Dunaújvárosi Hírlap, 1983. március (28. évfolyam, 17-25. szám)

1983-03-15 / 21. szám

Labdarúgás: D. Kohász—Ráckeve 1:1 (1:0) Ráckeve, 500 néző. Vezet­te: Ila. D. Kohász, Németh — Al­földi, Menyhárt, Boldóczki, Németh P. — Tóth, Schnei­der, Flórián — Ress, Mártái, Csikesz. Ráckeve: Fekete — Rékasi, Dani, Bodoki, Nagy P. — Drahos, Csere, Huber — Vajda, Csordás, Kapusi. Csere: Menyhárt helyett Keller, Réka helyett Hangai a szünetben. Csordás helyett­­ Törő a 64. percben, Flórián helyett Tóth A. a 68 perc­ben. Sárga lap: Nagy P. a 63. percben, Németh a 77. perc­ben. Jobban kezdett a Kohász, mint a hazai csapat. Ress lö­vését védte Fekete, majd Ress és Schneider keverte meg a baloldali védelmet, s a vendégek jobbszélsője for­dulásból lőtt a kapufa mellé. A felfutó Menyhárt erős lö­vését hárította a hazai ka­pus. Jól kezdődött tehát a mérkőzés, s a folytatás sem volt rossz. A 14. percben Csikesz szöktette a bal olda­lon felfutó Németh Pétert, aki betört a 16-oson belülre, erős belövése után a mente­ni akaró Bodoki kapusát is eltalálta, s a labda Feketéről pattant a jobb sarokba, ön­­­gól, 1:0. A 24. percben ismét balhátvéd Németh Péter ve­­­zette a támadást, remek lab­dát tálalt Csikesz elé, s az­­ őrizetlenül hagyott balszélső a büntető területen belül kis­sé elhamarkodottan lőtt, s a kapus védett. Ress bom­bázott éles szögből kapura, Fekete kiöklözte a labdát. A másik oldalon a Kohász kapusa mentett kézzel Csor­dás elől a 16-os vonalán kí­vül. A szabadrúgásból meg­lőtt labda lepattant a sorfal­ról. Félóra elteltével magá­hoz tért a Ráckeve, s ekkor helyzetei is adódtak. Dani lövése pattant ki Németh kapus testéről, Kapusi erős labdáját tenyerelte szögletre a Kohász „portása”. Sőt, a 35. percben Nagy P. már csak a kapussal állt szem­ben, de közelről meglőtt lab­dáját Németh kivédte. A 42. percben Drahos lőtt szabad­rúgásból a bal felső sarok felé. Németh gyors vetődés­sel kiöklözte a labdát. Menyhárt­­ kapott rúgást a bokájára, így szünet után már nem is vállalta a játé­kot. Alföldi foglalta el a be­álló posztját! A második fél­időt viharos támadásokkal kezdték a hazaiak. Vajda lö­vését mentette lábbal Né­meth kapus, majd Drahos labdáját hárította. A 49. percben Tóth és Kapusi csa­tázott a labdáért. A test-test elleni harcot Ila játékvezető szabálytalannak minősítette, s 11-est ítélt a Kohász ellen. Kapusi a büntetőből maga­san a kapu fölé bombázott. A kihagyott 11-es még in­kább felpaprik­ázta a Rác­keve csapatát, s ezután a mérkőzés végéig teljesen be­szorult a listavezető dunaúj­városi együttes. Kapusi elől Tóth becsúszva szerelt szög­letre. Újabb Németh-bravúr következett: Vajda bombáját öklözte az alapvonalon túlra, Huber fejelt a jobb sarok mellé. A nagy nehezen meg­szerzett labdákat a Kohász játékosai képtelenek