Nemzeti Sport, 1933. augusztus (25. évfolyam, 151-172. szám)

1933-08-28 / 170. szám

ler I. (2) és Schumi II., illetve Klein és Denk. OFK—B. Kossuth mérkőzés (Szent­­endrei­ út, bíró: Nemetz) elmaradt, mert az utóbbi csapat nem jelent meg. B. Felsőváros — Lapterjesztők 2:0 (2:0). Tárna­ utca. Bíró: Jaskovitz. Szezoneleji mérkőzés, a B. Felsőváros állandó fölényével. Góllövő: Kiéger és Angyelosi Kölykök bajnoksága Eredmények: TLC—Compactor 3:1 (3:0). Váci­út. Bíró: Plesz. Góllövő: Weiser, Trakula és Kosaras, illetve Ohován (11-esből). TLK—MÁV Előre 3:0 (2:0). Ta­tai­ út. Bíró: Plesz. Góllövő: Jáger (2) és Koritár. BSK—TTE 2:0 (0:0). Gyöngyösr­ét. Bíró: Fáber. Góllövő: Blasek (2). Sütő TTE egy 11-est nem értékesí­tett. _ KASC—BTK 0:0. Béke-u. Bíró: Klimstein. Változatos játék. MSC—RAC 1:1 (0:0). Szt. László­ién Bíró: Czank. Egyenlő erők. Drasche—Lapterjesztők 9:0 (4:0). Tarna-u. Bíró: Dávid. Góllövő: Amb­rus (3), Horváth (3), Tóth, Stahl és Faragó. Hungária—SzFC 7:2 (4:1). Vérhalom—ÚTE 4:0 (2:0). Nagy­szombat-utca. Bíró: Kovács Ernő. Góllövő: Csuti (3) és Straub. MTK—BSzKET 6:0 (2:0). Ciprus-u. Bíró: Nagy. Az MTK lépésben nyer Góllövő: Weiesz (3), Szusz, Illik és Neu­eld. A III. ker. FC könnyű edzést tartott — Saját tudósítónktól. — A III. ker. tegnap délelőtt két­­kapus edzést tartott a Nagyszom­bat­ utcai pályán. A kerületi csapat valamennyi játékosa kint volt s a játékban csak Dózsa nem vett részt. Gyengélkedik s kímélték va­sárnapra. Egy félidőt a Vérhalom igen gyenge vegyes csapata ellen játszottak és hét gólt lőttek. A III. kerület ebben az öszeállításban kezdett: Budai II. — Győry, Biró — Steiner, Lucz, Réti — Feny­­vesy, Blaskó, Egry, Kármán, Schwarcz. Tízperces játék után Győry, majd Réti áll ki­s helyük­re Darmos és Beretvás jön be. Győry súlyosabb sérülést szenve­dett. A második harminc perc alatt erősebb a kombinált és egy gólt ér el. A kerületieknek is csak egy gólt sikerül lőni Egry révén. A kerületi játékosok valamennyien könnyen mozogtak. Románia Temesvár: Crisana—TMTE 3:0 (2:0). Barátságos. Heves küzde­lem, amelyet Barátky dönt el. Nagy Ödön 2, Barátky egy gólt lőtt. — Kinizsi—Törekvés Nagy­várad 1:1 (0:0). Gól: Zelenák I. (11-esből) és Szarka. CFR Piski —Electrica 5:3 (2:2). — Ilsa— Rapid 2:1 (2:1). Válogatott— Craiova 9:2 (5:0). Szombat. Kolozsvár: ZsAK Szabadka— Románia 1:1 (1:0). Gól: Barna és Bindan. — ZsAK—CFR 2:1 (1:0). Szombat. Mármarossziget: SK Huszt— Sámson 5:3 (4:1). Szatmár: Megindult a bajnok­ság! SzSE—Victoria 1:1 (1:0). Nagykároly: Bar Kochba—Tö­rekvés 3:2 (1:1). Nagybánya: Törekvés Szatmár ■—Phöbus Nagybánya 2:1 (1:0). Gyulafehérvár: Unirea— Mi­­hai Viteazul 2:2 (2:0). Arad: Itt is bajnoki rajt! Soimi—Tricolor 1:1 (1:1). — Transsylvania—Hakoah 2:1 (0:0). — ATE—Olympia 12:1 (4:0). — AAC—Unirea 6:1 (1:0). — Barátságos: AMTE— Egyetértés 4:1 (1:0). Lúgos: Craiova—Lúgos 4:2­­(2j 1): _ _____ ______ « „«*»«**, qf d poaiHétfő, 1936 augusztus 28. Vidéken: Vereséggel kezdett a győri ETO Három meglepetés Középütt Megindult az őszi szezon — Saját tudósítónktól —­ VÁLOGATOTT: Észak-Dél 3:2 (2:1) Szeged, 1000 néző. Bíró: Vezér II. Észak: Hilez — Zagyvay, Gottre — Jancsi, Takács XV., Pongor — Padá­nyi, Wahlkampf (Rácz), Király, Ri­gó, Zsengellér. Dél: Wollforrt — Rosenberg, Tö­rök — Kliment, Dolmann, Heim I. — Kovács, Sahin II., Albert, Korányi III., Tombácz.­­A szegedi ünnepi hét alkalmából lejátszott mérkőzést mindkét kerület kísérletnek szánta. Dél csapatában nem játszott az eredetileg beváloga­tott Kucsmik és Odrobinák. Észak győzelmét egységesebb csatársorának köszönheti.) Az első félidőben Dél jól kezd, a 10. percben Sahin II. lefut és beadá­sából Korányi III. Délnek szerzi meg a vezetést (0:1). Észak lassan átveszi a játék irányítását és a 26. percben Zsengellér kor­erőből Rigó egyenlít (1:1). Három perc múlva Zsengellér elfut és a kifutó Wollford mellett megszerzi a vezetést (2:1). Szünet után hullámzó a játék, némi déli fölénnyel. A 20. percben az északi védelem megzavarodik és Sahin IX. közelről kiegyenlít. (2:2). Röviddel ezután Tombácznak van nagy helyzete, de közelről fölé lő. A 29. percben Rigó ügyesen szökteti Zsengelért, aki közelről belövi a győzelmet jelentő gólt (3:2). A győztes csapatban a védelmen kívül Zsengellér játszott jól, aki kü­lön klasszist képviselt a mezőnyben. Dél csapatában Kliment, Kovács, Sa­hin N­. és Korányi Hs. érdemel dicsé­retet. Középmagyar alszövetség I. osztály Rákoskeresztúri TE—DAC 2:2 (1:0). Dorog. Bíró: Glik­k A. A másodosz­tályú bajnok DTE váratlanul jól sze­repelt Dorogon és csak balszerencsé­vel vesztette el a mérkőzést. A DAC utolsó percben lőtt góljával mentette meg az egy pontot. Az első gólt Salczberger lövi 11-esből. Szünet után az RTE Ilágli révén a második gólt lövi. A DAC a végén Szloboda és Kesselbauer góljával egyenlíti. VSE—Rákoscsabai TSC 8:2 (4:2). Vác. Bíró: Nürnberger. A VSE nagyon jó formában kezdte a szezont és a má­sodik félidőbeli jó játékkal megérde­melt nagyarányú győzelmet ért el. Az első félidőben Virág és Zentel góljára Mecsák és J­rambovszky válaszol. Gittek és Gömöri lövi a másik két gólt. Szünet után a VSE nagy fö­lényben játszik és Zentel és Virág két-két góllal járul az eredmény ki­alakulásához. — VSE II.—­Szövőgyár 2:0 (1:0). SASC—D. Magyarság 0:0. Sasha­lom. Biró, Lerner­­. Végig izgalmas, de durvaságmentes mérkőzés. Az eredmény reális. Mindkét csapatban a védelem játszott jól és a csatársor minden támadását csírájában fojtotta el. A LASC-ban Riezmayer, Adonics és Ba­kos, a D. Magyarságban pedig Markó, Volentics II., Kollár és Cso­mós II. játszott jól. DMTK—Szolnoki MÁV 2:2 (1:1). Dunh­araszti, Biró, Rosenfeld. Erős­­iramú mérkőzés. A DMTK nagyon so­kat