Kisalföld, 1959. május (4. évfolyam, 101-126. szám)

1959-05-12 / 109. szám

1959. május 12. kedd. Ez történt a labdarúgó megyei I. osztályban SOPRONI VASAS—SOPRONI TEXTILES 3:1 (1:1) A megyei labdarúgó-bajnokság leg­nagyobb meglepetését szolgáltatta a listavezető és a sereghajtó talál­kozója. Az utolsó helyein álló S. Vasas határtalan lelkesedéssel küzdve megérdemelt győzelmet aratott a szétesőem, lések nélkül játszó textilesek ellen. A vezető gólt a 11. percben az STC érte el Fejes révén, (0:1). A gól után is in­kább a textilesek irányították a játékot. A Vasas tömören véde­kezett és esetenként két előretolt csatárával veszélyeztetett. Az egyenlítő gól a 44. percben szüle­tett meg Kutasi lövéséből, (1:1). Szünet után Vasas rohamokkal indult a második félidő. A harma­dik percben szabadrúgás után az üresen hagyott Horváth II. közel­ről megszerzete a Vasas vezető gólját, (2:1). Az STC kapkodni kezdett, a Vasas egyre nyugodtab­­ban játszott, és több veszélyes tá­madás után Horváth II. egyéni ak­ciójából háromra növelte góljainak számét, (3:1). A textilesek ezután teljesen feladták a harcot, az utol­só húsz percben a Vasas fölénye jegyében zajlott le a mérkőzés. A győztes csapatból Szántó (a me­zőny legjobbja), Pearling és Hor­váth II. játéka emelhető ki. GYŐRI DÓZSA—PETŐHAZA 2:0 (0:0) Jó iramú mérkőzésen inkább küzdelem folyt, mint játék. Főleg a második félidőben többet és ve­szélyesebben támadó Dózsa meg­érdemelten győzött. Nagyobb ará­nyú győzelmét csak a vendégcsa­pat nagyszerűen védő kapusa aka­dályozta meg, ugyanis a 80. percig 0:0 volt az eredmény. Mindkét gólt Nyári lőtte. Jók, Kovács, Nyári, il­letve a vendégcsapat kapusa és Kövesházi, SFAC—GYŐRI TEXTILES 3:1 (1:0) Hazai támadások vezetik be a mérkőzést — Soproni II. szabadrú­gásai adnak munkát Vidának. A 22. percben Soproni II. büntetőjé­ből szerzi meg a vezetést a SFAC, (1:0). Veszélyes győri támadások következnek. Két alkalommal is nagy helyzet kínálkozik a textiles csatárok előtt, de hibáznak. A má­sodik oldalon Gaál találja el a ka­pufát. Szünet után 25 percen át nagy fölényben játszik a SFAC. A 10. percben Soproni II. ívelt be­adását Németh közelről a felső sa­rokba lövi, (2:0). Röviddel később ismét jobboldali támadás befeje­zéseként Horváth eredményes, (3:0). Sokat kapkodnak a győri vé­dők, a lapos adogatásoknak nem találják ellenszerét. Németh kerül nagy helyzetbe a textiles kapu előtt, de öt méterről élesen mellé lő. Az utolsó percekben Hamis szabadrúgásával szépítenek a győ­riek. (3:1). GYŐRI POSTÁS—CSORNA 1:0 (0:0) Az erősen tartalékolt győri csa­pat az első félidőben széllel szem­ben játszott, de így is mezőnyfö­lényre tett szert. A 35. percben Kuti lövése a kapufán pattant, le­pattanó labdát a gólvonalon védte a csornai kapus. Szünet után mindjárt az első percben Varga II-nek sikerült megszereznie a győriek győzelmét jelentő gólját. A mérkőzés végéig ugyanis a gól­helyzetek egész sorát hagyták ki a győri csatárok. A csornai együttes nem bírta erővel. A Postás leg­jobbjai Kuti, Gecsei, Orbán és Varga II. voltak, míg a csornaiak­nál a kapus dicsérhető . MAVDAC—GYŐRI HAJTÓMŰ 6:1 (0:1) Úgy kezdődött a játék, hogy a hajtóműgyáriak meglepetést okoz­nak. Szünet után azonban a kék­fehérek lábra kaptak, egyre job­ban fölénybe kerültek, és egymás után érték el góljaikat. A vasuta­sok fölényét a hajtóműgyár egyes játékosai durvasággal akarták megakadályozni, ezért a vendég­csapat három játékosát kiállítot­ták. A MÁVDAC második félidei jobb játékával megérdemelte a győzelmet. VASAS HUBERTUS—PÁPAI VASAS 10:0 (3:0) A mosonmagyaróvári csapat nagyszerű csatár játékkal mindvé­gig kezében tartotta a játék irányí­tását, s a