Kiskunmajsa - Új Kun-Majsa, 2010 (23. évfolyam, 1-47. szám)

2010-06-04 / 23. szám

2010. június 4.9 Közérdekű információk Kiskunmajsa, Fő utca 82. Telefon: 77/481-144 Telefax: 77/481-946 www.kiskunmajsa.hu Ügyfélfogadási rend: Hétfő: 8-12, 13-16 Kedd: 8-12 Szerda: 8-12, 13-17 Csütörtök: Nincs ügyfélfogadás Péntek: 8-12 Fontosabb telefonmellékek: Terbe Zoltán polgármester 117 Szabóné Csábrády Anikó alpolgármester 110 Dósai Imre alpolgármester 109 Dr. Tóth Mária jegyző 116 Telefonközpont 101 Ügyfélszolgálati iroda 100 Népjóléti csoport 108 Okmányiroda 119 Mezőgazdasági ügyek 122 Anyakönyv, hagyaték 118 Lakcím, szabálysértés 114 Közmű, lakásgazd. 124 Építéshatósági ügyek 125 Adóügyek 130 Polgári védelem 134 Sajtóinxla: sajtoirtxla@kiskunmajsa.hu Városi Gyámhivatal Kiskunmajsa, Csontos Károly u. 6. Telefon: 77/484-048 Tanyagondnokok: Tajó: Kiss Ernő Levente +36-30/240-1518 Marispuszta: Gyuris László 06-20/415-9874 Kígyós-Ágasegyház­i: Gyóni László +36-30/903-2446 Ötfa, Kőkút: Rácz Antal +36-30/903-1970 Konyhadűlő, Bodoglár: Szikora Tibor +36-30/413-1998 Településörök: Valentovics István- Balogh István: +36-20/353-3404 Busa Péter- Kolompár Zsolt: +36-20/353-5205 Testületi ülés: Az önkormányzat képviselő­testületének következő ülése előre láthatóan júniusban lesz a Művelődési Központban. Városi Polgármesteri Hivatal Megharcoltak a döntetlenért Az idegenbeli 18 gólos vereség után mindenképpen javítani akartak a Vadmacskák a megyei női kézilabda bajnokság rájátszásában. A halason elszenvedett súlyos vereség mély nyomokat hagyott a lányok lelkében, de szerencsére ezt az érzést a maguk javára tudták fordítani és remek já­tékkal rukkoltak elő esélyesebb rivá­lisuk ellen. Régi amerikai mondás szerint a mérkőzést a támadók nyerik meg, de a bajnokságot a védelem. Te­hát ha hosszú távon sikeres akar len­ni a csapat, akkor szilárd, magabiztos védekezést kell produkálnia. Jó példa erre a Veszprém férfi csapata, ahol Perez, Vujin, Sulics, Eklemovics, Terzics és az Iváncsik fivérek a gól­felelősök, de semmire sem menné­nek ha mögöttük (pontosabban mel­lettük) nem lenne egy Lusnyikov, egy Lapcsevics, egy Perics és egy Faze­kas. Ennek szellemében a védekezés­re komoly figyelmet fordítottak a lá­nyok és ez láthatóan meglepte a baj­nokságot vezető halasi lányokat. Az első játékrész túlnyomó részében uralták a mérkőzést Komáromi Tibor lányai és 3-4 gólos előnyt építettek fel, ám a játékvezetők belenyúltak a mérkőzés menetébe és ítéleteikkel inkább a mieinket sújtották. Kiállítá­sokkal és büntetőkkel felhozták a Fi­­atosokat, de szünetre még így is a Vadmacskák mehettek előnnyel. A második játékrészben tovább folyta­tódott az elkeseredett küzdelem. A mieinknek nem csak a jobb játékerőt képviselő vendégekkel, de a látoga­tók szimpátiáját élvező játékvezetők­kel is meg kellett birkózniuk. 