Magyar Szó, 1992. október (49. évfolyam, 270-300. szám)

1992-10-25 / 294. szám

14 SPORT_________________________________ _________________ Magyar Szó_____________________________________1992 . október 25., vasárnap II. LIGA Verbász: Vrbas-Agrounija 1:1 (1:1) Csatorna menti pálya, 300 néző, vezette Jankovic (Belgrád). Góllövők: Kulic a 11., il­letve Maric a 35. percben. Vrbas: Brinéié 6, Vuksanović 6, Ninić 7, D. Knežević 6 (Krunić -), Kulié 8, Kaplanov 5, M. Drinčić 7vSčepanović 5, Vukoslavčević 6, Rácz 7, Stojisavljević 6. Agrounija: Curović 8, Vučenović 7, Popovié 6, Dabić 6, June 7, Nikolić 6, Banjac 6, VeJjin 7, MUojković 6, Kodžo 6 (Todorovic-), Maričić 7. Már a harmadik percben Vuksanović egy hatalmas és védhetetlennek látszó bombát küldött a kapura, Curovic azonban bravúrosan hárított. Nyolc perc múlva Kulic lépett a színre. Stepanovic labdájával futott tovább és közvetlen közelről rúgta a hálóba. A 35. percben a vendégeknek sikerült az egyenlítés. Közvetlenül a szünet után D. Knezevicet felvágták. A 11-est Čurović hárította. 1. B. Belgrad, Obilić—Jastrebac 1:2 III. LIGA Zrenjanin: Radnički—Kolubara 1:2 (1:1) Radnicki pálya, 300 néző, vezette: Sant­­rac (Celarevo). Góllövők: Visinka a 43., illetve Durdevic a 17. és Smiljanic a 76. percben. Radniéki: Tarana 7, Dupor 6, Visinka 7, Ivanovié 7, Stan 6, Savic 6, Nikolié 7, Aleksic 6 (Krstié -), Uljarevié 6, Komar 7, Mojsié 6 (Latinovié -). Kolubara: Antanasijevié 6, Stoisavljevié 6, Dimitrijevié 7, Durdevié 6, Perisié 6, Ob­­radovié 6, Smiljanié 8, Đurović 8, Radojčić 7, Đinđić 6, Martmovié 6 (Jovičić -). Kellemetlen meglepetésben részesítet­ték szurkolóikat a zrenjaniniak. Négy egy­mást követő győzelem után egy közepes színvonalú találkozón, hazai közönség előtt veszítettek az igen jó képességű Kolubara ellen. A vendégeknek mindössze két ellen­­támadásra volt szükségük, hogy elvigyék Zrenjaninból mind a két pontot. Sz. B. Jarek, Mladost—Crvenka 2:0 (1:0) Livadica stadion, 600 néző, vezette Vu­­koja (Újvidék). Góllövők: Davidovic a 21. és Kovács a 78. percben (11 -esből). Mladost: Janié 7, Lolié 8, Karanovié 8, Kovács 8, Lovre 8, Trkulja 7, Živković 7 (Zrilié 7), Fajéin 8 (Petrovié 7), Jovié 7, Davidovié 8, Jeftié 8. Crvenka: Basta 7, Škorić 6, Matarugin 6, Leéié 6, Turkic 7, J. Skrbié 6, Mráic 6, Svilar 6, Poletanovié 7 (Konc -), Tomajek 6, Srdié 6 (M. Škrfoić 6). Ellenállhatatlanok a Mladost labdarú­gói. Immár hatodik egymás utáni győzel­müket ünnepelték az idei bajnokságban. Ezúttal a cservenkaiakat fektették két váll­ra. A 20. percben Davidovic találatával lett 1:0 a hazaiak javára, míg a győzelmet be­biztosító gólt Kovács lőtte a 78. percben 11-esből. Előtte Jesticet buktatták. J.R. LABDARÚGÁS LIGA Siralmas rangadó Vojvodina-C. zvezda 1:0 (0:0) Újvidék, városi sportközpont stadionja, 12 000 néző, vezette Simić (Pozarevac). Góllövő: Jezdimirovic a 