Zalai Hírlap, 1982. április (38. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-08 / 82. szám

sporl sport sport— E3SÜS5B őrzi idei veretlenségét az egerszegi csapat ZTE—FTC 1-1 (1-0) Zalaegerszeg, 20 000 néző. Jv.: Urbán (Eöry, Palik). ZTE: Balázs — Szimacsek, Kereki, Mihalecz, Major — Simon, Török, Csepregi — Horbor, Péter, Gass. Edző: Sző­cs János. PTC: Zsiborás — Szántó, Beles, Rab, Jancsika — Ebedli, Nyilasi, Pogány — Szabadi, Szokolai, Pölöskei. Edző: Novák Dezső. Csere: Pölöskei helyett Takács a 33. percben, Péter he­lyett Sous a 60. percben, Horbor helyett Fehér a 76. perc­ben, Takács helyett Mörtel a 78. percben. Góllövők: Török a 36. percben, Szokolai a 77. percben. Sárga lap: Szimacsek a 11. percben, Major a 40. percben, Ebedli a 43. percben, Jancsika a 67. percben. Kiállítva: Szimacsek a 73. percben. Szögletarány: 7:5 (4:4) az FTC javára. Zsúfolt nézőtér, nagyszerű hangulat fogadta a pályára lé­pő csapatokat. A 4. percben Péter veszélyes szöglete centi­méterekkel szállt el Gass feje fölött. Az ellentámadásnál Major látványos becsúszással tisztázott a kiugró Pölöskei elől. A 7. percben Szántó beadá­sát Szokolai fejelte kapura, Balázs azonban hárított. A 11. percben Péter—Simon adoga­tása után az utóbbi nagy hely­zetbe került, de 14 méterről mellé lőtt A 20. percben Szo­kolai kapott jó labdát a bal oldalon. Észrevette, hogy Ba­lázs kint áll, megpróbálta az üresen hagyott kapuba ívelni a labdát, de a ZTE kapusa há­rított A 21. percben Szima­csek szabálytalankodott Pö­­löskeivel, Urbán sárga lapos­nak ítélte a belépőt. Ebedli többszöri reklamálását viszont szótlanul tűrte. A 33. percben Pölöskeit Takács váltotta fel A 36. percben megszerezte a vezetést a ZTE. Simon indí­totta Törököt a jobb oldalon. A középpályás vezette pár lé­pést a labdát, majd 22 méter­ről lövésre szánta el magát, a csavart bomba a bal kapufá­ról vágódott a hálóba, 1-0. A 43. percben Nyilasi re­mek átadásával Pogány tört kapura, lapos lövését Balázs biztosan fogta. SZÜNET UTÁN a 46. perc­ben Csepregi szögletét Gass fejelte mellé. Két perc múlva a hazai védők hibájából Ebedli került gólhelyzetbe, már csak Balázzsal állt szemben, meg­próbálta elgurítani mellette a labdát, de az egerszegi kapus remek vetődéssel hárított. Az 51. percben ismét hibáztak a ZTE védői, Nyilasihoz került a labda, aki 17 méterről a felső kapufát találta el. A 67. perc­ben Jancsika letalpalta a ki­ugró Horbort, ezért sárga la­pot kapott. A 71. percben Po­gány elvette a labdát a této­vázó Simontól, már túljutott Balázson is, de éles szögből le­adott lövése a kapufáról vágó­dott az alapvonalon túlra. A 73. percben Szimacsek buktatta Pogányt, s mivel az egerszegi játékos előzőleg már kapott egy sárga lapot, a ki­állítás sorsára jutott. A ferencvárosi