voltak megtartani, s a hazai roha­mok folytatódtak. Drahos bíztató helyzetben lőtt az ol­dalhálóba, majd Németh ka­pus kénytelen volt a mérkő­zés folyamán másodszor is kézzel megfogni a labdát a 16-oson kívül. Sárga lapot kapott a játékvezetőtől. A szabadrúgást Kapusi végez­te el, de szerencsére a meg­zavarodott Kohász-védelem mögött Németh György káp­rázatos formában védett. Ki­látástalan helyzetekben men­tett, a 79. percben pedig lábbal védte Törő öt méter­ről küldött labdáját. Kapusi lövése nyomán csattant kapufán a labda, azután Tö­­­rő gurított a kapu mellé... S ez így folytatódott a 90. percig, amikor is Kapusi bal­ról benyesett labdáját még kiöklözte a Kohász kapusa, ám a védők között elsőnek Hangai ébredt fel, s közel­ről a jobb sarokba kotorta a labdát. 1:1. Kemény, küzdelmes mér­kőzésen ellentétes félidőket láthatott a közönség. Az el­ső játékrészben a Kohász nem használta ki a lehető­ségeit, s szünet után a Menyhárt hiányát igencsak megérző védelemre óriási munka hárult. A Ráckeve a a második félidőben lerohanta Kohászt, s a szerencsén kívül csakis Németh kapus bravúrjainak köszönhető a megszerzett pont. Ezt a 45 percet jó lesz minél előbb elfelejteni! A bajnokság állása: Ellentétes félidők — Németh kapus pontot szerzett . 1. D­­ újv 20 13 4 3 49-11 30 2. Budafok 20 10 8 2 42-23 28 3. BVSC 20 11 4 5 35-28 26 4. KKFSE 20 8 9 3 37-24 25 5. Eszterg. 20 9 6 5 36-26 24 6. Bábolna 20 10 4 6 29-26 24 7. Ráckeve 20 8 6 6 29-22 22 8. Ikarus 20 7 6 7 33-26 20 9. BKV E. 20 6 7 7 27-24 19 10. III. kér. 20 7 5 8 24-36 19 11. Oroszl. 20 4 10 6 21-25 18 12. Érd 19 7 4 8 22-28 18 13. Égszöv­ 20 7 3 10 23-32 17 14. Rákóczi 20 5 7 8 21-36 17 15. D.­keszi 20 6 4 10 25-33 16 16. Építők 20 5 6 9 14-22 16 17. P­­ Egyőr 19 2 8 9 11-23 12 18. Mezőfalva 20 2 3 15 15-48 7 Jankó Árpád A körzeti labdarúgó-bajnokság tavaszi mérkőzései II. forduló: március 20. 15.00: Pusztaszabolcs—D. Kohász, Han­tos—Perkáta, Adony—Beloian­nisz, Nagykarácsony—Szabadegy­háza, Előszállás—Baracs, Rácke­­resztúr szabadnapos. III. forduló: március 27. 15.00: Beloiannisz—Ráckeresztúr, Ba­racs—Adony, Perkáta—Előszállás, D. Kohász—Hantos, csony—Pusztaszabolcs, Nagykara­Szabad­egyháza szabadnapos. IV. forduló: április 3. 16.30: Szabadegyháza—Pusztaszabolcs, Hantos—Nagykarácsony, Előszál­lás—D. Kohász, Adony—Perkáta, Ráckeresztúr—Baracs, Beloian­nisz szabadnapos. V. forduló: április 10. 16.30: Perkáta—Ráckeresztúr, D. Ko­hász—Adony, Nagykarácsony-Előszállás, Pusztaszabolcs—Han­tos, Beloiannisz—Szabadegyháza, Baracs szabadnapos. VI. forduló: április 17. 17.00: Szabadegyháza—Hantos, Előszál­lás—Pusztaszabolcs, Adony— Nagykarácsony, Ráckeresztúr—D. Kohász, Beloiannisz—Baracs, Perkáta szabadnapos. VII. forduló: április 24. 