Háromszék, 2001. október (13. évfolyam, 3377-3403. szám)

2001-10-01 / 3377. szám

BIRKÓZÁS Remekeltek birkózóink Gálárai út­on szerepeltek junior ll-es korosztályú birkózóink az országos csapatbajnokság második fordulójában. A leányok első, a fiúk harmadik helyen zárták a fordulót. Leányok: 1. Sepsiszentgyörgy, 2. Roman, 3. Bakó. . Fiúk:­1. Călăraşi, 2. Konstanca, 3. Sepsiszentgyörgy,4. Bras­só... A jó csapatteljesítmény hátterében a remek egyéni szereplések rejlenek. A súlycsoportonkénti viadalokon első helyet szereztek: Molnár Magdolna (38 kg), Aslan Kinga (40 kg), Ciolneag Diana (49 kg), Filofte Nicoleta (52 kg), Bront Dániel (58 kg), Keresztes Róbert (76 kg), Dragomir Florin (1(X)kg),másodikok:Filofie Mihaela (56 kg), Niţă Denisa (65 kg). Ezek után csak természetes, ha Mátérz Árpád, Hatos Péter és Kertész Dávid tanítványai türelmetlenül vár­ják a folytatást, a döntőt. Addig is gratulálunk, és jó munkát, birkó­zók. Az érmekért meg kell dolgozni. (Fogarasi) KÉZILABDA MSC—Poşta Câlnău 31—25 Sportcsarnok, kb. 50 néző. Játékvezetők: Cârligeanu A. (Bukarest), Bejinariu Gh. (Piteşti). MSC: Zerkuláné Tankó 5, Luciţi 1, Hendrik 8 (7 büntetőből), Pompos 3, Kovács 5, Szávuly 5, cserék: Codrea, Ganea 2, Balogh I. Szonda 1, Karsai. Edzők: Farkas Csaba és Kovács Kimese. P. Câlnău, Ion Sucuiu­ 1. Visa 3. Manzulescu 2. Anghel 4. Lipan 12 (8 büntetőből). Petre I, cserék: Popa, Vasilescu 2, Mihalcea, Veron. Piros lap: Szávuly (52. p, a harmadik 2 perces kiál­lítás után), Petre (59. p szándékos durvaságért). Bünte­tőpercek: 10 14. Hétméteresek: 8 8 (értékesítve 7 8). A vendégcsapat kezdett jobban, a 6. percben már 0 3 volt az eredmény. Az MSC gólsorozata következett, és a 1I. percben sikerült is egyenlítenie (3 3), de vezetést először a 17. percben szerzett a csapat (6 5), aztán fokozatosan nö­velte előnyét, pedig Kovács Eimese még be sem kapcsolódott a góllövésbe, e­lsó gólját a 25 percben dobta, aztán mindjárt a másodikat is megszerezte, s így lett az eredmény 13­8 javunkra. Szünet után a 40 45. percek között torpant meg az MSC, ekkor erősen felzárkóztak a vendégek, de szeren­csénkre nagy igyekezetükben két kétperces büntetést is össze­szedtek, s ezt a kettős emberelőnyt három góllal büntette meg csapatunk. Az 50. percben már hat góllal, nem sokkal ké­sőbb nyolccal vezettek leányaink. Végül is megnyugtató hat­gólos győzelmet arattak az eléggé kellemetlen harcmodorral küzdő vendégek ellen. (­ros) 2001. OKTÓBER 1. JÉGKORONG Vereséggel kezelte csapatunk, a Hockey Club a főváros­ban megrendezésre került Román Kupa-viadalt: Caiac—Sepsiszentgyörgyi Hockey Club 6—0 (1—0, 5—0, (1—()). Gallic: Zah­aria V. Zaharia S., Spiridon Zapsa, Ciubotaru­, Bercu­lă/Mironov, Paşcanii Munteanu, Secuianu, Ghirilă/Hnache, Socola Vlase, Confolenco, Filip/ Rebega. I­ulga. Hockey Chile Rosa Iín­ers. Barcsai. Mihály. János. Sprencz/Vartha. Miklós Antal. Zerkula, Sliclaru/Sar­­ca. Bakos Kozák. Baka. Keresztes/Ciobotaru, Pavel. Gól­szerzők: Berdila (II., 21.), Munteanu (30.), Ciobotaru (32., 36.), Zapsa (39.). Az első húsz percben jól álltuk a harcot, s gólt csak két perccel a harmad befejezése előtt kaptuk. A második játék­részben összeroppant csapatunk, s a galaciak egy ötössel töm­ték ki kapunkat. A fél tucat lőtt gól után a Dimna-partiak nem erőltetik a küzdelmet, mi igyekszünk ugyan, de nem boldo­gulunk a kapu elött. Dinamo—Hockey Club 11—1 (1—0, 9—0, 1—1). Dinamó: Rădulescu Szőcs, Cosmin Cerghizan, Tankó, Biró/Bucatos. Simovici Dima. Lascar, Justinian/ Topârceanu, Apostolache Péter. C­sok: Szász/Ionescu, Stoian ,J­ipa, Vlad, Georgescu. A gólszerzők: Tankó (5.), Lascar (26., 28., 3­0., 40.40.), Péter (28., 52.), Justinian (36., 37 ), Biró (39.), illetve Pavel (53 ). Megismételtük az első mérkőzésen nyújtottát. Az első harmadban csak egy gólt kaptunk, aztán jött