Nemzeti Sport, 1932. november (24. évfolyam, 213-233. szám)

1932-11-02 / 213. szám

Kedden a 18. liga „derbi" mérkőzésén a Vasas megerő­sítette a vezető helyét Az előmeccsen hét gólt rúgott a Budafok (A Vasas vasárnap Budafokon játszik!) II. liga: 1. Vasas 8 7 1 — 32:5 15 (1) 2. Phöbus 8 5 3 — 20:6 13­ (3) 3. Taxisok 8 6 — 2 21:7 12 (4) 4. Budafok 8 5 — 3 24:18 10 (6) 5. Eto FC 7 4 1 2 14:10 9 (5) 6. Bak TK 8 4 1 3 12:12 9 (7) 7.­­Csepel 8 4 1 3 19:20 9 (7) 8. Vác FC 7 3 2 2 13:5 8 (6) 9. Drasche 7 3 2 2 16:12 8 (6) 10. Shell 9 3 2 4 10:25 8 (10) 11. SzNFC* 7 3 1 3 16:15 5 (9) 12. Drosuisták 8 2 — 6 10:29 4 (12) 13. Rákospalota 8 1 — 7 1:38 2 (14) 14. Bőrösök 13 13 2­ 8 * (32) * Jegyzet: a Bőrösök 6, az SzNFC 2 bün­tetőponttal sújtva. Budafok—Shell 7:1 (2:1). Béke­ utca. Bíró: Sólymosi. Budafok: Linzmayer — Karl­bauer, Kemény — Hábermann, Donkó, Bohorcsik— Tichy, Bach­­mann, Jeney, Ölvedy, Varga. Shell: Bach — Jerzsabek, I., Kovács — Zink, Molnár, Kontardó — Szabó, Pécsi, Jerzsabek II., Kántor, Trieb. Budafok, csatársora azonnal tá­madólag lép fel és főleg a balszár­nyon egymásután vezeti a veszé­lyes akciókat. Varga, majd ölvedy lövése kerülgeti Bach kapuját. A Shell csak elvétve jut fel a buda­foki kapu elé, de akkor meleg per­ceket szerez a védelemnek. A 25. percben Bachmann lövése talál a hálóba (1:0), majd ölvedy közel­ (BEREIVIIS) BERN­G, József-kőrít 14. A legjobb saját készítményt! FUTBALLJbbda! Kérjen árjegyzéket Tel.: 1.431 000 rőt lő gólt (2:0). A 41. percben a budafoki védelem rendszer: 11-es, Jerzsabek I. áll neki és védhetet­­lenül behelyezi (2:1). Fordulás után a Shell jóideig keményen ellenáll a meg-megújuló budafoki rohamoknak, de a 10. percben Varga lövésével (3:1) meginduló gólhullást már csak megadással szemlélik. A 16. percben Bach­mann van soron (4:1), majd Tichy következik (5:1). A hatodi­kat Ölvedy szerzi ügyes összjáték után (6:1) és végül Varga állítja be a végeredményt (7:1). Béke-utca. Bíró: Gellér. Vasas: Bereczky — Kovács, Stanzl I. — Vági, Burger, Bene — Gottlieb III., Jeckl, Egry, Brunecker, Stanzl II. Eto FC: Rósa — Sárkány, Csóka — Major, Sipetz, Simon — Mohácsi, Urbancsik, Ember, Po­­mázi, Udvaros. Az 5. percben Brunecker tisztán kapja Stanzl II. labdáját, kapura lő és a labda a felső kapufáról Rósa feje fölött a vonalon túlra pattan. Gól (1:0). A gól után az Eto FC lendül előre és Ember lövései veszélyesen kerülgetik a Vasas-kaput. Urbancsiktól kapott labdát pedig a 16-osról oly erővel vág a kapura, hogy Bereczkynek minden tudományát össze kell szedni, hogy a lövést kifogja. A 21. percben Mohácsi centerét Em­ber szépen fejeli. A labda kapu­fára pattan, onnan Udvaros elé, aki közelről kiegyenlít (1:1). Utána Ember lövése fut a hálóba, de a bíró tévesen szabadrúgást ítél! Az utolsó percekben Simon a 16-oson belül ráesik a labdára és bár ez fault következménye volt, a bíró 11-est ítél, amit Stanzl I. ér­tékesít (2:1). A II. félidőben hosszú ideig hullámzó, változatos játék folyik. A 13. percben Stanzl II.