Dolgozók Lapja, 1973. július (26. évfolyam, 152-177. szám)

1973-07-27 / 174. szám

1973­. július 27. pen­tet ABBÖtUBDCIfeS DOLGOZOK LAPJA ALLAS Felveszünk­ építőipari anyagis­merettel, tehergépkocsi-vezetői jo­gosítvánnyal és gépkocsivezetői gyakorlattal rendelkező anyagbe­szerzőt. Érdeklődni lehet: Tata­bányai Ingatlankezelő Vállalat, Tatabánya V., Tass vezér u. V. Telefon: 82-45. 2389 LAKAS Hétvégi ház eladó, 200 négyszög­öl szőlővel. Szőlőhegy 23. Tatabánya-Újváros, 2439 Azonnal beköltözhető szövetke­zeti, 2 szobás kertes lakás eladó. Érdeklődni lehet Kertváros, Bala út 10/2. 2402 Eladó Szár I., Béke u. 23. szám alatti 4 szoba összkomfortos ker­tes ház, 400 négyszögöl termő gyümölcsfákkal. Az kerttel, meg­egyezés szerint. Érdeklődni a fenti címen. 2414 Eladó tatabánya-dózsakerti OTP-s egyszobás öröklakás OTP átvállalással, vagy tanácsi lakás­ra cserélném. ,,Vidéki előnyben’* jeligére a kiadóba (Megyei Ta­nács) . 2255 Tata­i, Kiss Ernő utca 4. szá­mú 1 szoba-konyhás ház 506 négyszögöles telekkel beköltözhe­tően eladó. 2436 Esztergom főútvonalán, épületben, egyszoba-konyha, villa­fél­komfort, külön bejárattal azonnal beköltözhető. 80 00o Ft. Megte­kinthető: Esztergom, Kiss János u. 50. 16 órától. 2443 JARMO CX-es vizsgáztatott Zastava Tatán egy garázs eladó. Érdek­es fedni: Tatabánya-Újváros, Ifjú­munkás u. 43. VII. 1. Este 6 után. 2433 Most Sürgősen vizsgázott 601-es Trabant eladó. Megtekinthető mindennap 17 órától. Tatabánya VL, Néphadsereg u. 124. 2440 Jó állapotban lévő személygépkocsi műszaki Warszawa vizsga után eladó. Érdeklődni lehet Ta­tabánya V„ Mártírok u. 50 n/1. 2401 ID rendszámú Trabant megkímélt állapotban eladó. Lim. Be­­reczky János, Komárom, Ady Endre u. 9. 2429 Jó állapotban lévő 408-as Moszk­vics eladó. Érdeklődni: Eszter­gom, Béke tér 12. Hock Ferenc. 2448 Garanciális Zsiguli személygép­kocsi eladó. Érdeklődni lehet mindennap 17 H., Madách u. 9. órától. Tatabánya 2447 A BELOIANNISZ HÍRADÁSTECHNIKAI felvételt hirdet: 14 éves felüti nőknek Eladó szóló Bajon, dr. Zsindely Endre-féle nemes fajták. Érdek­lődni: Koblencz, Baj, Kis u. 4. vagy a helyszínen. 2415 Alsógallán 180 négyszögöl szőlő eladó. Tatabánya, Mártírok útja 4. IH/1. 2450 Neszmélyen dunai panorámával 400 négyszögöl termő gyümölcsös, szőlő olcsón eladó. Megosztva is. Közmüvesitési lehetőség van. Cím: Kökény József, Almásfüzi­tő, Fő u. 25. 2427 Sürgősen vennék gáztűzhelyet, vagy gázrezsót palackkal. Tata­bánya I., Kandó u. 6. 2426 Eladó egytárgyas. 2000-res Si­máé (indiai) kötőgép. Tatabánya- Újváros, Schönherz Z. u. 29. III/4. 2446 Országos győztes apától, kitűnő anyától származó 10 hónapos kölyök I. minősítésű Dobermann szuka eladó, vagy elcserélhető komondor, kuvasz, vagy dog faj­tára. Megtekinthető a tatabányai kiállításon, vagy Oroszlány, Ro­senberg u. 19/3. Tel.: 495. 2407 HÁZASSÁG Elvált, egyedülálló 46 éves 173 cm. barna szakmunkás férfi jó anyagiakkal keres házasság cél­jából víg kedélyű özvegy, vagy el­vált asszonyt. Egy gyerek akadály. „Szüret” jeligére a nem ta­tabányai hirdetőbe. 2449 Megismerkednék házasság cél­jából 55—58 éves korig egyedül­álló hölggyel, 2000 Ft. nyugdíjam és kétszobás távfűtéses lakásom van. „Várom” jeligére a kiadóba. (Megyei Tanács). 2424 59 éves nyugdíjas, középterme­tű barna asszony, önhibáján kí­vül különvált, ezúton keresi egy magányos férfi ismeretségét há­zasság céljából. Fényképes leve­lekre válaszolok. „Rossz egyedül” jeligére a tatai hirdetőbe. 