Fejér Megyei Hírlap, 1984. szeptember (40. évfolyam, 205-230. szám)

1984-09-05 / 208. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 1784. SZEPTEMBER 5. SZERDA AUTÓS TÚRAVERSENY: A Fehérvár Áruház SE autós szakosztálya meghívásos és bajnoki pontszerző (Rally II-be való feljutáshoz) versenyt rendez szeptember 8-án. A 8 órakor kez­dődő viadalon mintegy száz autós méri össze tudását négy kategóriában. A verseny útvona­la: Székesfehérvár Velinszky út — Népköztársaság út — Zámolyi út — Zámoly — Gánt — Csákvár — Lovasberény — Nadap — Velence — Sukoró — Pákozd — Székesfehérvár útvo­nalon. Ezt a kört kétszer teszik meg a versenyzők. A rendezők közlik, hogy a lezárt külön próbaszakaszokon kívül a kijelölt útvonalon a versenyzők az odavonatkozó közlekedési szabá­lyok betartásával közlekedhetnek. A verseny ünnepélyes megnyitóját 7 órakor a Fehérvár Áruház mögötti parkolóban tartják, ugyanitt lesz 19 órakor az eredményhirdetés is Labdarúgó NB II Ma: Vác-Volán rangadó A labdarúgó NB II-ben szerdán rendezik az idei má­sodik hétközi, sorrendben pe­dig az ötödik fordulót. A csa­patokra az erőltetett menet­ben egy hét múlva újabb hét­közi mérkőzés vár. Szerdán játsszák a Vác- Volán rangadót. Néhány hó­nappal ezelőtt még két osz­tálykülönbség volt a két csa­pat között, hiszen a Vác a te­rületi bajnokságban, a Volán pedig az NB I-ben szerepelt. Annak ellenére, hogy a Vác vasárnap elveszítette első pontjait Szolnokon, változat­lanul a mezőny meglepetés­­csapata. Rangadó lesz azért, mert négy forduló után a Vo­lán az első, a Vác pedig a második helyen áll. Ugyan­csak két osztálykülönbség mutatkozott a néhány hónap­ja a szerdán egymás ellen küzdő Dunaújváros és Diós­győr között is. A kupagyőztes és KEK- mérkőzés előtt álló Siófok Hódmezővásárhelyre látogat, míg a volt NB I-es Nyíregy­háza Baján vendégszerepel. A szerdán 16 órakor kezdő­dő 5. forduló párosítása: 22. sz. Volán—Szolnok, Keszthely—Sopron, Bakony Vegyész—Szekszárd, Kazinc­barcika—Salgótarján, Baja— Nyíregyháza, Vác—Volán, Dunaújváros—Diósgyőr, Deb­receni Kinizsi—Ózd, Nagyka­nizsa—Tapolca. Hódgép Met­­ripond—Siófok. A Fejér megyei Élelmiszerkereskedelmi és Vendéglátóipari Vállalat AZONNALI BELÉPÉSSEL FELVESZ — érettségizett adminisztratív dolgozókat, — adatrögzítőket. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán, Székesfehérvár, Vörös Hadsereg u. 8. 11 305 TAKARÍTÓT 8 órás elfoglaltsággal FELVESZÜNK! Nyugdíjasok jelentkezését is várjuk. Érdeklődni a Diszkont Raktáráruházban a ve­etőknél (Szivár, Tobak u. 13.) vagy a Fejér megyei Iparcikk Kér. Vállalat munkaügyi osztályán lehet (Székesfehérvár, Népköztársaság u. 44—46., I. emelet) 11 474 Kézilabda Rangadót nyert a Köfém Vereséggel kezdte az őszi szezont a Szondi SE átszer­vezett csapata az NB I B- ben. Rangadót nyert vi­szont, méghozzá idegenben a Köfém SC NB II-es női csapata, s ezzel ismét meg­erősítette első helyét. Idegen­ben maradt alul a MÁV Előre és a Sárszentmihály. NB I B Komlói Bányász—Szondi SE 22:18 (12:9) A