Kisalföld, 1985. április (41. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-05 / 80. szám

Két pont, és más semmi Soproni SE—22-es Volán 1-0 (1-0) Sopron, 3000 néző. Vezette: Vankó. Soproni SE: Horváth Gy. — Kosztola, Benkő, Vámos, Horváth J. — Csóka (Németh N­. 65. p.), Szalai, Fehér N­. — Wlczek, Horváth NI. Dev­eser. Edző: Gunyhó Ferenc. 22-es Volán: Kertész — Ba­logh J., Ebedli, Balogh B., Hámori — Németh Fabis, Aranyosi (Györke 68. p.), Szakál — Rácz, Molnár. Ed­ző: Kanyó Gábor. Meglehetősen eseményte­len mezőnyjáték után a 18. és a 20 perc között több szög­letet rúghattak a soproniak, az utolsóból Szalai jobb ol­dalról kanyarította középre a labdát, melyet Horváth H fejjel a kapu elé továbbított és a berobbanó Benkő két méterről élesen a léc alá fe­jelt. 1—0. Továbbra is a nagy fölényben lévő hazai csapat támadott, a 32. perc­ben Horváth II jól szöktette Gosztolát, a hátvéd éles szög­ből leadott lövését Kertész kiütötte, majd ugyanez lett a sorsa Fehér II. duplázásának is. A 40. percben tetszetős Szalai—Dercsár, Wlczek tá­madás után a szélső közelről jó helyzetből gyengén lőtt, s a védők hárítani tudtak. A második félidőben még nagyobb fölénybe került a soproni csapat, és szinte ka­pujához szögezte ellenfelét. Csókának volt két jó lövése, az egyiket Kertész védte, a másiknál elzúgott a labda a léc mellett. A 67. percben Dercsár hozta gólhelyzetbe a csereként beállt Németh Il-t, akinek tízm­éteres lövését Kertész vetődve hárította. A 79. percben Dercsért a 16- oson belül ellökték, de Vankó sípja néma maradt. A 82. percben csaknem gólt kapott a hazai csapat. Németh ve­szélytelennek tűnő szabadrú­gását Vámos hátrafelé fejel­te, a labda vészesen tartott a bal alsó sarok felé, a jó ütemben vetődő Horváth Gy. azonban szögletre hárított. A tavasszal még veretlen soproni csapat igen nehéz mérkőzésen szerezte meg a két bajnoki pontot. A vendé­gek élő falat vontak kapujuk elé, és ezt a soproniak egy kivételével nem tudták fel­törni. Ha mégis gólhelyzetbe kerültek a soproni játékosok, akkor viszont Kertész állta útját a próbálkozásoknak. Kísértetiesen hasonlított a mérkőzés a Magyarország— Ciprus mérkőzésre. Az össz­kép alapján a soproni győze­lem megérdemeltnek mond­ható, csak remélni lehet, hogy a szakvezetés és a játé­kosok hasznos következteté­seket vonnak le a 90. perc történetéből. Jók: Benkő, Fe­hér N­., Szalai, ül., Kertész, Balogh J., és Hámori, VV. F. A sopronin kívül még egy mérkőzést játszottak az NB II-ben: Baja—Szolnok 0—0. A •xxx-gal jelölt Nyíregyházá­tól és Diósgyőrtől 4—4 büntető-­­ pont levonva. I ■ A győri Hála-váltó és Felszabadulási futófesztiválon a legnépesebb mezőny az általános iskolás fiúk csapatainak első futói a rajtnál. A győztes csapatok: Álta­lános iskolás lányok: Németi­ László Ált. Isk.