24 óra, 2012. november (23. évfolyam, 256-280. szám)

2012-11-08 / 261. szám

12 2012. NOVEMBER 8., CSÜTÖRTÖK________________________ v5E ! A keddi három mellé szerdán két aranyat nyert Hosszú Katinka a rövid pályás világkupa-soro­­l­k­­t­o­zat utolsó előtti, tokiói állomásán. A zárónapon győzött a 400 méter vegyes, a 200 méter pillangó dán­ 1­­0.­ M­e­zőjében, amellett két második helyet is szerzett 100 méter vegyesen, illetve 400 méter gyorson. I HIRDETÉS SHáda StílusDivat Minőség­­ • % a Komáromi út 27. sz. a Dózsa György út 60. sz. alatt, •' és a VERTES CENTER Bevásárlóközpontban, az emeleten NAPONTA ^MEGÚJULÓ ÁRUKÉSZLET!* HIRDETÉS P ^ —~J^'i 1i­'i— ■ JÁSZAI MARI SZÍNHÁZ, november 18-án és 25-én I'' ', '■ 'if­ m L. r yHÍM^ ui t m morm Az Erzsébet és Katalin NAPI KEDVEZMÉNY KERETÉBEN A JEGYEK ÁRA 2500 Ft (JELEN KEDVEZMÉNY A SZÍNHÁZ EGYÉB KEDVEZMÉNYEIVEL NEM VONHATÓ ÖSSZE!) jegyfoglalás: 06-20-400-4646, 06-34-309-965 jegypenztar@jaszaiszinhaz.hu www.jaszaiszinhaz.hu Taktikus játékkal győztek rögbi A Vitézek az örök rivális Battai Bulldogokat győzték le Az Esztergomi Vitézek csa­pata nyert a Bulldogok ellen az Extraliga negyedik fordu­lójában. Hamburger Kinga EXTRALIGA - 4. FORDULÓ BATTAI BULDOGOK-ESZTERGO­­MI VITÉZEK SUZUKI 17-38 (10-21) Százhalombatta, 150 néző, vezette: Szeidl. Esztergomi Vitézek Suzuki: Heckel, Bíró, Siroki, Berkesi, Jám­bor, Roller, Söresi, Soós, Mako­­rek, Mészáros, Remsik, Susogán, Imenez, Madarász, Collet. Csere: ifj. Siroki, Köbl, Kiss, Ardelán, Il­lés, Gódor. Edző: Sörősi László. Célok: Collet 23, Bíró 5, Hec­kel 5, Berkesi 5. A találkozón már az első tá­madásnál szabadrúgásból, a Százhalombatta szerzett ve­zetést, a végén kiderült azon­ban, a mérkőzés során először és utoljára. Az előnyt az 5. perc­ben a Vitézek szintén szabadrú­gásból egalizálták. Az esztergo­miak a 11. percben Bíró, majd a 31. percben Heckel céljaival, és Collet biztos rúgásaival tíz pon­tos előnyt szereztek. A második játékrész hazai fölénnyel indult, a játékvezető érthetetlen mó­don, tíz percre leküldte a pályá­ról Imenezt. A Vitézek csapata a kettős emberhátrányt is impo­nálóan kivédekezte, nem enged­ték ki kezükből a vezetést, és az óriási formában játszó Collet ve­zérletével újabb célokat szerez­tek. Ezen a találkozón a Vitézek taktikusan, okosan játszva tel­jesen megérdemelt módon nyer­tek az örök rivális Batta ellen. Bár a Százhalombatta szerzett először vezetést, a Vitézek hamar behozták a lemaradást Bronzérmet szereztek a tornán kézilabda A kodályosok a harmadik helyen végeztek Párizsban Ötödször kapott meghívást a ta­tabányai Kodály Zoltán Általános Iskola hetedik osztályos fiú kézi­labda csapata Párizsba, és a har­madik helyet sikerült megszerez­niük. A tizenhat csapatot (fran­cia, holland, dán, ukrán és ma­gyar) négy csoportba sorsol­ták, így három csoportmérkő­zés várt a fiúkra. Az egyfélidő­s, tizenhárom perces mérkőzé­seken nem volt idő hosszú tá­madásokat vezetni. A csoport­beli ellenfeleket legyőzve (Ko­­dály-Handball Club Eu 9-4, Ko­­dály-Torcy 9-3, Kodály-Aulnay Sous Bois 15-2) a középdöntő­be kerültek a tatabányaiak. Eb­ben a körben ismét három ös­­­szecsapás várt Horváth Árpád tanítványaira, a francia Vaux en Velin csapatát nagy csatá­ban, mindössze egy góllal sike­rült legyőzni, majd következett egy könnyebb rivális: a Villen­­momble ellen 12-3 arányú győ­zelem született. A fináléba ju­tást eldöntő mérkőzésen az Iv­­ry alakulatával kellett megmér­kőzniük a hodályosoknak. A derbit a franciák kezdték job­ban, két góllal megléptek, majd magasabb fokozatba kapcsol­tak a srácok és 4-3-ra sikerült fordítani. A tatabányai csapat több technikai hibát vétett és az ellenfél ezt könyörtelenül ki­használva leindította a miein­ket és a maga javára fordította a mérkőzést (Kodály-Ivry 6-12), így a harmadik helyért küzd­­hettek a Tremblay en France el­len. Jól kezdte a mérkőzést a Ko­dály, de a bíró páros tartotta az ellenfelet és a vezetést is átvet­ték a franciák. Ekkor jött a „Ko­­dály-szív”, elkezdték a srácok a felzárkózást és egyenlíteni tud­tak. A hazai publikumnak is tet­szett a magyarok játéka, viszont a játékvezetőknek kevésbé, hi­szen érthetetlen ítéletekkel pró­bálták akadályozni a tatabánya­iakat. Az utolsó fél percben si­került a győztes gólt megszerez­ni. A csapat tagjai: Antal Zoltán, Balogh Marcell, Bodnár Kriszti­án, Cserhalmi Antal, Cutura Dá­­rió, Előd Barnabás, Gulyás Gergő, Jaczkó Szabolcs, Kiss Soma, Kővá­ri Tamás, Pongrácz Patrik, Szőllő­­si Bence, Tóbiás Olivér, Vertényi Kristóf. Edző: Horváth Árpád. ■ HIRDETÉS Nem jutott tovább a magyar válogatott labdarúgás Az U19-es ma­gyar labdarúgó-válogatott Telkiben 2-1-es vereséget szenvedett Ausztria korosz­tályos legjobbjaitól, így nem jutott be az elitkörbe. A cso­port másik mérkőzésén Tata­bányán, a Grosics Gyula Sta­dionban Bulgária hozta a kö­telezőt, 7-0-ra elintézte az andorrai nemzeti csapatot, így jobb gólkülönbségének köszönhetően a második he­lyen továbbjutott a csoport­ból. ■ LIBANAPOK a tarjáni Sziget vendéglőben november 12-ig. Asztalfoglalás: 34/372- 910. -------------------------------------------------------------------------*55600*