17.00: : Nagykarácsony—Ráckeresztúr, Pusztaszabolcs—Adony, Hantos- Előszállás, Perkáta—Beloiannisz, Baracs—Szabadegyháza, D. Ko­hász szabadnapos. VIII. forduló: május 1. 17.30: Szabadegyháza—Előszállás, Adony—Hantos, Ráckeresztúr— Pusztaszabolcs, Beloiannisz—D. Kohász, Baracs—Perkáta, Nagy­­karácsony szabadnapos. IX. forduló: május 8. 17.30: Adony—Ráckeresztúr, Nagykará­csony—Perkáta, Pusztaszabolcs— Baracs, Hantos—Beloiannisz, D. Kohász—Szabadegyháza, Előszál­lás szabadnapos. X. forduló: május 15. 17.30: Szabadegyháza—Adony, Rácke­resztúr—Előszállás, Beloiannisz— Pusztaszabolcs, Baracs—Nagyka­rácsony, Perkáta—D. Kohász, Hantos szabadnapos. XI. forduló: máju­s 22. 18.00: Hantos—Ráckeresztúr, Előszállás —Adony, D. Kohász—Baracs, Nagykarácsony—Beloiannisz, Pei*káta—Szabadegyháza, Puszta­szabolcs szabadnapos. Új szabály Az MLSZ játékvezető bi­zottsága döntése értelmében változás történik a partjelzők helyezkedésében a bajnoki mérkőzéseken. A partbírók nem cserélnek térfelet, a má­sodik félidőben is az első számú partjelzőnek kell a cserepad oldalán működnie. Sportműsor KEDD Torna: úttörőolimpia megyei versenye 9.00 órakor a torna­­csarnokban. Jégkorong: D. Kohász—FTC orsz. junior bajnoki mérkőzés 18.00 órakor a műjégpályán. SZERDA Labdarúgás: D. Kohász—Fűzfő előkészületi mérkőzés 15.00 óra­kor a Központi Sporttelepen. D. Építők—Mezőfalva Mezőföld Kupa csoportgyőztesek mérkőzé­se 15.30 órakor a Kertvárosban. Pedagógusok sportnapja A Pedagógusok Szakszer­vezetének Fejér megyei Bi­zottsága Dunaújvárosban, a Bánki Donát Szakközépisko­lában rendezte meg hagyo­mányos sportnapját sakk és asztalitenisz sportágakban, női, férfi egyéni és csapat­­versenyek keretében. Sakk, női egyéni: 1. Pék Ferencné (dunaújvárosi já­rás), 2. Rostási Józsefné (Du­naújváros), 3. Körtvélyesi Éva (bicskei járás). Sakk, női csapat: 1. Bicskei járás (Ben­­cze Gyuláné, Körtvélyesi Éva), 2. Dunaújváros város (Rick Gyuláné, Rostási Jó­zsefné), 3. Bicskei és duna­újvárosi járás (Pék Ferenc­né, Fehér Margit). Sakk, férfi egyéni: 1. Hóbor Gyula (Du­­­­naújváros), 2. Tóth Ferenc­­ (Dunaújváros), 3. Varga De­zső (Székesfehérvár). Sakk, férfi, csapat: 1. Dunaújváros­­ I. (Hóbor Gyula, Tóth Fe­renc), 2. Dunaújváros II. (Dobrotka György, Domina János), 3. Bicskei járás (Jenei András, Pálfy Miklós). Asztalitenisz: női egyéni: 1. Máhli Ibolya (bicskei já­rás), 2. Bárdos Gabriella (bicskei járás), 3. Göde And­rea (Székesfehérvár). Női csapat: 1. Bicskei járás (Bár­dos Gabriella, Máhli Ibolya), 2. Dunaújváros (Fülöp Lász­­lóné, Kőszegi Pálné), 3. Szé­kesfehérvár (Göde Andrea, Kirisits Vilma). Férfi egyéni: 1. Lipták Gyula (Dunaújvá­ros), 2. Kántor Károly (mű­szaki főiskola), 3. Vida Ká­roly (műszaki főiskola). Férfi, csapat: 1. Műszaki főiskola I. (Kántor Károly, Vida Ká­roly), 2. Műszaki főiskola II. (Krizsán