24 óra, 2008. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-29 / 228. szám

2008. SZEPTEMBER 29., HÉTFŐ XIX. ÉVFOLYAM, 228. SZÁM SPORT raTi­',Tr­iCTitt NB III., Dunasoport, 8. forduló PÉNZÜGYŐR SE - KÖRNYE SE 4-0 (1-0) Budapest, 150 néző. Környe: Rom - Szűcs, Hor­­nyák, Máj, Németh A., Kecs­kés, Takács G. (Türk), Horti, Kádas, Csapó, Szedlacsek. Edző: Bírta Gábor. Az első negyedóra vége fe­lé egy eladott labdából a haza­iak megszerezték a vezetést. Rosszul indult a II. félidő: a já­tékvezető egy teljesen szabá­lyos Hornyák-megmozdulás után azonnal piros lapot mu­tatott fel. Bírta Gábor:­­ A játékveze­tő alaposan belenyúlt a mér­kőzésbe. DOROGI FC - SZIGETSZENT­MIKLÓS 2-3 (1-2) Dorog, 300 néző. Dorog: Grósz - Joó, Farkas, Bitter, Tillman, Nász, Méhes, (Szoboszlai), Merényi, Mar­­csó, Aradi, (Janetka) Csépá­­nyi. Edző: Haraszti János. A 17. percben Nász a kapu közepébe továbbít. Három perc múlva a vendégek tizen­egyesből egyenlítenek, aztán négy perccel a félidő vége előtt a vezetést is megszerzik. A haj­rában Merényi egyenlített, az­tán tíz perccel a vége előtt a vendégek megszerezték a győztes gólt. Haraszti János: - Játékunk­kal rászolgáltunk volna az egy pontra a jó iramú, színvo­nalas mérkőzésen. BF SIÓFOK 11. - SÁRISÁP-SIKER BSE 0-1 (0-1) Siófok, 100 néző. Sárisáp: Prohászka - Szabó N. (Bognár), Győri Z., Sováb, Szalai N., Zsemberi, Galamb­ka (Ebedli), Jurásek (Ligeti), Miksi, Ságodi, Makutima. Edző: Nagy Zsolt. A 4. percben egy jobb olda­li támadás végén Makutima szerezte meg a mérkőzés egyetlen találatát. Nagy Zsolt: - Végig ellenfe­lünk irányította a játékot, háromszor találták el a kapu­fánkat Az egyetlen gólt viszont mi szereztük. Küzdeni tudás­ból jelesre vizsgázott a csapat. Budapest Bank Férfi Kézilabda liga - 5. forduló TATABÁNYA - VESZPRÉM 29-36 (13-17) Tatabánya, 900 néző, vezette: Andorka, Hucker. TATABÁNYA-CARBONEX KC: Szente - Visy 2, Szöllősi 4, Hódi 1, Szögi 1, Halász 5, Kanyó Á. 7(2). cserék: Liszkai (kapus), Kanyó Bence, Leie 1, Serfel 2, Savic 3, Ferenczi 2, Munká­csi 1. edző: Debre Viktor, Marosi László. MKB VESZPRÉM: Perics - Gu­lyás P. 5, Vujin 3, Eklemovics 7, Gál 3, Illyés 2, Korazija 4. cserék: Pesics (kapus), Baga­­rics 1, Sesum 3, Cozma, Mar­­kovics 6, Lusnyikov, Lap­­csevics 2. edző: Mocsai Lajos. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 2. p.: 2-0. 6. p. : 4-3. 13. p. : 7-7. 16. p.: 9-8. 20. p.: 10-11. 28. p.: 13-15. 36. p.: 15-21. 44. p.: 19-24. 52. p.: 22-31. KIÁLLÍTÁSOK: 4, illetve 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 6/2, Illetve 0. Három pont a buszon hazafelé Battáról Labdarúgás NB II., NYUGATI CSOPORT Százhalombatta - FC Tatabá­nya 0-1 (0-0) Százhalombatta, 200 néző. Tatabánya: Dénes Zs. Almási, Nagy Cs., Mátyus,­­ Gellér, Kollár D., Vass N., Farkas V., Béres F. (Jakab, 86. perc), Fa­ragó B. (Dombai V., 53. perc), Flores (Szolnoki, 72. perc). Vezetőedző: Octavio Zamb­rano. Gól: Flores a 49. percben. A mérkőzés elején az FC Tata­bánya volt a kezdeményezőbb, a fölényből azonban nem sikerült gólt elérnie. Egy harminc méter­ről meglőtt labda a kapufánkon csattant, ez egy kicsit felhozta a százhalombattaiakat, de szeren­csére nem lett baj belőle. Fordu­lás után nagyon jókor jött Flores szemfüles - kicsit szerencsés­nek is mondható - gólja. A to­vábbiakban sokat birtokolta a labdát az FC Tatabánya, de a ha­zaiak kontrái gyakran voltak gólszagúak. Szerencsére Dénes Zs. magabiztosan hárította a ka­puig eljutó próbálkozásokat. Dajka László szakmai koordi­nátor elmondta, mintegy húsz lelkes szurkoló kísérte el a csa­patot Százhalombattára, biztatá­sukat a játékosok tapssal kö­szönték meg. Octavio Zambrano: - Szeren­csére mi rúgtuk azt a gólt, amely a küzdelmes mérkőzésen elég volt a győzelemhez. ■ Fenyvesi Károly rr Kecskeméti győzelem hazai pályán KECSKEMÉTI TE-ERECO - DVSC­­TEVA 3-0 BUDAPEST HONVÉD - ÚJPEST FC 1-1 GABONA TRANS-KAPOSVÁR - BFC SIÓFOK 1-0 PAKSI FC-GYŐRI ETO FC 2-1 DIÓSGYŐRI VTK - FC FEHÉRVÁR 0-1 VASAS - ZTE FC 3-1 Lapzártánk után játszották MTK Budapest - Nyíregyháza Spartacus FC REAC - Szombathelyi Haladás Nyolc gólt láthattak a szurkolók a Tardos - Komárom mérkőzésen RÉSZLETEK A 10. OLDALON Remek meccs, veszprémi siker kézilabda A világklasszisokkal érkező vendégek megizzadtak Tatabányán Nem született meglepe­tés a Budapest Bank Fér­fi Kézilabda Liga 5. for­dulójában, a játéknap rangadóján: a világ­­klasszisokat felvonulta­tó, címvédő MKB Veszp­rém 36-29-re győzött megyeszékhelyünkön a Tatabánya-Carbonex KC ellen. Kovács László tatabánya Kiválóan kezdtek a házigazdák, a 2. percben Szöl­­lősi és Visy góljaival már 2-0- ra vezettek. Hamar egyenlítet­tek a vendégek, ám Kanyó is­mét előnyt szerzett, aztán Szöllősi ívelése után a felső léc­ről pattant ki a labda. A talpra ugró szurkolók még nem he­lyezkedtek vissza a székükre, amikor megint Szöllősi robo­gott a kapu felé, ám most a technikás megoldás helyett apait-anyait beleadva vágta Perics füle mellett a hálóba a labdát (4-2). Később felváltva estek a gó­lok, a Carbonell­­ a 16. percben szerzett utoljára előnyt (9-8), innentől kezdve inkább a ven­dégek akarata érvényesült. Igaz, csak az első félóra hajrá­jában tudott meglépni ellen­felétől a Mocsai Lajos edző ve­zette legénység. A hazai szur­kolók nem csak annak örül­hettek, hogy kedvenceik tar­tották a lépést a veszprémiek­kel, időszakonként kifejezet­ten jól is játszottak, pazar gó­lokat szereztek. Elsősorban Kanyó Ádám volt elemében, aki nem csak eredeti posztjá­ról, a balszélről lőtt gólokat, ha kellett, kúszva-mászva is, a kapu előtt minden szögben felbukkanva. Szünet után ismét a Carbonex kezdett jobban, két gólra felzár­kózott, ám mindig közbejött egy olyan bosszantó hiba, amely mi­att rendre távolinak tűnt az egyenlítés. Elég, ha csak azt em­lítjük: a tatabányaiak hat hétmé­teresükből csak kettőt értékesí­tettek. A hétgólos vereség ellenére a kék-fehér együttes előtt kalapot kell emelni, hatalmas szívvel ját­szották végig a 60 percet, nem véletlenül