Félegyházi Közlöny, 1947 (2. évfolyam, 1-53. szám)

1947-10-18 / 43. szám

4 APRÓ HIRDETÉSEK Vegyileg fest, szárazon lisztít. Impregnál Karsai Andrássy u. 35. 5-4 Holló Lajos utca 42. sz. ház el­adó. Érdeklődni ugyanott. 3—2 Alig használt stráfkocsi eladó Zrínyi Utca 45. 3—2 Trágyát minden mennyiségben veszek. Címet a piaci újságos bódéba kérem leadni. 3—3 Jókarban lévő Singer szabógép eladó Engels utca 34. Kiss szűcsnél 1-1 Sürgősen keres bútorozott vagy íres kis szobát fiatal pár. Cím Páz­mány u. 2. irodába. Lucza József kelmefestő és vegy­tisztító kiskunfélegyházi üzlete Kazin- M­zy utca 2. szám alatt. Olcsó árak. Márvány és gránit síremlékekben, mindszenti koszorúkban nagy válasz­ték, olcsó árak. Kiss Lajos temet­kezési vállalkozó. Cégtulajdonos: Gampel Dezső. 2—1 Molnár-telep 168 sz. ház elköl­tözés miatt sürgősen eladó. 2—1 Eszterházy u. 11 számú ház el­adó. Értekezni ugyanott Verbőczi utca 6. sz. ház eladó. Értekezni lehet Rákosi Mátyás utca 22. Sziroczákné korcsmájában. 3-1 Telefunken 3-1-1 rádió eladó Zombor utca 4 alatt­ 3—1 Új vaskuli szalagfűrészgép olcsón eladó. Brassó utca 3. Jókarban lévő nagy szabógép el­­adó. Attila u. 9. Eladó. Steiner Béláné Csongrádi úti tanyáján eladó egy húsz méter hosszú, 8 méter széles épület, új tető cserép, fűrészelt faalkatrész. Értekezni lehet Szent Imre herceg u. 13. 3—2 Romlott bort a legmagasabb áron vásárol a városi szeszfőző üzem. Átvétel egész nap az üzem telepén. Nem használt fekete férfi és női téli kabát eladó középtermetre. Lónyai utca 2. Ili »H MMMIW»wgra»gH«Raft2^^ Petőfi mozgó műsora Telefon: 128. Telefon: 128. Okt. 17—20-ig: A VADON PIA Latabár Kálmán, a magyar Tarzán, Híradó. — Vele egy műsoron: AZ IDEGEN Nő Ingrid Bergmann, Susan Henyward ....... Október 21—23: SINCS IDŐM A SZERELEMRE Caudette Colbert, Fred Mac Murray. Híradó. — Vele egy műsoron: KANADAI VÉREB Október 24—27.­­A SZERETŐ KÉT ARCA Joan Crawford, Melvyn Douglas. Híradó. JÖN! Október 28—30. A szerelem nem szégyen (magyar film) novem­ber 4—6: Viharkapitány, november 7—9: Csákó és kalap (magyar film), november 10—13: Semmiről nem beszélünk ! Az előadások kezdete naponta 4, 6 és 8 órakor. Vasár- és ünnepnapon 4, 6 és 8 órakor. Pénztárnyitás naponta 11—12-ig, délután 3 órától. Vasár- és ünnepnapon 11 órától. Nagy választékban ŐSZI CIPŐK SP a Kiskunhalasi AC-Vasutas 1:0 (0:0) 1 1. osztályú bajnoki Vezette: Horváth?.­­ Balszerencsével bekapott gólját vesztett itthon a Vasutas. A döntet­­en eredmény igazságosabb lett volna.­­VMSE: Molnár — Dóra, Csere — Banyó, Dongó, Horváth — Dongó II, Barna, Némedi, Laczkó, Cseh. Az első félidőben gól nélkül for­dulnak a csapatok. Ebben a félidő­ben a Vasutas csapat­a többet tá­madó, míg a vendégek veszélye­sebbek. Szünet után a 10. percben KAC­ámadás indul, melynek befejezéséül Szvetnik a halasi, csapat és egyben a mérkőzés egyetlen gólját lövi 1-0. A gól a vendégeknek ad újabb ön­bizalmat és a 20. percben Kovács 1. nagy labdája jelent majdnem csen­getést. A végén feljön a Vasutas,de az eredményen változtatni nem tud. Jól játszott: Dongó, Barna, Csere, Némedi, Cseh. A csapat erősen megérezte Tóth Pista hiányát a kapuban, aki az elmúlt héten megsérült. A kiváló kapuvédő néhány hétig nem játszhat Kiskunhalasi VSE-KTK 2:0 (2­), Kiskunhalas I. o. b. Vezette: Laskai. Nem várt vereség érte a KTK csapatát Halason. Az éllovas hazai csapat az első félidőben két góllal terhelte meg a KTK hálóját Molnár révén, ezzel szemben a KTK még egy becsület gólt sem tud össze­hozni, pedig Szabó II. előtt 1:0 állásnál erre alkalom is nyílik. Alig félidőben a hazaiak az eredmény tartására törekszenek, a KTK mind­jobban visszaesik. Az eredmény eb­ben a félidőben már nem változik, ami annyit jelent valószínűleg, hogy az őszi idényben a KKVSE-től a bajnoki címet elvenni nem lehet. A győzelem ebben az arányban is meg­érdemelt. A KTK néhány játékosa formán alul játszott. Cs. Barátság II.