Fejér Megyei Hírlap, 1989. március (45. évfolyam, 51-76. szám)

1989-03-14 / 62. szám

­FEJÉR MEGYEI MRLAP , 1989. M­ÁRCIUS 14. KEDD ____________________________________Sport________________________ A forduló játékosa: László Csaba Névjegy: 22 éves, nőtlen. Mikor László Csaba be­mutatkozott a Videoton labdarúgó csapatában, töb­ben azt mondták: ez igen, ebből a fiúból hamarosan stabil játékos lesz az első csapatnál. Azoknak lett igazuk, akik szép jövőt jó­soltak Lászlónak, hiszen nagyon hamar beépült a csapatba és ma már szinte elképzelni sem lehet nélkü­le a Videoton hátvédsorát. A szombati mérkőzésen két kimagasló teljesítményt láthattunk, az egyik Petryé volt, a másik Lászlóé. A forduló játékosa az utóbbi lett. — Gondoltad volna, hogy biztos kezdőember leszel a Videotonban, amikor ide­kerültél? — Tulajdonképpen nem, de természetesen az volt a célom, hogy minél hama­rabb bekerüljek a csapatba. — Ez a vágyad gyorsan teljesült, a biztos csapat­tagság mit jelent számod­ra? — Megtiszteltetést, ugyanakkor azzal is tisztá­ban vagyok, ha gyengén játszom, más jön helyet­tem. Remélem erre egy­hamar nem kerül sor, lega­lábbis nem szeretnék erre okot adni. — Hogyan készülsz a mérkőzésekre izgulós tí­pus vagy? — Mikor taktikai érte­kezlet van, egy kicsit iz­gulok, de ez hamar elmú­lik. — Sok esetben te vagy az utolsó ember, sok függ tő­led. Mekkora terhet ró ez a felelősség rád? — Igyekszem maradékta­lanul megoldani azt ami rám hárul. — Több esetben kitűnő tempóérzékről tettél tanú­­bizonyságot. Ez gyakorlás kérdése, vagy adottság? •— Edzéseken nagyon so­kat gyakoroljuk az egy az egy elleni játékot, most már tanulgatok szerelni. — Ez elég szerény vá­lasz volt. Mit tartasz eré­nyednek és­ mik a hibáid? — Nehéz kérdés. Talán az első kérdésre válaszol­va: jól helyezkedem. Hi­bám bőven van, például jobban kellene fejelnem, no és van javítani való a rúgó­technikában is. — Hatszor szerepeltél az utánpótlás válogatottban és ahogy hallom, elképzelhető, hogy hamarosan az „A” válogatott keret tagja is le­hetsz. Mit szólsz ehhez? — Óriási dolog lenne, ha legalább egyszer szerepel­hetnék a nagyválogatott­­ban.­­— Van-e olyan csatár a magyar mezőnyben akitől tartasz, akivel nem szíve­sen találkoznál gyakran egy-egy mérkőzésen? — Nem tartok senkitől, mert ha a védőtársaim jó formában vannak, bárkit képesek lefogni, így aztán nekem találkoznom sem kell velük. Ha mégis így adódik, akkor sem tartok egyik magyar csatártól sem. — Van-e példaképed? — Nincs. Igaz, több kül­földi védőjátékost volt sze­rencsém látni, de igazából nem választottam példaké­pet. — Mi a kedvenc szóra­kozásod, hobbid? — A zenehallgatás, ebben ,.mindenevő” vagyok, ezen­kívül az autózás a vezetés mindig megnyugtat. — Ha valami miatt ketté­törne sportolói pályafutá­sod, mihez kezdenél, mi­lyen iskolai végzettséged van? — Nagyon remélem, hogy még hosszú évekig a­ fut­­ball-pályán ..dolgozha­tom”,­ de ha mégis úgy adódna hogy abba kellene hagynom, a szakmámban helyezkednék el. Tavaly vé­geztem el