fölény a 77. percben érett góllá. Szokolai 25 méterről váratlanul lőtt, s a labda a vetődő Balázs mellett a bal kapufáról a hálóba vágó­don, 1-1. A gól után meglepetésre alábbhagyott az FTC lendüle­te, jobbára mezőnyjáték folyt a hátralevő percekben. Nagy iramban kezdődött az idén még veretlen csapatok összecsapá­sa. A lelátó túlfűtött hangulata — régen volt ennyi ember a ZTE sta­dionjában — átterjedt a játéktérre is. Egymást követték a szikrázó belemenések, ütközések. Az első negyedóra kiegyenlített játéka után átvette az irányítást a bajnokjelölt. Ebben a játékrész­ben valamelyest esett az iram és a színvonal. A ZTE gólja után ismét élénk lett a mérkőzés, de sajnos, a ke­mény belemenések is elszaporod­tak, s ebben az FTC játékosai jár­tak az élen. Szünet után egyértelműen a fő­városi együttes játszott fölényben, s Szimacsek kiállítása után a tíz főre olvadt ZTE-vel szemben sike­rült kiegyenlítenie. Meglepetésre a lélektani előnyben levő FTC ez­után visszafogta lendületét, úgy tűnt, elégedett az egyik ponttal. A ZTE-ben Balázs, Kereki és Tö­rök nyújtott jó teljesítményt, a Ferencvárosból Beles, Rab és Szo­kolai játékát emelhetjük ki. Szőcs János: — Azt hiszem, a nagy számú közönség végig heves küzdelmet látott. Elége­dett vagyok a döntetlennel. Novák Dezső: — Sorsdöntő mérkőzésen nem szabad ilyen gólt kapni, s a helyzeteket ki kell használni. Győzelmet ér­demeltünk volna. Ekler Elemér • 1 További eredmények: Volán SC—Ózd 5-0, Vasas— Békéscsaba 2-0, V. Dózsa— Csepel 0-0, Tatabánya—Bp. Honvéd 4-0, Rába ETO—Nyír­egyháza 3-1, SZEOL AK—Pé­csi MSC 2-1, Videoton—Diós­győri VTK 3-0. Az NB I állása: 1. Rába ETO CT­SC 5 6 77-40 37 2. Videoton 27 Ifi 5 6 43-30 37 3. FTC 27 17 2 8 61-37 36 4. 6. Dózsa 27 13 10 4 44-23 36 5. Tatabánya 27 11 11 5 47-37 33 6. Vasas 27 12 7 8 49-38 31 7. Bp. Honvéd 27 11 7 9 43-36 29 8. Csepel 27 8 12 7 »-27 28 9. ZTE 27 8 11 8 26-37 27 10. Pécs 27 11 4 1­2 38-35 26 11. Békéscsaba 27 8 10 9 32-38 26 12. Haladás 26 8 8 10 33-35 24 13. Debrecen 26 8 7 11 34-42 23 14. Diósgyőr 27 7 9 11 34-47 23 15. Nyíregyháza 27 7 8 12 28-44 22 16. Volán 27 4 9 14 36-48 17 17. Ózd 27 5 5 17 34-62 15 18. SZEOL AK 27 6 2 19 26-63 14 Kosárlabda Egy győzelem, egy vereség 1­TE—Ifjúsági válogatott 97-72 (46-36) Székesfehérvár, Jv.: Péter, Föld­­házi. Férfi mérkőzés a Felszabadu­lási Kupában. ZTE: Magyar (18), Karvalits (21, Rózsás (19), Pulai (15), Bérezés (4). Csere: Vass R. (2), Lovasa (2), Kőbőr (3), Várvölgyi (10), Szikes (17). Edző: Varga Ferenc. IFJÚ­SÁGI VÁLOGATOTT: Ber­kiés (17), Tímár (—), Bencze (4), Mokos (14), Misek (2). Csere: Tö­rök (­*), Fedor (4), Varga (20), Knyihál (—), Légrádi (—). Edző: Zsadányi István. Bodrogi, Húsz és Farkas az IBV „A”, Raymon pedig az IBV „B ’’-keret edzőtáborozá­sán