-­Vasutas II. 7:0(4:0) Csongrád II. o. b. Vezette: Szőllősi. A Vasutas II. csak arra törekedett, hogy keveset kapjon. KTK II.—Pálmonostora 8:0 (4:0), II. oszt. bajnoki. Vezette: Kovács. Az első félidő 30. percéig bírta magát tartani a pálmonostorai együt­tes. Ekkor Kovács lövése után még három gólt lőtt a KTK ebben a fél­időben. Szünet után újabb négy gól következik. A gólokat Galló 1, Kovács 2, Csillag Zoli 2, Mészáros lőtték. Rendőrség—Cs. Hangya 2:1 (0:1). Csongrád II. o. b. Vezette: Tompas. Az első félidőt főleg hazai táma­dások jellemzik. A 35. percben a Hangya vezetést szerez 0:1. Kiegyen­lítésre ebben a félidőben már nem kerül sor, de a második félidő nem csak egyenlítést, hanem győzelmet is hoz. A 80. percben Rádi, míg a 43. percben Csenki a góllövőnk. A csapat a végén ,indián­ módra har­colt a győzelemért és sikerült. Kitűnt: Csenki, Dinnyés, Kurucz és Surján. VASÁRNAP SPORTJA KTK—Kecskeméti MÁV I. o. b. itthon délután 3 órakor, Csongrádi Tisza—Vasutas I. o. b. Csongrádon, Cs. Barátság II.-KTK II. II. o. b. itthon délután 1 órakor, Rendőrség —Vasutas II. o. b. itthon délelőtt 11 órakor. A T Vasárnap már a délőtti órákban el kell kezdeni a bajnoki mérkőzé­sek sorozatát. A Vasutas Csongrádon játszik nem sok győzelmi eséllyel. Jó előmérkőzést ígér a KTK II — Csongrádi Barátság II. és a Ren­dőrség—Vasutas II. mérkőzés is. A bajnokság állása az I. o.-ban 1. KKVSE6 5 1 1­26: 411 2. KMTE6 4 1 111: 59 3. KTK6 4 1 124: 79 4. SzMÁV6 2 3 117: 97 5. KAC6 3 1 2­21:147 6. Cs. Tisza 5 3 1 119:167 7. Jhalma6 3 1 214:127 8 Balmás6 1 3 210:125 9. Mind87.5 2— 3 9:144 10. Kistelek6 2— 418:294 11. Vasutas6 1— 5 5:212 12. KMÁV2 1— 1 2:102 13. Kmajsa5— 1 4 6:221 14. SzMTE 5— 1 4 4:211 KTK II. az élen a 1. oszt.-ban 1. KTK II.4 4­­ 32:28 2. Rendőrség­ 5 4 1 14:68 3. Cs. Bar. 114 3 1 19:66 4. Kistelek 11.3 2 1 12:14 5. Pálmonost.4 2 2 1014 4 6. Cs. Hangya 4 ------- 4 4:20 0 7. Cs. Tiszai I. 3----------3 2:14 0 8. Vasutas II. 3----------3 1:25 0 — A táblázatoknál a le nem ját­szott mérkőzések pontjai nincsenek beszámítva. KOSÁRLABDA Diósgyőri VTK—Vasutas 20-26 Diósgyőr, NB. I. női mérkőzés Vezette: Balogh és Fazekas (Bpest) Több mint félezer néző előtt ját­szottak lányaink Diósgyőrött, ahol fergeteges hazai biztatások mellett egy kosár veszteséggel vereséget szenvedtek. Döntetlen félidő után lányaink vezetnek sokáig, de a vé­gén óriási balszerencsével elvesztjük a mérkőzést. Nem ment a büntető dobás sem pedig ezzel is nyerhet­tünk volna. Kosárdobók: Tóth 11, Fazekas 10, Dánffy 3, Fekete 2. Vasárnap: Vasutas—Postás NB. I.-es női kosárlabda mérkőzés lesz a Vasutas pályán délután 3 órai kezdettel. A budapesti Postások ki­tűnő játékerőt képviselnek. Kiskunfélegyháza város atlétikai bajnokságát szomba­ton délután 2 órakor a következő beosztással kezdik: 5x10-as staféta, magas és súly—1(X) m. selejtező, távol és diszkosz, 800 és 200 m. selejtező. Vasárnap délelőtt 10 órakor 100 m. rúd és gerely 400 m. hár­masugrás, 1900., 200 m . svédváltó. miRAIENVESZTIK minden gyapjút d­rogoaan értékesíthetnek. Sieiner Endre 3­2 Szent János-tér Elhullott lőszer bejelentése. 