2437 Az Autóközlekedési Tan­intézet Tatán és Tatabá­nyán folyamatosan indít személygépkocsi-vezetői tanfolyamokat. A tanfo­lyamokra jelentkezési le­hetőség — hétfő és szom­bat kivételével — 8 órá­tól 12 óráig, Tata II., Tó­part u. 16. sz. alatt. „ Tel.: Tata—515. VEGYES Vili. általánost Moser művelésű szőlő eladó, öt­éves rizlingszilváni, tramini. Ér­deklődés a helyszínen szombat­végzettek vasárnap Tatabánya-Újváros, M—1-es út mellett. 19. sz. koc­kaházzal szemben, gyalogátkelő­helynél. 2432 jelentkezzetek Parkett csiszolás és lakkozás .." fill­­ vidékre is. Góg Nándor, Tatabá­nya V., Győri u. 60. 1/3. muanvao­ e do 0070 2257 faluUBI I­­U&J­B^SUUsjy wALU szakmunkas-taRUionak! betanított munkára mm MM A jelentkezők a gyáregység munkaügyi előadójánál Jelentkezni lehet: a MAGYAR VTSCOS AGY­ÁR bővebb felvilágosítást személyzeti osztályán­ kapnak. am­e GYÁR TATABÁNYAI fizik­a GYÁREGYSÉGE Tatabánya II., Tavaszmező u. 3. (II. Erőmű mellett) Az elméleti képzés az esztergomi 317. sz. Ipari Szak­munkásképző Intézetben, a gyakorlati oktatás a nyer­gesújfalui MAGYAR VISCOSAGYARBAN folyik. A jelentkezők számára az évfolyamtól és tanulmányi eredménytől függő 100—550 Ft-os tanulmányi ösztön­díjon felül 400 Ft társadalmi tanulmányi ösztöndíjat biztosít a vállalat. A jó tanulmányi eredményt el­érőket III. évtől kezdődően órabérben foglalkoztatja a MAGYAR VISCOSAGYÁR. A tanulók munkaruhát, 1 Ft térítés ellenében ebédet, a tanulmányi eredmény­től és évfolyamtól függően, év végi részesedést kap­nak, szükség esetén a tanulók részére szállást is biz­tosítunk. Labdarúgó USVK - járásokban is döntenek A labdarúgó MNK megyei selejtezőjének második fordu­lója augusztus 5-én lesz. Ame­lyik csapat a Nyári Totó Ku­pában szerepel, a találkozót augusztus 8-ra, szerdára ha­laszthatja. Ezúttal is min­dig az alacsonyabb osztályú együt­tes a pályaválasztó, egyenlő szintűeikn­él pedig az a csapat, amelyik az első fordulóban idegenben játszott. Ha viszont az összesorsoltak közül mind­kettő pályaválasztó, vagy ven­dég volt, a szövetség sorsolása szerint játszik otthonában. A második forduló párosí­tása: Nagysápi KSK—Ak­na­­völgyi Bányász, Komáromi já­rási első helyezett—Nagyig­­mándi KSK, Komáromi Olaj­­munkás—Bábolnai SE, Tatai járási első helyezett—Tatabá­nyai Vasas, Tatai AC— KOMÉP SC, Ácsi Kinizsi— Komáromi AC, Rákóczi SE— Oroszlányi Bányász. (A KAC és az Ácsi Kinizsi kérte szövetségtől, hogy mérkőzésü­n­ket már július 29-én lejátsz­hassák.) A megyei selejtező harma­dik fordulóját augusztus 29-én bonyolítják le. Dorogon csak két csapat A dorogi járásban mindös­­­s­ze két járási csapat jelentke­zett az MNK selejtezőre: a bajnok Dömös és a harmadik helyezett Nagysáp. Pedig hogy mennyire érdemes a kupa­­küzdelemben részt venni, ta­núsítja a Nagysápon, lejátszó­dott mérkőzés, mely nagyszerű viadalt hozott. A dömösiek rkár az első percben megszerezték a veze­tést, de még ebben a részben a hazai csapat játék­két szép góllal fordított az álláson. A második félidőben a soro­zatos döm­ösi támadások egyi­ke góllal végződött. Mindkét csapat hallatlan erőbedobással küzdött, de maradt a 2:2-es állás. Ezért 2x15 perc hosszab­bítás következett. A két csapat küzdőszelleme töretlen m­­aradt, az izgalmak fokozódtak. A dömösiek értek el gólt, de négy