­orszájdról indulva elfut, ma­gas labdát ad középre, Egry fel­ugrik és fejéről a hálóba hull a labda (3:1). A játék ezután mind­két oldalon a kelleténél kissé ke­ményebben folyik, amit az erély­telen bíró nem tud megakadályozni és csak a 38. percben állítja ki Csókát egy csúnya belemenésért. Az amatőröknél kedden nagy meglepetésre az Elektromos első vere­ségét mérte a BSzKRI-ra Az MTK legyőzésével második helyre jött fel az UTE Sport­ utca. Bíró: Gébért. Elektromos: Újvári — Kulcsár, Levente — Hajós, Steczovits, Len­gyel — Melioharik, Reiter, Szabó, Obsitos, Babrányi. BSzKRT: Régi — Belcsik, Léhner — Scharle, Kiss, Király — Bartos, Berecz, Szaller, Nyilas, Borszéki. Az Elektromos tartalékos együt­tese szívvel-lélekkel belefekszik a küzdelembe és gyenge napot kifogó ellenfelét otthonában is biztosan veri. Lengyel 25 méteres ritka szép ka­páslövéssel juttatja vezetéshez csa­patát. 1:0. (20. p.) A BSzKRT-bel­­sők ügyetlensége miatt elmarad az egyenlítés. Reiter Királyt akarja el­kaszálni, mire a bíró kiállítja. A csonka Elektromos szünet után is szebben, még jobban játszik, mint ellenfele. Steczovits kiadásával Bab­rányi ügyesen fut el, beadását a fedezetlenül hagyott Szabó juttatja a hálóba. 2:0. (26. p.) Obsitos sérü­lése után 9 emberre olvad le az Elektromos, a vesztes csapatot vi­szont Bartos utánrúgásért történt kiállítása gyengíti. Megyeri­ út. Bíró: Stein. UTE: Alscher — Tornya, Rosen­­berg I. — Balog, Gyárfás, Kolozs­vári — Unger, Kohn, Klauber, Ro­­senberg II., Sándor. MTK: Csizmadia — Kállai, Gábor — Semsey, Andor, Váradi — Bihari, Konrád III., Szabó 11., Sas, Herczeg. Az első félidőben az UTE irányít­ja a játékot. Az 5. percben Sándor elfut, beadását Klauber közelről a hálóba helyezi. A 20. percben esik a második gól. Sándor komerét Kohn kapásból küldi a kapuba. Három­ perc múlva Csizmadia kirúgás után elme­reng és Rosenberg II. ívelt labdájá­val szemben tehetetlen. Szünet után megváltozik a játék képe, az MTK nagy fölénybe kerül, de eredményt csak a 30. percben tud elérni Szabó II. 11-eséből. Röviddel ezután Sza­bót a bíró kiállítja. Az MTK a 44. percben tíz emberrel is szépíteni tud az eredményen Gábor révén. Egy kis szerencsével még egy pontot meg is menthetne, de Gábor két lépésről fölé lő. A győztes csapatban Alscher, Ba­log, Klauber