Brassói Lapok, 1926. március (32. évfolyam, 49-73. szám)

1926-03-17 / 62. szám

ULfc. március 17. rKvssni lapok 7. oldal* 82 Apollo-Modern Mozgó5. ......................................$8 6 Az idei szezon legmesteribb filmremeke: Az opera fantomja Bemutató: márt. 18-én, csütörtökön. A főszerepben: LON CHANEY. Rendes helyárak | Kibővített zenekar 1 — A brassói magyar evangélikus egy­­házköziség tanácsa felzólítja az egyházköz­i­ség tagjait, hogy tekintettel a közelgő papvá- Laszló-­ra, mindenki fizesse be a lelkészi hi­vsaiban az 1925 évr­e és az előbbi tévék­re szóló egyházi adóját legkésőbb március hó 20-ig, hogy annak idején választó­jogát gyakorolhassa. D­rá­mai leány. Február hónap elején eltűnt Kolozsvárról egy B. Piroska nevű 20 éves zsidóleány. Magasterrartu, barna kör­­hajú, kékszemű, markánsasrcú, erős, izmos leány. Valószínű, hogy valah­ol nevelőnőnek állott be. Ha bárki valami adatot tud róla, közölje azt e lap szerkesztőségével. — Fél muiliót vett fel hamis váltóra. Kaptuk a következő nyilatkozatot: B. lapjuk . hó 12-iki számában a napi­hirek rovatában «Félmilliót vett fel hamis vádéra» cím­ü közleményük teljesen téves és légből kapott adatokat tartalmaz, ezért tisztelettel kérjük közölni, hogy a váltóhamisbó Bretter Vil­mos v­elünk sem rokoni sem más viszonyban nem volt, tisztviselőnk sem volt és soha semmi téle megbízást neki nem adtunk sem­mire. A Banca Romaneascat sem károsította meg egy bánival sem, csakis állítólag vala­­mni Fodor János nevű egyént. Tisztelettel Schwarz Mendel utódai pr. Schht­­warz Jó­zsef. — A rím. kath. egyházi énekkar veze­tősége értesíti tagjait, hogy a kedd esti pró­ba elmarad. A legközelebbi próba f. hó 19-én, pénteken este pont 7 órakor lesz, melyre pontos és teljes számú megjelenést kér az elnökség. — Modern Mozgó. Hétfőn utoljára «Jön­nek a huszárok» Bob Dodyval a főszerepben. Kedden és szerdán csupán két napig lesz műsoron M­RI Jézus élete és halála. Henny Porten, Asta Nielsen, Werner Krausz és G. Chatmara (Jézus szerepének alakítója) ját­szók a vezetőszerepeket, ezen hatalmas mo­numentális filmremekben, mely bibliai és modern részből áll. Jön: 1926 leghatalma­sabb filmalkotása az «Opera fantomja» Lon Chaney utólérítetetlen alakításéban. — ApoLó Mozgó: «Judith» Dorian filmm­­­eznek fül kedden és szerdán. A főszerepben: Heléna Makovszka. Hétfőn fut utoljára «A víg örökösök» Pat és Patachon vígjáték. Csütörtökön lesz a filmanestermű: «Az opera fantomja» bemutatója. A főszerepeket: Lon Chaney a j­elenkor legnagyobb alkotó és áb­rázoló színésze, Maria Philbin és Norman Kerry játszák. Rendes helyárak, kibővített zenekar. — Köhögés, rekedtség, hurut ellen leg­jobb a valódi H£THV*féle pemelefacukorka. Mindenütt kapható. Emésztési gyengeség, vérszegény­ség, sápadtság, mirigybetegségek, bőrkiütések, kelések, furunkulusok eseteinél a természetes „Ferenc József“ keserűviz szabályozza a belek annyira fon­tos működését. Az orvosi tudomány szá­mos vezérférfia megyőződött arról, hogy a valódi Ferenc József víz hatása min­dig kitűnően beválik. Kapható gyógyszer­­tárakban, drogériákban, fűszerüzletekben. Rádió Budapesti mű­sor: 2 kvr — 546 hullámhossz (Keleteurópai időszámítás szerint) Hétfő, március 15. 930, 12­ 30 és 3 órakor: Hírek, közgazdaság. 4 órakor: A Faluszövetség előadása. 