24 óra, 2015. január (26. évfolyam, 1-26. szám)

2015-01-06 / 4. szám

_>i Ulti ■ ili­....................................................................................................................... Novothny Soma a Su­dtirol játékosa LABDARÚGÁS Az olasz har­madosztályú labdarúgó-baj­nokságban (Lega Pro) sze­replő FC Su­dtirol hivatalo­san is bejelentette, hogy köl­csönvette Novothny Somát,­­ a Napoli magyar csatárát. A szerződés értelmében a 20 éves támadó a 2014-2015-ös szezon második felében sze­repel a Südtirolban, amely­nek kispadján korábbi - ná­polyi - edzője, Adolfo Sor­­mani ül. A bolzanói klub , 2015 első bajnoki mérkőzé­­­­sét január 6-án játssza ha­zai pályán az Arezzóval, je­lenleg a tabella 9. helyét fog­lalja el. Novothny Soma a 2014-2015-ös évad őszi fe­­­­lét a szintén harmadosztá­­­­lyú Mantovánál töltötte köl­­­­csönben. Gary Anderson nyerte a darts-vb-t darts Gary Anderson pá­lyafutása során először nyer­te meg a dartsvilágbajnoksá­­got, miután a sportág egyik legnagyobbját, a 16-szoros győztes Phil Taylort 7:6-ra legyőzte a fináléban. Mivel a döntőben nem láttunk tö­kéletes leget, a 2015-ös vb egyetlen kilencnyilasát, Ad­rián Lewis dobta, így övé lett a 10 ezer fontos jutalom. Aláírt a Torresért cserébe érkező Cerci LABDARÚGÁS Az AC Milan labdarúgócsapata hivatalos Twitter-csatornáján bejelen­tette: aláírta szerződését az Atlético Madridtól kölcsön­be érkező Alessio Cerci. A si­kertelen spanyolországi lé­gióskodást követően Itáliába visszatérő Cerci másfél év­re lesz kölcsönben a Milan játékosa, a milánóiak cseré­be Fernando Torrest küld­ték másfél évre Madridba. Ha minden papírmunkát si­kerül elintézni, akkor Cerci a Sassuolo elleni, keddi baj­nokin mutatkozhat be a Mi­lánban. Egri: négy harmadik hely úszás A vidékbajnokságon remekelt a tatabányai versenyző Az év vége meglehetősen zsúfolt programot hozott az úszóknak. A szezon „utolsó” nagy viadala a hódmezővá­sárhelyi vidékbajnokság volt, ahol a tatabányaiak üdvös­kéje remekelt. Petrik József Hódmezővásárhelyen ötven­négy vidéki egyesület úszói szálltak vízbe az immár hat­vanharmadszor kiírt vidékbaj­nokságon. A háromnapos ver­­senyen-sorozaton a leghosszabb - 1500 méteres távtól - a legrö­videbb, 50 méteres versenyszá­mig mindegyikben rajthoz áll­hattak a gyerek-, serdülő-, ifjú­sági- és felnőtt korosztályú spor­tolók. A Tatabányai Vízmű SE úszói közül Egri Szabolcs négy versenyszámban is a dobogóra állhatott. Mellette Kátai Kriszti­án többször csak tizedekkel ma­radt le az érmes helyezésről. Raj­tuk kívül még Csurgó Lola vég­zett pontszerző helyen. Egri Szabolcs bronzérmet szerzett a 400 m-es vegyes úszásban, majd 200 méter gyor­son és pillangón, illetve a 400 méteres gyorsúszásban is. Kátai Krisztián 1500 méter gyorson és a 200 m vegyes úszásban az elő­kelő negyedik helyezést szerezte meg, valamint ötödik lett 100 és 200 méter gyorsúszásban. Csur­gó Lola 200 méter mellen jutott a döntőbe, ahol hetedik lett. Karácsony előtt egy kisebb vízműves csapat még vállalta a Kaposvári Cikluszáró verseny megpróbáltatásait is. Ez a meg­mérettetés szintén jól sikerült a négytagú tatabányai fiúcsapat­nak. A gárda összesen 8 érmet szállított haza és emellett még számos egyéni csúcsot is elér­tek a TVSE-s legények. Egri Szabolcs megnyerte a 200 méter vegyes úszást. Má­sodik lett 200, illetve 1500 m gyorson. Ebben az utóbbi két versenyszámban klubtársa, Kátai Krisztián állhatott a do­bogó legmagasabb fokára, aki ezt a kiváló teljesítményét még egy 400 méter vegyesen szer­zett ezüstéremmel fejelte meg. Andai Roland is az élen végzett korcsoportjában a 200 méteres gyorsúszásban, mögötte Kucse­­ra Bendegúz csapott be máso­dikként a célba. Hódmezővásárhelyen ötvennégy vidéki egyesület úszói szálltak vízbe az immár hatvanharmadszor kiírt vidékbajnokságon Egri Szabolcs Nem találtak ötletesebbet a Műtősöknél atlétika Varga Dorottya és Szántó Bence haladt át először