Chicago és Környéke, 1976 (71. évfolyam, 1-52. szám)

1976-11-13 / 46. szám

12. oldal Chicago és környéke Két pont az Ú. Dózsa előnye Idegenben nyert az Ú. Dózsa, ettől kifejezetten unalmassá otthonában csak az egyik pont vált a mérkőzés,­tőt szerezte meg a Ferencváros, így a lila-fehérek előnye két Csepel — Videoton pontra nőtt a 12. forduló után. 2:2 (1:2) / Ú. Dózsa—Kaposvár Gyenge alacsony színvonalú 3:2 (2:2) első félidő után a hajrára élénk­ké vált a küzdelem, jó lett a já­ Eseménytelen első negyed­­ték. A Csepelnek több helyzete óra után váratlan gólt szerzett volt, de a székesfehérváriak tudt­­a Kaposvár: Kanyar lövése Tóth­­osan felépített, gyors ellenakciói Andrásról pattant a hálóba (0:1) gyakorta megzavarták a bizony­ Az újpestiek támadtak többet,­talankodó hazai védőket, mégis a hazaiak szereztek újabb gólt a 30. percben. Túrai élesen SalBTC — MTK-VM belőtt szabadrúgását Zentai vág­ 3:2 (1:2) ra a hálóba (0:2). Nagy lendü­­­­lettel rohamozott a vendégcsa­ Változatos mérkőzést vívott pát és négy perc alatt kiegyen­ egymással a két csapat. A ha­l­tette hátrányát. A 37. percben zaiak lendületesebben, a kék­ Törőcsik átadásából Fazekas fehérek tervszerűbben játszot­­tott gólt (1:2), majd Schumann­­ak a gólokban bővelkedő talál­­beadását Törőcsik értékesítette a közön. 41. percben (2:2). Változatos, ez­ a 3. percben a hazaiak szo­­galmas volt a játék a második verték az első gólt. Védelmi hi­­télidőben is, felváltva támadtak­­,a­ztán Marcsek talált a hálóba a csapatok. Három perccel a be-­­1:0). Egy percre rá Kiss sza­­fejezés előtt szerezte győztes hadrúgásából Burg fejjel egyen­­gólját az Ú. Dózsa. Kellner láb­­utett (1:1). A két gól után némi­­dáját Fazekas lőtte a léc alá leg­esett az iram, kevés helyzet (3:2), adódott a kapuk előtt. A 28. perc­ben Kunszt-Takács akció végén FTC - ZTE 1:1 (0:1) Takács szerzett vezetést az MTK-VM-nek (1:2). A szünet Csak a második félidő elején után Kunszt kapufája volt az első játszott gyorsan, lendületesen esemény, aztán az 50. percben a Ferencváros és ez kevés volt büntetőből egyenlítettek a ha­­a jól védekező ZTE ellen. A ta­­zaiak, Csetényi fölvágta Jecket­lálkozó túlnyomó részében az a 16-oson belül és a jogos ban- FTC volt fölényben, de a csaté­­tetőt a sértett vágta Gáspár kapu­­sok rendre kihagyták helyzetei- jaba (2:2). Három perccel ké­ket­­sőbb Répás egy lepattanó láb-A 21. percben Rab hibája után dából 11 méteres lövéssel sze- Soós kapufát lőtt, tíz percre rá verte meg a Sal BTC győztes gól­­aztán vezetést szereztek a ven­­ját (3:2). dégek. Csepregi bal oldali szög­letét Rácz fejelte kapura és a Tatabánya — Dorog labda a kapufát érintve került 1:0 (0:0) a bal sarokba (0:1). A második félidőben erősített a bajnokcsa­ Változatos mérkőzésen az el­­pat és az 51. percben Ebedli fő félidőben a hazaiaknak, a szó- 18 méteres szabadrúgásból net után pedig a Dorognak volt egyenlített (1:1). Az utolsó nem több helyzete. Végül is a jobb gyedórában a vendégek lassú helyzetkihasználás döntötte el az adogatással törték meg a hazai­ alacsony színvonalú találkozó­­k lendületét, tartották az erőd­ sorsát. A mérkőzés egyetlen gől­­ménytá­ja a 65. percben esett. Arany-Nagy adogatás után a csereként Bp. Honvéd — Haladás beállt játékos 15 méterről talált 2:1 (1:0) a kapuba (1:0). A 13. percben Pál lőtt kapu- DVTK — Dunaújváros fát, majd hat percre rá szép 2:2 (2:1) góllal szerzett vezetést a Bp. Hon­véd. Póczik bal oldalról belőtt