1. Hymnus, énekli a Tanárképző Főiskola énekkara, Domokos Pál Péter karnagy vezetésével. 2. Petőfi: Nemzeti dal,sza­valja Bakó László, a Nemzeti Színház örökös tagja. 3. „Nemzetek Ébredése“ címen ünnepi beszédet mond dr. Raffay Sándor püspök. 4. Magyar műdalok: Kacsóti Pongrác: Regős ének, énekli Némethy Ella operaéne­kesbe­, a M. Kir. Operaház tagja. Zongorán kiséri Ka­rácsonyi István operaházi karnagy. 5. Szóval Bakó László a Nemzeti Színház örökös tagja. 6. Hazafias dalok, énekli a Tanárképző Főiskola énekkara, Domokos Pál Péter karnagy vezetésével. 7. Szózat. 6 órakor: Kodály Zoltán szerzői estje. 1. a) Ger­­gelyjárás (első előadás), b) (Ville, c.) Túrót eszik a cigány, előadja a Wesselényi-u. polg. fiúiskola gyer­mekkara, Borús Endre tanár vezetésével. 2 a)Nausica... b) Jöjj te hozzám kis madárka, c) Himfy dal (első elő­adás). d) Fáj a szivem.. eredeti dalok, énekli Sz. Marschalkó Rózsi a M. Kir. Operah ház tagja. 3. a) Imhol nyitva én kebelem (első előadás), b) Várj meg ma­daram (kézirat), c) Siralmas nékem (kézirat) — eredeti dalok, énekli Székelyhidy Ferenc dr. a M. Kir. Opera­­ház tagja. 4. Zongora darabok (Op. 3.) játssza Kentner Lajos zongoraművész. 5. a) Magas ősziklának (kézirat) b) Körtefa (kézirat), c) Ifjúság, mint sólyommadár (kéz­irat) népdalá­­zatok, énekli Sz. Marschalkó Rózsi a M. Kir. Operah­áz tagja­i. a) Siralmas volt (kézirat).­ b) Megégett Rácország (kézirat), c) Toborzó (kézirat) nép­dalátiratok, énekli Székelyhidy Ferenc dr., a M. Kir. Operaház tagja. Az est műsora teljesen azonos a f. hó 27-én a Zeneművészeti Főiskolában tartandó Kodály Zoltán szerzői-est műsorával. Kedd, március 16. 9-30, 12-30 és 3 órakor: Hírek, közgazdaság. 4­ 30 perckor: Szórakoztató zene. 6 órakor: dr. Tury Sándor Kornél egy­ magán­tanár jogtudományi előadása. 7 órakor: A M. Kir. Operaház .Varázsfuvola“ előadási. * SPORT Hortes meglepetés a kispesti balnokei meccseken Az NSC váratlan veresége a III. kerület­től­­ Az FTC eldöntetlenül játszott a BEAC-al BUDAPEST, IA Brassói Lapok tudósító­jától.­ A budapesti bajnoki mérkőzéseknek kettős meglepetése akadt tegnap. Az első na­­y meglepetést kétségtelenül az NSC sze­rezte. A Nemzeti Sport Club eddig veretlen csapata egészen váratlanul súlyos arányú ve­reséget szenvedett a III. ker. TVE-től. Ha­sonlóan nem csekély meglepetéssel szolgál­­tak a ferencvárosiak, akik az egyetemi csa­­pattal szemben csupán eldöntetlen ered­ményt tudtak kivívni. Az FTC-nek ez a mér­kőzése könnyen a bajnokság feláldozását is jelentheti, mert hiszen most csupán két pont­tal előzi m­eg az MTK. A minden tekintetben változatos és ér­dekes bajnoki meccsekről budapesti tudó­sítónk az alábbiakat jelenti: 33. FC—VAC 0­­ 0. Az első félidőben a szélről támogatott VÁC erős fölényben van és csak néhány har­­minchármas lefutás történik, amiket Fi­scher kapus védett. A második félidőben a játék eldurvult, a bíró kiállította Pipa és Kram­er 33-asokat és Breuer II. Vacistá. A félidő végén VÁC fölény­ , MTK—Törekvés 3:1 (0:1) Változatos játék után a Törekvés vezet. A 40-ik percben Kautzky összefut Lenke­ivel, akit levisznek a pályá­ól s ennek következ­tében a következő percben a Törekvés Szán­tó révén megszerzi a vezetőgólt A második félidőben az MTK kerekedik felül. Az ötödik percben Opata, a 26-ik perc­ben Denkó és a 35-ik percben pedig Ko­vács gól­óznak. FTC—BEAC 22 (2:1) Az 5-ik percben