Békés Megyei Népújság, 1960. november (5. évfolyam, 258-282. szám)

1960-11-03 / 260. szám

1960­ november 3., csütörtök Megyei I. osztály állása 1. Bcs. MÁV 139 3 1 28:13 21 2. Mezőkovácsháza 138 5 1 37:11 19 3. Mhegyesi Kinizsi 128 3 1 33:12 19 4. Bcs. VTSK 128 3 1 38:17 19 5. Mhegyesi MED. 135 7 1 29 13 17 6. Sarkadi Kinizsi 137 2 4 30:23 16 7. Békésszentandrás 135 5 3 24:16 15 8. Battonya 136 2 5 11:15 14 9. Gyoma 134 5 4 18:23 13 10. Medgyesegyháza 135 3 5 23:31 13 11. Békés 135 2 6 29:26 12 12. Sarkadi MSE 133 3 7 22:30 9 13. Végegyháza 133 2 8 19:30 8 14. Csorvás 132 3 8 19:26 7 15. Kunágota 131­­12 8:48 2 16. Kondoros 132 2­­ 5:38 2 NÉPÚJSÁG SPORT*SPORT * SPORT Közepes színvonalú mérkőzések­­ a megyei labdarúgó-bajnokságban Ideális labdarúgó időben ját­szották le a vasárnapi fordulót. Békéscsabán a tabella élén álló MÁV-Bocskai az idei leggyengébb formájában játszott. Csak a má­sodik félidőben tudott felülkere­kedni a nagy lelkesedéssel játszó Kunágotával szemben. Mezőko­­vácsházán ezúttal is kemény dió­nak bizonyult a Battonyai MEDOSZ csapata. A Mezőhegyesi Kinizsi biztosan győzte le örök ri­válisát, Medgyesegyházát. Úgy látszik, a Kinizsi együttese már túljutott a mélyponton, játéka he­lyenként egészen szép volt. Béké­sen a Spartakusz fölényes győzel­met aratott a rapszodikusan sze­replő Kondoros ellen. Különösen az első félidőben játszottak jól a helyiek. Csorváson a szurkolók hazai győzelmet vártak, sajnos ezúttal csalódtak. A Sarkadi MSE kemény ellenfélnek bizonyult, Gyomán a feljavult MEDOSZ-nak kevés kellett volna a győzelem­hez, pedig a Mezőhegyesi MEDOSZ nagy akarással küzdött, sőt még a vezetést is megszerezte az első félidőben. Sarkadon már régen nem játszott ilyen jól a Kinizsi,­­aint vasárnap. Békésszentandrás elleni győzelme megérdemelt volt. A VTSR szokásához híven ezúttal sem csillogtatta meg tudását. Csak akkor javult fel, amikor szünet után Végegyháza kiegyen­lített. Békési Spartakusz —­ Kondorosi VM 5:0 (4:0) Békés, 800 néző, vezette: Domo­kos. Spartakusz: Jenei — Püski, Fe­hér, Kocsor — Pocsad, Pikó I. — Szabó I., Pikó II., Arató, Szabó 11., Mészáros. Kondoros: Hajdú I. — Hajdú 11., Zahorán, Szabó — Sárosi, Ma­joros — Csicsely, Szappanos, Me­gyeri, Tim­ka, Való. Remek őszi napsütésben nagy lendülettel kezdett Békés, s már az első 20 percben eldöntötte a mérkőzés sorsát. A 3. percben Arató kiugratta Szabó I-et, aki nem hibázott. Pár percre rá Arató csúsztatott fejesével Pikó II. le­futotta a védelmet és beadását Arató mintegy 18 méterről a fel­ső sarokba bombázta. A 20. perc­ben Arató egyéni játéka után mintegy 30 méterről váratlanul rálőtte a labdát, s a jól eltalált lövés a felső sarokban kötött ki. Ezután kiegyenlített játék folyt, Kondoros is vezetett támadásokat, de ezek nem jelentettek komoly veszélyt Békés kapuja ellen. A 35. percben Kondoros kapuja előtt nagy kavarodás támadt, Szabó Z. felismerte a helyzetet és máris 4:0-ra növelte csapatának előnyét. A második félidő első 20 per­cében Békés továbbra támadott, s egy szögletrúgásnál Pikó I. be­állította a végeredményt. Ezután feljött Kondoros is, némi mezőny­fölényt harcolt ki. A jól záró ha­zai védelem mellett azonban gólt nem tudtak lőni. Jók: Püski, Fehér, Kocsor, Ara­tó, Pikó II. illetve Zahorán, Sza­bó, Nagy, Csicsely, Megyeri. Mezőkovácsházi