15336/1947. szám. Az 5390/1947. M. E. számú rendelet alapján fel­hívom a lakosság figyelmét arra, hogy ha bárki elhagyott, vagy kilőtt, de le nem robbant lőszert, vagy egyéb robbanó anyagot talál, köteles azt haladéktalanul a mérnöki hivatalná (Városháza, II. emelet 4 ) bejelenteni. Dr. Vidéki Mihály s. k. polgármester h. A magyar kommunista párt mozgalmi hírei: Az MKP városi és járási szervezete választmányi értekez­letet tart vasárnap d. e. 8 órakor. A választmányi tagok megjele­nése kötelező. Hétfőn, 20-án este 6 órakor értel­miségi vitaest, 7 órakor kulturpróba. Kedden, 21-én este 6 kor végre­hajtó bizottsági ülés, délután fél 5 órakor a dohánybeváltó pártszervezet pártnapot tart. Szerdán, 22 én este 7-kor kultur­próba. Csütörtökön, 23 án d­­e 10 órakor gyülekezés a párthelyiségben és Jász­­ó alatt kivonulás a hősök sírjához. Pénteken, 24 én este 7-kor kultur­próba, fél 3 órakor a Szijjártó-telepi szervezetnél pártnapot tartunk. Szombaton, 25 én 5 órakor párt­­napot tartunk, melyre mindenkit sze­retettel vár a vezetőség. Vasárnap, 26 án a Körösi úti párt­szervezet délelőtt 11 órai kezdettel pártnapot tart. I­TIU­M­­I HÍRES Születtek: Bezsenyi Mária, Sinka István, Szombati József, Kossis B. Ferenc, Palotás László, Csáki Ferenc, Palásti István, Makó Terézia, Juhász Sándor, Lantos Sándor, Rigó Tibor, Borbély János Gábor, Palásti Marika. Beiratkoztak: Neumann József —Lajos Ilona, Patai Sándor—Víz­hányó Mária, Schleier Sándor Gyula —Kalmár Erzsébet, Csuka Imre— Keserű Rozália, Torma István Antal —Farkas Mária, Török Imre—Kollár Erzsébet, Endre János — Bajnóczi Franciska, Nemes Nagy József—Kis Mária, Szél Illés—Mészáros Mária, Szűcs István—Petróczi Luca, Csenki Gábor—Dezsik Mária, Gulyás László —Hideg Erzsébet, Farkas Sándor— Szemerédi Ilona, Petkó Rajczó Imre —Patyi Erzsébet, Kovács Mihály— Farkas Franciska, Bandzsal József —Tóth Rozália, Fekete József Sándor —Czibolya Erzsébet, Fekete Mihály —István Mária, Kis Sándor—Hörcsik Erzsébet, Horváth György—Vakulya Magdolna, Gyovai Sándor—Fekete Terézia, Dósai Jenő—Cseri Veronika, Vakulya József Mihály—Virág Anna, Fazekas László—Görög Mária, Lacsák György—Fazekas Ilona, Tarjányi Ist­ván—Tóth Mária Ilona. Házasságot kötöttek: Iványi Pál Boldizsár—Sz. Kovács Sarolta, Biró Albert—Tóth Margit, Dinnyés István­­—Cseri Rozália, Illés István—Ha­ja­­gos Tóth Julianna, Bánó Szabó Béla József—Fekete Ilona, Kristóf János József— Fekete Ilona, Farkas Béla— Horváth Ilona, Ungvári Benő—Fe­hérvári Ilona. MINDENSZENTEKRE koszorúk és csokrok nagy választékban kaphatók RÓZSA virágüzlet „PELEGYHÁZI KÖZLÖNY" Falalói nerkesztó: Kohut Bála. Felelős kiadó: Gyen*» Károly, fcarkantektfi Deák Farme a. T. Telecon, UA Kiadja: MKP klekaalélegyházi narrexeta. Kórszatári díj: 1 hóra 1.8«, 1 hóra . « káac M.—, 1 írre ■».— Forint ▼aauófl nyomda bártól n*ksalál#gy*áre, Barcsányi a tea­­­mám. Nyomdáért tatától! V.U Miklás­n/Ttu­rmfó Olvassuk a Félegyházi Közlönyt I uiudmia? Zsigó László (szül. 1926 ban) asztranáni 204/1 számú táborból április 6 án adott életjelt magáról utoljára. Aki tud róla, értesítse aggódó édesanyját Kiskunfélegyháza, Bástya utca 19. férfi, női és gyermekcipők legolcsóbban Polláknál kapható (Marika fényképész mellett.) S—4 rtuer majc. Meghaltak: Pintér Zsuzsanna 30 éves, Ficsór Mária 7 hónapos, Pa­lásti István 2 hónapos, Csakó Juli­anna 27 napos, özv. Seres Mihályné sz Kis Janka 87 éves, özv. Hatvani Andrásné sz. Szabó Rozália 82 éves, Fricska István 40 éves, Csömör Dá­niel 3 hónapos, özv. Kósa Józsefné sz. Kovács Rozália 87 éves, özv. Tóth Jánosné sz. Ficsór Anna 47 éves, Tarjányi Erzsébet 61 éves, Móczár András 71 éves korában.