24 óra, 2012. augusztus (23. évfolyam, 179-204. szám)

2012-08-24 / 198. szám

2012. AUGUSZTUS 24., PÉNTEK N­EHíEBüBN­ Az FTC és az Újpest büntetést kapott labdarúgás A Magyar Lab­darúgó-szövetség fegyelmi bizottsága által kijelölt fe­gyelmi tanács súlyos bünte­tést szabott ki az Újpestre és a Ferencvárosra a múlt hét­végi bajnokin történt szurko­lói rendbontások miatt. A li­la-fehéreket a „hazai szur­kolók részéről pirotechni­kai eszközök használata és a vendég szurkolókat sér­tő transzparens kihelyezé­se miatt, mint visszaesőt” 300000 forint megfizetésé­re kötelezték, míg a zöld-fe­héreket, „mint visszaesőt, a vendégszurkolók részéről pi­rotechnikai eszközök hasz­nálata, egyéb tárgyak ége­tése és a hazai szurkolókat sértő transzparens kihelye­zése miatt” 200 000 forint megfizetésére kötelezték. Aranyérmes lett a magyar csapat bridzs Aranyérmes lett a magyar szeniorcsapat a Lil­­le-ben rendezett XIV. bridzs­olimpián, amely része a II. World Mind Sport Games­­nek, a szellemi sportok négyévente sorra kerülő vi­lágjátékának. A Magyar Pé­ter, Szappanos Géza, Dumbo­­vich Miklós, Kovács Mihály összetételű együttes a döntő­ben az amerikai csapat ellen győzött 247-166-ra. Pölöskey külföldi tesztelésre utazhat labdarúgás A Ferencvá­rostól távozó Pölöskey Pé­tert a ZTE és az Eger is hív­ja. De a játékos menedzse­re, Fülöp Ferenc ugyanak­kor hangsúlyozta, elsősor­ban továbbra is külföldi le­hetőségben gondolkodnak. A csatár korábban az angol Coventrynél járt tesztelésen, és nem zárható ki, hogy ha­marosan ismét próbajátékra utazik. Vannak külföldi ér­deklődések Pölöskey Péter iránt, több irányba is foly­nak egyeztetések, Belgium, illetve német vagy angol ala­csonyabb osztályú csapat is szóba jöhet nála. Nagy után Tomás lett a csapatkapitány kézilabda A spanyol élvo­nalban szereplő Barcelona kézilabdacsapatában Nagy László távozásával új csa­patkapitányt választottak. A Barcelona bejelentette, hogy Nagy László távozása után Víctor Tamás lett az új csapatkapitány a férfi kézi­labdázóknál. Kemény svéd rivális jutott az MTK-nak labdarúgás A legutóbbi két svéd bajnokságot megnye­rő Malmö lesz az MTK el­lenfele a női labdarúgó Baj­nokok Ligája első fordulójá­ban. Az LdB Football Club Malmö hétszer nyerte meg a svéd bajnokságot, az idei pontvadászatot is vezeti - egyszóval az európai rang­sorban a­­ német és a francia után) harmadik legerősebb­nek számító svéd bajnokság jelenlegi első számú csapatát tisztelhetjük benne. SPORT Megyeszékhelyünkön ren­dezték meg a közelmúltban a strandbirkózó Gyémánt kupát. A Tatabányai Sport Club birkózóit többször szólí­tották a dobogóra a végelszá­molásnál. Hamburger Kinga Második alkalommal rendezték meg a Gyémánt kupa strandbir­kózó versenyt, ami a diák kor­osztályban egyben az idei orszá­gos bajnokság is volt. Az indu­lók összemérték tudásukat ka­dét fiú és lány illetve felnőtt kor­csoportban szintén női és férfi versenyszámban is. A csaknem ötven versenyző vetélkedését szép számú szurkolósereg biz­tatta. A Tatabányai Sport Club birkózói alaposan kitettek ma­gukért, hiszen diák korcsoport­ban Vátzi Bálint magyar bajno­ki címet szerzett, és még továb­bi két tatabányai birkózó állha­tott a dobogóra, azaz Vátzi Ro­­land és Gyürky Tibor szemé­lyében. A kadét korosztályban szintén győztest