Kisalföld, 1970. június (15. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-30 / 151. szám

­STI, június 30., kedd V­ASUTAS KUPA MÁVDAC — Szolnoki MÁV 3:1 (1:1) Győr, 400 néző, vezette: Sziá­mik. A MÁVDAC csapata a követ­tem összeállításban játszott: Tóth L. — Kiss, Dőlci, Nyers — Egyed, Lénárd — Glaser, Gyo­moroi, Horváth, Németh, Faze­kas. Edző: Kovács Imre. Csere: a­ szünetben Dőld helyett Müller, a második félidő 15. percében Fa­­­­zekas helyett Pálos. A rekkenő hőség ellenére élve­zetes, élénk iramú mérkőzést lát­hatott a közönség. Az első félidő 16. percében a szolnoki csapat védői egymás között ,,gurigáz­­ta­k”. Horváth berobbant a hát­védek egyik átadásába, megsze­rezte a labdát, majd védhetetle­­nül a hálóba vágta. 1:0. Mezőny­játékkal teltek a hátralévő per­cek, ennek során a vendégcsapat is tetszetős összjátékkal hívta fel magára a közönség figyelmét. A 35. percben a győri védők hibájából mintegy 22 méterről ívelt lövés szállt Tóth László ka­pujára. A győri kapus kapuja előterében tartózkodott, a labda­­akadálytalanul hullott feje felett a hálóba. 1:1. Szünet után, amikor Pálos a játéktérre lépett, taps csattant. A kitűnő csatár műtéte óta most szerepelt először nyilvános mér­kőzésen. A második­ félidő egészen a 80. percig eseménytelen játékot ho­zott. Már-már úgy látszott, hogy döntetlenül ér véget az NB II-s MÁVDAC—Szolnoki MÁV talál­kozó, amikor a 87. percben Hor­váth egy remek támadás befe­jezéseképpen a hálóba lőtt. Síp­szó előtt egy perccel Pálos állí­totta be a végeredményt. Ezen a mérkőzésen búcsúzott az aktív labdarúgástól Deld Ist­ván, a csa­pat kitűnő hátvédje. A mérkőzésről összefoglalás­ként még annyit lehet mondani, hogy az első félidőben játszot­tak tetszetősebben a csapatok. Szünet után esett az iram és a színvonal is. A győriek végül megérdemelt győzelmet arattak. A hazai csapatból Tóth, Kiss László és Pálos igyekezetét lehet dicsérni. Nyári kupa Bakonyi Vegyész - Győri Dózsa 3:2 (1:1) Veszprém, 266 néző, vezette: I.víkman.­­A Győri Dózsa csapata a kö­vetkező összeállításban lépett pá­lyára: Kóczián — Sütör— Kocsis, Orbán — Halász, Hujber — Merk­­li, Szaló, Baumann, Varga, Bális. Edző: Horváth György. A hőség nyomta rá bélyegét a mérkőzésre. Az első negyedórában a hazai csapat rohamozott. Már a 8. percben gólt ért el. Jobbszélsőj­e­­lefutotta a győ­ri védőket, és tíz méterről a bal sarokba lőtt. 1:0. Később Szalynak volt egyenlítési alkalma, de mellé lőtt. Újra a hazai csapat vette át a játék irá­nyítását, Kóczián azonban két esetben is jó érzékkel­ hárított. Az első félidő 21. percében egyenlített a Dózsa, Mejkli— Varga adogatás végén . Varga be­adását Szaló remélt fejessel küld­­­te a hálóba. 1:1. A félidő végén Bális beadásáról lemaradtak a Dózsa-csatárok. A félidő befeje­zése előtt egy perccel Mejkli az üres kapuba sem talált be. Szünet után, alig indult útjára a labda, máris a győri hálóba ju­tott. Ismét a veszprémi jobbszél­ső­­ vezette a támadást. Beadása a vetődő Kóczián mellett kötött ki a hálóban, 2:1. Az 52. percben Varga húzott el a bal oldalon, d­e beadása az alapvonalon túlra jutott. A Dózsában, Varga helyé­re Károlyi állt be. A 03. percben Szaló beadását Baumann a kapu fölé lőtte. Úfjabb csere követke­zett. Merkli helyére Molnár jött be. Még ebben a percben egyen­lített a Dózsa. Hujber vezette a támadást. Remet­, keresztlabda tálalt Szaló elé, aki 16 méterről lőtt a hálóba. 