Dunaújvárosi Hírlap, 2002. október (13. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-21 / 246. szám

2002. október 21., HÉTFŐ Egyre jobban alakul Buday Ferenc csapata Nem okozott gondot a pécsiek legyőzése Dunaújváros (Agárdy)­­ A Pécs ellen folytatta tegnap este a Dunaferr férfikézilab­da-csapata bajnoki szerep­lését. A mieink remek, ma­gabiztos játékkal gyűjtötték be a két pontot. Dunaferr - Diacel Pécs 28-16 (12-6) Dunaferr Sportcsarnok, 300 néző. Dunaferr: Szathmári - Ker­tész 3, Marcinkevicius 5, Rosta 2, Kemény, Katzirz 2, Bene 4. Csere: Stochl (ka­pus), Kuzmicsov 3, Császár 3, Grebner, Sándor 1, Né­meth 2, Boda 3. Edző: Bu­day Ferenc. Nagyszerű felfogásban kezd­te a találkozót a Dunaferr, és szerencsére úgy is folytatta. Er­re remek példa volt, hogy ami­kor a 10. percben 4-0-ra vezet­tek a mieink, egy kapufára do­bott hétméteres után Kertész Balázs önfeláldozóan javított, és növelte csapata előnyét ötre. A vendégek az első találatukat csak a 13. percben érték el, ami­kor 5-1-re alakították az állást. A Dunaferr azonban továbbra is támadásban maradt, aminek eredményeképpen 12-6-os ál­lásnál mehettek pihenőre a csa­patok. A második játékrészben sem változott semmit a játék képe, a Dunaferr egy másodpercig sem adta ki kezéből a kezdeménye­zést, így nem maradhatott el a magabiztos siker. A találkozó­ból messzemenő következtetést nem szabad levonni, de egy biz­tos: ezúttal is látszott, hogy egy fiatal, agilis csapat van kialaku­lóban Buday Ferenc kezei kö­zött. A törvényszerűen előfor­duló hibák ellenére is látható, hogy a csapat napról napra tuda­tosabb kézilabdát játszik, ami­nek remélhetőleg előbb-utóbb nagyon szép eredménye lesz. Egykori csapatának két gólt lőtt a nyáron igazolt tehetséges át­lövő. Katzirz Dávid­Fotó: Wohlmann SPORT DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP 11 A Dunaferr férfimunkát végzett Az Acélbikák átgázoltak az Alba Volánon, majd bejutottak az elitbe Oswiecim (Horog László)­­ Szinte hihetetlen dunaújvá­rosi sikerrel ért véget a jég­­kongozók Kontinentális Ku­pájának második fordulója. A Dunaferr előbb megalázta az Alba Volánt, majd tegnap döntetlent játszott a házigaz­dákkal. Ennek eredménye­képpen a Dunaferr Európa legjobb tizenhat csapata kö­zé került. A szombati Dunaferr - Alba meccs előtt az első játéknapon a vendéglátók ellen meglepő, ám rendkívül magabiztos, 5-1-es győzelmet arató volánosok tűn­tek esélyesebbnek, főleg, hogy pár napja, a hazai bajnokin 4-2- re nyertek Újvárosban. Magyar-magyar párharc, „életre halálra” Ezúttal is Jan Jasko alakulata kezdett jobban, Palkovics lövöl­dözött távolról, majd Kaszala testre ütésért ült a büntetőpadra, ám a lehetőséggel nem tudtak mit kezdeni a koronázó városi­ak, ráadásul a Dunaferr jutott előnyhöz, Szélig bombája kijött Budairól, s az arra járó Orsó a ketrecbe piszkálta a pakkot, 1-0. A túloldalon Tőkési tüzelt, a le­­csorgott Gröschl küldte kapura, Ferjo a helyén volt. A 10. perc­ben már két góllal vezettek az acélbikák, Ladányi passzát Pe­­terdi juttatta a hálóba, 2-0. Nagyságrendekkel jobban ját­szott a Dunaferr, mint a Volán, a közlekedésiek csak keresték a pakkot. Védőjük, Tőkési csak szabálytalanul tudta megállítani Borsost, nem is kerülhette el a kiállítást. A Dunaferr legjobbja, Ladányi látványos szóló után tü­zelt, Budai bravúrral hárított. Aztán a nyáron a volános szere­lést piros-fehérre visszacserélő Orsó döngölte a jégbe Ondrejci­­ket, majd Vargyas szabálytalan­kodott Gröschl-lel, így kettős hátrányba kerültek az Acélbi­kák. Ferjónak akadt dolga bő­ven, ám becsülettel állta a sarat, egészen a 18. percig, amikor Sil­le a kék vonalról bevette kapu­ját, 2-1. Ez a momentum zárta az első játékrészt, a