24 óra, 2005. május (16. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-04 / 103. szám

14 Érmek mellett különdíjat is kaptak a tatai vívók A Pécsen rendezett után­pótlás vívóverseny leg­eredményesebb egyesüle­te lett az OMS-Tata. A megméretésről Bojté Sza­bolcs két éremmel utaz­hatott haza. Munkatársunktól Vívás tata/tatabánya. A Mecsekal­­ján 3 korosztályban 6 versenyt rendeztek lány és fiú párbaj­tőrben. Az összesített pont­számok alapján a rangsorban az OMS-Tata vívói végeztek az élen, s elnyerték a legeredmé­nyesebb egyesületnek járó kü­löndíjat is. Eredmények Gyermek, fiú (36 induló): A versenyszámot Böjte Szabolcs (OMS) nyerte klubtársa, Kun Szilárd előtt. Mindkét fiú na­gyon jól szerepelt, Szabolcs ve­retlenül győzött, Szilárd pedig csak az aranymeccsen veszített klubtársa ellen. Gyermek, lány (31 induló): Balogh Dóra (OMS) a döntőbe jutott, s a 6. helyen végzett. Újonc fiú (56 induló): A gye­rekmezőnyben remekül szere­pelt Böjte Szabolcs itt is bejutott a legjobb nyolc közé, és a 6. he­lyet szerezte meg, miután egy hosszabbításos mérkőzésen mi­nimális különbségű vereséget szenvedett. Nagy Róbert (Tata­bányai SC) nyolcadik lett a 14 évesek versengésében. Újonc lány (42 induló): Bor­dás Réka (OMS) a selejtezőből kiemeltként jutott fel a direkt­­táblára. Magabiztosan jutott be a döntőbe, ahol a négy közé ju­tásért vívott találkozón 15-13-ra alulmaradt a későbbi győztes­sel szemben, így az 5. helyen végzett. Serdülő fiú (49 induló): Itt is, mint a gyermek korosztályban, két tatai fiú állhatott a verseny végén a dobogóra: Lunacsek Márton - aki egész nap nem ta­lált legyőzőre - vehette át az aranyérmet, míg a három ver­senyszámot végigvívó, szintén remek formát mutató Böjte Sza­bolcs a harmadik lett. A „házi döntő” most nem jöhetett létre, mivel a két fiú a négy között már farkasszemet nézett egy­mással. Serdülő lány (43 induló): A 15 éves lányok mezőnyében Böjte Tekla jutott döntőbe. A ta­tai lány a 6. helyet szerezte meg, miután kikapott a későbbi győztestől. Czigány Máté fölényesen győzött a bronzcsatában A kisbéri Czigány Máté a harmadik helyet szerezte meg a karatésok orszá­gos bajnokságán. Társai ezúttal nem szereztek ér­meket. K.L. : Karate megyei információ A 7-15 éve­sek országos bajnokságát Du­nakeszin rendezte a Magyar Karate Szövetség. A tavalyi év­től területi selejtezőn lehetett kivívni az indulás jogát. A Duna vonalát két részre osztották, mindkét területről két-két karatéka jutott a legjobbak kö­zé. Ugyancsak ketten képvisel­hették Budapestet és Pest me­gyét. A Tempó SE versenyzői közül Czigány Máté (Kisbér) kumitében, Szabados Laura (Komárom) katában, Szeniczey Réka (Tata) kumitében, Herceg Alex Valentin (Tatabánya) katában vette sikerrel a selejte­zőt, és indulhatott az országos döntőn. A fináléban Szabados Laura a 7­9 évesek között az első fordu­lóban vereséget szenvedett, s mivel a következő fordulóban