— Általános iskolás fiúk: Ortutay Gyu­la Ált. Isk. — Az összetett pontversenyben: Radnóti Miklós Ált. Isk. — Középiskolás lányok: Bercsényi Gimnázium és Szakkö­zépiskola — Középiskolás fiúk: Bercsényi Gimnázium és Szakközépiskola — Fegyveres testületek: MN 5532 sz. alakulat. — Tömeg­verseny: Horváth Sándor (Rába ETO). A BAJNOKSÁG ÁLDÁSA: 1. Volán 24 51—27 35 2. Siófok 24 42—23 32 3. Vác 44 44—23 31 4. Szolnok 25 42—27­­40 5. Nyíregyh­áza (xxx) 24 35—18 29 6. Sopron 24 31—27 29 7. Debr. Kinizsi 24 44—33 28 8. Salgótarján 24 34—24 27 9. Dunaújváros 24 29—34 26 40. Kazincbarcika 24 34—31 24 11. Metripond 23 27—26 22 12. Ózd 24 30—31 22 13. Baja 25 27—35 22 14. Diósgyőr (xxx) 23 43—40 21 15. Keszthely 24 31—30 20 16. Nagykanizsa 24 33—45 1­9 17. Bakony Vegyész 24 21—38 16 18. Szekszárd 24 21—41 16 19. Bauxitbányász 24 23—52 12 20. 22. sz. Volán 24 22—54 11 A hajrában nőtt a különbség VASAS—GY. RICHARDS 27—16 (12—8) NB I-es női kézilabda mér­kőzés, Fáy utca. Vezette: Ka­sza, Wohner. A Vasas legjobb dobói: Gódorné 12 (6), Gom­bai 4, Hajdú K. és György 3—3. Richards, ZSELI — Tóth É., Tóthné 2, Smidéli­­uszné 2 (1), Kocsis 3 (1), Csapó 5, Bánhalmi 1 (1). Cse­re: Szabó H. (kapus), Sebők 3 (1), Nagy Cs., Szabó J., Varga. Edző: Horváth Lajos, Visi Károly. — Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4.­­ A győri újonccsapat nagy­jából negyven percig lépést tudott tartani a sokszoros bajnok, nemzetközi tapaszta­latokkal is bőven rendelkező piros-kékek otthonában. A mérkőzés utolsó harmadában azonban a vendégek felvet­ték a Vasas rohanó tempó­ját, türelmetlenül játszva próbálták csökkenteni a hát­rányt, és hibáik nyomán rendre saját kapujukba ke­rült a labda. Így a hazai együttes végül fölényes biz­tonsággal nyerte meg a mér­kőzést, győzelme egyébként is várható volt. Nőtt az I. Vasas előnye GYŐRSZENTIVÁN—H. RADNÓTI SE: 1—1 (1—0) Győr, szentiváni pálya, 300 néző. Vezette: Győrszentiván: Sieber —­­Valics, Kiss L., Balogh, Fer­­tetics, Frick, Ilyés, Gregorics, Kiss T., Király, Németh. Edző: Germán Ferenc. H. Radnóti SE: Mozsolits — Czifrik (Farkas), Palkó, Müller, Botos, Vitencz, Bo­dor, Kocsis, Vesztergom, Horváth, Molnár. Edző: Or­bán István. A hirtelen jött melegben nagyon bágyadtan kezdtek a csapatok, és a játék irama a későbbiekben is csak percek­re javult fel, és érte el azt, amit ebben az osztályban meg lehet kívánni. Az első helyzetet Molnár hagyta ki a 21. percben, majd öt perc múlva vezetést szerzett a hazai csapat: a felfutó Fer­­tetics lapos beadásánál Ki­rály átlépte a labdát, és Kiss T. közelről lőtt a hálóba. 1—6 A szünet után folytatódott a hullámzó küzdelem, egyik csapat sem tudott tartósan a másik fölé kerekedni. A 73. percben Kocsis nagy sza­badrúgása a sorfal fölött vá­gódott a léc alá. 1—1. Nagy hajrába kezdtek ekkor a szentivániak, de már nem tudtak az eredményen vál­toztatni. Valamivel többet kezde­ményeztek a hazaiak, de ez is kevés volt ahhoz, hogy meg tudják szerezni mind a két pontot. Ezzel a döntetlennel az él­lovas S. Vasas járt jól: mind­két üldözője előtt nőtt pont­előnye: két, illetve három ponttal vezet a két győri csa­pat előtt. 