ünnepelhet­tek. Az idei kadét Európa-baj­­nokság magyar indulója, Árvai Márk fölényesen végzett az első helyen, mellette Réczi Bianka és Wendler Mónika révén további győztest avattak a házigazdák. Kátai Richárd második, illet­ve Sztancs Csaba a dobogó har­madik fokára állhatott fel. A fel­nőtteknél sem volt kisebb a ha­zai siker, hiszen Koller András a hetven kilogrammos súlycso­portot megnyerte. A fináléban Kósa Dánielt győzte kiélezett, szoros csatában. A nyolcvan ki­logrammban Lencse Sándor a harmadik helyen végzett. A leg­nehezebbek kategóriában, a ne­hézsúlyban is házi döntő volt. Itt is nagy küzdelemben, de Gyürky Sándor diadalmasko­dott a kisebb sérüléssel bajló­dó veterán világbajnoki érmes Turák Pállal szemben. A fel­nőtt női kategóriában a még ka­dét korú Réczi Bianka a máso­dik, míg Balázs Anna a harma­dik pozíción zárta a megméret­tetést. A verseny érdekessége volt, hogy az ország különböző területeiről érkező strandbirkó­zók mellett elindult a viadalon az éppen a megyeszékhelyün­kön edzőtáborozó osztrák URC Wolfurt csapata is. Magyar bajnokokat avattak strandbirkózás Osztrák csapat is indult a tatabányai viadalon Váczi Bálint (Tatabányai Sport Club) és Kapás Máté (Dorog) mérkőzése a diák korcsoportban A tatabányai strandbirkózó Gyémánt kupa eredményei DIÁK KORCSOPORT: 35 kg: 1. hely Váncza Krisztián (Érd), 2. hely Spánik Ákos (Dorog), 3. hely Far­­kasdi Levente (amatőr), 45 kg: 1. hely Lévai Tamás (Dorog), 2. hely Végh Artúr (Érd), 3. hely Gyürky Tibor (Tatabányai Sport Club), 55 kg 1. hely Vátzi Bálint (Tatabá­nyai Sport Club), 2. hely Vitek Dá­­riusz (Dorog), 3. hely Farkas Ger­gő (Vasi­ Volán, Szombathely), +55 kg 1. hely Kismóni Botond (Do­rog), 2. hely Vátzi Roland (Tatabá­nyai Sport Club), 3. hely Vitek Kál­mán (Dorog), kadét korcsoport, fiúk: 50 kg: 1. hely Árvai Márk (Tatabányai Sport Club), 2. hely Nico Lederhass (Ausztria), 3. hely Novák Benedek (Vasi-Volán, Szombathely), 60 kg: 1. hely Matt­­hias Eberhard (Ausztria), 2. hely Kátai Richárd (Tatabányai Sport Club), 70 kg: 1. helyAdlan Arsan­­zaev (Ausztria), 2. hely Manuel Bruckmeier (Ausztria), 3. hely Thomas Felder (Ausztria), +70 kg: 1. hely Lajsz Dominik (Erit), 2. hely Emir Arsanov (Ausztria), 3. hely Sztancs Csaba (Tatabányai Sportclub), kadét korcsoport, lányok: 50 kg 1. hely Réczi Bian­ka (Tatabányai Sport Club), +50 kg 1. hely Wendler Mónika (Tata­bányai Sport Club), felnőtt korcso­port, férfi: 70 kg 1. hely Koller András (Tatabányai Sport Club), 2. hely Kása Dániel (Tatabányai Sportclub), 3. hely Marco Leder­hass (Ausztria), 80 kg: 1. hely Magnucz Ferenc (Csepel Birkózó Club), 2. hely Emir Arsanov (Ausztria), 3. hely Lencse Sándor (Tatabányai Sport Club), 90 kg 1. hely Adamecz József (Vasas SC), 2. hely Csörgő Zoltán (Vasi­ Volán, Szombathely), +90 kg 1. hely Gyürky Sándor (Tatabányai Sport Club), 2. hely Turák Pál (Tatabá­nyai Sport Club), felnőtt, női: 70 kg 1. hely Demjén Katalin (ama­tőr), 2. hely Réczi Bianka (Tatabá­nyai Sportclub), 3. hely Balázs Anna (amatőr), Wendler Mónika és Réczi Bianka ízelítőt adott a női strandbirkózásból Irány az ifi Európa-bajnokság! súlyemelés Bukarestben lép dobogóra Fekete Ádám A Tatabányai Sport Club súlyemelő szakosztályának versenyzője, a 62 kilogram­mos Fekete Ádám képvise­li hazánkat