Fejér Megyei Hírlap, 1982. augusztus (38. évfolyam, 179-203. szám)

1982-08-24 / 197. szám

Kézilabda Értékes győzelmek Az előre lejátszott, illetve elhalasztott mérkőzések miatt csupán a MÁV Előre és a D. Vendéglátó játszott bajnoki pontokért a hét végén — mindkettő szép sikerrel. NB I B, férfiak MÁV Előre—Komlói Bányász 23:21 (12:10) Az élcsoportba tartozó Kom­ló és a hazai pályán változat­lanul eredményes MÁV Előre (Bokor — Horváth I. 2, Kár­páti, Varga 4, Balogh D. 1, Pálfi, Tégl 4; csere: Balogh I., Vincze 7, Madár 5, Baki, Eté­­nyi) küzdelmes mérkőzést ját­szott Székesfehérváron. Jó darabig fej-fej mellett halad­tak a csapatok. A 40. percre ugyan négy góllal elhúztak a hazaiak, ám az utolsó 10 per­cet a Komló kezdhette egy gól előnnyel. A hajrában is­mét érvényesült a MÁV Előre megszokott küzdeni tudása, ennek köszönheti a nagyon értékes két pontot. Különös érdemei vannak a győzelem­ben Bokor kapusnak, aki a döntő pillanatokban három büntetőt hárított. NB II, nők D. Vendéglátó—Makó 14:12 (6:8) A Makón lejátszott mérkő­zésen az utolsó percekben ke­rekedtek felül a céltudato­sabb, fegyelmezettebb duna­újvárosiak. Legjobb góllövőik: Szauerwein 5, Pálmai 4, Fara­gó 3.* Hat NB I-es női csapat és két jugoszláv együttes részvé­telével zajlott az ünnepek alatt Mezőberényben két cso­portban a Kőrös Kupa. Az el­ső helyet a rendező Békéscsa­bai Előre Spartacus szerezte meg, a Bakony Vegyész és a Dinamo Pancsevo előtt. A D. Kohász a helyosztók során a 7. helyért mérkőzött, s ezen a találkozón 24:20-ra verte a Ferencvárost. Innen-onnan Atlétika A Népstadionban megren­dezett magyar—csehszlovák atlétikai viadalon a nőknél a vendégek diadalmaskodtak, a férfiak pedig nem bírtak egy­mással. Döntetlen lett az eredmény. A 400 méteres fér­fi gátfutásban a dunaújvárosi Simon Balla István legyőzte vetélytársait, 51,55 másodper­ces idővel ért célba. Kosárlabda Jól szerepeltek NB I-es csa­pataink az ezúttal is nagysza­bású, erős csapatokat felvo­nultató nemzetközi Balaton Kupán, Fűzfőn. Az Alba Re­gia Építők női csapata a Veszprémi Volán, a Csepel és a Zalaegerszeg előtt torna­győztes lett. A Videoton is helytállt, NB I-es vetélytár­­sai legyőzésével végzett a har­madik helyen. ökölvívás Két érmet szereztek a SZIM Vasas öklözői a nemzetközi Dobó István emlékversenyen. A 60 kg-os súlycsoportban Bujdosó a második menetben kénytelen volt feladni a küz­delmet a válogatott Gönczi ellenében, így lett második. Az 57 kg-os kategóriában Dankó Tivadar pontozással kikapott a lengyel Ratkótól, s így be kellett érnie a számára nem éppen hízelgő harmadik hely­­lyel. Sakk Portisch mesterhármasa Nem mindennapi sorozatot ért el a mexikói Tolucában a sakk világbajnoki zó­naközi döntőben Portisch Lajos nagy­mester. Két nap leforgása alatt három bravúros győzel­met ért el az angol Nunn, az argentin Rubinetti és a szov­jet Szpasszkij ellenében. A magyar nagymester ezzel az élre ugrott, és alaposan meg­nőttek továbbjutási esélyei. A másik magyar, Adorján egy pontot szerzett az utolsó két fordulóban a Nuni és Rubi­netti elleni döntetlenekkel. A mezőny állása: Portisch 6,5, Torre (Fülöp-szigeteki), 6, Ivanov (kanadai) 5,5, Ador­ján, Seirawan (amerikai), Szpasszkij, Nunn, Juszupov (szovjet) 5—5, Balasov (szov­jet) és Polugajevszkij (szov­jet) 4,5—4,5, Hulak (jugoszláv) 4, Rubinetti 3, Rodriguez (kubai) 2,5, Kountly (libanoni) 1,5 pont. Portisch az utolsó három fordulóban Torre, Balasov és Polugajevszkij, Adorján pe­dig Juszupov, Torje és Bala­sov ellen játszik még. Coe lejáratta magát Különleges eseményről szá­molt be a DPA és az AFP hírügynökség a kölni nemzet­közi atlétikai verseny króni­kájában. A meghívottak közül a brit Sebastian Coe, a 800 m-es táv első számú esélyese ultimátummal felérő kijelen­tést tett, feltételként szabta meg, hogy a rajtnál nem je­lenhet meg a kubai olimpiai győztes és ex-világcsúcstartó Juantorena. Coe elérte célját, a kubai nem indult, a britek büszkesége megszorítás nélkül győzött, mégis lejáratta ma­gát... AZ ENYINGI ÁLLAMI GAZDASÁG ÁGOSTONPUSZTAI SZOLGÁLTATÓ ÜZEMÉBE FELVESZÜNK villanyszerelőket, tehergépkocsivezetőket, géplakatosokat, hegesztőket. Bérezés kollektív szerződés szerint. (Kb.: 3500—6000 Ft). Jelentkezés Enyingen, vagy Ágostonpusztán. 7265 A megyei bajnokság eredményei Ercsi Kinizsi—Toldi SE 3:1, Lajoskomárom—Iváncsa 2:1, Sárbogárdi Videoton— Polgárdi 1:1, Lovasberény— Mór 1:0, D. Építők—Tordas 0:0, Pusztavám—Seregélyes 2:0, Mány—Dunaújvárosi Volán 5:0, Ikarus—Szondi SE 0:0. Atlétika Országos bajnokság A Csehszlovákia elleni vá­logatott viadal után újabb nehéz erőpróba vár a ma­gyar atlétika élvonalára, a ma selejtezőkkel és egy dön­tővel kezdődő, s csütörtökön záruló országos bajnokság. A nagy vetélkedőre 20 bu­dapesti és 49 vidéki szakosz­tály csaknem 900 atlétája nevezett, ám a rajthoz állók köre ennél lényegesen sző­kébb lesz, mert a rendezők számos férfi és női verseny­zőnek nem adtak rajtenge­délyt. Egészen egyszerűen azért nem, mert az idei ver­senyeken nem feleltek meg az OB nevezési szintjei­nek . .. A háromnapos vetélkedő egy­részt főpróba a közelgő athéni Európa-bajnokság előtt, másrészt az utolsó nagy lehetőség a csapattag­ság kiharcolására. A cseh­szlovákok elleni nemzetek közötti találkozón Salbert és Tánczi csúccsal, Bakosi szép győzelemmel, Pálóczi hátszél segítségével elért 8 m közeli távolugró ered­ménnyel, a női 4x400-as váltó pedig jó idővel és győ­zelemmel került az EB-sze­­replők listájára, a bajnok­ságon már csak keveseknek van esélyük a csatlakozásra, leginkább Paróczainak, Ja­­náknak és Herczegnek, Si­mon Ballának, Takács Jó­zsefnek és Takács István­nak, ami pedig Szalmát il­leti: a kitűnő távolugrónak mindenképpen bizonyítania kell, mert utoljára július 3- án versenyzett, illetve akkor is csak versenyen kívül állt rajthoz az arlesi hármas viadalon. Az idei bajnokság újítása, hogy az első napon csak egyetlen döntőt rendeznek (18 órától 5000 m), s hogy szerdán és csütörtökön a délutáni program szinte csak döntőkből áll. Hiány­zik a programból a női 3000 m, amelyet egy korábbi idő­pontban bonyolítottak le. A szövetség döntése értelmé-­­­ben az EB-jelöltek csak olyan versenyszámokban in­dulhatnak, amelyekben