Fejér Megyei Hírlap, 1985. március (41. évfolyam, 50-75. szám)

1985-03-19 / 65. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1985. MÁRCIUS 19. KEDD Kosárlabda MNK-döntő Székesfehérváron Képes-e újabb bravúrra a Videoton? Le a kalappal a Videoton férfi kosárlabdázói előtt! Hu­szonegy meccset játszottak eddig az NB I-es bajnokság­ban és tizenkilencszer győz­ni tudtak. Sőt, azt is „elin­tézték”, hogy Székesfehérvá­ron legyen a Magyar Nép­köztársasági Kupa négyes döntője. Igazán hatásos ér­veik voltak, hiszen az elő­­csatározások során olyan jó csapatokat ütöttek el a to­vábbjutástól, mint a Kapos­vári SÁÉV, a Bajai SK, s a bajnoki címért is verseny­ben lévő Zalaegerszegi TE. Az országos szövetség mél­tóképpen honorálta a bravú­rokat, a Videotonra bízta a döntő házigazdái tisztségét. A sportág hívei ma és csü­törtökön olyan nagyszerű együtteseket láthatnak Szé­kesfehérváron, mint a sok­szoros bajnok Bp. Honvédot, fő vetélytársát, a MAFC-ot, a több válogatott játékost felvonultató Csepelt és nem utolsósorban a Videotont. Ma 17 órakor előbb a MAFC és a Csepel, majd ezt követően a Honvéd és a Videoton mér­kőzik az oktatási központ­ban. Csütörtökön a győztesek az első, a vesztesek a harma­dik helyért játszanak. A Videoton tehát éppen a legnehezebb ellenfelet fog­ta ki elsőre magának. A Hon­véd vitán felül a legerősebb magyar csapat. A piros-fehé­reknél játszik a labdazsong­lőr Gellér, a hihetetlenül jól dobó Kamarás, a nyakigláb Farkas, továbbá Heinrich, Recska, és Kiss, hogy csak a legjobbakat, a sokszoros vá­logatottakat említsük. Ha a Honvéd jó kedvében van, magyar csapat számára szin­te legyőzhetetlen ellenfél. Csakhogy a zömmel szólis­tákból álló együttesnek né­hanapján akad egy-egy meg­ingása. A Honvéd inkább játszani szeret, küzdeni, ve­rejtékezni, szenvedni nem nagyon tud. Ezen a ponton álljunk meg kissé az eszmefuttatásban. A Videoton, amely a papírfor­ma szerint jóformán esélyte­len, természetesen megkí­sérli a lehetetlent, győzni szeretne a Honvéd ellen is. Hallgassuk meg a játékosok véleményét. Nagy Péter, aki éppen a piros-fehérektől került né­hány évvel ezelőtt Fehérvár­ra. — A Honvéd ellen kevés esélyünk van, reálisan csak a harmadik helyre pályázha­tunk. Gellérék nagyon jók, csupán csúcsformában, szin­te saját képességeinket fe­lülmúlva lehetne talán ke­resnivalónk. Szabolcs Ferenc, aki a nagy mérkőzés egyik fehér­vári főszereplője lehet: — Nem vitás, a Honvéd a fa­vorit. Balszerencse, hogy pont a legerősebb csapattal akadtunk össze. Én azért nem tartom lefutottnak a meccset Ha jól kijönne a lépés, ha a közönség ismét olyan hangulatot teremtene, mint a ZTE és a Baja elleni meccseken, csoda történhet. Bizony csoda volna, ha nem a Honvéd, hanem a Vi­deoton jutna a csütörtök es­ti fináléba. Ám a sportban néha-néha esnek még cso­dák .. . Guoth Iván, a Videoton edzője igazán nem híve a nagyhangú nyilatkozatoknak. Inkább kevesebbet ígér, s nem bánja, ha csapata még­is rácáfol. — A bajnokságban eddig legszebb reményeimet