, Maracskó, Bakó, Kelemen (felnőttek), Ma­gyar, Pajor, Kerényi és Oze (ju­niorok) .* Hazaérkezett a pulai nemzetközi tornáról a magyar ifjúsági labda­rúgó-válogatott. Az együttes utolsó mérkőzését Ausztria ellen játszot­ta, és 4:1 (2:1 arányban győzött Fitos és Kerepeczki (2—2) góljával. A torna végeredménye: 1* Jugo­szlávia 4: 2. Magyarország 3, 3. Bulgária 2, 4. Ausztria 2 ponttal. A visszavágó tavasszal lesz. * Váratlan fordulatot hozott a Manchester United fellebbezése: az angol csapat tovább játszhat a KEK-ben, büntetése: 30 ezer svájci frank, és otthoni mérkőzését 200 kilométerre Manchestertől kell megrendezni. A döntést az UEFA fellebbviteli bizottsága hozta. KÉZILABDA Balszerencsés befejezések Beloiannisz SE— II. Olajbányász SE 11:10 (5:5) Budapest, Hauszmann út, 50 né­ző. Jv.: Radnai, Berkes. NB I B-s női mérkőzés. II. OLAJBÁNYÁSZ: Gaál Czerbusz, Szlobodáné, Weisz, Csép­­lőné, Hári, Takácsné. Csere: Fe­­keténé. Edző: Fekete Zoltán. A kiesési zónában tanyázó csa­patok döntő fontosságú mérkőzé­sén nagyszerűen kezdtek a kani­zsaiak. Gyorsan elhúztak 5:1-re, de aztán a kapkodó játéknak az lett a következménye, hogy a fő­városiak kiegyenlítettek. A II. fél­időben ismét az olajosok szereztek előnyt (8:7), majd közvetlenül a k­efejezés előtt az ellenfél átvette a vezetést, és nagy csatában szeren­csés győzelmet aratott. Góldobók: Szlobodáné (4), Csép­­lóné (3), Hári (2), Czerbusz (1). Jók: Gaál, Szlobodáné, Hári. Miskolci VM— II. Olajbányász SE 19:18 (10:10) Miskolc, Népkert. Jv.: Lázár, Weszter. NB I B-s fém mérkőzés. I. OLAJBÁNYÁSZ: Kálóczy — Varga J. Taskó, Szállási, Szarvak,­­ Prókay, Takács. Csere: Isitsits, Se­res, Lakatos, Csépié. Edző: Hódus Sándor. Változatos, fordulatokban gazdag mérkőzésen a gyengén játszó ola­josok az utolsó percekben marad­tak alul. Góldobók: Varga J. (3), Prókay (3), Takács (3), Szőllösi (3), Szarvák (2), Taskó (3), Seres (1). Jó: Kálóczy (a mezőny legjobbja). Honvéd Katona SE— Ferencvárosi Vasutas 35:18 (18:7) Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Szendi, Somlai. NB II-es fém­mér­kőzés. H. KATONA SE: Botha — No­vik, Debre, Oláh, Gazsó, Pergel, ■ Czimmer. Csere: Áros, Rádai, Ko-­­zák, Kálmán, Végvári. Edző: Kus­­tor József. Könnyed, ötletes játékkal szerez­te látványos góljait a Katona SE, győzelme ilyen arányban is meg­érdemelt. Góllövők: Oláh (12), Pergel (3), Gazsó (6), Czimmer (4), Novák (2), Debre (2), Kámán. Végvári. Jók: Oláh, Pergel, Debre. Teke Tolna megyei Építők— 7. Építők 5:3 (2205,2204) Zalaegerszeg, NB II-es női mérkőzés. Egyetlen fával maradt alul az egerszegi csapat. Az egyéni teljesítmények: Majomé 391, Tóth 386, Miksa 379, Böcskei 361, Nagyné 360, Lazók 327 fa. A vendégek­­ legjobbjai: Deli 396, Horváth 386, Baliné 379 ^ _—9 MfcEMB ZALAI HÍRLAP Portisch Ferenc ismét döntős! Háromhetes küzdelem után befejeződtek az országos