2:2. Újabb csere: Kócziánt Csáki váltotta fel a ka­puban. Már-már mindenki el­könyvelte a döntetlent, amikor a 80. percben a játékvezető a tizen­hatosról szabadrúgást ítélt a győ­riek ellen. Ezt a veszprémi csa­pat balösszekö­tője a sorfal mel­lett a bal alsó sarokba lőtte. 321. A döntetlen igazságosabb lett volna. Igaz, hogy­ a veszprémiek gyakrabban birtokolták a labdát, de a Dózsa csatárai több nagy helyzetet hagytak kihasználatla­nul. Végül is vitatható játékve­zetői ítélet nyomán született meg a győzelmet jelentő gól a veszp­rémi csapat javára. A győriek közül Kóczián, Szaló, Kocsis és Hujber játéka emelkedett az át­lagos fölé. Szilágyi Jenő Megyei I. osztály Három mérkőzés - három hazai győzelem Három elmaradt mérkőzést ját­szottak le a csapatok az elmúlt héten, s mind a három az otthon játszó győzelmével ért véget. Ez­zel a győzelemmel Petőháza meg­erősítette ötödik helyét a tábláza­ton, Mosonszentjános a kilence­dikről a hatodikra ugrott előre, Csorna pedig elkerült a ló­esést jelentő ti­zennegyedik helyről. Az utolsó csonka forduló szép­séghibája, hogy egy-egy játékost le kellett küldenie a pályáról a játékvezetőnek. MOSONSZENTJÁNOS— SFAC 6:0 (2:0) Mosonszentj­án­os, vezette: Gunyhó. Mosonszentjános— Szabó (Szál­ka) — Wachtler, Orobnits, Rácz. — Körmendi, Németh (Hegedűs) — Sarok (Sárközi), Orbán, Har­­kai, Farkas, Sarkadi. SFAC: Wachtler — Rögler, Gu­lyás, Kasztner — Tremmel, Biczó — Tóthi Csete, Seidl, Hetzer, Nyúl. A tartalékos soproniak ellen végig fölényben játszott a hazai együttes, s jó csatár játékkal, fö­lényesen nyerte a találkozót.­­ Gulyást a­z 55. percben reklamá­lásért kiállította a játékvezető. A gólok sorrendje: 14. p.: Far­kas Id., 25. p.: Sarok (tizenegyes­ből) 2:0, 54. p.: Farkas 3:0, 71. p.: Markas 4:0, 75. p.: Sárközi (tizen­egyesből) 5:0, 82. p.: Harkai 6:0. PETŐHÁZA—ÖTTEVÉNY 1:0 (1:0) Nagy lendülettel kezdett a ha­zai csapat, s már a 8. percben megszerezte a vezetést Szalai ré­vén. Utána is fölényben maradt Petőháza, majd a félidő hajrájá­ban feljött a vendégcsapat. Tá­madói sokat birtokolták a lab­dát, de jó helyzetet egyet sem tudtak összehozni. Szünet után újra döntő fölényben játszott a cu­korgyá­ri csapat, bár csatárai­nak helyzetkihagyásai jellemez­ték ezt a játékrészt. CSORNA—FARÁD 1:0 (1:0) Csorna, veztte: Brattengeier. Még a múlt hét szerdáján ját­szották a mérkőzést, amelyen vé­gig nagy küzdelem folyt. A csor­naiak Sztojka 32. percben lőtt góljával nyerték­ meg a találko­zót.­­ A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE: 1. S. Textiles 15 45: 0 24 2. Gy. Mezőgép 15 38:15 23 3. Gyr. Kinizsi 15 27:12 22 4. S. Vasas 15 29:20 20 5. Petőháza I5 34:15 19 8. Mosonszentjános 1­5 22:13 18 7. Kapuvár­­ 15 20:15 17 8. Gy. Textiles­­ 13 35.,IS 17 9. M. Vasas 15 31:14 10 10. Nagyszentjánosi 15 16:28 13 11. SFAC 15 24:34 0 12. Farád 15 19:30 II 13. Csorna 15 19:44 10 14. S. Postás 15 9:26 9 15. Öttevény 15 13:26 6 16. Rábapordány 15 15:65 4 így kellett volna... 