Dolgozók Lapja, 1982. március (37. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-31 / 76. szám

WB.­ivmiW'ft TtWTr&Vin'K TrATfX Területi labdarúgó-bajnokság Csak a Rákóczi nyert —Vesznek a pontok RÁKÓCZI SE—RÁCKEVE Domanyik, Veller, Sikesdi, 2:0 (1:0) Kosa, illetve Nagy P. Tate, 200 néző, vezette: Var­ga S. Rákóczi, Kerekes, — Guzsik, Holdampf: Wietner, Kocsis, — Sikesdi, Kosa, Domnyik, K­issi Anti — Wel­ler­, Németh (Váczi), A 6. percben Németh szög­letet nehezein tisztáztak a ven­dégek, majd Sikesdi remek szaltóját tartóztatták fel. A 12. percben Németh szögletébe Kishonti belenyúlt, a labda alig ment mellé. Egy perc múlva Kerekes—Guzsik össz­­játék után Domanyik a kapu elé emelt, Kishonti­ a jobb sarokba vágta a labdát. 1:0. Továbbra is a hazai csapat irányította a játékot. A 31. percben Németh elhúzott vé­dője mellett, de kapu elé lőtt labdáját Veller 4 méterről el­puskázta! A 44. percben Do­manyik iramodott meg a jobb oldalon, a vendégek csak szög­letre tudtak tisztázni.­­Németh beívelt labdáját a védők rövi­den mentették, majd Veller lövését a kapus bravúrral tisztázta. A második félidő góllal kez­dődött. Sikesdit szabálytalanul akasztották a védők. Doma­­nyik hatalmas lövése a kapus lába között a hálóba vágódott. 2:0. A vendégek szabálytalan­ságait két sárga lappal és egy piros lappal ,,jutalmazta" a mérkőz­ésvezető. A 81. perc­ben a ráckeveiek szögletét merí­­tő Veller jól játszott Váczi­­hoz, aki lefutotta védőjét, kö­zépre lőtt Domanyiknak, a­ki elől a kapus nehezen tiszta­. Bort. Kemény mérkőzésen a jól játszó hazaiak nagyobb arány­ban is győzhettek volna. Jók: TATAI AC—MANYI TK 1:1 (1:0) Mány. 100 néző, vezette: Pálfi. TAC: Szabó — Rácz, Takács Keczkó, I., Csapó, Horváth — Várszegi, Kiss (Skorlek) — Iski, Tóth M. (Németh F.), Takács J. A tatai csapatnak a ver­senyben maradáshoz pontot kellett szereznie. A rossz tala­jú pályán a hazai csapat kez­dett jobban és egymás után két szögletet harcolt ki. A vendégek első támadása vi­szont gólt hozott. Takács Já­nos 16 méteres nagy erejű lö­vésébe Izsó belenyúlt és róla saját kapujába pattant a labda. 1 :0. Ezután Várszegi veszélyez­tetett, de lövése a kapufa tö­vénél hagyta el a játékteret. Szia­bő merész ki­vetődéssel tisztázott egy rosszul sikerült hazaadást. A 42. percben Ku­­rucz lövése csattant a kapu­fán. Tatai helyzet vezette be a má­sodik félidőt, de Iski nagy hely­zetben tíz méterről mellé lőtt. Az 50. percben Takács János lövése Izsóról pattant szöglet­re. Három perccel később Kriczkó szöglete után Várszegi a kapu torkából fejelt fölé. A hazaiak egyre durvábban­­ játszottak. A 65. percben Kisst téri lőt­ték le, aki nem tudta folytatni a játékot. egy perc­cel később Takács János jutott ugyanarra szabadrúgása a sorsra. Keczkó pattant le a sorfalról, majd Iski tíz mé­terről lőtt, de a kapus bra­vúrral hárított. A 85. percben Albrechtet a játékvezető utánrúgásért kiállította. Már csak két perc volt hátra, ami­kor egy lapos beadás után Csapó a csatárokat megszé­gyenítő módon saját kapujába vágta a labdát. 