Fejér Megyei Hírlap, 1985. május (41. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-06 / 104. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1985. MÁJUS 6. HÉTFŐ Röplabda NB I Csupa győzelem A hétvégi forduló szeren­csét hozott a megyei csapa­tok számára. Az Alba Volán SC női együttese folytatta győzelmi sorozatát és a benn­maradásért küzdő férfi csapa­tok is nyerni tudtak. Nők Alba Volán—DUTÉP SC 3:1 (—14, 9, 11, 8) A kecskeméti csapat ősz­szel kétszer is elkapta a fe­hérváriakat, s az első játsz­ma ezúttal is meglepetést ígért. Szerencsére a folyta­tásban magára talált a házi­gazda Volán (Hende, Kovács Á., Kovács M­, Szatzker, Lánczos, Fellegvári; csere: Burda, Szemmelweisz, Sóly­mos), és nagyobb ütőerejének köszönhetően biztosan verte régi riválisát. Férfiak Alba Volán—ZTE 3:2 (—13, 10, —3, 13, 11) A kiesési rangadón kap­kodva, görcsösen, erőlködve játszottak eleinte a fehérvá­riak (Balogh, Alekker, Vajda, Győrök, Czékmán; csere: Pőcze, Noficzer, Makai, Kör­mendi, Engel). A vendég za­laegerszegiek már 2:1-re és a negyedik játszmában 10:3-ra és 13:10-re vezettek. Sze­rencsére a sorozatos cserék átlendítették a holtponton a hazaiakat, így sikerült nagy küzdelemben egyenlíteni. A döntő szettben 10:10-ra volt versenyben a ZTE, a hajrá­ban viszont már jobb volt a Volán. A mérkőzés 133 percig tartott. D. Kohász—Nógrádi SE 3:0 (6, 7, 9) A sereghajtó legyőzéséhez mindössze 60 percre volt szük­sége a házigazda dunaújváro­si csapatnak, amelyben külö­nösen Mázik és Stefanovszky játszott jól. Az állás (két fordulóval a befejezés előtt) 16. H. Nógrádi 26 0 26 15:78 26 9. Komép SC 26 20 6 63 :29 46 10. Vasas 26 18 8 61 :36 44 11. NYVSSC 26 15 11 55:42 41 12. BKV Előre 26 15 11 51 :43 41 13. Alba Volán 26 13 13 49:48 39 14. Dunaújv. K. 26 12 14 48:52 38 15. ZTE 26 11 15 42:56 37 Az NB I-re készülődve Sorozatban játssza előké­születi mérkőzéseit a Székes­­fehérvári Postás női labda­rúgó-csapata, amely ősztől az NB I-es bajnokságban sze­repel majd. Az előkészületek több mint biztatóak. A Pos­tás négy csapat küzdelméből 13:1-es gólkülönbséggel, ter­mészetesen csupa győzelem­mel elsőként került ki Kő­szegen, a város női nagypá­lyás bajnokságán. Szombaton újabb mérkőzést játszottak a fehérvári lányok és Budapes­ten 6:0-ra lelépték a Bp. Vo­lán együttesét. A gólokat Ha­jas 3, Mesterné 2, és László szerezték. A mezőny legjobb­ja viszont a középhátvéd Meiszner volt. Május 12-én, vasárnap Székesfehérváron játszik a Postás, az Ikarus pályán a Bp. Csőszer lesz az ellenfele 13 órakor. ÖTTUSA Nagyszerű magyar sikerrel ért véget Warendorf­ban az NSZK nemzetközi bajnoksá­ga. A fiatal versenyzőkből álló magyar „A” válogatott a Szovjetuniót, Lengyelorszá­got, Franciaországot és az NSZK-t maga mögé utasítva biztosan győzött. Az egyéni versenyben is magyar győze­lem született Fábián László révén. A csapatnak tagja volt a székesfehérvári Demeter József, aki ezúttal is meg­bízhatóan versenyzett, s a legjobb úton halad, hogy a világbajnokságon is helyet szorítson magának a magyar válogatottban. Az egyéni összetett ver­seny élcsoportjának ered­ménye: 1. Fábián 5412, 2. Szidorov (szovjet) 5338, 3. Mizsér (magyar) 5298, 4. Chmielewski (lengyel) 5298, 5. Peciak (lengyel) 5285, 6. Jagorasvili (szovjet) 5271, 7. Bouzou (francia) 5245. 