a harmadik percben a Kohász erős labdáját Weimper négy le­­szerzett vezetést. Engelbrecht ke­­pésről vágta a kapuba (1:0). A adása után Veréb a labda mellé gól után feljöttek a hazaiak, ütött és Mártha közelről lőtt egyre-másra a Haladás tizenhat gólt (0:1). A 27. percben tizen­­tosánál pattogot a labda. Két­ egyesből egyenlített a DVTK. Ro­­ma, Pintér és Póczik hagyott ki és felvágta Feketét a 16-oson de­­ezekben a percekben helyze­­lül, a megítélt büntetőt Oláh ér­tet. Szünet után, a 48. percben téliesítette (1:1). Egy percre Sze­­növelték előnyüket a hazaiak. pesi kapufát fejelt, majd a 36. Kocsis L. beadása után Weim- percben Hajas 16 méterről nagy per a második gólját lőtte (2:0), gólt lőtt (2:1). A második félidőt Támadásban maradt a Bp. Hon- szinte végigtámadta a DVTK, véd, a mérkőzés hajrájára aztán mégis a 84. percben kiegyenli­­teljött a Haladás, de erejéből tett a Dunaújváros. Klement Ke­mnér csak a szépítésre tellett. A ívelése után a hazai védők rövid 87. percben Varga II. kezezett a­ten szabadítottak föl és Szepesi tizenhatoson belül, a büntetőt 16 méterről talált a kapuba (2:2). Kereki értékesítette (2:1). SZEOL — Rába ETO 0:0 Vasas — Békéscsaba 3:0 (3:0) a mérkőzés nagy részében ha­...... .. .. talmas fölényben játszott a Egy félidőn át jól játszott, SZEOL, de szélsők nélkül toma­­gyorsan három gólt rúgott a Va­­dásai nem lehettek eredménye­­ses és ez elegendő volt a győzel Sek. A Rába többnyire csak vé­remhez. A második negyvenöt dekezett, középpályásai alig-alig percben lefékezték a hazaiak és próbálkoztak támadásvezetéssel. Pizza Restaurant, est. in a fast-growing Janesville Wis. area. 2 firs. Upstairs kit. & din. Downstairs ga­mes w/bars on both firs. All eqpt. & inventory included. Priced tosell by owner. (608) 868-2542, 8-5:30. (46) Over 125 business for sale. Pensacola, Fla. Send for information. C&S Commercial Brokers, 4930 N. Davis, Pensacola, Fla. 32503. (904) 477-9563. Tony Bucci. (46) Restaurant, Twin Lake Area. New business. Esta­blished. Priced to sell by owner. Mountain Home, Arkansas. (501) 425-6822. (46) Ház — első és második emelet együtt kiadó gyermekes családnak. Állatok is tarthatók. Lin­coln és Belmond környé­kén. Tel: 561-9839. Csak este 6 után. Magyarul is beszélünk. (46) Motel, 18 units and 6 rms. dwelling all brick. Like new crpt. On Hwy. 66,171,71. Nr. new shopping centre. Priced to sell by owner. Write The Pleasant Holiday Motel, 1500 S. Madison, Webb City, Mo. 64870 or call (417) 673-4332 .................(46) Előnyös anyagi hely­zetben lévő, jó megjele­­nésű, középkorú magyar férfi, nagy elfoglaltsága miatt ezúton keresi ha­sonlókorú hölgy isme­retségét házasság cél­jából. A leveleket „ÉLETTÁRSRA VÁ­GYOM” jeligére a szer­kesztőség címére kérjük küldeni. (46) A világon csak egy olyan ország van, amelynek tele­víziós műsora átlagosan napi 18 órát tart — és ez Amerika. Ez a körülmény szinte lehetetlen feladat elé állítja a televíziós háló­zatokat: teljes lehetetlen­ség napi 18 órán keresztül nívós műsort közvetíteni. A televíziós kritikusok véleménye a következők­ben foglalható össze: — Az amerikai televí­zión a fáradtság jelei erő­sen mutatkoznak. Az ame­rikai televízió kimerült, ki­fáradt és főleg kifogyott az ötletekből. Az elkövetkező új televíziós szezon prog­ramja kétségtelenül jelzi ezt — az amerikai televí­zió ismétli önmagát. — Az új szezonban visz­­szatérnek a „westernek” Restaurant in Southern Wisconsin Community