1. BVSC—Szf. MÁV 7. MVSC—Szegedi VSE 2 3. RISTEXT—Esztergom­­ 4. vérsés—Budafok * 5. KJKFSE—Almásfüzitő x 6. PETC—Kap. Táncsics x 7. /. Dózsa—Máza-Szászv. s. t.ehel—Nagy­bátony 9. Kisterenye—Középítők 10. Gyula—Szarvas 11. Kiskun I.—Szegedi D. 1 12. DEAC—Leninváros x 13. Borsod—Sátoraljaújh. * + 1 14. Elektromos—III. ker. ... és mit fizet A 26. heti totónyeremények az illeték levonása után a követke­zők: 13 és 13 plusz 1 találatos szel­vény nem volt. 12 találattal 6­­94 429 forint , 11 találattal 90 darab 2518 forint és 10 találattal 675 darab, 504 forint.­­ A 27. hétre átvitt jutalomösz­­szeg 157 381 forint. A nyeremény­­összegek tájékoztató jellegűek. (MTI) Mély fájdalommal tudatjuk, hogy a forrón szere­tett férj, apa, nagyapa, testvér, Boglári János MÁV műszaki főfelügyelő elhunyt. Temetése július 1-én, szerdán délután ne­gyed 2-kor lesz a győri köztemetőben. A GYÁSZOLÓ CSALÁD Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Dsida Aladárné sz. Csengeri és Újlaki Tóth Margit június 27-én, életének 84. évében elhunyt. Temetése július 2-án csütörtökön, V. 4-kor lesz a győri közte­metőben. A gyászoló Dsida család Mély fájdalommal tudatjuk hogy szeretett testvé­rünk, nagynénénk, özv. Matzner Viktorné, Láng Mária elhunyt. Temetése: Július 1-én, szerdán du. fél 6 óra­kor lesz a pinnyédi temetőben. A GYÁSZOLÓ CSALÁD K­I­SA­LFÓ 11 Visszavágtak a soproniak! SOPRON VÁLOGATOTT— MOSONMAGYARÓVÁR VÁLOGATOTT 5:1 (1:0) Sopron, 800 néző. Játékvezető: Kovács. Sopron válogatott: Mészáros — Sáli, Hadarits, Milchram — Ke­mény, Decsi — Török, Peresz­­nyák, Borsos, Németh M., Pén­zes. Mosonmagyaróvár válogatott: Horváth I. — Juhász, Vaskovits, Lang — Streit, Kiszelka — Szent­endrei, Schreindler, Mészáros I., Schlitt, Hérics. Jó iramban indult a mérkőzés, mindkét csapat nagy kedvvel játszott. Hérics teremtett veszé­lyes helyzetet a soproni kapu előtt, Németh M. távolról, a 3. percben Pénzes lőtt futtából a kapu mellé, Schlitt lövését há­rította Mészáros. Tíz percen át a vendégek támadtak, Sopron beszorult. A 22. percben Schre­indler jó labdával futtatta Schlit­tet, ő azonban késedelmeskedett és oda lett a jó helyzet. A másik oldalon szép összjáték után Bor­sos fordulásból mellé lőtt. Schlitt éles lövése kerülte el a kaput, majd a soprro­ni Kemény—Törő —Peresznyák adogatás veszélyez­tetett. A 31. percben Szentendrei lövése nyomán alig néhány cen­timéterrel a felső léc felett szállt el a labda. Sáli egy összecsapás­nál megsérült, helyét Csuthy fog­lalta el. A 41. percben Csuthy— Németh—Török adogatást köve­tően a szélső jó érzékkel helyez­te a labdát a bal alsó sarokba 1:0. Hérics került kitűnő helyzet­be, lövését Mészáros bravúrosan védte. A 45. percben Török bom­báját védte a kapus. Fordulás után mindkét csapat játékosokat cserélt. Sopron együttesében Peres­znyákot Né­meth K. váltotta fel. Kemény lett a jobbhátvéd, Borsos a jobbfe­dezet, Csuthy a balszélső, Pénzes pedig középpályás szerepkört töl­tött be. Az óváriaknál Hérics, Mészáros és Schreindler helyét Németh A., Mészáros B. és Zen­­tai foglalták el. Soproni támadásokkal indult a félidő. A 47. percben a vendégek védői késlekedtek, ds Pénzes el­csípte a labdát és a kimozduló kapus feje felett a hálóba emelt. 