javult és otthonában veszélyes ellenfél lesz. Az első félidőben a­ DMTK, a másidokban pedig a Szol­noki MÁV játszott fölényben. Gól­lövő: Rákosi és Domokos DMTK, Kol­­láth (2). Jó: B­akony, Rákosi, Do­mokos, illetve Kelemen, Kolláth és Cs. Varga. Csillaghegyi KAC-SzAK 3:2 (2:2). Szolnok, Biró: Kecskeméti. Meglepe­tés az újonc csillaghegyi csapat győzelme. A SzAK jól kezd. Az 5. és 21. percben Sztojanovics góljával 2:0-ra vezet. A CsKAC nem adja meg magát és Drab öngólja után a 10. percben Kindl egyenlít. Szünet után a helyi csapat hamar kifullad és a lelkesen játszó Kae megérdemelten győz Kindl góljával. Jó: Kindl, Fi­­lácz, Marion és Neugebauer CsKAC, Sándor. Görög és Helmreich. Tokod 1 CSC—BTSE 1:0 (0:0). Ba­lassagyarmat. Bíró: Kondy. A TÜSC sokat vesztett erejéből és nehezen némi szerencsével győzött. Az első félidő első részében a TÜSC támad, innen a BTSE irányítja a játékot, de mégis a vendégcsapat fő góla a 42. percben Juhász révén a kapus jóvol­tából. II. osztály DMTK B.—Vecsési FC 3:1 (1:0). Du­naharaszti. Bíró: Bálint. RNSE—Maglódi TC 2:0 (1:0). Rá­kos. Bíró: Eperjesy. Góllövő: Vi­­­rág II. (2). GySE—Üllői DSÖK 3:1 (1:0). — Gyömrő. Bíró: Kozanek. Góllövő: Kiss, Angyal és Noni, illetve Vilics. ■ Keleti alszövetség I. osztály: NyAFE — Debreceni TE 3:0 (0:0).­­ Nyírbátor. Bíró: Szick. A NyAFE fö­lényes játékkal győzött. Góllövő: Her­­­­nádi II. (2), Hernádi III. (2) és Far­­­­kas. P. MÁV—DVSE 3:1 (0:1). Debrecen Bíró: Lengyel dr. Majdnem ba­jnok­ 1 veréssel kezdődött a szezon. A P.MAV­­ csak a mérkőzés vége felé tudta a­­ javára fordítani a játékot. Góllövő: László, Marton (11-esből) és Rosen­­­­berg, illetve Varga.­­ DVSC—DVSC 3:2 (1:0). Debrecen.­­ Bíró: Kovács. Az első félidőben Bi­hari a gólszerző. Szünet után Bobák­­ egyenlít, majd Sípos ismét a DVSC nek szerzi meg a vezetést. Ezt Nagy­­ egyenlíti. A győztes gól a 42. percben esik 11-esből Antal révén. [ NyTVE—Mátészalkai TK 1:0 (1:0). Nyíregyháza. Bíró: Szabó. A NyTVE­­ fölényben játszott, de az MTK vé­delme jól állta az ostromot. A mér­­­­kőzés egyetlen gólját Weisz lőtte. Nyugati alszövetség I. osztály TSC—Győri TC 3:0 (1:0). Tata­bánya. Bíró: Szirbek. A TSC köny­­nyen győzött első bajnoki mérkőzésén. Az I. félidőben Németh II. lövi a du­■ gót. Szünet után a TSC csak a végén jön bele és Keleti, majd Németh gól­ja beállítja a végeredményt. A győz­tes csapatban Keleti, Mente és Petro­­vics, a vesztesben pedig Juhász II. érdemel dicséretet. TAC—Győri AC 3:0 (1:0). Tatató­­, város. Bíró: Veér. A TAC szép győ­zelemmel mutatkozott be az első osz­tályban. A gólokat Nagy (2) és Stockbauer lőtte. Jó: Németh, Bruck­­ner, Szita és Wollein TAG, Gerebe­­nics, Stelczer és Szalay GyAC. Szombathelyi MÁV—SFAC 3:1 . (2:1). Sopron. Bíró: Gray I. A 17. percben Seidl II. lefut és beadásából Seidl I. remek gólt lő. 0:1. Ezután a MÁV