Vác - Váci Napló, 2002 (11. évfolyam, 2-52. szám)

2002-04-16 / 31. szám

Váci Napló ■ ■ ■ mmmmmau ■OMHBHnjnMHE ■MMi mmmmmmmMmmaaamm Új edző irányítja a Vác csapatát Március 18-tól új edző irányítja a Vác Városi Lab­darúgó Sportegyesület NB II-es felnőtt csapatát. Mivel Sisa Tibor családi problémák miatt nem tudta ellátni az edzői teendőket, ezért az egye­sület vezetése felkérte Gergely Károlyt, hogy a tavaszi mérkőzések végéig vegye át a tréneri fe­ladatokat. A III. Kerületi TTE, a Szeged és a Győri Rába ETO korábbi edzőjét egy rövid bemutatko­zásra kértük fel. - Ön mikor ismerkedett meg a labdarúgással? - Elég későn, az általános iskola befejezése után, 15 éves ko­romban kezdtem el versenyszerűen futballozni. Korábban angyal­földi lévén az utcákon, tereken rúgtam a barátokkal a labdát. A ka­tonaságot követően a Bp. Spartacusban és a BKV Előrében ját­szottam, amely helyeken csatár és irányító középpályás posztokon szerepeltem. - Mikor váltotta fel az aktív labdarúgást az edzősködés? - A versenyszerű sport befejezése után 1988-tól egyből a BKV Előre edzője lettem. Az NB III-as csapattal megnyertük a bajnoksá­got és feljutottunk az NB II-be. Itt is nagyon jól szerepelt a gárda, mivel a bajnokság végén osztályozót játszhattunk a Diósgyőrrel az NB I-be jutásért. Ennél a csapatnál három évet töltöttem el. Fél év kihagyás után Pilisvörösvárra kerültem a megyei csapathoz. A Pest megyei gárdával nyertem egy bronz, egy ezüst- és egy aranyér­met, és feljutottunk az NB III-ba. - Az élvonalban hol mutatkozott be? - A vörösvári évek után a következő állomás a III. ker. TTE volt, akikkel az NB I-ig jutottunk el, de a csapat sajnos kiesett az élvonal­ból, majd újra visszakerült. A fővárosból Szegedre kerültem a profi ligás csapathoz, de itt az anyagi lehetőségek korlátozottak voltak az első osztályhoz. Innen egy nagyobb és szebb múltú csapathoz, a Győri Rába ETO-hoz kerültem. A Rába partján 5 hónapot töltöt­tem el edzőként, ahonnan nem a legszebb emlékekkel távoztam, mivel azóta is perben állok a klubbal. - Hogy került kapcsolatba a váci egyesülettel? ■ Sisa Tibor kollégám családi problémái miatt nem tudta to­vább vállalni az edzősködést, ezért Ofella Zoltán telefonon meg­keresett engem. Az egyesület elnöke felvázolta a tényeket és tájé­koztatott a klub nehéz helyzetéről. A váci vezetők olyan edzőt akar­tak idehozni, akinek a személye garancia lehet arra, hogy ez a csapat az NB II-ben az 5-9. helyen végez és nem lesznek kiesési gondok. Én egy pár nap gondolkodási időt kérve végül is elvállal­tam a csapat irányítását a hátralévő tavaszi mérkőzésekre. - Mennyire ismeri az NB II-es bajnokságot és azon belül is a Winner Sport csoportot? - Az NB II-es bajnokságot nem nagyon ismerem, tavaly láttam pár mérkőzést, így a Budakalász és a Vác találkozóin voltam kint. A Pénzügyőr és a Törekvés elleni meccseit néztem meg a Vácnak, de az igazat megvallva nem tett rám túl nagy benyomást a csapat. Most a Budakalász elleni mérkőzésen kellemesen csalódtam, mert a fiúk a megbeszélt taktikát betartották, s ez gólokban is megmutatkozott. Ez azért is örvendetes, mert a mérkőzés előtt csak egy hetem volt, s ez idő alatt nem tudtam megismerni a játékosokat. - Hogy fogadták az egyesületnél? - A beilleszkedésem zökkenőmentes volt, és úgy érzem a játé­kosok is elfogadtak. Véleményem szerint itt nagyon erős a csapat­egység, amire építeni lehet. Jelenleg annyi a változás a korábbiak­hoz képest, hogy a labdarúgóknak minden nap van edzés 60-90 perc időtartamban és csak a vasárnapok lesz pihenőnap. Ígérhe­tem, hogy a hátralévő mérkőzéseken megpróbálja a csapat a ma­ximumot kihozni magából, de mivel nem ismerem az ellenfeleket, ezért nem tudom, hogy ez mire lesz elég. - Mit szól a szurkolók részéről mutatkozó érdektelenséghez? - Elszomorító volt látni, hogy nagyon kevesen jönnek ki egy­­egy bajnoki mérkőzésre. Ezen a jövőben mindenféleképpen vál­toztatni kellene. Ennek a Vácnak minimum a másodosztályban len­ne a helye, de ehhez előbb a feltételeknek kellene összejönni és csak utána lehet szó a feljutásról. KASZKADŐRSHOW VOLT A HÉTVÉGÉN ■ Az országban egyedülálló showműsort rendeztek meg a hétvégén a váci stadion területén. A két napon, szombaton és vasárnap délután a Hollywood Kaszkadőrshow csapata kápráztatta el az odalátogató közönséget Az akciófilmekből ismert kaszkadőrmutatványok, autókarambolok, motoros átrepülések autók és élő emberek felett, mindenki számára hatalmas