egyé­ni férfi sakkbajnokság közép­döntőinek küzdelmei. Portisch Ferenc (ZTE) nemzetközi sakkmester a 4. csoportban jó hajrával megszerezte az első helyet, s ezzel — egyetlen vi­dékiként — bejutott az orszá­gos döntőbe. Horváth Tamás a 2. csoportban mélyen formá­ja alatt versenyzett, csak a mezőny második felében vég­zett, így természetesen búcsúra kényszerült. Sinaiában befejeződött a ro­mán—magyar válogatott női sakk csapatmérkőzés, amely a mieink értékes, 21,5:14,5 ará­nyú győzelmével végződött. , Együttesünkben szerepelt Po­­rubszky Mária (ZTE) is, aki hat mérkőzésén három pontot gyűjtött. LABDARÚGÓ NB II ÉS NB III Pontosztozkodás Szentendrén és Nagykanizsán is Kossuth K ’­r­E—II. Olajbányász SE 1:1 (0:0) Szentendre, 1000 néző. V.: Far­kas. KOSSUTH: Menyhárt — Deák­vári, Szegő, Bodoki, Csider — Geiger, Újvári (Lazsányi, az 50. perctől), Horváth — Nagy L., Für­tös (Bonifert, a 79. percben), Z. Nagy. Edző: Budai László. NAGYKANIZSA: Vlaszák — Ko­vácshegyi, Doszpoth, Simon, Mül­ler — Pávlicz, Savanyó (Keszei, a 61. perctől), Simonetz — Kozma (Nagy, a 61. percben), Söjtör, Ke­lemen. Edző: Kerekes Imre. NAGY LENDÜLETTEL kez­dett mindkét csapat. A 2. perc­ben jobboldali akció végén Menyhárt és Csider egymásra várt a felszabadítással. Kozma ellopta közülük a labdát, mely azonban a nagy igyekezetben a jobbszélső lábáról az alap­vonalon túlra vágódott. Ellen­­támadás végén Nagy L. futott fel a szélen, beadása Horváth elé pattant, akinek 12 méteres lövését jó reflexszel ütötte ki Vlaszák. Mintegy negyedórá­nyi eseménytelen mezőnyjá­ték után a vendégek kerültek fölénybe, s több helyzetet is teremtettek. A 25. percben Söjtör játszotta tisztára magát a jobboldalon, beívelését Koz­ma kapta, akinek 8 méteres földre küldött fejesét Szegő kivágta az ötösről. Rögtön utána Söjtör 16 méteres bom­báját fogta bravúrral Meny­hárt. Érett az olajosok gólja, de a sok hibával játszó csatá­rok túlkombinálták helyzetei­ket, szélről beküldött labdái­kat pedig a magasságuknál fogva helyzeti fölényben levő védők rendre kifejelték. Söjtör 18 méteres lövése ment alig fölé, majd a berobbanó Páv­licz elől mentett az utolsó pil­lanatban Bodoki. A 37. .perc­ben Pávlicz jó cselekkel tört be a kapu előterébe, beadása Csiderről vágódott az ötösön álló Simonetz elé, aki az aján­déklabdától meglepődve ,,lyu­kat” rúgott tiszta helyzetben A félidő utolsó perceiben a főiskolások játszottak meddő fölényben. SZÜNET UTÁN gyors lero­­hanásokkal kísérleteztek a ha­zaiak, de ennek eredményte­lensége után ismét átengedték a teret a vendégeknek. Az 55. percben nagy tűzijáték zajlott le Menyhárt kapuja előtt, melynek végén Simonetz 14 méteres lövése centiméterek­kel kerülte el a jobboldali lé­cet. Az 58. percben nagy lehe­tőséget szalasztottak el, az egyre nagyobb akarással küz­dő főiskolások, Geiger lépett ki a védők közül, nagy vágta után már csak a kapussal állt szemben, de kivárt a lövéssel és Doszpoth szögletre mentett. Nőtt az iram, változatosabbá vált a játék, és egy ártalmat­lannak tűnő helyzetből veze­tést szerzett a KPSE. A 63. percben Szegő 18 méteres sza­badrúgása a sorfalon irányt változtatva perdült a háló felé. A már elmozdult Vlaszák lát­ványos visszavetődéssel is csak kiütni tudta a labdát, amit Geiger közelről a hosszúsarok­ba emelt. 