nyáron szinte teljesen kicserélődött fehérvári csa­pat voltaképpen jól játszott dobogóra pályázó ellenfele otthonában. Könnyűszerrel nyerhetett is volna, ha játé­kosai nem hibázzák el szinte számolatlanul a jobbnál-jobb helyzeteket, köztük 3 bünte­tőt is. Igaz, a hajdani MÁV Előre kapus, Bárány a bra­vúrok sorozatával segítette csapatát a győzelemhez. A Szondi SE a következő ösz­­szeállításban játszott: Be­­nis—Kiss L. 3, Gönczi 2, Pál 3, Balogh 1, Margaritovics 2, Varga 1; csere: Nagy Cs. (kapus), Baki Kiss J. 4, Sa­­liga 1, Csík 1. NB II Nők Köfém SC—Zalaegerszegi Caola 22:20 (9:10) Nagy­ küzdelemben, baj­nokjelölthöz méltó játékkal, kiváló hajrával és jó véde­kezéssel nyert a fehérvári csapat a harmadik helyen álló Caola otthonában. A Köfém valamennyi játékosa elismerést érdemel a szép fegyvertényért. Legjobb góllövők: Pánczél 10, Dancsó és Puskás 4—4. Férfiak Környei Medosz—Sárszent­mihály 28:26 (14:11) Jól játszottak a sárszent-­­mihályiak Környén, csak­hogy a javarészt rutintalan fiatal játékosokból álló csa­pat a helyzetek sokaságát hagyta kihasználatlanul. Pe­dig a kiesés elleni küzdelem­ben aranyat ért volna a pontszerzés. Tizenhárom gól­jával Horváth volt a sár­­szentmihályiak legeredmé­nyesebb játékosa,­­ mellette Balogh és Szabó kapus tel­jesítménye dicsérhető. Ajkai Alu—MÁV Előre 23:22 (11:7) A fehérváriak jól játszot­tak és elszántan küzdöttek Ajkán, mégsem volt esé­lyük a pontszerzésre a jó adag játékvezetői jóindulat­tal segített ajkaiakkal szem­ben ... A hazaiak a máso­dik félidőben már 8 góllal vezettek, a MÁV Előre a hajrában tudta csak csök­kenteni hátrányát. Legjobb góllövők: Kapusi és Tégl 8—8. Jók: Bokor (kapus), Kapusi és Kárpáti. Sakkolimpia Kijelölték a magyar válogatottakat A Magyar Sakkszövetség elnöksége által megbízott vá­logató bizottság kijelölte az 1984. november 18. és decem­ber 5. között Szalonikiben sorra kerülő sakkolimpián résztvevő magyar csapatok tagjait. A férfiválogatott: Adorján András (Statisztika), Grósz­­péter Attila (DUTÉP), Pintér József (Bp. Honvéd), Portisch Lajos (MTK-VM), Ribli Zol­tán (Volán) és Sax Gyula (Bp. Honvéd). A női válogatott: Ivánka Mária (MTK-VM), Mádl Il­dikó (Meresztev), Petronics­­né Verőczi Zsuzsa (Vasútépí­tők) és Polgár Zsuzsa (MTK­­VM). A férfiválogatott elmúlt pénteki, illetve a­ női csapat keddi megbeszélésein — utóbbin az igazolatlanul tá­vol maradó Polgár Zsuzsa kivételével minden csapattag megjelent — Szerényi Sán­dor, a szövetség elnöke és dr. Lakó László főtitkár ismer­tette a görögországi erőpró­bára történő felkészülés­ eddi­gi eredményeit és a novem­ber 15-i elutazásig tervezett programot. A férfiaknál Fo­rintos Győző szövetségi kapi­tány, a nőknél Tompa János csapatkapitány tájékoztatta a játékosokat a szakmai felké­szülés (versenyek, edzőtábor stb.) további feladatairól. Sport Megyei bajnokság A megyei labdarúgó-baj­nokság harmadik fordulójá­ban idegenben győzött a La­­joskomárom, a Polgárdi, az Ercsi és meglepetésre az újonc Etyek