is fe­lülmúlta a csapat szereplé­se — mondja. — Vonatkozik ez a kupára is, már a dön­tőbe jutás is nagy fegyver­tény. Ami ezután jön, csak ráadás lehet. A Honvédot nem szükséges bemutatni, tudvalévőleg a legjobb ma­gyar csapat. Badarság lenne most fogadkoznom. Marad­junk annyiban, hogy igyek­szünk becsületesen helytállni. Glatz Árpád, a Honvéd trónfosztására készülő MAFC edzője kedvező vélemény­nyel van a Videotonról: — Láttam a ZTE elleni mér­kőzést és nagyon meglepett, mennyire stílusosan, fegyel­mezetten játszó csapat. A Honvéd persze még a ZTE- nél is keményebb ellenfél. Óriási meglepetés lenne, ha a fehérváriak győznének. Mi természetesen szívesen ben­ne volnánk a MAFC—Video­ton döntőben. Erre alighanem áldásukat adnák a fehérvári szurkolók is, akik ma és csütörtökön nagyszerű mérkőzésekre szá­míthatnak és sokat tehetnek a mindenre elszánt, újabb bravúrra készülő Videoton­ért. P. E. Kézilabda­toborzó A Székesfehérvári MÁV Előre SC kézilabda szakosz­tálya toborzót hirdet 1969. január 1. és 1973. december 31. között született fiúk szá­mára. A jelentkezőket már­cius 20-án szerdán várják 16 órára a Lenin úti kézilabda­­pályára. Az érdeklődők sportfelszerelést feltétlenül vigyenek magukkal. Műkorcsolya Szépen megál­lták a helyü­ket a Székesfehérvári Spar­tacus versenyzői az orszá­gos utánpótlás bajnokságon. Az újonc lányok mezőnyé­ben Siági Enikő harmadik, Berkes Enikő ötödik lett. A serdülő lányok között Gagyó Eszter a nyolcadik helyen végzett. A serdülő fiúknál Kérészy Barna negyedik lett. A serdülők jégtáncversenyé­ben a Siági Enikő—Für Szi­lárd kettős bronzérmet nyert. A Zuglói SE országos ver­senyén a junior lányoknál Hujber győzött. A serdülő lányoknál Gagyó második, Varga harmadik, Kulcsár negyedik lett. Az újonc lá­nyok versenyét Siági nyerte Berkes E. előtt. A serdülő táncosoknál a Siági—Für ket­tős második lett. Totótájékoztató A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 11. he­ti totónyeremények az illeték le­vonása után a következők: 13 + 1 találatos szelvény 84 darab, nyereményük egyenként 61 913 forint, 13 találatos szelvény 60 darab, nyereményük egyenként 38 811 forint, 12 találatos szel­vény 3682 darab, nyereményük egyenként 1054 forint, 11 talála­tos szelvény 37 694 darab, nyere­ményük egyenként 103 forint, 10 találatos szelvény 219 839 darab, nyereményük egyenként 30 fo­rint. A közölt adatok nem vég­legesek. A Manchester Budapesten marad Ma délután érkezik Buda­pestre a Manchester United labdarúgó együttese. A kül­döttség a Duna Interconti­nentalban „ver tanyát”. Há­rom héttel ezelőtt ugyan Székesfehérváron jártak At­kinson menedzser szárnyse­gédjei, akik felmérték a Sóstói stadiont és nyilván alapos ismertetőt adtak az első számú szakvezetőknek. Ennek ellenére — vagy épp ezek birtokában — úgy dön­tött Atkinson úr, hogy fö­lösleges a mérkőzés színhe­lyén edzést tartani. Vala­melyik fővárosi egyesület pályáján gyakorolnak. A hí­rek szerint Robson is — aki az első számú sztár valójában — teljesen