8. De­meter 5233. Csapatban: 1. Magyaror­szág „A” (Fábián, Mizsér, Demeter) 15943, 2. Szovjet­unió 15704, 3. Lengyelország 15687, 4. Franciaország 15238, 5. NSZK „A” 15236, 6. Ma­gyarország „B” 15072. A Dunavidéki Vendéglátó Vállalat VERSENYPÁLYÁZAT ÚTJÁN SZERZŐDÉSES VÁLLALKOZÁSBA adja az alábbi üzleteit: 701. sz. Tiszti Klub büfé (IV. oszt.), Ercsi, Dózsa Gy. u. 11. 702. sz. KISZ Klub büfé (IV. oszt.), Ercsi, Laktanya 703. sz. Büfé (IV. oszt.), Ercsi, laktanya 211. sz. Vegyesbolt, Börgönd, laktanya kapunál. A fenti négy üzletet 1985. július 1-től 1988. június 30-ig terjedő időre adjuk vállalkozásba. 324. sz. Muskátli presszó (III. oszt.), Dunaújváros, Vörös Hadsereg u. 71. 1985. augusztus 1-től 1988. július 31-ig terjedő időre. A 701, 702, 703, 211. sz­.etre vonatkozó pályázaton szerepelnie kell az illetékes katonai parancsnokság egyetértő nyilatkozatának! A pályázatokat 1985. június 2-ig kell benyújtani a vállalat központjában, Dunaújváros, Vasmű út 41. III. em., jogügyi osztály. A versenytárgyalás 1985. június 10-én 15 órakor lesz a vállalati tanácsteremben (Dunaújváros, Vasmű út 41., III. em.). Tájékoztató adatokat és bővebb felvilágosítást a vállalat közgazdasági osztálya ad. Dunaújváros, Vasmű út 41., III. em. 5952 Sport Kupamérkőzés előtt Volt egy rossz főpróba Az év rangadója, szuper­­rangadó, ilyen és ehhez ha­sonló jelzőkkel illették a szombati Videoton—Bp. Hon­véd mérkőzést. Jogosak vol­tak ezek a jelzők, hisz UEFA Kupában és a bajnokságban is kitűnően szereplő Video­ton és a válogatott gerincét adó Honvéd találkozott a Sóstói pályán. Mindkét együttesben olyanok játszot­tak, akik az utóbbi időben sok dicsőséget szereztek a magyar labdarúgásnak. Az első félidő nem igazol­ta, hogy szuperrangadóról van szó, igaz nagy taktikai csata folyt a pályán, de hiányzott a „tűz” a játéko­sokból. A Honvéd játékosai tűntek felszabadultabbaknak, érthetően, hisz nekik az egy pont is nagy előnyt jelentett volna. Talán ennek tudható, hogy a nyugodtabb, „lezse­­rebb” futballt játszó fővá­rosiaknak már az első fél órában akadt jó néhány gólhelyzetük, amiket aztán sorra elpuskáztak. A Video­ton nem „panaszkodhatott” e téren, ők is megmutatták, hogyan kell kihagyni a gól­szerzési lehetőségeket. A második félidő elütött az elsőtől, de egyáltalán nem tett jót a színvonalnak. A Honvéd-játékosok nem tudni miért úgy döntöttek, hogy „rákeményítenek”. Elég sokat szabálytalankod­tak, és a durva eszközöktől sem riadtak vissza. Nagy Béla érezte tennie kell vala­mit és mikor Caraba nem éppen szépirodalmi stílusban legorombította azért amiért sárga lapot merészelt adni — kiállította a Honvéd játé­kosát. A játékvezető min­denáron rendet akart terem­teni, de az ellenkezője tör­tént, idegesebb lett a han­gulat. A csúcsot aztán a 67. percben állította fel a mér­kőzés dirigense, amikor tel­jesen jogtalan 11-est adott a Honvédnak. Szó sem lehetett szabálytalanságról, Csuhay egyszerűen kiemelte a lab­dát a kapura törő Bodonyi elől. Lehet, hogy Nagy B. ezzel akarta helyrehozni ázsióját a Honvéd előtt? Mindenesetre meglepő volt az egész mérkőzés folya­mán, hogy jó néhány kis­pesti játékos „haveri stílus­ban” beszélt a bíróval. A Videoton nem adta fel és a kapott gól után 4 perc­cel Burcsa remek alakítása után Szabó kiegyenlített. El­keseredett küzdelem folyt a hajrában. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, de példá­ul Sikesdi sem élt a lehető­séggel, a másik oldalon jó helyzetből Burcsa sem talált a kapuba. A 83. percben Dajka már nem engedte meg magának ezt a luxust, ki­használta a Videoton védel­mének figyelmetlenségét és megszerezte csapata győztes gólját. Bizonyára jó ideig be­szédtéma lesz még ez a mér­kőzés, ki-ki a maga szem­pontjából elemzi a történte­ket. Egy biztos a Videoton­­hívek még sokáig keseregnek a játékvezető ténykedése mi­att, de az igazsághoz Kovács Ferenc, a Videoton vezetőed­zője áll a legközelebb, aki következőképp vélekedett: — Nagy hibának tartom, hogy a tíz főre csökkent Honvéd ellen nem tudtunk fölénybe kerülni. A játék­vezető tévedhet ,minthogy tévedett is elég gyakran. A szerk.), de tíz ember ellen nyerni kellett volna. Úgy éreztem 1:1 után, hogy meg­szerezzük a két pontot, de a kapu előtt ezúttal semmi sem sikerült. A második gólt figyelmetlenség előzte meg és utána már kétségbeesetten próbáltunk újból fölzárkózni. Sok volt a kapkodás, az ide­geskedés, az eredményt így kell elfogadni ahogy van. Mikor Dajka berúgta a Honvéd második gólját Ko­­mora Imre, a kispestiek ve­zetőedzője felállt a kispadról és az öltözőbe ment. Nyil­ván érezte, már övéké a két pont és először egyedül akart ünnepelni. A találkozó után a következőket mondta: — Örülök, hogy a televí­zió nyilvánossága előtt tíz emberrel is sikerült bizonyí­tanunk. Valamennyi játéko­sunk dicséretet érdemel. Nem mulasztotta el, hogy szót ejtsen a szerdai kupa­döntőről „szurkolunk a Vi­deotonnak, hogy a Real Madrid ellen is sikerüljön úgy szerepelniük, mint ahogy eddig a kupában tet­ték.” A Honvéd ezzel a győze­lemmel nagy lépést tett a bajnokság megnyerése felé. A Videoton kupa döntő előtti főpróbája nem a leg­szerencsésebben alakult, ta­lán a nagy tét, a lehetőség miatt nem játszottak olyan összpontosítással, mint azt korábban sorsdöntő mérkő­zéseken már tették. Sajnos meglátszott most is Csongrá­di és Majer hiánya, és ez egy ambiciózus és kitűnő já­tékosállományú Honvéd el­len kiütközött. A Videoton gondjai csak tovább szapo­rodtak, a szerdai mérkőzés­re, mert a már említett két játékos mellett Szabót is nélkülözni kell, akinek két sárga lapja van és Végh játéka is bizonytalan, aki egy összecsapás során az első félidő végén megsérült. En­nek ellenére ismerve a játé­kosok küzdőképességét, el­szántságát, akaratát, a szer­dai kupadöntőn olyan játé­kot akarnak nyújtani, amely feledteti a Honvéd elleni balszerencsés mérkőzést. Amanciónak tetszett a találkozó Amaro Amancio a Real Madrid megfigyelője rezze­néstelen arccal tűrte, hogy a fotóriporterek hol néhány méterről, hol pedig még kö­zelebbről fényképezzék. Ért­hető, volt ideje hozzáedződ­ni a népszerűséghez, a nagy nyilvánossághoz az egykor legendás hírű spanyol lab­darúgónak. A Real Madrid megfigyelője 42-szer öltötte magára spanyol válogatott mezét, hosszú évekig tagja volt a világ legjobb csapa­tának tartott Real Madrid­nak, egészen pontosan 1977- ig. A találkozó előtt szíve­sen beszélt emlékeiről. Gyakran elhangzott Puskás Ferenc neve, akiről a leg­nagyobb elismeréssel beszélt. — Nagyon jó viszonyban voltunk