62. percben. Vojvodina: Brzaković 7, Bajčetić 6, Szabó 7, Jezdimirovié 7, Saul a 8, Trivié 6, Vukov 6, Teljigovié 6, Kuntíé 5 (Vujo­­vié -), Mihajlovié 6, Samardzic 6 (Gove­­darica -). G. zvezda: Miiojevié 5, Vidakovié 6, Sztojkovszki 6, Kristié 5, Radinovié 6, Bozovié 6, Viaicu 5, Radraanović 5 (Drobnjak -), Lukié 5, Petkovié 6, Moméilovié 6. A két klub a kollégákat felhasználva nagy hírverést csinált az őszi utolsó rang­adónak, aminek több mint tízezer fut­ballkedvelő fel is élt. Sajnos, velük együtt mindnyájunknak alkalmunk volt meggyőződni róla, hogy ez a mérkőzés színvonalában meg sem közelítette az egykori nagy összecsapásokat, amelyek­nek szinte minden perce eseményt je­lentett még az ínyencek számára is. Si­ralmas rangadó volt ez, amelynek legfel­jebb egy negyedórája ütötte meg a vala­mikori I. ligás szintet, a játékidő többi részében kínozták a labdát meg a kö­zönséget is azok a labdarúgók, akik arra reflektálnak, hogy hírneves elődjeik nyomdokába lépjenek. Rangadóról lévén szó, már az is visszatet­sző volt, hogy mindkét csapat gyáván állt hozzá a találkozóhoz. Nyilvánvalóan az volt a jelszó, hogy nem szabad veszíteni, minden eszközzel védeni kell a kaput, s ha netán az ellenfél megengedi, akkor esetleg a góllövés is számításba jöhet. Az ilyen hozzáállás azt eredményezte, hogy az első félidőben sok hi­bával tarkított unalmas játékot láttunk, amelyben igazi helyzetek nem is akadtak. Ami említésre méltó: a 13. percben Petkovic a kifutó Brzakovic mellett nem találta el a kaput, Kuntic a Milosevictól kapott ajándék­labdát szintén mellé gurította a 38. percben. Szünet után negyedóráig ismét med­dő mezőnyjáték következett, majd pedig a valamelyest agilisabbá vált Vojvodina si­keres tíz perce, amely alatt el is döntötte a maga javára a meccset. A gól váratlanul született meg, s bár a maga nemében a szebbek közé sorolható, nem tudunk sza­badulni az érzéstől, hogy a véletlen műve volt. A 62. percben Jezdimirovic vezette fel a labdát, nemigen tudott vele mit kez­deni, mert minden társa fedezve volt, így váratlanul lövésre szánta el magát mintegy 22 méterről, s betalált a bal fel­ső sarokba. A gól szárnyakat adott a ha­zaiaknak, de az egész felbuzdulás szal­maláng életűnek bizonyult. A 65. perc­ben Teljigovic ügyesen kiugratta a bal­­összekötő helyén Bajčetićot, de ez kapu mellé lőtt. A 72. percben a fiatal Sa­­mardžić kiérdemelte a kissé felrázódott nézők tapsát: a 16-oson mesterien át­emelte őrzőjét, majd pedig kapásból rá­szórta a labdát, amely azonban elsüvített a léc felett. Ezzel be is fejeződött az újvi­dékiek támadó repertoárja. A szakvezető­­ség Kuntic helyére védőjátékost küldött be a pályára, ami azt jelentette, hogy csa­pata az eredmény megőrzésére rendezke­dett be, s ezt némi üggyel-bajjal sikerült is megvalósítani. A találkozó sportszerű játékkal telt el egészen a 85. percig. Ekkor Kristic durván elkaszálta