másodikat pedig Bali kiállítása vezette fel. A fe­hérváriak körbelövöldözték a kaput, kis híján mégis Ladányi lépett ki, Sille csak nagy kínok árán állította meg. Majoross majdnem egyenlített, két lövést adott le gyors egymásutánban, mindkettő elhalt Ferjo testén. Szorongatott a második játék­részre nagymértékben feljavult fehérvári brigád, igaz, az acélbi­káknak is akadt helyzete, volá­nos rohamok közepette előbb Ladányi tárnasztatta meg Bu­dait, majd Horváth András bom­bázta a pakkot a felső sarokba, 3-1. Borsos ziccert rontott, aztán közelebb jött az Alba Volán-Fe-­Vita, Palkovics élesen belőtt ko­rongjára Gröschl jókor érkezett a kapu torkában, 3-2. Pár má­sodperccel később már egyenlőt mutatott az eredményjelző, Rusznak gyötörte be a pakkot Ferjo kapujába, 3-3. Rajz Attila támadta a piros-fehérek kapu­sát, amit Orsó nem vett jó néven, a feldöntötte a fehérvári táma­dót. A kiállítással nem tudtak mit kezdeni Palkovicsék, az új­városiak kivédekezték az em­berhátrányt, ráadásul nem min­dennapi körülmények között, Rusznak például „lelőtte” az ön­feláldozóan bevetődő Széliget. Erdősi majdnem bevette Budai hálóját, a gólbíró már találatot jelzett, ám a pakk centiméterek­kel elsuhant a fehérvári kapu mellett. Az utolsó húsz perc kez­detén Ocskay csent el egy ko­rongot, kapura indult, s lőtt, Fer­jo azonban tisztázott. Budai, majd Ondrejcik kezd­te meg kiállítását, amit azonnal büntetett a Dunaferr, Ladányi lövése lecsorgott Budairól, Pe­terdi ott termett, s hálóba pöc­költ, 4-3. Megzavarodott a Vo­lán, a folytatásban Borsos lőtte ki a bal felső sarkot, Orsó mérta­ni pontosságú passzát váltotta gólra, 5-3. Szélig túlzott szigor­ral lépett fel Gröschl-lel szem­ben, kiállítását Tőkési azonnal kihasználta, 5-4. Ocskay egyen­líthetett volna, de lövésébe Fer­jo reflex mozdulattal beleka­pott, kezéről a pakk a kapu fölé vágódott. Az ellenakciónál vi­szont Orsó nem hibázott, 6-4, ezzel el is döntötte a nyitott kér­déseket. Vas Márton szólóját nem tudta góllal zárni, ám Erdő­si látványosan vett át egy koron­got, s közelről a ketrecbe csúsz­tatott, 7-4. A lefújás előtti pilla­natokra is akadt újvárosi gól, a dudaszós előtt Vas is bevette Budai kapuját, 8-4. Ezzel ki is alakult a végeredmény, az utol­só percekben az újvárosiak lé­nyegében lenullázták a fehérvá­riakat a rendkívül sok kiállítás­sal tarkított, férfias, ám egyálta­lán nem durva mérkőzésen. A győztes csapat szakvezetője, Dusán Kapusta elmondta, nagyon boldog, nagyszerű mérkőzésen verték a Volánt, a derbi a legutóbbi baj­noki döntőt idézte, amely az új­városiak győzelmével végző­dött. Ezúttal is hatékony volt a védőmunkájuk, s támadásaikat rendre sikerrel fejezték be. Ez döntött. Fehérvári kollégája, Jan Jas­­ko érthetően nem volt önfeledt. A tréner közölte, a pénteki re­mek játékot sajnos nem sikerült megismételniük. A csatárok és a védők is jócskán elmaradtak a várakozástól. A legnagyobb problémát az jelentette, hogy emberelőnyös helyzeteiket nem tudták értékesíteni. A Dunaferr ezen a találkozón ismét bizonyította, hogy nem le­het leírni. A klub és a csapat kö­rüli problémák ellenére ismét bebizonyították, hogy Dusán Kapusta és csapata érti a dolgát, amikor kell, megmutatják a vi­lágnak, hogy nem véletlenül a célból lévő bikák. Vasárnap dőlt el, hogy mit ér a fehérváriak elleni győzelem. Az első meccsen az Alba Volán 4-2-re verte a fehé­roroszokat, így a Dunaferrnek mindenképpen pontot kellet szereznie a házigazda lengyelek ellen. Nos, ez óriási küzdelem­ben sikerült a mieinknek, 2-2-es döntetlent értek el, és ezzel a magyar jégkorongozás történe­tében először bejutottak a Kon­tinentális Kupa harmadik fordu­lójába, ami annyit jelent, hogy az