Komárom-Esztergom Megyei Hírlap, 2002. április (7. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-16 / 88. szám

16 2002. ÁPRILIS 16., KEDD Csonka asztalitenisz forduló a hétvégén Spar SE II - Budaörs II 144 Nem ígérkezett könnyűnek a tatabányaiak számára az össze­­­­csapás, hiszen ősszel idegen­­­­ben csak nagy nehézségek árán sikerült 10-8-ra nyerni.­­ Ennek megfelelően komolyan készülődtek a mérkőzésre,­­ melynek meg is lett az eredmé­­­­nye, hiszen a párosok után az­­ egyénikben sem torpantak­­ meg. 7-1 után még a budaörsi­­­­ek tudat nyerni három találko­­­zót, de azt is meg kell jegyezni, hogy rendkívül szoros össze­­­­csapásokon. Mindenesetre­­ ezen a találkozó kiütközött a­­ két csapat közötti valódi kü­­­­lönbség. A látottak alapján az­­ sem lett volna meglepetés, ha­­ egyetlen találkozót sem tud, s nyeri a Budaörs. A Spar SE szá­­­­mára a hátralévő fordulókban­­ már könnyebb ellenfelek kö­­­­vetkeznek. A mérkőzés során kiemelkedett dr. Szám és Falu-­­ régi, akik valamennyi mérkő­­­­zésüket megnyerték, amikor­­ asztalhoz álltak. A Spar SE mérkőzéseit nyer­ték: Dr. Szám Zoltán (4), Falu­­s­zégi János (4), Kovács Csaba­­ (2), Lajtos Gábor (2), valamint­­ a dr. Szám-Faluvégi és a Kovács­­ Cs.-László Sándor párosok. Dragon Copy SE - Szentendre (elmaradt) A tatbányaiak Takács Jenő­­ vezérletével hiába vártak ellen­ I­felet a hétvégi hazai fordulóra.­­ Ugyanis helyettük a szövetség­től kaptak értesítést, hogy a­­ szentendreiek három forduló­­­­val a bajnokság befejezése előtt visszaléptek a további kü­zdel­­­mektől. Ennek következtében az összes mérkőzésüket töröl­ték és a Dragon Copy -ellenfél nélkül maradt. Takács Jenő azt­­ is elmondta sajnálja, hogy ismét egy csapattal csökkent az aszta­litenisz csapatok száma. Ez a­­ mostani eset is bizonyítja, ke­­­­vés a pénz ebben a sportágban.­­ Veresegyház -ATC Tokod 8:10 Szoros mérkőzésen értékes­­ két pontot gyűjtött a tokodi csa­­­­pat. A győzelem nem forgott ve­­­­szélyben, de izgalmas játékot­­ hozott a két csapat találkozója. A meccseket nyerték: Bohony I Péter 2, Bohony Ákos 2, Sádli­­­ Gyula 2, Váli Zsolt 2, Sádli - Vá­­­­li páros 1, Bohony Ákos - Vin­­i­cze Tamás páros 1. HÍRLAP Szeged, 100 néző. Vezette: Kovács G., László É. Tatabánya: Hermann, Dombi, Gödri, Pap, Szakál, Tihanyi. Csere: Tóth (liberó), Princz, Tóth. Edző: Ogonov­­szky Szilárd. Szeged: Lányi, Dóra, Ba­­kacsi, Bakó, Németh, Szabó. Csere: Léderer (liberó), Mül­ler, Nagy. Edző: Szél Márta. Hermann pontot érő nyitá­sával kezdődött a mérkőzés, zsinórban háromszor is szer­válhatott a közlekedési játé­kos - el is húztak a vendégek és nem nagyon tudott felzár­kózni a hazai gárda. 1:6 nál Szél Márti edző technikai időt kért, de Gödriék csak 15 pontot engedtek csinálni Lá­­nyiéknak. A második játékrészben is­mét a vendégek kezdték a pontgyártást, de a hazaiak egyre jobban játszottak, és szorosabbá tették az ered­ményt. 