és Sándor, a vesztesben pedig Váradi, Kállai és Konrád III. tűnt ki. BSE—FTC 4:1 (3:0). Millenáris. Biró, Szigeti. BSE: Bástyái — Szű­cs I., Füstös — Pázmándy, Lengyel, Pitrick — Béky, Kiss, Szűcs II., Nagy, Sopo­­nyai. FTC: Horváth — Kovács, Deák — Hoffmann, Pyber, Kelchen — Kiss, Gereben, Demján, Bihámy, Kemény. A BSE már az első percekben megmutatja oroszlánkörmeit, Hor­váth rosszul rúgja ki a labdát éppen Szűcs II. lába elé, ki a nagy hely­zetet meglepetésre kihagyja. A 20. percben Szűcs H. jól ugratja ki Békyt, az visszajátsza neki a labdát, amit ő habozás nélkül bevág 1:0. Gyenge a „Fradi” védelme. Nagy be­adását hárman elnézik és Béky nyu­godtan a hálóba lő 2:0. Sok erélyte­len támadást vezet az FTC. Nincs szív, nincs lélek a zöld-fehér játéko­sokban. Annál lelkesebb a BSE. A 35. percben Szűcs H. egyéni játék­ból eredményes 3:0. Szünet után az FTC átcsoportosít. Deák megy balszélre, Kemény bal­összekötőbe, míg Bihámy balbekket játszik. Deák jól mutatkozik be a szélen és hatalmas kapufát lő. So­­ponyai egyedül tör a kapura, de a gól előtt megtorpan és fölé szúr. Némi „Fradi’-fölény alakul ki. Ge­reben végre megtri a jeget és egyéni játékból gólt szerez 3:1. Mindenki újabb gólt vár. Meg is érkezik, de a BSE szerzi Kiss lövéséből (Hor­váth beejtette a labdát a kapuba) 4:1. Az FTC finisei, de már minden hiába. A BSE védelme kitűnő, jó volt még Szűcs II., Béky és Kiss. Az FTC-ből egyedül a fáradhatatlan Hoffmannt emelhetjük ki. ÉMOSz—BBFC 1:0 (1:0), öv-u. Bíró: Vas A. A BBFC veresége meg­lepetés a sereghajtó ÉMOSz-tól. A homokos mély pályán az ÉMOSz mozgott, határozottabban. A meccs góllövője Pyber. Kitűnt Kisze­li ÉMOSz, illetve Hartmann BRFC. Menekültek—BSK 3:1 (3:0). Nagy­tétény. Bíró: Selley. A budafokiak tehetetlen csatársoruk miatt vesztet­ték el a mérkőzést. Górlav: Gazenszky (3) MKE, illetve Bakc Si, Hajdunák a mezőny legjobb embere volt. KAOE—MAFC 1:1 (0:0). Berta­lan­ utca. Bíró: Kohányi. Szép mér­kőzés. Az első félidőben egyenran­gúak az ellenfelek. Szünet után Fleischmann megszerzi a KAOE-nak a vezetést, amit a 40. percben Rip­­szán­­egyenlít 11-esből. Második csoport RSC—Törökőr 2:2 (1:1). Nagy­szombat­ utca. Bíró: Lindenbaum. Egyenrangú ellenfelek változatos küzdelme. A játék alapján az ered­mény igazságos. Góllövő: Gyi­mó­t­hy (2), illetve Varga és Vince. NSC—X. ker. FC 0:0. Félbesza­kadt. Pesti Határ­ utca. Bíró: Szé­kely D. Az első félidőben az NSC, míg szünet után a X. ker. FC volt a jobb. Szünet után a 40. percben a kiállított Wertenbach X. ker. FC- játékos megrúgta a Stahlt NSC. A szurkolók fenyegető magatartást ta­núsították s a bíró lefújta a mécs­esét, kezéssel