16-19- nél már elúszni látszott a mérkőzés, de egy huszáros hajrával sikerült a fordítás és a végén a mieink álltak közelebb a győzelemhez. Minden­esetre a látottak alapján igazságos a végeredmény, még úgy is, hogy a ki­állítási arány 18 perc - 12 perc, míg a büntető arány 5-12 volt.... A majsai lányok most büszkék lehetnek magukra, mert akarásból és küzdőszellemből jelesre vizsgáztak, és ha így folytatják, akkor még csa­patként is kiérdemelhetik a nagy be­tűs megszólítást! Ugyanis az ilyen mérkőzéseknek kell közösség és csa­patformáló erejűnek lenni és ezzel a kiharcolt ponttal a bajnoki dobogó is karnyújtásnyira került Hunyadi Katikáékhoz. Kiskunmajsa SE - FIAT KB. Autoteam Kiskunhalas 20-20 (13-12) 50 néző, vezették: Romsics Erzsébet és Osztrogonácz János (belenyúlóan) Majsai Vadmacskák: Fekete Rita, Szénási Szilvia (7), Holló Anett (5), Agócs Erika (3), Hunyadi Katika (2), Máté-Tóth Hajnalka (2), Kiss Anett (1), Fekete Nóra, Gerse Viktória, Gyöngyösi Lívia, Holló Petra, Vörös Anett Kitti és Terbe Anita. Edző: Komáromi Tibor A következő fordulóban Csávolyra utaznak a lányok. A szom­bati mérkőzésen egy esetleges győ­zelem már bronzérmet érhet, tehát aki teheti, utazzon el a lányokkal és szurkoljon a Vadmacskáknak! Vas Csaba őszi-tavaszi kispályás amatőr labdarúgó bajnokság Három hét szünet után folytatódott a bajnokság Májusi eső aranyat ér! Azonban a kispályás labdarúgó bajnokság részt­vevői ennek nem nagyon örültek, mert az eső sorozatosan úgy eláztatta a füves pályát, hogy az emiatt három egymást követő hétvégén is alkal­matlan volt a játékra. S most a negye­dik hétvégén sem a szokásos alsó pá­lyán zajlottak a mérkőzések, hanem fel kellett kéretszkedni a fenti nagy­pályára. A XVI. játéknapra kiírt mérkőzések eredményei Bad Boys — S­MAGUMI-Fókusz FC 8-2 Góllövő: Bartyuk József (4. és 25.p.), Horváth János (9.p.), Békési Viktor (35.p.), Zsán-Klúcsó János (43.p.), Molnár Csaba (45.p.), Kelemen Zsolt (47.p.) és Csontos József (50.p.) illet­ve Baranyai István (16.p.) és Víkor Lajos (49.p.) Sárga lap:­­Kiállítás: 2 illetve 4 perc Nyert Ham FC - Green Monsters 1-2 Góllövő: Baranyi Ákos (48.p.) illetve Busa Tamás (21.p.) és Molnár Zsolt (59.p.) Sárga lap: Boros Norbert (Nyert Ham FC) Kiállítás: 0 illetve 2 perc Vigadodó - Öregfiúk 2-10 Góllövő: Dósai Márk (2) illetve Ga­ras Tibor (3), Gera Csaba (3), Bácsi László (2), Patyi László és Béres László Sárga lap:­­Kiállítás: 0 illetve 0 perc A XVII. játéknapra kiírt mérkőzések eredményei S/MAGUMI-Fókusz FC - Ankaragücü 2-6 Góllövő: Segesvári Arnold (2., 22. és 25.p.), Lakatos Zsolt (14. és 47.p.) és Csillag Tamás (36.p.) illetve Kuba Endre (41.p.) és Gera Ádám (48.p.) Sárga lap:­­Kiállítás: 0 illetve 0 perc Öregfúk - Nyert Ham FC 6-1 Góllövő: Bácsi László (5. 30. és 50.p.) és Garas Tibor (6., 33. és 44.p.) illetve Baranyi Ákos (42.p.) Sárga lap:­­ Kiállítás: 0 illetve 0 perc Green Monsters - Bad Boys 4-2 Góllövő: Busa Tamás (L, 15. és 24.p.) és Vincze Viktor (17.p.) illetve Csontos József (4.p.) és Molnár Csa­ba (38.p.) Sárga lap: György Attila (Green Monsters)Kiállítás: 0 illetve 0 perc A következő dupla forduló: június 5-én és 6-án A XVIII. forduló mérkőzései - 2010. június 5. (szombat) 15:00 Green Monsters - S/MAGUMI-Fókusz FC 16:00 Öregfiúk - Ankaragücü 17:00 Vigadodó - Bad Boys szabadnapos Nyert Ham FC A XIX. forduló mérkőzései - 2010. június 6. (vasárnap) 15:00 Ankaragücü - Green Monsters 16:00 Bad Boys - Öregfiúk 17:00 Nyert Ham FC - Vigadodó szabadnapos S/MAGUMI-Fókusz FC