felépült, így a MU tartalékossága — már a múlté. Az angol csapat vezetői­nek döntése, mármint az, hogy nem tartják szükséges­nek a Sóstói pályán az ed­zést, csak alátámasztja ma­gabiztosságukat. A mérkőzést Székesfehér­váron a Sóstói pályán ren­dezik és a Videoton elszán­tan készül! Kosárlabda A rájátszásban: nÉpítők-Sopron Az NB I-es férfi bajnokság rájátszásában a Soproni SE lesz az Alba Regia Építők el­ső ellenfele. A soproniak csak a harmadik mérkőzésen bizonyultak jobbnak az újonc Nyíregyházánál, amely így búcsúzni kénytelen az NB I- től. A két csapat vasárnap Székesfehérváron mérkőzik először egymással, a soproni visszavágó március 29-én lesz. A rájátszásban két nyert mérkőzésig küzdenek a csa­patok, az esetleges harmadik találkozó március 31-én Szé­kesfehérváron lenne. A győz­tes végérvényesen megmene­kül a kiesés veszélyétől és a Ganz-Mávag—TFSE párharc továbbjutójával a bajnokság tizenötödik helyért játszik. A vesztesek is megmérkőznek, a gyengébb a kiesés sorsára jut. * NB II. nők AB Építők—Komló 85:34 (59:16) A fehérvári csapat óriási fölényben volt, különösen az első félidőben találkozott cse­kély ellenállással. Legjobb dobók: Bauer 28, Vitéz 16, Kajtár 15, Sz. Ikarus—D. Papír 93:48 (47:27) Tíz percig meglepően jól tartották magukat a sereg­hajtó dunaújvárosiak, de az­tán lendületbe jött az Ikarus és a várakozásnak megfelelő­en fölényes győzelmet aratott. Legjobb dobók: Baráth 32, Beákné 25, Gallai 14, Ruff 8. Férfiak Sárbogárdi Videoton—Fűzfő 84:65 (39:34) A vendégcsapat számtalan szabálytalansággal, időnként kifejezetten durva játékkal próbálta megakadályozni a sárbogárdiak győzelmét, ke­vés sikerrel. Legjobb dobók: Tőke 22, Kosztyukevics 17, Tajti 12, Devecser 10. Sport Megyei bajnokság Mányi siker Pusztavámon A megyei labdarúgó-baj­nokság 18. fordulójában rangadót játszottak a vasutas pályán, a 2 0:0-ás mérkőzésről a tudósítást tegnapi számunk­ban közöltük. Idegenben győ­zött a Mány, hazai pályán szerzett két pontot a Perkáta, az Ercsi és a Polgárdi. A március 10-én elmaradt Ercsi —Toldi SE találkozót május 1-én játsszák le. Mány—Pusztavám 2:1 (1:1) Pusztavám, 200 néző, vezet­te: Jánosi. Mány: Kiss — Takács, Horváth, Varga, Lahos, Mül­ler, Albrecht, Józan. Farkas, Izsó, Glózik. Edző: Lahos László. Pusztavám: Balázs — Rácz, Bánfi, Molnár, Tengely, Hor­váth, Németh, Komáromi, Jambricska. Vénusz (Sziládi), Plóza. Edző: Szabó Imre. Góllövők: Józan. Glózik, il­letve Horváth (11-esből). Kiállítva: Plóza (55. perc), Lahos (56. perc). Hideg, szeles időben ke­mény mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak a 20. perc­ben büntetőből szereztek ve­zetést. Négy perccel később Józan egyenlített. Ezután mindkét csapat nagy hajrába kezdett, kiélezett küzdelem folyt a pályán. A rutinosabb vendégcsapat a 83. percben Glazik góljával beállította a végeredményt. 