13:15-nél Ogonovszky Szilárd kért technikai időt. Használt is a taktikai tanácsa­dás, hamar csináltak három pontot Dombiék. A hazai mesternő 13:18-nál kért tech­nikai időt. 21:24-nél kikérte második idejét is, de több pontot már nem tudtak elérni ebben a szettben. A harmadik felvonásban a hazaiak kezdtek jobban. A Ta­tabánya sem a nyitásfogadás­ban, sem a nyitásokban nem jeleskedett, és bizony néha a sáncolásról is megfeledkez­tek. 7:4-nél a közlekedésiek edzője technikai időt kért, de lányai nem tudtak fordítani a játékon. A hazaiak nagyon jól mezőnyöztek. Ezt a játékrészt el is veszítették Tihanyiék, így a játszmaarány 2:1-re mó­dosult. Az utolsó szettben is a ven­dégek kezdtek jobban. 3:6-nál a tisza-partiak edzője techni­kai időt kért, tanácsai hasz­nosnak bizonyultak, mert ha­­­­marosan át is vették a veze­tést, de 13:12-nél Ogonovszky edző kért időt. Ezután egy­más hibájából értek el pontot­­ a csapatok. 19:19-nél ismét időt kért a vendégek mestere.­­ Ez az időkérés hasznosabb volt, hiszen sikerült előnyhöz­­ jutniuk. Még 20:22-nél a hazai edző taktikai tanácsokat­­ adott lányainak, de Papék megszerezték a szett- és a­­ meccsgyőzelmet. Nagyon fon­­­­tos két pontot hoztak el a Sze­ged NRC-től Az NB I „alsóházának” állá­­­­sa: Tatabányai Volán SE 27 pont, Kalocsa SE 25 pont, Szeged NRC 21 pont, Ajka SE 20 pont. A jelenlegi állás szerint a­­ Szeged NRC és Ajka SE áll a­­ kiesőhelyen. A tatabányai lá­nyoknak a következő mérkő­zésük április 20-án Ajkán lesz.­­ Női röplabda NB I. A közlekedésiek otthonában is legyőzték a „mumust” Szegedi NRC - Tatabányai Volán SE 1:3 (15:25, 21:25, 25:18, 20:25) A hétvégén hazai pályán fogadta a Komáromi AC NB I/B-s kézilab­dacsapata a jó játékerőt képviselő, középmezőnyben tanyázó Nagyatádi NKK együttesét. A zsúfolásig megtelt sportcsarnok kö­zönségének kellemes délutánt szerzett a rendkívül összeszedet­ten és színvonalasan kézilabdázó hazai gárda. Ezzel a játékkal fe­ledtette azt a fiaskót, amelyet két héttel ezelőtt, az Óbudai Gold­berger ellen elszenvedtek. A Duna-partiak bebizonyították a lel­kes szurkolóiknak, hogy együtt van a csapat és nem véletlenül vannak ebben az osztályban. Mind támadásban, mind védekezés­ben az NB I/B-s szintet is meghaladva mutatták meg erejüket. A nagyarányú győzelem előtt meghajolt az ellenfél is Fotó: L. Z. w Tabellák , NB II., Hummel-csoport 1. Bodajk 10 5 2 27-11 35 1 2. Sárvár 8 6 4 28-18 30 3. Balatonlelle 8 5 5 24-16 29 4. MTE 8 4 5 34-23 28­­ 5. Petőháza 7 7 4 21-14 28 1 6. Tatai HAC 7 6 4 21-17 27 | 7. Kaposvölgye 7 5 6 19-19 26 1 8. Veszprém 6 5 6 21-18 23 1 9. PVSK 4 6 8 22-24 18 f 10. Komló 4 4 9 15-28 16 ! 