Kurír - reggeli kiadás, 1990. október (1. évfolyam, 78-104. szám)

1990-10-05 / 82. szám

1990. október 5. ­ A bajnokoknál inkább a gólzápor volt a meglepő­, mintsem a to­vábbjutó csapatok névsora. A keddiek közül a Bayern szenve­dett egy félidő­t, aztán Augen­­thaler jelzésére Mihajlovics trip­lája következett. Magyarán a ba­jorok 4-0-ra verték az Apoel Ni­cosiát. A Real és Glasgow is a szórakoztatásra helyezte a hang­súlyt: otthon nyertek egy-egy hatossal. A Porto a hazai 5-0 után idegenben is bemutatta az ír nézőknek, mi a foci valójában, s zsebből hintett egy nyolcast a Wrtadownnak. Madjer négyszer köszönt be, ő volt a szerda leg­eredményesebb játékosa. Küz­delmet istenigazából két helyen láthatott a nagyérdemű. Isztam­bulban 40 ezer ember gyűlt ösz­­sze a futballünnepre, a­­Malmo­kon kiharcolt 2-3 szemükben garancia volt a továbbjutásra. S­a­l­esiktas játékosai ki is tettek ma­gukért: Ali és Feyyaz góljaival Félidőben már 2-0-ra vezettek. Aztán Ekhayn is betalált az 53. percben, teljesítményén azonban meglehetősen ront az a tény, hogy saját hálóját zörgette meg. Kár volt érte, hiszen tíz perc múlva Skamelsurup egyenlített, s góljával a svédek masírozhattak a következő fordulóba. A török és görög stadionok légköre között csekély a különbség, s játékos le­gyen a stopliján, aki vesztett ál­lásból ilyen hangulatban fordíta­ni tud. Márpedig Athénban a Lech Poznan kelt fel a padlóról. Pedig itt is több mint 40 ezer ember üvöltött, amikor egy­erccel a félidő előtt Szaravakosz etalált. Na, már csak kettő kell, s továbbjutunk, dörzsölgették kezüket a hellének, elvégre a lengyelek csak 3-0-ra nyertek odahaza. Igen, csak, mert a Pa­­nathinaikosz mindenre képes. Néha arra is, hogy otthon kikap­jon. S most ez a ritka eset fordult elő: Pawelski és Moskal góljai biztos poznani továbbjutást gyü­mölcsöztek. Az UEFA-kupában aztán dől­tek a meglepetések s a szuperiz­galmak. Akik még mindig a Fra­­di-meccs miatt borogatták ma­gukat, nyugodjanak meg: nem­csak itthon zilálták a szurkolói idegeket. Hogy a kisebbekkel kezdjük: 15 ezer bolognai izgult, hogy a Détári nélkül felálló csa­pat m­egőrzi-e Lubinban szerzett egygólos előnyét. Nos, kilencven percig rághatták a körmüket, de gól nem esett. Csak aztán, a 91- edikben: di Gia ekkor lőtte a to­vábblépést biztosító gólt. Köln­ben viszont kis híján leharapták az ujjukat a nézők a meglepe­téstől: az idegenbeli 0-0 után Hellström góljával a szünetben a Norrköppingnek állt a zászló. Fordulás után Higl egyenlített, de a döntő találatot csak a 72. percben sikerült Banachnak be­vinni. Ordenewitz ráadása pedig amolyan nyugtatónak számított. Zágrábban 35 000-en várták az Atalantából gól nélküli döntet­lennel hazatért Dinamót. Az 55. percben be is szakadt az olasz fal: Boban jóvoltából vezettek a ju­­gók. Hozzávetőleg harminc má­sodpercig. Ekkor futott neki Evair a büntetőpontra állított labdának, s könyörtelenül bevág­ta azt a bizonyos idegenben lőtt gólt, amivel ilyen szituációból tovább szoktak jutni. 2-1 volt Szófiában a Szlavia- Omonia meccs végeredménye. Na, Cipruson 52 perc szükségel­tetett mindehhez, a hátralévő 38-ban aztán nem tudták dön­tésre vinni a dolgot, jött hát a hosszabbítás. 