2:1. A döntet­len igazságosabb lett volna. Jók: Kiss, Varga, illetve Jambricska. Horváth. Ifjúsági mérkőzés: Puszta­vám—Mány 1:1. — Krekó — Perkáta—Lovasberény 1:0 (0:0) Perkáta, 300 néző, vezette: Pécsi. Perkáta: Molnár — Medve II, Medve I, Budavári. Járó­ka: Benthaller (Gálosi), Czim­­mermann, Ónodi, Horváth, Bódi I, Badi II. Edző: Bor­bély Gábor. Lovasberény: Ferenczi — Hartal, Csordás, Preil, Pet­­rik, Rejka, Csidei, Kovács (Csoknyai), Topos, Szabó, Mong. Edző: Németh Gyula. Góllövő: Horváth (11-es­ből). Az első félidőt végigtámad­ta a hazai csapat, sok hely­zetet dolgoztak ki a csatárok, Ferenczi azonban kitűnően védett. Szünet után folytató­dott a perkátai fölény. A 75. percben Preil a 16-oson belül kézzel ért a labdához, a meg­ítélt 11 -est Horváth értékesí­tette, 1:0. A hazaiak nagyobb arányban is győzhettek vol­na. Jók: Medve­s, Ónodi. Bu­davári, illetve Ferenczi, Csor­dás, Csidei. Ifjúsági mérkőzés: Perkáta —Lovasberény 9:1 (5:0). — Kálovics — Ifjúsági mérkőzés: Ercsi Kinizsi—Ikarus 1:1 (1:0) — katona — Mezőfalva—Sallai SK 0:0 Mezőfalva, 200 néző, vezet­te: Márta. Mezőfalva: Végh — Fánczi, Czékmány, Mukli. Pfeffer, Német. Romhányi, Szeme­­nyei, Vörös, Peterdi, Sümegi (Litárszky). Edző: Ruppert Mihály. Sallai SK: Paulusz Gy. — Kállai, Szalados I. Bakonyi, Zsabka. Szabó, Somogyi, Sza­lados G., Paulusz J., Tunyogi, Szteropulosz (Szabó). Edző: Drankovits András. Jól indult a mérkőzés a hazaiak részéről, Vörös 10 méterről a kapufát találta el. A 22. percben újból Vörös veszélyeztetett. Szünet után beszorultak a vendégek, a ha­zai csatárok sokat lőttek ka­pura, de ezekből gól nem szü­letett. A 75. percben hagyta ki a legnagyobb helyzetét a Mezőfalva: Pfeffer senkitől sem zavartatva 7 méterről fejett kapura, Paulusz azon­ban óriási bravúrral hárított. A vendégcsapat szerencsével vitte el az egyik pontot. Jók: Czékmány, Németh, Szeme­­nyei, Romhányi, illetve Pau­lusz, Bakonyi, Szabó. Ifjúsági mérkőzés: Sallai SK—Mezőfalva 3:0 (1:0). — Kelecsényi — Lajoskomárom—Seregélyes 3:0 (0:0) Lajoskomárom, 200 néző, vezette: Karsai. Lajoskomárom: Orbán Dé­­kány. Semlyén, Nagy J., Szi­li, Horváth. Gál. Zsíros. Szé­­lágh. Ruppert, Varga (Mág­­nusz). Edző: Mosberger Pál. Seregélyes: Ruzics — Ros­ta. Pucpaczker, Repka, Pau­­dics, Bozai, Karkó, Németh, Kenyér Vincze. Kántor. Ed­ző: Majoros Géza. Az első játékrészben is a hazaiak birtokolták többet a labdát, gól azonban nem született. A 47. percben Szé­­lágh szögletét Horváth fejel­te a hálóba. 1:0. Tíz perccel később Zsíros közeli lövése talált a kapuba. 2:0. A 77. percben Horváth átadását követően Gál kilépett a této­vázó védők közül és lapos lö­véssel állította be a végered­ményt. 3:0. A hazai csapat biztosan győzött. Jók: Orbán, Horváth, illetve Paudics. Ifjúsági mérkőzés: Lajos­komárom—Seregélyes 1:0 (0:0). — Rosberger — Etyek—Mór 3:0 (2:0) Tordas, 200 néző, vezette: Kondor. Etyek: Harsányi — Banka, Bíró, Kurkó, Polgár (Strasz­szer), Petruska (Závodi), Rácz, Kurunczi, Bartha, Zó­lyomi, Csepeli. Edző: Somo­gyi Miklós. Mór: Hancsák — Pisch, Végh, Törő (Arany), Sieger, Kaiser I, Képesi, Ecsek, Kai­ser II,­ Váli, Balogh. Edző: Kenyeres János. Móri