1:0. A gól után szem­mel láthatóan az eredmény­tartásra törekvő hazaiak ke­ményen visszaverték az újra támadásba lendült olajosok erőtlen támadásait Csapkodó­­vá vált a játék, egymás hibái­ból éltek a csapatok, a vendé­gek tértek előbb magukhoz, a hátralevő időben szinte egy­­kapura folyt a játék. A 77. percben Söjtör 25 méteres léc alá tartó szabadrúgását bra­vúros védéssel tolta léc fölé Menyhárt. Teljesen beszorul­tak a hazaiak. A 84. percben a kiugrani készülő Söjtört lerán­tották a 16-oson. A szabadrú­gást a sértett végezte el, és a sorfal mellett ellőtt labdája a hosszú sarokba vágódott. 1:1. A közepes iramú mérkőzés első­­ félidejében még úgy tűnt, könnyű győzelmet aratnak az átgondol­­t­­abban játszó, sok helyzetet kiala­­­­kító vendégek. A második játék­részben feljöttek az egyébként nagyon gyenge teljesítményt nyújtó, de igen lelkesen küzdő fő­iskolások, és a látottak alapján a győzelemre esélyesebb, de a vé­­­­delem tagjait kivéve, tudásuk alatt játszó olajosoknak meg kel­­­­lett küzdeniük az egyik pontért is.­­ Jók: Menyhárt, Deákvári, Szegő, Geiger, Horváth, ill. Vlaszák, Ko­vácshegyi, Doszpoth, Simon, Mül­ler, Kaiser László A labdarúgó NB I további eredményei: Váci Híradás—Salgótarján 1. (0:0). Vác, 12 000 néző. Góllövő: Pálinkás. Várpalota—Dorog I:1 (1:1). Várpalota, 2500 néző. G.: Traskóczi, ill. Kiss. Debreceni VSC—Békéscsabai TASK 2:1 (1:0). Debrecen, 7000 néző. G.: Kiss II., Laczkó, ill. Szász. M­KE Fűzfői RK —BVSC 2:1 (1:0). Szőnyi út, 2000 néző. G.: Gál I. (2), 111. Kovács (öngól). Eger SE—Budafok 2:2 (1:1). Eger, 4000 néző. G.: Csuhas, Galántai, ill. Radics, Mészöly. Szekszárd—MÁV DAC 2:1 (1:0). Szekszárd, 1200 néző. G.: Orosz, Pölöskei, ill Horváth. Komló— Kazincbarcika 2:2 (1:0). Kazinc­barcika, 4000 néző. G.: Krugoro­­vics,­­ Hegyi, ill. Tamás (2, egyet 11-esből). Szolnoki MTE—BKV Előre 3:0 (2:0). Szolnok, 2500 néző. G.: Szakács, Ookai, Varga. Vasas Izzó—Volán SC 1:1 (1:0). Tábor u. 6000 néző. G.: Valuch, ill. Kocsis (öngól). AZ NB I ÁLLÁSAI 1. Vác 8 6 1 1 12- 4 13 2. Volán 8 5 2 1 15- 8 12 3. Vasas Izzó 8 5 1 2 15- 5 11 4. Komló 8 5 1 2 15-11 11 5. SBTC 8 5 1 3 13- 6 10 6. Budafok 8 4 2 2 18-12 10 7. N. Olajb. 8 3 4 1 10- 5 10 8. Dorog 8 4 1 3 10- 7 S 9. Kazincbare. 