Új Dunántúli Napló, 1990. november (1. évfolyam, 209-238. szám)

1990-11-11 / 219. szám

(Munkatársunk telefonjelen­­tése) Bozsik stadion, 3000 néző. V.: Kurmai. Bp. Honvéd: Pet­ry — Csábi (Kovács, szünet­ben), Csepregi, Cseh — Pi­­■sont, Urbányi, Fodor, Sikesdi, Csehi — Gregor, Vincze. Edző: Mezey György. PMSC: Bod­nár (Kovácsevics a 82. perc­ben) - Braun, Balog, Palacz­­ky — Kónya, Megyeri, Bérczy, Nagy T., Czéh — Lehota, Be­­lansky. Edző: Garami József. Nem lehet ráfogni, hogy krimiszerű izgalmakat kínált az elején a mérkőzés, sokáig kapusok­ nélkül lehetett volna játszani. A 13. percben volt az első kapura lövés, Fodor átadását Vincze szúrta rá a 16-os vonalról, Bodnárt nem érte váratlanul a dolog, gond nélkül védett. A 21. percben a pécsi kapus kétszer is gól­tól mentette meg a csapatát. Először Fodor átemelte a labdát Balogon, aztán jobb­ról 14 méterről rávágta, Bod­nár ügyesen kiütötte. Csehi azonnal ismételt középről, a piros-fekete kapus nem kis bravúrral lábbal hárította. Az első fél óra elteltével Gregort elengedte lesgyanús helyzet­ben Puhl partjelző, a Honvéd szélső beadására Fodor érke­zett az 5-ösön, lövése Bodnár lábáról felpattant, aztán a gólvonal előtt Bérczy szöglet­­­re fejelt. A 39. percet azért érdemes megjegyezni, mert akkor rúgott először és utol­jára kapura a PMSC. Nagy T. 22 méteres vérszegény pró­bálkozása azonban semmi si­kerrel sem kecsegtetett. A szünet után az 54. perc hozta a találkozó legszebb jelenetét. Csehi balról vissza­­gurított Vincze elé, aki futtá­ból, 20 méterről óriási erővel a jobb kapufát találta telibe. Két perccel később Czéh há­tulról buktatta Sikesdit, ezért sárga lap járt. Így bűnhődött a 61. percben Kónya is, aki megrúgta, a labdát mellette elvivő Kovácsot. A 69. percben szerezte meg győztes g­ólját a Honvéd. Csehi balról magasan átívelt. A túlsó oldalon berobbanó Pisont kapásból, laposan, 8 méterről a bal alsó sarokba bombázott. (1-0). Csehi 18 méteres szabadrúgását tenye­rese ki Bodnár, akit a 82. percben sérülés miatt le kel­lett cserélni. (Egy védés után Bodnár már az első félidőben húzni kezdte a lábát. A sajtóhely­­ről úgy tűnt, meghúzódott. Most ezért kérte a cserét.) Volt még a végén egy ve­szélyes Pisont-lövés, ami Ko­vácsevics szerencséjére elke­rülte az üres bal alsó sarkot. Csak a védekezéssel törődött a PMSC, 0-0-ra játszani azonban kockázatos dolog. Csak az volt a kérdés, meddig lehet kihúzni. A pécsiek az első félidőben még könnyebben, a másodikban már nehezebben tudták ellensúlyozni a Honvéd fölényét. A szünet után a kispesti nyomás már akkora volt, hogy teljesen beszorultak a pécsiek, nem is bírták végig, a 69. percben gólt kaptak. Az már a legelején nyilvánvalóvá vált, hogy ha megzördül a hálójuk, ak­kor veszítenek, így is lett, esélyük sem volt a pontszerzésre. De ho­gyan is lett volna annyira pasz­­szív, kapura teljesen veszélytelen játékkal. Berry kapus bizonyára sok mérkőzést játszott ,már életé­ben, de ennyire talán még soha­sem unatkozott. Írd és mondd: összesen egy — amúgy gyenge — lövést kapott, azt is még az első félidő végén. A PMSC-ben Bodnáron semmi sem múlt, háromszor is jól védett, messze ő játszott legjobban a pé­csieknél. A védelem bő egy órán át jól rombolt, aztán megingott. Ebben a csapatrészben Balog és Braun említhető. Nincs jó telje­sítmény a középpályán, az itt játszók nem tudták megtartani a labdát. Az, hogy ők és a csa­tárok egyetlen épkézláb akciót sem tudtak összehozni, sokat mond. Belansky az első játékrészben még ügyesen húzogatott, jól