Teljigovicot, aki mindjárt azt is megjátszotta, hogy a belgrádi fiú utólag még hasba is rúgta, aminek felült a bíró, és kiállította a D­ zvezda védőjét, akinek egyébként már volt egy sárga lapja. Az ügy nem ment simán, mert a vendégek erélye­sen tiltakoztak, körülvették, rángatták a já­tékvezetőt, akinek nem volt mersze lefújni a mérkőzést, amit a szabályok értelmében nyugodt lélekkel megtehetett volna. (Vari) Az éberebb győzött Zemun—Sutjeska 1:0 (0:0) Zimony, városi stadion, 500 néző, ve­zette Barberic (Újvidék). Góllövő: Čurović az 58. percben. Zemun: Markovié, Vorkapié, Stanko­vié, Miliéevié, Popov, Miljkovié, Mariéié, yitorovié, Kovaéevic, Tomié, Kitanov, Curovié (Ljubiéié). Sutjeska: Poleksić, Damjanovié, Ja­­niéié, Medin, Mijanovié, Mirkovic, Ban­­dovié, Radojičić (Gardašević), Vlahovié, Brkuljan, Nikolié, Vešović. A Zemun játékosai megérdemelten ju­tottak a két bajnoki ponthoz. Az igazság kedvéért azonban meg kell mondani, hogy mindkét csapat óvatosan, éberen ját­szott, arra ügyelt, hogy ne kapjon gólt. A két ilyen felfogásban játszó csapat közül a hazaiak győztek, mert több gólhelyzetet teremtettek az ellenfél kapuja előtt. A Ze­mun csapatában Kitanov és Kovacevic ját­szott a legjobban, az ellenfél csapatából pedig a középhátvéd Miljanovicot érde­mes megdicsérni. BÁCSKAI LIGA Mohok Bácska—Zenta 0:2 (0:1) Bácska pálya, 300 néző, vezette Sorkota (Szivác). Góllövő: Rudic 2 (egyet 11-esből). Bácska: Kojic 9, Rakic 6, Denkovic 6, Jaksic 7, Spasic 6, Crnd­lovic 6, Marovic 1, Simendic 6, Verba 5 (Harmat 6), Todo­rovic 8, Durkovic 5 (Dumanovic­­). Zenta: Özvegy 7, Belec 6, Krstajic 6, Marovic 5 (Csuzár­­), Birkás 7, Harmat 6, Simendic 8, Kapic 8, Kitti 6 (Kovács­­), Vukelja 7, Rudic 8. Sokkal több helyzete akadt a Zentának, kettőt közülük ki is használt, és végül is megérdemelten győzedelmeskedett- A já­tékvezető az első félidőben nem ítélt meg egy jogos 11-est a hazaiaknak. Ž. M. Szivác: Polet-AFK 4:1 (0:0) Polet pálya, 150 néző, vezette Radulo­­vic (Szabadka). Góllövők: Golubovic, Dam­­janovic, Lekovic, Simin, illetve Sárközi. Polet: Đurišić 7, Kljutić 7, Zindović 7, Kostié 7, Leković 7, Golubovié 7, Koković 7 (Čurić -), Komazec 6 (Jurić 7), Simin 7, Soković 7, Damjanovit 7. AFK: Varsi 5, Sević 6 (Nagy Halász 6, Kaszás 6,­­Colic­­), László 5, Skrbic 5, Guti 6, Nagypál 6, Tajti 6, Zaj 6, Sárközi 7. Harcias, sportszerű mérkőzést vívott a két együttes. Az első félidőben a hazaiak nagy fölényben voltak­, de még a legéret­tebb helyzeteiket sem tudták kihasználni. A 35. percben még a tizenegyest sem rúgták be. A második féidőben tovább rohamozik a hazai gárda, és 15 perc alatt három góllal terhelte meg az AFK kapuját, s ezzel meg is pecsételődött az adaiak sorsa. V.P. Karavukova, Polet-Egység 3:2 (2:1) Polet pálya, 300 néző, vezette Tanovic (Szabadka). Góllövők: S. Stankovic az 1., a 37., Aráé a 65., illetve