helyzetek alapján még nagyobb arányú győzelmet aratha­tott volna. A pápai csapat unottan, fáradtan játszott. Góllövők: Cseh (4), Petz (3), Krámitz (2) és Barna. GYŐRI SZERSZÁMGÉPGYÁR— MOSONI VASAS 1:0 (0:0) Mosonmagyaróvárott a hazai fiatalok nagyon gyengén játszottak és a meglepően jó győriek megér­demelt győzelmet arattak. A győri csapatnak különösen a védelme játszott kiemelkedően. A győztes gólt a második félidő 14. percében Róth érte el. A GYŐRI SZERSZÁMGÉPGYÁR felvesz HORIZONTAL, KARUSSZEL, CSÚCS- ÉS REVOLVER­ESZTERGÁLYOSOKAT, val­amint VILLAN­YHEGESZTŐ ÉS MARÓS SZAKMUNKÁSOKAT Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán, Győr, Puskás Tivadar u. 369 Lakásomban keletkezett tűz gyors és szakszerű oltásáért ezúton mondok hálás köszönetet a Győri Pamut- és Műbőr­gyár tűzoltóságának, s köszönetemet fejezem ki mind­azoknak, akik a tűzoltásnál segítséget nyújtottak. Horváth Lajos, Győr. 362 U1IC7ll/! hordóé Mindazoknak, akik sze­l­lUofaAl UEliosuO vetett férjem, édesapánk, SOPRONBAN: csütörtö- bátyánk, kön május 14-én. GÁSPÁR JÁNOS Címeket a MÉH telepre temetésén megjelentek, kérjük, sírjára koszorút helyez-GYÖRÖTT: mindennap. tek, vagy fájdalmunkat Lenin u. 26., I. em. bármiképp enyhíteni igye-Tel.: 27—57. kéz­­ek, ezúton mond ke-MAGÉV szünetet a MŰSZAKI ANYAG GYÁSZOLÓ ÉS GÉPEJER. V. GÁSPÁR CSALÁD. _mmm__ 376 382 A WILHELM PIECK VAGON­­ÉS GÉPGYÁR azonnali belépésre keres. CSÚCS - HORIZONTÁLOS — ESZ­TERGÁLYOS — ASZTALOS — VIL­LANYSZERELŐ — MARÓS SZAKMUNKÁSOKAT 345 t Cvl5.-\i_t UL­U NAGYSZENTJÁNOS—SOPRONI POSTÁS 2:1 (1:1) Nagy iramú mérkőzést vívott a két együttes Nagyszentjánoson. A soproniak jó játékukkal meglepték a hazaiakat, akik csak a játék má­sodik részében tudtak ellenfelük fölé kerekedni. A nagyszentjáno­­siak két büntetőt is elhibáztak. A hazai csapat győzelme azonban a játék képe alapján megérdemelt. Hosszú gyakorlattal rendelkező PERFEKT gyors-és gépírónőt keresünk felvételre. Jelentkezni lehet írásban a GYŐRI SERTÉSTENYÉSZTŐ­­ÉS HIZLALÓ VÁLLALAT munkaügyi vezetőjénél. Győr, Bajcsy Zs. út 13. 309 Fájdalomtól megtört szívvel tudatjuk, hogy drága jó feleségem, édes­anyánk, és nagyanyánk, POLLÁK SÁNDORNÉ szül. Heller Anna hosszas szenvedés után elhunyt. Szeretett halot­tunk földi maradványát f. hó 12-én 4 órakor he­lyezzük örök nyugalomra a győrszigeti temetőben. POLLÁK SÁNDOR 364 ÉS CSALÁDJA IDŐJ­Á­R­ÁS Várható időjárás kedd estig: Főként déli, délutáni felhőképző­dés, néhány helyen záporeső, esetleg zivatar. Mérsékelt keleti szél, a meleg idő tovább tart. Várható legmagasabb nappali hő­mérséklet kedden 23—26 fok kö­zött. Távolabbi kilátások: a meleg idő tovább tart. * — Ismét megkezdi a jogi ta­nácsadást a Szakszervezetek Me­gyei Tanácsa. A tanácsadás május 13-tól kezdődően minden szerdán délelőtt 9 és 13 óra között lesz az­ SZMT székházban (Győr, Széche­nyi tér 7.) — Csaknem 1400 forint volt a dolgozók havi átlagkeresete az év első negyedében Győr-Sopron me­gye minisztériumi üzemeiben. — Éjjelizenével köszöntötték tanáraikat pénteken a soproni kö­zépiskolák érettségiző diákjai. Szombaton délelőtt valamennyi is­kolában ünnepélyes ballagás volt. — Két és félmillió forintos költ­séggel felépítik Győrött a duna­­parton az ipari vízművet. Az épít­kezést a Hídépítő Vállalat győri ki­­rendeltségének dolgozói végzik. — Társadalmi munkával vettek részt a Mosonmagyaróvári Mező­­gazdasági Akadémia hallgatói az épülő vásárcsarnokhoz vezető víz­vezetékhálózat Tímár utcai építé­sében. — Négytantermes iskola épül másfélmillió forintos költséggel Győrszemerén. Az új iskola két tantermében máris megkezdődött a tanítás. — A hormonok világa címmel or­vosi előadást tart Sopronban, a