a lábában­­ simán verte ellenfelét. Fái I. gólját a Drasche még egyenlítteni tudja Gyömbér ré­vén, a további gólok azonban válasz nélkül maradnak. Bretsch, Ács és ismét Bretsch szerzi a Magyarság góljait. Két perccel a befejezés előtt a Drasche levonult. A Gyulai AC—Orosházi TK mér­kőzést az OTK lemondta. A GyAC legközelebbi ellenfele a győri ETO. Ifjúsági bajnokság: III. osztály Lapterjesztők—MAFC 4:0 (2:0). Szövetségi díj BSE—FTC 4:1 (0:0). Elektromos II.—BSzKRT II. 3:2 (1:1). ÉMOSz—BRFC 5:2 (2:1). Éremmérkőzés Hungária Gumigyár—N­K 2:1 (1:0). BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEK CsTK—Csepel 3:3 (2:1). Csepel. Bíró: Silbermann. Az amatőrök úgy az első, mint a Második félidőben ál­landóan támadtak és mindvégig fö­lényben voltak. Megérdemelték volna a győzelmet. Góllövő: Fritz (2), Bódi CsTK, Szabó, Uitz és Stumpf Cse­pel. OTE—M. Textil 3:1 (1:0). Vörös­­vári­ út. Bíró: Banikovics. A mutatott játék alapján az OTE a nagyobb gólarányú győzelmet is megérdemelte volna. Az OTE egy 11-est nem hasz­nált ki. Gólövő: Ondrus IV. (2) és Spitznágel, illetve Santora. — OTE II.—M. Textil II. 2:0 (1:0). Vérhalom—III. ker. TVE 3:1 (0:0). Nagyszombat-utca. Bíró: Len­­nert. A nagy ambícióval játszó Vér­­halom megérdemelte a győzelmet. Góllövő: Bemwailer (2) és Kucsera, illetve Lencsés. Taxi—HAC 5:2 (3:0). Szőnyi-út. Bíró: Herz. A HAC szünet után 3:2- re javít, de a hajrában a profik ke­­rekednek felül. Az első gólt Varga egyéni akciója hozza. Ezután Dán szúr egy bombát, majd Kupi lövése köt ki a hálóban. A II. félidő gól­lövői: Kupa (2), illetve Jakab és Csutoráé. UTE—MTK 3:2 (3:0). Vasas—Ető FC 3:1 (2:1). I. osztály 1. BSzKRT 7 6 - 1 20:7 12 (2) 2. UTE 9 6 — 3 29:18 12 (6) 3. MÁVAG 8 6 - 2 31:16 12 (4) 4. Törekvés 6 5 — 1 29:6 10­ (2) 5. Elektromos 7 4 2 1 14:10 10 (4) 6. Postás 8 5 — 3 19:22 10 (6) 7. FTC 8 4 — 4 17:16 8 (8) 8. BSE 7 4 12 15:11 9 (5) 9. BMTK 9 3 1 5 16:22 7 (11) 10. URAK 7 3 — 4 15:20 6 (8) 11. VI. ker. FC 5 2 - 3 8:11 4 (6) 12. BEAC 5 2 — 3 8:14 4 (6) 13. MTK 7­ 2 5 13:21 2 (12) 14. FVSK 7 — 2 5 8:34 2 (12) 15. „33“ FC 8 ------ 8 8:22­­ (16) Elektromos—BSzKRT 2:0 (1­ 0). III. osztály Első csoport 1.CsTK 9 7 2 — 32:11 16 2. SzAC 9 7 — 2 34:21 14 3. KAOE 9 5 3 1 26:13 13 4. BRFC 9 6 1 2 22:19 13 5. KTK 9 5 2 2 22:10 12 6. VSE 9 4 3 2 17:14 11 7. MAFC 8 4 2 2 15: 9 10 8. Hálókocsi 9 4 2 3 19:14 10 9.1. ker. SC 9 5 — 4 20:16 10 10. ÉMOSz 9 2 3 4 14:20 7 11.SzRTC 9 3 1 5 13:20 7 12. MKB 9 3— 6 18:17 6 13. NJTC 9 2 1 6 11:24 5 14. KSSE 9 — 3 6 9:18 3 15. BIK 8 11 6 11:39 3 16. LTE 9 1—8 10:28 2 1. Főv. TKör 9 7 1 1 21:14 15 2. UTSE 9 5 3 1 27:15 13 3. M. Pamut 8 5 2 1 16: 7 12 4. MFTR 8 5 12 17:11 11 5. ZAC 9 5 13 16:11 11 6. P. Törekv. 