vesz részt, így nem állhat­tak Varga Ferenc rendelkezé­sére. A helyükre lépett fiata­lok azonban jól egészítették ki a csapatot, így a ZTE megsza­kította az ifjúsági válogatott veretlenségét. Ganz-Mávag—ZTE 70-63 (39-30) Budapest, Kismartoni u. tv.: Boglár, Maklári. Női Felszaba­dulási Kupa mérkőzés. Legjobb dobók: Tarczi (21), Gábor (20), Torma (14), illetve Frankó (21), Miszori (12), Biri­­nyi (8). Ökölvívás Thury György országos verseny Nagykanizsán Ismét megrendezi a MÁV NTE a Thury György ökölvívó tornát. Ezúttal serdülő, ifjúsá­gi és felnőtt korcsoportban bo­nyolítják le a küzdelmeket, amelyen 15 egyesület mintegy 100 versenyzője vesz részt. A háromnapos viadal ma délután, 16 órakor kezdődik a MÁV NTE munkacsarnoká­ban. Holnap délután 16 órától a közép- és elődöntőkre kerül sor. Szombaton délelőtt, 9.30 órai kezdettel rendezik a dön­tőket. Úszás Pálóczi Zoltán sikere A Magyar Televízió, a Mű­velődési Minisztérium és a Dunaújvárosi Kohász közös rendezésében harmadik alka­lommal került sor Dunaújvá­rosban az utánpótlás korú úszók nemzetközi versenyére, az „Arany Üst” elnevezésű via­dalra. A zalai úszók két kate­góriában álltak rajthoz és foly­tatták jó szereplésüket. A nem­zetközi „D”-kategóriában Pá­­lóczi Zoltán, a ZTE versenyző­je harmadszor is megnyerte a 100 méteres pillangóúszást. A zalai versenyzők eredményei. Nemzetközi „D”-kategória: 100 m fiú pillangó: 1. Pálóczi Zoltán (ZTE) 16­4,77. 100 m fiú gyors: 1. Pálóczi Z. (ZTE) 1:01,30, ... 10. Ta­tár I. (ZTE) 1 :02.06. 50 m fiú gyors: 9. Keszthelyi M. (Lenti TE) 32,27. 200 m fiú vegyes: 6. Pálóczi Z. (ZTE) 2:29,55, ...11. Tatár I. (ZTE) 2:38,1. 100 m leány gyors: 11. Horváth H. (MÁV NTE) 1:09,01. 100 m leány hát: 10. Horváth H. (MÁV NTE) 1:18.9­.. 200 m leány vegyes: 12. Horváth H. (MÁV NTE) 2:49.74. 100 m leány mell: 11. Domina Erzsébet (MÁV NTE) 1:28.93. Új megyei úttörő csúcs. 200 m vegyes: 15. Domina E. (MÁV­­ NTE) 2:59.21. „A”-kategória (a kötelező úszás­­oktatásban úszni tanult 3—4. osz­tályos tanulók vehettek részt, me­gyénket a nagykanizsai Andrejka úti általános iskola tanulói képvi­selték) : 50 m fiú gyors: 5. Bánkuti­­ K. 41.44. 50 m fiú hát: 5. Szegi Cs.­­ 47.78. 50 m leány hát: 6. Horváth­­ M. 50,05. i ZALAI HÍRLAP Teke Kanizsa Sörgyár— Oroszlányi Bányász 6:2 (2307:2095) Nagykanizsa, Sörgyári csarnok, NB II-es női mérkőzés. Fölénye­sen nyertek a hazaiak. Kanizsa Sörgyár: Krégár 423, Ju­hász 399, Majorosné 399, Miklós 381, Erdeiné 359, Csillag 346 fa. Kanizsa Bútorgyár— Z. Vasas Izzó 5:3 (2381:2302) Nagykanizsa, Sörgyári csarnok, NB III-as férfi mérkőzés. Az egyenletesebb teljesítményt nyújtó hazaiak megérdemelten nyertek az éllovas ellen. Egyénileg: Tüttösi 422, Tóth B. 402, Sziklai 392, illetve Rép 410, Stiller 396, Nagy 395 