a második, s abban kitömött az újonc Dinamo, a harmadik játékrészben aztán, amikor az ellenfél nem törte nagyon magát, döntetlen­re játszottunk. Sportul:Hockey Club 6—­2 (1 — 1, 2—1, 3—0). Spor­tul: Ungureanu A. Hulub­ac, Cobulzan Gheorghe, Monorea, Laval/Ungureanu S., Dospin Stanici, Falanga, Bucur/Iliescu, Buican Ion, Atanasescu, Iordache/Halunga, Boradia Stan, Căsmoiu, Caloian. Gólszerzők: Gheorghe (13., 37.), Monorea (36.), Iordache (46.), Stanici (48.), Cobulzan (54.), illetve Antal (3 ), Sticlaru­ (35.). Mi kezdtünk jobban, s már a harmadik percben gólt lőt­tünk Antal révén. Sajnos, tartani nem tudtuk az előnyt, nö­velni még kevésbé, a Sportus fordított, s a harmadik harmad­ban egyszerűen lehengerelt a jégen. Na de ütöttünk két gólt, s az utolsó harmadig háromesélyessé tettük a mérkőzést. Hogy végül is nem lett az, egészen más lapra tartozik. De a jégko­rongról szól az is. (mohai) Román Kupa ASZTALITENISZ B-osztályban Kézdivásárhely csapatai A Kézdivásárhelyi ISK HC- és lánycsapatai Buzáuban B-di­­víziós teremtornán vettek részt. A fiúcsapat (Lőrincz, Bedő, Kerekes és Barti Szilárd), illetve a lánycsapat (Borcsa, Szász és Mátyás) remek játékkal­­leküzdötte magát a B-osztály első négy csapata közé. A tornán kiemelkedő teljesítményéért, reniek já­tékáért dicséretet érdemel Lőrincz Zoltán és a lánycsapat min­den tagja. Dobolyi Aladár megköszöni az L’Mode Rt. vezetősé­gének a támogatását, akiknek a segítsége nélkül nem vehettek volna részt a versenyen. Október 12 13-án B-divíziós fordulóra kerül sor, a fiúcsa­pat Szatmárnémetire, a lánycsapat Nagyváradra ultizik. (loc­oni) TEKE N­agy­szeben—KSE 4913—4657 A fizikai és pszichikai fáradtság mellett a pálya sajátos állapota rányomta lényegét a KSF teljesítményére. Győze­lemre aligha számíthattunk. A részletes eredmények (elöl a nagyszebeniek): Major Ferenc Vajda Olivér 863 754 Kirizsán Albert Veres Gyula 865 849 Ghiță Liviu—Tamás András 837 - 827 Sántion Dorel Mátyás Kálmán 786 748 Hollandhi Viorel Hárai Jenő 821 792 Stochiţă Ioan Martin Venu 741 -787. Nincs ok az elkeseredésre, a visszavágókon lehet javítani. A következő mérkőzésen a KSF a galaciakat fogadja Brassó­ban a Rulment-pályán. (V. Gy.) 3. Valami nincs a rendjén ilyen jégkorong­, ilyen korcsolyasport mellett, amilyen Romániának, a fővárosnak van, csak természetes, hogy’ ráfize­téses a Miluti Flamaropol nevét viselő fedett mű­jégpálya. A létesítményt üzemeltető Nemzeti Sportkomplexum úgy hatá­rozott, hogy bérbe adja, s e célból versenytárgyalást hirdet. Jelentkezett is nyolc személy... Na de volt még egy jelentkező, a Román Jégkorongszövetség. Nem vitás, hogy tárgyalás nél­kül is utóbbit illeti a létesítmény kezelése, van három felnőttcsapat Bukarestben, van ifjúsági központ, a szövetség rendez kupaküzdelmet, bajnokságot, nemzetközi versenye­ket... Hát nem őt illetné meg a létesítmény üzemeltetésének joga? Alig van ebben az országban használható­ fedett műjégpél­­lya. De a szabadtériekkel sem igen dicsekedhetünk. Brassó, Ploieşti, Nagyszeben, Sepsiszentgyörgy, hogy csak négy vá­rost említsek azok közül, amelyeknek volt vagy­ van szabadté­ri pályája, s amelyek nem tudják kellőképpen üzemeltetni. De nem is tudták soha. Itt van például Sepsiszen­tgyörgy, egy idő­ben volt országos műkorcsolyabajnoka (Marcel Comaneci), aki ugyan nem a szentgyörgyi műjégen nőtt fel, d­e visszavonu­lása után s ti műjégpálya beindítása­­l­lán hazatért szülőváro­sába, ahol jobb elfoglaltság hiányában ü­veghegyüttöt mű­ködtetett... volt gyorskorcsolya-szakosztálya Okos András sokszoros országos bajnok edző irányításával, voltak orszá­gos bajnokai (Jenei Dezső, Erdélyi András....), volt olimpiai versenyzője (Jenei Dezső 1994-ben Szarajevóban), aztán ahelyett, hogy rátértek volna az akkor már divatossá váló rövid pályás változatra, hogy jobban