a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Fő­iskolát, üzemmérnök va­gyok. — Az utolsó kérdés már a csapatra vonatkozik: sze­rinted milyen most a Vi­deoton? — Az őszi játékunkat még nem tudtuk megismé­telni, nem játsszuk a letá­madást. Hogy miért? Meg nem tudnám mondani, most az a lényeg hogy legyőz­tük a Dózsát, nagy becs­vággyal készülünk a szom­bathelyi vendégszereplé­sünkre. — sípos — Körzeti orvosi ügyelet (Szerda reggel 7 órától csütör­tök reggel 7 óráig.) Székesfehérvár város környéki községek központi ügyelete. Szé­kesfehérváron, az Engels Frigyes u. 7. szám alatt (földszint jobb­ra, telefon: 11-137) a következő községek részére: Csór, Iszka­szentgyörgy, Sárkeresztes, Moha, Szabadbattyán, Kőszárhegy Úr­­hida, Soponya, Csősz, Tác, Sár­­szentmihály, Sárkeszi, Nádasdla­­dány, Jenő, Lovasberény, Zá­­moly, Seregélyes, Pátka. Székesfehérvár környéke: 1. körzet (Enying, Mátyásdomb, Lepsény, Mezőszentgyörgy) : Enying, a volt szülőotthon épü­lete . 2. körzet (Polgárdi, Kis­láng) : dr. Rácz Géza, Polgárdi, Kossuth u. 80., telefon: 35. 3. körzet (Martonvásár, Tordas, Baracska): dr. Cokrisz Sztavrosz Tordas. 4. körzet (Velence, Kápolnásnyék, Pákozd, Páz­­mánd, Vereb, Nadap, Sukoró, Rettend, Agárd, Gárdony, Zichy­­újfalu, Dinnyés): dr. Bakonyi István. Velence, Tópart u. 34. Telefon: Kápolnásnyék: 337. Bicske és környéke: 1. körzet (Bicske és környéke, Szár és Szárliget, Bicske Kos­suth tér, orvosi rendelő): 2. kör­zet (Csákvár, Vértesboglár, Vér­teskozma, Gánt, Bodmér, Móricz­­major, Kőhányás) : dr. Kovács László, Csákvár, Jókai u. 5/4. 3. körzet (Alcsútdoboz, Vál, Fel­­csút, Vértesacsa, Tabajd): dr. Goda Lajos Vál orvosi rendelő, 4. körzet (Etyek, Háromrózsa, D­ávidmajor, Göbölpuszta): dr. Papp Ferenc Etyek, orvosi ren­delő, telefon: 48-034. Sárbogárd és környéke: 1. körzet (Sár­sogárd, Puszta­egres) : dr. Kari Péter Sárbogárd orvosi rendelő; 2. körzet (Lajos­komárom, Mezőkomárom, Sza­­badhídvég): dr. Reszegi László Szabadhídvég; 3. körzet (Dég, Igar, Mezőszilas): dr. Tóth Nán­dor Mezőszilas; 4. körzet (Sár­­keresztúr, Králoz, Aba, Sárszent­­ágota): dr. Gerendási András Sárkeresztúr; 5. körzet (Sárosd, Szabadegyháza, Nagylók, Han­tos) : dr. Fekete András Szabad­­egyháza; 6. körzet (Cece, Alap, Alsószentiván, Vajta, Sáregres) : dr Burián Attila Cece. Dunaújváros környéke; Az alábbi körzetek részére ösz­­szevont körzeti orvosi ügyelet Du­naújvárosban, a Vasmű út 10. sz. alatt: Előszállás I—II., Nagyka­rácsony, Baracs I—II., Adony I— II., Besnyő, Beloiannisz, Iváncsa, Nagyvenyim, Mezőfalva I—II., Rácalmás I., Kulcs II., Perkáta I—II., Pusztaszabolcs I—III., Ercsi I—III., Ercsi, Esze T. u. központi ügyelet. Mór város és vonzáskörzete, központi orvosi ügyelet Móron, a rendelőintézetben, telefon: Mór 41. Fogorvosi ügyelet szombaton, vasárnap 8—11 óráig. Felnőtteknek Székesfehérváron, a Vorosilovgrád lakótelepi orvosi rendelőben, telefon:­n-456. Gyermekeknek Székesfehérvá­ron, a Vorosilovgrád lakótelepi orvosi rendelőben, tel.: 11-021. Fogorvosi ügyelet az Engels F. út 7. .szám alatt