feljön és Handlernek sikerül egyenlíteni. A 30. percben Paár meg­szerzi a vezetést. Szünet után a MÁV tartja fölényét, amely azonban csak egy gólban mutatkozik: Nagy szerzi a 30. percben. Kitűnt Goda, Handler és Gazdag, valamint Kar­dos, Seidl I. és Seidl II. DAC—Pápai Kinizsi 4:2 (4:1). Győr. Bíró: Spiegel. — DAC-táma­­dásokkal indul a mérkőzés. A 18. percben Rudányi gólt szerez. A kö­vetkező percben Vörös kézzel üti le a labdát, a 11-est Boros a hálóba küldi. A 21. percben Pártos beadá­sát Kulcsár belövi. Két perc múlva ismét Kulcsár eredményes. A 29. percben Tarr szépít 4:1-re. Szünet után ellaposodik a játék. A 32. percben Kovács 4:2-re állítja az eredményt. Székesfehérvári MÁV Előre—ETO 2:1 (2:0). Győr, Bíró, Németh, 1800 néző. Az I. félidőben az Sz. MÁV támad többet. A 8. percben Kovács átadását Both a hálóba helyezi 1:0. A 11. percben Tóth kerül a kapu kö­zelébe és lövése gól. 2:0. A 41. perc­ben Nagy kapufát fejel. Fordulás után az ETO feljön és a 7. percben Nagy lövi a győriek első gólját. A gól után már több esemény nem akad és így marad az eredmény. Jó volt a győztes csapatban Both és Feigl, az ETO-ban Balogh és Nagy. SzSE—SzVSE 1:1 (0:0). Szom­bathely. Bíró: Gray, 1500 néző. — Az I. félidőben az SzSE a többet támadó fél. Fordulás után a 33. percben Gantner szerzi az első gólt. Négy perc múlva Horváth kiegyen­lít. Jó volt: Kovács I., Gantner és a halfsor, illetve Terényi és Etzin­­ger I. és II. — SzSE II.—Hangya 1:0 (0:0). II. osztály V. Unió—SzASZ 2:0 (0:0). Székes­­fehérvár. Bíró: ősz dr. Végig a várpalotaiak támadnak többet s így megérdemelten győznek. Góllövő: Eiler, Szabol. ARAK—VTC 5:2 (2:0). Székes­­fehérvár. Bíró: Kövér. Meglepetés az első osztályból kiesett veszprémi csa­pat veresége. Az ARAK végig jobb volt és győzelme határozottan meg­érdemelt. Góllövő: Varga I. (2), Rákhely, Pós, Vadász, illetve Molnár, Novák IV. (11-esből). A WTC egy 11-est ki is hagyott. — SzAK ifj.—I­V. Unió 1:1 (1:0). Bajnoki: Bíró- Csitkey. Pápai Vasutas—TIAC 2:1 (1:0). Tapolca. Bíró: Horváth. A TIAC fölénye ellenére vereséget szenvedett Góllövő: Rozsnyai és Stein, illetve Zimmermann. MTE—ETO B. 5:3 (2:2). Bíró: Kövecses. Mindkét félidőben az MTK uralta a mezőnyt. Góllövő: Tauber (2), Suri és Selmeei (11-esből), ill Tóth, Király és Radovszky. Jó volt: Tauber, Selmeci, valamint Ra­dovszky. GyAC B—TTK 4:2 (2:0). Győr. Bíró: Paulinger. A honi együttes nehezen gyűrte le a tatatóvárosiakat. Góllövő: Blau (2), Sámson (2), ill. Gangster és Varga (11-esből). GyTC—Győri Textil 3:1 (0:0). — Győr. Bíró: Pfeiffer. A GyTC meg­érdemelte a győzelmet. Góllövő: Weszekle, König (2), illetve Kiss (öngól). KFC—Győrsziget 3:0 (1:0). — Győr. Bíró: Schwarz. A KTC köny­­nyen lehengerelte a szigetieket. —• Góllövő: Radics, Lovász és Mandel. ZTE—Keszthelyi TSE 5:0 (3:0). Zalaegerszeg. Bíró: Lisznyai. Az újdonsült II. osztályú KTSE-t köny­­nyen lelépte a honi együttes. Gól­lövő: Cirok (3), Borbély (2). Jó volt: Cirok és Sárközi, valamint Bolla és Kálozi. — ZTE II.