és az egyesüle­tet az ifjúsági súlyemelő Eu­­rópa-bajnokságon. A verseny­ző augusztus 25. és szeptem­ber 2. között a román fővá­rosban, Bukarestben lép do­bogóra. Ádám jó formában, nagy reményekkel vág neki a nagy küzdelemnek. Az egész nyarat végigdolgozva a közel­múltban elnyerte a Magyar Súlyemelő Szövetség bizal­mát és meghívást kapott az ifjúsági válogatottba. A felké­szülését Pócza Károly vezető­edző irányította. ■ Fekete Ádám meghívást kapott az ifjúsági válogatottba 11 Détári ment, de a stábja marad Moniz mellett is labdarúgás Ricardo Monizt három napja nevezték ki a Fe­rencváros vezetőedzőjének. Az új ferencvárosi edző, Ri­cardo Moniz - csakúgy mint elődje, Détári Lajos - nem cse­rélheti le a szakmai stábot, így továbbra is a csapat mel­lett marad Nagy Tamás edző, Balogh Tamás kapusedző és Báli Péter erőnléti tréner. A Honvéd ellen mutatkozik be a Ferencváros kispadján a kedden kinevezett vezető­edző. A Ferencváros egy győ­zelem mellett két döntetlent és egy vereséget könyvelhetett el a bajnokságban, míg szomba­ti ellenfele csak múlt héten, a Paks ellenében hullajtott el két pontot.­­ Totóeredmények 34. hét­­ 1. forduló 1. VfB Stuttgart-D. Moszkva 2-01 2. Chelsea-Reading 4-21 3. Blackburn-Hull City 1-01 4. AEL Limasszol-Anderlecht 2-11 5. BATE-Hapoel Ironi 2-01 6. Malaga-Panathinaikosz 2-01 7. D. Zagreb-Maribor 2-11 8. Braga-Udinese 1-1X 9. B. Juniors-lndependiente „3-3X 10. Coritiba-Gremio 3-21 11. Botafogo-Palmeiras 3-11 12. Columbus-toronto 2-11 13. D.C. United-Chicago 4-21 +1 U. de Chile-Santos 0-0X Totónyeremények 34. hét -1. forduló Találat Darab 13*1 4 Forint 4712635 13 13 600550 12 682 1445 11 6752 145 10 19436 90 Góltotó: Találat Darab Forint 6 --5 --4 35 2340 Totótippek 34. hét­­ 2. forduló 1. Mönchengladbach-Hoffenheim lx 2. Augsburg-Düsseldorf1 3. Hamburg-Nürnberg lx 4. Fürth-Bayern München2 5. E. Frankfurt-Leverkusen x2 6. Stuttgart-Wolfsburg1 7 Hannover-Schalke1 8. Liverpool-Manchester City x2 9. Juventus-Parma1 10. Milan-Sampdoria1 11. Roma-Catania1 12. Atalanta-LazioX 13. Pescara-lnternazionale2 +1 Palermo-NapoliX Novak Djokovics dühében szétfűrészelte az ütőit tenisz Novak Djokovics az ar­gentin Juan Martin del Potro ellen elvesztett bronzmeccs után dühében állítólag fű­résszel szétvágta az összes te­niszütőjét a londoni olimpián. Vlade Divac, a Szerb Olimpiai Bizottság elnöke, a korábbi nagyszerű kosárlabdázó me­sélt a fűrészelésről a belgrá­di B-92 rádiónak. Állítása szerint szemtanúja volt annak, amint a tervezettnél si­kertelenebb olimpiai szerep­lése miatt végtelenül elkese­redett Djokovics nekiesett az ütőinek. - Az volt a legfőbb cél­ja az idén, hogy nyerjen a Ro­land Garroson és Londonban, de egyik sem jött össze - mond­ta az elnök. - Pedig még sen­kit sem láttam ennyi ener­giát mozgósítani annak ér­dekében, hogy érmet nyerjen Szerbiának. Divac elmondta, hogy Djokovics a veresége után még bocsánatot is kért tőle. - Azt válaszoltam, nincs miért, mert nagy bajnok, és az is marad. Novak Djokovics egyébként továbbra is a férfi teniszezők világranglistájá­nak második helyét foglal­ja el, az éllovas a svájci Ro­­ger Federer - aki a cincinna­ti torna vasárnapi megnyeré­sével növelte előnyét -, a do­bogó harmadik fokára pedig a jelenleg sérült spanyol Ra­fael Nadal szorult. ■