élményt nyújtott. A kaszkadőr csapat tagjai a humort sem hagyták ki az életveszé­lyes előadásból, amikoris egy trabantos jelenet végén szegény “autó" félbevágva távozott a színről. A 12-15 főből álló csapat kapitánya, Buffallo négy évvel ezelőtt vágott bele ebbe az egyedülálló produkciónak a megszervezésébe, mely mára már egy jól összehangolt és összeszokott, profi társulattá fejlődött. Az “őrület” végére hagyták a nagykerekű teherautók showját, a Big Foot Showt, mely valóban egy igazi törés-zúzás volt A Hollywood Kaszkadőr és Big Foot Show legközelebb szerdán, Rétságon lesz látható, este 18 órától, a rétsági vasútállomásnál. Wernke Ádám Kettős Ferrari-siker Imolában ___________________FORMA-1___________________ Michael Schumacher domináns teljesítménnyel megszerezte Forma-1-es pályafutása 56. nagydíj-győzel­­mét a San Marino Nagydíjon. A Ferrari sikerére Rubens Barrichello tette fel a koronát azzal, hogy a második helyre behozta F2002-esét. A harmadik helyen a tavalyi győztes, Ralf Schumacher ért célba Williams-szével. A Williams-BMW-től mindenki sikereket és győzelmet várt ezen a futamon, de azzal azért mindenki tisztában volt, hogy a Ferrari idei modellje a mezőny legjobbja s ezt ma be is bizonyította. A két Williams-szes pilóta bár a harmadik és negyedik helyen kormányozta célba autóját (Juan-Pablo Montoya a negyedik lett), mégis a maranellói gárda átvette az első helyet a konstruktőrök között, mégha csak kis különbséggel is. (Forrás: Amber PR) 9 Idegenben nem megy LABDARÚGÁS Az NB II-es bajnokság Winner sport csoportjának 19. fordulójában: Soroksár-Csepel-Vác VLSE 1-0 (1-0) Bp., Haraszti út, 200 néző. Já­tékvezető: Makai (Kovács B., Tóth B) Vác: Hisbéli - Koszorú, Ráki, Storcz, Kaszás (Nagy G.) - Rusvay, Mihályi, Gulyás, Sándor T. (László L.)-Bozori (Tátrai), Bari. Edző: Ger­gely Károly. A mérkőzés huszadik percében az egykor Vácott futballozó, de most a hazaiakat erősítő Dudás egy szép akció végén talált a kapuba. Gergely Károly: - Az első félidő­ben gyámoltalanul játszottunk és az ellenfél megérdemelten jutott előny­höz. Utána sokat támadtunk, de igazi gólhelyzetet nem tudtunk kialakíta­ni, s így nem sikerült pontot, vagy pontokat rabolni Csepelről. A női NB II-es bajnokságban: Verőce-MTK Hungária 1-12. A váci körzeti bajnokság “A” osztályá­ban: Váci Reménység-Letkés 2- 1, a Reménység góljait Steidl Ákos lőtte. Az ifjúsági csapatok találkozó­ján: Váci Reménység-Letkés 5- 0, a serdülőknél: Nagymaros-Váci Reménység 5-0. Könnyed győzelem a durva Békéscsaba ellen KÉZILABDA Az NB I-es női bajnokság alsóházában, a rájátszás harmadik fordu­lójában: Váci NK-Békéscsabai ENK 32-19 (18-9). Vác, 500 néző. Játékvezető: Marczi, Skriba. Vác: Gridnyeva - Povázsay 3, Lutz 1, Őri C. 6, Hajdú 2, Mátyás A. 7, SimutS. Csere: Erdős M. 3, Pilmayer, Káldi, Szentes 2. Edző: Páll Tibor. Kiállítás: 8, illetve 24 perc. Hétméteres: 11/7, illetve 3/2. Határozottan kezdte a mérkőzést a hazai csapat, s ezzel meg­lepte a vendégeket. A lányok keményen, de sportszerűen védekez­tek és támadásaikat pontosan fejezték be. A gyorsan megszerzett három gólos előny (6. perc: 4-1) egy rövidzárlatot követően egyre csökkent. Szerencsére pillanatok alatt váltottak Őri Cecíliáék, akik a gólerős támadójáték mellett kitűnő kapusteljesítménnyel fokozato­san elhúztak (25. perc: 15-7). Mivel a Békéscsaba egyre jobban leszakadt, játékosai fejben elfáradtak és folyamatosan szabályta­lankodtak. Ennek eredményeképpen tizenkét percig emberhátrány­ban játszottak. A szünet után csapata védekezésén változtatott a csab­ai edző, mert játékosai követő emberfogással megpróbálták kivenni a játékból Mátyás Augusztát, majd Káldi Enikőt is. Tervük nem jött be, mert a váciak így is biztosan tartották előnyüket. Ebben az időszakban Páll Tibor edző kispadosait is bátran játékba küldte, így pihentetni tudta több játékosát és egyben megvédeni az újabb és újabb szabálytalanságot elkövető vendégekkel szemben. A biz­tos és a nagy arányú győzelemmel a Vác továbbra is versenyben van a Vasassal a 7. helyért. 4*•s* Humánum Temetkezés 4* 4* Állandó éjjel-nappali ügyelet. Tel.: 27/313-152. Vác, Köztársa­ság út 55. (x) 4*4* Rekviem Temetésszervező Kft 4*4* Vác, Kossuth u. 28. Irodai tel.: 27/313-201, ügyeleti tel.: 30/9346- 070,60/346-070. (x) 4*4* Klimász János kőfaragómester 4*4* Vác, Avar utca. Érdeklődni lehet: 27/307-375,06-30/9345-214. Sír­kövek, kripták készítését vállalom. Részletfizetési kedvezmény! (x)