a kontinensviadalon is szere­pelnek, illetve, ha ilyen nincs a bajnoki program­ban, akkor erejükre és ép­ségükre vigyázva versenyez­nek, így a 4x100-as váltó tagjai egyénileg a 100-on és a 200-on rajtolnak, a 4x400- as női stafétában szereplők a 200-on és a 400-on Orosz a 100-at és a 200-at válasz­totta. Vanyek most csak a távolugrásban áll rajthoz, s Bakosi Béla is csupán csak a hármasugrásban bizonyít­hatja képességeit. Csütörtö­kön este 8 órakor, nem sok­kal az utolsó döntőt köve­tően — az elnökség rövid ülését követően — a szövet­ségek házában sor kerül az EB csapathirdetésére. Területi bajnokság jó mérleg a második fordulóban is Jól szerepeltek megyénk csapatai a területi bajnokság második fordulójában is, csu­pán a MÁV Előre hagyta el vereséggel a pályát. D. Kohász—Ráckeve 1:0 (0:0) Dunaújváros, 500 néző. Ve­zette: dr. Szőke. D. Kohász: Németh — Kel­ler, Tóth, Menyhárt, Tímár — Krukk, Mártai, Fajkusz — Ress, Tatár (Kuti a 88. perc­ben), Csikesz (Flórián a 74. percben). Góllövő: Mártai. A Kohász együttese szerdán jó játékkal legyőzte barátsá­gos mérkőzésen az NB II-es Siófok együttesét. Talán emiatt a szurkolók nagyará­nyú győzelmet vártak a sze­rényebb képességű Ráckeve ellenében. Ez elmaradt, és a Kohásznak meg kellett küz­denie az egygólos győzele­mért is. Az első félidőben sok hibával játszottak, csupán Tóth és időnként Csikesz megmozdulása jelentett némi veszélyt az ellenfél kapujára. Szünet után sem történt ja­vulás a játékban, de a 61. perc meghozta a győztes gólt. Fajkusz indításával Tóth fu­tott el a jobb szélen, pontos beadását Mártas lőtte a kapu közepébe, 1:0. Ezután valamit javult a színvonal, a Kohász előtt adódtak gólhelyzetek, de Krukk több esetben hibázott. Végeredményben alacsony színvonalú mérkőzésen nyert a Kohász, akik közül Tóth, Fajkusz és Csikesz játszott átlagon felül. M. L. Budafok—Mezőfalva 2:2 (1:2) Budafok, 1500 néző. Vezet­te: Komáromi. Mezőfalva: Vég — Klár (Sümegi), Majzik, Barabás, Németh — Fóris, Vörös, Óno­di — Simon (Kötél), Miklós, Somogyi. Góllövők: Földházi (11-es­­ből), Szíjjártó, illetve Vörös, Miklós. Már a 8. percben vezetés­hez jutott a Mezőfalva, Mik­lós szögletét Vörös fejelte a hálóba, 0:1. A gól fölpapri­kázta a hazaiakat, de a 26. percben mégis a vendégek növelték az előnyüket. Miklós 20 méteres bombaszabadrúgá­sa vágódott a kapuba. 0:2. A 35. percben Földházi szépített büntetőből. 1:2. Szünet után mindkét csa­pat nyílt sisakkal támadott, a Budafok volt szerencsé­sebb, mert az 57. percben Szíjjártó fejesgóljával egyen­líteni tudott. 2:2. Az utolsó percekre is maradt izgalom, de a győzelmet végül is egyik csapat sem tudta kivívni. Jók: Földházi, Kapitány, Stefanics, illetve Vég (a me­zőny legjobbja), Majzik, Fó­ris, Miklós. K. I. Boly—Enyingi MEDOSZ 2:2 (1:1) Enying, 800 néző. Vezette: Hostermayer. Enyingi MEDOSZ: Kötél — Tib­or (Csehkis), László, Kiss (Jobbágy) — Rédli, Bereczki, Semjén,­ Lakatos — Verbócz­­ki, Gergics, Bende. Góllövők: Retting, Marian, illetve Verbóczky, Jobbágy. Sárga lap: Gergics, Csehkis, illetve Retting. Az első félidőben a vendé­gek némi