24 óra, 2019. március (30. évfolyam, 51-75. szám)

2019-03-27 / 72. szám

14SPORT Kilenc év után újra O’Sullivan áll a ranglista első helyén SZNÚKER Az ötszörös világbaj­nok Ronnie O’Sullivan kilenc év után újra az első helyen áll a világranglistán. Az angol játé­kos 13-11-re legyőzte az auszt­rál Neil Robertsont vasárnap a Tour Championship döntő­jében, így letaszította a rang­sor éléről az 1506 napja reg­náló honfitársát, Mark Selbyt. A második helyre visszacsú­szó háromszoros világbajnok Selby a 2015-ös németországi Mastersen állt az élre, 49 hó­nappal ezelőtt. A Rakéta 1506 nap után törte meg Selby uralmát A Rakétának becézett O’Sul­livan az elmúlt négy hónapban megnyerte a UK Championshi­­pet, a Players Championshipet és most a Tour Championshi­pet, összesítésben 445 ezer an­gol fontot kaszálva - a mostani idényben egyébként már 904 500 fontnál jár. Ronnie karri­erje során negyedszer lett vi­lágelső, legutóbb 2010-ben ve­zette a rangsort. 43 évével ő lett a legidősebb világelső Ray Reardon 1983-as éllovas pozí­ciója óta. A Rakéta 36. trófeáját gyűjtötte be, ezzel utolérte az örökrangsorban éllovas Step­hen Hendryt - az április 20-án kezdődő világbajnokságon pe­dig egyeduralkodóvá válhat. Kijutottak, földet kaptak LABDARÚGÁS A tanzániai lab­darúgó-válogatott vasárnap 3-0-ra legyőzte Ugandát a se­lejtezősorozat utolsó mérkőzé­sén, így biztosan ott lesz a nyá­ri kontinensviadalon. Tanzá­nia 39 év után jutott ki ismét az Afrikai Nemzetek Kupájára, az ország elnöke, John Magufu­­li ez alkalomból rendesen meg is jutalmazta a játékosokat. Az államfő hétfőn ünnepélyes ke­retek között ajándékozta meg a nemzeti csapat játékosait: min­denki egy földet kapott. Öt év után a dobogó legmagasabb fokára állhattak A Magyar Kupa után a bajnoki aranyat is elhódította az SZPK Sporttörténelmet írtak az SZPK-Kayser női floorballo­­zói, ugyanis a 21 éves múltra visszatekintő egyesületnél még nem fordult elő az, hogy a hölgyek egy szezonban megszerezzék a Magyar Ku­pát és a bajnoki aranyérmet is. Most ez is megtörtént. Kovács László laszlo.kovacs@mediaworks.hu FLOORBALL A Palánkdöngetők lépéselőnyből indultak, ugyan­is a két győzelemig tartó pár­harc első meccsét fölényesen, 8-1-re nyerték a tavalyi bajnok Phoenix Fireball csapata ellen. A komáromiak tudták, hogy a visszavágó nem lefutott, hiszen a pontvadászat során egyetlen vereségüket éppen a fővárosi­aktól szenvedték el még szep­temberben, az első fordulóban. A bajnoki döntő második ös­­­szecsapása nem úgy indult, hogy a végén ünneplés lesz. Le­het, hogy a komáromiakat meg­zavarhatta a csarnok sarkában kirakott bajnoki trófea. De in­kább mondjuk azt, hogy a jól felkészített, bizonyítani akaró Phoenix lepte meg a házigazdá­kat, ugyanis a 8. percben már 0-3 állt az eredményjelzőn. Nem sokkal később Farkasné Váradi Vivien szépített, majd Vértesi Nicole faragott még a hátrányon. A második felvonás­ban ismét Vértesi, majd Bak Jáz­min talált a hálóba, így 4-3-as komáromi vezetésnél cseréltek térfelet az együttesek. Az utolsó harmad is tartogatott még izgal­mat, Lelovics Nóra és Csákvári Adél góljaira két góllal válaszol­tak a vendégek, ám 6-5 után, az utolsó hét percben már nem ta­láltak a hálóba a csapatok, így következhetett Szabó Zsolt edző tanítványainak Zorba-tánca. A szirtakit követően pedig a díj­átadás, az érmeket és a bajnok­nak járó serleget dr. Molnár At­tila, Komárom polgármestere, illetve Jaczkó Róbert, a Magyar Floorball Szakszövetség főtitká­ra adta át a lányoknak. Az SZPK női csapata 2014 után lett újra bajnok az élvonalban. SZPK 1998 Mi is Nektek szurkolunk! Äi.;TT«Ä?Tl’v-r .SfSTt'MS KERESS MINKET FACE8OOK0N fb.com/kaysoftín$3m Az SZPK-Kayser csapatának két mérkőzés is elég volt ahhoz a döntőben, hogy megszerezze a bajnoki aranyérmet Fotó: K. L. A férfiak is bejutottak a döntőbe Az SZPK-DESEF élvonalbeli fel­nőtt férficsapata is bejutott a döntőbe, a hölgyekhez hason­lóan ugyancsak a Phoenix gár­dája lesz a fináléban a komá­romiak ellenfele. Haris Tibor edző legénysége nem esélyte­len, ugyanis a bajnokságban egyszer már legyőzték a fővá­rosiakat, emellett a Magyar Kupa elődöntőjében is borsot törtek