III. kerületi magy. kir. állami Árpád főgimnázium, Budapest, 1942

tanuló, aki kiváló szorgalma és jeles tanulmányi előmenetele mellett a sport­nak minden ágában kitűnt.­­ TORNA. A KISOK ezévi I. korosztályú csapatversenyében I. helyezett lett az Ár­pád gimnázium következő csapata: Marton Gy. I. a, Varényi L. I. b, Kocsár .1. III. a, Rankl T. III. b, Barthalos O. III. a, Barabás D. III. a, Wittek J. 111. a, Karády Gy. III. a, Papp A. III. a, Reiner P. III. a. A KISOK II. korosztályú győztes csapata: Werner Zoltán IV. a, ősi Bálint IV. a, Gleich László IV. a, Mattheidesz K. IV. a, Gondos T. IV. b, Győrfy I. IV. b, Kocsár J. VI. a a, Krencsey I. III. a, Varényi J. III. a, Karády Gy. III. a. Szép eredményt ért el az iskola válogatott csapata a KISOK budapesti tornászbajnokságáért meg­rendezett versenyen. A III. osztályt Bácsalmásssy, Daru, Verner, Ferenczy csa­patunk megnyerte, és ezzel Budapest III. oszt. bajnokcsapata lett. Az egyéni versenyt Budapest ifjúsági bajnoki címmel Bácsalmássy Mihály VII. a. nyerte meg. Az év legszebb eredményét tornászcsapatunk a KISOK országos csapatversenyében érte el. III. osztályban a miskolci gimnázium mö­gött második lett. A szakosztály 1943. márc. 27-én rendezte meg hagyományos „Árpád“ dísz­­tornáját. Bemutató mintacsapatokkal részt vettünk a KISOK országos dísztor­náján és a III. ker. Lev. Parancsnokság évzáró levente sportbemutatóján. ATLÉTIKA. Házi mezei futóversenyünket a Margitszigeti Póló pályán tartottuk meg a következő eredménnyel: az Árpád gimnázium 1942/43. tanév mezei futóbaj­noka: Menczer Gusztáv VI. a. Csapatbajnok a VI. a. csapata. Alsóoszt­ál­yúak versenyében: I. Benedek III. b. Csapatversenyben a III. a. csapatta győzött. Má­jus 29-én tartott házi verseny eredményei a következők: I. koroszt. magasug­rás: 1. Keilwert II. b. 110 cm., távolugrás: 1. Keilwert II. b. 341 cm. II. koroszt. magasugrás: 1. Benedek III. b. 130 cm., távolugrás: 1. Benedek III. b. 495 cm. II. korosztály: 60 m. síkfutás: 1. Farkass III. b.­ 9.7 mp. III. koroszt. magasugrás: 1. Mattheidesz IV. a. 135., távolugrás: 1. Mattheidesz IV. a. 489 cm., súlylökés: 1. Birkl V. a. 865 cm. 80 m. síkfutás: 1. Benedek III. b. 11 mp. IV. keroszt, magasugrás: Karádi V. b. 150 cm., távoliugrás: 1. Karádi V. b. 560 cm., súlylökés: 1. Naszádos V. b. 1008 cm., 100 m. síkfutás: 1. Menczer VI. a. 11.5 mp. 200 m síkfutás: 1. Menczer VI. a. 23.7 mp. 40 m. síkfutás: 1. Menczer 54.1 mp 80 m. síkfutás: 1. Menczer VI. a. 2:09.1 mp. Menczer Gusztáv iskolánk legjobb atlétájának bizonyult. Megszerezte a Magyar Atlétikai Szövetség ezüst-jelvényét. Az 1943. évi országos KISOK baj­nokságon a 200. m. síkfutásban bajnok lett. Kimagasló eredményei: 100 m-es 11 mp. 200 m-en 23.2 mp. és 400 m-en 53.8 mp. VÍVÁS. Házi kard- és tőrvívóversenyünk eredménye a következő: Az Árpád gimn. 1942/43. tanév kardvívóbajnoka: Schönpflug Ferenc VIII. a. Tőrvívóbajnok: Sehönpflug Ferenc VIII. a. Az alsó osztályok versenyében: 1. Ecker Károly III. b. Részt vettünk a KISOK Budapest kér­­vívóbajnokságain, ahol a Schön­­pflug, Maghegyi, Medvegy, Gönczy tőrcsapat III. helyezést ért el. A kard­vívó csapat: Sehönpflug, Maghegyi, Medvegy, Lebhardt felállításban ugyan­csak III. helyezést ért el.