2:0. Szinte állandóan a moson­magyaróvári térfélen pattogott a labda. A 62. percben szögletrú­gás után tömörülés támadt az óvári kapu előtt. A labda az ötö­sön ,,lesgyanús” helyzetben ta­­nyázó Németh M. elé került, aki közelről nem hibázott. 3:0. Ju­hászt reklamálásért kiállította a játékvezető. A 69. percben balol­dali támadás befejezéseként Schlitt szépített. 3:1. A 75. perc­ben a védőktől Németh M.-hez jutott a labda és ő 10 méterről védhetetlen gólt lőtt. 4:1. Esett a játék színvonala. A 87. percben a Németh K. buktatásáért meg­ítélt büntetőt Borsos értékesítet­te. 5:1. Érdekes és különösen az első félidőben jó iramú, színvonalas mérkőzést hozott a találkozó. Mosonmagyaróvár s szünet után visszaesett, és Sopron válogatott­jának alaposan sikerült vissza­vágnia az óvári 3:2-es vereségért. A győztes csapatból Pénzes, Ke­mény, Milchram, Borsos és Né­meth K. dicsé­rhetők,­­ az óvá­riak közül Kiszelka, Streit és Schlitt emelhetők ki. Fábián Lajos SOPRON IFJ. VÁL.— MOSONMAGYARÓVÁR IFJ. VÁLOGATOTT 2:1 (1:1) Sopron. Játékvez.: Horváth F. Sopron ifj. vál.: Jäger — Sza­­lay, Ancsin, Sifft — Csendes, Horváth — Németh NI., Németh I., Németh III., Horváth M., Var­ga L. Mosonmagyaróvár ifj vál.: Horváth Gy. (Budai) — Lebesz, Edelmayer, Donner — Cseh, Ha­­dek — Fenyvesi (Bencsik), Hora­­csek, Koltai (Begovits), Németh, Igaz. Az első félidőben lendületeseb­ben szőtték támadásaikat a ven­dégek, de helyzeteiket nem tud­ták értékesíteni. A vezetést Sop­ron szerezte meg a 20. percben Varga L. lövéséből. 1:0. A 40. percben Németh egyenlített. 1:1. Szünet után feljöttek a sopro­niak. Mindkét csapat cserélt. A 71­. percben Németh I. góljával Sopron a maga javára döntötte el a találkozó sorsát. 2:1. Az első játékrészben Mosonma­gyaróvár, a fordulás után a sop­roni ifik kezdeményeztek többet. A játék képe alapján a döntet­len eredmény igazságosabb lett volna. AZ ÚTTÖRŐ KUPÁÉRT SVSE—SFAC 3:2 (2:0) A Városi Labdarúgó Szövetség által az Úttörő Kupa elnyeré­séért kiírt mérkőzésen nagy küz­delem után — meglepetésre — az SVSE fiataljai győztek. Három kiscsapat búcsúzott az MNK-tól öt MN­K-mérkő­zést játszottak vasárnap a csapatok a legjobb nyolc közé jutásért. Az öt mér­kőzés során a Bp. Honvéd kiesé­se jelenti a legnagyobb meglepe­tést, bár, aki itt ismerik a Rába ETO—Bp. Honvéd MNK találko­zások múltját, tudják, hogy a va­gongyáriak már nem egyszer el­ütötték a továbbjutástól a kis­pestieket. Még egy mérkőzésen találkozott egymással két NB I-es együttes: a Szombathely—Vasas összecsapás a fővárosiak győzel­mével ért véget. Az előző fordulóban sikeresen szereplő három kiscsapat kiesett a további küzdelemből. Eddig te­hát öt NB I-es együttes került be a legjobb nyolc közé. A forduló mérkőzései: VASAS-SZOMBATHELY 3:1 (2:1) Fölényben játszott a hazai együttes, de csatárai sokat körül­­ményeskedtek a kapu előtt. Nem így a fővárosiak, akik három perc alatt két gólt lőttek, s ezzel­­ el is döntötték a mérkőzés sor­sát. Gólszerző: Puskás dr., Vidáts és Mészöly (tizenegyesből) illette Iszak I. (tizenegyesből). MTK—TATABÁNYAI ÉPÍTŐK 1:0 (0:0) Az első félidőben ki­egyenlített játék folyt, ritkán kerültek ve­szélybe a kapuk. Szünet után a­ .