szombaton és vasárnap reggel 7 órától este 7 óráig. Dunaújvárosban: Felnőtteknek és gyermekeknek a rendelőintézetben, Vasmű út 10. sz. alatt. Fogorvosi ügyelet az Építők út­ja 2. sz. alatt, szombaton 8 órá­tól 15 óráig, vasárnap 9 órától 18 óráig. közigazgatási területe­: dr. Ol­­sovszky Lajos Bicske, Rózsa F. u. 5.; 2. körzet (Csákvár, Vértes­boglár, Gánt, Vérteskozma) : dr. Takács Rudolf Csákvár, Berényi u. 7.; 3. körzet (Mór, Bodajk, Csókakő, Balinka, Pusztavám, Bakony­csernye, Nagyveleg, Ma­gyaralmás, Isztimér, Fehérvár­csurgó, Csákberény, Bakonykúti, Kincsesbánya): dr. Bohos Isván Mór. Sárbogárd és környéke: 1. körzet (Sárbogárd I—II., Mg. Kombinát IV. ker., Nagyhörcsök, Pusztaegres) : dr. Mezei Gábor Sárbogárd, Baross G. u. 27., te­lefon: 260; 2. körzet (Alap Alsó­szentiván, Cece, Igar, Mezőszi­las) : dr. Jáky László Mezőszilas, Fő u. 48.; 3. körzet (Dég, Lajos­komárom, Mezőkomárom, Sza­badhídvég, Pélpusza) : dr. Tor­ma József Lajoskomárom, Ta­nácsköztársaság u. 9.; 4. körzet (Nagylók, Hantos, Sárosd, Sza­badegyháza, Sárkeresztúr, Sár­­szentágota): dr. Kovács János Kálóz, Bem u. 2. Székesfehérvár környéke: 1. körzet (Baracska, Gárdony, Gyúró, Kajászó, Kápolnásnyék, Martonvásár, Pázmánd, Sukoró, Tordas,­ Velence): dr. Szeifert Jó­zsef Martonvásár, Felszabadulás u­. 6. 2 körzet (Aba, Seregé­lyes) : dr. Nagy Péter seregé­lyes. Jókai u. 1. 3 körzet (Csór, Iszkaszentgyörgy, Lovasberény, Pákozd, Moha, Pátka, Sárkeresz­tes, Vereb, Zámoly): dr. Berey Attila Lovasberény, Bocskay­ u. 3. 4. körzet (Füle, Jenő, Csősz, Kőszárhegy, Nádasdladány, Pol­gárdi, Sárkeszi, Sárszentmihály, Soponya, Szabadbattyán, Tác, Úrhida): dr. Tordai Imre Szív., Munkácsy Mihály u. 4/13., telefon: Szivár 15-368. 5. körzet (Mátyás­domb, Enying, Kisláng, Mező­szentgyörgy, Lepsény) : dr. Szőps Ferenc Kisláng, Vörös Hadsereg u. 27. b, telefon: Kisláng 9. Dunaújváros környéke: 1. körzet (Besnyő, Ercsi, Pusz­taszabolcs, Iváncsa, Ráckereszt­­úr): dr. Luczay István Iváncsa, Fő u. 104.; 2. körzet (Dunaújvá­ros, Adony, Rácalmás): dr. szász Károly Adony, Árpád u. 19., 3. körzet (Baracs, Előszállás, Kis­­apostag, Mezőfalva, Nagyvenyim, Nagykarácsony): dr. Képes György, Nagykarácsony, Petőfi u. 31. Székesfehérvár (A megyeszékhely közigazgatá­si területe) : dr. Radics József Szivár, Feledi u. u. 3. TANÍTANI! Több jeles vendége volt a szombati Videoton—II. Dózsa mérkőzésnek, a fővárosiakat elkísérte a legendás hírű Szu­sza Ferenc is, aki a mérkőzés előtt vállalkozott egy rövid villáminterjúra. — Ezentúl arra lennék kíván­csi, mi a véleménye a magyar labdarúgás színvonaláról? — Nincs mit szépíteni, a ma­gyar labdarúgás az európai kö­zépmezőny alatt van. Nagyon sajnálom, hogy ezt kell mon­danom. Ráadásul nemcsak én állapítottam meg ezt, hanem a spanyol szövetségi kapitány, és a tv-kommentátorok is. A legutóbbi válogatott mérkőzé­sen én tolmácsoltam. Azt mondták, az utóbbi öt évben ilyen gyenge magyar csapatot még nem láttak. — Ez elég lesújtó vélemény, de bizonyára igazuk van. Tu­dom, hogy a következő kér­dés