11. Balatonfiired 2 10 5 14-28 16 | 12. Bonyhád 4 3 11 17-39 15 1 13. Ajka 2 8 8 22-30 14 NB III., Duna-csoport 1. BTC 13 6 1 47-21 45 1 2. Veresegyház 13 4 4 40-28 43 1 3. Ipolyvece 11 8 2 36-16 41 1 4. Mezőfalva 11 5 5 39-23 38 1 5. Szomor-Zs. 11 4 6 35-32 37 1 6. Ercsi­­ 10 5 6 34-22 35 1 7. Gázművek 8 4 9 46-45 28 1 8. Dömsöd 8 4 9 32-36 28 I 9. Taksony 8 3 10 37-39 27 I 10. Törekvés 7 5 9 3642 26 I 11. Ikarus 8 1 12 3844 25 1 12. Dunakeszi 6 5 10 29-36 23 I 13. RAFC 7 2 12 3042 23 | 14. Oroszlány 6 3 11 24-34 21 1 15. Esztergom 5 3 13 2743 18 16. Baracs 2 4 15 1744 10 I Kézilabda NB II. Önbizalomnövelő győzelem Kisbéri SE - Szombathelyi TK 26-21 (12-10) Kisbér, 100 néző. Vezette: Horváth Ildikó, Ihász Zsu­zsa. Kisbér, Hermann - Jám­bor 1, Ratatics, Császár, Fa­lusi 1, Jáki 4, Pacsika 7. Csere: Róth (kapus), Molnár 4, Bajcsai 9, Andrási, Imre B., Török. Edző: Róth Lajos. Kiállítások: 4 p., ill. 6 p. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2. Az eredmény alakulása: 5. p.: 3-2, 10. p.: 4-4, 15. p.: 6-4, 20. p.: 8-5, 25. p.: 10-8, 35. p.: 13-12, 40. p.: 16-14, 45. p.: 19- 16, 50. p.: 21-18, 55. p.: 24-20. Döcögősen indult a találko­zó, egyik csapat sem tudta felvenni a megfelelő ritmust. Sok hibával játszottak, majd a hazaiak ébredtek fel hama­rabb. Ehhez nagyban hozzá­járult a közönség buzdítása, akik szemmel láthatóan átse­gítették kedvenceiket a holt­ponton. Csupán az első tíz percben jelentett a Kisbérnek nehézséget az ellenfél. Az el­ső negyedóra elteltével az egy-két gólos vezetéshez ju­tott hazaiak felszabadultan kézilabdáztak. Pontosan és­­ jól összeszedetten szervezték támadásaikat és védekezés­­­­ben is helyén voltak a játéko­sok. A térfélcsere után is a­­ Róth-legénységnél volt az­­ előny. Kezdeményezőbbek és­­ bátrabbak voltak kapuralö­­vésben és három-négy gólos­­ különbséget tartani is tudtak. A végjátékban a tanárképző­sök görcsös igyekezet már­­ nem segített és csak futni­­ tudtak az eredmény után. Ez­­­­zel a győzelemmel értékes­­ pontokat szereztek és nagy­­ önbizalmat adott a játékosok­­­­nak a siker. Róth Lajos: - Ez a győze­­­­lem visszaadta a reményt a­­ bentmaradáshoz. Ifi: Kisbéri SE - Szombat­­­­helyi TK 28-36 (16-15) Kisbér: Horváth I. - Varga­­ 1, Kovácsházi 1, György 8,­­ Boros 1, Tóth G. 1, Imre B.­­ 12. Csere: Végh 1, Horváth 1 L., Molnár 1, Kovács 2. N. Lakics Zsuzsa Sport Női kosárlabda NB I. B. Szerdán az egyik éllovas lesz a vendég Tatabányai KC - Monor Ebben a szezonban először játszik szokatlan módon hétköz­nap a tatabányai együttes. Ennek ellenére Kovács Tamás ta­nítványai a hagyományos menetrend szerint készültek és ké­szülnek az összecsapásra. A találkozó szerdán 19 óra 30-kor kezdődik a tatabányai sportcsarnokban Nagy I. László és Du­dás játékvezetése mellett. A monori gárda a csoport egyik legerősebb társaságának számít, hiszen a tabella harmadik, negyedik helyén tanyáznak. Ebből adódik, hogy a vendégek a mérkőzés esélyesei. Igaz, ősszel Monoron derekasan helytálltak a tatabányaiak, hiszen a negyedik negyed derekáig döntetlen körüli volt az állás, és a házigazdák csak a hajrában kerekedtek