—Pozs­­gai válogatott 6:0 (2:0). Veszprémi MOVE—PLTE 4:1 (3:0). Veszprém. Bíró: Gránási. — Szép, erősiramú játék. Góllövő: Am­iéin, Kohlinger (2), Fodor, illetve Fodor. Jó volt: Kindl, Sütő és a vesztes csapatból Escher, Vargha. — Veszprémi MOVE II.—UTC II. 4:0 (2:0). Bíró: Horváth. Barátságos. FÁK—Siófoki SE 4:2 (2:0). — Fűzfő. Bíró: Feldmann. Góllövő: Spreier (2), Jósi és Serfőző, illetve Hegedűs és Wagner. Perutz—Szombathelyi FC 6:0 (1:0). Pápa. Bíró: Rosenberger. Az SzFC csak egy félidőn át volt egyenrangú ellenfél. Góllövő: Vaty­­kó (2), Reisner (2), Iker és Vámos (11-esből). Hubertus—Taussig 5:0 (2:0). — Magyaróvár. Bíró: Koch. Góllövő: Dobó, Kiss, Király és Csicsey (2). Kőszegi SE—Sárvári SE 4:2 (2:1). Bíró: Németh. Erős iramú változatos mérkőzés. A gólok a következő sor­rendben estek: 8. p. M­olnár II., 12. p Fasching, 35. p. Hoffer. II. félidő: 25. p. Illés. 32. p. Molnár, 36. p. Schrödl,. Déli alszövetség Szegedi alosztály I. osztály: HMTE—Makói TK 4:2 (2:0) Hód­mezővásárhely, Bíró: Lapu II. A honi esfilal némi szerencsével győzött. Az MTK különösen az első félidőben volt méltó ellenfele a S­MTE-nek. Az első félidőben Biró és Csabai a gólszerző. Szünet után Felföldi 11-est vét s ebből Balog 2:1-re javít. A harmadik gólt Oláh lövi, míg az MTK máso­dik gólját 11-esből ismét Balog szer­zi. A végeredményt a 44. percben Biró bombagólja álltja be. Csabai alosztály / .osztály: Előre—OMTK 2:0 (2:0). Orosháza. Bíró: Kohautek. Az Hőre a sok belső bonyodalom ellenére is jól játszott az OMT­C ellen. Az első félidőben a 36­ percben Valentinyi lövi az első­­du­gót. A 44. percben az OMTK védel­me súlyos hibát vét és Balaj belövi a második gólt. Szünet után az OMTK fölénybe kerül, de az eredményen nem tud változtatni. A 38. percben sajnálatos baleset történik. Bánky, az OMTK játékosa véletlenül lábát törte. CsAK—Tótkomlósi TC 8:2 (4:1). Bé­késcsaba, Biró, Mácsay. A CsAK máris jó formában van és különösen Odrobinak jó centerjátéka járult a nagy eredmény eléréséhez. A TTC mentségére szolgál, hogy az első fél­idő 16. percétől az emberrel játszott, mert Nyiregyhánszky lábtörést szen­vedett. A csabai gólokon Vhrin (2), Trunka (3, kettőt 11-esből), Ladányi (2) és Odrobinák osztozott. A TTC gólját Merzán és Kovács lőtte. A győztes csapatból Odrobinák, Borhus, Karácsony és Vhrin, a vesztesből pedig Kovács, Merzán­­ Mehán emel­hető ki. ETC—Orosházi TK 4:0 (2:0). Elek. Bíró: Buchmann. Er­ős mérkőzés. — Végig az ETS Irányította a játékot. A gólokat Franci N­., Raul, Kukta I­­. és Merk szerezte. GyAC-MAFC 5:2 (2 :1l). Gyula. Bíró: Pataki. Az első félidőben a hatai csapat játszii fölényben, majd a MAFC gyorsan egyenlít, de B­or­­sács