egy komolyabb értekezést is megérne, de mivel erre nincs idő, arra kérem röviden mond­ja el véleményét arról, lehet-e változtatni a magyar futball helyzetén, ha igen, akkor ho­gyan? — Valóban napokat lehetne erről beszélni, de a lényeg rö­viden összefoglalható. Az a baj, hogy mindent fordítva csiná­lunk. A mostani nevelőedzők — nem akarom bántani őket —no és az iskolákban dolgo­zók, elsősorban edzéseket tar­tanak. Nem ez kellene, hanem tanítani. Tanítani a technikát, taktikát, engedni játszani a gyerekeket, és csak ezután ed­zeni. Sok idő kell ahhoz, hogy a magyar futball talpra álljon, de sok a tehetség még ma is. S. J. Egy lépés előre, egy hátra Nem megy a Kohásznak a Ferencváros ellen, ősszel hazai pályán sem úszta meg vereség nélkül. Akkor is, most is 2:0 volt az eredmény, a két talál­kozó között mégis óriási a különbség, ősszel egy erőtől duzzadó Ferencváros söpörte le a pályáról újonc vendéglátó­ját, most azonban egy elképze­lés nélkül, hibát hibára hal­mozó zöld-fehér gárda vette el a három pontot a dunaújváro­siaktól. Akik nem látták a ta­lálkozót, azt gondolhatják, uzo­ra kikapni az Üllői úton, nem is olyan nagy szégyen. Való­ban nem lenne az, ha nem egy ilyen gyenge, másodosztályú szinten futballozó csapat ellen született volna ez az ered­mény, a Ferencvárosból csak Topor játszott elfogadhatóan (ő is csak a második félidő­ben), rajta kívül még a szűk fél órát pályán lévő Dzurják említhető az aktívabbak kö­zött. És a Kohászból? Ságinak volt egy hatalmas védése és egy legalább ekkora hibája: Né­meth, Boldóczki és Miskovicz csak árnyéka volt önmagának. Lászlónak egyetlen hasznos megmozdulása sem volt. Szau­­er egy-két szép csellel hívta fel magára a figyelmet, Zsinka ezúttal is csapata legjobbja volt. Az már más kérdés, hogy egymaga hiába próbálkozott a zöld-fehérek térfelén. Szóval, pillanatnyilag itt tar­tunk . . . (vigh) A Hírlap osztályzatai VIDEOTON: Petry 4 — Cson­ka 3, László 4, Végh 3, Horváth 3 — Máriási 2, Csucsánszky 2, Emmer 3 — Jónás 2, Jován 2, Petres 3. D. KOHÁSZ: Sági 3 — Ress 2, Boldóczki 2, Sztanó 2, Né­meth 2 — Miskovicz 2, László 2, Márkus 2 (Csorba —), Rup­­pert 2 — Zsinka 4, Szauer 3 (Tóth —). Megyei I. osztály idegenben jobban ment A tavaszi első forduló a vendéglátók szempontjából nem igazán úgy sikerült, ahogy eltervezték, csak a MÁV Előre és a Sárosd tud­ta otthon tartani a három pontot. Igaz, e két együttes összesen hét gólt szerzett és egyet sem kapott. Meglepe­tés, hogy a Kinizsi otthoná­ban kapott ki. . Polgárdi—H. Szondi SE 2:4 (2:2) Polgárdi, 250 néző, vezet­te: Huszti. Polgárdi: Horgos — Kiss (Nagy), Cseh, Borsos, Fábi­án, Tóth, Bíró, Gallér, Simon Vékony, Harkány (Boros­­tyány). H. Szondi SE: Hollósi — Bíró, Margit, Molnár, Jan­­kovics, Géringer, Herczeg, Simicskca, Trampler, Ru­­zics, Gulyás. Mindvégig nagy iramú, olykor kemény belemenések­­kel tarkított mérkőzést lát­hatott a közönség. Húsz perccel a befejezés előtt, 4:2-es Szondi vezetésnél egy hazai fejesgólt érvénytelení­tett a játékvezető. Gólszer­zők: Simon, Vékony, illetve