fa. Törlés a totószelvényen A Sportfogadási és Lottó Igazga­tóság az április 11-i, 15. fogadási heti totószelvényről a 7. számú Kossuth KFSE—Budafok NB II-es bajnoki mérkőzést törölte. A törölt mérkőzés helyett a 14. számú Deb­receni VSE—Bem SE NB II-es baj­­­­noki mérkőzés számít tízmérkőzés­­nek, a 13 plusz 1-es jutalomra való jogosultság megállapításánál pedig­­ a 15. számú Kazincbarcika—Deb-­­­receni Kinizsi NB II-es bajnoki­­ mérkőzés jön számításba. (MTI) Kézilabda NB I B Egygólos vereség Komlói Bányász—­V. Olajbányász SE 27-26 (15-12) Nagykanizsa, Olajbányász pálya, 350 néző. Jv.: Völgyi, Gőzsy. NB I B-s férfi mérkőzés. OLAJBÁNYÁSZ: Kálóczy — Var­ga (6), Dávid (5), Szöllősi (3), Dó­­czi (3), Marczink­a (2), Sári (4). Csere: Görcsi (kapus), Benkő (1), Rádin (2), Katona, Zelovich. Ed­ző: Uzsoki László. A sok hibával játszó, erőtlen olajosok ellen a 15. perctől kezdve a szervezettebben ját­szó vendégek irányították a mérkőzést, akik az izgalmas hajrában megérdemelten nyer­tek. Jók: Dávid, Sári, illetve Per­­ger, Putics, Herbert. Ifjúsági labdarúgó EB-selejtező Győzelmet várunk fiataljainktól Nemzetközi tétmérkőzés színhelye lesz ma Zalaegersze­gen a ZTE Somogyi-Bacsó téri stadionja. Magyarország ifjú­sági válogatottja Görögország együttese ellen játszik az EB- döntőbe jutásért. Március 24-én, Vérnában 1-1-es döntet­lent értek el fiataljaink, s ez biztató eredmény a továbbju­tást illetően. Az egészséges ön­bizalomnak azonban nem sza­­bad átcsapnia túlzott maga­­biztossággá, mert ez a legtöbb­ször megbosszulja magát. A görög labdarúgásra jellemző a gyors, kemény és erőszakos játék, s ezen a mérkőzésen er­re fokozottan számítani lehet. A magyar együttes már 0-0 esetén is kvalifikálná magát a finnországi döntőbe. Veszé­lyes lenne azonban erre ját­szani. Hazai pályán, a közön­ség támogatását élvezve végig kézben kell tartani a mérkő­zést, s ami a legfontosabb, gólt, vagy gólokat szerezni. Reméljük ez sikerül is, s együttesünk résztvevője lesz a május 21-én kezdődő finnor­szági döntőnek. A csoportbeli ellenfelek már ismertek, to­vábbjutás esetén Csehszlová­kia, Portugália és Finnország válogatottja ellen játszaná­nak a mieink. A mai csata résztvevői kö­zül a magyar együttes érkez­­zett előbb Zalaegerszegre. Dalnoki Jenő gárdája már hét­főtől itt tartózkodik, a görö­gök tegnapelőtt érkeztek. PLARENT KOTHERJA személyé­ben először vezet mérkőzést Za­laegerszegen albán játékvezető. A 31 éves bíró korábban röplab­­dázott, majd áttért a labdarúgás­ra és a Tirana játékosa lett. 19 éves korában tette le a játék­vezetői vizsgát. Egy éve vezet UEFA-mérkőzéseket, előtte két évig partjelzőként közreműkö­dött. Magyarországon ez a talál­kozó lesz a bemutatkozása. Ci­vilben gépészmérnök. A mai ösz­­szecsapáson két magyar