Erdélyi a 45. és Hol­ló a 81. percben. Polet: Smiljkovié 7, Stojkovié 7, J. Stankovié 6 (Stosié -), Pančić 7, Trajkovié 7, Ivica Arsić 7, Stojanovié 7,1. Stankovié 8, S. Stankovié 8, Andelkovié 6 (Jovanovié -), Dimčić 7. Egység: Savic 7, Szügyi 6, Keszeg Z. 7, Devárnaié 7, Kovács 7, Keszeg Z. 6, Holló 7, Huszka 8, Lengyel 7, Erdélyi 7 (Kor­­nyák­­), Rózsa 6 (Uhor­­). A nehéz talajú pályán is jó játékot mu­tatott a két együttes. Mindkét csapat játé­kosai igen sportszerűen küzdöttek. A játék­vezető egyetlenegy sárga lapot sem osztott ki. Az első félidőben a Polet nyújtott töb­bet, a második 45 percben pedig a vendé­gek uralták a mezőnyt. V.K. Az építészek egyet beépítettek Rad-OFK Beograd 1:0 (0:0) Belgrad, banjicai stadion, 1000 néző, vezette Babarogic (Belgrad). Góllövő: Va­sic a 70. percben (11 -esből). Rád: Sevo, Pasié, Glogovac, Aéimovié, Taševski (Gvozden), Vasié, Vignjevié, Riz­­nié, Drinčić (Miladinovié), Mirkovic, Campara. OFK Beograd: Karavajev, Radinovié, Obradovié, Terzié, Miiojevié, Ožegović, Mašić, Paviéevié, Krunić (Šusić), Curéié (Pauča), Nikoličić. Tejesen megérdemelten nyert a belg­rádi rangadón a Rad az OFK Beograd el­len. A mérkőzést eldöntő gól a 70. perc­ben 1­­-esből esett. Ezt megelőzően Cam­­parát választották el szabálytalanul az OFK Beograd 16-osában a labdától. A büntetőt Vasic magabiztosan értékesítet­te. A mérkőzésről annyit, hogy elég lagy­matagon játszott a két együttes, főleg a másik fél hibáira alapozott mindkét csa­pat. A legtöbbet a két 16-os között patto­gott a labda, a kapusoknak szinte nem is akadt dolguk. Beocsin, Cement—Bácska 3:2 (1:1) Cement pálya, 600 néző, vezette: Zdravkovic (Zombor). Góllövők: Markovic a 15., a 64., Sipka az 50., illetve Muababic a 70. és Jezsevity a 86. percben. Cement: Niídtovié 6, Hrusovski - (Ha­­vil 7), Mrkobrada 7, Vlahovié 7, Midé 8, Reljié 8, Subié 7 (Rác 7), Bogosavac 10, Markovié 9, Sipka 8, Bukovié 7. Bácska: Steiner 7, Sági 7 (Mitidragovié 7), Jovanovic 6, Trivunovié 7, Jokié 7, Starčević 7 (Vujié -), Jezsevics 8, Szily 8, Z. Mandié 7, S. Mandié 7, Muéibabié 8. Betonfalnak bizonyult a Cement. A szinte megfoghatatlan Bogosavac irányítá­sával a beocsiniaknak sikerült elsőként ve­reséget mérniük a szabadkai Bácskára. A hazaiak biztosan vezettek, a 3:0 után azon­ban lazítottak. Ekkor jöttek fel a vendégek és két góllal szépítettek. LA. Palics: Palics-Sloven 0:1 (0:1) Palics pálya, 200 néző, vezette Vasic (Pancsova). Góllövő: Nedié a 7. percben. Palics: Tolmaéov 5, Bajié 5, Đurović 5, Krisztin 5, Abrahám 6, Lackó 5, Bolvári 6, Laketic 5, Dutic 5 (Stojanovic 5), Ku­­bickovic 5, Szűcs 5 (Dinic 5). Sloven: Stokié 7, Z. Jovanovic 6, A len­nie 6, Nedié 7, Dostanié 6, Milovanovié 6, Kadosavljev 6 (Petrovié 5), Pristal 6, G. Jovanovic 6, Zugié 6, Rákié 6. Kiábrádítóan, jóval a képességei alatt játszott tegnap a Palics. A játékhoz való hozzáállásával is