Stuzsics, Bíró, Trampler, Gu­lyás. (disznósi) Mezőfalva—Enying 2:2 (1:1) Mezőfalva, 200 néző, ve­zette: Horváth. Mezőfalva: Kósa — Deák, Killer, Cséplő, Czimmer­­mann, Czékmán (Fodor), Móricz, Németh J., Szabó, Pribék, Bogó. Enying: Púder — Pomizs, Nyikos, Szabadi, Papp, Si­pos, Paluska, Kiss, Kovács, Gergics, Jobbágy. A 25. percben Paluska fe­jesét Rósa bravúros mozdu­lattal tolta léc fölé, de 7 perccel később már tehetet­len volt az enyingi csatár lö­vésével szemben (0:1). A 32. percben Czimmermann egyenlített (1:1), de a 65. percben Paluska újból veze­téshez juttatta a vendége­ket (1:2). A 70. percben a Szabó felrúgásáért megítélt büntetőből Bogó egyenlített (2:2). Jók: Deák, Czimmer­mann, Németh, Killer, illet­ve Szabadi, Paluska, Job­bágy. Ifjúsági mérkőzés: Mező­­­falva—Enying 4:0. (kelecsényi) Lajoskomárom—Iváncsa 0:0 Lajoskomárom, 400 néző, vezette: Nagy J. Lajoskomárom: Horváth Cs. — Dékány, Vojnák, Horváth L., Varga, Szecsődi, Huppert, Kádár, László, Ha­lász, Mágnusz (Horváth Cs. II.). Iváncsa: Hollósi — Gábor, Bakonyi, Balanyi, Kállai, Szteropulosz, Szabó I., Szabó II., Császár, Palotay, Balogh i,Gábor II.). Mindvégig nyomasztó fö­lényben játszott a hazai csa­pat, de Hollósi kapussal az élen jól zárt a vendégvéde­lem. A 60. percben Halászt buktatták a 16-oson belül a vendégek, Ruppert büntető­jét azonban Hollósi kivédte. Jók: Dékány, Horváth­­L., Szecsődi, illetve Hollósi, Szteropulosz, Baranyi. Ifjúsági mérkőzés: Lajos­komárom—Iváncsa 2:2. (mosberger) Ercsi—Magyaralmás 0:1 (0:0) Ercsi, 250 néző, vezette: Kondor.­Ercsi, Major — Szűcs (Be­­recz), Várnai, Sós, Popovics Gy. (Búzás), Sebestyén, Cso­mós, Rása, Tóth, Becséri, László. Magyaralmás: Szmilek — Kaiser, Machata, Végh, Kasztner, Dezső, Mór, Guba­csi, Dezső A, Németh Gy., Kovács. Szinte mindvégig a hazai csapat támadott, a vendégek csak a védekezésre összpon­tosítottak. A hazaiak próbál­kozásai azonban nem vezet­tek eredményre, legalább háromszor hibáztak biztos helyzetben. A második fél­idő 15. percében Mór a ki­futó kapust is kicselezve megszerezte a vendégek győztes gólját. (0:1). Ifjúsági mérkőzés: Ercsi— Magyaralmás 8:0. (katona) Sárosd—Bakony­csernye 3:0 (1:0) Sárosd, 400 néző, vezette: Ocztos. Sárosd: Pribék — András, Roszkoff (Szakács), Tanács, Imre, Seffer, Fórizs (Nagy L.), Zab, Kovács Z., Fellner, Guliver.,­ nagyur. Bakony esernye: Reska — Szabó, Kovács J., Besszer, Képesi, Monostori, Berze, Sári (Monostori Gy.), Gelér, Balogh (Szentendrei), Kö­véért3 .Ennisx* - 1 Nagy,­ Jí'arti és hatalmas küzdelem jellemezte az első húsz percet.­A 32. percben Kovács átadásából Seffer szerzett vezetést a hazaiak­nak (1:0). A 64. percben Huj­ber beadását Kovács Z. lőtte a vendégek kapujába (2:0). Két perccel később Kovács és Huj­ber szinte le­másolta az előző gólt azzal a különbséggel, hogy most Kovács Z. fejjel talált a ka­puba (3:0). Jók: Seffer, Ko­vács Z. (a mezőny legjobb­ja), Zab, illetve Dreska. Ifjúsági mérkőzés: Sárosd —B Bakonycsernye 1:2. (dunki) Móri SE—Lovasberény 1:1 (0:0) Mór, 300 