kiállítása után visszaesik és a 9 csonka csapat nem tudja megakadá­lyozni a GyAC fölényes győzelmét. A gólok közül Kranezler 4-et, Schmiedt pedig egyet lőtt. A MAFC gólját Bo­dorik és Gajtkó szerezte. Gyulai TE—M. MÁV 3:1 (0:1). Me­zőtúr. Bíró: Löwy. A mezőtúri csa­pat némi fölényben játszott és csak balszerencsével vesztett. Döntetlen állásnál pedig a védelem 11-est vé­tett. Góllövő: Himmer (2) és Benkő, illetve Kiss. Egyéb vidéki eredmények Füleki TC—LSE 2:1 (0:0). Nemzet­közi mérkőzés: Salgótarján, Biró, Hartmann. Az LSE három tartalék­kal állt fel, de így is egyenrangú el­lenfél volt. Az első félidőben az FTC fölényben játszik, eredményt azonban nem tud elérni. Szünet után a 2. percben Galbács lövi az első dugót. A 7. percben a LSE Bezzeg révén egyenlít. A 21. percben Márkus szerzi meg a győzelmet jelentő gólt. Az FTC-ben Felföldi és Tóth, az LSE-ben pedig Paskó és Dancsák volt jó. SISE—MMTE 3:3 (2:0). Miskolc. Barátságos. Bíró: Lisszauer. Góllövő: Viber, Balácsi, Grayer, illetve Bor­bély (2) és Boros. Barátságos mérkőzések Újpest BJ—Bari TK 7:1 (1:0). UTE-pálya. Bíró: Klug. Fölényes győzelem. Vasas—SzNFC 4:2 (1:2). Béke-u. Bíró: Kopfler. Vasas: Terényi — Stanzl, Rózsa — Görög, Sipőcz, Bene — Molnár, Haraszti, Pintér, Brunecker, Erdős. — SzNFC: Ko­vács — Lengyel, Reisner — Kriszt, Senger, Krecsmarik —­ Tóth, Paksi, Páli, Mézes, Szebeslyei. Már a 2. percben szabadrúgásból. Reisner az­­SzNFC-nek szerzi meg a vezetést. A 14. percben Branzl 11-esből egyen­lít. Unalmas mezőnyjáték után Páli góljával újból az SzNFC vezet.­­ Szünet után Bene és Molnár helyett Pataki és Hajdú áll be. A 4. perc­ben Pintér egyenlít. A 15. percben Haraszti eredményes. Paksi nagy lövését nehezen tolja kapu fölé Te­rényi. A 40. percben Haraszti szép fejesgól­ja állítja be a végeredményt. A Vasasból Haraszti, Brunecker és Erdős, az SzNFC-ből Reisner és Krecsmarik emelkedett ki. BSzKRT—EMTK 3:2 (1:0). — Sport­ utca. Bíró: Kutrucz. Gyenge, nívótlan mérkőzés. Mindkét részről csapkodó játék folyt. Fordulóig Hé­jas lövése dugó. A II. félidőben újabb játékosokkal próbálkozik a BSzKRT. De egyik se mutat biztató formát. S így az EMTK egyenlít Schwarz révén. Majd Őri, illetve Schuck lövése gól. Befejezés előtt Gergelzi megszerzi a győztes dugót. • Azonnal igazolható amatőr játé­kos (lehetőleg csatár és fiatal) sza­bósegéd, nagy munkás azonnal állást nyerhet vidéken. Cím: Gerber, Kis­telek. A Nagyváradi AC Budapesten­­ szeretne játszani túrájáról ha­zatérőben. Állítólag a Ferenc­várostól van ígérete. mb í®] n­zFTm? TORNABEMUTATÓ VOLT vasárnap Szekszárdon. Pelle István és Antal Géza tartott nagysikerű tornabemutatót nagyszámú közönség előtt. KűgglBij®l Jókai-tér 10. Telefon : 180-20­1 Salamon I eStsinhart I felléptével Ki alszik apácon? bohózatrevü és SOLTI HERMIN­A Kezdete este Aiai-kor és ünnep- égy nap d. u. Vsc-kor