az orruk alá. A két győ­zelemig tartó párharc első fel­vonását vasárnap rendezik Tö­rökbálinton, a visszavágót pe­dig április 6-án Komáromban. Amennyiben lenne harma­dik meccs is, azt április 13-án játsszák a Pest megyei tele­pülésen. Az SZPK felnőtt férfi­együttese eddig egy bajnoki címmel rendelkezik, a csapat tíz év után hódíthatja el ismét a serleget. A Magyar Kupát az idén már hetedszer emelhet­ték magasba a komáromiak. Remekül szerepeltek a komáromi versenyzők Somogyjádon Túlszárnyalták az elvárásokat RITMIKUS GIMNASZTIKA Márci­us közepén rendezték meg a Diákolimpia és a Berczik Sára Emlékverseny Regionális dön­tőjét Somogyjádon. A megmé­rettetésen a Komárom Városi Sportegyesület (KVSE) torná­szai szép számban képviselték egyesületüket és városukat. A versenyzők célja az orszá­gos döntőkbe való jutás volt, de a tornászok túlszárnyal­ták az elvárásokat. - Össze­sen 9 bajnoki címet és 19 do­bogós helyet szereztek a KVSE versenyzői az összetett és sze­renkénti versenyben - mond­ta Kovács Ágnes. A vezetőedző hozzátette: a lányok felkészü­lése jól sikerült, sokat dolgoz­tak, de minden perc megérte. - Március elején részt vettünk egy meghívásos versenyen Szi­­getszentmiklóson, ahol egy na­gyon erős és népes mezőnyben jól indítottuk a szezont. Ezu­tán bizakodva vágtunk neki a kvalifikációs versenyeknek. Nagyon elégedett vagyok a lá­nyok teljesítményével, sok po­zitív visszajelzést kaptunk az edzőktől és a bíróktól. Ez is megerősít abban, hogy sokat fejlődnek versenyzőink. Ko­vács Ágnes kitért arra is, hogy a lányok felkészülését Hegyi Tamara, Varga Kitti és Tóth Andrea is segítette. N. T. A komáromi tornászok tizenkilenc dobogós helyezést értek Látogasson el hírportálunkra! KEMMA.hu 2019. MÁRCIUS 27., SZERDA Andrikó Balázs bajnok lett Szlovákiában KARATE A tatai Renmei Kyo­­kushin Karate Sportegyesület Szabó Kornél vezetőedző irá­nyításával Szlovákiába utazott a hétvégén. Az északi szom­szédban a nyílt szlovák baj­nokságot rendezték meg, ame­lyen a Renmei hat versenyző­vel képviseltette magát. A meg­mérettetésen 5 ország 35 klub­jának 330 versenyzője indult. A tatai csapat jól szerepelt, hi­szen mindegyik versenyzőjé­nek volt győztes küzdelme, rá­adásul mindenki éremmel tér­hetett haza. arany-, két ezüst- és három bronz Szlovákiából A haladók testpajzsos full kontakt küzdelmében a ser­dülő korosztályú Andrikó Ba­lázs az első helyet szerezte meg, ezzel a sikerrel egyéb­ként ő nyerte a tatai csapat egyetlen aranyérmét. Ezüst­éremből kettő is jutott a Ren­mei számára. Szelőczei Benjá­min gyerek II. korcsoportban, míg a kezdők között, pont­­szisztémás küzdelemben, gyerek 0 korcsoportban indu­ló Aranyosi Nikolett végzett a második helyen. Ugyanebben a korcsoportban és verseny­számban Zvér Diána bronzér­met vehetett át a küzdelmeket követően, míg gyerek II. kor­csoportban Hül­ser Kriszti­án és Zvér Gergő ugyancsak a dobogó harmadik fokára áll­hatott fel. K. A. Andrikó Balázs a Rentei egyet­len aranyérmét nyerte a szlovák nemzetközi bajnokságon Az ifjúsági csapat bronzért hajthat TEKE SZUPERLIGA, NŐI, II. FOR­DULÓ TATABÁNYAI SC-SZENTESI TE 6:2 (3106,2944) A házigazdák magabiztos győzelmet arattak az alföldiek­kel szemben, ám ezzel csak a hatodik helyüket stabilizálták. Két riválisuk - az FTC és a Ba­latoni Vasas - ugyanis szintén megszerezte a két pontot, így két fordulóval a vége előtt há­rom-három pont az előnyük a TSC-vel szemben. Ez a két gár­da azonban éppen egymás el­len lép pályára a következő já­téknapon. Majd a Balaton-par­­tiak a bajnokesélyes ZTE ottho­nában fejezi be a pontvadásza­tot, azaz elméletileg egy helyet még előre léphet a tabellán a Bányász. A kék-fehéreknél Né­meth Kinga (508 fa), Balla Ildi­kó (509 fa), Rohrbacherné (553 fa) és Némethné Katona Beá­ta (521 fa) szerezték az egyéni pontokat. Eközben a tatabányai csapatból Faragó-Lovász Krisz­tina 503 bábut ütött le, míg Zsí­ros Andrea 512 fát gurított. Ezzel szemben az ifjúsági csapat továbbra is harcban áll még a bronzéremért, mivel 3:1- re (1015:931) legyőzték a szen­tesieket. Csorba Csilla „felnőt­­tes” eredménnyel, 563 ledön­tött bábuval, míg Frank Klau­dia 452 fával zárt. P. J.