8 3 3 2 9- 8 9 10. KKFSE 8 3 3 2 9-12 9 11. DVSC 8 3 2 3 8- 7 8 12. Fűzfő 8 4—4 12-15 8 13. SZMTE 8 3 1 4 10- 8 7 14. BTASK 8 2 3 3 7- 9 7 15. Eger 8 1 4 3 9-15 6 16. MÁV DAC 8 2 15 10-16 5 17. BKV Előre 8 2 1 5 7-13 5 18. Várpalota 8 1 2 5 5-15 4 19. BVSC 8 1 3 5 8-15 3 20. Szekszárd 8 1 1 4 6-17 3 Élre tört a 7. Építők A megyei labdarúgó-bajnokságban történt A megyei labdarúgó-bajnokság 1­6. fordulójának legnagyobb érdek­­­­lődéssel várt mérkőzését Zalalövőn­­ játszották. Az élen állt hazaiak, és a 2. helyezett 7. Építők összecsa­pásából a vendégek kerültek ki győztesen, s így átvették a veze­tést. Eredmények: Honvéd Katona SE—Z. Dózsa 6:1 (3:0) Zalaegerszeg, ZTE edzőpálya, 200 néző. Jv.: Babos. A lendületesebb honvédek ügye­sen használták ki a lila-fehér vé­delem megingásait. Góllövők: Kerkai (2), Török, Frailer, Sas, Kovács TV., ill. Né­meth Gy. Jók: Berta, Frailer, Ker­kai, ill. Magyar, Feiller. Ifjúsági: Z. Dózsa—ZTE 5:1, 7. Építők—Zalalövői TE 2:1 (0:0) Zalalövő, 1000 néző. Jv.: Ko­vács L. A jó iramú, küzdelmes rangadón a szerencsésebb csapat nyert. Góllövők: Barna, Preisinger I., ill. Jánold. Jók: Kocsis, Preisinger J., Heltai, ill. Kovács Cs., Berki Cs, Hári. Kiállítva: Barna (Z. Épí­tők). Ifjúsági: 7. Építők—Zalalövő 3.:0. Pacsai Haladás— Olajmunkás SE 1:1 (0:0) Pacsa, 200 néző. Jv.: Fehér. A góliszonyban szenvedő hazaiak a legnagyobb helyzeteiket is elpus­kázták. Góllövők: Csatári, Hl. Csényi (11-esből). Jók: Csatári, 111. Csé­nyi, Simon. Ifjúsági: Pacsa—Olajmunkás 2:1. Honvéd Thury SE— Honvéd Bottyán SE 3:2 (2:2) Nagykanizsa, Thury pálya, 300 néző. Jv.: Gáspár. Egyenlő erők küzdelméből egy vitatható góllal került ki győzte­sen az egyébként lendületesebb, 11-est is hibázott Thury SE. Góllövők: Kovács B., Németh, Varga, ill. Nyári (2). Jók: Szokol, Kovács Gy., Kovács B., Németh, ill. Nyári, Süle, Németh. Letenyei M­ed­ász— Z. Volán MTE 1:1 (1:1) Andráshida, 100 néző. Jv.: Esz­tergályos. Az első félidőben kiegyenlített játék volt, szünet után a hazaiak támadtak többet. Góllövők: Vass (11-esből), 111. Salamon. Jók: Vass, Czapáki, Tí­már, Soós, ill. József, Windisch, Csíkos. Ifjúsági: Z. Volán MTE—Letenye 1:1. N. Volán-Dóssá—Lenti TE 2:1 (0:1) A Lentiben lejátszott mérkőzés­ről, sajnos, nem kaptunk részletes tudósítást. A Zalaszentgrótra kisorsolt Za­­laszentgróti Spartacus—Becsehely találkozó elmaradt. A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA • -1 A Zalaszentgrót—Becsehely mérkőzés elmaradt. ** ■ Két büntetőpont levonva: 1. Z. Építők 6 4 1 1 18- 6 9 2. Thury SE 6 4—2 13-10 8 3. Zalalövő 6 4 1 2 13-11 8 4. Bottyán SE 6 3 1 2 14- 6 7 5. Letenye 6 3 1 2 13- 5 7 6. Katona SE 6 3 1 2 13- 6 7 7. Becsehely* 5 3 119-57 8. N. Volán-D. 6 2 2 2 10-10 6 9. Olajm. SE 6 14 15-66 10. ZVMTE 6 1 2 3 4-10 4 11. Pacsa 6 1 2 3 4-12 4 12. Z. Dózsa 6 114 7-16 3 13. Lenti TE 6 114 6-15 3 14. Z.