1:1. Biztos győzelemtől esett el a tatai csapat egy könnyelmű megmozdulás következtében. Jók: Takács I., Tóth M., Vár­szegi, Rácz. MEZŐFALVA —OROSZLÁNY 1:0 (1:0) Oroszlány, 200­ néző, vezet­te: Ila. OBSK: Acsádi — Ve­rő, Horváth I., Kláris, Hor­váth II. — Fedor, Treznik, Bánfi — Czeczon, Fazekas, Csanálosy. Az első eml­íté­sre méltó ese­mény a 25. percben történt: egy szögletrúgás után a ven­dégek jobbösszekötője hat méterről mellé fejelt. A má­sik oldalon Horváth bal oldal­ról beívelt labdája üresen ta­lálta a jól helyezkedő Fedort, de a középpályás elügyetlen­­kedte a helyzetet. Közepes színvonalú játékkal teltek a percek. Hat perccel a félidő befejezése előtt Csanálos a bal­szélről ívelt középre. A kapus alászaladt a labdának, de be­lül az OBSK csatárai elvétet­ték a labdát. A 40. percben egy jobb oldali szöglet után a jobbösszekötő helyéről Szabó a hálóba fejelt. 1:0. Fordulás után jobbára az Oroszlány támadott, de erőt­lenül. Az 50. percben Horváth lövése szállt mellé, majd Faze­kas háttal a kapunak lőtt fölé. Ahogy teltek a percek, egyre nyilvánvalóbb lett a vereség. Kláris, majd Horváth J. és Fazekas próbálkozott még, de a kapus hárított. Olyan együttestől kapott ki hazai pályán a Bányász, ame­lyet biztosan le kellett volna győznie. A csapat az eddig le­játszott hat mérkőzésből nyolc pontot szerzett, de teljesít­ménygörbéje lefelé ível. egy-két ilyen vereség és még a gárda leszakad az élbolytól. III. KER. TTVE—MVM VASAS 2:1 (0:1) Budapest, Hévíz u. 600 né­ző, v.: Tóth J. MVM Vasas: Burián — Huszák, Zöld, Var­ga, Ilosvay (Ipolyi), György, Cserép, Szenczy, Morecz, Pe­­szeki, Weiser (Mezei). A keményen indult mérkő­zésen, az 5. percben­ Ilosvay a levegőben ütközött a jobb­szélsővel és a földre érkezés­nél a lába úgy megsérült, hogy le kellett cserélni. A 15. percben Weiser jól adott kö­zépre, a kapus csak öklözni tudott. A lepattanó labdát Mo­recz élesen lőtte a hálóba. 0:1. A 25. percben az esztergo­miak végleg eldönthették vol­na a mérkőzés sorsát. Bal­oldali támadás után Szenczy adott be labdát, amit Peszeki egyből 7 méterről rálőtt, de az a jobb oldali kapufa lapjá­ról kivágódott. Erőszakossá vált a játék. A 40. percben Weiser kapott sárga lapot. Szünet után a 48. percben a kiugró balszélsőt Huszák szándékosan gáncsolta, amiért a játékvezető kiállította őt. Az 55 percben Weiserrel szem­ben törlesztettek és a csatárt sérülés miatt le kellett cse­rélni. A 61. percben egy ártal­­talmatlannak látszó labdát az esztergomi 16-osom belül a jobbszélső üresen vehette át. Mire feleszmélt a védelem, a csatár a hálóba lőtt. 1:1. A nagy iramú mérkőzés az utolsó percekben dőlt el. A 83. percben György Lajos negyven méteren át kísérte a balszélsőt, aki az alapvonalról visszagurított és a középcsa­tár az elmélázó védők között a hálóba kotorta a labdát. 