Puskással, rengete­get köszönhetek neki, sokat tanulhattam tőle. Először a szünetben kér­tünk véleményt a két csapat játékáról. — A Honvéd jobban tet­szett, ötletesebben, össze­­szokottabban játszanak. A mérkőzés után már sok­kal lelkesebben beszélt a második félidő őt is „felpap­rikázta”. — Volt olyan pillanat, amikor a Videoton közelebb állt a győzelemhez, de úgy tűnt a Honvéd jobban akar­ta a sikert. — Mi a véleménye a Vi­deotonról? — Jó néhány információt tudok majd mondani csapa­tomnak, tetszett a mérkő­zés, és a Videoton játéka. Biztos, hogy holnapután még jobban játszanak ellenünk. Egyénileg senkit sem akarok kiemelni, a csapatmunka és a harcosság az ami jellemzi a fehérváriakat. S. J. A Bp. Honvéd—Videoton jegy­zőkönyve: Bp. Honvéd—Videoton 2:1 (0:0) Székesfehérvár, 18 ezer néző, vezette: Nagy B. Bp. Honvéd: Andrusch — Sal­­lai, Nagy, Dózsa, Kerepeczky, Garaba — Sikesdi, Détári, Ko­vács — Bodonyi, Dajka. Videoton: Disztl P. — Végh, (Borsányi a szünetben), Disztl L., Csuhay, Horváth — Burcsa, Palkovics (Gazdag 84. perc), Witman, Vadász — Szabó, No­­vath. Gólszerzők: Détári (11-esből 67. perc), Szabó (71. perc), Daj­ka (83. perc). Sárga lap: Disztl L. (26. perc), Détári (36. perc). Garaba (54. perc), Sallai (63. perc), Sikesdi (84. perc.) Kiállítva: Garaba az 54. perc­ben. 7. p.: Bodonyi miután két Vi­deoton védőt is kicselezett és a kapujából kiinduló Disztl P. mellett is elhúzott, az üres ka­pu mellé lőtt. 11. p.: Végh húsz méterről óriási lövést küldött a Honvéd kapujára, Andrusch bravúrral szögletre hárított. 26. p.: Disztl L. sárga lapot kapott Dajka visszahúzásáért. 29. p.: Szabó közeli fejese kerülte el a kaput. 36. p.: újabb sárga lap, ezúttal Détári kapta Palkovics felvágásáért. 54. p.: Garaba a földön fekvő Szabó felé rúgott ezért sárga lapot kapott, majd megsértette a játékvezetőt, aki kiállította a válogatott játékost. 63. p.: ezúttal Sallai kapott sár­ga lapot, mert a Honvéd sorfal nem akart kilenc méterre fel­állni. 67. p.: Csuhay kiemelte a labdát Bodonyi elől, meglepetés­re a játékvezető 11-est adott. Détári a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1:0. 71. p.: Burcsa két csel után az alapvonal mellől Szabóhoz emelt, aki öt méterről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 1:1. 78. p.: Sikesdi ki­ugrott a lesre játszó Videoton védők mögül, de tiszta hely­zetben Disztl Pétert találta el. 80. p.: Burcsa jó helyzetből le­adott lövése a kapu mellé ke­rült. 83. p.: Dajka miután több Videoton játékost is kicselezett, a jobb összekötő helyéről 10 méterről a jobb alsó sarokba nyeste a labdát. 84. p.: még egy sárga lap a végére is. Sikesdi kapta mert elrúgta a labdát. A bajnokság állása: Szabó (takarva) a Honvéd-védők gyűrűjében, Garaba (8-as) mozdulata „nem éppen a legszabályosabb”, már sejteti a Piros lapot Fotó: Rabáczy Szilárd Amanciónak (jobbról) tet­szett a mérkőzés, éppen Ne­mes Györggyel, a Hungária egykori játékosával beszéli meg az eseményeket 1. Bp. Honv. 24 16 4 4 48-18 26 2. Videoton 24 13 6 5 38-20 32 3. Rába ETO 24 12 6 6 43-37 30 4. Csepel 24 9 8 7 20-15 26 5. O. Rózsa 24 9 7 8 32-25 25 6. Debrecen 24 9 7 8 29-27 25 7. Haladás 24 9 7 8 24-22 25 8. Vasas 24 7 10 7 41-35 24 9. z.-egersz. 