baj volt, nem csoda hát, hogy a szolid játékerőt képviselő római együttes mindkét pontot elvitte. Ezt a mérkőzést minél előbb el kell fe­lejteniük a hazai szurkolóknak, mert amit kedvenceik mutattak, az a labdarúgás anti­­propagandája volt. A.G. Újvidék: Slavija-PK Sombor 1:3 (0:3) Slavija pálya, 200 néző, vezette: Čović (Szabadka). Góllövők: Zagorac az 58. (11- esből), illetve Záric a 22., Hernaus a 40. és Bobić a 45. percben. Slavija: Bojic 5, Zagorac 6, Kljajic 5 (Grahovac 7), Pejakovic 5, Novakovic 5, Záric 6, Stupar 6, Kovacevic 6, Radonjic 6 (Markovic 5), Borcanski 5, Krisanovic 6. PK Sombor: Terzic 7, Čoran 6, Herna­us 7, Béric 6, B. Vukicevic 6, Pavlin 6, Vukovic 7­(Matijevic 7, Benic 7­, Papic 7, Ni­mak 7, Šijacic 7, Vukicevic 6. A Slavija négy standard játékosa nélkül nem tudott keini ellenállást tanúsítani a jól játszó vendégeknek. Erről az első félidei eredmény ékesen tanúskodik. Legjobban Stanko kapus hiányzott, akit Bojic nem tu­dott méltóképpen helyettesíteni. K.G. Pannónia: Panoniia—ledinstvo 3:2 (3:2) Panonija sportközpont, 200 néző, ve­zette Milorad Pandurov (Zrenjanin). Gól­lövők: Bogic a 6., a 13., Közös a 22., illetve Fábián a 18. és a 29. percben. Panonija: Memedovié 8, Karahodzié 7, Kalajica 7, Bezeg 6 (Rabrenovié 7), Jovié 8, Béna 7, Paviéevié 8, Radusinovié 7 (Barna 7), Bogié 8, Jovanovié 6, Közös 6). Jedinstvo: Miíosev 7, Duriéin 6, A következő forduló: Bácska (Sz) - Bégéi, Jedinstvo - Cement, Lipar - Pano­­iiija. Sloven - Radniéki PK Sombor - Pa­lics, Mladost - Slavija, Sutjeska - Bácska (P), Rusanda - Kozara, Proleter - Vršac. Blažin 7, Vujackov 7, Križevac 7, Stanojev 7, Ametovié 7, Faragó 6 (Marinkov 6), To­­bié 6 (Vugliéic 6), Dokié 7, Fábián 8. KIRS B. D. Polje: Sutjeska—Proleter 3:3(1:1) Sutjeska pálya, 300 néző, vezette Vida­kovic (Ruma). Góllövők: Kneževic­­ a 10., Prole az 57., Hornjacki a 80., illetve Karak­lic a 9., Milajkovic a 64., Aleskic a 73. perc­ben. Sutjeska: Lugonja 7, Kostic 6, Balgoje Vilotijevic 7, Prole 7, Kremar 6, Vukovic 7, Branko Vilotijevic 7, Grandic 6, Vaja­­gic 8, Knezevic 7, Hrnjacki 7, Proleten Gavrilovié 9, Knežević 7, Markov 7, Dobričić 7, Stanić 7, TeuGlović 7, Milojković 8, Nikolié 8, Aleksic 8, Ka­rakiié 7, Vušurović 7. D.J. Palánkat Bácska—Mladost 3:0 (1:0) Bácska pálya, 700 néző, vezette Vujadi­­nov (Kikinda). Góllövők: Feljan a 45., Ш-­bašeć a 77. és Drakulic a 90. percben. Bácska: Madar, Karpov 8, Glamoćak 7, Nikolašević 8 (Drazić -), Ćulibrk 7, Fel­tan 7, Ilibašić 8 (Stanišić -), Bekan 6, Dra­kulié 8, Tešić 7, Kovaéevic 7. Mladost: Miliéevié 7, Danié 7, Na­­randzié 6 (Radakovié 6), S. Smiljanié 7, Bursaé 7, Pekez 7, Opsié 6, M. Smiljanié 7, Kaloci 6, Oljaéa 6, Kotarac 7- A hazaiak sokáig kínlódtak a Mladost betonvédelmével. A vendégek védekeztek, ellentámadásokkal próbálkoztak, a hazaiak pedig rohamozták a veterán Milisevic