107. perc: egyen­lítenek a bolgárok. Két percre rá ismét a Nicosiánál az előny (3- 2), de csak a meccsen, összesítés­ben még a Szlavia vezet. S­tán még most is vezetne, ha a lefújás előtt egy perccel Kalob­eu nem forgolódna ott a kapu előtt. For­golódott, belőtte, továbbjutott a ciprusi gárda. „Ugyan már, egy román egyetemista csapat csak nem kottyanhat meg drága pénzen vásárolt sztárcsapatomnak!” je­lentette ki néhány napja az Atle­­tico Madrid nagyszájú elnöke, Jesus Gil. Nos, megkottyant. A temesvári Politechnica a hazai 2- 0-át követően úgy kapott ki Madridban 1-0-ra, hogy a győz­tes gólt csak az utolsó előtti percben gyötörte be Juanito. Valamit sejtettek Mechelen­­ben, hisz a lisszaboni 0-1 után csak 6800 belga tette tiszteletét a stadionban, igaz, a 8. percben még úgy tűnt, bánkódhatnak az otthon maradottak, hisz Albert­­nek (nem az) ennyi idő kellett, hogy lefölözze a Sporting hátrá­nyát. Persze, a jó öreg Gomest azért tartják, hogy ilyenkor vala­hogy bekeverjen egy gólt, s ez sikerült is a portugálnak, már a 28. percben megtette kötelessé­gét. Bár csapattársa, Xavier min­dent elkövetett, hogy ne legyen nyugta a vendégeknek, s a má­sodik félidőben összeszerencsét­­lenkedett egy öngólt. De a Me­­chelennek ez sem volt elég, s ad­­dig-addig meddősködtek, míg Cadete ismét kiegyenlített, most már végérvényesen. Kínos pilla­natokat élt át a Bayer Leverku­sen is. Ők Enschedében próbál­ták megőrizni egygólos előnyü­ket, ami 85 percig ragyogóan si­került is, ám ekkor Paul meghív­ta a ráadást. A hosszabbításban viszont Kirstein hamar lehűtötte a holland kedélyeket, így a Bayer némi tekintélycsorbulás árán megúszta az utat. Dundeeban viszont a skótok csuklottak na­gyokat, hisz az Izland szigetén összeszedett 3-1-es United - előny 28 perc alatt semmivé lett. A kimondhatatlan nevű Hafnar­­fjardar meglehetős vehemenciá­val esett a hazaiaknak, akik csak a hajrában tudtak egyenlíteni... Dörzsölték kezeiket az ostra­­vai drukkerek: Mecas ugyanis ötven százalékot teljesített az elvárásból, amikor a 41. percben belőtte azon két gól egyikét, mellyel a Bánik kiverte volna az Aston Villát. Volna, mert az an­golok nem cicóztak, s fordulás után hét perc alatt megfordítot­ták az eredményt, s kettős győ­zelemmel masíroztak tovább. Lisszabonban az elmúlt év BEK- döntőse, a Benfica arról álmodo­zott, hogy amennyiben az első percben gólt szerez (mint az AS Roma két hete), nem áll meg egynél ,(mint az AS Roma két hete). Ám most is az AS Roma diktált, igaz, Giannini 27 percet késett a római meccshez képest, amikor Völler kipattanó labdáját a léc alá suhintotta. A dráma drámája Veronában volt, ahol az Inter a Rapidot fo­gadta. Az első esemény egy piros lap volt: Pecl 19 perc elteltével vonult a tus alá. De hiába várt 20 ezer ember az Inter-hengerre, Berti csak a 67. percben törte fel az osztrák zárat. A bécsi 2-1 után már továbbjutónak tekinthette magát az olasz együttes, de Berti biztos ami biztos alapon még egyet bepöttyintett, jól tette. Mert Weber egy perccel a vége előtt kiharcolta a hosszabbítást. De csak annyit ért el, hogy Klinsmann a 102. percben újabb Inter-gólt szerzett, no és azt is, hogy­ Pfeifenbergert is kiállította a játékvezető... A KEK védője, a Sampdoria egygólos hátránnyal kezdte a Kaiserslautern elleni visszavágót, s a 40 ezer néző nem hitte, hogy ilyen hosszú távú szenvedésre lesz ítélve Mancininak a 7. perc­ben értékesített tizenegyesével. Márpedig a második lépés csak nem sikerült, mígnem fertály­órával a befejezés előtt Branca meghozta az üdvözülést. Ugyancsak vérszagra gyűlt az éji vad F­indhovenben, ahol húszezren mentek ki a Mont­pellier PSV általi kivégzésére. Nos, az esemény hóhérakasztá­­sosra sikeredett, az 1-0-lal ér­kezett franciák 0-0-lal és egy szuperskalppal távoztak Hollan­diából. Cs. G. Botorság lenne megváltoztatni a