perccel a vég­ső sípszó előtt a nagysápi hát­véd, Juhász Gyula nagy lövés­sel bevette a vendégiek kapu­ját. 3:3. Ezután 11-es rúgásokkal kellett eldönteni a továbbjutás sorsát. Ezt idegileg a hazaiak jobban bírták, mert mindegyik büntetőt berúgták, míg a ven­dégek egymás után hármat kihagytak. A dömösiek voltak az elsők, akik gratuláltak a nagysápi együttesnek. Az eredmény: Nagysáp— Dömös 5:2 (2:1, 2:2, 2:3, 3:3), 200 néző, vezette: Faragó Fe­renc. Forró légkör — és óvás A komáromi járásiban, a Csá­szár—Bakonysárkány mérkő­zésen is igazi kupahangulat uralkodott. A vendégek két­gólos vezetésre tettek szert, s a hazaiak ebben a játék­részben csak szépíteni tudtak. A második félidőben a küzde­lem még fokozódott. Végül a helyzeteit jobban kihasználó Császár nyert. A Bakonysárkányi MEDOSZ viszont megóvta a mérkőzést, mert szerinte a császári csa­patban Ress István igazolásá­val (akinek a neve a jegyző­könyvben is szerepel) Markót Andr­ás játszott. Ress állítólag a mérkőzés időpontjában ott tartózkodott, ahol tényleges katona­ idejét tölti. A gyelmi labdarúgó szövetség fő­bizottságának tehát máris akadt dolga: sürgősen kell döntenie, mert július 29-é­n már az MNK járási dön­tőjére kerül sor, így egyelőre még az kétes, ki lesz a másik ágon továbbjutó Ete ellenfele, a Császári TSZ SZC, mely mérkőzést megnyerte (de le­­­het, hogy jogtalanul szerepel­tetett egy játékost), vagy pe­dig az óvó Bakonysárkány. Az Ete—Cancóház találko­zón is forrott a légkör. A két­szer 45 perces játékidő nem hozott döntést, ekkor 2:2-re állt az eredmény. Kétszer 15 perces hosszabbításban a ha­zaiaknak jött ki jobban a lé­pés, mert az első 15 percben szereztek egy gólt, melyet az­tán még kettővel megtoldot­tak, így a 120 perces találkozó végén már biztosan győztek. Eredményeik: Császár—Ba­­konysárkány 4:3 (1:2), 200 né­ző, v.: Bakony Ete—Canceház 5:2 (0:1, 2:2, 3:2), 150 néző, v.: Molnár L. 7 Vízilabda OB -n Döntetlent érdemeltek volna TIPOGRÁFIA —TATABÁNYAI BÁNYÁSZ 6:3 (3:0, 0:2, 2:1, 2:0) Budapest, vezette: Dombi. Tatabánya: Nagyváradi — Czinder, Angyal, Pongrácz, Lázár, Persely, Petrik. A két csapat találkozója ér­dekes, izgalmas, jó színvonalú volt. Az első negyedben mind­két oldalon gyors akciókból estek a gólok. A második ne­gyedben a bányászok büntető­ből egyenlítettek, sőt, a veze­tést is megszerezhették volna, de emberelőnyös helyzetüket nem tudták gólra váltani. A harmadik negyedben Persely kiállítása után a tatabányaiak kerültek emberhátrányba, de jól védekeztek. Már-már úgy látszott, ezt kihúzzák gól nél­kül, amikor a játékvezető vi­tatható esetben büntetőt ítélt ellenük. Ismét a fővárosiak jutottak vezetéshez. A Bá­nyásznak még egyszer sikerült egyenlítenie emberelőnyös helyzetben, de aztán már csak velük szemben volt szigorú a játékvezető és Petrik kiállítá­sával, majd egy büntető meg­ítélésével eldőlt a találkozó sorsa. A tatabányai fiúk mutatott a játékukkal rászolgáltak volna döntetlenre. Gólszerzők: Persely 2, Lázár (4 m-ből). Sportlövészet Sikerek a vidékbajnokságon Az esztergomi lövész­klu­bot Szegeden a felnőtt férfi­ak, Egerben a női versenyzők és Pécsett a junior­ fiúk kép­viselték az idei országos vi­dékbajnokságokon. A felnőtt férfiak három csa­pat és egyéni számban indul­tak. Kovács László, a kisöbű sportpuska 60 lövéses fekvő verseny­számban 591 körös eredménnyel harmadik, a