24 óra, 2015. június (26. évfolyam, 126-151. szám)

2015-06-10 / 134. szám

12 SPORT Új ügyvezetőt neveztek ki a tatabányai klub élére LABDARÚGÁS A Tatabánya FC Kft. tulajdonosa, Tatabánya Megyei Jogú Város határozott arról, hogy a klubot vezető gazdasági társa­ság élén személyi váltást kezde­ményez. Másfél év után távozott az ügyvezetői pozícióból Veér Zol­tán, helyét Elzer István foglalta el. - A klubnál elkezdett munkát folytathatjuk tovább, ehhez min­den keret adott - kezdte Veér Zol­tán. - Elzer István érkezésével én hátrébb lépek egy sort, és új­ra ketté­választódik az ügyveze­tői és a technikai vezetői feladat­kör. Ez nagyban javítani fogja re­méljük a klub hatékonyságát. A lényeg, hogy közösen vis­­­szavezessük a Bányászt oda, ahol a helye van a honi labdarú­gásban. Szeretném megköszön­ni mindenkinek, aki az elmúlt időszakban segítette a munká­mat bármilyen formában. Köszönet jár a szurkolóinknak is, különösen azoknak, akik időt és pénzt nem kímélve „a világ vé­gére” is eljöttek sokszor a csapat után. Ugyan voltak nézeteltérése­ink egy-két alkalommal, de min­denképpen hálás vagyok nekik azért, amit a klub mellett és a klu­bért tesznek - mondta Veér Zoltán. Veér Zoltán Zentán jeleskedett a TSC BIRKÓZÁSA Tatabányai Sport Club birkózói egy meghívásnak eleget téve a szerbiai Zentán szerepeltek a közelmúltban. A Turák Pál és Ungi Lajos vezette csapat becsü­lettel helytállt. Kolecz Máté nya­kába ezüstérmet akasztottak, Ba­lázs Bálint harmadik lett, Gyürky Tibor szintén a dobogó harmadik fokára állhatott fel, Lencse Sán­dor pedig az ötödik helyen fejez­te be a küzdelmeket. EREDMÉNYEK: gyermek korcso­port: 35 kg: Kolecz Máté 2. hely, diák kcs.: 46 kg: Balázs Bálint 3. hely, serdülő kcs.: 58 kg: Gyürky Tibor 3. hely, 63 kg: Lencse Sán­dor 5. hely. Edzők: Katona Géza, Turák Pál és Ungi Lajos. i Kovács László Laszlo.kovacs@mediaworks.hu FLOORBALL A szezon utolsó nagy megmérettetésének, a Magyar Kupa fináléinak az idén Mohács adott otthont. Az elmúlt évek­hez hasonlóan az SZPK-Komá­­rom férficsapata ismét bejutott a döntőbe. A mieink fogadkoz­­tak, hogy a tavaly hazai környe­zetben elbukott döntő után újra örömöt szereznek szurkolóik­nak, és a trófeával utaznak majd haza Baranya megyéből. 24 Ora 2015. JÚNIUS 10., SZERDA A Szőnyi Palánkdöngetők Köre férfi floorballosai ötödik alkalom­mal hódították el a Magyar Kupát. Az idén a hölgyek is begyűjtöt­ték a serleget, így teljessé vált az „SZPK-múzeum” gyűjteménye. Mészáros Szabolcs vezetőedző tanítványai két év után ismét az örök riválissal - nem mellesleg az idei bajnokkal - a Dunai Kro­kodilok gárdájával találkoztak. Végig kiegyenlített, kőkemény, öldöklő küzdelmet láthatott a mintegy 300 szurkoló. A hatvan percnyi játék végén 3-3-as dön­tetlen állt az eredményjelzőn. Mindez azt jelentette, hogy az el­ső gólig tartó tízperces hosszab­bítás következett. Sokáig azon­ban nem „túlóráztak” a csapa­tok, ugyanis a ráadás első per­cében a komáromiak védője, Vá­­radi Tamás elemi erővel bombá­zott a „Krokik” kapujába. Ezzel az aranygóllal pedig eldőlt, hogy az idei esztendőben is az SZPK csapata hódította el a serleget. A srácok az egyesület történeté­ben ötödször emelhették magas­ba a Magyar Kupát. A komáromi legények egyéb­ként jó hangulatban készülőd­hettek a mérkőzésre, ugyanis az összecsapásuk előtt rendezték a hölgyek fináléját. Itt a komáro­miak ellenfele a bajnokságban ezüstérmet szerző Eger volt. A találkozón az SZPK-s lányok vé­gig magabiztos és eredményes játékot nyújtva 8-4-re győzték le riválisukat. A döntő legjobb játé­kosának járó különdíjat a talál­kozón négy gólt szerző Fluszár Ágnes vehette át Weisz László­tól, a Magyar Floorball Szakszö­vetség