falazta a labdát, a szünet után azonban már nem találkozott vele. Lehotát könnyű volt lefogni. A Honvédban Pisont, Fodor és Csehi játszott jobban társainál. Mezey György: - A csapat minden dicséretet megérde­mel, jó játékkal, jó csapatot győztünk le. Szerencsére füg­getleníteni tudtuk magunkat a különböző kedvezőtlen kö­rülményektől. Garami József: — Nagy küz­delmet láthattak a nézők, a Honvéd játékból többet nyúj­tott, és ezzel nyert. Horváth László 9 i^TsT­I 1­5 1 - 1 w­­fil Petry kapus végig unatkozott Bp. Honvéd—PMSC 1-0 (0-0) MTK-VM-Siófok 2-0 (1-0) Hungária krt. 2000 néző. V.: Boy. MTK-VM: Zsiborás - Far­kas, Hires, Végh - Talapa, Hahn, Hannich, Balog, Pölös­­kei (Sass, a szünetben) - Jo­­ván (Cservenkai, 82.), Laka­tos. Siófok: B­író — Kolovics, Aczél, Olajos — Keszeg, Ma­rozsán, Zsadányi (Magyar, 69.), Czigány, Szabó - Meksz, Pá­li (Ozsváth, 88.). Szinte semmit sem veszítet­tek azok, akik valamelyik ko­ra délutáni fővárosi össze­csapásról csak néhány perces késéssel érkeztek a Hungária körúti mérkőzésre. Egyik csa­pat sem kápráztatta el híveit, viszont bőven akadt bosszan­tó hiba. Aztán a 34. percben Pölöskei jobboldali szögletét Jován a kapu torkából fejel­te fölé, majd Talapa elől sze­reltek az utolsó pillanatban a siófoki védők. Két perccel az első félidő vége előtt Biró óriásit hibázott, a labda Jo­­vánhoz, tőle Télapóhoz került, s a középpályás 12 méterről „bevette" a kaput (1-0). Fordulás után is a hazaiak irányították a játékot, de tá­madásaikból hiányzott az át­ütő erő. Az 53. percben La­katos távoli kapáslövése te­hette volna próbára Biró ké­pességeit, de Kolovics önfel­áldozó mozdulattal kifejelte a kapuba tartó erősen meglőtt labdát. A másik oldalon Far­kas rövid hazaadását Meksz elcsípte, elgurította a labdát Zsiborás lábai között, de az irányzókkal baj volt. A fővá­rosiak kapusának nem akadt sok dolga, társai viszont so­rozatban jutottak el az ellen­fél 16-osáig. A hajrában Jo­ván közeli gurítása nem si­került, Hannich 16 méteres, lapos lövése viszont beakadt a jobb sarokba (2-0). Nem sokkal a találkozó lefújása előtt Lakatos növelhette volna csapata előnyét, ám hiába került kecsegtető helyzetbe, önző módon elhamarkodottan Biró kezébe emelt. A 73. percben Kolovics szabálytalan megmozdulását Roy bíró piros lappal büntette. Az MTK-VM győzelméhez egy pillanatig sem férhetett kétség, a kék-fehér együttes minden tekintetben vetélytársa fölé nőtt. A siófokiak számá­ra az MTK-VM továbbra is mumsnak tűnik, hiszen ellenük még soha nem sikerült baj­noki mérkőzést nyerniük. A Bp. Honvéd-PMSC mérkőzés eredményét eltaláló ol­vasóink közül a szerencse ifj. Mészáros Zoltán, Pécs, Pel­­lérdi út 69. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 200 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra, pá­lyázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, amelyet a szerkesztőségünk címére (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC-MTK-VM ................................................. Pótmérkőzés: Siófok—Vác ......................................................... A pályázó neve: ...................................................................... Lakcíme: .................................................................................... További eredmények Rába ETO-Tatabánya 1-1 (0-0). Győr, 5000 néző. V.: Nagy. Gólszerzők: Freppán (63. p. , 11-esből), illetve Váczi (70. - 11-esből). A Videoton-Waltham-Deb­­receni VSC találkozó 1-0 (1-0) állásnál­­ az 52. percben a sűrű köd miatt félbeszakadt. Bp. Volán-Ú. Dózsa 1-0 (1-0). Czabán Samu tér, 4000 néző. V.: Bognár. Gólszerző: Kajdy (3. p.). Vasas—Békéscsaba 1-0 (1-0). Fáy utca, 1500 néző. V.: Nagy II. J. Gólszerző: Bücs (18. p.). Veszprém-Ferencváros 2-1 (1-0). Veszprém, 8000 néző. V.: Molnár I. J. Gólszerzők: Rugovics (27. p.), Csík (64.), illetve Fischer (54. - 11 -es­ből). Váci Izzó-Szeged SC 1-0 (1-0). Vác, 3000 néző. V.: Márton. Gólszerző: Füle (44. p.) Az NB1.