Pó­­cza, Erős, Kovács, Schön­­walder összeállítású csapat két második helyezést ért el. (Kisöbű sportpuska 60 lövés fekvő és 60 lövés álló test­helyzetben.) A nők versenyében Juhász Zsuzsanna remekelt: a stan­dard puska 3x20 lövés ös­­­szetett számot 554 körrel nyerte, s ez az eredmény or­szágos vidékbajnokságot jelen­tett számára. A Juhász, Tóth, Tóbiás összeállítású csapat a standard puska 60 lövés álló testhelyzetben második lett 1407 körrel. Úgyszintén az összetett számban is második a Juhász, Tóth, Csiffáry ös­­­szeállítású csapat, 1547 körrel. A legsikeresebb szereplés a junior-fiúk nevéhez fűződik. A kisöbű sportpuska 3x40 lö­vés összetettben Schönwal­­der Miklós 1117 körrel orszá­gos vidékbajnok. Kékesi Gyu­la ugyanebben a számban 1104 körrel a negyedik lett. A standard puska 60 lövés ál­ló testhelyzetben Lovas Fe­renc 526 körrel második, a 60 lövéses fekvő számban 586, az összetettben 557 kört ért el, s ezzel mindkét számban a har­madik helyet szerezte meg korcsoportjában. Eredménye rendkívül figyelemre méltó, mert első éves ifjúsági ver­senyző, s már többször telje­sítette az aranyjelvényes szin­tet. Csapatban három fegyver­­számban indultak a juniorok: kettőben bajnoki első helyet (a standard puska 60 lövéses állóban és az összetettben), a fekvő számban pedig máso­dik helyet szerzett a Schön­­walder, Lovas és Kékesi ös­­­szeállítású együttes. Juhász Zsuzsanna országos vidékbajnok Kézi­labda Edzőmérkőzés a csehszlovák bajnok ellen Alig egy hónapja fejeződött be a kézilabda NB I-ben a ta­vaszi idény s szabadság után a rövid nyári a Tatabányai Bányász NB I-es női és férfi csapata már teljes lendülettel készül az őszi szezonra. Ta­vasszal mindkét együttes bajnoki táblázat élmezőnyében a végzett és ha ezt meg akarják tartani — vagy még előbbre lépni — akkor a kánikulai melegben is komolyan kell ér­te dolgozniuk. A Bányász női csapata ma délután 5 órától pályáján már edzőmérkőzéseket is játszik és nem is akármilyen ellenféllel: a csehszlovák bajnok Pasztika Nyitra lesz a partner. A tata­bányai lányok még nem tarta­nak­ a formába hozó időszak­nál, eddig inkább erőnléti munkát végeztek, de a rangos csapat elleni mérkőzés min­denképpen jól szolgálja majd a felkészülést. Eddig a csapat minden tagja nem is tudott együtt dolgozni, mert Németh Piroska a VB-re készülő fel­nőtt válogatott edzőtáborozá­sán vesz részt, Mogyorósi Márta és Huj Elvira pedig az ifjúsági válogatottal táboro­zott. Mogyorósi és Huj ezen az edzőmérkőzésen sem szere­pel, mert az NDK-ba utaznak az ifi-válogatottal. (Mogyorósi csak akkor utazik, ha szomba­ti térdsérülése rendbe jön.) Mindenesetre azok a szur­kolók, akik már kiéheztek egy kis jó kézilabda csemegére, a Bányász pályán ennek tanúi­­ lehetnek. A Bányász-fiúk — a lányok­hoz hasonlóan — szorgalma­san készülnek az őszi idényre. A héten már naponta két ed­zést is tartanak, és szombaton edzőmérkőzést játszanak Győr­ben, a Rába ETO-val. Kell is a buzgalom, hiszen a tavaszi idényben 5—6 olyan pontot engedtek ki a kezükből, amit taktikai vereségnek lehet elkönyvelni. Az őszi idényre egy fokkal feljebb tették mércét, amiért elsősorban most a több és intenzívebb munkát kell folytatniuk. A csapat 14 tagú kerettel dolgozik. Páno­­vics lába is rendbe jött a nyári pihenő alatt. A válogatott Si­­mó panaszkodik kisebb sérü­lésre, de őt kemény fából fa­ragták és így is keményen edz.