-szentgrót»* 5 113 5-17 1 KOSÁRLABDA NB II H­engerelt a listavezető Oroszlányi Bányász— Z. Építők 101:69 (55:34) Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.: Szittya I., Péter. Férfi mérkő­zés. 7. ÉPÍTŐK: Kovács (6), Nagy J. (3), Ivánkovics (22), Magyar (8), Halász (2). Csere: Czibere (16), Nagy L. (6), Bo­kor (2), Herényi (3), Kontor (4). Edző: Simon József. Elmaradt a várt szoros küz­delem, mert a listavezető ven­dégcsapat gyorsan tetemes előnyre tett szert, melyet szü­net után átmenetileg csökken­tett ugyan az Építők, de a haj­rában minden tekintetben­­ jobb bányászcsapat ismét el- f lenállhatatlan volt. Jók, Czibere, Nagy L. A múlt hét végén a ZTE vend­­ségeként Zalaegerszegen tar­tózkodott a berlini Humboldt egyetem női kosárlabda-csa­pata, amely az NDK legjobb együttesei közé tartozik. A két gárda zombaton és vasárnap is tál:' ' azott. Nagy küzdelem 11 ', minimális különbséggel (58:56 és 61:60) mindkétszer a zöld-fehérek nyertek. Ké­pünkön : a megyeszékhelyiek egyik erőssége, Pocsai kosárra dob. (Décsy László felvétele) MÁV J\TE—Soproni Textiles 0:0 Nagykanizsa, 1000 néző. Jv.: Meizer. MÁV úte: Lovkő — Markán, Szabadi, Sulyok N­., Karádi, Né­meth (Csányi), Szabó F., Szabó L. (Simon), Molnár, Kiss, Szélig. Ed­ző: Németh Lajos. SOPRON: Mészáros — Plavecz, Kovács I., Pete, Fendrik (Csontos), Kiss, Kovács NI., Németh I. (Tisch­ler), Molnár, Kristály, Németh II. Edző: Poór Lajos. ESZMÉNYI LABDARÚGÓ-időben kezdtek a csapatok, de az első 25 percben szinte sem­mi említésre méltó esemény nem történt. Ezután valame­lyest feljavultak a vendégek. A 30. percben a soproni Mol­nár robbant ki a védők gyűrű­jéből, de 14 méteres lövését Lovkónak sikerült elcsípnie. A 42. percben ismét Lovkó reme­kelt, aki Kristály közeli lövé­sét jó érzékkel hárította. FORDULÁS UTÁN úgy tűnt, hogy a félidőben tartott „fejmosás” használt a kani­zsaiaknak, a­kik már nagyobb meggyőződéssel próbálták be­venni a soproni kaput. Az 55. percben vezetést is szerezhet­tek volna, de Molnár lefejelt labdáját Kiss nagy helyzetben, 5 méterről az oldalhálóba bombázta. A vasutasok fellán­golása rövid ideig tartott, sze­rencsére a vendégek sem tud­­t­tak erősíteni. A 75. percben­­ Simon Z. szabadrúgása Szabó­­ F. elé került, akinek 5 méteres­­ lövése a kapufán csattant,­­ majd a védők felszabadítot­ ■ tak. A hajrában mindkét csa­pat csak az eredmény tartásá­ra törekedett, a kapuk így nem forogtak veszélyben. A nagyszerű időben sorra került mérkőzés gyenge iramú, alacsony színvonalú játékot hozott. Mind a két csapat játékosai igen gyenge napot fogtak ki, s tulajdonképpen egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Jók, Lovkő, Sulyok T., Hl. Fend­rik, Németh N­. (balogh) Az NB I Nyugati csoportjában még a következő eredmények szü­lettek: Bábolnai SE—Siófoki Bá­nyász 3:2 (2:1). Soproni KSE— Keszthelyi Haladás 4:1 (1:1). Sa­­baria SE—Ajkai Alumínium 2:6 (1:0). Répcelak—Honvéd Kiss J. SE 2:0 (0:0). Kőszeg—Sellyei SE 0:2 (0:0). Bakony Vegyész—Véménd 1:0 (0:0). Honvéd Rákóczi SE—Péti MTE 0:1 (0 :1). Komép—Oroszlá­nyi