együttese. Pon­tot szerzett a Perkáta, Lo­vasberény, a MÁV Előre pe­dig Ercsiben. Etyek—Mór 2:1 (1:0) Már 700 néző. Vezette: Vágner. Mór: Tőkés — Pisch, Végh, Törő, Stéger, Kaiser, Váli (Terszánszki) Képesi: Ecsek, Hancsák (Schwarc), Balogh. Edző: Kenyeres János. Etyek: Bartha I. — Zólyo­mi (Strasszer), Bíró, Szalon­­tai (Polgár II), Polgár I, Pet­­ruska, Balázs, Kurunczi, Bartha II, Ágoston, Rácz. Edző: Somogyi Miklós. Góllövők: Kurunczi, Ágos­ton, illetve Képesi. Sárga lap: Ágoston, illetve Képesi. Móri fölénnyel indult a ta­lálkozó, a 11. percben Han­csák nagy helyzetet ügyet­lenkedett el. A 14. percben vezetést szereztek a vendé­gek, ügyes támadás végén Kurunczi talált a hálóba. 1:0. Ezután enyhe móri mezőny­fölény jellemezte a találko­zót, de a vendégek kapuja ritkán forgott veszélyben. Az 51. percben Balogh beadását Végh 8 méterről fölé emelte. Tíz perccel később Ecsek fe­jese a felső lécről pattant vissza. A 67. percben egy új­abb ellentámadásból Ágos­ton a kifutó Tőkés fölött emelt a hálóba. 2:0. A 79. percben Ecsek közeli lövése már túljutott a kapuson, a gólvonalról azonban az egyik védő mentett. A 80. percben Képesi egyéni akció végén szépített. 2:1. Meglepe­tésre az újonc elvitte a két pontot a tavalyi bronzérmes otthonából. Jók: Petruska, Ágoston, Kurunczi, illetve Tőkés, Végh, Kaiser, Képesi. Ifjúsági mérkőzés: Mór— Etyek 1:1 (1:1). Góllövők: Klujber, illetve Jung. —­arany — Mány—Pusztavám 3:0 (2:0) Mány, 300 néző. Vezette: Koszorús. Mány, Kovács — Kóródi, Horváth Gy., Lahos, Varga, Izsó, Józan, Müller, Albrecht, Farkas, (Vizkeleti) Glózik. Edző: Lahos László. Pusztavám: Balázs — Ten­gely, Rácz, Németh, Juszkó, Horváth, Kavalák, Molnár, Jambricska, Stettner, (Szilá­­di), Wachler. Edző: Szabó Imre. Már a 10. percben megsze­rezte a vezetést a hazai csa­pat. Albrecht a késlekedő védők között kiugrott és a kapus fölött emelt a hálóba. 1:0. A 31. percben egy szép háromszögelés után Müller talált a kapuba. 2:0. Szünet után jobban kez­dett a vendégcsapat, csatárai azonban csak a tizenhatosig jutottak el. A 85. percben egy gyors bal oldali táma­dás végén Kórodi talált a kapuba. 3:0. Nagy iramú, színvonalas mérkőzésen biz­tosan győzött a hazai csapat. Jók: Albrecht, Józan, Var­ga, illetve Tengely, Kavalák. Ifjúsági mérkőzés: Mány— Pusztavám 2:2 (1:0). Góllö­vők: Lugosi, Libényi, illetve Csordás (2). — Venczel — Perkáta—Lovasberény 2:2 (2:0) Lovasberény, 300 néző. Ve­zette: Minárik. Perkáta: Bakos — Siba, Medve, Bentaller, Járóka, Horváth, Gálosi, Bódi, Czimmermann, Ónodi, Vicz­­kó. Edző: Borbély Gábor. Lovasberény: Gálos — Hartal, Preil, Csordás, Pau­­dics, Takács, Csidei. Heresz­­nyei, Krelli Topos (Mohi), László. Edző: Németh Gyu­la. Góllövők: Czimmermann, Bódi, illetve László, Mohi, (tizenegyesből). Pénzes helyett — aki Pol­gárdin súlyos koponyaalapi törést szenvedett — a vete­rán Gálos állt be a lovasbe­­rényi kapuba. Az első 5 percben Topos két nagy helyzetet hibázott el. Ki­egyenlített játék után két védelmi hibát