2:1. Szenczynak lett volna alkalma az egyenlítésre, de 10 méterre a kaputól körül­ményeskedett. Az első félidőben biztos győztesnek látszott a MVM Vasas. Később sérülések és kiállítás miatt fellazult a védelem és hárítható gólokat kapott. Jók: Bullán, Varga. Cserép. Az egyik mányi csatár a TAC kapuja előtt rosszul találja el a labdát. (Fotó: Nagy Z.) „Gúla” Oroszlányban. Csanálosyra öt mezőfalvi védő is jut. (Fotó: Babér) A területi labd­arúgó-bajnok­ság Duna-csoportjának állása a 23. forduló után ez volt: 1. Érd 23155 349:17352.Ikarus 23134637:2730 3.Rákóczi 23125643:2929 4.ÉGSZÖV 23125632:2129 5.Oroszlány 23109 427:1829 6.Dömsöd 23109 441:3429 7.Soroksár 2389 537:2527 8.III. k. UTVE22114 738:2326 9.Esztergom 2389636 :3025 10.Ráckeve 2386937:3722 11.H. Toldi 23851036:4021 12.Mezőfalva 2376­10­31:4220 13.Mány 23 751133:3619 14.Medicor 235810­26:3918 15.Tatai AC 28661120:4018 16.Erzsébet 23 571132:3517 17.Dunaújv. Bp. 23­341616:50­10 18.H. Szondi 2316 1613:418 Almásfüzitői röplabdakrónika MNK-MÉRKŐZÉS KÖNNYŰSZERREL Az ATSC felnőtt női röplab­dacsapata Budapesten vívott MNK-mérkőzést a Postás SE- vel. Az ATSC felállása: Ar­gyelánné, Túri, Karsai, Pergéné, Németh, Póczos, Cib­akova, Barati. Edző: Csere: Ke­rekes László. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, mutatta ezt nemcsak a 3:0-ás füzitői győ­zelem,, hanem az is, hogy a három játszmában a Postás összesen nyolc pontot gyűjtött. Az első szettben még kifejtett némi ellenállást, és . csak” 15:5-re vesztett, a folytatásban már 15:3 lett az eredmény. A harmadik játszmában — an­nak­­ címére, hogy a füzitői edző mér minden cserejátéko­sát szerepeltette —, egyetlen pontot sem ért el a hazai csa­pat. JAVULÓBAN A JUNIOROK A junior csapatok (9—12. helyért), második tornáját az ATSC rendezte Almásfüzitőn. ATSC—Közgazdasági tem 3:0 (15:7, 15:7, 15:11). Egye­Az első szettben erősen kezdett a Közgazdasági, de a füzitői fia­t­alok bírták az iramot és át­vették játékkal a vezetést. Lendületes nyerte az első két­ szettet a hazai csapat. A har­madikra egy kicsit kifáradt, a Közgazda megragadta az­ al­kalmat, előnyt szerzett, de az ATSC összeszedte magát ás biztos 3:0-as győzelemmel fe­jezte be a mérkőzést. Az első nap többi eredmé­nye: Bp. Vasas—Bp. Sparta­cus 3:0. Bp. Vasas—Közgazda­­sági ESC 3:2. ATSC—Bp . Spartacus 3:2 (15:8, 14:16, 9:15, 16:14, 15:11). Az első szettet mozgékony, jó játékkal nyerték a hazaiak. Utána azonban megtorpant a csapat és a következő két játszmát nem tudta megfogni. A negyedik szettben mégis volt fej­e a fordításra, s a végén őgyőzte a Spartacust. A második nap: Bp. Sparta­cus—Közgazdasági ESC 3:2. Bp. Vasas—ATSC 3:0 (15:9, 15:13, 16:8.) Az­ almásfüzitői junior­ csapat ezen a mérkőzé­sen már nem volt formában. Az első szettet könnyen vette el tőle a Vasas. Ezután vala­mennyire összeszedte magát a gárda, vezetést is szerzett, az utolsó két pont elérésére azonban már nem volt ereje. Ezek után a Vasasnak