9 5 — 4 22:17 10 7. NTC 9 4 14 11:14 9 8. Campac­or 9 3 2 4 15:14 8 9. VI. ker. SC 9 3 2 4 12:13 8 10. Vérhalom 9 3 2 4 11:12 8 11. Schmoll 9 2 3 4 14:28 7 12. BSC 8 2 2 4 14:14 6 13. UMTE 9 2 2 5 12:18 6 14. RAFC 9 1 4 4 11:24 6 15. Törökőr 8 13 4 10:13 5 16. MSC 9 13 5 12:16 5 IV. osztály Második csoport 1. REAC 6 5 — 1 25 : 6 10 2. Kalapos 6 5 — 1 23:12 10 3. KASC 6 4 1 1 15: 5 9 4. VII. Amatőr 7 4 1 2 18:15 9 5. Cukrász 5 4 — 1 10: 6 8 6. Valéria 6 4 — 2 22:18 8 7. NSC 7 3 1 3 21:14 7 8. MOSzTK 6 2 1 3 12:10 5 9. X. ker. FC 6 12 3 11:16 4 10. PATE 7 1 1 5 8:25 3 11. Siketnémák 7 — 1 6 10:38 1 12. VÁC 5----5 5:15 — m*p****t m Corinthian-díj Kőbányai AC—-Jászberényi Lehel 5:2 (1:1). Maglódi-út. Bíró: Faragó. A vidéki csapat csak egy félidőn át bírta az iramot, mert a Köb. AC fordulás után már fölényben játszott. Góllövő: Knoch (4) és Sztorek I. 11-esből­, illetve Bartha és Jusztin. A Köb. AC-ból Preckla egy 11-est mellé lőtt.­­ D. Magyarság—Drasche 4:1 (2:1). Dunakeszi. Bíró: Eperjessy. A Ma­gyarság tt- a vasárnapi erős mér­ , Szerda, 1932 november 2. A Ferencváros barátsá­gosan elbánt a Kispest csapatával Ferencváros - Kispest 9:2 (5:1) A tartalékos csapatok játéka nem tudta felmelegíteni a fagyoskodó kevés nézőt Üllői­ út. Kedd, 150 néző. Bíró: Simonyi. Ferencváros: Kutasi — Hunya­di, Papp — Fuhrmann, Bukovai, Blum — Táncos, Takács II., Sá­­rosi, Kovács, Korányi. Kispest: Dénes — Czunyi, Laki — Purczeld, Kárpáti, Keresztes — Mikes, Szenes, Kormos, Szepes, Serényi. A Ferencváros tehát inkább a közelmúlt nagy neveit, a Kispest pedig a fiatalságot vonultatja fel a kellemetlen, hűvös, csípős szélben a barátságos mérkőzésre. Hunyadi választ kaput s így a kispestiek kezdik a játékot az elég erős szél­lel szemben. Csatársoruk támadás­ba lendül, az első roham vissza­verése után újra támad s jobbról balra száll át a labda. Serényi elé Kutasinak kell kifutnia, a szélső a kapusba vágja a labdát, mely a kapu elé pattan, hogy onnan Kor­mos kényelmesen a hálóba vágja (0:1). 1. p. Kezdés után újra helyzet adódik Kormos előtt, de kapu fölé lő. Erre a Ferencváros lendül előre. Táncos átjátszik a másik oldalra, Korányi Blumhoz tolja a labdát, aki kapura lő. Czu­­nyin irányt változtat a labda s a már tehetetlen Dénes mellett a jobb alsó sarokba jut (1:1). 3. p. Korányi szép kornert rúg, melyből Furmann lő mellé. Takács lövését, majd Korányi jó beadása után Kovács fejesét védi Dénes. Az 5. percben Purczeld rúgást kap, né­hány percre kiáll. Korányi jól ad Takács elé, de a régi gólzsák háló fölé emeli a labdát. Igen barátsá­gosan megy a játék, csupán Ta­kács és Laki összefutása barátság­talan jelenet. A 18. percben Ko­rányi elrohan, senki sem ér nyo­mába s az eléje jövő Dénes mellett gólt rúg, bár rosszul találja el a labdát (2:1). Az állóhely fagyos-játszik balra Kovács elé, aki a bal alsó sarokba küldi a labdát (3:1). 