Bányász 2:1 (2:1). Bauxitbá­nyász SE—Pécsi VSK 4:1 (3:0). NB III NYUGATI CSOPORT: 1- rét 8 5 12 14- 8 11 2. Bakony V. 8 5 1 2 12- 6 11 3. PVSK 8 5 1 3 18- 9 10 4. Oroszlány 8 4 2 2 15-11 10 5. Soproni T. 8 4 2 2 13- 9 10 6. Répcelak 8 4 2 2 12- 9 10 7. Komép 8 3 3 2 14-10 9 8. Bauxitbányász 8 3 3 2­­- 9 9 9. Bábolna 8 4 13 12-11 9 10. MÁV NTE 8 3 3 2 10-16 9 11. Sabaria 8 3 2 3 7- 8 8 12. Keszthely 8 3 2 3 15-21 8 13. Véménd 8 2 3 3 7- 7 7 14. Sellye 8 3 1 4 9-10 7 15. Rákóczi 8 2 2 4 8- 8 6 16. Ajkai A. 8 2 2 4 9-13 6 17. Kőszeg 8 2 2 4 9-15 6 18. Soproni KSE 8 2 15 13-13 5 19. Siófok 8 2 1 5 9-12 5 20. Kiss J. SE 8 2 1 8 7-19 4 1 1977. szeptember 1. RÖPLABDA Döntő fölény Z. Építők:Pécsi VM 3.* Zalaegerszeg, jv.: Aranyosi, Sza­lai. NB II-es férfi mérkőzés. Z. ÉPÍTŐK: Pápai» Rozsnyói« Kisházi, Farkas, Bischof, Tamás. Edző: Rozsnyói Árpád. Nagy fölényben játszott a Z. Épí­tők, az igen gyenge teljesítményt nyújtó pécsiek ellen. Minden eger­szegi játékos dicséretet érdemel. (4, 0, 1) ATLÉTIKA Willmann vezérletével... Az országban egy időpontban, szeptember 25-én 18 különböző vá­rosban rendezték meg az országos sportiskolai ellenőrző versenyt. A sportiskolák atlétikai szakágá­nak növendékei a serdülő „A” és serdülő „B” korcsoportban egya­ránt 6—6 fős létszámmal képvisel­ték egyesületüket nemenként­ (24 fős csapatok), és ötpróbában, illet­ve négypróbában versenyeztek. A ZTE sportiskola 15—16 éves atlétái Győrött versenyeztek a III. csoportban. A fiúk hatalmas fölénnyel, és igen magas pontszámmal (13 0801) nyerték meg csoportjukban az öt­próba csapatversenyt. Egyénileg Willmann Zsolt emelkedett ki a mezőnyből, 2826 ponttal aranyjel­vényes minősítést szerzett, s meg­nyerte az egyéni versenyt klubtár­sa, Gáti Zsolt előtt, aki mindössze 85 ponttal maradt el az aranyjel­vényes szinttől (2715 pont). De ezüstjelvényes eredményt ért el Nagy János, Schmidt József, Ko­vács Tamás és Czigány Árpád is. A ZTE-s lányok Pál, Petheő, Ba­lázs, Kovács J., Pap, Fehér össze­állításban 13 418 ponttal az ötödik helyen végeztek. A TOTÓ 39. HETI EREDMÉNYE A héten 9 fogadó ért el 13 talála­tot, ebből egy 13 plusz egyes volt, amelynek értéke 513 286 forint. A 13 találatosok egyenként 118 451 fo­rintot érnek. A 206 darab 12-es nyereményösszege 3450 forint, a 2089 darab 11-esé 340 forint, végül a 14 735 darab 10-esé 72 forint. Az 1000 forinton aluli nyeremé­­nyeket október 1-től, az 1000 forint felettieket október 6-tól fizetik ki. (MTI) 1. Várpalota—Dorog 1:1 x 2. Vác—Salgótarján 1:­ 1 3. Kazincbarcika—Komló 2:2 x 4. Vasas Izzó—Volán 1:1 x 5. Szekszárd—MÁV DAC 2:1 1 6. Eger—Budafok 2:2 x 7. Gyula—Debr. MTE 1:0 1 8. S.­újhely—Szarvas 2:0 1 9. Síküveggyár—Sz. MÁV 0:3 2 10. Bem SE—Egszöv 2:1 1 11. Dunaújv. Ép.—Kecskemét 2:0 1 12. Bauxitbányász—PVSK 4:1 1 13. Komép—Oroszlány 2:1 1 + 1 14. Balassagy.—Pénzügyőr 0:1 2 *