Kelet-Magyarország, 2002. április (59. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-16 / 88. szám

t 2002. április 16., kedd 4- GÓLVADÁSZLISTA 17 gólos: Kottár (REAC).___________________________ 16 gólos: Lukács B. (Csepel)._____________________ 15 gólos: Keresztúri (Békéscsaba), Kocsis I. (Nyírség-Spartacus).________________________________ 12 gólos: Balaskó (BKV Előre), Truczka (Eger). 15 gólos: Oláh B. (Nagyecsed).___________________ 13 gólos: Kántor (Gyulaháza)._____________________ 11 gólos: Biloseckij (Nagyecsed), Fekete (Nyírlu­­gos), Ványi (Szakoly), Lakatos G. (Túrricse). NB I. 24 gólos: Tököli (Dunaferr).__________________ 17 gólos: Illés (MTK)._________________________ 15 gólos: Kenesei, Waltner (ZTE).___________ 14 gólos: Egressy (ZTE).______________________ 13 gólos: Ferenczi (MTK), Tóth M. (Sopron). 12 gólos: Szanyó (Győr). ________ 11 gólos: Tokody (Újpest).____________________ 10 gólos: Terjék (Videoton).__________________ NB I B Közeti csoport 11 gólos: Megyesi (BKV Előre), Kotula (Szolnok). 10 gólos: Zahorecz (Eger)._________________________ NB II. Szabolcs Gabona-csoport 13 gólos: Ádámszki (Mátészalka)._________________ 12 gólos: Bernáth (Tiszaújváros).__________________ 11 gólos: Szeverényi (Orosháza).__________________ 10 gólos: Lőrincz (Nyírbátor).______________________ NB III. Tisza-csoport 14 gólos: Nagy Sz. (Balmazújváros). 13 gólos: Bohács (Ibrány).___________ 12 gólos: Plókai M. (Létavértes). 10 gólos: Szekrényes (Rakamaz), Megyei I. osztály KOSÁRLABDA A Marso­liábau NYKK-Kecskemét férfi NB I-es kosárlabda-mérkőzés (középszakasz, alsóház) szereplőinek IBM-pontszáma (ha­tékonysági mutatója) Az 5. forduló eredményei: Szeged-Pécs 120-75 (26-16, 32-20, 33-22, 29-17), ZTE-Soproni MAFC 87-75 (29-18, 22-25, 22-18, 14-13), Marso­liobau NYKK-Kecskemét 95-83 (28-13, 18-28, 23-17, 26-25), MAFC-Soproni Ászok 78-90 (20-24, 17-17, 24-25, 17-24), _______________________• Shand 12 A legtöbb assziszt: Hutás 8 Hajdú 3 A csoport állása: SAKK A megyei csapatbajnokság A 10. forduló eredményei: Fehérgyar­­mat-Újfehértó 6-4, Lokomotív SZSE-Volán-Start II 7-3, Fólivíz VSE-Jáva 7-3, Piremon SE II-Záhony 5-5,_____________________________ Az élmezőny állása: 1. Lokomotív SE 63, 2. Piremon SE II 58, 3. Szabolcs Volán I 52, 4. Záhony 52, 5. Nyírbátor 48. * SPORT /II Csak az angol focisták tudtak itt nyerni Szerdán a fehérorosz olimpiai válogatott lesz a nyíregyházi Városi Stadion vendége Nyíregyháza (KM -­B. T.)­­ A korosztályos meccseket le­számítva a szerdai (13) lesz a hatodik alkalom, hogy a ma­gyar labdarúgó-válogatott pályára lép Nyíregyházán. Eddig a felnőtt nemzeti csa­patunknál volt az előny, az után­pótlás (vagy olimpiai) válogatott most „egyenlít”, vagyis a fehér­oroszok elleni fellépése a harma­dik lesz a sorban. Az első nem­zetek között mécsesre 1979-ben került sor a Városi Stadionban, amikor Bern Ferenc búcsúzott a címeres meztől, a meccset pedig a magyarok 2-1-re nyerték a csehszlovákok ellen. Ezt követte 1983-ban a magyar és az angol utánpótlás-válogatot­tak összecsapása, és ezen a mécs­esen született meg a magyar válogatottottak egyetlen nyíregy­házi veresége: az angolok 2-0-ra diadalmaskodtak. A szabályok adta lehetőségekkel élve, túlko­rosként két nyíregyházi játékos is szerepet kapott Kiss Miklós (ő viselhette a csapatkapitányi kar­szalagot is) és Szűcs István sze­mélyében. Ezt követően a szovjet utódál­lamok kedvelt színhelye lett Nyíregyháza. 