elnökétől. A Bak Norbert által irányított komáromi csapat az egyesület történetében elő­ször hódította el a női Magyar Kupát. Ezzel a sikerrel a klub 17 éves története során valamen­­­nyi hazai trófeát megnyerte, így teljessé vált az „SZPK-múzeum” gyűjteménye. MAGYAR KUPA, DÖNTŐ, NŐI EGER-SZPK 4-8 (0-2, 0-3,4-3) Az SZPK-Komárom gólszer­zői: Huszár (4), Váradi (2), Vérte­si, Gyugos. MAGYAR KUPA, DÖNTŐ, FÉRFI SZPK-KROKODILOK 4-3 (2-1, 0-1,1-1,1-0) Az SZPK-Komárom gólszer­zői: Czank, Ádám, Molnár A. A Magyar Kupát nyert csapatok tagjai Az SZPK-Komárom férficsapa­­tában Ábrahám Balázs, Bagi Martin Imre, Bognár Gergely, Németh Richárd, Haris Tibor, Prieíszk­ Péter, Benkei László, Czank Dávid, Váradi Tamás, Da­rai Bence, Molnár András, Da­rai Máté, Bognár Bence, Ádám Milán, Mózes Béla, Bondor Csa­ba és Tóth Máté Gábor szere­pelt a döntőben a Dunai Kro­kodilok ellen. Vezetőedző: Mé­száros Szabolcs. A hölgyeknél Mózes Réka, Miklós Rita, Vára­di Vivien, Vértesi Nicole, Takács Anna, Gyugos Beáta, Guttmann Renáta, Kiss Klára, Huszár Ág­nes, Juhász Vivien, Bugták Kin­cső, Buglák Martina és Marton Fanni ütötte a lyukacsos labdát az Eger elleni fináléban. Vezető­edző: Bak Norbert. Nyolc fényes érmet gyűjtöttek a királyok városában a tatabányai atléták Diákolimpiai csúcsot is megdöntötték ATLÉTIKA A Székesfehérvári Után­pótlás Akadémia adott otthont a 2015. évi országos diákolim­pia küzdelmeinek. A tatabányai sportolók közül a Dózsa György Sportiskolai Általános Iskola szerepelt a legeredményeseb­ben. Az oktatási intézmény ver­senyzői két aranyérem mellett három bronz- és három ezüstér­met, valamint egy negyedik he­lyezést szereztek a fináléban. A tatabányai indulók között is kiemelkedő teljesítményt értek el a IV. korcsoportos lányok, akik bajnoki címüket úgy szerezték, hogy egy 12 éve fennálló diák­olimpiai csúcsot is megdöntötték. A kétnapos viadal leglátvá­nyosabb versenyét a fiú távolug­rás hozta, ahol a két tatabányai versenyző - Salamon András és Fischer Patrik - ismételten nagy csatát vívott nyíregyházi riválisukkal szemben. A dön­tő az utolsó sorozatában dőlt el. András, a befejező sorozatban megdöntötte az addig fennálló diákolimpiai rekordot, de ellen­felének volt ereje erre válaszol­ni. Utolsó ugróként túlszárnyal­ta Salamon teljesítményét, és a maga javára döntötte el az iz­galmas párharcot. A dózsás at­létapalánták kiemelkedő telje­sítményüket a váltófutásokban koronázták meg, ahol a fiúk magabiztos győzelmet arattak, míg a lányok az értékes har­madik helyezéssel zárták a ver­senyt. A nyolc érem megszerzé­sével a dózsás gyerekek lettek a legeredményesebb iskola ver­senyzői. A sportolók felkészíté­sében résztvevő edzők, testne­velő tanárok: Salamon Zoltán, Henyecz László, Salamonná Vi­­sy Gabriella, Stanga Tibor. A tatabányai indulók kiemelkedő eredményeket értek el «■field Jim DavisSzilágyi Áron aranyérmet szerzett VÍVÁS Aranyérmet nyert a kardo­­zó Szilágyi Áron a montreux-i Eb-n. Az olimpiai bajnok vívó Szjarhej Lacsanyin 15-6-os, Sep­pe van Holsbeke 15-14-es, Vin­cent Anstett 15-7-es és Alekszej Jakimenko 15-13-as legyőzésé­vel jutott el a döntőig, ahol Max Hartungot verte 15-11-re. Szilá­gyinak korábban egyéniben egy harmadik helye volt Eb-n még 2011-ből. A kontinensviadalon a magyar küldöttség negyedik érmét szerezte. Előzőleg bron­zot nyert a párbajtőröző Szász Emese és Boczkó Gábor, vala­mint a tőröző Mohamed Aida.­­ Legtöbbre talán a Jakimenko el­leni elődöntőbeli sikeremet érté­kelem, őt fantasztikus vívónak tartom, ráadásul negatív a vele szembeni mérlegem. A döntőben hat-kilenc után éreztem rá iga­zán a Hartung elleni távolság­ra és utána nem volt probléma - mondta Szilágyi Áron.