segítő­társa, Bártfai és Kuti lesz. Mindkét együttes több edzést is tartott a mérkőzés színhe­lyén, ami a magyar együttes három játékosának már na­gyon ismerős: a ZTE gárdá­jából Horváth Gy. és Topol kezdő lesz, míg Bócz a kispa­­don foglal majd helyet A két együttes összeállítása: MAGYARORSZÁG: Hor­váth Gy. — Szarka, Csorba, Krukk, Kiss — Balogh, Topor, Cseh — Kiprich, Lippai, Pecha. Tartalékok: Gróf, Kat­zenbach, Batári és Bócz. GÖRÖGORSZÁG: Tipsisz — Gramnenou, Taluidisz, Pante­­lisz, Konsztandopulosz — No­­niadisz, Tiankatisz, Talabisz — Dimopulosz, Tolerasz, Tambasz. Nagy érdeklődés előzi meg a múltidéző előrmérkőzést is, amelyen a magyar öregfiú vá­logatottat látja vendégül a ZTE hasonló korú együttese. Börzsei János, a válogatott edzője a következő játékosokat vette számításba: Géczi, Bor­bély (kapusok), Mátrai, No­­vák, Marosi, Horváth L., dr. Páncsics, Keglovich, Somogyi, Szűcs L., Vasas, Mathesz, Hal­mosi, Szurgent, Tóth K. és Fenyvesi dr. (mezőnyjátéko­sok). A ZTE kerete a követke­ző: Bolemányi, Prokisch, Papp I., Vörös, Madár, Gáspár, Jó­zsi, Kocsis I., Tóth J., Szabó, Rita, Molnár L., Tóth Gy., Iga­zi, Ambrus, Kang, Szőcs, Fe­hér L, Kovács J. A Magyarország—Görögor­szág mérkőzés 16.30, a ZTE öregfiú válogatott—a aMagyar öregfiú válogatott összecsapás pedig 14.30 órakor­ kezdődik. A játékvezető Nemzetközi Fabik Kupa, Nagykanizsa A Dynamo Berlin nyerte a kupát Még szinte az előző napi úttörő olimpia emlékei, izgal­mai éltek a résztvevőkben, amikor tegnap reggel ismét megszólaltak a fanfárok Nagy­kanizsán, a MÁV NTE csarno­kában: a Nemzetközi Fabik Kupa szereplőit invitálta az ünnepélyes megnyitóra. A nyolc résztvevő csapat, Magyarország „A”, Magyar­­ország „B”, Varsó válogatott­ja, Dynamo Berlin, Klagen­furt, Mödling, Ljubljana és a házigazda Nagykanizsa együtt­­­tesének bevonulása után Dö­­­mötor Miklósné, a Fabik Ká­­­­roly Üttörőház igazgatója üd­vözölte Gál Róbertet, a váro­si pártbizottság első titkárát,­­ Mózes Pált, Nagykanizsa vá­­­­ros tanácselnökét, Szekeres I Lajos megyei úttörőtitkárt, I Szabó Józsefet, a KISZ me­­­­gyei bizottságának titkárát, i Molnár Józsefet, az MTSH el-­­­nökét, Kovács Pált, a FIE al­­­ elnökét és Kovács Tamást, a­ Magyar Vívószövetség főtitká­­j­­át. Ezután Gál Róbert mondott megnyitó beszédet. Kiemelte, hogy az egész város szívügyé­nek tekinti a Fabik Kupát, s külön örömet okoz, hogy a 11 évvel ezelőtti első verseny óta jelentős nemzetközi viadallá fejlődött. Ezt az is bizonyítja, hogy a Nemzetközi Vívószö­vetség (FIE) versenynaptárá­ban egyedüli gyermekverseny­ként szerepel. Befejezésül ne­mes versengést, kellemes él­ményeket kívánt a fiatal ví­vóknak. Ezt követően Dömötör Mik­lósné köszöntötte a versenyen megjelent Elek Ilonát, egykori olimpiai