1992-ben az ukrá­nok voltak a vendégek a felnőtt­válogatottak összecsapásán, és az önállósult ukránok elleni mécs­csen a 2-1-es győzelem (gólszer­ző: Nagy Tibor és Kovács Kál­mán) akkor még csalódást oko­zott... A litvánok utánpótlás-válo­gatottja 1997-ben vendégeskedett a Városi Stadionban, a mieink nyertek 2-0-ra. A sor az 1998-as magyar-litván felnőtt válogatott­beli meccsel zárul, amikor Hrut­­ka szabadrúgásgólja jelentette a Bicskei-csapat 1-0-ás győzelmét. Ha tehát Bárdi Gábor szerdán pályára lép, ő lehet a harmadik nyíregyházi játékos, aki szűkebb otthonában is címeres mezben szerepelhet. És még egy érdekes­ség. Az utóbbi két felnőtt válo­gatott mérkőzés évszáma egy­beesést mutat a nyíregyházi csa­pat élvonalba jutásával. Az ille­tékesek állítólag már szervezik a jövő évi mérkőzést... A magyar olimpiai válogatott amúgy hétfőn megérkezett Nyíregyházára, és Róth Antal szövetségi edző délután már tré­ninget is vezényelt. Ismeretes, hogy a találkozó jótékony célú is lesz egyben, a bevétel a sta­dion területén épülő ökölvívó­csarnok felújításához nyújt majd segítséget. A litvánok elleni meccsre sokan voltak kíváncsiak KM-archív Már a rájátszást tartják szem előtt A meccs hőse, Ecseri is kidőlt a Marso­lsobau NYKK soraiból Nyíregyháza (KM - B. T.)­­ Pirruszi győzelmet aratott vasárnap a Marso­lsobau NYKK férfi kosárlabdacsa­pata, vagyis tizenkét pontos diadal két újabb „áldoztatot” követelt. Az első feldobásnál megsérült Ecseri Norbert gondja a nagyobb: az ő bokája cipónyira dagadt, ám Hutás László száján is ott van­nak a kemény csata nyomai. - Amikor Norbi a földön maradt, sok minden megfogal­mazódott bennem, Hutás lecseré­lésekor pedig­ már minden rosszat el tudtam képzelni - be­szélt a lelkiállapotáról Rezák László edző. - Szerencsére a gon­dok ellenére tetemes előnyre tet­tünk szert, később azonban megéreztük, hogy a sérülések miatt olyan szerkezetben ját­szottunk, mint még soha. A padra ültetett játékosokat ekkor még pihentetni kellett, ennek lát­tuk a kárát abban, hogy felzár­kózott az ellenfél. Később azon­ban rendeztük a sorokat, Hali­­mics és Ricks vezérletével Kriva­­csevics jó periódusaival a máso­dik félidőre már olyan szituációt teremtettünk, hogy végig ural­tuk a pályán történt eseménye­ket. Szólni kell még Ecseri hő­sies helytállásáról. Centerünk a negyedik negyedben az én külön kérésemre vállalt még három percet, és egy remek kosárral tette fel a koronát addigi kiváló teljesítményére. A győzelemmel immár mate­matikailag is megváltoztathatat­lan a tény, hogy a rájátszást a hazai pálya előnyével kezdheti a Rezák-csapat. Kíváncsiak vol­tunk, jobban örül-e most ennek a tréner, mint amennyire bánkó­dik a sérülések okozta prob­lémák miatt. - Egy fokon mindenképpen jó érzés, hogy már biztosítottuk a helyzeti előnyünket - válaszolt Rezák mester. - Most már azt kell a szemünk előtt tartani, hogy a mindent eldöntő rájátszásos szakaszra álljon ismét össze a csapat, még ha a következő mécs­esünk esetleg rá is megy erre. Ecseri bokája cipónyira dagadt Cipfék nem cifrázták A baktai focisták ezután már „halászhatnak” Demecser (KM -­K. T.) - Cipfék nem