24 9 6 9 31-29 24 10. B,-csaba 24 9 5 10 28-39 23 11. MTK-VM 24 9 4 11 27-31 22 12. Tatabánya 24 8 5 11 31-35 21 13. Ferencv. 24 8 5 11 25-32 21 14. Pécs 24 6 8 10 23-28 20 15. Eger 24 8 4 12 20-34 20 16. Szeol AK 24 4 2 18 21-54 10 Kézilabda NB I Balszerencsés pontvesztés D. Kohász—Ferencváros 18:18 (7:10) A dunaújvárosi mérkőzésen az első negyedórában fej-fej mellett haladt a két csapat. Aztán volt egy nagyon rossz szériája a Kohásznak (Bara­­nyi — Burainé 1, Juhász 5, Nagy E. 1, Rákosa 3, Varga Zs. 5, Erdősi 3; csere: Fritsch Baumgartner, Szarka), s hét perc alatt 4:4-ről 9:4-re el­húztak a vendégek. Ettől kezdve viszont a hazaiak játszottak jobban. A máso­dik félidőben sikerült egyen­líteniük, sőt, a hajrában a vezetést is átvették. Már­­már győztesnek látszottak, azonban az utolsó másod­percben a Ferencváros bün­tetőből egyenlíteni tudott. A bajnokság állása: 1. Vasas 8 7 1 0 201-122 15 2. Bp. Spart. 8 5 1 2 194-148 11 3. Borsodi B. 8 5 1 2 191-182 11 4. DMVSC 8 5 0 3 218-174 10 5. BHG SE 8 4 2 2 165-172 10 6. Építők SC 8 4 1 3 174-167 9 7. Békéscs. 8 3 2 8 195-178 8 8. Bakony V. 8 4 0 4 180-185 8 9. Richards 8 2 3 3 142-156 7 10. Dunaújv. 8 3 1 4 156-171 7 11. FTC 8 2 2 4 161-165 6 12. TFSE 8 2 1 5 182-220 5 13. Tatabánya 8 2 0 6 180-199 4 14. Lehel SC 8 0 1 7 141-241 1 Kajak-kenu A teljes magyar élmezőny részt vett a szolnoki rang­soroló versenyen, amely a válogatáshoz szolgáltat a szövetségi kapitánynak tám­pontokat. Kiválóan verseny­zett Kovács Zoltán, a Köfém SC fiatal kajakosa. Az 1000 méteres távon a két Honvéd versenyző, Csípős és Hódosi mögött a harmadik lett szo­ros küzdelemben, több válo­gatott kajakost megelőzve. A kajak négyes 1000 méteres futamban Kovács három győri legény társaságában indult és fölényesen­­verték vetélytársaikat. Kosárlabda A férfi kosárlabda Felsza­badulási Kupában a Vi­deoton legutóbb a Ganz- MÁVAG-ot fogadta. A fe­hérváriak hosszabbítás után 89:80 arányban győztek. A csapatból Hevesi 25, Sziget­vári 19, Szabolcs pedig 17 pontot dobott. A mérkőzés külön pikantériája volt, hogy Szécsi játékvezető nem érkezett meg, így Szabó egyedül vezette a találkozót. 7. OLDAL Labdarúgó NB II D. Kohász—Olajbányász 3:1 (1:0) Dunaújváros, 2000 néző, vezet­te: Varga. Kohász: Holló — Keller, Bol­­dóczki, Menyhárt, Miskovitz — Ress, Tatár, Dupai (Krukk 85. perc) — Simon, Szepesi, Csi­­kesz (Horváth Cs. 75.). A két nagy helyzet után a 17. percben vezetést szerzett a ha­zai csapat. Ress, Csikesz, Simon volt a labda útja és lesre ját­szók közül kilépve Simon a ka­puba lőtt. 1:0. A gól után ke­ményebbé vált a játék. A bíró egymásután három sárga lapot is kiosztott. Szünet után jobban kezdett a vendégcsapat, az 53. percben Tatár az 5-ösön lerántotta Lu­kácsot, a játékvezető 11-est ítélt, amit László értékesített. 1:1. Az egyenlítés után nagy erővel támadott a Dunaújváros és a 60. percben vezetést szer­zett. Tatár ívelte be jobbra a labdát, és a magasra ugró Si­mon a hálóba fejelt. 2:1. A ven­dégek kitámadtak és egyre iz­galmasabbá vált a játék. A 83. percben végképp eldőlt a mér­kőzés, Miskovitz átadásával a lesre játszó Boldóczki ugrott ki, majd a kifutó kapus mellett az üres kapuba gurított. 3:1. Na­gyon jó iramú, izgalmas mérkő­zésen a Kohász megérdemelten győzött. Jók: Boldóczki, Misko­vitz, Tatár, Simon, M. L.