bajnokunkat, a FIE tisztségviselőjét, aki az első Fabik Kupa fővédnöke volt. Elek Ilona meglepetéssel­ szol­gált, indulót írt a versenyre, amelyet a nagykanizsai Zrínyi Általános Iskola énekkara elő is adott A látványos megnyitó után kezdetét vette a verseny. A nyolc csapatot a zsűri két cso­portba sorolta. „ A”­csoport: Magyarország „A”, Klagen­furt, Varsó, Nagykanizsa. „B”­­csoport: Magyarország „B”, Mödling, Berlin, Ljubljana. A csapatokat három fegyver­nem 2—2 versenyzője alkotta. Az A-csoportból kiemelkedett a magyar „Átválogatott telje­sítménye, a második helyen a k­lagenfurtiak végeztek. A má­sik csoportban már szorosabb volt a küzdelem, itt az első he­lyen a berliniek, a másodikon a magyarok „B”-válogatottja jutott tovább. A négyes döntő­ben a magyar „Átválogatott elsőként a Klagenfurt felett diadalmaskodott, majd a másik magyar csapatot is legyőzve a Dynamo Berlin következett Mivel kettőjük talá­lkozójáig a berliniek is legyőzték mindkét ellenfelüket,­ így ez a mérkő­zés döntötte el a Fabik Kupa sorsát A két csapat színvonalát és ös­szecsa­pását a vendégek nyer­ték, így az 1982. évi nemzetkö­zi Fabik Kupa győztese a Dy­namo Berlin csapata lett, má­sodik helyen a magyar „A”­­válogatott végzett, míg a bronzérem a magyar B"-válo­gatottnak jutott Eredmények. A-cs­­port: Magyar „A”-Klagenfurt 11:1, Varsó— Nagykanizsa 10:2, Magyar ,,A”­— Varsó 10:3, Klagenfurt—Nagyka­nizsa 11:1, Klagenfurt—Varsó 9:3, Magyar „A”—Nagykanizsa 12:0. B-csoport: Magyar „B”—Mödling 10:2, Dynamo Berlin—Magyar „B” 8:4, Mödling—Ljubljana 9:3, Ma­gyar ,,B”—Ljubljana 9:3, Dynamo Berlin—Mödling 9:3. A-csoport végeredménye: 1. Magyar „A” 3 győzelem (33:3), 2. Klagenfurt 2 győzelem (21:15), 3. Varsó 1 győze­lem (15:21), 4. Nagykanizsa 0 győ­zelem (3:33). B-csoport végered­ménye: 1. Dynamo Berlin 3 győ­zelem (27:9), 2. Magyar ,,B” 2 győ­zelem (24:12), 3. Mödling (Auszt­ria) 1 győzelem (13:23), 4. Ljublja­na 9 győzelem (8:28), 5—8 helyért. Eredmények: Varsó—Nagykanizsa (10:2), Mödling—Nagykanizsa (8:4), Ljubljana—Nagykanizsa (9:3), Var­só—Ljubljana (9:3), Mödling- Ljubljana (9:3). A négyes döntő eredményei: Ma­gyar ,,AK—Klagenfurt 11:1, Dyna­mo Berlin—Klagenfurt 9:3, Magyar ,,A”—Magyar ,,B” 7:5, Dynamo Berlin—Magyar „B” 8:4, Dynamo Berlin—Magyar „A” 7:5. A nemzetközi Fabik Kupa 1982. évi végeredménye: 1. Dynamo Berlin (Müller, Beilhardt, Ehrler, Döring, Fischer, Dumke), 2. Ma­gyar ,,A” válogatott, 3. Magyar ,,B” válogatott, 4. Klagenfurt, 5. Varsó, 6. Mödling (Ausztria), 7. Ljubljana, 8. Nagykanizsa. A második helyen végzett magyar A-válogatott. Állnak, balról: Dallos Dávid, Sántha Bea, Solti Antal edző, Szalay Gyöngyi, Dancsó András, Jakab Péter. Guggolnak: Dékány László, Mocsári Norbert, Erdősi Ferenc, Jagsics Jozefin. 1982. április 1.