állása: Megye­bajnokság P: Zsolnay—Töttös 4-1 (0-0). Zsol­nay-pálya, 100 néző. V.: Keresztes Ilyen arányban is megérdemelt hazai győzelem a jól játszó ven­dégek ellen. G.: Tóth, Schmidt (2) Jávor, illetve Barabás (11-esből). PEAC—Postás 3-3 (2-1). Egyetem sporttelep, 250 néző. V.: Sör. Ide­ges légkörben lejátszott két ellen­tétes félidei mérkőzésen igazságos eredmény született. G. : Tóth, Jan­csik, Kovács, illetve Vajda, Szabó Jancsik (öngól). PETC—Vasasi Bányász 2-0 (2-0) Vasas, 100 néző. V.: Gere. Védel­mi hibákból vesztett gólokkal nyert a vendégcsapat. G.: Nagy T., Zab. A Pécsi Kinizsi—Szigetvár mér­kőzés a nagy köd miatt elmaradt. A várakozási­­idő letelte után a szigetvári csapat hazautazott. Kosárlabda NB I. Atomerőmű SE-DVMSE Lamax-Mediterrán 91-77 (40-40). Dombóvár, 800 néző. V.: Hartyáni, Görgényi. Atom­erőmű: Puszm­ák (26), Munte­­án (5), Mákos (17), Stankie­­vics (16), Radovics (15). Cse­re: Kovács (12). Edző: Juhász Sándor. Dombóvár: Ács (21), Kudlacz (18), Góczán (16), Molnár (5), Marijanovics (9). Csere: Czimbalek (3), Bosz­­nai (2), Kerényi (6). Edző: Gróf Attila és Bálint József. A második félidőben teljesen szétesett a dombóvári csapat és magabiztosan nyerte a me­gyei rangadót a jobban küzdő paksi együttes. Ganz-MÁVAG-MÁV Nagy­­kanizsai TE 76-52 (48-30). Nagykanizsa, 150 néző. NB I, női mérkőzés. V.: Varga J. Nagy J. Nagykanizsa: Simon­­né (10), Gergely (6), Keresz­tény (4), Ácsné (13/9), Bo­gyói (15/3). Csere: Németh (4), Fekete (-). Edző: Lázár Béla. A nagyon tartalékos ka­nizsaiak ellen már az 5. percben átvették a vezetést a fővárosiak, akik végül is könnyű győzelmet arattak. Mai sportműsor Labdarúgás. NB I., nők: Fortuna —Biovin, PVSK-pálya, 11.00. NB II.: Szekszárd—Nagykanizsa, Szekszárd, 13.00; Oroszlány—Nagykanizsa, Oroszlány, 13.00; Ajka—Komló, Aj­ka, 13.00; Mohácsi Új Barázda­­sz SE—BKV Előre, Mohács, 13.00. NB III.: Kaposvári Építők—Barcs, Kaposvár, 13.00; Somberek—Boly, Somberek, 13.00; Boglárlelle—Ka­posvári Rákóczi, Boglárlelle, 13.00; Paks—Dombóvár, Paks, 13.00; Csur­gó—Marcali, Csurgó, 13.00; Máza- Mázaszászvár, 13.00. Megyebajnokság: Harkány— Bicsérd, Harkány, 13.00; Szentlő­­rinc—Sásd, Szentlőrinc, 13.00; Be­remend—Újpetre, Beremend, 13.00; Sellye—Szajk, Sellye, 13.00. Kosárlabda. NB I. B-csoport, férfiak: DEKO—PVSK, Debrecen, 17.30. NB I., nők: KSC—PVSK, Kecskemét, 11.00. Sakk. OB I., férfiak: PSC—Zala­egerszeg, KRT-székház (Rózsa Fe­renc u.), 9.00. Tájfutás, Mozaik Kupa évadzáró 121475-1461 verseny, Pécsbányatelep, Gesztenyés. 16.Bp. Volán 133 1013-2961 10.00. vasárnapi Új­ Dunántúli napló Új vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, felelős az irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal. Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIA), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 20 forint, negyedévre 60 forint, félévre 120 forint, egy évre 240 forint. ISSN 0865-9133 Kézilabda Futhattak az eredmény után Nyíregyháza—Komlói Bányász 30-21 (13-9) NB I. férfimérkőzés, Nyíregy­háza, 600 néző. V.: Kemecsei, Konthy. K. Bányász: Sevcov - Burán, Keszthelyi 7, Papp L. 1, Pap G. 4, Nyeretyin 6, Ambrusits 3. Csere: Kulcsár (kapus), Takács, Juhász, Schwarcz. Edző: Fenyvesi Ká­roly. A hazaiak ébredtek előbb a délelőtti mérkőzésen, s bár a baranyaiakat is felrázta a nyíregyházi háromgólos veze­tés, azt követően már csak a lépéstartásra futotta erejükből. Előbb 5-3, majd 6-5, aztán 10-6 és 10-8 volt a mérkőzés állása, csakhogy a hajrá is­mét a nyírségieknek sikerült jobban, így négygólos vezetés­hez jutottak az első harminc percben. Szünet után percek alatt állva hagyták a hazaiak a vendégeket. A szovjet vendég­­munkás Krasznij vezérletével valósággal ontották a gólokat a vasutasok. Különösen akko amikor Pap G.-nek és a kom­lói kapusnak Sevcovnak is e kellett hagyni a játékteret Mindezt kihasználva 17-9-re elhúztak a vendéglátók. A ki­egészült Komló ugyan megpró­bált a padlóról felállni, a büntetőt hibázó Keszthelyi­­ Nyeretyin, valamint a soka tévedő játékvezetők megfosz­tották őket az elfogadhatóbb helytállástól. Nincs szerencséjük a baranya csapatoknak a nyírségi kirándulás­sal. A bajnoki nyitányon a sokk­ esélyesebb PMSC-nek, most pedig a Komlói Bányásznak kellett vere­séggel távozni Nyíregyházáról. A NB I. újoncai jól élnek a haza pálya adta , ,előnyökkel", így min­den alkalommal megőrizték a ké bajnoki pontot ellenfeleikkel szem­ben. Igaz, ludasak voltak ebben a kék-fehérek is, hiszen a 30 gól el­lenére is — az első számú kapuvé­dő Sevolvon kívül, csupán Keszthe­lyi teljesítménye haladta meg a átlagot. K. L. Labdarúgó NB III. PVSK-Kaposvári Honvéd 0-0 Pécs, 300 néző. V.: László. PVSK: Tihanyvári — Kaufmann, Brezniczky, Gallai, Merkler - Szabó, Beckert, Nagy - Szir­tes (Ecker, Reith), Pazaurek, Balatinácz. Edző: Rónai Ist­ván. K. Honvéd: Ádám - Vanek, Bárány, Varga, Piros - Szilágyi (Rigó), Csák, Sel­­lei, Kocsis — Sipőcz (Vas), Ángyán. Edző: Köves László. A mérkőzés­­első félórájá­ban focit is láthattak a kü­lönben didergő nézők, és eb­ben az első harminc percben, a hazaiak voltak aktívabbak. Különösen Pazaurek mutatott be néhány jó megmozdulást. A játék irama a továbbiakban sem csökkent, s bár a vasuta­sok látszottak fölényben, a ki­tartóan védekező vendégek megérdemelten vitték el az egyik bajnoki pontot. Jók: Brezniczky, Beckert, Pazaurek, illetve Ádám, Bárány, Kocsis. MÁV NTE—Kisdorog 3-1 (1-0). Nagykanizsa, 100 néző. V.: Miskei. MÁV NTE: Szala — Grabant, Szőke, Vári, Keli - Nagy, Bernáth, Mózsi (Vá­gó), Zsigulics (Németh),­­ Ké­ri, Kéri. Edző: Szalai Zoltán Kisdorog: Kiss (Szőcs) — Sza­bó (Acsádi),­ Komáromi, Pető Papp — András, Takács, Vé­csei, Boros — Vörös, Beke. Ed­ző: Vábró József. Az öt játé­kossal megerősített vendégei a mezőnyben ügyeskedtek míg a kanizsaiak a kapukná voltak határozottabbak. G. Szőke (11-esből), Kéri, Vári ill. Beke. Tömegjelenet a kaposvári kapu előtt. A pécsi fejes azonban elkerülte Adám hálóját. Fotó: Laufer László H­O H a 1. Rába ETO—Tatabánya 2. Videoton­ V.—Debrecen 1-1 1 félbeszakad 3. Nürnberg—Eintracht F. 6-2 , 4. VfB Stuttgart—W. Bremen 6-1 , 5. B. Leverkusen—1. FC Köln 2-0 1 6. Darmstadt—Duisburg 2-2­­ 14. MTK-VM—Siófok 2-0 A többi mérkőzést játsszák! vasárnap: Az év legszebb szerelmesfilmje Pécsett! Országos díszbemutató november 12-én 7 órakor az Uránia moziban A színes, zenés amerikai film főszereplői: MICKEY ROURKE, a „9 és fél hét” férfi főszereplője JACQUELINE BISSET és a lélegzetelállító új felfedezett CARRE­TTIS Rendezte: Zalman KING A díszbemutatóra jegyek elb­vételben és a helyszínen válthatók az Uránia mozi pénztárában (5038)