22. p. Táncos beadása után kor­­nerre ment Dénes, a rúgás szép jeleneteket hoz. A 30. percben Korányi Sárosi elé játszik be s a center a kifutó Dénes mellett gólt szerez (0:1). Kormos kapufát lő s a 33. percben már Takács—Tán­cos támadás fut végig, a szélső beadása pontosan Sárosi fejére viszi a labdát, mely onnan a háló­ba repül tovább (5:1). Egy-két szép Ferencváros-támadás fut még végig, majd két Kispest-korner fejezi be a félidőt.­­Szünet után a Ferencvárosban Papp helyén Korányi játszik, a balszárny pedig Lázár—Kovács lesz. Kispest ezzel a csapattal áll ki: Dénes — Czunyi, Laki — Gá­los, Hossala, Keresztes — Szabó, Szenes, Kormos, Szepes, Serényi. Kispest-támadások közben nagy helyzet akad, de korner lesz be­lőle. Lázár szép húzásokat csinál, de nincs komoly iram a játékban. A 15. percben Kovács keresztbe lő , Takács bevágja a labdát (6:1). Szenes egyedül fut el, mellé lő. Serényi beadásából Kormos fejel mellé. A 19. percben Takács— Táncos lefutás végén a szélső kö­zépre tolja a labdát, Sárosi elfogja, beteszi (7:1). Szepes mellé lő nagy helyzetből Élénkül a játék, Kovács kornere még hárul, de a 30. percben szabályos Takács— Táncos-támadást látunk, amelynek befejezése a jól ismert Takács­gól (8:1). Kispest a 36. percben ér al gólt. Szabó elfut, Kutasi ront eléje s elgáncsolja a szélsőt. A megadott büntetőből Serényi lövi a gólt (8:2). Néhány szép tá­madást látunk, majd a 42. percben Táncos elfut, átívelt labdáját Ko­vács kapura lövi s a kapu előtt álló Keresztes lábáról felpattan a labda. Dénes a levegőben elfogja ugyan, de már a bíró gólt látott (9:2). A gól után már nincs ko­moly eseménye a mérkőzésnek. A Nemzeti Sport tipversenye 1932 november 2. Ferencv.—Hungária Újpest—Kispest , . . . Szeged—Nemzeti . . . . III. ker.—Soroksár . . . • Csepel—Etc FC Shell—Phöbus Törekvés—MÁVAG , . . . FTC—UTE Nyugat—Délnyugat Svájc—Svédország . . . . A pályázó neve » ■ . » , A pályázó lakása .»»•«. • •••••••»■■'* Csak szombat délig a szer­kesztőségbe beérkező szelvé­nyeket veszünk figyelembe. kodóinak nagyon imponál Korányi jó szélsőjátéka. A Fradi folyton támad. Bedobás után Sárosi jól Üzletáthelyezés Küblit ÉS László [131. cikkek üzletét József körút 42. alól új helyiségbe, József­ körút 49. alá helyezte át. Tel.: 335—47 M­esteR BŐRÖNDHÁZ Kupér Gyula, Mester u.38. Olcsó bevásárlási forrás! Utazási cikkek Retikülök Aktatáskák