legyőzője is vereséget szenve­dett, kiesett. Herceg Alex Valentin, legfia­­talabbként a mezőnyben, kika­pott az első fordulóban, de ő még kétszer indulhat ebben a kategóriában. Szeniczey Réka az első fordu­lóban maradt alul, ám legyőző­je a döntőig jutott, így a vigaszágon tovább küzdhetett. Végül is a negyedik helyet sze­rezte meg. Czigány Máté az első forduló­ban kikapott, de a harmadik he­lyért nagyarányú győzelmet aratva bronzérmet nyert. Filep Imre 5. dános mester, a csapat vezetőedzője elégedett a szerepléssel. Úgy fogalmazott: igaz, néhány érem­­­­mel adó­d­tak sak marad­tanítványai, , azonban figyelem­be véve a körülmé­­­­nyeket, jónak mondható a szereplés. •k­­ k -k tatabánya Hargitay Róbert, a tatabányai Péch Antal Műszaki Szakközépiskola és Gimnázi­umban tanulója két jelentős versenyen vett részt a napok­ban. A Szlovák Nagydíjon a ma­gyar válogatott színeiben a kadettek között küzdelemben a harmadik helyet szerezte meg. A Budapesten rendezett magyar küzdelemben aranyérmes lett. Czigány Máté harmadik helye szép eredmény 24 ÓRA - 2005. MÁJUS 4., SZERDA DIÁKSPORT Az országos döntőben korizhatnak legjobbjaink Görkorcsolyában is meg­rendezték a megyei diák­olimpia döntőjét. A leg­jobbak az országos baj­nokságra utazhatnak. Kovács László Görkorcsolya tatabánya A hét végén görkoris óvodásokkal, általános és kö­zépiskolásokkal népesült be a tatabányai Interspar parkolója. A diákolimpia megyei döntőjé­ben túlnyomórészben a megye­­székhelyen élő gyerekek vettek részt, ám érkeztek fiatalok Környéről és Tatáról is. A leg­ügyesebbek részt vehetnek az országos fináléban, amelyet május derekán Jászberényben rendeznek. Eredmények Óvodások,­­ korcsoportos fi­úk: 1. Freska Péter (Kodály Óvo­da, Tatabánya), 2. Szalai Gyula (Kodály), 3. Gila Balázs (Kodály). II. korcsoportos fiúk: 1. Bagyi Gergő (Kodály), 2. Cservanka Erik (Kodály), 3. Rozmár Kevin (Kodály). Il. korcsoportos fiúk: 1. Gila Bálint (Kodály), 2. Horváth László (Sárberki Logopédiai Óvoda, Tatabánya), 3. Hambur­ger Mária (Sárberki). Iskolások, I. korcsoportos lá­nyok: 1. Kopis Bernadett (Jókai­­iskola, Tatabánya), 2. Krajczár Csilla (Jókai), 3. Háklár Barbara (Széchenyi-iskola, Tatabánya). Fiúk: 1. Nagy Péter (Bolyai-isko­­la, Tatabánya), 2. Aradi Zsolt (Széchenyi), 3. Sáradi Martin (Sárberki iskola, Tatabánya). n. korcsoportos fiúk: 1. Mak­­szim Zsombor (Váci-iskola, Ta­tabánya), 2. Abnouje Nou­­reddine (Kodály-iskola, Tatabá­nya). III. korcsoportos lányok: 1. Kis Jenni (Bárdos-gimnázium, Tata­bánya), 2. Kisházy Nóra (Kőkúti, Tata), 3. Kisházy Anna (Kőkúti, Tata). Fiúk: 1. Béres Bence (Kis­faludy, Környe), 2. Ipach Robin (Talentum, Tata), 3. Szabó László (Dózsa, Tatabánya). IV. korcsoportos lányok: 1. Lugosi Dóra (Kodály), 2. Szabó Katalin (Dózsa), 3. Ipach Daniella (Talentum, Tata). IV. korcsoportos fiúk: 1. Ruska Tamás, 2. Győrök Ádám, 3. Háklár Krisztián (Széchenyi). V. korcsoportos