kiírást. Nemrég ugyanis javasolták, hogy a legjobb nyolc között ne oda-vissza alapon mérkőzzenek a csapatok, hanem két négyes csoportba rendeződve. Kár lenne a jelen­legi szisztémát felborítani, mert egy visszavágónak megfoghatatlan és utánozhatatlan a hangulata. Vajon behozzuk-e, megtartjuk-e, na már csak kettőt kell rúgni, ugyan, hátradőlhetünk, istenem, csak nehogy kapjunk egyet, na már biztos hosszabbítás lesz, huh, jöjjenek a tizenegyesek. Nem, ilyen egy körmérkőzéses rendszerben nincs. Most túl vagyunk 64 visszavágón, s megpróbáljuk a legizgalmasabb, illetve a legérdekesebb meccseket feleleveníteni. Zöldre van a, zöldre van a kupakapu festve... ...DE MÁSOK IS NYERTEK SZERDA ESTE Nem kis megrökönyödést keltett Katalánföldön a Barca 1-0-ás veresége a Trabzonspor ellen. Nos, a Nou Camp népe hét perc elteltével ismét levegő után kapkodott, a törökök ugyanis Hami jóvoltából megszerezték a vezetést. Ami ekkor hőstettnek számított, arról néhány perc múlva kiderült: csak az alvó oroszlánt ébresztették fel. Kár volt, ugyanis nagyon nagy verést kaptak a törökök: a Barca 7-2-re győzött. Képünkön a fehérben játszó Kemal éleszt­geti Sztoicskovot. Telefotó:MTI Külföldi Képszerkesztőség Döntsd a kerítést, majd siránkozunk! Feljelentették a Buldogokat •■■tir ■ mz ninrc lm tracy forrta Un'r.nt Unt­­yrAnQPar pomr rcnnnrh-inal’ inlann níilHpin­ Tovay­a ú­gy tetszik, nincs kupaszerda hazai bot­rány nélkül. Tegnap Újpesten azonban nem a szurkolókkal volt a baj. Mint már beszámoltunk róla, a BEK-meccs végén a pályán a játékosoktól autogramot gyűjteni akaró kisfiúnak az egyik sárga mellényes biztonsági ember gázspray-vel a szemébe fújt, majd a földre rogyó gyerekbe többször is bele­rúgott. Szabályos lincshangulat alakult ki, és az egyébként a rend biztosítására kirendelt táma­dót csak a rendőrök tudták megmenteni a kö­zönség jogos haragjától. Az Újpest elhatárolja magát a történtektől, s nagyon sajnálja az esetet. A magáról megfeled­kezett illetőt nyilván nem dicsérik meg alkal­mazói, vagyis a Buldog ügynökség vezetői. Al­jas tette miatt a lila-fehérek az estéért kapott bérüket nem fizetik ki, s feljelentik őket a IV. kerületi rendőrkapitányságon. Buldogék már intézkedtek: kirúgták a rugdalózót. A kisfiút azonnal megvizsgálta egy orvos, szerencsére komolyabb baja nem történt, csak kérdés, lelkileg mennyire tudja megemészteni ezt a vandál akciót. Mint ahogy érthetetlen a ferencvárosi kö­zöld-fehér hívek normálisabban szurkoltak, mint régebben, csakhogy ez az európai szövet­séget nem nagyon érdekli. Pedig a klub min­dent megtett, hogy a drukkerek ne okozzanak kellemetlenséget, ám hiába. A petárdák, füst­­bombák, a pénztárszalagok bedobálása sok-sok ezer svájci frankjába kerül majd az egyesületnek. A német ellenőr, Rudi Glöckner sűrűn jegyzetelt, s bizonyos, hogy jelentésében min­denről beszámol majd. Csak remélni lehet, hogy a történteknek nem az lesz a következmé­nye, hogy a következő fordulóban sem saját pályáján játszhat a gárda. Bár a zalaegerszegiek nagyon jó házigazdának bizonyultak, a Fradi jobban szeretne az Üllői úton futballozni. Ha mégsem így lenne, a ZTE szívesen lenne me­gint vendéglátó, annak ellenére is, hogy a „szu­rkolók” 50 méteres szakaszon lebontották a pá­lyát és a nézőteret elválasztó kerítést, tönkr­etettek több hangszórót, s padokat feszítettek fel. A helyreállítás több tízezer forintba kerül, tehát az FTC-nek a zalaiaknak is fizetniük kell. Vajon mikor okulnak a fiatalok? Ak­kor lesz már rend a Fradi-meccseken? Soha? 15