Also lake area, thriving business, all new, inclu­ding stainless steel kit­chen. Owner must sell. Call between 9 & 4:00 p.m. (608) 543-3373. (46) Bar & Grill — 2 lots of land. Best parking. On Hwy 80. Room for' expansion. Downtown, good corner. Priced to sell by owner. For info, write: Alfts Bar & GriU, P.O. Box 177, Pitts­­viUe, Wis. 54466. (46) Book Store, Florida, on Main St. Lovely coUege town, perfect retirement or absentee owner. Low cash requirements. CaU Mr. Walker at (904) 734- 9386. (46) Hotel, Pool, 23 units. Laun­dry, shuffle board, restau­rants, shopping maU one block. Room to expand. Semi-retire in sunshine. Priced to seU by owner. E.O. Butler, 1554 W. Main, Mesä, Arizona 85201. (602) 964-6476. (46) South Carolina For sale, fifty ácrés at interchange of 1-26 with US 21. 321. 176, & proposed beltway. Terms. Mortimer F. Smith, Attor­ney, Cayce, S.C. (803) 796- 0256,796-1927. (46) Wisconsin, 80 acre dairy farm. 51 acres tniable, re­­mod. home w/6 bed rms., 2 baths, by owner. $45,000. (608) 489-3691 or write Do­nald Boyer, Rt. 1, Box 221. Hillsboro, Wise. 54634. (46) Wisconsin — Oconomowoc area. 23 acres, excellent barn & out buildings. Priced to sell by owner. Call (414) 567-7764 evenings & wee­kends. (46) és — valóban visszatér­nek: az „Oregon Trail” tel­jes megismétlése a régi „Wagon Trail” nevű soro­zatnak. „Banjo Hackett”, amelynek főszereplője Don Meredith lesz, nem egyéb mint felújítása a régi „Maverick” című so­rozatnak, amelynek fő­szereplője James Gardner volt.­­ Az egyik új sorozat, amelynek címe „Medicine Woman” lesz, női vonalon ismétli meg a „Marcus Welby” sorozatot: az új sorozat hőse egy Welby­­hez hasonló szuper­doktor lesz, ezúttal azonban az orvos­nő.­­ Az NBC televíziós há­lózat „Mallory” című új sorozatának hőse, egy cso­daügyvéd. Mallory, a cso­daügyvéd, kísértetiesen emlékeztet Perry Mason­­ra. Az ügyvéd szerepét természetesen ismét Ray­mond Burr játssza — más nem is játszhatná, hiszen ő volt annak idején a soro­zatban Perry Mason, az eredeti „csodaügyvéd” is.­­ Az ABC televíziós há­lózat „Charlie’s Angels” című új sorozata nem lesz egyéb, mint a jelenlegi „Police Woman” című so­rozat megismétlése. Ugyancsak az ABC új so­rozatot indít, „Tabatha” címmel. A sorozat hős­nője egy boszorkány és ha már elfelejtettük volna, érdemes emlékeznünk a „Bewitched” című televí­ziós sorozatra, amelynek hősnője ugyancsak egy bo­szorkány volt.­­ A „Cabo” című új TV- sorozat, amelynek hőse két óceánkutató lesz, kétség­telenül a „Sea Hunt” című egykori televíziós sorozat megismétlése. A CBS „Major Annie” című so­rozata szinte maradék­talan megismétlése lesz a „Medical Center” című jelenlegi sorozatnak. Lawrence Laurant, a „Washington Post” tele­víziós kritikusa, a követ­kezőket mondotta: — Mi sem természe­tesebb, minthogy az ame­rikai televíziós progra­mok ismétlik önmagukat. Nem is lehet ez másként. Ugyanaz a 60 ember írja, rendezi és szervezi a tele­víziós műsorokat évek óta. Új íróknak és új rendezők­nek nem lehet „betörni” a televíziós területre, mert ezek tiltott területek és csak a kiváltságosok ré­szére vannak fenntartva. Mindaddig ismétlődni fog­nak a televíziós­ műsorok, amíg új embereket nem engednek be a területre. A régiek nagy része már ere­detileg is tehetségtelen volt — a tehetségtelensé­­güket még súlyosbítja az a körülmény, hogy már húsz év óta írnak és rendeznek természetesen, ugyanazt írják és ugyanúgy rende­zik, mint a kezdeti