Petőfi ■— Battonyai MEDOSZ 4:1 (0:1) Mezőkovácsháza, 500 néző, ve­zette: Szaffián. Petőfi: Fülöp — Sas, Bányik II., Juhász — Bányik I., Batke — Pasek, Bundácsik III., Herjeczki I., Bálványos, Tóth. Edző: Per­laki Pál. MEDOSZ: Ludvig — Kopcsák, Kabát, Túri I. — Erdélyi, Verec­­ki — Karsai III., Robotka, Túri 11., Csizmadia, Hakstok. Edző: Lang György. Az első félidő 2. percében sú­lyos védelmi hibából Karsai III. megszerezte a vezetést. A gól után a hazai csapat irányította a játékot, de a vendégek, Ludvig­­gal az élen mindent hárítani tud­tak. A második félidőben a hazai csapat technikai fölénye kidom­borodott. A 46. percben Herjeczki beívelt labdáját Bálványos a há­lóba fejelte. A kiegyenlítés után is a Petőfi támadott, s a 71. perc­ben ugyancsak Bálványos, Bányik szabadrúgásából gólt fejelt. A 87. percben Herjeczki ívelte be a lab­dát, s Bálványos most sem kés­lekedett. A 88. percben Kopcsá­­kot a játékvezető kiállította, a megítélt szabadrúgásból Bányik I. beállította a végeredményt. Jók: Herjeczki I., Banyik I., Batke, illetve Ludvig, Kabát, Csizmadia. Sarkadi Kinizsi — Békésszentandrás 5:2 (2:0) Sarkad, 500 néző, vezette: Geréb. Kinizsi: Erdélyi — Boros, Han­gyás, Balázs — Szabó, Zsilák — Szoboszlai, Kótai, Juhász, Fábián, Mózes. Békésszentandrás: Apáti — Ha­rangozó, Ficzere I, Tóth — Mrena, Megyeri — Tomaniczka, Fazekas II, Kiss, Ficzere II, Bagi. Jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen a Kinizsi igen jó játékkal lep­te meg a közönséget. A lendületes támadásai ellen a mezőnyben szé­pen adogató vendégcsapatnak nem volt ellenszere. A sorozatos táma­dások után a 20. percben Mózes beadásából Kótai szerzett gólt. Pár perc múlva ugyancsak Kótai kiugratta Juhászt, aki biztosan lőtt a hálóba. Szünet után az esőtől csúszóssá vált talajon sem esett a mérkőzés irama. A Kinizsi nagy fölényben játszott, a vendégek viszont csak szórványosan jutottak el a hazai kapuig. A 21. percben Mózes el­futott, de szabálytalanul szerelték, s a megítélt büntetőt Juhász érté­kesítette. Két perc múlva Zsilák 30 méteres lövése a hálóban kötött ki. A 39. percben Hangyái beadá­sából Fábián megszerezte az ötö­dik gólt. Az utolsó percekben a vendégcsapat nagy hajrába kez­dett, a Kinizsi védői könnyelműs­­ködtek, s így a vendégcsapat két góllal szépített az eredményen. Jók: Hangyái, Szabó, Zsilák, Kó­tai, Mózes, illetve Ficzere I, Kiss, Mezők. MEDOSZ — Gyomai MEDOSZ 1:1 (1:0) Gyoma, 300 néző, vezette: Vozár. Mezőhegyes: Török — Rozsnyai, Csizmás, Fekete — Vígh, Zombo­­rácz — Kovács II, Kovács I, Szilá­gyi, Borsos, Keresztes. Gyoma: Megyeri — Szendrei, Krucsó, Rácz — Papp, Jenei — Mresán, Nyilas, Nagynémedi, Fe­kete, Pataki. Igazi labdarúgó-időben kezdő­dött a mérkőzés. Feltűnt, hogy a vendégcsapat játékosai gyorsab­bak voltak a gyomaiaknál. Úgy látszott, hogy Gyoma szerzi meg a vezetést, de Nagynémedi labdája a felső lécről vágódott vissza. A 25. percben egy támadásnál Rácz befelé cselezett, Kovács I. elvette a labdát, Szilágyinak továbbította, aki mintegy 22 méterről megsze­rezte csapatának a vezetést. A második félidőben a mezőhe­­gyesi csapat védekezésre rendez­kedett be. A 70. percben Pataki már csak a kapussal állt szemben, de fölé lőtte a labdát. A 75. perc­ben Patakit csak szabálytalanul tudták