1. S. Vasas 18 41— 9 29 7. Győrszentiván is 48—19 27 3. H. Radnóti SE IS 33—IS 26 4. Gy.­Ménfő CS. 18 31—17 24 3. Petőháza 18 33—18 23 6. Hegyeshalom 18 31—21 20 7. SVSE 18 26—30 19 8. Csorna 18 32—27 1­7 9. Mofém Vasas 18 21—29 17 10. Jánossomorja 18 27—32 Ifi 11. Gy. KTMF KK 18 18—21 15 12. Fertőszentm. 18 22—27 14 13. M. Vasas 18 22—44 12 14. Fertőd 18 16—35 11 15. Beled 18 12—40 9 IS. Szany 18 16—47 9 Szalmárén­ volt a vasárnapi sikersorozat A területi bajnokság Bakony csoportjá­nak vasárnapi fordulója után nem győz­­­ü­nk lelkesedni, olyan szép eredményeket értek el sorban megyei csapataink. Négy nap telt el még csak az örömnap óta, és máris keserű csalódás érte a szurkolókat: az él­lovas Motim TE-n kívül ugyanis egyetlen mérkőzést sem sikerült nyerni, és csak az a két pont került együtteseink birtokába a további négy mérkőzésen, amelyen a MÁV­­DAC és a Gy. Dózsa osztozott egymással. A legnagyobb bukás a Soproni Postásé: otthonában szenvedett katasztrófális vere­séget az együttes a Sárvártól! De nem iga­zolta a Gy. Elektromos sem múlt heti négy­gólos győzelmének valós voltát. A Kapuvár­nál nem beszélhetünk csak egyedül kudarc­ról, hiszen a csapat élcsoportbeli ellenfele otthonában kapott ki egyetlen gól­különb­séggel. Nem tudták kipihenni magukat csapata­ink vasárnap óta, vagy éppen az akkori győzelmek ártottak meg? Kíváncsian várjuk ezek után a vasárna­pi újabb fordulót: vajon melyik csapataink igazi arca? Motim TE-Péti MTE 3-0 (1-0) Mosonmagyaróvár, 1000 né­ző. Vezette: Nagy J. Motim TE: Schnitzer — Horváth, Rozs, Szabó, Haf­ner, Polacsek (Juhász), Ipacs, Németh, Virág, Kovács (Papp), Halász. Edző: Koós László. Péti MTE: Horváth — Kiss L., Hornyák, Stieger, Szállá­si, Balogh, Nyitrai, Szurdi (Budai), Kiss Zs., Szekeres, Sápi (Gáspár). Edző: Vékony Bálint. Jó iramban indult a já­ték, mindjárt a Motim táma­dott. Előbb Virág lövése ment egy védőről mellé, majd Kovács fejese kerülte el a kaput. Hosszabb me­zőnyjáték után a 40. perc­ben Németh egyéni alakítás után szerzett vezetést a ha­zaiaknak. 1—0. A fordulás után — meg­lepetésre — a vendégek ra­gadták magukhoz a kezde­ményezést. Gólt azonban a hazaiak lőttek: a 60. perc­ben Halász a félpályáról az alapvonalig futott, jó beadá­sát Ipacs a jobb sarokba fe­jelte. 2—0. Hét perccel ké­sőbb Papp kezezése miatt tizenegyeshez jutottak a pé­tiek, Stiger azonban a bal kapufára lőtte a büntetőt. A 74. percben Gáspár fejesét a felső léc hárította. A 83. percben Németh átjátszotta védőjét, gólba tartó lövésé­be Szöllősi nyúlt bele, de így is a hálóba került a labda. 