felül. Ehhez hasonló teljesítményre azonban szerdán aligha számíthatunk, mert a TKC-től azóta néhány meghatározó játékos távozott. A házigazdák ezt a mérkőzést úgy tekintik, hogy a későbbi meccseken eredményesen hasznosíthatják a négy negyed ta­pasztalatait, ahol nagyobb eséllyel szállhatnak harcba a győze­lemért. Ennek dacára a Tatabányai KC kosarasai most sem mennek feltartott kézzel a küzdőtérre. Igyekeznek - tudásuk szerint - alaposan megnehezíteni a Pest megyeiek dolgát. A csapatban nincs sérült, viszont hiányozni fog Nagy Etelka, így várhatóan az alábbi keretből kerülhet ki a szerdai kezdő ötös: Agonás, Cságola, Görgényi, Móricz, Kormány, Katona, Ongrády, Kulcsár, Balogh B., Kovács N. - Petrik - Kosárlabda NB II. Magabiztosan nyertek a hazaiak a hétvégén Oroszlány SE - Veszprém 92-60 (20-12, 28-20, 22-14, 22-14) Oroszlány, 250 néző. Vezette: Fekete L., Szabó-Bakos. ŐSE: Jamricska Balázs, Molnár Norbert, Nagy Imre, Bognár Szabolcs, Jakab And­rás. Csere: Tóth Attila, Pál Dénes és Jakab Tamás. Edző: Tóth László. Az oroszlányiak számára kötelező feladat volt ez a mérkőzés, hiszen a korábbi mérkő­zések tanulságai ebbe az irányba mutattak. A hazai szurkolók fergeteges bíztatása mel­lett, ha kissé döcögős csapatjátékkal, de eredményesen kezdték a találkozó, és biztos előnyre tettek szert az első negyedben. Ne­hezebb kezdés oka volt, hogy sérülések mi­att Tóth László edzőnek fel kellett forgatni a meg­szokott­ csapat szerkezetét. Az elmúlt heti rangadón Nemcsényi bokája sérült és Kéri könyöke sem volt olyan állapotban, hogy vállalni tudja a játékot. A folytatásban a gondok ellenére egyre jobban magára talált a hazai gárda és elő­nyüket negyedről-negyedre folyamatosan növelni tudták. Az is természetesen el lehet mondani, hogy a veszprémiek közel sem késztették az oroszlányiakat, olyan erőbe­dobásra, mint egy héttel korábban a Tatabá­nyai Bárdos. Sőt a találkozó második felé­ben már a játékkal sem akadt gond, és a szurkolók nem kis örömére látványos akció­kat is vezettek. Az Oroszlány SE következő ellenfele a hétvégén a Hunyadi Duran csapata lesz. Az idegenben játszandó találkozón a vendégek lesznek az esélyesek, és nagy meglepetés lenne, ha nem győzelemmel térhetnének ha­za. Bár az oroszlányi gárdában egyre több já­tékos küzd kisebb nagyobb sérüléssel, Tóth László némi keserűséggel jegyezte meg, hogy ha így folytatódik a rájátszás végére, elfogy a csapat. Kár lenne ezért, hiszen még egy rang­adó vár rájuk két hét múlva, aztán pedig a keresztjáték a magasabb osztályba jutásért. Tóth László edző: - A találkozó elején egy kicsit szenvedtünk, a második rész már nekem is tetszett. Összességében jó mérkő­zést játszottunk. Gratulálok a csapatomnak és köszönöm a szurkolók lelkes buzdítását. - tátrai - Kézilabda NB­ II. Megint elveszett egy pont THAC - Celldömölki VSE 26:26 (13:10) Tata, Városi Sportcsarnok 150 néző. Vezette: Gergely - Pék