Liszt Ferenc klubban május 13-án, szerdán délután 7 órai kezdettel dr. Kúp Gyula kórházi főorvos. — Sugárzó fűtések címmel elő­adást tart a mérnöki továbbképző előadássorozat keretében május 13-án, szerdán délután 3 órakor Macskássy Árpád. Az előadást a Győri Tervező Vállalat olvasóter­mében tartják. . . — Fonodás egyenlőtlenségek ösz­­szefüggései címmel Gangl Boldi­zsár, a Textilipari Kutatóintézet osztályvezetője előadást tart má­jus 13-án, szerdán délután fél öt órai kezdettel (az elmaradt április 22-i előadás helyett) az MTESZ intéző bizottság klubhelyiségében. (Győr, Tolbuchin sétány.) Az elő­adást a Textilipari Műszaki Tudo­mányos Egyesület győri­ csoportja rendezi. — Vándorkongresszust rendez Sopronban május 29-től május 31-ig a belgyógyász szakorvosok dunántúli szakcsoportja. Az ülése­ket a TIT Széchenyi téri helyiségé­ben tartják. A három­ nap alatt csaknem negyven szakelőadás lesz. — Bekerítették Nyúl községben a sportpályát. Erre a beruházásra 8000 forintot fordított a községi tanács. — Heltai Jenő A néma levente című háromfelvonásos vígjátékát mutatják be Mosonmagyaróvárott május 20-án este 8 órai kezdettel a győri Kisfaludy Színház művészei. — Különbejáratú, bútorozott al­bérleti szobát keres két fiatalem­ber Győrött, a Belvárosban. Érte­sítést a kiadóhivatalba. A Győri Autó- és Motor­javító Szövetkezet felvesz azonnali belé­pésre egy önálló DIESEL­MOTORS ZERELÖT Fizetés kollektív. Jelent­kezés reggel 7—délután 17 óráig. Központ, Győr, Lukács S. u. 11. 368 A Mosonmagyaróvári Mezőgazdasági Gépgyár azonnali belépésre felvesz gyakorlattal rendelkező VASESZTERGÁLYOS, HEGESZTŐ ÉS LAKATOS SZAKMUNKÁSOKAT. Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán 344 Kisalföldi Gépgyár és öntöde Győr, Jókai u. 7. felvételre keres ELEKTROTECH­NIKUST GÉPÉSZ, vagy energetikus, illetve beru­házás előadói beosztásba, valamint HORIZONTAL ESZTER­GÁLYOSOKAT 367 Fájdalommal tudatjuk, hogy a szeretett férj, és édesapa, TÖLTÉSI LAJOS elhunyt. Temetése f. hó 12-én d. u. háromnegyed 2-kor lesz az új közteme­tőben. GYÁSZOLÓ CSALÁD 365 A Győri F­pületany­ag­­fuvarosé Vállalat (Győr, Fehérvári u. 10.) azonnali belépéssel felvesz szakképzett autó­motorsz­erzőket Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán. ____ 313 Köiszönetünket fejez­zük ki mindazoknak, akik szeretett férjem, édes­apám, AKTER GYÖRGY temetésén résztvettek, sírjára virágot, koszorút helyeztek, vagy fájdal­munkat bármily módon enyhíteni igyekeztek. A gyászoló AKTER, TUBA, SZIGETI, FALB, SZELENCZKY 363 CSALÁD Hirdessen Kisalföldben FIGYELEM ! FIGYELEM ! Igen magas KEDVEZMÉNYEK a TEFU-nál! Legnagyobb kedvezmény az egyirányú , megbeszélt határidőn belüli fuvaroknál: 25 százalék. Pótkocsis szerelvénynél: 10—20 százalék. 6 tonnánál nagyobb súlyúítas gépkocsinál: 10—20 százalék­ Gépi fel- és lerakásnál: mázsánként 30 fillér. Szezonfuvaroknál Igénylési lap alapján: zöldség- és gyümölcs: 40 százalék.­­ FU­V­AR­V­ÁLLALÁS a 61. sz. Autóközlekedési Vállalat fuvar­vállaló helyein: Győr, Benczúr u. 5. Tel: 30—26, 21—80, 21—81. Beled, Vörösmarty u 4. Tel: 47. Csorna, Sztálin u. 9. Tel: 33. Kapuvár, Kossuth tér 26. Tel: 20. Mosonmagyaróvár, Lucsány u. 2. Tel: 69—17. 7 A GYŐRI RÁDIÓ MŰSORA (Hullámhossz: 223.88 m, 1310 Ke.) 20.30—21.30: Nyugat-Dunántúl életéből — hírek, riportok, tudósítások. — Láto­gatás a soproni bankban. — Szombat­­helyi tudósítónk írja. — Mi újság a Mezőért­nél. — A soproni Tómalmon. — Séta a könnyűzene birodalmában. — A Győri Rádió Ipari rovata jelenti: Riportúton a Wilhelm Pieck Vagon- és Gépgyárban. — Daloló ifjúság — leg­újabb felvételeink. A Győri Rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja!