Bélyegvilág, 2007 (60. évfolyam, 1-12. szám)

2007-02-01 / 2. szám

2007/2 BÉLYEGVILÁG - IMUM 12 ® mD ® 29­ 18. Labdarúgó-világbajnokság Németország, 2006. június 9—július 9. 1930-ban nagy nehézségek között indult útnak a világ­­bajnokság. Azóta nagyot változott a világ. 2006. VI. 9-én Münchenben került sor a gólokban gazdag nyi­tómérkőzésre. Németország-Costa Rica 4:2 (2:1) Bri*i 0. 07 1004 11-2120 Ungarn A nyár közepén lezajlott világbajnokság a 18. volt. Németország jól felkészült a vb­ megrendezésére, hihetet­len hangulat uralkodott mindenütt. A stadionok telítettsé­ge 99,98%-os volt, a döntőt pedig a televízión keresztül 1 milliárd ember nézte. E csodálatos világbajnokságról mutatok be néhány fi­­latéliai anyagot. 2006. VI. 13-án Stuttgartban egyik csapat sem tudott gólt rúg­ni. Franciaország- Svájc 0:0 2006. VII. 9-én Berlin volt a színhelye a vb-dön­tőnek, melyen az olaszok eljutottak a vb-győze­­lemig. A színvonalas mérkőzésen a hosszabbí­tásban sem született győztes gól, így büntetőkre került sor. Olaszország-Franciaország 1:1 (1:1, 1:1,1:1) 5:3 München 09 06.2006 Szekere Sándor Katona Jv 23 H-2120 Duis ikcs/i Ungarn Fußball-Weltmeisterschaft Deutschland 2 0 0 6 Vorrunde Sch**Uiv &z ífh^cvve. fa.tifaZs.zy H IC h touP&t* Zt Lipcsében játszották azt a mérkőzést, amelyen Argentína csak a kétszer 15 perces hosszabbításban tudott győzni. Argentí­­na-Mexikó 2: 1 (1:1,1:1) 2006. VI. 12-én Kaiserslautern adott otthont egy igen jó mér­kőzésnek, amelyen Ausztrália vert helyzetből az utolsó tíz perc­ben győzött. Ausztrália-Japán 3:1 (0:1) Szekeres Sándor