tehet­­ségtelenség idején, húsz esztendővel ezelőtt. — Előre megjósolom — mondta Lawrence Lau­rent, hogy ha ezek az em­berek maradnak, két év múlva még rosszabbak lesznek a televíziós műso­rok. (Pedig azt hittük ros­szabbak már nem lehet­nek. Szerk.) Az amerikai TV kifogyott az ötletekből Egyházi Naptár Szent István Király Egyházközség 2015 V. Augusta Blvd. Chicago, III. 60622. Tel: HU 6-1896 Lelkipásztor: Ft. Dr. Mihályi Gilbert Nov.21, vasárnap: A plébánia Erzsébet­ Katalin bál­ja. Dec.5, vasárnap: IFJÚSÁGUNK c. program az Ol­táregylet reggelijén. Dec.19, vasárnap: Plébánia karácsonyfaünnepsége a Magyar Iskola rendezésében. • • • South Side-i Kálvin Magyar Református Egyházközség 2895 E. Glenwood-Lansing Rd. Lynwood, 111. 60438 Tel: 474-3520 Lelkipásztor: Nt. Orth Gyqző Magyar istentisztelet 9.30-kor, az angol 11.45-kor kez­dődik. A­­ 1 CONTÍNENTAL COIFFURES mestervizsgás magyar tulajdonosa Huszka Mária szeretettel vár minden vendéget. Előzetes hívás szükséges. Szabad parkolás Tel: 627-7744 112 West St. Charles Rd. Lombard III. 60148 A második félidőben is egy kapu­ra játszottak a hazaiak — si­kertelenül. A labdarúgó IVB 1. állása 1. 0. Dósa* It 19— aw—it se 8. ranaevároau 7 4 1»0—14 IS 8. Baladán 1«• 1 s34—IS17 4. Rn. Honvéd Isz 2 slé—IS17 5. Vasú IS7 1 430—1715 1. Békéscsaba ISé S­SU—1413 7. ZTE 125 3 414—1413 8. Tatabánya ISc 1 518—18­13 9. Videoton 125 1 4­29—2111 10. MzVTK 123 1 614—2111 11. Kaposvár 123 4 514—1810 12. Rába ETO 124 2 614—2010 13. SZEOL 123 4 512—2410 14. MTK-VM 124 1 717—209 15. Dunaújv. 123 3­ 615—229 16. Sal BTC 124 1 717—229 17.­­ »epei ■ 122 3 712—227 11 Dorog 121 3 S 7—243 TIE BUDAPEST RESTAUHAIT 2659 N. Clark Street Tel: 935-5200 Chicago 60614 Nyitva: Minden nap 4:30-tól 11:30-ig Ingyen parkolás a Black Forest Rest mellett levő garázsban. Magyar vendégeinket szeretettel várjuk Börzsönyi László Kassai Krisztián Huszka Mihály volt magyar súlyemelő világbajnok üzlete a­ Body Builder Sport Shop. Inc. az egyetlen magyar sport-szaküzlet Chicagóban.­­ Magyaroknak garantált árkedvezmény. Nyitva: Hétköznap 9:30 — 8:00 Vasárnap 10:00 — 4:00 Cím: 1925 W. Division Chicago Ill. Tel: HU9-1812 Lakás kiadó: Vásárlóközpont és ki­tűnő közlekedési csatla­kozás közelében szép la­kás kiadó 2 személy ré­szére. Tel: 656-1242. (47) Wisconsin — 224 acres. Sui­table for subdividing or in­vestment. 2 homes: 1 du­plex, 1 new Cape Cod. Lo­vely view of Kettle moraine and Nagawicke Lake. 30 mi. W. of Milwaukee. Town of Delafield. Adjacent to Equestrian trails. Sellers want trade or sale subject to trade of larger farm. Need not be Wis. Stewart Realty Inc. (414) 544-4491. (46) Illinois — 7 rm. house, 3 bdrms. on 2 lg. lots w/many trees in Atwood. Loc. cen­trally betw. Champaign & Decatur on Rt. 36 and 1-57. Excellent area for raising children or retiring. Owner must sell. $36,500. (217) 578- 3410. (46) Realty — Mobile Park. No­tice. Looking for a top inves­tment oppt’y? We have one of the top mobile home parks in the area. Turtle Bay in Syracuse Ind. Tre­mendous income & poten­tial for even greater in­come. Well over 100 pads & rm. to expand to at least 60 more. 70 boat tie ups & an 8-unit motel. 