kihasználva, a 35. percben a vendégek már 2:0-ra vezettek. Szünet után nagyobb sebességre kapcsol­tak a hazaiak és László fe­jesgóljával, valamint Mohi büntetőjével kiegyenlítettek 2:2. Az eredmény igazságos­nak mondható. Ifjúsági mérkőzés: Perká­ta—Lovasberény 1:0 (0:0). — csordás — Polgárdi—Tordas 2:1 (0:1) Tordas, 200 néző. Vezette: Pécsi. Polgárdi: Schmidt — Ber­talan, Németh, Pajor, Bogó, Szabadi, Borsos, Bíró, Vígh, Jobbágy (Kiss, majd Gallér), Nagy L. Edző: Csuti József. Tordas, Kálmán — Rosta, (Mocsonoki) Rácz, • Farkas R., Barátki, Farkas T. (Far­kas L.), Tóth, Ribi, Pál, Kol­­tai, Bencsetler. Edző: Wim­mer László. Góllövők: Nagy, Borsos (tizenegyesből), illetve Pál. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, sorozatban hagyták ki a helyzeteket. A 26. percben azonban Pál veze­tést szerzett, miután a léc alá lőtt. 0:1. A második félidőben fel­jött a vendégcsapat, az 58. percben Nagy egyenlített, majd a 77. percben Borsos tizenegyesből a győztes gólt is megszerezte 2:1. A dön­tetlen jobban megfelelt vol­na a játék képének. Jók: Németh, Bogó, Bor­sos, illetve Bencsetler. Ifjúsági mérkőzés: Polgár­di—Tordas 1:0 (0:0). — márki — Lajoskomárom—Seregélyes 3:2 (1:0) Seregélyes, 200 néző. Ve­zette: Psóra. Lajoskomárom: Gróf — Gál, Szili, Végh, Horváth, Dékány, Nagy J., Zsíros (Nagy I.), Semjén, (Mág­­nusz) Szétágh, Ruppert. Ed­ző: Mosberger Pál. Seregélyes: Ruzics — Ros­ta, Weisengruber, Németh I., Repka (Nagy J.), Paudics, Karkó, Nagy B., Németh M., Tömör, Kincses (Kántor). Edző: Majoros Géza. Góllövők: Szétágh (2), Ruppert, illetve Karkó (ti­zenegyesből), Nagy J. A szerdai jó játék után rá sem lehetett ismerni a hazai csapatra. A közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a 8. percben a vendégek Rup­pert révén vezetést szerez­tek. Szünet után a 70. perc­ben Szélágh góljával már 2:0 volt az eredmény. Két perc múlva Karkó tizen­egyesből szépített. A 88. percben eldőlt a mérkőzés, ekkor Szélágh talált a sere­­gélyesi kapuba. 3:1. Az utol­só percben a csereként be­állt Nagy J. állította be a végeredményt. 3:2. Megérde­melt vendégsiker született! Jók: Horváth, Dékány, Nagy J., illetve Paudics. Ifjúsági mérkőzés: Sere­gélyes—Lajoskomárom 3:1 (0:0). — Kozai — Toldi SE—MÁV Előre 1:1 (0:0) Ercsi, 300 néző. Vezette: Ocztos. Toldi SE: Gál — Tóth II, Kötél, Szabó II, Varga (Vaj­da), Flórián, Szabó III, Kuti, Fellner, László, Tóth I., (Tenke). Edző: Jenei László. MÁV Előre­: Szabolcs — Ádám, Reiner, Palanek, Ká­dár, Nagy L. (Frecott), Beák, Róth, Tóth R. (Kovács T.), Tihanyi Sárdi. Edző: Nagy László. Góllövők: Tihanyi, illetve Kuti (tizenegyesből.) Az első félidőben — bár helyzetek adódtak — nem esett gól. Szünet után a 67. percben Róth bal oldali be­adását a jókor érkező Tiha­nyi lőtte a hálóba 1:0. A 80. percben Kutit a tizenhato­son belül szabálytalanul akasztották. A büntetőt Kuti lőtte a hálóba. 