3—0, öngól! Közepes színvonalú, izgal­makban bővelkedő mérkő­zésen szerezte meg a két pontot a listavezető együt­tes. A két kulcsemberét (Kóczán és Bors) nélkülöző csapat nehezen lendült já­tékba, de végül ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten nyert. Gy. Dózsa—MÁVDAC 1-1 (1-1) Győr, Dózsa pálya, 600 né­ző. Vezette: Kovács V. Gy. Dózsa: Belányi — Izsáki, Varga, Hujber, Belső III, Tóth Cs., Teveli (Nagy K.), Lakatos, Horváth, Gör­­bicz (Vigh), Simacsek. Ed­ző: Halasi István. MÁVDAC: Kása — Varga, Kun, Irmes, Molnár, Doma­­nyik, Füzi, Horváth D. (Kiss V.), Koltai, Papp, Wunder (Fajkusz). Edző: Kovács La­jos. Az első húsz perc alacsony színvonalú, eseménytelen já­tékot hozott, a vasutasok térfelén folyt jobbára a já­ték a belügyiek próbálkozá­sai azonban semmi veszélyt nem jelentettek. A 16. perc­ben — váratlanul — majd­nem a MÁVDAC szerzett ve­zetést: Papp tizenkét méter­ről, az elmozduló Belányi mellett a keresztlécet találta el. Két perccel később vi­szont vezetést szerzett a Dó­zsa: bal oldali támadás so­rán Lakatos ívelt a vasuta­sok kapuja előterébe, Kun elmélázott, Horváth­­ meg­szerezte a labdát, és három lépés után a bal alsó sarok­ba helyezte. 1—0. Kissé na­gyobb sebességre kapcsoltak a nádorvárosiak, és a 25. percben egyenlítettek: a Dó­zsa térfelén ártalmatlannak látszó támadás bontakozott ki. Füzi Domanyik elé tette a labdát, aki huszonöt mé­terről váratlanul lőtt, és a jól eltalált labda a jobb fel­ső sarokba vágódott. 1—1. Most már egyértelműen a MÁVDAC irányított, és a félidő hajrájában öt percen belül Papp három alkalom­mal is óriási helyzetbe ke­rült, de egyiket sem tudta kihasználni. A szünet után fokozatosan mind nagyobb fölénybe a MÁVDAC, és a 66. percben a találkozó legnagyobb hely­zete maradt kihasználatla­nul: Fajkusz elment a bal oldalon, az alapvonalról ügyesen hátra gurított a fe­dezetlenül álló Papp elé, aki hat méterről magasan ,az égbe vágta a labdát. Szoron­gatott a MÁVDAC, Papp lö­vését hárította Belártin, majd Kiss és újra Papp előtt adó­dott lehetőség, a találkozó eldöntésére, de mind a ket­ten hibáztak. Csalódást okozott a két csapat találkozója. A szín­vonal és az iram egyaránt messze elmaradt a nagy múltú egyesületek régebbi találkozóinak színvonalától. A kilencven perc nagy részé­ben a jobb középpályásokkal rendelkező MÁVDAC irá­nyított, a vasutasok támadó­játéka azonban rendkívül vérszegénynek bizonyult, és a legnagyobb helyzeteiket sem tudták kihasználni. Sze­­tgotthárd— Gy. Elektromos 1-0 (0-0) Győr, 100 néző. Vezette: Fazekas. Szentgotthárd: Szalóki — Szalai R., Csicsai, László, Császár, Antal, Nevalovics, Oreovecz, Kovács J., Meskó, Viszked. Edző: Varga Le­vente. Gy. Elektromos: Tóth L.— Kollár J., Nagy, Juhász, Fintor, Koós (Rostás), Vas­­kovics, Megyeri, Váradi, Szekér. Cs.: Kovács (Sulyok). Edző: Takács Tibor. Az első félidőben szinte semmi említésre méltó ese­mény nem történt a játék­téren. Ide-oda hullámzott a játék, anélkül, hogy a kapuk az egyik oldalon is veszély­be kerültek volna. Valami­vel talán a hazaiak kezde­ményeztek többet.