mezőnyfölényben játszottak. A 8. percben Rot­ting révén a vezetést is meg­szerezték. Az enyingieknek a 30. percben Verbóczki révén sikerült egyenlíteniük. A má­sodik félidőben nagyobb len­dülettel kezdett mindkét együttes, a hazaiak léptek fel támadólag, de gólt az 57. percben a bolyiak szereztek. A hazaiak egyenlítő gólját a 77. percben Jobbágy lőtte. A játék képe alapján a döntet­len reális eredmény. Jók: Vukmann, Farkas, Ul­rich, illetve Semjén, Csehkis, Bende, M. Gy. Fűzfői AK—MÁV Előre 2:0 (1:0) Székesfehérvár, Takarodó úti pálya, 300 néző. Vezette: Karáth. MÁV Előre: Bata — Rei­ner, Palanek, Podt, Róth — Demján, Tóth L., Klémán — Litvik (Beák a szünetben), Bors, Bruder. Góllövők: Kocsis, Iván. Az első gólt a 8. percben szerezték a vendégek. A MÁV Előre hátvédei rosszul alkal­mazták a lestaktikát, Kocsis került gólhelyzetbe, aki nem is hibázott. A félidő végén három 100 százalékos gól­helyzet is adódott a hazaiak előtt, de Demján és Litvik hi­bázott. Ebben a játékrészben még Tóth kapufája volt az esemény. A második félidő nagy mezőnyfölényében ját­szott a MÁV Előre, de gól­helyzeteit sorra elhibázta. A Fűzfő egy ellentámadásból Iván révén növelte előnyét. A jó színvonalú mérkőzésen a sok gólhelyzetet elhibázó MÁV Előre átszervezett, fia­tal csapata a vereség ellenére is jó játékot mutatott. A csa­patból Róth és Klémán játé­ka dicsérhető. N. J. Egy a sok MÁV Előre-támadás közül. Litvik és Tóth összjátéka az ellenfél térfelén Játékvezetői tanfolyam Hétfőn, a keszthelyi Heli­kon Szállóban ülést tartott az Európai Labdarúgó Szövet­ség (UEFA) játékvezetői bi­zottsága. A tanácskozáson, amelynek témája a VI. játék­vezetői tanfolyam programja volt, részt vettek az MLSZ J. B. vezetői is. A ma kezdődő háromna­pos továbbképzésre 31 ország két-két bírája kapott meghí­vást, Magyarországot hat FIFA-játékvezető képviseli. Az angol, francia és német nyelvű csoportok részére kü­­lön-külön tartandó foglalko­zások mellett plenáris ülé­sekre is sor kerül. Ezeken többek között a XII. szabály­ról, az úgynevezett négylépé­­ses kapusszabályról, az idei VB tapasztalatairól, valamint a játékvezetők és az UEFA- ellenőrök kapcsolatáról hang­zik el előadás. A program gyakorlati része az 50, illetve 400 m-es, valamint a 12 per­ces futószintek teljesítéséből áll. A tanfolyamon, amelyet először rendeznek szocialista országban, jelen lesz az olasz dr. Artemio Franchi, az UEFA elnöke és Hans Bangerter, az UEFA svájci főtitkára is, akik szerdán sajtótájékoztatót tar­tanak a keszthelyi Festetics­­kastélyban. Fotó­tájékoztató A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 34. fogadási héten 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. A nyeremények a nyereményilleték levonása után a következők: 12 talála­tos szelvény 45 darab, nye­reményük egyenként 56 726 forint; 11 találatos szelvény 812 darab, nyereményük egyenként 1257 forint; a 10 találatos szelvények száma 7711 darab, nyereményük egyenként 199 forint. A kö­zölt adatok nem véglegesek. A helyes tippek: 2, 2, 1, 1, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 1, 2, 2, 1.