­ MTK, egy jól felépített támadás végén megszerezte a továbbjutás­t jelentő gólt. Gólszerző: Sárközi, CSEPEL—BAJAI VASAS VITE 3:0 (1:0) Az első játékrészben itt is jól ellenállt az NB II-as együttes, szünet után azonban felülkere­kedett a Csepel, s biztosan nyert. Gólszerző: Rottenbiller, Takács és Varga. PÉCS—BAUXITBÁNYÁSZ 3:0 (2:0) Pécs okult a VIDEOTON kudar­cából. Az első perctől komolyan­ vették játékosai a mérkőzést, s már az első félidőben sikerült el­dönteniük a mérkőzés sorsát. ...,* Gólszerző: Bércesi, Zombori és Farkas. A Soproni Sörgyár felvesz kompresszorkezelőket, lakatost, villanyszerelőket, férfi és női segédmunká­sokat. A nyúli Új Élet MG. Tsz mosonmagyaróvári Pincecsárda kisvendéglője három helyiségből álló pinceborozóját 1970. július 1-én 12 órakor megnyitja. Szeretettel várjuk kedves vendégeinket. A Vas megyei Állami Építőipari Vállalat jó kereseti lehetőséggel ScottreKcezielcík­et vesz fel. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán, Szombathely, Rózsa Ferenc krt.­­. Mély fájdalommal tu­datjuk, hogy drága kis­fiúnk, Németh Jenő 12 éves korában, tra­gikus körülmények kö­zött meghalt. Temetése június 30-án 1/2 2 óra­kor lesz a győri közte­metőben. Gyászoló szülei és testvére mm ! Valódi kupaküzdelem Rába ETO-Bp. Honvéd 3:2 (1:1) Győri Dózsa pálya e lőtt­ néző, vezette : Katona. Győr: Földes — Keglovich, Or­bán, Izsáki — Horváth I., Kiss — Storcz, Nagy, Somogyi, Horváth I., Korsós. Edző: Mészáros Jó­zsef. Bp. Honvéd: Bicskei — Molnár, Ruzsinszky, Tajti — Tóth, Vági, Tieber, Kocsis, Komori, Kozma, Szurgent. Edző: Preiner Kálmán. Csere: A Rába ETO-ban a 46. percben Orbán helyett Magyar, a Honvédban a 14. percben Ko­csis helyett Pál, a 75. percben Vági helyett Pintér. .Rekkenő hőségben kezdődött a mérkőzés. Már az első percekben a hazaiak kaptak tapsot, mert Korsó®—Horváth II.—Somogyi át­adás után a győri középcsatár hatalmas lövést eresztett meg, de a labda a kapu mellé szállt. Egy perc múlva Stolcz fejese kerülte el a kaput. A 8. percben gól érett a győri fölény: Horváth II. remek labdával ugratta ki Somo­gyit, aki mintegy 15 méterre egyből a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1:0. Az ETO csapata, ellentétben a tavaszi idényben mutatott játé­kával, most ,,tette a labdát"­, ját­szottak a győri labdarúgók. A 15. percben Korsós maradt, le jó helyzetben Stolcz beadásáról. Ez­után feljött a Bp. Honvéd, és nagy nyomás nehezedett a győri védőkre. A 16. percben Kozma, nehéz szögből lőtt, de a labda a kapu mellé került. Ezután Orbán veszélyes hazaadása borzolta fel a győri idegeket. Földes csak ne­hezen tudott menteni a befutó Pál elől. Izsáki két alkalommal