István, Kozma An­dor), 3. Dunaújváros és du­naújvárosi járás vegyes csa­pata (Kovács Béla, Nagy La­jos). Várható volt a vereség Budafok—Mezőfalva 3:0 (3:0) Mezőfalva, 300 néző. Ve­zette: Bokor. Mezőfalva: Mohács (Póta) — Szitánszki, Vörös, Bara­bás, Peterdi — Fóris, Móricz, Somogyi — Simon F., Szabó, Mukli. A területi bajnoki mérkő­zésen a tabella második he­lyén álló együttes —­ a D. Kohász egyik ellenlábasa — látogatott el Mezőfalvára. A hazai csapat meggyengülve, nem sok eséllyel vette fel a küzdelmet, s már a 2. perc­ben gólt kapott. A budafo­kiak döntésre vitték már az első félidőben a mérkőzést, és 3:0-ás eredménnyel zárták. Szünet után már a hazaiak is el-el látogattak ellenfelük kapuja elé, de azt bevenni egyszer sem tudták. Ekkor a keményen védekező budafo­kiak három játékosa is sárga lapot kapott. Góllövők: Szíj­jártó, Föld­házi, Berecz. Két csoportban befejeződött a Mezőföld Labdarúgó Kupa északi, déli csoportjainak küzdelme. Az északiban a Dunaújvárosi Építők, a déliben a Mezőfal­va lett az első. Az abszolút első és a harmadik helyet oda—visszavágós rendszerben március 16-án és 23-án a D. Építők—Mezőfalva, illetve Ercsi Kinizsi—Paksi SE mér­­­­kőzések döntik el. Északi csoport: 1. D. Építők 6 4 1 19-59 2. Ercsi Kinizs 6 2 2 2 9-10 6 3. D. Volán 6 3-3 10-19 6 4. DKSE (vegy.) 6 1 1 4 17-11 3 Déli csoport: 1. Mezőfalva 6 5 - 1 20-10 10 2. Paksi SE 6 4-2 15-12 8 3. Toldi SE 6 2 1 3 10- 9 5 4. Sárbogárd 6 - 1 5 6-20 1 M. L. Tömegsport: Munkahelyi olimpia két sportágban Megkezdődtek a munkahe­lyi olimpia 1983. évi városi versenyei. Először az asztali­­tenisz egyéni versenyekre ke­rült sor, ahol 22 férfi és 14 női induló volt. Az első he­lyet a férfiaknál Bakos De­zső a BVM, nőknél Dobler Istvánné, a vasmű dolgozója szerezte meg. Új színfoltot jelentett nők versenyében a Betonút­-­építő Vállalat sportolóinak megjelenése és sikeres sze­replése. A női kézilabdában is sor került az első mérkőzés le­játszására, ahol a MOM 22:20 arányban győzött a Vendég­látókkal szemben. Vasárnap a nagyközönség részére bezárt a műjégpálya. Már csak a hokisoké a jég. E hét elején a D. Kohász jég­­korongozói lejátsszák a hátralévő két országos serdülő és junior bajnoki mérkőzést, és ezzel véget ér a jégszezon Röplabda: A harmadik játszma döntött A hét végén ismét teljes fordulót bonyolítottak le a röplabda NB I. második cso­portjában. A Kohász ezúttal Budapesten a MALÉV SC ellen mérkőzött. MALÉV SC—D. Kohász 3:1 (11, —14, 15, 12) Kohász, Berta, Laszczik, Vas, Kelemen, Mázik, Ruffing. Csere: Ancsa, Tiszavölgyi, Kovács, Meskál. Edző: Szélig Árpád. Jól kezdett a Kohász, de az első játszmában kialakult fej-fej melletti küzdelemből a hazaiak kerültek ki győz­tesen. A második és harma­dik játékrész nagy fordula­tokat hozott. A másodikban