1:1. A hazai csapat igen sok helyzetet dolgozott ki, gólt mégiscsak tizenegyesből ért el. A já­ték képe alapján azonban a döntetlen igazságosnak mondható. Jók: Flórián, Kuti, László, illetve Keiner, Kádár. Ifjúsági mérkőzés: D. Ko­hász II—MÁV Előre 2:0 (1:0). — Jenei — Ercsi Kinizsi—Ikarus 2:1 (1:0) Balatoni út, 200 néző. Ve­zette: Tar. Ercsi, László — Búzás, Áhl, Karsai, Popovics, Kruc­­hic, Sebestyén, Trója, Nagy, Rókás, Bizovics. Edző: Hor­váth István. Ikarus: Szegvári — Ba­konyi, Májer, Farkas, Ki­rály Z., Krebsz, Lakatos j£a­­uzer, Király Cs., Véniiíger, Balogh (Szloboda). Edző­:Illő István. Góllövők: Nagy (2), illetve Tauzer. Az első félidőben az ercsi­­ek enyhe mezőnyfölényben játszottak. A 32. percben Nagy védelmi hibából szer­zett vezetést. 1:0. Ezután rá­kapcsolt az Ikarus, de a ruti­nos ercsiek lefékezték a ha­­zaiak lendületét. Az 55. perc­ben Búzás előretört és bea­dását Nagy fejelte a kapuba. 2:0. A 70. percben Tauzer szépített. 2:1. Eldurvult a mérkőzés, ennek eredménye­ként Tauzer sárga lapot ka­pott. Krebszet, illetve Popo­­vicsot a játékvezető kiállí­totta. Megérdemelten győzött az Ercsi. Jók: Búzás, Kruchic, Nagy, illetve Májer, Farkas, Vénin­­ger. Ifjúsági mérkőzés: Ika­­ rus—Ercsi 0:0. — bertalan — Sallai SK—Mezőfalva 1:0 (0:0) Iváncsa, 400 néző. Vezette: Bárány. Sallai SK: Paulusz Gy.— Vass, Szalados I, Szabó, Ba­konyi, Rédli (Fogas), Szala­dos II, Galanisz, Szteropu­­losz, Domnak (Hajdú), Tunyo­­gi-Mezőfalva: Végh — Li­társzki, Buda, Józsa, Pfeffer (Romhányi), Czékmány, Sze­­menyei, Sümegi, Mukli, Pe­­terdi, Vörös. Edző: Ruppert Mihály. Góllövő: Fogas. Sárga lap: Litárszki. Sze­­menyei, kiállítva: Peterdi. Végig változatos küzdelem jellemezte a mérkőzést. A hazaiak többet kezdemé­nyeztek, a vendégek gyors ellentámadásokkal kísérle­teztek. A mérkőzés a 75. percben dőlt el, amikor Fo­gas a védők közül kilépett és a késlekedő kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt 1:0. Ezután iváncsai fölény ala­kult ki, az eredmény azon­ban már nem változott. Jók: Vass, Szalados­i, Sza­bó, Bakonyi, illetve Végh, Czékmány, Sümegi. Ifjúsági mérkőzés: Sallai SK—Mezőfalva 2:1 (1:1). Góllövők: Balogh (2), Rá­kász­ — scheidl — MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Mány 3 2 10 7-25 Toldi SE 3 2 1 0 7-2 5 3. Polgárdi 3 2 1 0 (1-3 5 4. Ercsi K. 3 2 0 1 1-3 5. MÁV Előre 3 1 2 0 7-4 4 6. Etyek 3 2 0 1 6-5 4 7. Lajoskomárom 3 1 l 1 6-6 3 8. Móri SE 3 111 5-5 3 9. Perkáta 3 1118-93 10. Lovasberény 3 1115-63 11. Iváncsa 3 1114-03 12. Pusztavám 3 1113-53 13. Mezőfalva 3 0 12 1-41 14. Seregélyes 3 0 1 2 4-8 1 15. Ikarus 3 0 1 2 4-9 1 16. Tordas 3 0 0 3 2-5 0 Megyei ifjúsági bajnokság 1. Polgárdi 3 3 0 0 7- 1 6 2. D. Kohász II. 3 2 0 1 14- 3 4 3. Perkáta 3 2 0 1 9- 2 4 4. MÁV Előre 3 2 0 1 7- 2 4 5. Móri SE 3 1 2 0 8- 4 4 6. Iváncsa 3 2 0 1­­5- 7 4 7. Tordas 3 1 1 1 15- 4 3 8. L.-komárom 3 111 6-5 3 9. Mány 3 111 6-6 3 IC. Ercsi K. 3 111 2-10 3 11. Mezőfalva 3 1 0 2 7- 7 2 12. Etyek 3 0 2 1 3- 4 2 13. Lovasberény 3 1 0 2 2- 6 2 14. Seregélyes 3 1 0 2 4- 9 2 15. Ikarus 3 0 12 1-10 1 16. Iváncsa 3 0 1 2 5-21 1 7. OLDAL