Komárom-Esztergom Megyei Hírlap, 2008. november (13. évfolyam, 256-279. szám)

2008-11-13 / 265. szám

2008. november 13., csütörtök 14 SPORT DIÁKSPORT • FIATALOK SPORTJA • SIKEREK • EREDMÉNYEK Labdarúgás - diákolimpiai eredmények A komáromi Petőfi-iskola csapatai voltak a legjobbak Véget ért az őszi labda­rúgó diákolimpia az ál­talános iskolák részére. A Komárom Körzeti Diák­sport Bizottság által szerve­zett sporteseményen a követ­kező eredmények születtek: I. korcsoport: Gárdonyi (Ács) - Feszty (Komárom) 0-2, Petőfi (Komárom) - Bo­zsik (Szőny) 4-2, Bozsik-Gár­donyi (Ács) 1-8, Feszty - Bo­zsik 6-0, Feszty - Petőfi 1-2 Végeredmény: 1. Petőfi Sándor Általános Iskola (Komárom), 9 pont, 2. Fesz­ty Árpád Általános Iskola 6 pont, 3. Gárdonyi Géza Ál­talános Iskola (Ács)), 3 pont, 4. Bozsik József Általános Iskola (Szőny) 0 pont II. korcsoport: „A”cso­port: Bozsik (Szőny) - Fesz­ty (Komárom) 0-8, Feszty (Komárom) - Petőfi (Ko­márom) 0-4, Petőfi (Komá­rom) - Bozsik (Szőny) 7-1 Végeredmény: 1. Petőfi Sándor Általános Iskola (Komárom) 6 pont, 2. Fesz­ty Árpád Általános Iskola (Komárom) 3 pont, 3. Bo­zsik József Általános Isko­la (Szőny) 0 pont B-csoport: Jókai (Bana) - Bábolna 5-0, Bábolna - Gárdonyi (Ács) 2-8, Gárdo­nyi (Ács) - Jókai (Bana) 2-0 Végeredmény: 1. Gár­donyi Géza Általános Isko­la (Ács) 6 pont, 2. Jókai Mór Általános Iskola (Bana) 3 pont, 3. Bábolna 0 pont III. korcsoport: ,^4” cso­port: Petőfi (Komárom) - Feszty (Komárom) 3-0, Bo­zsik (Szőny) - Arany (Mo­csa) 6-0, Arany (Mocsa) - Petőfi (Komárom) 1-3, Bo­zsik (Szőny) - Feszty (Ko­márom) 9-0, Feszty (Ko­márom) - Arany (Mocsa) 0-3, Petőfi (Komárom) - Bozsik (Szőny) 4-0 Végeredmény: Petőfi Sándor Általános Iskola (Komárom) 9 pont, 2. Bo­zsik József Általános Isko­la (Szőny) 6 pont, 3. Arany János Általános Iskola (Mocsa) 3 pont, 4. Feszty Árpád Általános (Komárom) 0 pont Iskola „B” csoport: Bábolna - Pápay (Nagyigmánd) 8-1, Gárdonyi (Ács) - Jókai (Bana) 3-1, Jókai (Bana) - Bábolna 1-1, Pápay (Nagy­igmánd) - Gárdonyi (Ács) 0-0, Gárdonyi (Ács) - Bá­bolna 0-4, Jókai (Bana) -Pápay (Nagyigmánd) 1-2 Végeredmény: 1. Bábol­na 7 pont, 2. Gárdonyi Gé­za Általános Iskola 4 pont, 3. Pápay József Általános Is­kola (Nagyigmánd) 4 pont, 4. Jókai Mór Általános Is­kola (Bana) 1 pont IV. korcsoport:­’’cso­port: Arany (Mocsa) - Fesz­ty (Komárom) 3-1, Feszty (Komárom) - Petőfi (Ko­márom) 0-7, Arany (Mocsa) - Petőfi (Komárom) 0-9 Végeredmény: 1. Petőfi Sándor Általános Iskola (Komárom) 6 pont, 2. Arany János Általános Iskola (Mo­csa) 3 pont, 3. Feszty Ár­pád Általános Iskola (Ko­márom) 0 pont ,,B” csoport: Gárdonyi (Ács) - Bábolna 4-0, Bábol­na - Pápay (Nagyigmánd) 5-4, Pápay (Nagyigmánd) - Gárdonyi (Ács) 1-6 Végeredmény: 1. Gár­donyi Géza Általános Isko­la (Ács) 6 pont, 2. Bábolna 3 pont, 3. Pápay József Ál­talános Iskola (Nagyigmánd) III-IV. korcsoport: Pe­tőfi (Komárom) - Feszty (Komárom) 4-3 Végeredmény: 1. Petőfi Sándor Általános Iskola (Komárom) 3 pont, Feszty Árpád Általános (Komárom) 0 pont Iskola A Petőfi Sándor Általános Iskola csapatai minden kor­csoportban a három testne­velő: Andrási Mihály, Kiss János és Vörösházi Tibor vezetésével százszázalékos teljesítményt nyújtottak. Tavasszal az első helyek­ről várják a folytatást. A felvételen a Petőfi-iskola csapatai, akik százszázalékosan teljesítettek A lábatlani dzsúdósok Galántán és Budapesten versenyeztek A lábatlani