a hazaiak már 14:6-ra vezet­tek, amikor a Kohász feltá­madt, és nagy bravúrral ki­egyenlítette a játszmaarányt. A Kohász nem vesztette el lendületét, és a harmadik játszmában kitűnő játékkal 7:0-ra elhúzott. A repülősök azonban a nemrég igazolt vá­logatott Kovács vezérletével ügyesen lassították a játékot, és megfordították az ered­ményt. A Kohász a negyedik játsz­mában sem adta fel, de a küzdeni tudás ezúttal kevés volt. Jó: Berta, Kelemen. — TH — Nőnapi torna Második alkalommal rendez­ték meg a nőnapi röplabda-tor­nát, amelyen a papírgyár, a Rudas szakközépiskola, a Római II. Általános Iskola és a vasmű két csapatának küzdelméből a vasmű „A” csapata került ki tornagyőztesként. Második a vasmű „B”, harmadik a Római II. csapata lett. Természetjárás: Túrázók a Többszázan vándoroltak át vasárnap a Duna túlsó olda­lára, hogy részt vegyenek a Petőfi Sándor emléktúrán, s hogy elinduljanak a D. Pa­pír SK erdei futóversenyén. A Vörös Csillag Tsz termé­szet­járói turistajelzéseket is festettek az útvonalon, jól sikerült rendezvény érté­­­két sajnos rontja, hogy na­gyon sok eldobott papírhul­ladék, nylonzacskó is jelezte, merre jártak a túrázók! A túra emléklapját az in­dulók a városi sportfelügye­lőségen vehetik át. Dunán­túl A természetkedvelők, a du­naújvárosi futóklub tagjai március 18-án 17 órakor ta­lálkoznak újra az MMK-ban. Ekkor tartják meg az erdei futóverseny eredményhirde­tését is. Az összejövetelre már azokat is várják a ren­dezők, akik részt óhajtanak venni az olimpiai ötpróbán. Felkészülésükben (edzéster­vek stb.) és a próbákra való utazás megszervezésében a klub segítséget nyújt szá­mukra. 1983. március 15., kedd Falusi Spartakiád Adonyban A Falusi Spartakiád téli versenyeinek dunaújvárosi járási döntőjét A­donyban rendezték meg. Sakkban és asztaliteniszben összesen 52-en versenyeztek. A leg­népszerűbb a férfi asztalite­nisz és sakk volt. A verseny végeredménye: asztalitenisz: férfi: 1. Topp Árpád, 2. Neid­l György, 3. Fartell Lajos (mindhárom Adony). Női: 1. Fülöp Ilona (KISZ JB), 2. Murányi Ani­kó, 3. Gelencsér Gizella (mindkettő Adony). Sakk: férfi: 1. Vékony József (Bes­­nyő), 2. Szántó Zoltán (Adony), 3. Lehóczki Ádám (Perkáta). Női: 1. Lehóczkiné Orbán Ágnes (Perkáta), 2. Gergely Margit (Adony). AZ NME KOHÓ- ÉS FÉMIPARI FŐISKOLAI KAR 2-5 éves munkaviszonnyal rendelkező, érettségizett, GYORS- ÉS GÉPÍRÓT keres, adminisztratív munkakör betöltésére. Jelentkezés: személyesen az igazgatói hivatalban. (Táncsics Mihály utca 1 a.) (214435) A BETON- ÉS VASBETONIPARI MŰVEK DUNAÚJVÁROSI GYÁRA pályázatot hirdet ÉPÍTÉSZTECHNIKUSI VÉGZETTSÉGŰEK részére, korszerű vasbetonszerkezetek szereléséhez, művezetői munkakör betöltésére. A pályázatot önéletrajzzal, gyárunk személyzeti és oktatási osztályára kérjük. (214434)