néző, vezette: Márta. Móri SE: Holczinger — Wittner I. (Wittner II.), Bencze, Elek, Stéger, Viczi­­na, Kaiser, Sebestyén, Ko­vács, Sáfár, Szarka. Lovasberény: Ferenczi — Csordás, Csoknyai, Hartal, Paudics (Spindler), Preil, Vörös, Rejka, Krell, Csidei, Bokor (Szabó). Idény eleji formában kezd­tek a csapatok. Többnyire a vendégek térfelén pattogott a labda, de a helyzeteket nem tudták kihasználni a hazaiak. A 70. percben Vi­­czina szabadrúgásból ívelt a kapu elé, és Bencze a háló­ba fejelt (1:0). Néhány perc­cel a mérkőzés lefújása előtt a hazai védelem megingását kihasználva Szabó góljával egyenlítettek a vendégek (1:1). Jók: Bencze, illetve Csoknyai, Preil. Ifjúsági mérkőzés: Mór— Lovasberény 2:2. (bencze) MÁV Előre—Pusztavám 4:0 (1:0) Vasutas pálya, 200 néző, vezette: Jáksó. MÁV Előre: Bartha — Véninger, Palanek, Király, Káli (Ádám), Podt, Kötél, Klémán, Kovács, Bors, Má­­jer. Pusztavám: Gál — Vé­nusz, Horváth, Molnár, Scheffer, Olajos, Stettner, Plóza, Jambricska,, Wachtler (Neszner), Maron. Az első játékrészben jól tartották magukat a vendé­gek. A 30. percben Kötél szerzett vezetést. Szünet után fölénybe kerültek a hazaiak, Kovács két alka­lommal, Klémán pedig egy­szer talált a hálóba. A ven­dégek kapusa Gál nagysze­rűen védett, így a MÁV Elő­re győzelme akár­ nagyobb különbségű is lehetett volna. Jók: Király, Podt, Kovács, illetve Gál, Juszkó. __ Ifjúsági mérkőzés: MÁV Előre—­Pusztavám 3:0. (farkas) D. Volán—H. Toldi SE 1:1 (1:1) Dunaújváros, 400 néző, ve­zette: Horváth. D. Volán: Molnár — Ben­­kő, Buglyó, Balogh, Gar­­bacz, Lang, Bertus (Tóbiás), Nagy, Seewald, Babijász, Po­­lánszky. Toldi SE: Lukács — Ko­vács, Horváth, Oláh, Jakob­­sen, Juhász (Hegedűs), Tóth, Strommer, Pálvölgyi, Sebők (Hajnal), Polányi. Két, jól felkészült csapat találkozott. A Volán az 5. percben Bertus révén szer­zett vezetést 1:0. Öt­ perc múlva Tóth fejesgóllá egyenlített 1:1. Szünet után mindkét oldalon több hely­zet adódott, a Toldi egy ka­pufát és egy lesgólt ért el. Jók: Molnár, Polinszky, il­letve, Tóth, Polányi. Ifjúsági mérkőzés: D. Volán—D. Kohász I­. 2:2. (markó) A bajnokság állása Megjegyzés: a Pusztavám—Lo­vasberény mérkőzés nélkül: 1 1. Ercsi 2. Szondi SE 3. Toldi SE 4. M.­almás 5. Mór 6. MÁV Előre 7. L.-Komárom 8. D. Volán 9. B.-csernye 10. Sárosd 11. L.-berény 12. Pusztavám 13. Enying 14. Iváncsa 15. Mezőfalva 16. Polgárdi 16 12 2 2 34-10 38 16 11 3 2 41-16 3­6 16 9 7 0 29- 7 34 16 8 3 5 23-13 27 16 7 5 4 20-18 26 16 7 4 5 42-28 25 16 7 4 5 37-34 25 16 6 4 6 25-23 22 16 6 2 8 25-35 20 16 5 4 1 25-22 19 15 5 3 7 18-23 18 15 5 2 8 23-31 17 16 5 2 9 19-37 17 16 4 4 8 17-31 16 16 2 4 10 13-33 10 16 0 3 13 22-52 3 ­Állatorvosi ügyelet A Fejér Megyei Állategészség­ügyi és Élelmiszer Ellenőrző Ál­lomás értesíti az üzemeket és az állattartó lakosságot az állator­vosi ügyeleti szolgálat beosztásá­ról. Az ügyelet szerdán reggel 8 órától csütörtök reggel 8 óráig tart. Bicske és környéke: 1. körzet (Alcsútdoboz, Bicske, Vál, Etyek, Szár, Vereb, Vértes­acsa, Felcsút, Tabajd községek