cifrázták. A de­­mecseri középpályás előbb ti­zenegyesből büntetett, majd két gólpasszt postázott, Tanyi pedig gondoskodott ró­la, hogy a Baktalórántháza ne sírja vissza az NB II-es megyei futballderbit. Vagyis, három-nullra győzött az élen nyomuló hazai társulat, amely a szünetig csempészett iz­galmat az összecsapásba. - Bosszantott, hogy az első fél­időben támadtunk, helyzeteink is adódtak, mégsem sikerült előnyt szerezni - ecsetelte az ese­ményeket Kiss Miklós, a Deme­cser edzője. - Persze, bíztam benne, hogy ha másként nem, egy árva gól­lal azért nyerünk. Nyilvánvaló volt, hogy kutyakemény dolgunk lesz, amíg nem vesszük be bak­tai kaput, ráadásul attól is tar­tottam: egyszer bakizunk hátul és megbüntet bennünket a sors. Szerencsére másként történt, miután betaláltunk, már érez­tem, „megvan” a meccs. Noha a Baktalórántháza ismét elbukott, annyit illik mentségül felhozni: bombameglepetés lett volna, amennyiben a tabella legalján veszteglő gárda éppen Demecserben robbant. Ekképpen Jávor Pál sem dőlt kardjába va­sárnap kora este. - Tudtuk, miként lehet keres­nivalónk, tény azonban, szá­munkra nem kis hátrányt jelen­tett, hogy kulcsemberek hiányoz­tak sérülés miatt a támadósorból - summázott a Bakta trénere. - Azzal is kalkuláltam, azon áll vagy bukik a meccs, hogy játé­kosaink meddig lesznek képesek koncentrálni. Ötven percig sike­rült nekik, ekkor egy buta, ezen a szinten súlyos hiba következ­tében gólt kaptunk, ami gyakor­latilag eldöntötte a mérkőzést. Azt is leírhatja, nem tartom bor­zalmasnak, ami történt, mert régóta mondom: most jönnek azok a találkozók, melyeken „ha­lászhatunk”... Sebestyén hamar megbánta A két focista elnézést kért a csapattól Gergelyiugornya (KM - K. T.) - Ficze István nem hányhatott fittyet az eset­re: a bíró kénytelen-kellet­len (a szabályoknak megfe­lelően...) kiállította a játé­kostársát megütő Sebestyén Bélát. A megyei másodosztály Nyíri Fészek-csoportjában jegyzett, a táblázat utolsó he­lyén posztoló Tiszamenti SE futballistája az első félidőben összeszólalkozott File Attilá­val, aki zokon vette a hátvéd neki címzett bírálatát. Sebes­tyén elragadtatta magát, a „sport” pedig a piros lapot ra­gadta meg... így esett, hogy a Tiszaszal­­ka elleni csörtét emberhát­rányban tudta le a legénység, ennek dacára alaposan megiz­zasztotta a táblázat tetején trónoló, tizennégy pontos (!) előnyt felhalmozó ellent. - Mindannyian sajnáljuk, ami történt - jelezte Szabó Gusztáv, a Gergelyiugornyán székelő egylet szakosztályve­zetője. - Mondhatom, Béla azonnal megbánta tettét, a szünetben bocsánatot kért, majd miután hazatértünk, ott­hon mindkét játékos elnézést kért a többiektől, amiért a csapatot sújtották. Ez őszinte megnyilvánulás volt, láttam a védőn, hogy nem sok választ­ja el a sírástól. Ennek egyéb­ként a kiesés elleni harc lehet az egyetlen magyarázata: a társaság nagyon akar, Tisza­­szalkán például a 75. percig tartotta a döntetlent, ami azért bizonyítja, nincs baj a küzdőszellemmel, egységesek vagyunk. Ehhez csak annyit: Sebes­tyén Béla a Tiszamenti SE oszlopának számít, a törzsgár­dista hosszú éveket húzott már le az alakulatban. * ■MSZP Velünk az ország! Politikai hirdetés A nyugalom erejével. Újra MSZP. Április 21-én ismét szavazzon a jóléti rendszerváltásra! Győzelmünk mindannyiunkon múlik!