helyzettel kezdődött a mérkőzés, aztán egy ellenté­­­adásból az etyekiek Bács révén szereztek vezetést. A 25. percben Polgár 2:0-ra nö­velte az előnyt. A második félidőben is folytatódott az etyeki fölény, Kurunczi a kapussal állt szemben, de nem tudta kit használni a helyzetet. Az 58. percben Zólyomi ívelt kapu elé, és Kurunczi 6 méterről állította be a végeredményt, 3:0. A küzdelmes mérkőzésen az etyekiek lelkes é,s jó játé­kukkal megérdemelten győz­tek. ■ Az eredmény a móriak számára hízelgő. Jók: Har­­sányi, Bíró, Kurunczi, illetve Végh, Ecsek. Ifjúsági mérkőzés: Mór— Etyek 4:1 (4:0). — Vólyg­et-Polgárdi—Tordas 2:1 (1:1) Polgárdi, 200 néző, vezette: Minárik. Polgárdi: Schmidt — Par­­rag (Kiss), Borsos, Gallér, Tóth Z., Eszes, Bogó, Németh. Vékony. Nagy, Tóth. Edző: Csuti József. Tordai: Simon — Pál, Rácz. Rosta. Farkas R., Far­kas J., Tornai. Ribi. Jezsó, Koltai. Pogány. Edző: Wim­mer László. A két egyforma képessége csapat, jó talajú pályán... mér­kőzött. Az első félidőben a hazaiak, míg szünet után a vendégek támadtak többet. 1:1-es állásnál a tordasiak kapufát lőttek, a 89. percben dőlt el a mérkőzés, amikor Nagy talált a vendégek háló­jába. 2:1. Góllövők: Tóth Z. (11-es­ből), Nagy, illetve Pogány (öngól). Ifjúsági mérkőzés: Polgár­di—Tordas 0:0. — disznósi — Ercsi—Ikarus 2:1 (0:0) Ercsi, 100 néző, vezette: Hernádi. Ercsi: Paulusz K. — Dan­­kó, Áhl, Karsai, Popovics, Sebestyén, Flórián. Benkő, Bizovics, Búzás, Rókás. Edző: Horváth István. Ikarus: Béd — Bakonyi, Farkas, Kanicsár, Máier (Ki­rály), Wéninger (Vörös), Ká­dár, Mohl. Szabados, Bakos, Gebei. Edző: Sáfrán Ferenc. Góllövők: Bizovics, Rókás, iletve Kádár. Közepes színvonalú, küz­delmes mérkőzésen az első félidőben nem esett gól. Szü­net után a Kinizsi beszorítot­ta ellenfelét és Bizovics, va­lamint Rókás góljával 2:0-ás vezetéshez jutott. Ezután rendre kihagyták a hazaiak helyzeteiket, a 84. percben Kádár szép góllal állította be a végeredményt. 2:1. Jók: Se­bestyén, Rókás, Bizovics, il­letve Bakonyi, Farkas, Májer. A bajnokság állása 1. MÁV Előre 18 12 5 1 52-17 29 2. Toldi SE 17 12 3 2 47-13 27 3. Mány 18 9 6 3 38-18 24 4. Sallai SK 18 10 4 4 26-19 24 5. Lajoskom. 18 9 5 4 38-24 23 6. Mór 18 8 6 4 23-18 22 7. Ercsi 17 9 2 6 25-21 2­1 8. Perkáta 18 9 1 8 32-33 19 9. Pusztavám 18 6 5 7 26-26 17 10. Mezőfalva 18 3 8 7 14-20 14 11. Polgárdi 18 5 3 10 20-33 13 12. Etyek 18 5 3 10 21-14­ 13 13. Tordas 18 4 3 11 20-28 11 14. Ikarus 18 3 5 10 14-44­­ 11 15. Seregélyes 18 3 4 11 29-49 10 16. Lovasker. 18 3 3 12 23-41 9 7. OLDAL A Velencei-tó Környéke Áfész SZERZŐDÉSES ÜZEMELTETÉSRE ÁTADJA AZ ALÁBBI ÜZLETET: 1985. május 1-től 1988. december 31-ig 55/V Büfé, IV. osztály, Seregélyes A pályázatokat 1985. április 12-ig kell benyújtani a szövetkezet ár- és üzemgazdasági osztályára. sor Versenytárgyalás 1985. április 17-én délelőtt 10 órakor lesz a szövetkezet központjában (Gárdony, Lévai u. 2.).­ Bővebb felvilágosítást a szövetkezet ár- és üzemgazdasági osztályvezetője ad. 2812