ka­puját. V. V. Zitište, Begej—Rusanda 1:0 (1:0) Regej pálya, 200 néző, vezette Milos­evic (Cservenka). Góllövő: Savic az 5. perc­ben. Begej: Kralj Meljic 7, Balaban 7, Umicevié 7, Vucurevié 8, Savié 9, Lonéarski 6 (Radinovié 7), Kasalovié 8, Novak 7, Nadaždin 8, Cvetkovic 8 (Ilié -). Rusanda: Kojic 7, Stevanov 6, Grebe­­narov 7, Odžin 6, Jovanovié 7, Bengin 6 (Stankov 7), Bibin 6 (Budakov -), Bošković 7, Imbronjev 6, Sekula 6, Radišić 7. Kovin: Radniéki—Lipar 4:1 (3:1) Radnicki pálya, 300 néző, vezette: Nagy(Becse). Góllövők: Radulovic a 38., a 43., Šiber a 25. és Maisic a 76., illetve Cmojevic a 20. percben. Radnicki, Dardic 7, Petric 7, Kos­suth­­ (Nikolic 6), Malešić 8, Rádic 7, Marašević 7, Šiber 8, Stanišić 8, Radulo­vic 8 (Popadić -). Lipar: Bukovié 5, Marčetić 6, Szabó 6, Crnojevié 7, Popovié 5, Kokotovié 5 (Vranies -), Karašic 5 (Avdokovié -), Ko­vács 6, Radulovié 6, Zrakié 6, Kaéanski 6. B.J. VAJDASÁGI LIGA Kemény Cement, puhány Palics 11.forduló Cement - Bácska (Sz) 3:2 Panonija - Jedinstvo 3:2 Radnicki - Lipar 4:1 Palics - Sloven 0:1 Slavija - PK Sombor 1:3 Bácska (P) - Mladost 3:0 Sutjeska - Proleter 3:3 Begej - Rusanda 1:0 Kozara - Vršac 2:1 1. BÁCSKA (Sz) 13 7 5 1 26:1319 2. BÁCSKA (P) 13 8 3 2 20:719 3. PROLET. (K) 13 7 4 2 41:1718 4. PAI­ICS 13 7 1 5 16:915 5. CEMENT 13 6 2 5 23:1614 6. SLOVEN 13 6 2 5 18:1514 7. SUTJESKA 13 6 2 5 26:2514 8. VRSAC 13 5 1 4 19:2014 9. MIAD.(A) 13 6 2 5 19:21 14 10. RADN.(K) 13 6 2 5 14:2214 11. PKSOMB. 13 4 4 5 23:2312 12. SLAVIJA 13 4 3 6 17:2611 13. RUSANDA 13 4 2 7 19:1710 14. PANON1JA 13 5 0 8 11 2010 15. BEGEJ 131 1 8 12:21 9 16. LIPAR 13 3 3 7 18:31 9 17. JEDIN. (T) 13 2 4 7 14:23 8 18. KOZARA (-2)13 3 4 6 14:24 8 Jezdo, a cenzor illetve Ivanovic, a költő A Szerb Szocialista Párt kongresszusa felborította a Száva központ Kék Termének és az azt környező helyiségek meghitt, már-már családias sakkatmoszféráját. A nagyterem­ből eltűnt minden, a sakkra utaló jel a famózus üvegfallal együtt, és a falat is a „Bis­cher Szpasszkij” és a „sakkvilágbajnokság” feliratok helyett egy hatalmas piros rózsa díszíti. A páros mérkőzés pénteki szabadnapján tehát semmilyen sakkesemény nem történt, amiről be lehetne számolni. Azaz, mégsem teljesen így van. A nagyteremből kiküldött újságírók, sőt kisvártatva maguk a küldöttek egy része is a folyosókon levő sakk-komputerekkel és egymással játsz­va ütötték agyon az időt... Másoknak viszont nem az unalom, hanem éppenséggel a túl nagy elfoglaltság okoz gondot. Jezdimir Vasiljevic, a mérkőzést szponzoráló Jugoscandic bank hiperel­­foglalt tulajdonosa számos egyéb teendője mellett újabban cenzori minőségben is kipróbálhatja képességeit. Igaz, kényszerből. Az történt ugyanis, hogy a versenyközlöny számára elemző Bozidar Ivanovic nagy­mester a múltkor odáig „merészkedett”, hogy felkiáltójellel illette Borisz Szpasszkij l.e4 (!) lépését, és megdicsérte az