szerelni, s a megítélt sza­badrúgásból Nyilas kiegyenlített. Ezután mindkét csapat támadott, de gólt már egyik sem tudott el­érni. Jók: Török, Csizmás, Karsai II, a gyomai csapatból senkit sem le­het kiemelni. Bős. MÁV-Bocskai — Kunágota 2:0 (0:0) Békéscsaba, 200 néző, vezette: Soós. MÁV: Unyatyinszki — Bánki, Simon II, Moravszki — Kovács, Marik — Csicsely, Valastyán, Be­­lanica I, Vólent, Belanka II. Kunágota: Drágán — Bíró, Be­­dő, Varga — Pécsik, Puskás — Gazdag, Németh, Márkus, Mellák, Szűcs. Gyenge színvonalú, csapkodó mérkőzésen nehezen győzött a ha­zai csapat. Bár az első félidőben mezőnyfölényt harcoltak ki, de a vendégcsapat jól záró védelmével nem bírtak. Szünet után magára talált a ha­zai csapat, többet támadott, s a 14. percben Belanka III. megszerezte a vezetést. A gól után is a hazaiak támadtak többet, s a 33. percben szögletrúgásból Belanka I. beállí­totta a végeredményt. Jók: Unyatyinszki, Simon II, Marik, Valastyán, illetve Bedő, Varga, Márkus. További eredmények: Mezőhegyesi Kinizsi—Medgyes­­egyháza 2:0 Csorvás—Sarkadi MSE 1:1 Bős. VTSK—Végegyháza 3:1 .......................................................................... 5 AA/VW­WWVWWWWWWWWWWWWWWII Ifjúsági csapatok eredményei: · Békési Spartakusz — Kondorosi VM 3:0 · Battonya — Mezőkovácsháza 2:1 ? Sarkadi Kinizsi — Békésszentandrás 5:1 ;(­sát a szövetség november 20-ra rendelte el) J· Bcs. MÁV-Bocskai — Kunágotai TE 5:0 íj Gyoma —Mezőhegyes (A mérkőzés lejátszó-Í Medgyesegyháza — Mezőh, Kinizsi 3- 1. Csorvás — Sarkadi MSE 2:0 Bes. VTSK — Végegyháza 9:2­0 wwwwwvwwwvwwwww­AA/vtwvwwwW Sii&teU­H — Hetijegyet kérek! — Kérjen a 9-esen!... Egy kis­­ vizsgálódás és gondolkodás után. Egyébként... marga szimpatikus képű, magának adok. Ez az egészen kurta párbeszéd a Békés—Békéscsaba között köz­lekedő, reggel háromnegyed 7 órá­ra a csabai állomásra érkező bu­szon a napokban zajlott egy utas és a kalauz között. Talán monda­nom sem kell, hogy az utas egy csinos nő volt. Mivel pedig így reggelenként siet az ember, külön­böző ismertető jelek gyűjtésére­­ (rendszám, buszvezető neve, él­nek-e külföldön rokonai, mi a ka­lauz kedvenc nótája stb.) nincs idő. így volt ez az eset idején is. Elnézést kérek tehát, hogy köze­lebbi részletekkel nem szolgálha­tok. Egyébként nem is célom ez.­ Minek? — Végeredményben nem az AKÖV-ről, hanem csupán egy kalauzról van szó. Az AKÖV, úgy gondolom, mi­előtt valakit kalauza beosztásba helyez, alapos oktatásban részesíti. Ennek egyik fontos része lehet az udvariasság szabályainak és mód­jainak elméleti megtanítása, sőt talán begyakoroltatása is. Azért tartom mindezt valószínűnek, mert eddigi tapasztalataim bizo­nyítják, hogy a kalauzok túlnyo­mó többségben bírják azokat­ a tulajdonságokat, amelyekkel kel­lemes benyomást képesek kelte­ni. Ez a kalauz azonban kivétel volt. Egyszerűen visszataszítóan hatott az eljárása, ízlés dolga, hogy ki kit tart „szimpatikus képűnek” és a világ nem is dől össze az eset miatt, de azért jobb, ha az autóbuszon és másutt sem „pofára” megy a do­log. —por. CSÜTÖRTÖK, 1969. NOVEMBER 3. KOSSUTH RÁDIÓ. 8.10 Népi muzsik­­­ka. 9.00 Találkozásom Ady Endrével.­­ 9.35 A Magyar Rádió gyermekkórusa­­ énekel. 9.45 Anyai szeretet. 10.00 Hírek. 10.10 Napirenden. 10.15 Zenés ajándék­műsor a Fémbútorgyár dolgozóinak. 11.00 A Nemzetközi Rádióegyetem mű­sorából. 11.30 Beethoven: I. szimfónia. 12.00 Hírek. 12.10 Szovjet zenei hét. 13.00 ^ „Afrika, nem ismerünk.” 13.20 Magyar ■ nóták, csárdások. 13.50 A kis trombitás.­­ 15.00 Hírek. 15.10 Ábécédé. 15.50 Szabó­­ Lujza és Szedő Miklós operett-kettősö­ ■ két énekel. 16.05 Egy falu — egy nóta.­­ 17.00 Hírek. 17.15 Szív küldi. 17.45 Lá-­­­nyok-asszonyok. 18.00 Szovjet zenei hét.­­ 18.30 Ifjú figyelő. 18.50 Vai-Berg: Pári­­í­zsi vakáció. 19.00 A Magyar Rádió Sha­­­­kespeare-ciklusa. Sok hűhó semmiért. I 23.00 Tánczene. 24.00 Hírek.: PETŐFI RÁDIO. 8.00 Hírek. 14.15 A­­ külföldi sajtó hasábjairól. 15.20 A Bu-­­­dapesti koncert fúvószenekar polkákat * játszik. 16.00 Hírek. 16.05 Ártatlan szív. . 16.30 Hailing Lujza (ének) hangversenye­n a stúdióból. 16.50 1000 szó oroszul. 17.00 5 Emlékező tájak. 17.50 Magyarády Je­ * nő magyar nótáiból 18.00 Hírek. 18.05 J Unter Lajos legendája. 18.30 Paganini:­­ d-moll hegedűverseny. 19.05 Komáromi­­ farsang. 19.40 Falurádió. 20.00 A Bartók I Béla kamarakórus hangversenye a szu- ■ szóval-muzsikával. 23.00 Hírek. TELEVÍZIÓ. 18.30 Kisdobosok műso­ra. 19.00 Szünet. 19.15 A jövő hét mű­sora. Műsorismertetés. 19.20 TV Híradó. 19.35 A Duna-menti óriás. Riportműsor. 19.58 Szünet. 20.00 Királylány a felesé­gem. ■ Apróhirdetések Az Orosházi Földművesszövetkezet el- J adásra felkínálja 1,5 tonnás Opel Blitz­­ gépkocsiját. 36 £ Azonnal beköltözhető ház sürgősen el-­­ adó. Bélmegyer, Lenin út 1. 17551 £ ' .......... — — ................... 11 ■ Az orosházi Béke Mezőgazdasági Tsz • szakképzett kertészt keres 20 kat. hold ■ öntözéses kertészethez. Jelentkezni sze­­­­mélyesen, vagy írásban. 25534­­ ..... ■ ■ ....................­ —..........­­­ . ............ . ■ ■ ■ ■ Eladó kisipari készítésű modern dió- £ színű hálószobabútor. Orosháza, Oláh­­ István utca 13. 25537 £1 ------------------------------------------------- S Orosházi Tangazdaság azonnali belé- £­pésre szakképzett juhászt keres. Bére- • zés kollektív szerint. Útiköltséget fel-­­ vétel esetén térítünk, 25539 . SZABADSÁG MOZI, Békéscsaba? November 3—5: A hodtak bolygója.­­K. h.: 6, 8, v.: 4, 6, 8. BRIGÁD MOZI, Békéscsaba Novem­ber 3—5: Ma utoljá­ra. K. h.: fél 6, fél 8, v.: fél 6, fél 8. A Szabadság és a Brigád moziban minden kedden és pénteken délelőtt N­—1-ig elővételi pénztár. TERV MOZI, Békéscsaba. November 3—5: Ítélet magánügyben. K. h.: fél 6, fél 8, v.: fél 4, fél 6, fél 8. SZABADSÁG MOZI, Gyoma. Novem­ber 4—6: Alázatosa­n jelenítem. K. h.: 7, v.: 3, 5, 7. PARTIZÁN MOZI, Orosháza. Novem­ber 4—6: Légy boldog Irina. K. h.: fél 6, fél 8, v.: fél 4, fél 6, fél 8. Béke MOZI, Orosháza. November 3—6: Mozart. K. h.: 5, 7, V.: 3, 5, 7. Petőfi mozi, Gyula. November 2— 5: Normandie Nyeman. K. h.: 5, 7, v.: 3, 5, 7. ERKEL MOZI, Gyula. November 4— 6: Ma utoljára. K. h.: fél 6, fél 8, v.: fél 4, fél 6, fél 8. VÖRÖS OKTOBER MOZI, Mezőko­­kovácsháza. November 4—6: A próba folytatódik. K. h.: 7. v.: 3, 5, 7. BÁSTYA MOZI, Békés. November 3— 6: Mennyei pokol. K. h.: 6, 8, v.: 4, 6, 8. PETŐFI MOZI, Sarkad. November 4 —6: Fehér vér. K. h.: 8, v.: 4, 6, 8. TÁNCSICS MOZI, Szarvas. Novem­ber 3—6: Az ordító egér. K. h.: 6, 8, v.: 4, 6, 8. ADY MOZI, Szeghalom. November 4— 6: Téves kapcsolás. K. h.: 7 é v.: 3, 5, 7.