is szépen szerelt, Kozma, majd­ Tieber elől. A 25. percben sza­badrúgáshoz jutott az ETO. A leállított labdát Pál sportszerűt­lenül messze elrúgta. A bíró mindezt látta, de nem tartotta érdemesnek figyel­meztetni a fia­tal játékost. A 28. percben Kozma hatalmas szabadrúgását védte ki­tűnően Földes. A 27. percben­ Kozma és Szurgent közös erővel megkeverték a győri védelmet, de Földes újból bravúrosan men­tett. Közben Orbán megsérült és 5 percnyi ápolás után tért vissza a pályára. A 35. percben Kozma lövését hárította Földes. "Nagy volt a Bp. Honvéd nyomása. A 42­. percben gólt is lőttek a buda­pesti piros-fehérek: Szurgent tel­­ítőfejesét Földes bravúrral szög­letre ütötte. A szögletet Kozma adta be és a tétovázó Földes mel­lett Kom­ora gólba fejelte a lab­dát. 1:1. A szünet után az ETO átszer­­­vezte csapatát, mert Orbán nem vállalta a játékot. Horváth Béla állt a helyére, Horváth László lett a középpályás és Magyar a­ balszélső. Az első percek győri támadásokkal kezdődtek. Korsóst a tizenhatoson belül mezénél fog­va a földb­e húzták a Bp. Honvéd védők, de a játékvezető nem sí­polt. Később Korsós hatalmas lö­vése kerülte el a kaput. Ezután újból a Bp. Honvéd percei kö­vetkeztek. Az 56. percben Kozma Szurgent elé tette a labdát, a 20 méterről kapásból nagy erővel a győri kapu bal oldali sarkába lőtte a labdát, 1:2. A 60. percben Korsóshoz került a labda, a kaputól mintegy 25 méterre. A szőke csatár pár lé­pést tett vele, majd hatalmas lö­vése nyomán Bicskei hálójában táncolt a labda. Kiegyenlített az ETO. Óriási gól! 2:2. Ezt követően régen látott küz­delem folyt a pályán. Mindkét csapat m­eg akarta szerezni a to­vábbjutást jelentő győztes gólt. A 62. percben Magyar—Nagy összjáték után Nagy beadására­ maradtak le a győri belsők. A 62. percben Storcz szerezte meg a labdát, a jobbszélen fu­tott el, becselezte magát a kapu elé. Ravasz lövését Bicskei ki­ütötte, s a berohanó Korsós 10 méterről egyből a hálóba lőtt. 3:2. Pár perc múlva újabb gólt lő­hetett volna az ETO. Korsós a pálya közepén kapta a labdát. Mintaszerűen ugrott ki a Hon­véd-védők között. Bicskei mellett is elhúzta a labdát, ezután azon­ban a kapufát találta el. A Rába ETO az emlékezetes Újpesti Dózsa elleni mérkőzése óta nem játszott ilyen jól. Az­­ első negyedórában szemet gyö­nyörködtető, szép játékot lát­tunk a győriektől. Ezután fel­ is jött a vendégcsapat, mert a­zI. győri középpályások ebben, a­ játékrészben a nagy melegtől , kifulladtak. Az utolsó 20 perc-­­­ben azonban régi harcos eré­nyeiket csillogtatták a hazaiak, és megérdemelten jutottak to­­o­vább a Magyar Népköztársasági­­ Kupában. Egyénileg Földes bravúrosan véd­ett, Izsáki mintaszerűen ját­­­­szott. Orbán sérülése megza­varta a védelmet. Horváth Bé­la nem találta a helyét a kö­zépfedezet posztján. Korsós a­­ mezőny legjobbja volt, valóság­gal cikázott a pályán. A fiatal Horváth és Somogyi is jó­­játé­kot mutatott. A Honvédból Bicskei, Kozma és Szurgent tűntek ki. Imre Béla A Rába ETO első gólja: Somogyi lába lövésre lendül és a labda Bicskei mellett a kapuban köt ki. (—Kér felv.—)