orosz nagymestert, hogy másfél hónapi játék után van bá­torsága megjátszani ezt a nyitólépést, amely általában élesebb, keményebb, nyíltabb harc­hoz vezet, mint a békésebb 1.d4 lépés. Ezen aztán Bobby Fischer olyannyira feldühödött (mármint ezen az írásjelen), hogy azonnal követelte az egész versenyközlöny szerkesztő­ségének a leváltását, nagymesterestül együtt. A hömpölygő düháradatot kezde gazda csak úgy tudta valamelyest lecsitítani, hogy kénytelen-kelletlen megígérte Bobby­­nak, ezután minden írást, amely a közlöny számára készül, személyesen fog át­nézni az első betűtől az utolsóig. Így aztán éjjel kettőkor, amikor már mindenki nyugovóra tér, kezdődik Jerdo cenzori munkaideje, aki egyébként igen lelkiisme­retesen gyakorolja új mesterségét. Valószínűleg feleslegesen. A „vihar” után ugyanis (természetesen) azonnal műkö­désbe lépett az öncenzúra intézménye is, amely, mint tudjuk, gyakran eredményesebben dolgozik, mint a mások által irányított piros ceruza. Érdemes szó szerint idézni, hogyan kezdte a közvetlenül ezek után az események után lejátszott partik elemzését Bozidar Ivanovic (aki egyébként 200 német márkát kap egy-egy elemzésért, ami szintén nem el­hanyagolható szempont), méghozzá még az­ első lépés előtt: „Bobby Fischer 21. parti­ban aratott győzelme után elérkeztünk e látványos meccs hajrájához- A nagy ászt világbajnoki címe fölényes megvédésétől már csak két győzelem választja el, így az egyedüli nyílt kérdés az maradt, meddig sikerül még a volt világbajnoknak feltartóztatnia ellenfele győzedelmes menetelését”. Egész jó költő lett volna ebből az Ivánoméból... RÓKAS Péter TENISZ Lendl-Chang döntő A hongkongi bemutató torna döntőjé­ben Ivan Lendl és Michael Chang találko­zik majd. Az elődöntőben Chang 7:6 (7:3), 4:6, 6:3 arányban nyert Goran Prpic, a ta­valyi címvédő Lendl pedig 7:6 (7:4), 6:3-ra a holland Richard Krajicek ellen. BRIGHTON.­­ A nemzetközi női torna negyeddöntőjének eredményei: Graf- McNeil 6:1, 6:2, Huber-Paradis 6:3, 6:1, M. J. Fernandez-Tauziat 6:4, 6:3, Novot­­na-Martinez 6:4, 6:4. Az elődöntő párjai: Graf-Huber, M. J. Fernandez—Novotna, LYON.­­ A nemzetközi torna negyed­döntőjének eredményei: Sampras- Zoecke 6:4, 6:3, Washington—Novacek 6:3, 6:1, Reneberg-Randall 6:3, 6:2, Pioline-Bo­etsch 6:3, 1:6, 6:4. Az elődöntő párjai: Sampras-Washington, Pioline-Reneberg. BECS. — A nemzetközi torna negyed­döntőjének eredményei: Korda—Anto­­nitsch 7:6, 6:4, Siemerink—B. Gilbert 6:1, 1:6, 6:4, Csesznokov-Golwitzer 7:6, 6:2, Pozzi-Prinozil 6:4, 6:0. Az elődöntő párjai: Korda-Siemerink, Csesznokov-Pozzi, TUNISZ.­­ A 25 000 dolláros díjalapú torna elődöntőjében Srđan Muškatirović 6:1, 6:1-re nyert a horvát Igor Saric ellen, a döntőben pedig 6:2, 6:3-ra veszített a belga Van Houttal. Muškalkrović ezzel 23 ranglistapontot szerzett és hétfőtől ő lesz a legjobban helyezett jugoszláv a világrang­listán.