­­ A for­dulás után kissé élénkebb lett a széltől is támogatott villanyosok játéka Előbb Szekér kapu elé ívelt lab­dáját csípte el Szalóki, majd Cs. Kovács elél mentett ki­futva a kapus. Egy szöglet után Juhász fejelhetett az üres kapura, de fejese mellé szállt. Hazai támadások köz­ben a 77. percben szabadrú­gáshoz jutottak a vendégek, és Antal jól eltalált bombá­ját Tóth L. bevédte­ 1—0. A szentgotthárdiak az egyik pont megszerzéséért játszottak, végül elvitték mind a kettőt, mert jobban akartak, többet mozogtak mint a hazaiak. Sárvár—S. Postás 4-0 (2-0) Sopron, 400 néző. Vezette: Kéri. Sárvár: Németh — Csejtei, Recska (Nagy), Horváth Z. II, Dobány, Hajba, Tendli, Tarr, Illés, Gaál, Horváth Z.­­ Edző: Biró László. S. Postás: Venczel (Áldozó) — Földházi, Hegyi, Tömpék, Dravalits, Gazdag, Deák, Kristály, Török (Szűkíts), Plavecz, Ivancsics. Edző: Horváth Alajos. A vendégek kezdtek job­ban, és sorra vezették veszé­lyes támadásaikat. a 40. percben Horváth 1. nagy­szerűen adott Gaál elé, aki előbb Tompekot, majd Ven­­czelt cselezte ki, és utána helyezett a kapuba. 1—0. Három perc múlva Gaál a késlekedő Deák elől szerez­te meg a labdát, és a tizen­hatosról lőtt a kapuba. 2-1-0. A második félidőt is a vendégek fölénye jellemezte. Az 55. percben Hajba ,jó ütemű átadását Gaál vágta a kapuba. 3—0. Mesterhár­mas! A Postás erőtlen táma­dáskísérletei nem jelentet­tek igazán veszélyt a vendé­gek kapujára. A 83. percben viszont Gaál — Nagy ■— Ga­ál összjáték végén a sárvári csatár ismét a kapuba ta­lált, és újabb góllal koronáz­ta meg mesterhármasát. 4—0. Jobb középpályásai révén végig a Sárvár irányította a játékot, és a nagy formában levő Gaál sorra értékesítette a kínálkozó lehetőségeket. Sabaria SE—Kapuvár 2-1 (1-0) Szombathely, 300 néző. Ve­zette: László. Sabaria SE: Szarka — Baán, Jäger, Kecskés, Kiss, Borsi (Derdák), Maráczi, Var­ga, Holdosi, Szabó F. Vörös (Bezdi). Edző: Virágh Géza. Kapuvár: Kapusi — Hor­váth I., Horváth P., Szend­­rődi, Kocsis, Pongrácz, Sze­rencse. Kovács F., Böcskor, Kovács I. (Vargyas), Licskai. Edző: Kováts Csaba. Izgalommentes játékban a többet támadó hazaiak az első félidőben vezetést szerez­tek Szabó F. révén, ezt azon­ban a fordulás után a kapu­váriak Pongrácz góljával ki­egyenlítették. A hajrában ismét felülkerekedett a Saba­ria, és Szabó újabb gólja el­döntötte a két pont sorsát. A területi bajnoknál: Bakony csoportjának további eredmé­nyei: Zirc-Dudar—Fűzfő 2—1. P. Vasas—A Alumínium 1—6. N. Volán-Dózsa—Bábolna 1—1. A. Bányász—N­. Katona SE 3—0. 1. Motim TE 23 50— 9 37 2. Sabaria SE­­ 15—13 ,­­ 3. Péti MTE 23 T?—16 32 4. A. Bányász 23 30—13 31 5. MAvn.VC 23 53—24 29 6. Sárvár 23 m—34 27 7. A. Alumínium 23 22—25 24 8. S. Postás 2.3 22 9. H. Katona SE 23 32—3fi ?2 10. Bábolna 23 31—23 2\ 11. N. Volán-Dózsa 23 ?1—33 21 12. Fűzfő 23 27—28 20 13. Zirc-Dudar 23 Ifi—33 20 14. Szentsrotthárd 23 19—29 29 15. Kanuvár 23 21—33 in 16. P. Vasas 23 18—42 ifi 17. Gy. Dózsa 23 20—47 12 18. Gy. Elektromos 23 13—47 %