Gyergyói Hírlap, 2013. augusztus (4. évfolyam, 147-167. szám)

2013-08-26 / 163. szám

1 = Hátrányból fordítva győzött a jövő Augusztus 25-én, vasárnap játszotta első mérkőzését a Gyergyószentmiklósi Jövő labdarúgócsapata a Hargita megyei 4. liga 2013/2014-es kiírásában. Alin Covrig együttese Gyimesfelsőlok csapatát fogadta hazai pályán, a kezdeti nehézségek után pedig magabiztosan nyerték meg a meccset a gyergyóiak. Kertész László M­indenhez hasonlított a mérkőzés első félórá­ja, csak labdarúgáshoz nem, ezt azonban nyugodtan nevezhetjük szezonkezde­ti formának. A csapatok csak tapogatóztak, a passzok nem, vagy csak ritkán találták meg a címzetteket, a lövésekről pe­dig jobb, ha nem ejtünk szót, ami a találkozó e korai szaka­szát illeti. Teljesen igazságos eredmény volt a 0-0, 45 perc alatt nem sok helyzetet láthat­tak a nézők, így a második fel­vonásra maradt a döntés. Mind a jövő, mind pedig a gyimesi csapat elszántabban jött ki a második félidőre, el­kezdtek sorban kialakulni a helyzetek, Covrig, és Botos is nagy lehetőségeket ha­gyott ki, itt pedig feltétlen szót kell ejtenünk a vendég­csapat kapusának teljesítmé­nyéről, szinte csak neki volt köszönhető, hogy nem húztak el azonnal a gyergyóiak. Támadásban egyre po­zitívabb lett a lövő, hátul azonban inagatag volt a vé­delem, az 55. perc tájékán jó helyzetből jutottak sza­badrúgáshoz a felsőfokiak. Nagyszerűen használták ki a lehetőséget, Antal Szilárd lö­vése Scurtunak esélyt nem adva vágódott a hálóba. 0-1. Hidegzuhany volt ez a javából a jövő játékosainak, a találko­zó előtt ugyanis Alin Covrig edző-játékos elmondta, noha nem számít könnyű mérkő­zésre, de kötelező a győzelem. A második félidő derekán az eső is eleredt, ez azonban a lé­nyegen nem változtatott, tovább­ra is vezetett a Gyimesfelsőlok. A mérkőzés második találata is pontrúgásból esett, egy tizen­hatoson belüli buktatást köve­tően kapott tizenegyest a jövő, Covrig pedig nem hibázott. 1-1. Az egyenlítőgólt követően egy­re kevesebb alkalommal lép­ték át a félpályát a vendégek, és nem sokkal később a veze­tést is megszerezte a gyergyói csapat, ezúttal is Covrig volt eredményes. A jövő nyolcasa négyszerű labdát kapott a ti­zenhatosnál, és a kapusnak nem sok esélyt adva lőtt a hos­­­szú sarokba. 2-1. Ez a gól tel­jesen megtörte a gyimesieket, az i-re a pontot pedig Cioată bombagólja tette fel, amivel a végeredmény is kialakult. Gyergyószentmiklósi Jövő FC-Gyimesfelsőloki S.E. 3-1 (0-0). Gólszerzők: Covrig 2, Cioată, illetve Antal Szilárd. A második fordulóban Maroshévízre látogat a Jövő, a mérkőzést szeptember 1-én, vasárnap rendezik. Floorball: győzelmekkel mutatkozott be a Warriors Augusztus 23-án, pénteken, megtartotta bemutatkozó mérkőzéseit a Gyergyószent­miklósi Warriors FC floorball csapat, a városi sportcsar­nokban. A floorballnak, vagy közismertebb nevén terem­hokinak ez volt az első hi­vatalosabb bemutatkozása vidékünkön, a történelmi pil­lanatokat pedig mi tehette volna még emlékezetesebbé, mint két gyergyói győzelem. Az esemény első akkord­jaiként, a Warriors elnöke, és ugyanakkor edző-játéko­sa, Pap Dénes ismertette az újonnan megalakult klub rö­vid történetét. 19 órától a felnőtt férficsa­pat mutatkozott be, a Pap Dénes által irányított legény­ségnek pedig nem okozott különösebb gondot a maros­­vásárhelyi együttes legyő­zése, gólgazdag gyergyói siker született. A csapatok, a floorball alapvető szabályai­tól kissé eltérően, két 15 per­ces félidőt játszottak, továbbá 3 mezőnyjátékossal, és egy kapussal álltak fel. A harmadik negyed órában a Warriors lánycsapata is be­mutatkozhatott a hazai kö­zönség előtt. Már a férfimeccs első per­ceiben érezni lehetett, hogy a vásárhelyiek gyengébb játék­erőt képviselnek a mieink­nél, negyed óra után 6-2-es gyergyói vezetést jegyezhet­tünk. A második felvonásban sem hagyott alább a Warriors, újabb hat gól esett a ven­dégek hálójába, míg ők er­re csak egyetlen találattal tudtak válaszolni. Gyergyószentmiklósi Warriors FC-Marosvá­­sárhely 12-3 (6-2). A lányok bemutatkozása is álomszerűre sikeredett, és mivel a vendéglátók nem ér­keztek külön lánycsapattal is, ezért a férfiak ellen kellett játszaniuk a gyergyói lányok­nak, azonban nagyszerűen vették az akadályokat. Az erőviszonyok miatt a Warriors női csapata 4+1, míg a vásárhelyi alakulat 3+1-es felállásban játszott, Neuhardt Ottilia góljának köszönhetően pedig ezen a mérkőzésen is nyertek a gyergyóiak. 1-0. „Teljes mértékben meg va­gyok elégedve a csapat játé­kával, főleg ami a lányokat illeti. Két hete kezdtünk el igazából dolgozni, és már megvan az eredménye, ami igencsak bíztató. Szerettem volna, ha kicsit több ember látogat ki a mérkőzésekre, de ezt a vakációs időszak­nak tulajdonítom. Reméljük, hogy a továbbiakban, még több sikert fogunk elérni" - mondta a Warriors vezetője, Pap Dénes. K. L. —. . ....... , JU*****-*» EL: mindhárom román csapat kikapott A Petrolul Ploiești, az Astra Giurgiu és a Pandurii Tg­ Jiu is vereséget szenvedett a lab­darúgó Európa Liga rájátszás­­körének első mérkőzésén, augusztus 22-én, csütörtökön. A Petrolulnak már szin­te semmi esélye nincs a to­vábbjutásra, a Contra-csapat 5-1-re kapott ki az angol élvonalbeli Swansea ott­honában. Az Astra 2-0-s vereséget szenvedett Izra­elben a Maccabi Haifa ellen, míg a Pandurii a portugál Braga-tól kapott ki 1-0-ra Kolozsváron. Végeredmények: Swansea - Petrolul Ploiești 5-1, Maccabi Haifa-Astra Giurgiu 2-0 és Pandurii Tg-Jiu-Sporting Braga 0-1. A visszavágókat augusztus 29-én, csütörtökön rendezik.