20 acres of prime loc. land on lake. Beaut, oak trees surroun­ding. Call for details: Lawrence Beer, (219) 533- 7177. (46) KORUNKHOZ TARTOZIK Írországban állandóan robbannak a bombák, Ró­mában napirenden vannak az ember­rablások és bűn­tények és az eddig békés Madridban egyre fokozód­nak az utcai tüntetések. Délamerika államairól már nem is esik igen szó ezekben a napi véres drá­mákban. Egyszerűen tudo­másul veszik, hogy a ge­rillák itt-ott néhány em­bert nyílt utcán lelőttek és belegéppuskáztak a tö­megbe. Ehhez a véres kör­képhez most Dél-Afrika is csatlakozott. Ez is korunk­hoz tartozik. Mindegy, hogy kik kö­vetik el ezeket a aljas me­rényleteket és mindegy, hogy kik ellen. Őrült írek, őrült libanoniak, őrült spanyolok, vagy afrikai­ak. . . a halottak és sebe­sültek emberek. Emberek, akiket nyilván nem is is­mertek gyilkosaik, akik­nek semmi közük sem volt az ő ügyükhöz, akiknek kizárólag csak azért kel­lett meghalniuk, mert a gyilkolás őrült vágya meg­szállt egyeseket. Az is borzalmas, ha egy bankrabló lelövi a pénztá­rost, vagy a menekülő gyil­kos lelövi az üldöző ren­dőrt. De ezekben van lega­lább valami kockázat: a lo­pott zsákmányt féltik, vagy a börtöntől félnek. Megbocsáthatatlan bűnök természetesen ezek is. De ezek egyéni akciók. Bűnök, amelyek a Teremtés kez­dete óta kísérték a gyen­ge, kapzsi embert és álta­lában büntetéssel végződ­nek. Sajnos, mint a pél­dák bizonyítják egyre kisebb és egyre „humánu­sabb” büntetéssel, de lega­lább a társadalom vissza­üt, ha eléri őket és rájuk teheti kezét. Az írek, arabok, spanyo­lok, feketék gyilkosságai mögött azonban ideológiai alibit hazudnak a tettesek. Nem ők azok, akik bűnt követnek el, hanem ők azok, akik mások paran­csait végrehajtják és így büntetnek. „Büntetnek” legtöbbnyire ártatlan em­bereket, Londonban Ul­­sternben Barcelonában, Palesztinában és Dél- Afrikában egyaránt Ulsterben azért, mert Ulster nem az Ír Köztár­sasághoz tartozik, Délaf­­rikában azért, mert ők akarják átvenni a hatal­mat és Spanyolországban azért, mert a spanyol kor­mány egyelőre még nem tűri a szélsőbaloldali uszí­tásokat. Tarthatatlan állapot, hogy az ember visszazu­hanjon a kőkorszakba és sokezer éves törvényes intézmények helyett, megint maga vegye kezé­be a bunkót és öljön vele, mert az áldozat valami­lyen okból nem tetszik ne­ki. Vagy a bőre színe ellen van kifogása, vagy ideo­lógiája nem egyezik az övével. Közel kétezer ál­dozata van már az ír „ha­zafiak" áldatlan harcá­nak! Milyen „nemzeti célt” szolgál például az ame­rikai és más vállalati vezetők összefogdosása, ellopása Argentínában és másutt? Vajon ki áll ezek mögött a gerillák mögött? Kedves Olvasóink! Kérjük, hogy támogassák a lapunkban hirdető Üzletembereket és Egyesületeket, mert az ő — sokszor erejüket meghaladó — áldozatvállalásuk nélkül, vagy nem lenne magyar újság Chicagóban, vagy az előfizetési díj legalább háromszorosa lenne a jelenlegi árnak. Szíves megértésüket hálásan köszönve: a Chicago és Környéke Szerkesztősége A 18 éve fenszálló Hungarian Restaurant 4146 N. Lincoln Ave, Chicago, 60618 átalakítva és szakképzett, új vezetés mellett ismét meg­nyitotta kapuit. A Vendégek garantáltan figyelmes és barátságos kiszolgá­lásban részesülnek és mérsékelt árak mellett a legfinomabb magyar étel és italkülönlegességek közül választhatnak. Az itallapon bő választékban találhatók az importált magyar borok és likőrök. Összejövetelekre, esküvőkre 70 személyes befogadóképes­ségű külön termet biztosítanak. (Kérelem esetén zenével.) Nagyobb rendeléseket házhoz szállítanak. A hét végére tanácsos asztalt foglalni. Tel: 248-1003 Nyitva: d.u. 5-től — este 10-ig Vasárnap: déli 12-től — este 10-ig Kedden zárva! Mindenkit magyaros vendégszeretettel vár: Kiss László