más­­nem került nagy erőfeszítésé­be a győzelem kivívása. A tornán már javuló for­mában szerepeltek az ATSC fiataljai, de a minden mér­kőzést megnyerő Vasas je­lenleg még képzettebb együt­tes. Az ATSC Perge Attiláné edző irányításával az alábbi 6­­,7 kiállításban játszott: Ben­czik Gabriella, Borvendég Ka­talin, Nyikos Andrea, Majoro­si Mónika, Tihanyi Dóra, Sza­bolcs Judit, Havas Zsuzsa, H­’lóri Katalin, Halász Judit, Stingl Hajnalka, Bitter Ju­din 7 Kézilabda MNK Vérszegény győzelem TATABÁNYAI BÁNYÁSZ— PÉCSI MSC FÉRFI 28:27 (13:12) Tatabánya 500 néző. Ve­zette : Farkas. Péntek. TBSC: Hoffmann—Básti, Gubányi, Pál, Pánovics, Bényei. Baoos. Cserék: Vincze, Nagy, Maro­si, Flasch, Füredi. Edző: Si­mó Lajos. A férfi kézilabda MNK ti­zenkettes döntőjében sorozat­ban érik egymást a mérkőzé­sek és a tatabányai sorozatban gyengélkedik.csapat Úgy látszott a mérkőzés elején, hogy a vendég NB I- es csapattal szemben szép játékkal, biztos győzelmet aratt a tatabányai csapat. Pál vezérletével a hetedik perc­ben már 4:1-re vezetett is a hazai csapat, de utána mint­ha visszakapcsoltak volna egy sebességgel, felhozták maguk­ra az ellenfelet. Hoffman­n hiába hárított hétméterest is, a huszadik percben 7:7 volt az eredmény. A félidő haj­rájában a nagyon fegyelme­zetten és lelkesen játszó ven­dégek kétszer is vezetést sze­reztek és csak Pál bátor át­lövő játékának volt köszön­hető, hogy a szünetre egygó­­los előnyt szereztek a ha­zaiak. A második félidőben is so­kat kapkodott a hazai együt­tes, sorozatban hagyta kihasz­nálatlanul a gólhelyzeteket és a védekezésben lan volt. Fej-fej is határozat­mellett ha­ladt a két csapat a félidő közepéig, ezután többször is kétgólos előnyt szereztek a pécsiek- Nagy és Bényei gól­jaival egyenlített a Bányász és a győzelmet jelentő gólt Pál a mérkőzés lefújása előtt tíz másodperccel szerezte meg. A tatabányai csapat saját magának tette nehézzé a mér­kőzést, a vasárnapi, Debre­cen elleni mérkőzéshez ha­sonlóan most is csak egy gól­lal sikerült legyőzni olya­n csapatot, amelyet évekkel ezelőtt 10—15 góllal vertek hazai pályán.­ Góllövők: Pál 11, Gubányi 6, Bényei 6, Nagy 3, Flasch 2, Marosi, Jók, Pál és Bényei. Pénteken 17.30-tól újabb MNK- mérkőzést­ játszik ha­zai pályán a Bányász, a nagy rivális Elektromos ellen. Ökölvívó CSB Fölényes győzelem idegenben Bányász-válogatott —Vasutas-válogatott 18:6 A Bányász ökölvívó-válo­gatott egy „kihagyott” forduló után bizakodó hangulatban utazott­ Nagykanizsára a Va­sutas-válogatott elleni újabb mérkőzésére. (A március 21- re kiírt tatabányai meccs el­maradt az Építők elleni. Oka az volt, hogy a vendégek 6 (!) versenyzővel érkeztek a színhelyre, s ebből háromnak nem volt igazolása. Ezért még barátságos találkozót sem vívhattak- Az Építők másik két tagja igazoltan vol vezető edzőjével volt rá­külföl­dön. A kiírás értelmében a MÖSZ 16:0-ás aránnyal a két bajnoki pontot a Bányásznak adta.) A bizakodás — mint utóbb kiderült — most telje­sen jogos volt: a Bányász fölényes biztonsággal verte a Vasutas-csapatot. Nagykanizsa, városi sport­­csarnok, 800 néző. Vezették: Gaál, Somos.