dzsúdó szak­osztály szombaton a szlovák Galántán volt nemzetközi versenyen, serdülő és ifjúsági kor­osztályban voltak érde­keltek. A versenyen szlovén, ro­mán, orosz, cseh, osztrák, magyar dzsúdósok vettek részt, a vendéglátók mel­lett. Mindkét korosztály­ban színvonalas mérkőzé­sek voltak. EREDMÉNYEK: Serdülőben Hédai Melá­nia versenyzett, és meggyő­zően nyert. A döntőben oszt­rák lányt vert ipponal. Az ifjúságiaknál 45 kg-ban Nagy Márk minden mérkő­zését ipponnal nyerte, és első lett. 57 kg-ban Hédai Melánia, az első mérkőzé­sét, nagy küzdelem után kokával nyerte. A követke­zőt ipponnal nyerte, ez­után a döntő következett, ahol a pozsonyi lány útját állta, és így a második he­lyen végzett. Viszont a ké­sőbbi lábatlani tervekhez a felkészülést jól szolgálta ez a verseny Melinek és Márknak is. Meláni ifiben minden mérkőzésén két évvel idősebbekkel küz­dött, és jól helyt állt. Hé­dai Mónika 70 kg-ban, na­gyon erős ellenfelek kö­zött lett második helye­zett. Neki ez a verseny na­gyon jól szolgállta a felké­szülést a hétvégi III. osztá­lyú országos bajnokságra. Krajcsovszky Bence 73 kg-ban nagyon jól verseny­zett, és 5. lett. Meg kell di­csérni küzdeni akarását, amely a későbbiekben még jól jön. Mindent összevetve, ér­demes volt elmenni és a lá­batlani dzsúdósok nem vallottak szégyent. Olyan­­­nyira nem, hogy a verseny végére két meghívás is la­pult Fizel József edző zse­bében. Vasárnap Budapesten a diák C korosztályú nemze­ti bajnokságot rendezték az UTE dzsúdótermében. Itt három lábatlani versenyző vett részt: Szabó Nikolett 45 kg-ban ötödik, Polham­­mer Gergő 55 kg-ban hete­dik lett. Felkészítő edzők: id. és ifj. Fizel József. Holnapi számunkban olvashatják A 2008. évi Kick-box Light-contact Magyar Bajnoki döntőt a Körmendi Dinamika SE rendezte Körmenden. Megyénk versenyzői közül - az előzetes kvalifikációs versenyeken - tizenegyen szerezték meg a jogot a dön­tőben történő indulásra. Budapesten, a Testnevelési Főiskola atlétikai csarnoká­ban került megrendezésre a 2008. évi Sportlövő Diákolim­pia Országos Döntője. A rangos eseményen megyénk is­koláiban tanuló és a megyei diákolimpián szerepelt diá­kokból összeállított válogatott vett részt, és a hagyomá­nyokhoz méltóan eredményesen szerepelt. Dzsúdó - Országos bajnokságok Egy arany- és négy bronzérmet nyertek a tatabányai Ippon SE versenyzői A hétvégén két korosztályos országos bajnokságon szerepeltek a tatabányai Ippon SE dzsúdósai. Szombaton a Junior Csapatbajnokságot rendezték meg Budapesten, a Tüzér utcai dzsúdóteremben, ahol Juhász Sándor 73 kg-os és Szlezák János 90 kg-os versenyzőikkel megerősödve a Leányvár csa­pata harmadik helyen végzett. A két dzsúdó minden mérkőzését megnyerte. Vasárnap a Megyeri úton, az UTE dzsúdótermében bonyolították le a diák C korosztály országos bajnoságát. Hadaró Balázs a 36 kg-os, népes mezőnyben - nagyszerűen versenyez­ve, négy győzelmet aratva - lett országos bajnok. Balázs a döntőbe a KSI versenyzőjét magabiztosan ipponnal győzte le. Két súlycsoporttal feljebb, a 42 kg-os Gebauer Dániel képviselte az Ippon SE szí­neit. Dani a Magyar Köztársaság Kupa aranya mellé a Magyar­ bajnoki bronzérmet teheti be az idén a vitrinébe. Bronzérmes lett. A nehézfiúk között +55 kg-ban Veres Gábor is felállt a dobogóra.Országos bajnoki bronzérme nagyszerű eredmény. A felvéte­len balról jobbra Gebauer Dániel, Veres Gábor és Hadaró Balázs