a célvonalon a szilveszteri futáson Csaknem háromszázötven min­denre elszánt és fanatikus vá­gott neki a hét kilométeres táv­nak a Tatán rendezett szilvesz­teri futáson. A megmérettetést harminc­negyedik alkalommal rendez­ték meg az Öreg-tó partján. Bár szikrázóan sütött a nap, ennek ellenére körülbelül mí­nusz hét Celsius fokban álltak rajthoz a résztvevők. Talán az átlagnál sokkal többen melegí­tették „futóműveiket” a viadal előtt szinte az utolsó pillanato­kig, hiszen megállni nem volt érdemes. A hagyományokhoz híven nemcsak a férfi és női kate­gória dobogósait díjazták, ha­nem azokat is, akik valami­lyen ötletes jelmezbe bújtak és úgy teljesítették a penzu­mot. A fiúk között Szántó Ben­ce állhatott a dobogó legfelső fokára, aki kicsivel több mint huszonhárom perc után futott át a célvonalon. A gyengébbik nem képvi­selőinek versengéséből Var­ga Dorottya került ki győz­tesen. Az ifjú hölgy huszon­kilenc perc és ötvenkét má­sodperc alatt pipálta le a me­zőnyt. A kosztümbe öltözöt­tek között a Műtősök végez­tek az első helyen. A szerve­zők az erőpróba végén for­ró, citromos teával kedves­kedtek a versenyzőknek, a tombola sorsoláson pedig ér­tékes nyeremények találtak gazdára. A SZILVESZTERI TÓFUTÁS VÉG­EREDMÉNYE: női kategória: 1. hely: Var­ga Dorottya (Naszály) 29:52, 2. hely: Kovács Sára (Tata) 31:34, 3. hely: Varga Annabel­la (Naszály) 32:14. férfiak: 1. hely: Szántó Ben­ce (Tatabánya) 23:12, 2. hely: Schöffer Attila (Vértesszőlős) 23:45,3. hely Nagy Gábor (Ta­ta) 24:46. A JELMEZBE ÖLTÖZÖTT FUTÓK dobogósai: 1. hely: Műtősök, 2. hely: Heineken sörösdoboz, 3. hely: Emír. ■ H. K: A Heineken-sörösdoboz második lett a jelmezesek között Al-Attijah gyorshajtás miatt elbukta első helyét autósport Nem vette figye­lembe a sebességkorlátozást, és ez az első helyébe került Nasszer al-Attijahnak, aki megnyerte a vasárnapi el­ső szakaszt az autósok kö­zött a Dél-Amerikában zaj­ló Dakar-ralin. A 2011-ben győztes katari pilóta Minijé­vel hatvannyolc kilométeres óránkénti sebességgel haladt egy olyan helyen, ahol ös­­­szesen ötven kilométer/óra volt a megengedett - emiatt utólag kétszáz euróra bírsá­golták, kétperces időbünte­tést is kapott, és ezzel az él­ről visszacsúszott a hetedik helyre. A nyitó etapot így a szintén Minivel versenyző argentin Orlando Terranova nyerte. A viadal tavalyi bajnokának, a spanyol Nani Romának na­gyon balszerencsésen indult a mostani verseny, egy defekt után ugyanis a szervizkamion­nak kellett a célba vontatnia a Minijét, és máris 6:10 órás hát­rányba került. Az idei, harminchatodik alkalommal rendezett via­dal Buenos Airesből rajtolt, és a cél-­­ miután a mezőny Chilén és Bolívián is ke­resztülhalad - ugyancsak az argentin fővárosban lesz január 17-én. Az autósokra több mint kilencezer kilométer vár majd, ebből 4578 a mért szakasz. A magyaroknak is természetesen sikerült tel­jesíteni az első szakaszt. Az UNIQA Sandlander Team mindhárom autója célba ért és a motorosoknál érdekelt Dési János is abszolválta a nyitóetapot. A viadal honlapja szerint a Sebestyén Sándor vezette trió a hatvanhatodik, a Szaller Zoltán irányította hármas pe­dig a száztizennyolcadik lett, míg a csapat harmadik, mon­­g­gol versenyzők vezette Toyo­tája a százhetedik helyen ért célba. C. Ronaldo simán vezet, Messi csak az ötödik LABDARÚGÁS A Real Madrid ugyan kikapott a Valenciától a hétvégén, Cristiano Ronaldó­­nak van oka örülni, a portugál támadó vezet az európai labda­rúgók gólversenyében, amely­nek tétje az Aranycipő. CR már 26 gólnál jár ebben a szezon­ban (legutóbbi találata is klub­rekord volt), mivel góljait a spa­nyol élvonalban szerezte, a ket­tes szorzónak köszönhetően ő vezeti a listát az észt és a finn első osztályban vitézkedő, dobo­gón lévő vetélytársaival szem­ben. Lionel Messi 15 találatnál jár, ezzel jelenleg az ötödik, a 14-14 gólos Sergio Agüero, vala­mint Diego Costa holtverseny­ben a nyolcadik helyen áll. ■