THAC: Gubicza (kapus) - Takács 5, Báthori 8, Richter 2, Radnai R. 6, Csics 1. Cse­rék: Kovács (kapus) - Varga 1, Kiss, Gaál, Nagy, Suszter, Szurcsik 3. Edző: Szurcsik István Vendég büntetővel indult a találkozó, de Gubicza hárí­totta azt majd az ellentáma­dásból a hazaiak voltak ered­ményesek. Jól működött a ta­taiak védekezése, ezáltal ne­hezen jutott lövőhelyhez a Celldömölki gárda. Támadás­ban Horvát jól mozgatta tár­sait, lövőhelyzeteket alakí­tott ki melyből Báthori és Radnai is rendre eredménye­sek voltak. A vendégek 5+1- es védekezési formációval próbálták megállítani a hazai rohamokat több-kevesebb si­kerrel. A játékrész második felében a taktikusan játszó házigazdák már öt góllal is vezettek (13-8), de a kima­radt helyzetek miatt ismét felzárkózott az ellenfél együttese, így csekély három gólos hazai előnnyel tértek pihenőre a csapatok. A szünet a vendégeknek tett jót. Báthoriék érthetet­len technikai és taktikai hi­bákat követtek el minek az lett az eredménye, hogy a második félidő elején ismét egyenlő lett az állás. Ekkor Kovács váltotta az első játék­részben kitűnően védő, de fáradni látszó Gubiczát a ka­puban. A Celldömölkiek to­vábbra is tartották magukat, sőt a 45. percben már három gólos előnyük volt. Szurcsik mester időt kért, rendezték soraikat a hazaiak és pillana­tok alatt visszavették az irá­nyítást, de tetemesebb előnyre nem tudtak szert tenni. Radnai hibátlanul ér­tékesítette a büntetőket Ta­kács pedig többször is szél­ről volt eredményes. A végjá­ték óriási izgalmakat hozott. Egy perccel a vége előtt Ko­vács hárított egy lövést, de az ellentámadás nem hozott gólt a hazaiaknak. Egy gólos tatai vezetésnél büntetőt lőt­tek a vendégek és beállítot­ták az igazságosnak mond­ható döntetlent. Szurcsik István edző: - Ismét megnyert meccsen vesztettünk egy pontot. Ez mi a második a tavaszi sze­zonba. Úgy érzem a­ csapat mindent meg­tett a győzele­mért. - eR eR - Mozdulj velünk!­­Drog nélkül tisztán!­ ­ A 21. Gerecse-50 következik A Komárom-Esztergom­­ Megyei Természetbarát Szövetség Tatabánya Vá­rosi szabadidősport Szö­vetség és a Petőfi Tömeg­sport Egyesület rendezé­sében április 20-án lesz a 21. Gerecse 50. teljesít­ménytúra. A tatabányai Ju­bileum Park mint rajt-cél hely várja a jelentkezőket, ahol a Vulkán SE és a Vér­tes Volán SE természetjá­rói a helyszínen és a terü­leten 10 ellenőrzőponton illetve egy frissítő-állomá­son 50 rendező segíti a tú­rázókat. Az 50 km-re vállalkozók 6-8.30-ig indulhatnak fo­­l­­yamatosan, míg a 10 és 20­­ km-en indulók 11-ig rajtol­hatnak. A túrák mindegyi­ke körtúra, így a Jubileum Parkban vehetik majd át megérdemelt jelvényeiket a teljesítők. Az ISM idén is felvette a túrát a Sport 25 rendez­vénylistára, melynek fő szlogenjei: Mozdulj ve­lünk! Drog nélkül tisztán! Inform.: Horváth Zoltán főrendező 06-30-93-94-017, PTSE 34/311-151. Vadócz Miklós főrende­ző: 06-30-9-395-460.