kaptak tapsot ők is a közönségtől. Remek mérkőzést láthattak azok a szurkolók, akik kilátogattak a szombat esti meccsre. @ képgaléria: WWW.KEMMA.mi Az edzők mondták DEBRE VIKTOR: - Aki eljött, jó meccset láthatott. A csapat a tőle telhetőt megtette, a Veszp­rém megizzadt a győzelemért. mocsai LAJOS: - Nagy küzde­lemben, jó hangulatú mérkőzé­sen szereztünk két pontot Úgy gondolom, közönségszórakoztató meccset láthattak a szurkolók. A TALÁLKOZÓ UTÁN többek közt azt kérdeztük Debre Viktortól, a tatabányaiak egyik mesterétől: mi lehetett az oka annak, hogy tanít­ványai hat hétméteresből csak kettőt értékesítettek? - Nem hibáztatom a játéko­saimat, hiszen az ellenfél hálóját a világ egyik leg­jobb kapusa őrizte. Perics nem csak Tatabányán, az összes magyar pályán és Európa sztárklubjainak arénáiban is hárít hétméte­reseket. Úgy gondolom, a meccsek előtt elemzi azt, hogy a csapatok játékosai leggyakrabban milyen irányba dobják a büntető­ket. Ezen már tényleg kár keseregni, más csapatok életében is előfordul, hogy egy meccsen hat büntetőből csak kettőt dobnak be. Elhibázott hetesek IMN­ : Remek mérkőzést láthattak a szurkolók, akik állva tapsolták meg a csapatot a meccs végén ön19 1 JiU Tovább menetelnek a postás pingpongosok asztalitenisz Második mér­kőzését is megnyerte a Pos­tás a női asztalitenisz ETTU Kupa második fordulójában, így a 3. csoport első helye­zettjeként bejutott a sorozat legjobb 16 csapata közé. A másik magyar alakulat, a Bu­daörs, egy-egy győzelemmel, illetve vereséggel második­ként zárt a 7. csoportban, így nem léphetett tovább. Olasz siker, de most Ballan révén KERÉKPÁROZÁS Az Olasz Alessandro Ballan nyerte a kerékpáros világbajnokság férfi mezőnyversenyét, Varesében. Damiano Cunego révén a második helyen is hazai kerekes ért célba, míg a bronzérmet a dán Matti Breschel érdemelte ki. (Az ugyancsak olasz Paolo Bettini nem tudott sorozat­ban harmadszor az élen vé­gezni, ezúttal a 28. helyen fe­jezte be a viadalt.) Ismét masters-világbajnok a súlyemelő Takács Mária SÚLYEmELÉS Takács Mária 165 kg-os összteljesítmén­­nyel aranyérmet szerzett a súlyemelők masters­­világbajnokságán, a görögor­szági Kefalóniában. A plusz 75 kg-ban szereplő magyar versenyző edző-édesapja tájé­koztatása szerint 72 kg-ot szakított és 93 kg-ot lökött, ezzel bizonyult a legjobbnak a 40 és 44 év közöttiek küz­delmében. ü I T ÖTÖ EBE .DM É NYE K 1. VfL Bochum - Bayer Leverkusen2 2. Werder Bremen­­ 1899 Hoffenheim1 3. Borussia Dortmund - VfB Stuttgarti 4. Hamburger SV - B. Mönchengladbach1 5. Hannover 96 - Bayern München1 6. Hertha BSC - Energie Cottbus2 7. Eintracht Frankfurt- Arminia BielefeldX 8. Karlsruhe - VfL Wolfsburg1 * lapzártánk után fejezték be 9. Sampdoria-JuventusX 10. Fiorentina - Genoa1 11. Bologna - Napoli2 12. AS Roma - Atalanta1 13. Torino - Lazio2 +1 Milan - Internationale* KEMMAJIU KOMÁROM ESZTERGOM 1I Xc MA A NYERGESÚJFALUI SZÜLETÉ­SŰ HAJNAL TAMÁS ELSŐ DORTMUNDI BOMBAGÓLJÁT MEGNÉZHETIK A KEMMA.HU HONLAPUNKON. >