oroszok, finnek, szlovákok, svájciak által több csapattal is jegyzett sorozat legjobb tizen­hat csapata közé kerültek. A folytatás egy hónap múlva Pozsonyban lesz, többek között a szlovák bajnokkal. A dunaújvárosiak ismét taktikusan játszott a fehérváriak ellen Fotó: DH-archív Egy elszánt csapat győzött A győriek továbbra is csak tervezhetik a Dunaferr legyőzését Győr (DH-információ)­­ Kü­lönösen otthon, többezres szurkolótábora előtt félelme­tes a győri női kézilabdacsa­pat. Mivel már a Fradi és a Cornexi skalpját is megsze­rezték, vasárnap este a Du­naferr csapatára fenték na­gyon a fogukat. Fantasztikus hangulat ural­kodott a győri stadionban. Ak­kora volt az érdeklődés a Duna­ferr elleni mérkőzés előtt, hogy ideiglenes lelátókat is felszerel­tek. Háromezer ötszáz fanatikus győri szurkoló hajtotta Gör­­biczéket a siker felé. Győri Graboplaszt ETO KC - Dunaferr 23-24 (14-12) Győr, 3500 néző. Vezette: Boniferr, Serfőző. Dunaferr: PÁLINGER Pálffy 3, Pigniczki 1, Oblisz,­­ Bohus, FERLING 6, NAGY 4. Csere: Cracana (kapus), Szrnka 2, Borók 3, Gáspár 1, BULATH 4. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 1/1. Vura József együttese ebben a szezonban remek eredmé­nyekkel büszkélkedhet. Fiatal,­­ám nagyon jó erőkből álló csa­pata megérett arra, hogy már­­már bajnoki álmokat is dédel­gessen. Legalábbis erről beszél­nek manapság Győrben a női kézilabdát illetően. Kiss Szi­lárd, a Dunaferr mestere viszont abból akar építkezni, amit csa­pata a Valencia elleni utolsó fél­időben mutatott. Az a fantaszti­kus játék lehet a jövőben a minta. Az első félidőben pontatlanul lőtt kapura a vendégcsapat, és Sirina remekül védett. A kima­radt helyzetek miatt vezetett a szünetben a hazai gárda. A má­sodik félidőben Pálinger Kata­lin szenzációsan védett, és a csapat védekezése is jelentősen feljavult, így maradt a győriek régi vágya, hogy egyszer majd legyőzik a Dunaferrt. Kiss Szilárd: - Örülök, hogy újra elszánt a csapat. A második félidőben mutatott játékunk rendkívül biztató. Pálinger Katalin különösen a második félidőben remekelt ------------ Dunaújvárosi hírlap -----------------­Főszerkesztő: Zsigó Ferenc Felelős szerkesztő: Munkácsi Imre Rovatvezetők: Agárdy Csaba, Boda András, Pálinkás István, Tihanyi Szilvia. Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 39. II. emelet. Levélcím: 2401 Dunaújváros, Pf. 123. Telefon: (25) 410-989, (25) 412-626. Fax: (25) 410-999, e-mail: szerkesztoseg@dh.pl­.hu Központi oldalak szerkesztői: Balogh Attila Zoltán, Gidai Judit. Tel: (88) 541-677 Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft., 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. a Pannon Lapok Társasága tagja. Kiadásért felel: Kázmér Judit, Gyerák András ügyvezető igazgatók. Központi főszerkesztő: Kovácsi Miklós Hirdetési főosztályvezető: Martin Beierlein Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-631. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 820 Ft, negyedévre 2460 Ft, fél évre 3%-os kedvezménnyel 4772 Ft, fél évre lakossági folyószámláról átutalva 5%-os kedvezménnyel 4674 Ft, egy évre 8%-os kedvezménnyel 9053 Ft, egy évre lakossági folyószámláról átutalva 10%-os kedvezménnyel 8856 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: Dunaújváros, Vasmű u. 41. fszt. 5. Tel.: (25) 405-974. Ingyenes zöld szám: 06(80) 919-049. Hirdetésfelvétel: Dunaújváros, Vasmű út 41. fszt. 5. Tel.: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986. Telefonos hirdetésfelvétel: 06(40) 949-459. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az SERVER- 1084 Budapest, Auróra u. 11. Tel.: 303-4738. Fax: 303-4744 ; E-mail: marketing<S>observer.hu! http :Twww. observer. hu BUDAPESI MLDIAHGYI IÖ KL I