­ Pontoztak: Gesztődi, Kovács I., Szalai, Torma. A verseny krónikája (elöl a Bányász ökölvívói): 48 kg: Rózsa magabiztosan, taktikusan öklözött, végig fö­lényben volt Tóth A. ellen. Magyar bajnokhoz méltó meccset játszott. 2­0- 51 kg: Botos T. nem indulhatott, mert átesett a súlyhatáron, így Vá­radi ellenfél nélkül győ­zött. 2:2. (E mérkőzésit (nagyon várba a közönség!)pedig 54 kg: Farkas jól kezdett Kulcsár már az első menet­ben feladta ellene a küzdel­met 4:2. 57 kg: Kalányos irá­nyította a mérkőzést, többet kezdeményezett Mátyásnál. Egyhangú győzelme megérde­melt. 6:2. 60 kg: Konkoly közel azo­nos képességű ellenféllel ta­lálkozott, mégis megilletődött volt, bár néha megmutatta, hogy van benne tehetség. A 3. menetben a vezető bíró soro­zatos szabálytalanságért le­hetette, győzött Kiss 6:4. 63,5 kg: Hatalmas küzdelmet, sok szabbálytalan­kodást lát­hattak a szurkolók a Bara a—• Zámbó összecsapáson. A két­szeri intés után Bara vesz­tett, tehát egyenlítettek a vasutasok. 6:6. 67 kg: A régi formáját visszanyert Molnár Tibornak, EB-bronzérmes önkinek Gebri jutott ellenfélül, aki az első menetet még valahogy kibírta, aztán remek Molnár-megvil­­lanás után repült a törölköző­ 8:6. 71 kg: Hranek ismét hen­gerelt, Deél nem volt vele egy súlycsoportban, az első me­netben rögtön fel is adta a kilátástalan küzdelmet. 10:6. 75 kg: Bakos nagy erejű üté­seket vitt be ellenfele fejére és Kopics a harmadik me­netben feladta. 12:6, 81 kg: Pintér ismét jól ví­vott Kmul elleni, kihasználta hosszú karjait, egyenesei ve­szélyesek voltak. A harmadik menetben a Vasutas-edző még „időben” feladta. 14:6, 91 kg: A Taizs—Tóth párviadal amo­lyan adok-kapok után a másodikban első menete néhány tiszta egyenes „ült” és ezt megint feladás követte. 16:6. + 91 kg: Réder nem kapott ellenfelet. 18:6. A bányá­szcsapatnnak van még egy elmaradt mérkőzése, tavasszal fogatottja a Néphadsereg vá­ellen, nűleg április végén Ez valószí­Budapes­ten lesz. — Bükki — Felszabadulási Kupa Kisbéren Hatodik alkalommal rendezte meg a kisbéri Petőfi álta­lános iskola a község felszabadulásának évfordulója tiszte­letére ünnepi kézilabda-villámtornáját. A rendező iskola fiú- és leány­csapatain kívül indult a győri Gárdonyi iskola fiú- és leány, valamint a tatabányai Ságvári iskola leány, és az V. számú iskola fiúegyüttese. Kitűnő idő, kitűnő rendezés jellemezte a tornát. Goóz István iskolaigazgató megnyitó szavai után kezdetét vette — több száz gyermek hangorkánja közepette — a körmér­­k­őzést. A fiúk csoportjában körbeverés után első a tata­bá­rival második a győri, harmadik a hazai iskola csapata lett. A leányoknál a győriek vitték haza a szép kupát, második a kisbér, harmadikok pedig a tatabányai iskola. Külön díjat kapott a legjobb kapus, a legtöbb gólt lává