kihasználhassák a sza­badtéri műjeget, az anyagi fedezet megvonásával megszüntet­ték a szakosztályt, mert ez a lépés bizonyult a könnyebb meg­oldásnak... van ma is A-osztályos jégkorongcsapata,­ mely hosszú idő óta Csíkszereda második együttesének számít, elő­ször, mert a Csíkszeredát unin/nithish'd táplálkozik, másodszor, mert ott játssza bajnoki mérkőzéseit... Ha annak idején megbe­csültük volna a sportiskolánkban felfedezett és felnevelt hazai tehetségeket, és nem töltöttük volna meg a felnőttcsa­xitot galaci, răslău­ţi-i, bukaresti, gyergyói és Csíkszeredai másodhegedűsök­kel (elnézést a szélért, de legyen világos, a prímásokat otthon tartotta a Sport Club), akkor talán a város magának vallja ma a csapettot, akkor talán a hoki volna ma az első szám­i sportjáté­kunk, akkor talán ma fedett pályánk volna, s talán a jégkorong, mellett beindult volna a műkorcso­lya, a rövid péd­vás gyorskorcsolya... így viszont csak azt mondhatjuk, hogy van valamink, ami nincs. S ez így is lesz mindaddig, amíg saját neveltjeink haza nem hoz­zák a csapatot! Nem tudni, ez mikor lesz, azt viszont igen, hogy lekészü­k a sportág vonalát néhány generáliéival! Na de térjünk vissza a fővárosi műjégpálcához. A vrsenytá­r­­gyalé­st elhalasztották. Nem azért, mert nem kaptak volna két vevőt — pénzes ember a fővárosban akad éppen elég —, hanem mert a Triumf Klub jégkorongpalántái k­tök­intetést szerveztek a létesítmény elidegenítési szándéka ellen. Ez győzte meg a sport­­minisztert arról, hogy egyelőre az a jobb, ha marad minden a régi. Nem tudni, meddig tartható ez a ,,régi ", mint ahogy­ azt sem tudni, mikor hozzák haza a szentgyörgyi jégkorongozók a csa­patot. Egyelőre semmi jele nincs az ilyen irányú szándéknak, igyekezetnek. Most országszerte azzal van elfoglalva a közvélemény, hogy vajon mi lesz a sötétbe farasztott Rapid ESC UEFA-kupa-mér­­kőzés végkimenetele... Nagy­ dolog, hiszen a miniszterelnök is felfigyelt a botrányos esetre, s kivizsgálást sürgetett... Minden bizonnyal a szándékos elsötétítés lehetőségének képe rémiszt­geti, s joggal, mert ha valóban ezt történt, az nagyon blamu­s lenne a roméni sportéletre és egész Romániára nézve is. Ez pe­ddig nem hiányzik éppen most, amikor a világot megrengető New York-i események kapcsán többször is szóba kezdi Romá­nia neve, s nem a dicsősséglistán... Közben tisztázódtak a té­nyek, s az UEFA döntött: Rapid—PSG 0—3. A pénzbüntetések már nem érdekesek. Valami nincs a rendjén, valami nagyon zavarja a sportélet megszokott (itt a szocializmus profi státusából eredő előnyökre, a kommunista világban berögződött reflexekre gondolunk) menetét. Így aztán ebből az országból menekülnek (vagy leg­alábbis menekülni szándékoznak) a sporto­lóik, mert örökre kizárták az olimpiai csapat­ból, mert olimpiai bajnok létükre nincsenek megfizetve, más szavakkal fogalmazva: ..spor­tolói létminimum" alatt élnek, mások saját maguk kell hogy előteremtsék a világversenyre való kiutazásuk pénzfedezetét, van, aki negyvenévesen is visszatérni kényszerül a küzdőtér­re, mert úgy látja, a fiatalokból­ hiányzik a tűz, s nem véletle­nül, ugyanis annak helyét elfelejtették „beépíteni" az illeté­kes szakemberek ott, az utánpótlást nevelő műhelyben... Va­lami nincs a rendjén, valami hibádzik, valamit nagyon elron­tottak, s most nem tudják egyik napról a mozsikra helyrepofoz­ni, kijavítani. De az­ is könnyen megtörténhet — nem hitünk a mallok veséjébe, elméjébe —hogy egyszerűen nem tudják, mit akarnak, csak papagáj módra papolják (mert ezt sugallja ösztönük, sajnos, nem felkészültségük, rátermettségük is), hog­’ valamit tenni kellene. Valóban kellene... Na nem olyan smit, ami hétről hétre zajlik a futball körüli Annak eredménye a hét közben lezajlott nemzetközi kupamérkőzéseken felszínre került, s abbó­l nem kérünk. (Nagy mohai) Periszkóp