a BEAC Stoffian révén éri el a vezetőgólt, mire az FTC erélyes já­tékkal felel. Ezután a bíró és a játékosok között a nézeteltérések egész sora támad. A bíró Pesovnik és Kertész Bencistákat ki­ál­lít­ja, de a csapat kilenc embere dacára Pe­­sovnik húsz méteres szabadrúgásból a 28- ik percben góloz. A 45-ik percben Sándor egy góllal szépít a ferencvárosiaknak. A ny­­sodik félidő C-ik percében Mocsay kiegyenlít. Ezután a bíró sorozatos hibái miatt vita indul meg. A 12-ik percben kor­áért ítél meg a biró­ a BEAC ellen. Hirn azt állítja, hogy­ Stoffian a BEAC kapusa érin­tette a labdát, erre a biró újra komort is él, amib­e a BEAC levonul a pályáról. Az egy az­ MLSz elé került. III. ker.—NSC 5:0 (2:1) Ez a mérkőzés az NSC első veresége, mivel három tartalékkal ápolt tol. A 31-ik percben Kenyeres, a 41-ik percben Horváth góloznak. A második félidő elején túlsúlyban NSC támadások, de amikor a 2.­-ik percben Leo­nen a harmadik gólt is berúgja, a nemze­tiek teljesen elvesztik éjüket. A 31. n­yehben a 40-ik percben Horváth lövi a negyenik és az ötödik gólt. VASAS—UTE 2:2 (2:3) Vasas fölénnyel indul a játék. A 20-ik percben Takács, a 28-ik percben szotfler­­­úg­ják a gólokat. A m­ásodik félidőbenn nagy UTE fölény, és lelkes játékkal Schaber m­ár a 3-ik percben gólt rúg. A 27-ik percben Tö­rök tizenegyesből egyenlít. KAC—JtcTC 2:2 (1:6) Kezdetben ETC tok­ny, de a KAC végig arőtel,,és iramban támad. A ve­rtő gólt Jc. es­py lövi. A második félidő elején heves LJC lamia Rá­­ok után Lakaténak sikerül egyen­lítenie. A második félidőben Szabó és Kauf­­man lövik a gólokat. Másodosztályú ereddmények: B­ASE—MÁV 1:0, BAK—ETSC 3:0, UTSE—Főv. Tker 1:1, Zugló—KAOE 1:1. Ausztria—Csehország 2:3 (1:8) , Bécs válogatott—Prága válogatott 1:1 (1:5). Erdélyi eredmények KOLOZSVÁR: KAC—K KA­SE 4:1(4:1)­­ A KAC állandóan javul, de: a vezető­gólt a kereskedők érték el, biztosan győz. A KAC góljait Benn, Rabn­ovszky és Szanisz­id, a KKASE-ét Tischler lőtte. Universitatea—Akadémia 2:1 (1:0) Lanyha küzdelem, az Universitatea biz­tosan győz. Viktoria—Vasas 3:3 (2:0) A Viktoria nagy fölényben van, de a Vasasok védelme sokat ment Mindkét csa­patból egy-egy embert durvaságért kiállí­tott a bírói. Húsos—CFR 3:1 (1:0) Megérdemelt győzelem, gyenge nívójú játék. , NAGYVÁRAD.­­ Törekvés—NAC 1:1 (0 Hl) ?,['* ‘ ‘ , Szép, változatos játék. Szemere NAC a lábát torta SZATMÁR. Törekvés—Mára­marosszigeti SE 14 f C­A V­ARAD. Gloria—CFR 4:0 44­00 M AAC— ATE 2:1 (1:1) ' -Unit­­a—Wacker 2:1 (1 :1­ '­­ ’ , TEMESVÁR. TAC—TMTE 10 (0.-0) Rapia—Spasia 3:2 (22) - PI­L technika—Banatul 1:0 (02, Zsombolya—Kinizsi 1:0 (12) (x) Kehr I­nget legyőzte Takáts. Buda­­pestről táviratozzál, hogy Budapesten Ta­­káts Imre (MAC) legyőzte Kehrl­inget s ezz­­­zel megőrizte tavalyi bajnokságát lg m lesz! Ha gondoskodik róla, hogy emésztése mindig rendsze­res legyen. Ezt a legbizto­sabban a jóízű K O P R O L, hashajtó vértisztítóval éri el. *) XII. Mun Mió és telezi istn­eit. Német társalgó színes borítékban Francia beszélgetések (Kálmán) Francia társalgó és beszélgetések Angol társalgó és beszélgetések Olasz társalgó és beszélgetések Magyar általános levelező, házi titkár Német—magyar levelező és házi titkár Ara résienként ! fü­iszlel Romániai főbizományos , Brassói Lapok Könyvosztálya Brassó: Postai megrendeléseket azonnal elintézünk.