lányok: 1. Keszler Andrea (Kossuth közgaz­dasági szakközépiskola­, Tatabá­nya). Fiúk: 1. Kis Gábriel (Bárdos). Nagy csatát vívtak a helyezésekért a középiskolások A petőfisek nyerték a csapatversenyt Több mint 400 diák neve­zett az Erőd-kupa elneve­zésű futóversenyre. A rendezvényen Komárom város nyolc általános és középiskoláinak tanulói vettek részt. Kovács L. Atlétika Komárom A Petőfi Sándor Álta­lános Iskola és a Körzeti Diák­sport Bizottság rendezte az Erőd-kupa küzdelmeit. A diá­koknak 900 métert kellett telje­síteniük. A csapatversenyt 272 ponttal a Petőfi-iskola nyerte a 86 pontos Jókai-gimnázium és az 58 pontot gyűjtő Feszty-isko­­la előtt. Eredmények 1. korcsoportos fiúk: 1. Pfieiszli Péter (Petőfi), 2. Czank Dávid (Petőfi), 3. Kiss Márk (Feszty). Lányok: 1. Dó­zsa Ágnes (Petőfi), 2. Polgár Vi­vien (Petőfi), 3. Majer Nikolett (Petőfi). 13. korcsoportos fiúk: 1. Zsemberi András (Bozsik), 2. Nagy Richard (Petőfi), 3. Illés Erik (Petőfi). Lányok: 1. Hamza Kitti (Feszty), 2. Kollárik Erika (Petőfi), 3. Farkas Cintia (Feszty). III. korcsoportos fiúk: Szloboda Zsolt (Petőfi), 2. Lá­1­­zár Zsolt (Petőfi), 3. Kaposi Ádám (Petőfi). Lányok: 1. Kiss Ágnes (Petőfi), Pohlmüllner Nóra (Jókai­ gimnázium), 2. Herczeg Ágnes (Petőfi), 3. Él­tes Zsófia (Feszty). IV. korcsoportos fiú: 1. Pintér László (Petőfi), 2. Vass Renátó (Petőfi), 3. Peresztegi Gáspár (Jókai). Lányok: 1. Kántor Sztel­la (Bozsik), 2. Varga Enid (Pető­fi), 3. Lengyel Anita (Jókai). V. korcsoportos fiúk: 1. Szabó Zsolt (Jókai), 2. Szomonkovics Krisztián (Széchenyi-szakkö­­zépiskola), 3. Földes Miklós (Jó­kai). Lányok: 1. Majer Renáta (Jókai), 2. Fikner Szabina (Jó­kai), 3. Mészáros Kata (Kulcsár). VI. korcsoportos fiúk: 1. Fo­dor Ákos (Jókai), 2. Soós László (Jókai G.). Lányok: 1. Nagy Me­linda (Kempelen), 2. Pereszlé­nyi Rita (Kempelen), 3. Kele­men Szabina (Kulcsár). Háromszoros első az Eötvös Floorball tata Az Eötvös József Gimná­ziumban 2003 novemberétől ismerkednek néhányan a floorballal, Lukács Csaba igazgatóhelyettes kezdemé­nyezésére. Akkor senki sem gondolta, hogy néhány hónappal ké­sőbb az V. korcsoportba tarto­zó fiúk megnyerik az országos diákolimpiát. Voltak, akik vé­letlen szerencsének minősí­tették tavalyi győzelmüket, ám a huszonhétszeres váloga­tott játékosként is ismert edző, Fűzi Gábor (képünkön középen a kupákkal) irányí­totta csapat rácáfolt erre az idén. Az elmúlt hét végén bebizo­nyították, hogy valóban verhe­tetlenek, hiszen a 9-10. és a 11-12. évfolyamosok egyaránt 39-39 csapatot utasítottak maguk mögé. A sikercsapat (balról jobbra): Michl Domonkos (14), Háry Bence (4), Drotár István (2), Meleg Ádám (9), Nagy Péter (11). Középen: Kovács András (18), Pintér Balázs (13), Szakács László (17), Dancs Gábor (5), Tomayer Árpád (15). Ül: Háry Soma (6), Palásti Levente (7), Horváth Péter (kapus), Szabó Dániel (8),­­ Palásti Péter Veszprémi Ádám (3). »